Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-06-15
    Posts
    4

    Default Διατροφή Γράμμωσης

    Ξεκίνα απο τις 10μηση το προη λόγο δουλειάς και τελειώνει 2-3 το προι...
    προινο..1 κρεαλκαλινη μετα 3 ασπραδια 1 κρόκος σε αντυκολιτικο με μισή κουταλιά γλυκου κουταλιού ελεολαδο .μαζι με αυτά 5 κουταλιες σούπας βρομη λίγα κονφλεξ Κ 15 γραμμ αμυγδαλα μικρή μπανάνα γκοντζη Μπέρι υπποφαες και 1 κουταλιά σούπας χαρουππομελο
    πρην γυμναστικη 1 κρεαλκαλινη και 6 αμυγδαλα.
    μετα 1 scoop wey με μια κουταλιά γλυκού χαρουππομελο.μετα
    γεύμα ριζι με στήθος κοτόπουλο η Σολομος η φιλέτο ψάρι οι κάποια φορά όσπρια ..και κάποια μικρή σαλάτα (υγειηνα πάντα στο νερό βραστά η φούρνο )
    μετα γεύμα ριζι με 6 αυγά
    μετα γεύμα whey scoop με μια μπανάνα και 5-6 αμυγδαλα η καρύδια
    μετα 5-6 φεττες γαλοπούλα και 1 φρούτο
    και τελος 15 γραμμ αμυγδαλα και 100 γραμμ gotage cheese η 150 γραμμ γιαούρτι 2%

    ειμαι 1.72 73 κιλά με 12% λίπος ??που θέλω να ρίξω και αλο..
    τα αυγά πάντα με 1 κρόκο . 2 φορές την εβδομάδα ψάρι 1 όσπρια και τις άλλες στήθος για το δεύτερο γεύμα ..
    λόγο δουλειάς προσάρμοσα αυτή την διατροφή .
    ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΠΙΟ ΠΡΟΗ ΠΡΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΑΚΟΜΑ 1 γευμα η 5 αυγά η whey scoop με φρούτο .
    γυμναστικη...είναι φυσική κάνω και πολεμικές τέχνες θέλω να με στο γραμμωμα.... 1μιση ώρα την μέρα περίπου 5 φορες την εβδομάδα ....25 λεπτα τροχαδι στο γήπεδο τις 4 φορές την 5η σχηνακι ...και μετα μια μέρα στηθος αλη ωμους(μετα το αερόβιο) βάροι λίγα για γραμμωση καθημερινά κοιλιακούς καμψεις μονόζυγο καταλάβατε και προπόνηση γιΑ κing boxing. 5 μέρες τέτοιες προπόνησης και τις άλλες πάω χαλαρά κολυμπη .....πες τε μου ιδέες σας για καλύτερη γραμμωση.....

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-06-15
    Posts
    4

    Default

    Ειμαι 24 χρόνων την whey μετα την προπόνηση την παίρνω με νερό αλλά το βράδυ με γάλα γιατί ειμαι δουλειά και τη μιξαρω με μπανάνα λίγα καρύδια για γευμα

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-06-15
    Posts
    4

    Default Γεια σας

    Ονομάζομαι Γιώργος ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες αερόβια και προς γραμμωση....ποσταρα 2 μέρες τώρα την διατροφή μου αλλά ακόμα να μου απάντηση κάποιος ..μήπως έκανα κάτι λάθος ?

  4. #4
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Liopetritis καλημερα και καλως ορισες!

    Ειδικη στο θεμα διατροφης δεν ειμαι αλλα νομιζω πως για να κανεις τη γραμμωση που θελεις πρεπει να γινεις πιο συγκεκριμενος..Κορνφλεικς βλεπω,χαρουπομελα βλεπω,γαλοπουλες βλεπω..Πηγαινε στην ενοτητα με τα λογκ των παιδιων και παρε ιδεες για μια διατροφη συμφωνα με το στοχο σου μεχρι να ερθουν τα παιδια που θα σε βοηθησουν να φτιαξεις καλυτερα το διατροφικο σου πλανο..
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  5. #5

    Default

    Ούτε εγώ είμαι ειδικός αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις πιο πολλά αυγά στο πρωινό και να τα βγάλεις από το απόγευμα. Επίσης χαρουπόμελα και αλλαντικά κομμένα. Και την whey μετά την προπόνηση και το πρωί καλύτερα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Γράμμωσης
    By pecdeck in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-15, 11:44
  2. Διατροφή Γράμμωσης
    By fwlioths in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 30-12-14, 22:25
  3. Διατροφή Γράμμωσης
    By daro801 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-10, 17:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •