Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 90 of 245
  1. #61
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Φιλαρα μου. Εγω θα στο ξαναπω και εδω! Εισαι αξιος σεβασμου για ό,τι εφτιαξες μεχρι τωρα! Και το τωρα εγω το θεωρω εξαιρετικο επίπεδο. Οι μαζες σου μια χαρα φαινονται! Ευχομαι να δεις τον εαυτό σου όπως επιθυμείς και να συνεχισεις δυνατά γιατί εχεις πολύ μέλλον και καλες προδιαγραφές!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  2. #62
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Φιλαρα μου. Εγω θα στο ξαναπω και εδω! Εισαι αξιος σεβασμου για ό,τι εφτιαξες μεχρι τωρα! Και το τωρα εγω το θεωρω εξαιρετικο επίπεδο. Οι μαζες σου μια χαρα φαινονται! Ευχομαι να δεις τον εαυτό σου όπως επιθυμείς και να συνεχισεις δυνατά γιατί εχεις πολύ μέλλον και καλες προδιαγραφές!
    Ξαναλέω με τι σειρά μου φίλε Παντελή, ότι θεωρώ τιμή μου να ακούω τόσο καλές κουβέντες από έναν άνθρωπο που το avatar του είναι ο προσωπικός μου στόχος.. να αξιωθώ να με δω τόσο γεμάτο μυικά, και τόσο στεγνωμένο συγχρόνως στον καθρέφτη!
    Για μένα αυτή η εικόνα είναι ακριβώς η έννοια του "κομμάτια"!
    Συνέχισε να μας δίνεις κίνητρο!
    Να 'σαι πάντα καλά φίλε μου!
    Σέβας!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  3. #63
    Junior Bodybuilder Effie's Avatar
    Join Date
    22-07-15
    Posts
    232

    Default

    Καλημέρα Άρη..!!!

    Σήμερα το πρωϊ έτυχε να ανοίξω την δημοσίευσή σου και ειλικρινά έχω μέινει "παγωτό"............

    Η ιστορία σου απίστευτη....και το αποτέλεσμα θεαματικό..!!

    Μπράβο σου για όσα κατάφερες.....και καλή συνέχεια σε ότι επιθυμείς να πετύχεις...!!!

  4. #64
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Effie View Post
    Καλημέρα Άρη..!!!

    Σήμερα το πρωϊ έτυχε να ανοίξω την δημοσίευσή σου και ειλικρινά έχω μέινει "παγωτό"............

    Η ιστορία σου απίστευτη....και το αποτέλεσμα θεαματικό..!!

    Μπράβο σου για όσα κατάφερες.....και καλή συνέχεια σε ότι επιθυμείς να πετύχεις...!!!
    Καλή σου μέρα Έφη!
    Χαίρομαι πραγματικά που αφιέρωσες λίγο από το χρόνο σου για να διαβάσεις την ιστορία μου!
    Το εκτιμώ πραγματικά!
    Σ'ευχαριστώ για τα πολύ καλά σου λόγια! Να 'σαι καλα!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  5. #65
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-13
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    105

    Default

    Μολις ειδα τυχαια το θεμα σου, και αφου διαβασα μεχρι και την τελευταια τελεια, μπορω να πω οτι μενω με ανοιχτο το στομα. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να πετυχεις αυτο που στοχευεις !

  6. #66
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Έτος: 2015
    Μήνας: Αύγουστος
    Τελευταίες 2 εβδομάδες γράμμωσης.
    Πότε πέρασαν 6 μήνες ούτε που το κατάλαβα.
    Πρώτη φορά που ακολούθησα αυστηρή διατροφή γράμμωσης, και τα αποτελέσματα ήταν σχετικά καλά.
    Διατροφή όγκου για τους επόμενους 6 μήνες και ο Θεός βοηθός!


    ΥΓ: Adios abs.. It's time for some gains (I hope)..

    Sea.jpg

    ΥΓ.. Οι φωτογραφίες που ανεβάζω δεν είναι και ότι πιο κατατοπιστικό για να δει κάποιος την δουλειά που έχω κάνει ακριβώς..
    δυστηχώς δεν έχω κάτσει ακόμα να τραβήξω καμμιά σοβαρή φωτογραφία να σας δείξω..


    Ευχαριστώ για το χρόνο σας..
    Κάθε σχόλιο, παρατήρηση, φυσικά καλοδεχούμενο..
    Last edited by Skrillex; 21-08-15 at 21:23.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  7. #67
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    δέν έχουμε σχόλιο ούτε παρατήρηση θα επαναλαμβανόμαστε μόνο ευχές καλή συνέχεια!

  8. #68
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by ta123 View Post
    Μολις ειδα τυχαια το θεμα σου, και αφου διαβασα μεχρι και την τελευταια τελεια, μπορω να πω οτι μενω με ανοιχτο το στομα. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να πετυχεις αυτο που στοχευεις !
    Να σαι καλα! Ευχαριστω για τον χρονο σου! Και γω πραγματικα ευχομαι να πετυχω το τελικο μου στοχο!
    Ανταποδιδω τις ευχες φιλε μου!
    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    δέν έχουμε σχόλιο ούτε παρατήρηση θα επαναλαμβανόμαστε μόνο ευχές καλή συνέχεια!
    lol.. να 'σαι καλα!
    Οσο για τις παρατηρησεις σιγουρα υπαρχουν πολλες.. βασικα οχι ακριβως παρατηρησεις αλλα σημεια που χρειαζομαι πολυ δουλεια..
    Κυριως γεμισμα στηθος, ποδια, χερια (δικε-τρικεφαλα).. :(
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  9. #69
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Περίοδος γράμμωσης ΤΕΛΟΣ!

    Είναι η πρώτη φορά που βάζω σε εφαρμογή αυστηρή διατροφή σε συνδιασμό με βάρη
    και μπορώ να πω ότι δούλεψε αρκετά το θέμα.
    Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα γράμμωσης και από αύριο Σεπτέμβρη μπαίνω σε διατροφή όγκου..
    Ξέρω από τώρα οτι θα σοκαριστώ όταν θα αρχίσω να βλέπω κοιλιακους κτλ να χάνονται αλλά οk, θα το παλέψω.

    Θέλω να μου λύσει κάποιος την εξής απορία..
    Το Πάσχα που πρωτοξεκίνησα την διατροφή γράμμωσης ήμουν 80 κιλά και αρκετά skinny. Δεν είχα εμφανής μύς πάνω μου, περισσότερο κόκκαλο έβλεπες.
    Σήμερα τελευταία μέρα γράμμωσης πέρασα από το ίδιο φαρμακείο να ζυγιστώ και εκεί που περίμενα ότι θα δω κανα 80-81, είδα 85 και πάγωσα για κάποια δεύτερα.
    Εντομεταξύ 6 μήνες τώρα η διατροφή μου είναι ελαφρώς υποθερμιδική με αρκετά χαμηλούς υδατάνθρακες.. 100γραμ. βρασμένο βάρος στο μπασμάτι για παράδειγμα..
    Κάθε μέρα τρώω αρκετά λαχανικά για να χορταίνω στα γεύματα.
    Λίπος έχω χαμηλότερο από τότε που ξεκίνησα την διατροφή..
    Ο πρώην πρωταθλητής Ελλάδος και παγκόσμιος bb που είναι ιδιοκτήτης στο γυμναστήριο που είμαι μέλος μου ανέφερε σήμερα (με είδε λίγο ταβλιασμένο όταν ανέφερα ότι έχω πάρει 4-5 κιλά)
    ότι δούλεψε καλά η διατροφή που έφτιαξα, και ότι δουλεύει πολύ καλά ο μεταβολισμός μου και να μην με αγχώνουν τα 5 κιλα πάνω.
    1μιση 2 μήνες τώρα έχω κόψει εντελώς την αερόβια γιατί το είχα παρακάνει με τα HIIT και περισσότερο κέτωση προκαλούσα παρά αύξηση μυική.
    Ρωτάω λοιπόν και εσάς που είστε στον χώρο πολλά χρόνια..
    Σε περιόδο γράμμωσης με ελαφρώς υποθερμιδική διατροφή.. 0 cheat 6 μήνες.. να είμαι συν 4-5 κιλά δεν είναι παράξενο? Ξενέρωσα με τον αριθμό η αλήθεια είναι..
    Η εικόνα στον καθρέφτη βέβαια είναι πολύ καλύτερη απ όταν άρχισα, γιατί και κοιλιακούς βλέπω και φλέβες βλέπω και γενικά βλέπω μυς να μεγαλώνουν..

    Όχι τίποτα άλλο, με φοβίζει το όλο θέμα στο ότι αν πήρα 4-5 κιλα στην γράμμωση, στον όγκο τι θα γίνει, θα κατεβάσω προγούλια?
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  10. #70
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Καλημέρα Αρη! Συγχαρητήρια για την εκπληκτική σου μέχρι τώρα πορεία! Είσαι παράδειγμα προς μίμηση!! Οχι απλά κατάφερες ν' αδυνατίσεις, άλλα κατάφερες ν' αποκτήσεις ένα σώμα μυώδες και γραμμωμένο το οποίο είμαι 100% σίγουρος ότι η πλοιοψηφία του αντρικού πλυθισμού, θα το ζήλευε!

    Να ξέρεις, όλοι (όσοι παρακολουθούμε το αγωνιστικό Bodybuilding) θαυμάζουμε σώματα όπως του Phil Heath, Ronnie Coleman κλπ άλλα στην πραγματικότητα, πολλοί λίγοι είναι αυτοί που θα ΄θελαν να έχουν ένα τέτοιο σώμα. Κανέναν όμως άντρα δεν έχω γνωρίσει, βλέποντας ένα σώμα σαν το δικό σου, να πει: "Εγω δεν θα 'θελα να έχω ένα τέτοιο σώμα".

    Πράγματι, απ' ότι φαίνεται, η διατροφή που έκανες δούλεψε επάνω σου. Ετσι απλά! Μη σε τρομάζει το βάρος. Μην ξεχνάς ότι είσαι και 1.90!
    Κάνε φίλο σου τον καθρέφτη και όχι την ζυγαριά! Με το μεταβολισμό και την φυσική κατάσταση που έχεις (και έχεις διαμορφώσει), δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα στην περίοδο όγκου εφόσον βέβαια δεν θα κινηθείς σε μία πολύ πολύ πάνω άπο μία ισοθερμιδική διατροφή. Ξέχνα τα προγούλια!
    Στην περίοδο όγκου που θα κάνεις, μην κόψεις τελείως την αερόβια. Χρειάζεται για πολλούς και διάφορους λόγους. Ενας άπο αυτούς είναι η καλή λειτουργία του κυριότερου και σημαντικότερου μυ του ανθρώπινου σώματος: Την καρδιά!

    Ενα πολύ μεγάλο μέρος του ανθρώπινου πληθυσμού, το οποίο λόγω της... "σύγχρονης" ζωής που κάνει, έχει καταντήσει αγύμναστο, παχύσαρκο κλπ, αν η καρδιά είχα στόμα να μιλήσει θα το έβριζε και θα του έλεγε: "Εεεεεε ξύπνα, το μόνο που χρειάζομαι για να δουλέψω σωστά είναι 30' ή 45' λεπτά αεροβικής γυμναστικής καθημερινά". "Εσύ γιατί μου το στερείς;" (Και οι δυο μας το ξέρουμε καλά αυτό!)

    Ο Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ, μετά άπο 2 εγχειρήσεις καρδιάς κάποια στιγμή είπε: "Γυμνάστε την καρδιά σας, για να γυμνάσετε τους μυς σας".
    Last edited by POWERBUILDER; 01-09-15 at 08:15.

  11. #71
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Καλημέρα φιλε μου! (με συγχωρεις που δεν γνωριζω το ονομα σου :( )

    Πραγματικα με το post σου μου μπηκε με χαμογελο ο μηνας! Καλο μήνα να έχουμε επι την ευκαιρια!
    Σε ευχαριστω απο καρδιας για το χρονο που αφιερωσες τοσο για να διαβασεις την ιστοριουλα μου αλλα και για να μου γραψεις ολα αυτα τα πολυ χρησιμα πραγματα.
    Αυτο που μου λες για την αεροβια ηταν ακριβως το μονο που πραγμα που με συμβουλεψε και ο ιδιοκτητης του γυμναστηριου που παω..
    "Ξεκινα κανονικα την περιοδο ογκου, χωρις υπερβολες σε θερμιδες και συνεχισε τις καθαρες τροφες, και απλα κανε 2 με 3 φορες την εβδομαδα ενα 20λεπτο αεροβιο νορμαλ εντασης ισα ισα για να μενει σε καλα επιπεδα ο μεταβολισμος σου"

    Αεροβιο εγω εχω κοψει εδω και 2 μηνες λογω μειωμενου χρόνου αλλα και λογω καλοκαιριου δεν ειχα την διαθεση ουτε 10 λεπτα να κανω αεροβια (ατιμη ζεστη).
    Αλλα θα ξεκινησω παλι κανονικοτατα 2-3.. 20λεπτα την εβδομαδα νορμαλ εντασης οχι HIIT

    Οσο για την ζυγαρια φιλε μου εχω κομπλεξ απο παλια και την εχω παρει με κακο ματι..
    Σκεψου οτι 6 μηνες περιοδο γραμμωσης, ζυγιστηκα μονο την μερα που ξεκινησα και την μερα που τελειωσα. Δεν ξερω αν εκανα καλα ή οχι, αλλα το πιστευω οτι αν την κοιταζα πιο συχνα θα τσακιζομουν στα HIIT και θα μειωνα κι αλλο θερμιδες νομιζοντας οτι κατι κανω λαθος και παιρνω κιλα..
    Τουλαχιστον εμενα προσωπικα ο καθρεφτης με βοηθαει περισσοτερο μιας και τον κοιταζω σχεδον καθημερινα..
    Και εκτος απο αυτο απ'οσα εχω διαβασει εδω μεσα ξερω οτι τα μυικα κιλα μπαινουν πολυ δυσκολα. Ποσο μαλλον σχεδον αδυνατο να μπουν σε περιοδο γραμμωσης.
    Τωρα βεβαια ισως ειναι και η πρωτη φορα που ασχολουμε σοβαρα με αυστηρη διατροφη και βαρη, και πηραν μπρος για τα καλα οι μυς μου σαν πρωτη φορα που τους σοκαρα..
    Γι αυτο τρελαθηκα χθες.. λεω "4-5 κιλα μυικα αποκλειεται με τοσο λιγο υδατανθρακα.. κατι εχει γινει πολυ λαθος"

    Σε ευχαριστω θερμα! Μετα απο αυτο ξεκιναμε με ψυχολογια απο σημερα το προγραμμα ογκου!



    ΥΓ.. επι τελους μακαρονια με κιμα μετα απο 6 μηνες
    Last edited by Skrillex; 01-09-15 at 10:26.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  12. #72
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    Καλή αρχή φίλε, μή κοιτάζεις ζυγαριά, από τη στιγμή που βλέπεις το αποτέλεσμα πάνω σου άστη πέτα τη ρε παιδάκι μου. Το πιό πιθανό είναι λόγω του οτι είσαι φρέσκος στα βάρη να απέκτησες μύς λειώνοντας λίπος. Αυτό β'εβαια δεν συμβαίνει επ΄ άπειρον, δυστυχώς. Καλό και αρκετό φαγάκι τώρα, κάποιες αερόβιες για μεταβολισμό, καρδιά και υγεία γενικότερα, προοδευτική αύξηση των θερμίδων και όλα θα πάνε καλά. Και μή φοβάσαι τον υδατάνθρακα, τώρα ειδικά στον όγκο. 100 γρ που είχες στη γράμμωση πιστεύω είναι απελπιστικά λίγα για το βάρος σου κιόλας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Από πού έπαιρνες τις θερμίδες σου τόσο καιρό.

  13. #73
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Καλη αρχη κ απο μενα
    Για τον υδατανθρακα που λες κ εγω καπου τοσο ετρωγα οταν καθαριζα αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν ενιωθα πεινα
    Πλεον ειμαι στα 250-280 μαγειρεμενο ρυζι και ανεβαινει κ αλλο οσο περναει ο καιρος

    Εχεις κανει απιστευτη δουλεια παντως και φαινεται απο τις φωτογραφίες,ξεχνα τη ζυγαριά

    Τωρα ξεκινα σιγα σιγα να βαζεις ομαδες τροφων που δεν ειχες πιο πριν,και ανεβαζε αργα-αργα θερμιδες,καθως και προτιμησε μη επεξεργασμενο υδατανθρακα (γενικα πιο λιγα μακαρονια μεσα στη βδομαδα 2-3 φορες ας πουμε) και ολα θα πανε καλά
    Last edited by iLikeBB; 01-09-15 at 12:10.

  14. #74
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    Καλή αρχή φίλε, μή κοιτάζεις ζυγαριά, από τη στιγμή που βλέπεις το αποτέλεσμα πάνω σου άστη πέτα τη ρε παιδάκι μου. Το πιό πιθανό είναι λόγω του οτι είσαι φρέσκος στα βάρη να απέκτησες μύς λειώνοντας λίπος. Αυτό β'εβαια δεν συμβαίνει επ΄ άπειρον, δυστυχώς. Καλό και αρκετό φαγάκι τώρα, κάποιες αερόβιες για μεταβολισμό, καρδιά και υγεία γενικότερα, προοδευτική αύξηση των θερμίδων και όλα θα πάνε καλά. Και μή φοβάσαι τον υδατάνθρακα, τώρα ειδικά στον όγκο. 100 γρ που είχες στη γράμμωση πιστεύω είναι απελπιστικά λίγα για το βάρος σου κιόλας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Από πού έπαιρνες τις θερμίδες σου τόσο καιρό.
    Παλι καλα που η ζυγαρια που εχω σπιτι δεν ειναι καλη και δεν την εχω καν υποψην.. αλλα θα φροντισω να μην επισκεφτομαι φαρμακεια :D
    Ναι το ξερω οτι το μπαμ που εκανα τωρα μυικα δεν θα το εχω ξανα, αλλα δεν πειραζει.. νιωθω τουλαχιστον οτι εχτισα τα βασικα θεμελια.
    Οπως αναφερω ημουν υποθερμιδικα αρκετα.. σκεψου οτι τις σαλατες τις υπολογιζα στις θερμιδες και ετρωγα 2 βαρβατες την ημερα σιγουρα..
    Γι αυτο μου φαινεται περιεργο που πηρα κιλα ενω καθημερινα ημουν κοντα στις 300-400 θερμιδες κατω απο την συντηριση..
    Εδω αρχιζω να πιστευω οτι πηρα παραπανω κιλα απ'αυτα που επρεπε να ημουν.. Γιατι κανονικα με βαση το πλανο μου θα πρεπε τωρα να ειμαι ξερω γω 77-78 κιλα.. και ειμαι 85. Δηλαδη ελεος.
    Και ξαναλεω δεν ξεφυγα 6 μηνες ουτε μια φορα.. αντε μια στις τοσες να φαγα και λιγο πολυσπορο ψωμι ή ολικης μαζι με την σαλατα και τ'αυγα στο προτελευταιο γευμα..

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Καλη αρχη κ απο μενα
    Για τον υδατανθρακα που λες κ εγω καπου τοσο ετρωγα οταν καθαριζα αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν ενιωθα πεινα
    Πλεον ειμαι στα 250-280 μαγειρεμενο ρυζι και ανεβαινει κ αλλο οσο περναει ο καιρος

    Εχεις κανει απιστευτη δουλεια παντως και φαινεται απο τις φωτογραφίες,ξεχνα τη ζυγαριά

    Τωρα ξεκινα σιγα σιγα να βαζεις ομαδες τροφων που δεν ειχες πιο πριν,και ανεβαζε αργα-αργα θερμιδες,καθως και προτιμησε μη επεξεργασμενο υδατανθρακα (γενικα πιο λιγα μακαρονια μεσα στη βδομαδα 2-3 φορες ας πουμε) και ολα θα πανε καλά
    Πω πω αγορινα τωρα πριν καμμια ωρα εφαγα μπιφτεκι μοσχαρι 150γραμ. και 250γραμ. μπασματι και μπουκωσα πραγματικα.. θα παρει καμποσο να συνηθισω τοση ποσοτητα ριζιου.. Και σκεψου οτι κανονικα θα πρεπε. να τρωω 150 γραμ. αβραστο μπασματι.. δηλαδη περιπου 400+ γραμ. βρασμενο..
    Δεν παιζει αυτο!
    Να δω πως θα τρωω λαχανικα τωρα..
    Μακαρονας ποτε δεν ημουν.. σκεψου οτι και παλια απο μακαρονια μονο κανα μακαρονι με κιμα και καμμια καρμποναρα μια στο τοσο ετρωγα..
    Και τωρα αντε να βαζω κανα 2 φορες τη βδομαδα μακαρονια με λιγο αλαδοτο μοσχαρισιο κιμα ετσι για την αλλαγη γιατι εχω σαλταρει καθε μερα τα ιδια..
    Θα κατσω να δω σημερα τι αλλα μπορω να βαλω στην διατροφη μου απο τις λιστες με τις καθαρες τροφες.. και επισης να βγαλω και το πλανο με τις θερμιδες γιατι δεν βρηκα καθολου χρονο χθες..
    Θα φαμε κανα 2ωρο στο myfitnesspal παλι..

    Αγορια σας ευχαριστω ολοψυχα.. μου δινετε απιστευτη δυναμη, γιατι αρχισα να νιωθω οτι 6 μηνες εκανα πατατες, και δεν εκανα σωστη γραμμωση... Ατιμη ζυγαρια μας γκρεμισες την ψυχολογια..


    Και επειδη σας το χρωσταω, το βραδι θα ανεβασω φωτογραφιες πλατης, που πιστευω ειναι το σημειο που κερδισα τα περισσοτερα ολον αυτο τον καιρο..
    Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον η κοπελα μου και η αδερφη μου, μιας και δεν την βλεπω καθημερινα και δεν μπορω να εχω τοσο καλη γνωμη πανω σ αυτο..
    Last edited by Skrillex; 01-09-15 at 12:51.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  15. #75
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Αν ετρωγες 100γρ και τωρα εφαγες 250γρ ρυζι ετσι μπαμ,μην συνεχισεις να τρως τοσο πολυ κατευεθιαν και να ανεβαζεις τοσο γρηγορα.Αργα και σταθερα
    Αν ετρωγες 100 πριν,λογικο να μπουκωσες καντο τωρα 120 ας πουμε στο μεταπροπονητικο και στο προ-προπονητικο.Να θολωσεις οσο γινεται λιγοτερο ανεβαζε 50-70 θερμιδες(15γρ υδατανθρακα) τη βδομαδα,θα αργησεις να πιασεις τις θερμιδες που θες αλλα δε θα αλλαξει τιποτα πανω σου προς το κακό (λιπος,νερα κλπ) απο την αρχη.Ισα-ισα που θα δεις και περισσοτερες φλεβες(που ηδη εχεις πολλές :Ρ:Ρ ,εγω εβγαλα πιο πολλες και πιο εντονες φλεβες τωρα απο οτι στο καθαρισμα )

    Αν ανεβασεις σιγα σιγα υδατανθρακα ανα βδομαδα θα τον συνηθισεις και δε θα σου φαινεται τοσο δυσκολο να φας το ρυζι ας ειναι κ 400γρ που λεει ο λογος (καθε βδομαδα ειναι συνολο 50γρ ρυζι παραπανω που το χωριζεις σε 3 γευματα ας πουμε κ βγαινει πειρπου 17γρ στο καθε γευμα,αμελητεα ποσοτητα που ουτε θα την καταλαβεις)
    Last edited by iLikeBB; 01-09-15 at 13:06.

  16. #76
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Τρομερος!
    Πολυ χρησιμα tips τα οποια θα διαβασω καμμια 10αρια φορες ακομα να τα μαθω..
    Το διαβασμα που εχω ριξει για πληροφοριες, διατροφες, πλανα, ασκησεις κτλ κτλ ουτε στη σχολη δεν το εριχνα παντως!
    Σε ευχαριστω παλικαρα μου.. και πες μου σε παρακαλω το ονομα σου να αρχισω να σας απανταω με τα ονοματα σας!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  17. #77
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Θάνος

  18. #78
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Χαρηκα παρα πολυ φιλε Θανο!
    Προ-Προπονητικα παντως ισως κανω κατι λαθος..
    τρωω 10 το πρωτο 1 το δευτερο και 4 η ωρα που σχολαω απτη δουλεια τρωω 1 ξινομηλο λιγο γιαουρτι ενα εσπρεσσακι και μετα απο κανα 20λεπτο παω gym..
    και μετα το gym πινω scoop με μπανανα και στο 40λεπτο τρωω κανονικα κοτοπουλο/μοσχαρι και ριζι..
    Το ξερω οτι προ-προνητικα δεν τρωω κανονικο γευμα αλλα δεν με βολευουν οι ωρες.. δηλαδη κανονικα 4 που σχολαω πρεπει να τρωω γευμα αλλα επειδη μεχρι τις 4μιση πρεπει να παω gym και το γευμα θα μου πεσει βαρυ, προτιμω ενα ξινομηλο με λιγο γιαουρτι.. κανω καλα ή λαθος?
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  19. #79
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Αν βλεπεις οτι εχεις σταθερη ενεργεια μεσα στην προπονηση κράτα το (που οπως βλεπουμε σου δουλεύει απο τα αποτελεσματα). Εγω ειμαι της γνωμης πριν την προπονηση να κανω κανονικο γεύμα αλλά δεν δουλευω αυτον τον καιρο,οταν βρω δουλεια κι εγω καπως ετσι θα το κανω αν δεν παιζει διαλειμμα ωστε να παρω ταπερ μαζι.
    Βεβαια πιστευω οτι ενα κανονικο-δυνατο γευμα (αλλα θα χρειαστεις γυρω στη 1 ωρα και κατι να εισαι σε θεση για προπονηση μετα) θα σε βοηθησει πιο πολυ στην προπόνηση
    Last edited by iLikeBB; 01-09-15 at 13:38.

  20. #80
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Αν βλεπεις οτι εχεις σταθερη ενεργεια μεσα στην προπονηση κράτα το (που οπως βλεπουμε σου δουλεύει απο τα αποτελεσματα). Εγω ειμαι της γνωμης πριν την προπονηση να κανω κανονικο γεύμα αλλά δεν δουλευω αυτον τον καιρο,οταν βρω δουλεια κι εγω καπως ετσι θα το κανω αν δεν παιζει διαλειμμα ωστε να παρω ταπερ μαζι.
    Βεβαια πιστευω οτι ενα κανονικο-δυνατο γευμα (αλλα θα χρειαστεις γυρω στη 1 ωρα και κατι να εισαι σε θεση για προπονηση μετα) θα σε βοηθησει πιο πολυ στην προπόνηση
    Να σου πω Θανο, με βολευει λιγο κιολας στην τσεπη γιατι ετσι εχω μειον 1 γευμα που ειναι.. ασε που ουτως ή αλλως δεν προλαβαινω να περασει 1 ωρα και μετα να παω gym.. οποτε αν φαω κανονικο γευμα και καπακια παω gym στο μισαωρο θα ταβλιαστω μεσα στο gym απ'το φουσκωμα..
    Αν ανεβασω λιγο το γιαουρτι δεν θα ναι οκ?
    Καλα ουσιαστικα αν τα βαλεις κατω ειναι σαν να καθηστερω 1-1μιση ωρα το κανονικο γευμα.. αντι να φαω κανονικο γευμα στις 4 τρωω στις 5μιση-6..
    Νταξει δεν ειναι και τοοοσο τραγικο μιας και τρωω το ξινομηλο και το γιαουρτι pre-workout, οποτε κατι υπαρχει στο στομαχι..
    Οχι τιποτα αλλο τοσους μηνες τωρα ετσι το εκανα και ημουν κομπλε στο γυμναστηριο.. ισα ισα που εχω ανεβασει και αρκετα τα κιλα σε ολα απο τοτε που ξεκινησα την διατροφη..
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  21. #81
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Αφου βλεπεις οτι οι προπονησεις βγιανουν κανονικα , δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις

  22. #82
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Άρη συγχαρητήρια φίλε μου για την επίτευξη του στόχου σου!!! Καλή αρχή με το νέο πρόγραμμα όγκου και καλές προπονήσεις!!

    Για την ζυγαριά τι να πω. Κι εγώ κάτι παρόμοιο με εσένα έπαθα. Θα δείξει η συνέχεια!!! Υγεία να 'χουμε να κάνουμε την τρέλα μας!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  23. #83
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Ετοιμος για φωτομοντελο εισαι ρε τρελε.! Πολυ καλη δουλεια. Στην φωτο στην παραλια ισως να ναι και ιδεα μου αλλα φαινεσαι πιο μυωδης απο τις προηγουμενες φωτο.
    Απο την στιγμη που δεν ειδες να λιπωνεις μην σε ανησυχουν τα κιλα, μπορει να ναι οτιδηποτε. Καλη αρχη με τον ογκο.!
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  24. #84
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Αφου βλεπεις οτι οι προπονησεις βγιανουν κανονικα , δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις
    Τέλεια! Thnx!

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Άρη συγχαρητήρια φίλε μου για την επίτευξη του στόχου σου!!! Καλή αρχή με το νέο πρόγραμμα όγκου και καλές προπονήσεις!!
    Για την ζυγαριά τι να πω. Κι εγώ κάτι παρόμοιο με εσένα έπαθα. Θα δείξει η συνέχεια!!! Υγεία να 'χουμε να κάνουμε την τρέλα μας!
    Καλώς τον Παντελάρα! Φίλε μου σ'ευχαριστώ αν και είμαι μακρυά από τους στόχους μου ακόμα..
    Οι βάσεις μπήκαν όμως πιστεύω! Στην επόμενη γράμμωση θα γίνουν όλα ακόμα πιο αυστηρά μπας και καταφέρω να γίνω όπως εσύ..
    Αν έχω βάλει καμμιά μάζα μέχρι τότε δηλαδή..

    Ναι η ζυγαριά μας πέταξε μη αναμενόμενα νούμερα αλλά ok.. Ο καθρέφτης με ικανοποιεί περισσότερο!
    Όσο για την υγεία εδώ παρατήρησα ένα μικρό θέμα που πρέπει επιτέλους να κάνω κάτι γι'αυτό..
    Να σταματήσω να κοιμάμαι καθημερινά 4-5 ώρες μόνο και να ελαττώσω τους 4-5 εσπρέσσο που πίνω καθημερινά (και κάποια στιγμή να κόψω και το κάπνισμα)
    γιατί ενώ δεν έχω τίποτα πονοκεφάλους, χθες που χρησιμοποίησα για πλάκα ένα μηχάνημα μέτρησης πίεσης ενός συγγενικού προσώπου, είδα μεγάλη πίεση 14,5 την πρώτη μέτρηση και 15,8 την δεύτερη.
    Αν συνεχίσω έτσι ούτε μέχρι τα 30 δεν την βγάζω..

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Ετοιμος για φωτομοντελο εισαι ρε τρελε.! Πολυ καλη δουλεια. Στην φωτο στην παραλια ισως να ναι και ιδεα μου αλλα φαινεσαι πιο μυωδης απο τις προηγουμενες φωτο.
    Απο την στιγμη που δεν ειδες να λιπωνεις μην σε ανησυχουν τα κιλα, μπορει να ναι οτιδηποτε. Καλη αρχη με τον ογκο.!
    lol Κυριάκο όχι και φωτομοντέλο ρε, θα μας πάρουν με τις πέτρες! Σ'ευχαριστώ θερμά πάντως για τα πολύ καλά σου λόγια..
    Τώρα για την παραλία δεν ξέρω τι να σου πω.. ίσως φταίει που είχα πασαλειφτει με λάδια για μαύρισμα..
    Ναι βασικα εφόσον οι κοιλιακοί υπάρχουν ακόμα δεν νομίζω ότι λίπωσα ιδιαίτερα.. Thnx αγόρι να σαι καλά!
    Last edited by Skrillex; 01-09-15 at 15:58.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  25. #85
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Λοιπόν μετά απο χρόνια είπα να κάνω κι εγώ γενικές εξετάσεις μιας και πλέον είμαστε μέσα σε αυστηρές διατροφές και προπονήσεις.

    Kαι εφόσον τελειώσαμε το πρώτο εξάμηνο γράμμωσης καιρός ήταν να δω αν η διατροφή που έκανα με επηρρέασε κάπου σε θέματα υγείας

    Η μικρόβιολογος ανέφερε ότι σε όλα είμαι μια χαρά εκτός μια μέτρηση στο συκώτι, που είναι τσιμπημένη..
    Και αυτό λογικά οφείλεται στο ότι κοιμάμαι λίγες ώρες γενικά (5 ώρες το πολύ καθημερινά, αρκετά χρόνια τώρα), ότι 1μιση μέρα πριν τις εξετάσεις είχα πιει scoop πρωτείνης της On, ενώ θα 'πρεπε να μην πιώ για παραπάνω μέρες πρίν τις εξετάσεις, και ίσως το ένα κουτάκι μπύρας που ήπια το προηγούμενο βράδι..

    WP_20150908_10_30_59_Raw.jpg WP_20150908_10_31_29_Raw.jpg WP_20150908_10_32_18_Raw.jpg WP_20150908_10_33_12_Raw.jpg
    Last edited by Skrillex; 08-09-15 at 14:36.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  26. #86
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Μιλησα σημερα το απογευμα με καρδιολογο, και μου ειπε οτι δεν πρεπει να τα φορτωνουμε ολα στις πρωτεινες..
    Η ανεβασμενη τιμη στο συκωτι ειναι εξαιτιας της μπυρας που ηπια την προηγουμενη.. και αυτο δειχνει κυριως οτι το συκωτι μου ειναι ευαισθητο αρκετα στο αλκοολ (παλι καλα που πλεον δεν πινω συχνα),
    και καλο θα ειναι να μην το ζοριζω εκει το θεμα γιατι με τα χρονια αυξανεται η ευαισθησια, αν το ζοριζω το θεμα με το αλκοολ..
    Δεν το περιμενα οτι ενα κουτακι θα μου επηρρεαζε τοσο την τιμη στο συκωτι.. επισης μου ανεφερε οτι και 2-3 μερες πριν να ειχα πιει κατι με αλκοολ παλι ανεβασμενη τιμη θα ειχε..
    Μου ξεκαθαρισε παντως οτι οι τιμες μου σε ολα ειναι εντος πλαισιων και δεν πρεπει να με αγχωνει τιποτα απο τον τροπο ζωης/διατροφης που κανω πλεον..
    και οτι αν ειχα οντως θεμα με το συκωτι και την κυριως πρωτεινικη διατροφη οι τιμες θα πρεπε να ταν πολυ πιο υψηλες..

    Επισης να αναφερω οτι ειπα στον γυμναστη και υπευθυνο του γυμναστηριου μου για τις εξετασεις (να αναφερω οτι ειναι πολλακις πανελληνιος πρωταθλητης bb εντος Ελλαδος, πανευρωπαικου αλλα και παγκοσμιου.. το ονομα του το γνωριζετε οι περισσοτεροι καθως προπονει και ατομο που θα κατεβει στους Arnold τωρα αλλα και καποια ονοματα που βρισκονται στην σελιδα της xtr... οποτε καποιες γνωσεις τις εχει οπως και να χει), οτι η τιμη στο συκωτι αυτη ειναι φυσιολογικη για ατομα που ασχολουνται με αυστηρες διατροφες και οτι καλο θα ηταν να ενταξω στο προγραμμα μου,
    αν θελω να καθαρισει απο τα παντα το σωμα μου και το συκωτι επισης, το τσαι τσουκνιδας που μπορει κανεις να το βρει σε μαγαζια με βιολογικα..

    Οποτε με την εμπειρη γνωματευση ενος καρδιολογου και αλλα και την πειρα ενος πρωην πρωταθλητη και νυν προπονητη, ολα καλα.. συνεχιζουμε ακαθεκτοι!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  27. #87
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Skrillex View Post
    Μιλησα σημερα το απογευμα με καρδιολογο, και μου ειπε οτι δεν πρεπει να τα φορτωνουμε ολα στις πρωτεινες..
    Η ανεβασμενη τιμη στο συκωτι ειναι εξαιτιας της μπυρας που ηπια την προηγουμενη.. και αυτο δειχνει κυριως οτι το συκωτι μου ειναι ευαισθητο αρκετα στο αλκοολ (παλι καλα που πλεον δεν πινω συχνα),
    και καλο θα ειναι να μην το ζοριζω εκει το θεμα γιατι με τα χρονια αυξανεται η ευαισθησια, αν το ζοριζω το θεμα με το αλκοολ..
    Δεν το περιμενα οτι ενα κουτακι θα μου επηρρεαζε τοσο την τιμη στο συκωτι.. επισης μου ανεφερε οτι και 2-3 μερες πριν να ειχα πιει κατι με αλκοολ παλι ανεβασμενη τιμη θα ειχε..
    Μου ξεκαθαρισε παντως οτι οι τιμες μου σε ολα ειναι εντος πλαισιων και δεν πρεπει να με αγχωνει τιποτα απο τον τροπο ζωης/διατροφης που κανω πλεον..
    και οτι αν ειχα οντως θεμα με το συκωτι και την κυριως πρωτεινικη διατροφη οι τιμες θα πρεπε να ταν πολυ πιο υψηλες..

    Επισης να αναφερω οτι ειπα στον γυμναστη και υπευθυνο του γυμναστηριου μου για τις εξετασεις (να αναφερω οτι ειναι πολλακις πανελληνιος πρωταθλητης bb εντος Ελλαδος, πανευρωπαικου αλλα και παγκοσμιου.. το ονομα του το γνωριζετε οι περισσοτεροι καθως προπονει και ατομο που θα κατεβει στους Arnold τωρα αλλα και καποια ονοματα που βρισκονται στην σελιδα της xtr... οποτε καποιες γνωσεις τις εχει οπως και να χει), οτι η τιμη στο συκωτι αυτη ειναι φυσιολογικη για ατομα που ασχολουνται με αυστηρες διατροφες και οτι καλο θα ηταν να ενταξω στο προγραμμα μου,
    αν θελω να καθαρισει απο τα παντα το σωμα μου και το συκωτι επισης, το τσαι τσουκνιδας που μπορει κανεις να το βρει σε μαγαζια με βιολογικα..

    Οποτε με την εμπειρη γνωματευση ενος καρδιολογου και αλλα και την πειρα ενος πρωην πρωταθλητη και νυν προπονητη, ολα καλα.. συνεχιζουμε ακαθεκτοι!
    O καθενας στον τομεα του θα ελεγα εγω.Μηπως ο καρδιολογος σου ειπε οτι καλο θα ηταν να παιρνεις και ινοσινη; Γιατι για να εχει γνωμη για ενα οργανο που ''φτιαχνει μονο'' τοτε θα επρεπε να στο πει.Και η τιμη που εχεις δεν ειναι τοσο κακη αλλα δεν ειναι και καλη οπως και τα λιπιδια σου ειναι λιγο απορυθμισμενα που οπως ειδα δεν το ανεφερε κανεις.

    καλημερα και να προσεχεις

  28. #88
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Καλη αρχη και καλη επιτυχια στους στοχους σου!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #89
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Καλη σου μερα φιλε Αλεξανδρε..
    Ευχαριστω πολυ το χρονο σου αλλα και για την απαντηση σου!
    Να αναφερω οτι στον γυμναστη δεν εδειξα τις εξετασεις απλα του ανεφερα την υψηλη τιμη στην μια μετρηση του συκωτιου..
    Τωρα για την καρδιολογο να αναφερω οτι ειναι πολυ κοντινο συγγενικο προσωπο οποτε δεν θα με αφηνε ξεκρεμαστο και θα μου λεγε κατευθειαν τι χρειαζεται και τι οχι και αν πρεπει να αγχωθουμε για κατι..
    Εμεινε πολυ καθησυχασμενη και μου τονισε οτι το πιθανοτερο ειναι να για την τιμη αυτη να φταιει ακομα και η μικροποσοτητα αλκοολ που ηπια το προηγουμενο βραδι (1 κουτακι μπυρας), παρα το συμπληρωμα διατροφης (whey).. Αν ειχα ευαισθησια με την whey ή με τις ποσοτητες πρωτεινης που λαμβανω απο την διατροφη καθημερινα 6-7 μηνες τωρα, η τιμη θα πρεπε να ναι κι αλλο ανεβασμενη..
    Για ολες τις αλλες τιμες μου ειπε οτι βρισκομαι εντος οριων και σε καλα επιπεδα..
    Οχι φιλε Αλεξανδρε για την Ινοσινη δεν μου ανεφερε τιποτα..

    Με βαλες σε σκεψεις.. δεν πρεπει να μεινω ηρεμος για την ωρα δηλαδη?
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  30. #90
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Καλη αρχη και καλη επιτυχια στους στοχους σου!
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε Δημητρη! Καλη επιτυχια και στους δικους σου στοχους!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916


 
Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •