Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Pumping Iron tsigiax's Avatar
    Join Date
    07-12-13
    Posts
    379

    Default Essential Amino Acids, 400g (WarriorLab)

    Μέχρι τωρα περνω τα bcca της gaspari aminolast και ειδα αυτην την προσφορα της warriorlab αξιζει?γτ έχουν μεγάλη διαφορά τιμής!

  2. #2
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Εχουν διαφορα τιμης αλλα παιζει ρολο και η ποιοτητα φιλε μου, εγω αν ημουν στη θεση και με ικανοποιουσαν οι ποσοτητες γτ η διαφορα τιμης μπορει να αφορα τις ποσοτητες κ οχι την ποιοτητα θα δοκιμαζα κ αν δε μου αρεσε δε θα ξαναπαιρνα απλα...για τι σκοπο τα θελεις?

  3. #3
    Pumping Iron tsigiax's Avatar
    Join Date
    07-12-13
    Posts
    379

    Default

    για την αεροβια!μετα τα βαροι!

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Για την αεροβια μετα τα βαρη, δεν χρειαζεσαι αμινοξεα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  5. #5
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Για την αεροβια μετα τα βαρη, δεν χρειαζεσαι αμινοξεα.
    Φιλε καπου ειχα διαβασει οτι τα αμινοξεα συμβαλουν στην αποφυγη του μυικου καταβολισμου ειδικα στα ατομα που βαζουν μυς δυσκολα στην αεροβια...Δεν ισχυει αυτο η για να ισχυει τα αμινοξεα πρεπει να ειναι σε μεγαλες ποσοτητες?

  6. #6
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    για να καψεις μυικο πρεπει η να κανεις νηστικος προπονηση η να εχεις χαλια διατροφη η να εισαι πολυ χαμηλο λιπος(10 τουλαχιστον και κατω).εαν δεν κανεις καποιο απο αυτα τα αμινοξεα ειναι τζαμπα χρηματα.απο την αλλη εαν θες να παρεις και δεν αλλαζεις γνωμη εγω warrior lab δεν θα επαιρνα τιποτα,καλυτερα να δωσει πχ 5 ευρω παραπανω και να παρεις σωστης εταιριας

  7. #7
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    εγω warrior lab δεν θα επαιρνα τιποτα,καλυτερα να δωσει πχ 5 ευρω παραπανω και να παρεις σωστης εταιριας
    +1

  8. #8
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Panos94 View Post
    Φιλε καπου ειχα διαβασει οτι τα αμινοξεα συμβαλουν στην αποφυγη του μυικου καταβολισμου ειδικα στα ατομα που βαζουν μυς δυσκολα στην αεροβια...Δεν ισχυει αυτο η για να ισχυει τα αμινοξεα πρεπει να ειναι σε μεγαλες ποσοτητες?
    Φιλε μου τα εχω δοκιμασει ολα και χωρις και με κτλπ διαφορα δεν θα δεις το ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ,αυτο οτι υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν γρηγηρα η αργα μυς εγω το μεταφραζω σε ανθρωπους που δουλευουν και ανθρωπους που δεν δουλευουν.

    Επισης ειδα ποστ που κατηγορουν εταιριες σημερα σε δυο διαφορετικα τοπικ,πιστευετε οτι εσεις που τα κατηγορειται και παιρνεται τα επωνυμα και τα καλα ειδατε καμια διαφορα και ο αλλος που πηρε warrior ειναι χαζος; και δεν θα φτιαξει σωμα ; τοτε εσεις γτ δεν εχετε σωμα;

    χμ μηπως κατι κανετε λαθος,για να κρινεις ενα προιον ο σωστος τροπος ειναι το δοκιμαζω αλλα πρωτα εχω ενημερωθει σωστα για το τι κανει το προιον και που θα με βοηθησει ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.

    Τις καλησπερες μου
    Last edited by Αλεξανδρος Μπ; 11-06-15 at 16:06.

  9. #9
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    Φιλε μου τα εχω δοκιμασει ολα και χωρις και με κτλπ διαφορα δεν θα δεις το ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ,αυτο οτι υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν γρηγηρα η αργα μυς εχω το μεταφραζω σε ανθρωπους που δουλευουν και ανθρωπους που δεν δουλευουν.

    Επισης ειδα ποστ που κατηγορουν εταιριες σημερα σε δυο διαφορετικα τοπικ,πιστευετε οτι εσεις που τα κατηγορειται και παιρνεται τα επωνυμα και τα καλα ειδατε καμια διαφορα και ο αλλος που πηρε warrior ειναι χαζος; και δεν θα φτιαξει σωμα ; τοτε εσεις γτ δεν εχετε σωμα;

    χμ μηπως κατι κανετε λαθος,για να κρινεις ενα προιον ο σωστος τροπος ειναι το δοκιμαζω αλλα πρωτα εχω ενημερωθει σωστα για το τι κανει το προιον και που θα με βοηθησει ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.

    Τις καλησπερες μου
    +1000.

    υγ=προσωπικα δεν εχω εργαστηριο σπιτι μου για αναλυσεις.... περι ποιοτητες.
    πραγματικα ειναι κριμα και αδικο να κατηγορουν εταιρειες ...ετσι στεγνα οτι ειναι μουφα το ενα και καλο το αλλο.
    να πουμε για γευσεις ναι ... για τιμη ναι....αλλα τωρα τα αλλα.........
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by johnnakos View Post
    +1
    μια που θεωρεις μουφα την warrior lab θελω να ρωτησω το εξης.

    εισαι ενας αθλουμενος κανεις την γυμναστικη σου την διατροφουλα σου εχεις κανει ενα ωραιο σωμα απο οσο δειχνει το avatar!

    δηλ αν επερνες συμπληρωματα μονο warrior και οχι ασ πουμε για παραδειγμα on θα ειχες διαφορετικο σωμα??? χειροτερο...
    μην τρελαθουμε....υμαρτον....

    και το λεω αυτο γιατι οταν τα παιδια ρωταν αν ειναι καλα η οχι .. θεωρουν οτι θα φτιαξουν το σωμα τους!! με αυτα.
    και δεν σκεφτονται τα πραγματικα κερδη που ερχονται με τα αλλα[διατροφαρες-συνεπεια σκληρης προπονησεις]
    τωρα αν θα παρω warrior η αλλη εταιρεια συμπληρωματα ....δεν εχει να κανει μετην αποδοση του σωματος!

    τουλαχιστον αν πραγματι ξερετε οτι ειναι μουφες...αλευρια και τα σχετικα και κοροιδευουν στειλτε μου ενα επισημο εγγραφο
    και με αυτο το χαρτι ΔΕΝ θα ξαναχρειαστει να ξαναδουλεψω.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  11. #11
    Junior Bodybuilder Lifescarcity's Avatar
    Join Date
    02-09-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    218

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    αυτο οτι υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν γρηγηρα η αργα μυς εχω το μεταφραζω σε ανθρωπους που δουλευουν και ανθρωπους που δεν δουλευουν.
    Μην τα λες έτσι απότομα γιατί υπόταση θα πάθουν οι αδικημένοι από τη μοίρα "βάση γονιδίων"!!!
    It's the formula for
    utopia. To calculate and control

  12. #12
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by Lifescarcity View Post
    Μην τα λες έτσι απότομα γιατί υπόταση θα πάθουν οι αδικημένοι από τη μοίρα "βάση γονιδίων"!!!
    Φυσικα κ παιζουν ρολο τα γονιδια ρε παιδια μπορει να παιζουν πολυ μικροτερο απο αυτο που νομιζουν πολλοι αλλα παιζουν, πως εξηγητε δηλ ενα ατομο που δεν ακουμπησε ποτε βαρος στη ζωη του να ειναι φετες κ με ωραια σχηματα κ μυικο ογκο κ αλλοι που γυμναζονται εστω κ λιγο κ προσπαθουν ειναι συνεχεια υπερβολικα λεπτοι, επισης μη μειωνετε τη δουλεια του αλλου επειδη μπορει να ξεσκιζεται στο γυμναστηριο, να τρωει σωστα κ να μη βλεπει τα αποτελεσματα που θα εβλεπε καποιος αλλος με τη μιση προσπαθεια, καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος, αλλοι εχουν σκαρι για αθληματα αντοχης, αλλοι δυναμης κ παει λεγοντας

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Φιλε tsigiax, για να απαντησουμε και στο ερωτημα που εθεσες αρχικα και να μην κανουμε group therapy, συγκρινεις 2 συμπληρωματα που ειναι διαφορετικα.Το aminolast εχει μεσα και αλλα συστατικα, εκτος απο BCAA, ενω το essential περιεχει διαφορετικο αμινογραμμα, καθως και λιγη πρωτεινη και λιγους υδατανθρακες ανα δοση.Προσωπικα θα επελεγα το aminolast, κυριως απο αποψη συνηθειας, περα απο το οτι σαν προιον με εχει αφησει ευχαριστημενο.Διαλυτοτητα, γευση αριστα.Απο warriorlab εχω δοκιμασει τα Liquid aminos, τα οποια με λιγωναν απο θεμα γευσης.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αντικατάσταση Του Essential Amin.o. Με Amino-x ή Creatine Micronized
    By METASOMA in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 15-11-12, 03:14
  2. Silk amino acids
    By KonstantinosK in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 02-10-12, 15:02
  3. Αμινοξέα (Amino Acids)
    By christos75 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 17-01-05, 10:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •