Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    New Member geogoku's Avatar
    Join Date
    29-04-15
    Location
    Παλληνη
    Posts
    26

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Απο τα όσα γραφεις φιλε μου βλεπω οτι σημερα απο υδατανθρακα εφαγες/θα φας μονο 150γρ ρυζι βρασμενο; Πολυ χαμηλα ο υ/δ. Επισης πριν την προπονηση χρειαζεσαι παντα καποια πηγη υ/δ. Δεν γινεται να ξυπνας να παιρνεις 2σκουπ πρωτεινης και μετα απο 3 ωρες να πηγαινεις προπονηση+αεροβια. Και θα πας και για ποδοςφαιρο μετα;

    Θελεις τον υ/δ για ενεργεια οπως και μετα την προπονηση που το σωμα θελει θρεπτικα συστατικα απο πρωτεινη και υ/δ.

    Φτιαξε ενα διατροφικο πλανο που να σου ταιριαζει και να καλυπτει τις αναγκες σου συμφωνα με τον στοχο σου και αρχισε να το ακολουθεις και σταματα να τρως ο,τι κατσει.

    Φιλικα.
    ευχαριστω για τις συμβουλες!

    ξεχασα να αναφερω πως μετα την προπονηση εφαγα μια μπανανα αλλα τι θα μπορουσα να φαω λιγο πριν την προπονηση που να μην με βαρυνει και να παρω τον υδαταναθρακα που πρεπει?

    τα γευματα που τρωω ειναι αυτα που μου προτειναν.ειναι τοσο χαλια ρε παιδια???
    虎穴に入らずんば虎子を得ず

  2. #32
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Μιση ωρα, καθομαι και σου γραφω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα που χρειαζεσαι, οπως τα χρειαζεσαι, γιατι τα χρειαζεσαι, και συ, βρισκεις λογικο να κανεις αυτο που θελεις εσυ επειδη "σιγουρα θα προτεινεται αυτο που τρωω, δεν παιζει".Αν θελεις να εχεις αλλαγη πανω σου, μπορεις να ακολουθησεις αυτα που σου λεμε.Αλλιως, κανε ο,τι καταλαβαινεις, ειλικρινα.Ο,τι ειχαμε να σου πουμε, σου το ειπαμε.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #33
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Για το thermobol ελεγα να συνεχισω μεχρι να τελειωσουν.

    Τα καλαμακια κοτοπουλου αναλατα δεν προτεινονται για βραδινο???

    θεωρω επειδη μου τα εχουν πει να τα τρωω ως βραδυνο δεν ειναι προβλημα



    ειπα να κανω οσο αυστηρη διαιτα μπορω μεχρι να χασω τα υπολοιπα 13 κιλα που εχω μεχρι να φτασω τον στοχο μου και μιας και απο συμβουλες που εχω παρει μου ειπαν καποια πραγματα που θεωρουνται "αθωα" οπως αλατι,μελι,ψωμι ολων των ειδων,μοσχαρι κτλπ να τα κοψω ωστε να εχω πιο γρηγορα και καλα αποτελεσματα.


    Φίλε μου συγνώμη που πετάγομαι πάλι αλλά απ ότι φαίνεται αυτοί που σε συμβουλεύουν δεν έχουν βασικές γνώσεις κ σου λένε μν πω τι...Κ αλάτι θα φάς κ μοσχάρι θα φας,κ απ όλα θα φας,το πόσο απ αυτά θα φας κ το πως είναι μαγειρεμένα είναι το ζητούμενο.

    Κοιτάς το δέντρο κ χάνεις το δάσος,ο Street αφιέρωσε χρόνο να σε βοηθήσει επειδή εσύ το ζήτησες.Αν θέλεις άκου κ 1 άνθρωπο που είναι εμφανές οτι κάτι κάνει σωστά,κ άσε τους ανθρώπους που προσπαθούν να πάρουν τα χρήματα σου κ σε φλομώνουν στις μλκιες

    πολύ φιλικά πάντα κ επειδή βλέπω οτι όντως το θέλεις πολύ να αλλάξεις το σώμα σου αλλά προσπαθείς με τελείως λάθος τρόπο κ επιμένεις σε απόψεις που όλοι εδώ σου λένε πως είναι λάθος
    Last edited by Renesis; 17-06-15 at 16:14.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  4. #34
    New Member geogoku's Avatar
    Join Date
    29-04-15
    Location
    Παλληνη
    Posts
    26

    Default

    τι να πω.

    ισως εγω καταλαβα καποια πραγματα λαθος κ εχω μπερδευτει.

    προσπαθω με βαση ΟΛΑ οσα μου εχουν πει να βγαλω ακρη.Ισως δεν το εχω.Ισως δεν κανω.

    ακουω πολλους οποτε εκει ειναι το λαθος.

    σορρυ αν χαλαω τον χρονο σας.
    Last edited by geogoku; 17-06-15 at 16:16.
    虎穴に入らずんば虎子を得ず

  5. #35
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Για το thermobol ελεγα να συνεχισω μεχρι να τελειωσουν.

    Τα καλαμακια κοτοπουλου αναλατα δεν προτεινονται για βραδινο???

    θεωρω επειδη μου τα εχουν πει να τα τρωω ως βραδυνο δεν ειναι προβλημα



    ειπα να κανω οσο αυστηρη διαιτα μπορω μεχρι να χασω τα υπολοιπα 13 κιλα που εχω μεχρι να φτασω τον στοχο μου και μιας και απο συμβουλες που εχω παρει μου ειπαν καποια πραγματα που θεωρουνται "αθωα" οπως αλατι,μελι,ψωμι ολων των ειδων,μοσχαρι κτλπ να τα κοψω ωστε να εχω πιο γρηγορα και καλα αποτελεσματα.
    Γρήγορα αποτελέσματα και καλα, συγγνώμη κιόλας φίλε μου, αλλα ειναι οξύμωρο το σχήμα σου.
    Θες να σου πω γρήγορο τροπο; Ράψε το στόμα σου. Μην βάλεις τίποτα μέσα. Απολύτως.
    Πιο γρήγορο αποτέλεσμα δεν παίζει. Ρωτά και τον skrillex γι αυτο (ελπίζω να έγραψα σωστά το nickname του). Ποιος ειναι; Ενα παλικάρι σχεδόν στην ηλικία σου, με το ιδιο θεματάκι με σένα, τα περιττά κιλά. Διάβασε το log του, κ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΟΥ.

    Κάτσε να σου πω κ τι καλό θα σου κανει αυτο, μήπως κ δεν ξέρεις. Βραχυπρόθεσμα, θα σου "φάει" το λίπος κι ο,τι αλλο καλό εχεις σε μυϊκό ιστό. Θα σου εξασθενήσει το ανοσοποιητικό, το ΚΝΣ, κ ολο τον οργανισμό σου. Μακροπρόθεσμα, θα φανεί η ζημιά στο αίμα, το συκώτι, τα νεφρά, κτλ.

    Το προβλημα φίλε μου δεν είμαστε εμείς, ούτε ο χρόνος μας (αν μη τι αλλο τον δαπανούμε για να σε βοηθήσουμε, αλλα....)
    Το πρόβλημα εισαι εσύ, που δεν βλέπεις περα απο τα μάτια σου, δεν ακούς περα απο τα αυτιά σου κ δεν σκέφτεσαι με το μυαλό σου, αλλα με την ψύχωση σου με τον καθρέπτη κ με μια λανθασμένη ιδέα που κάποιοι σου πιπιλισαν κ σου έβαλαν στο κεφαλάκι σου.

    Και ο Πάνος και η θωμαη και ο Παντελης (κι οποίος άλλος ασχολήθηκε με την περιπτωση σου), καλα να ' ναι τα παιδια, εχουν μια αξιοζήλευτη εικόνα κ εχουν κανει μια προσπάθεια ο καθένας στους χρόνους του, με τις δυσκολίες που μπορεί να εχει να αντιμετωπίσει καθημερινά κ σου λενε δυο (χίλια δυο) πράγματα. Το ιδιο κανω κι εγω.

    Το να εχεις ενα! Στόχο κ να δουλεύεις προς αυτόν, σωστά κ μεθοδικά σημαίνει :

    ΥΠΟΜΟΝΗ, ΠΕΙΣΜΑ, ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.

    Όσα θερμοπολ κ να φας κι ο,τι αλλο κ αν βγάλεις απ? το τραπέζι σου, αλάτι, πιπέρι, αυγά, μέλι, κρέας, κτλ το αποτέλεσμα που θελεις δε θα στο φέρουν.

    Ο μαγικός ζωμός ηταν μονο στο χωριό του Αστερίξ! Ο δικός σου μαγικός ζωμός, πρέπει να "πλαστεί" μέσα στο κεφαλάκι σου, μακριά απο μεγάλες ιδέες κ δυσδοιωρατους στόχους, χωρις παρωπίδες κ κούφιες ελπίδες που κάποιοι απέλπιδες θυσίασαν στο βωμό του χρήματος γιατι σε πιάσανε κορόιδο.

    Αλλα ετσι είμαστε στα λαός, αχάριστοι κ δύσπιστοι, γιατι μας δίνονται τζάμπα οι πληροφοριες .. Κ εμείς εκει .. Να πληρώσουμε.. Γιατι τάχα μου το τζάμπα δεν ειναι αξιόπιστο. (Όλοι έχουμε παραδείγματα στη ζωη μας αρκετά...απ' το σχολείο ακομα!!)

    Τεσπα, δεν με νοιάζει αν θα με μπαναρουν, δεν με νοιάζει αν θα προσβληθείς ή θα ενοχληθεις για όσα έγραψα.

    Δική σου η ζωη, δικές σου κ οι αποφάσεις.

    Εύχομαι μια μέρα να σου φανούν χρήσιμα τα λόγια αυτα.. Κ να καταλάβεις κ να εκτιμήσεις το "σάλιο" το δικό μου κι όλων των απο πανω..

    Φιλικά,
    μ.

  6. #36
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    Γρήγορα αποτελέσματα και καλα, συγγνώμη κιόλας φίλε μου, αλλα ειναι οξύμωρο το σχήμα σου.
    Θες να σου πω γρήγορο τροπο; Ράψε το στόμα σου. Μην βάλεις τίποτα μέσα. Απολύτως.
    Πιο γρήγορο αποτέλεσμα δεν παίζει. Ρωτά και τον skrillex γι αυτο (ελπίζω να έγραψα σωστά το nickname του). Ποιος ειναι; Ενα παλικάρι σχεδόν στην ηλικία σου, με το ιδιο θεματάκι με σένα, τα περιττά κιλά. Διάβασε το log του, κ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΟΥ.

    Κάτσε να σου πω κ τι καλό θα σου κανει αυτο, μήπως κ δεν ξέρεις. Βραχυπρόθεσμα, θα σου "φάει" το λίπος κι ο,τι αλλο καλό εχεις σε μυϊκό ιστό. Θα σου εξασθενήσει το ανοσοποιητικό, το ΚΝΣ, κ ολο τον οργανισμό σου. Μακροπρόθεσμα, θα φανεί η ζημιά στο αίμα, το συκώτι, τα νεφρά, κτλ.

    Το προβλημα φίλε μου δεν είμαστε εμείς, ούτε ο χρόνος μας (αν μη τι αλλο τον δαπανούμε για να σε βοηθήσουμε, αλλα....)
    Το πρόβλημα εισαι εσύ, που δεν βλέπεις περα απο τα μάτια σου, δεν ακούς περα απο τα αυτιά σου κ δεν σκέφτεσαι με το μυαλό σου, αλλα με την ψύχωση σου με τον καθρέπτη κ με μια λανθασμένη ιδέα που κάποιοι σου πιπιλισαν κ σου έβαλαν στο κεφαλάκι σου.

    Και ο Πάνος και η θωμαη και ο Παντελης (κι οποίος άλλος ασχολήθηκε με την περιπτωση σου), καλα να ' ναι τα παιδια, εχουν μια αξιοζήλευτη εικόνα κ εχουν κανει μια προσπάθεια ο καθένας στους χρόνους του, με τις δυσκολίες που μπορεί να εχει να αντιμετωπίσει καθημερινά κ σου λενε δυο (χίλια δυο) πράγματα. Το ιδιο κανω κι εγω.

    Το να εχεις ενα! Στόχο κ να δουλεύεις προς αυτόν, σωστά κ μεθοδικά σημαίνει :

    ΥΠΟΜΟΝΗ, ΠΕΙΣΜΑ, ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.

    Όσα θερμοπολ κ να φας κι ο,τι αλλο κ αν βγάλεις απ? το τραπέζι σου, αλάτι, πιπέρι, αυγά, μέλι, κρέας, κτλ το αποτέλεσμα που θελεις δε θα στο φέρουν.

    Ο μαγικός ζωμός ηταν μονο στο χωριό του Αστερίξ! Ο δικός σου μαγικός ζωμός, πρέπει να "πλαστεί" μέσα στο κεφαλάκι σου, μακριά απο μεγάλες ιδέες κ δυσδοιωρατους στόχους, χωρις παρωπίδες κ κούφιες ελπίδες που κάποιοι απέλπιδες θυσίασαν στο βωμό του χρήματος γιατι σε πιάσανε κορόιδο.

    Αλλα ετσι είμαστε στα λαός, αχάριστοι κ δύσπιστοι, γιατι μας δίνονται τζάμπα οι πληροφοριες .. Κ εμείς εκει .. Να πληρώσουμε.. Γιατι τάχα μου το τζάμπα δεν ειναι αξιόπιστο. (Όλοι έχουμε παραδείγματα στη ζωη μας αρκετά...απ' το σχολείο ακομα!!)

    Τεσπα, δεν με νοιάζει αν θα με μπαναρουν, δεν με νοιάζει αν θα προσβληθείς ή θα ενοχληθεις για όσα έγραψα.

    Δική σου η ζωη, δικές σου κ οι αποφάσεις.

    Εύχομαι μια μέρα να σου φανούν χρήσιμα τα λόγια αυτα.. Κ να καταλάβεις κ να εκτιμήσεις το "σάλιο" το δικό μου κι όλων των απο πανω..

    Φιλικά,
    μ.
    Εντάξει έγραψες, δέν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερα. Αδερφέ άκου τα πιαδιά τις έχω κάνει κι εγώ τις αφαγίες ΑΛΛΑ δέν είχα καθοδήγηση. Είσια τυχερός που ασχολήθηκαν τα παιδιά και σε καθοδηγούν, Αν θές άκουσέ τους, αν δεν θες θα ξαναγυρλισεις σε 2-3 χρόνια που θα έχεις χάσει το χρόνο σου.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •