Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 151 to 180 of 245
  1. #151
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Μπράβο ρε φίλε!!! Πολύ καλός!!!

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #152
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-07-17
    Posts
    3

    Default

    Τέτοιαα να βλέπουμε να περνούμε θάρρος Κ εμειςςςςςςς........

  3. #153
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Σίγουρα το να ζητάμε περισσότερα από τον εαυτό μας ανεβάζει επίπεδο....

    Ωστόσο το μυικό "ανάγλυφο" του μονοψήφιου που έχεις πετύχει υποδηλώνει ότι έχεις τα φόντα για τα επόμενα επίπεδα !!!


    Καλή συνέχεια .
    Φυσικά και ο σκοπός είναι να εξελισσόμαστε όσο μπορούμε.. και εγώ τουλάχιστον ζητάω πολλά από τον εαυτό μου γνωρίζοντας βέβαια ότι δεν μπορώ να ζητάω τα ακραία.. που για μένα ακραίο είναι να είμαι σε αυτή την κατάσταση 365 μέρες το χρόνο.. Τα πόδια μου υστερούν σε αυτό το διαχωρισμό βέβαια.. Έχω μια μέρα μόνο για τα τετρακέφαλα, και μια 2η μέρα για γάμπες και μηριαία, αλλά λόγω υψους (1.90) δείχνουν ότι θέλουν ακόμα αρκετή δουλειά.
    Τα λόγια σου με τιμούν! Σ'ευχαριστώ θερμά!!

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    Μπράβο ρε φίλε!!! Πολύ καλός!!!

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σ΄ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

    Quote Originally Posted by Xou View Post
    Τέτοιαα να βλέπουμε να περνούμε θάρρος Κ εμειςςςςςςς........
    Χαίρομαι που το ακούω αυτό! Έστω και λίγο κίνητρο να δώσω σε κάποιον είμαι πολύ χαρούμενος!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  4. #154
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πολλα συγχαρητηρια και απο μενα. Φαινεται ποσο πολύ το αγαπάς. Αξιέπαινος!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #155
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Πολλα συγχαρητηρια και απο μενα. Φαινεται ποσο πολύ το αγαπάς. Αξιέπαινος!!
    Να 'σαι καλά φίλη Έλενα! Σ΄ευχαριστώ! Πως να μην αγαπάς κατι που εχει γινει κομματι της ζωης σου! Ολοι εσεις το ξερετε καλυτερα απο μενα!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  6. #156
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Μπράβο σου! Είσαι απόδειξη πως αν κάτι το θες πολύ κάνεις τα αδύνατα δυνατά, για να το αποκτήσεις χωρίς δικαιολογίες και αναβολές! Συνέχισε αυτό που αγαπάς και μόνο κερδισμένος μυικά θα βγαίνεις ! Καλή συνέχεια !

  7. #157
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Skrillex View Post
    Φυσικά και ο σκοπός είναι να εξελισσόμαστε όσο μπορούμε.. και εγώ τουλάχιστον ζητάω πολλά από τον εαυτό μου γνωρίζοντας βέβαια ότι δεν μπορώ να ζητάω τα ακραία.. που για μένα ακραίο είναι να είμαι σε αυτή την κατάσταση 365 μέρες το χρόνο.. Τα πόδια μου υστερούν σε αυτό το διαχωρισμό βέβαια.. Έχω μια μέρα μόνο για τα τετρακέφαλα, και μια 2η μέρα για γάμπες και μηριαία, αλλά λόγω υψους (1.90) δείχνουν ότι θέλουν ακόμα αρκετή δουλειά.
    Τα λόγια σου με τιμούν! Σ'ευχαριστώ θερμά!!
    Αν θες να δεις περαιτέρω εξέλιξη πάνω ..... Παίξε δυνατά δίνοντας έμφαση κάτω !! !

    2 μέρες για πόδια είναι ιδανικός διαχωρισμός.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  8. #158
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Μπράβο σου! Είσαι απόδειξη πως αν κάτι το θες πολύ κάνεις τα αδύνατα δυνατά, για να το αποκτήσεις χωρίς δικαιολογίες και αναβολές! Συνέχισε αυτό που αγαπάς και μόνο κερδισμένος μυικά θα βγαίνεις ! Καλή συνέχεια !
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Δήμητρα! Αυτό που λες ισχύει και εύχομαι να το καταλάβουν όλοι.. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες! Καλή συνέχεια και εσένα!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  9. #159
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αν θες να δεις περαιτέρω εξέλιξη πάνω ..... Παίξε δυνατά δίνοντας έμφαση κάτω !! !

    2 μέρες για πόδια είναι ιδανικός διαχωρισμός.
    Φίλε μου tsoureka ήδη έχω 2 ημέρες διαχωρισμό για τα πόδια.. Τρίτη κάνω τετρακέφαλα μόνο 5 ασκήσεις.. Παρασκευή κάνω μηριαίους δικέφαλους και γάμπες.. Θα ανεβάσω φωτογραφίες να δείτε.. Δεν είναι ότι δεν φαίνονται γυμνασμένα απλά δεν έχω τον διαχωρισμό στα τετρακέφαλα που έχω και στον κορμό.
    Last edited by Skrillex; 20-07-17 at 14:37.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  10. #160
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Μου ζητήθηκαν από μια σελιδα μερικες γυμναστηριακές.. ας τις βάλω και εδώ μέχρι να ανεβασω τις υπολοιπες με περισσοτερα πλανα απ'το progress μου μεχρι τωρα..


    WP_20170717_18_53_01_Raw__highres-Edit2c.jpg D-_Pics_Shots-for-Edit_2017_2017-07-17_WP_20170717_18_57_03_Raw__highres-Edit2b.jpg WP_20170717_18_52_53_Raw__highres-Edit2b.jpg WP_20170717_18_56_40_Raw__highres-Edit2b.jpg WP_20170717_18_48_54_Raw__highres-Edit2b.jpg
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  11. #161
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    μονο συγχαρητηρια σου αξιζουν
    οσο για τον τροπο ζωης,σε καταλαβαινω απολυτα αφου το βιωνω κι εγω τα τελευταια ετη.και παλι μπραβο

  12. #162
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Έχεις κάνει φοβερή δουλειά, μόλις το είδα και γω. Καλή συνέχεια εύχομαι και να δεις τον εαυτό σου εκεί που επιθυμείς!

  13. #163
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Κοριτσια σας ευχαριστω πάρα πολυ για τα καλά σας λόγια! Μου δινουν δύναμη για ακόμα περισσότερα!

    Μια πλατη.. με συγχωρειτε που δεν φαινεται ολοκληρη η ποζα αλλα ειναι πολυ περιορισμενος ο χωρος..

    WP_20170718_00_54_40_Raw__highres-Edition.jpg
    Last edited by Skrillex; 21-07-17 at 22:02.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  14. #164
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Καλημερα σε ολους... ερωτηση. Αντι για γιαουρτι το βραδι τι μπορω να βαλω? Αν και εχω αρχησει να πιστευω οτι το φουσκωμα που εχω οταν ειμαι χαλαρος ειναι εξαιτιας της χρονιας καθιστικης δουλειας και της σπονδυλικης στηλης, και ελαχιστα με ζορισαν οι τροφες.. σιγουρα η ελειψη φυτικων ινων τις τελευταιες βδομαδες βοηθησε να φυγει αρκετο απο αυτο αλλα υπαρχει ακομα φουσκωμα οταν ειμαι χαλαρος... οχι αερια, απλα φουσκωμενο ελαφρως στομαχι..
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  15. #165
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Γράψε αναλυτικά τη διατροφή που ακολουθείς για να σε κατευθύνουν οι πιο έμπειροι στο πως να κινηθείς. η τελευταία διατροφή που είδα αν θυμάμαι καλά ήταν τέλη Ιούνη.
    έχεις ήδη πολύ καλό bf και ικανοποιητικό στέγνωμα, γιατί θέλεις να πέσεις και άλλο;
    ναι και το λίγο των γαλακτοκομικών μπορεί να προκαλέσει το φούσκωμα που νιώθεις. Εγώ θα έβαζα ως τελευταίο γεύμα μπακαλιάρο.

  16. #166
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Ναι 8α το κάνω το πρωι γιατι ειμαι απο κινητο τώρα.. Μπακαλιάρο πριν τον ύπνο? Ωφου.. δεν το χω κα8ολου με τα ψαρια, δυστυχώς..
    Το στέγνωμα ναι μεν παει αρκετά καλά, αλλα όταν ειμαι χαλαρος ειμαι σαν έγκυος με κοιλιακους και φλεβικοτητα (όχι τοσο μεγάλο φούσκωμα, αλλα σιγουρα ελαφρως μεγαλύτερο απο στή8ος μου)..
    Last edited by Skrillex; 22-07-17 at 21:12.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  17. #167
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Καλημερα συναθλητες!
    Η διατροφη μου την τελευταια περιοδο ειναι η εξης.

    10:00
    7 ασπραδια + 2 κροκοι, 220γραμ. γλυκοπατάτα ή πατάτα βραστή, 15γραμ. αμυγδαλα

    13:00
    200γραμ. φιλετο κοτοπουλο, 220γραμ. πατάτα βραστη, 2 κουταλιες της σουπας ελαιολαδο

    16:30
    200γραμ. φιλετο κοτοπουλο, 220γραμ. πατατα βραστη, 33γραμ. αμυγδαλα

    17:30
    5γραμ. bcaa

    18:00 προπονηση

    19:30
    5γραμ. bcaa, 50γραμ. σκονη πρωτεινης Isolate + μπανανα

    20:00
    200γραμ. φιλετο κοτοπουλο, 220γραμ. βραστη πατατα

    23:00
    5 ασπραδια, αγγουρι, καροτο, κοκκινη πιπερια, 100γραμ cottage, 2 κουταλιες ελαιολαδο

    01:00
    200γραμ γιαουρτι 2%, 33γραμ. αμυγδαλα.



    Για 2 βδομαδες ειχα κοψει την whey εντελως μεταπροπονητικα αλλα κ τις μερες π εχω πρωινο HIIT, και αντι για shake ετρωγα 5-6 ασπραδια + μπανανα
    Τωρα πηρα απο myprotein isolate πρωτεινη και δν εχω κανενα φουσκωμα, εκτος της μπανανας που απ οτι εχω καταλαβει με τουμπανιαζει λιγο αλλα μετα απο κανα μισαωρο επανερχομαι..

    Αυριο το πρωι εχει το εβδομαδιαιο ζυγισμα και λογικα θα δω στρογγυλα 90.. θα ξαναγραψω την διατροφη μου για να το γυρισω σιγα σιγα σε ισοθερμιδικο γτ δεν με παιρνει για παρακατω..
    Last edited by Skrillex; 23-07-17 at 11:10.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  18. #168
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Χθεσινή post-workout φωτογραφία στο γυμναστήριο.
    Καλά τα κοψίματα και οι φλέβες σε τέρμα σφιγμένη πόζα όπως αυτή που ανέβασα προ-ημερών.. το θέμα όμως είναι να φαίνεσαι ok και σε ήρεμη στάση σώματος.
    Σωστά?
    Η προηγουμενη φωτογραφια λόγω πόζας ξεγελούσε και φαινόμουν πιο ογκώδης ενώ δεν ειμαι..

    Όπως και να 'χει δεν ειναι ακριβώς το αποτέλεσμα που ζητάω από τον εαυτό μου, αλλά κάτι πάει να γίνει σιγά σιγά μετά από 2 χρόνια.

    WP_20170724_19_49_31_Raw__highres-Edition.jpg
    Last edited by Skrillex; 25-07-17 at 21:22.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  19. #169
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Λίγη κατανόηση από αγωνιστικούς και επαγγελματίες, δεν το έχω με τις πόζες..
    Ένα από τα πιο σπαστικά πράγματα στον χώρο του aesthetic είναι η ασυμμετρία.
    Όπως φαίνεται ξεκάθαρα εδώ γενετικά έχω μυϊκή ασυμμετρία στο στήθος.. κάτι που δυστυχώς δεν διορθώνεται.
    Όπως και η φλεβικότητα που έχω στα χέρια υπήρχε πάντα, και πριν αρχίσω να ασχολούμαι με το άθλημα.. απλά τώρα τονίστηκε στο μέγιστο.
    Γενικά σαν άνθρωποι έχουμε άπειρες ασυμμετρίες πάνω στο σώμα μας.. Ζήστε με αυτές και μην τις αφήνετε να σας κερδίζουν ψυχολογικά.
    Τα γενετικά του καθενός είναι αυτά που μας κάνουν να διαφέρουμε από τον διπλανό μας αλλιώς θα είμασταν όλοι ίδιοι.

    #NeverGiveUp

    WP_20170718_00_57_27_Raw__highres-Edition.jpg
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  20. #170
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Skrillex View Post
    Τα γενετικά του καθενός είναι αυτά που μας κάνουν να διαφέρουμε από τον διπλανό μας αλλιώς θα είμασταν όλοι ίδιοι.

    #NeverGiveUp

    WP_20170718_00_57_27_Raw__highres-Edition.jpg
    ναι μονο που εσυ..δεν ειχες καμια σχεση με καλη γενετικη..αντιθετος μαλιστα..το σωμα σου και με τις foto θυμασαι στην αρχη που ξεκινησες ησουν λαπας...χοντρουλης..δεν το λεω κακοπροαιρετα! και ειχες πολυ δυσκολο εργο..με βαση αλλους αθλητες που επαιζαν μπαλα η καποιο αλλο αθλημα ..και μετα ξεκινησαν το bodybuilding!συν και καποιοι που ειχαν καλη γενετικη..κατι που εσυ ουτεν καν...ειχες.
    και εχεις φτασει σε ενα τετοιο σημερινο επιπεδο σε αρκετα ευλογο χρονο! που για εμενα βλεπω ενα αγωνιστικο σωμα..και δεν υπερβαλο!!
    ενταξει δεν εχω λογια για ..την προοδο σου!!! εισαι καταπληκτικος και απο τους λιγους φτανουν σε αυτο το επιπεδο με βαση πως ησουν!![καταλαβες]
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  21. #171
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    ναι μονο που εσυ..δεν ειχες καμια σχεση με καλη γενετικη..αντιθετος μαλιστα..το σωμα σου και με τις foto θυμασαι στην αρχη που ξεκινησες ησουν λαπας...χοντρουλης..δεν το λεω κακοπροαιρετα! και ειχες πολυ δυσκολο εργο..με βαση αλλους αθλητες που επαιζαν μπαλα η καποιο αλλο αθλημα ..και μετα ξεκινησαν το bodybuilding!συν και καποιοι που ειχαν καλη γενετικη..κατι που εσυ ουτεν καν...ειχες.
    και εχεις φτασει σε ενα τετοιο σημερινο επιπεδο σε αρκετα ευλογο χρονο! που για εμενα βλεπω ενα αγωνιστικο σωμα..και δεν υπερβαλο!!
    ενταξει δεν εχω λογια για ..την προοδο σου!!! εισαι καταπληκτικος και απο τους λιγους φτανουν σε αυτο το επιπεδο με βαση πως ησουν!![καταλαβες]
    Καλησπερα φιλε μου.. Δεν ημουν γενετικα χοντρος.. φροντισα εγω και εφτασα σε αυτη την κατασταση, και φυσικα καλοδεχουμενα ολα οσα μου γραφεις, τα γνωριζω, τα δεχομαι και φυσικα νιωθω περηφανος που καταφερα να αλλαξω σαν ανθρωπος πρωτα απ'ολα και μετ'επειτα σαν εμφανιση. Αυτο που με χαλαει σαφως παρα πολυ ειναι αυτο που ανεφερες και εσυ.. δεν εκανα καλη ζωη και δεν ειχα καθολου καλες βασεις, γι αυτο και τωρα παλευω με το χαλαρο μου δερμα στο "σωσιβιο" αλλα και χαμηλα στην κοιλια.. αν παρατηρησεις στην φωτογραφια φαινεται οτι ειναι χαλαρο το δερμα μου χαμηλα στην κοιλια.. και τι δεν θα εδινα να ηταν τσιτα το δερμα μου οπως αλλα σωματα.. Δεν ειμαι απληστος, ξερω που βαδιζω και ξερω οτι οι μλκειες πληρωνονται..
    Βεβαια εδω θα ερθω σε αντιθεση στα λογια σου γιατι οντως σε βρισκω υπερβολικο, και αρκετους αλλους μαζι που μου ειπαν περι αγωνιστικου σωματος.. βλεπω παιδια που κατεβαινουν σε αγωνες "βερμουδα" και η αποσταση ειναι απλα τεραστια, και η συγκριση δεν υπαρχει καν.. Οχι οτι με ενδιεφερε ποτε αυτο το κομματι σε αυτον τον χωρο, αλλα επειδη ετυχε να το ακουσω καμποσες φορες μπηκα στο τρυπακι να δω φωτογραφιες αγωνιστικων αθλητων βερμουδας..
    Τα λογια σου φυσικα με τιμουν και σε ευχαριστω παρα πολυ!
    Ειμαι περηφανος αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος.. τουλαχιστον οχι ακομα.. και θα το ακουτε συχνα απο μενα αυτο γιατι εχω απειρα κομπλεξ ακομα στο θεμα εμφανισης ακομα..
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  22. #172
    New Member
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    88

    Default

    Συγχαρητηρια φιλε για το αποτελεσμα!
    Κοιταζοντας τις φωτο σου εμεινα μαλ... με το τι καταφερες μεσα σε μολις 2 χρονια!
    Εχω σχεδον 1,5 χρονο που ασχολουμαι με τα βαρη και συγκρινοντας την προοδο που εχω δει στο σωμα μου αυτο το διαστημα, με αυτο που καταφερες εσυ, συμπαιραινω οτι ειτε εκανα κατι τραγικα λαθος ολο αυτο το διστημα, ειτε γονιδιακα ειμαι για κλαματα, μου ρχεται να παρατησω το γυμναστηριο και τα κοτοπουλα και να πιασω τις πιτσες και τον καναπε μα την παναγια!

    Συγχαρητηρια και παλι!
    Last edited by prits; 28-07-17 at 19:59.

  23. #173
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by prits View Post
    Συγχαρητηρια φιλε για το αποτελεσμα!
    Κοιταζοντας τις φωτο σου εμεινα μαλ... με το τι καταφερες μεσα σε μολις 2 χρονια!
    Εχω σχεδον 1,5 χρονο που ασχολουμαι με τα βαρη και συγκρινοντας την προοδο που εχω δει στο σωμα μου αυτο το διαστημα, με αυτο που καταφερες εσυ, συμπαιραινω οτι ειτε εκανα κατι τραγικα λαθος ολο αυτο το διστημα, ειτε γονιδιακα ειμαι για κλαματα, μου ρχεται να παρατησω το γυμναστηριο και τα κοτοπουλα και να πιασω τις πιτσες και τον καναπε μα την παναγια!

    Συγχαρητηρια και παλι!
    Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα γονιδιων αυτο που λες.. εκτος και εαν εχεις κανενα θεμα με θυροειδη και δυσκολευεσαι να βαλεις κιλα γενικοτερα..
    Κοιταξε πρωτα απ'ολα την διατροφη αν ειναι σωστες οι ποσοτητες που καταναλωνεις.
    Το χρονικο διαστημα που αναφερεις ειναι μονο το γυμναστηριακο-διατροφη.. το ταξιδι μου απο παχυσαρκος σε skinny ξεκινησε πριν 7 χρόνια όπου και έχασα με ακραια ηλιθιο τροπο εκεινα τα 55 κιλα.
    Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου!
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  24. #174
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Αφου δεν εχεις καμια υποστηρικη οπως λες φιλαρακι και καλα κανεις μονο εσυ το ξερεις τοτε μιλαμε για καλα γονιδια και dna οποτε σκεψου αν θα εβαζες φαρμακο θα πηγαινες για ολυμπια

  25. #175
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by kostas muscle View Post
    Αφου δεν εχεις καμια υποστηρικη οπως λες φιλαρακι και καλα κανεις μονο εσυ το ξερεις τοτε μιλαμε για καλα γονιδια και dna οποτε σκεψου αν θα εβαζες φαρμακο θα πηγαινες για ολυμπια
    Αν εχω καλα γονιδια ή οχι πραγματικα δεν μπορω να το ξερω φιλε Κωστα.. στην τελευταια φωτογραφια παντως σφιγγομουν κρατοντας την ανασα μου για 1 λεπτο, γι' αυτο και φανηκαν φλεβες που δεν φαινονται ποτε, οπως κοντα στον λαιμο και στο στηθος.. Το κεφαλι μου αν ανεβασω ολοκληρη τη φωτογραφια ειχε γινει κατακοκκινο ..
    1.90 90 κιλα ειμαι και προφιλ δεν φαινομαι καν γεματος δηλαδη θα με τρελανετε.. φαινεται στην προ-τελευταια φωτογραφια αλλωστε οτι υστερω παρα πολυ σε "ογκο" και "γεμισματα"..
    Εδω κρεατινη που ειχα πει παλιοτερα στο topic οτι μπορει να βαλω στο προγραμμα δεν την εβαλα ποτε.. Συγκεκριμενα απο σκευασματα αυτα που καταναλωνω ειναι whey ολο το χρονο (εκτος 2 βδομαδες που την αφησα off για να δω πως παω απο φουσκωματα), bcaa και πολυβιταμινες που εβαλα τωρα το καλοκαιρι, και bcaa επισης το περσινο καλοκαιρι..
    Εκτος του οτι μου φευγουν κοντα 400 ευρω το μηνα μονο για το φαγητο, ακομα και να μην ημουν εντελως αντιθετος με τα φαρμακα, λογω οικονομικων θεματων δεν θα μπορουσα να παρω που απ'οσο ξερω ενας κανονικος μισθος δεν τα καλυβει.. Το σταυρο μου κανω, που καταφερνω τουλαχιστον να καλυπτω την διατροφη μου που ειναι ηδη πολυ τσιμπημενη.

    Τελος παντων ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει δεν μπορω να κανω κατι πισω απο μια οθονη για να αποδειξω κατι, και ουτε με ενδιαφερει να αποδειξω κατι αλλωστε..
    Η οικογενεια και οι δικοι μου ανθρωποι ξερουν ακριβως τι αγωνα ριχνω καθημερινα για να υποστηριζω αυτο που κανω και μου αρκει αυτο..

    Σκοπος του topic ηταν να δωσω ενα μικρο κινητρο σε οσους αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα με αυτο που αντιμετωπιζα εγω, ωστε να κανουν την αρχη και στην συνεχεια να ενημερωνω καθε τοσο με την προοδο μου.. αν ειναι να οδηγηθει το θεμα σε συζητηση περι φαρμακων καλυτερα να κλειδωθει γιατι ειναι κριμα πραγματικα.

    Απο κει και περα ειναι θλιβερο να ακουω τετοια πραγματα απο ατομα που ξερουν ηδη πολλα γυρω απο το αθλημα και οχι απο ασχετους..

    Ολα οσα γραφω ειναι καλοπροαιρετα χωρις να θελω να θιξω/προσβαλω κανεναν.. το τι κανει ο καθενας στο σωμα του ειναι δικια του επιλογη και δεν ειμαι εδω για να κρινω κανεναν που εχει παρει το οποιοδηποτε σκευασμα.


    Ευχαριστω για το χρονο σας και παλι.
    Last edited by Skrillex; 29-07-17 at 14:25.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  26. #176
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Αστυνομία της ηθικής, ας μην το παίζουμε.

    Το τι ισχυρίζεται ο φίλος μας πώς είναι και το τι είναι, είναι δικός του λογαριασμός.

    Εγώ κρίνω την εικόνα και μόνο αυτήν.

    Αν ο Skrillex μας κοροϊδεύει, κακό δικό του, γιατί το ψέμα έχει κοντά ποδάρια κι όπως λέει κι η μαντινάδα:

    Αυτός που βγαίνει στην κορφή να τόνε δουν οι άλλοι,
    φαίνετ' ακόμη πιο μικρός, 'πο απόσταση μεγάλη...


    Το topic σε λίγο, κατόπιν παρακλήσεως του δημιουργού του θα καθαριστεί από τα επίμονα post που σχολιάζουν μόνο το συγκεκριμένο πράγμα.

    Ευχαριστώ
    Last edited by Mazda 6; 29-07-17 at 19:22.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #177
    New Member Boykaaa's Avatar
    Join Date
    02-03-17
    Location
    CY
    Posts
    56

    Default

    Δεν ξέρω αν είσαι natural ή όχι, αλλά συνέχισε ότι κάνεις και μην ακούς κανένα.
    Doubt kills more dreams than failure ever will.


  28. #178
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default «« #NeverGiveUp »»

    Μπαινω σιγα σιγα σε διατροφη ογκου και φτιαχνω παλι το πλανο μου.. και εχω την εξης απορια.. Συντηρησης εχω 3265,23.. εβαλα ενα +10% για το πλανο και παμε στα 3591,7
    Αν ακολου8ησω 40-40-20 μου βγαινει 59,9 πρωτ. ανα γευμα (3,8x βαρος).. αν το παω 30-50-20 μου βγαινει η πρωτ. 44,9 ανα γευμα..
    Στη γραμμωση ημουν παλι γυρω στα 50 πρωτ. ανα γευμα.. Ολες αυτες οι ποσοτητες ειναι απορροφησιμες ή οχι? Γιατι περνάω κατα πολυ το 2-2,5x βάρος..
    Ειμαι 94 κιλα αυτη τη στιγμη και στα τελειωματα γραμμωσης 90..
    Γενικα παντα οπως και να φτιαξω το πλανο μου βγαινει πανω απο 3x βαρος η πρωτεινη στα macros..
    Τι μπορω να διορ8ωσω?
    Η συμβουλη σας ειναι πολυτιμη.

    BMR: 66+(13,7x94)+(5x190)-(6,8x29) = 66+1287,8+950-197,2=2106,6
    Συντήρησης: 2106,6 x 1,55=3265,23
    Ημερήσιες: 3265,23+10%=3591,7
    Macros: 40 - 40 - 20 = 1436,6 - 1436,6 - 718,3
    Πρωτ. 1436,6 /4 = 359,15 /6 =59,9
    Υδατ. 1436,6 /4 = 359,15 /6 =59,9
    Λιπ. 718,3 /9 = 79,8 /6 =13,3

    Κανω κατι λα8ος?

    Ευχαριστω για τον χρονο σας.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  29. #179
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Skrillex View Post
    Μπαινω σιγα σιγα σε διατροφη ογκου και φτιαχνω παλι το πλανο μου.. και εχω την εξης απορια.. Συντηρησης εχω 3265,23.. εβαλα ενα +10% για το πλανο και παμε στα 3591,7
    Αν ακολου8ησω 40-40-20 μου βγαινει 59,9 πρωτ. ανα γευμα (3,8x βαρος).. αν το παω 30-50-20 μου βγαινει η πρωτ. 44,9 ανα γευμα..
    Στη γραμμωση ημουν παλι γυρω στα 50 πρωτ. ανα γευμα.. Ολες αυτες οι ποσοτητες ειναι απορροφησιμες ή οχι? Γιατι περνάω κατα πολυ το 2-2,5x βάρος..
    Ειμαι 94 κιλα αυτη τη στιγμη και στα τελειωματα γραμμωσης 90..
    Γενικα παντα οπως και να φτιαξω το πλανο μου βγαινει πανω απο 3x βαρος η πρωτεινη στα macros..
    Τι μπορω να διορ8ωσω?
    Η συμβουλη σας ειναι πολυτιμη.

    Ευχαριστω για τον χρονο σας.

    Καλησπέρα φιλε μου.. για μενα μετα απο απειρες δοκιμες.. απειρο διαβασμα.... Και απο οτι εχω μιλήσει με ατομα του χωρου... και οσα Online σεμιναρια εχω δει... εχω καταλήξει οτι.. χρειαζομαστε 1χλιμπρα σωματικου βαρους - ποσοστο λίπους... Δηλαδη αν εσυ εισαι 200 λιμπρες και εχεις ενα ποσοστό λίπους 10% τοτε καλο ειναι να φας 180γρ πρωτεινης την ημερα ή εστω 200. Απο 0,7 μεχρι 1 γρ λιπαρ ανα σωματικό βαρος σε gr. Και οι υπολληπες θερμιδες να ερχονται απο υδατάνθρακα ανάλογα τις θερμίδες που θες είτε είσαι σε υποθερμιδική δίαιτα είτε σε υπερθερμιδικη είτε σε συντήρησης.

    Βλεπω ατομα εδω μεσα ειναι 60-70-80-90 κιλα και τρωνε 300γρ πρωτεινης και νομιζουν προστατεουν τους μυες εχουν μυικη αναπτηξη κτλπ. Για μενα ειναι λαθος.. δεν γινετε πολυ απλα ο JAy cutler να ετρωηε 300γρ πρωτεινης επειδη ηταν ο ανθρωπος 330 λιμπρες και ο μισος ανθρωπος ΧΩΡΙΣ φαρμακο να μεταβολιζει τις ιδιες θερμιδες.

    Επισης οταν ο οργανισμος δεν παιρνει την αναλογη ενέργια απο υδατάνθρακα τοτε την παίρνει απο την πρωτείνη δηλαδη "αναγαζεται" οπως και το επομενο βήμα ειναι να την παίρνει απο τα λιπαρα. Πχ. ketogenic diet. Ακομα και στην keto εαν φας περισσοτερη πρωτεινη τοτε ανεβαίνει η ινσουλίνη λογο του οτι ο οργανισμος παίρνει την πρωτείνη αντι για υδατάνθρακα και οχι τα λιπαρα που θελουμε.


    Αυτο το 40-40-20 ή το 30-50-20 ή το οτιδηποτε ειναι μεγαλο λαθος που το εκανα κ εγω χρονια. δεν γινετε ολοι οι ειδικοι να μην ξερουν. Δες σεμιναριο online του Hany rambod δες του κατλερ , jeremy , sadik ,δες του χιθ που μιλαει για μακρος. Μιλα με καπιοι σοβαρο ατομο του χωρου απο ελλαδα εστω να δεις.

    Εγω προσωπικα απο τοτε που αρχισα να τρωω 180-200γρ πρωτεινης στα 88,5 κιλα τωρα , 60-70γρ λιπαρα και τα υπολληπατα απο υδατάνθρακα (στις ιδιες θερμιδες με το 40/40/20) ειδα τα παρακάτω πράγματα στον εαυτό μου.

    1) σκληραδα
    2) περισσοτερες φλεβες
    3) απιστευτη δυναμη
    4) καλυτερη αναρωση
    5) καλυτερο Pumb
    6) γενικα στα ιδια κιλα κ στις ιδιες θερμιδες εχω "μεγαλώσει" χωρίς να λιπώσω.


    btw τους περισσοτερους ελληνες αγωνιζόμενους που βλεπω εγω στην σκηνη... που παιζουν με απειρες αεροβιες , απειρα ψηλα την πρωτεινη κτλπ. Τους βλεπω " ΛΙΩΜΕΝΟΥΣ " και με νερα ενω φαινεται οτι ειναι χαμηλα σε λιπος εχουν μια Α μυικότητα ειναι λιωμενοι.. μαλακοι.. κ μιλαω κυρίως για natural αθλητες.


    και ακομα μια συμβουλη που το εκανα και αυτο λαθος... ΜΗΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΑΛΑΤΙ.

  30. #180
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Καλησπέρα φιλε μου.. για μενα μετα απο απειρες δοκιμες.. απειρο διαβασμα.... Και απο οτι εχω μιλήσει με ατομα του χωρου... και οσα Online σεμιναρια εχω δει... εχω καταλήξει οτι.. χρειαζομαστε 1χλιμπρα σωματικου βαρους - ποσοστο λίπους... Δηλαδη αν εσυ εισαι 200 λιμπρες και εχεις ενα ποσοστό λίπους 10% τοτε καλο ειναι να φας 180γρ πρωτεινης την ημερα ή εστω 200. Απο 0,7 μεχρι 1 γρ λιπαρ ανα σωματικό βαρος σε gr. Και οι υπολληπες θερμιδες να ερχονται απο υδατάνθρακα ανάλογα τις θερμίδες που θες είτε είσαι σε υποθερμιδική δίαιτα είτε σε υπερθερμιδικη είτε σε συντήρησης.

    Βλεπω ατομα εδω μεσα ειναι 60-70-80-90 κιλα και τρωνε 300γρ πρωτεινης και νομιζουν προστατεουν τους μυες εχουν μυικη αναπτηξη κτλπ. Για μενα ειναι λαθος.. δεν γινετε πολυ απλα ο JAy cutler να ετρωηε 300γρ πρωτεινης επειδη ηταν ο ανθρωπος 330 λιμπρες και ο μισος ανθρωπος ΧΩΡΙΣ φαρμακο να μεταβολιζει τις ιδιες θερμιδες.

    Επισης οταν ο οργανισμος δεν παιρνει την αναλογη ενέργια απο υδατάνθρακα τοτε την παίρνει απο την πρωτείνη δηλαδη "αναγαζεται" οπως και το επομενο βήμα ειναι να την παίρνει απο τα λιπαρα. Πχ. ketogenic diet. Ακομα και στην keto εαν φας περισσοτερη πρωτεινη τοτε ανεβαίνει η ινσουλίνη λογο του οτι ο οργανισμος παίρνει την πρωτείνη αντι για υδατάνθρακα και οχι τα λιπαρα που θελουμε.


    Αυτο το 40-40-20 ή το 30-50-20 ή το οτιδηποτε ειναι μεγαλο λαθος που το εκανα κ εγω χρονια. δεν γινετε ολοι οι ειδικοι να μην ξερουν. Δες σεμιναριο online του Hany rambod δες του κατλερ , jeremy , sadik ,δες του χιθ που μιλαει για μακρος. Μιλα με καπιοι σοβαρο ατομο του χωρου απο ελλαδα εστω να δεις.

    Εγω προσωπικα απο τοτε που αρχισα να τρωω 180-200γρ πρωτεινης στα 88,5 κιλα τωρα , 60-70γρ λιπαρα και τα υπολληπατα απο υδατάνθρακα (στις ιδιες θερμιδες με το 40/40/20) ειδα τα παρακάτω πράγματα στον εαυτό μου.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο που εκανες μου γραψεις ολα αυτα!

    1) σκληραδα
    2) περισσοτερες φλεβες
    3) απιστευτη δυναμη
    4) καλυτερη αναρωση
    5) καλυτερο Pumb
    6) γενικα στα ιδια κιλα κ στις ιδιες θερμιδες εχω "μεγαλώσει" χωρίς να λιπώσω.


    btw τους περισσοτερους ελληνες αγωνιζόμενους που βλεπω εγω στην σκηνη... που παιζουν με απειρες αεροβιες , απειρα ψηλα την πρωτεινη κτλπ. Τους βλεπω " ΛΙΩΜΕΝΟΥΣ " και με νερα ενω φαινεται οτι ειναι χαμηλα σε λιπος εχουν μια Α μυικότητα ειναι λιωμενοι.. μαλακοι.. κ μιλαω κυρίως για natural αθλητες.


    και ακομα μια συμβουλη που το εκανα και αυτο λαθος... ΜΗΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΑΛΑΤΙ.
    Καλα αλατι εχω να βαλω στο φαγητο πανω απο 3 χρονια ειλικρινα.. Να βαζω λες μια ψιχαλα σε 2-3 γευματα?
    Για τα υπολοιπα που ειπες βλεπω μια πολυ τεκμηριωμενη απαντηση κ 8α τα διαβασω 2-3 φορες να τα καταλαβω..
    Σε γενικες γραμμες αν καταλαβα καλα (αν οχι διορ8ωσε με).. χωριζω τα macros.. κραταω ενα στα8ερο 2-2,5 x βαρους σε πρωτεινη, κ οτι περισσευει απο 8ερμιδες τα βαζω αναλογικα στον υδαταν8ρακα και στα λιπαρα? Αν καταλαβα λα8ος με συγχωρεις..
    Απλα εχω τρελο 8εμα με τα φουσκωματα και εκανα και μονοφαγια κανα μηνα και διαφορα δεν ειδα πολυ.. επισης εφτασε σε σημειο να μου βγαινει η διατροφη 400 ευρω το μηνα στη γραμμωση εξαιτιας των υψηλων τιμων πρωτεινης.. κ τωρα που τελειωσε το καλοκαιρι ειπα να τα σκεφτω λιγο καλυτερα για να δω τι κανω λα8ος.. Σκληραδα δεν ειδα ποτε κ ουτε καταφερα ποτε να γινω εντελως flat.. εκτος κ αν ποζαρω.. αλλα σε νορμαλ κατασταση και περα απο το πρωινο ξυπνημα flat δεν ημουν ποτε..

    Και αυτο που ειπες για επαγγελματιες.. μονο μια φορα γνωρισα απο κοντα εναν επαγγελματια ελληνα bb, πριν κανα χρονο και 8υμαμαι τον ρωτησα συγκεκριμενα ποση πρωτεινη καταναλωνει σε κα8ε γευμα μου ειχε πει 60-70γραμ.. Και το 8υμη8ηκα προχ8ες και λεω κατσε ρε συ τι γινεται.. ο αλλος 5 φορες σαν και μενα, τερμα στο φαρμακο κ τρωω 10-20 γραμ. λιγοτερη πρωτεινη απο αυτον οταν το νορμαλ ειναι γυρω στα 30 ξερω γω.. Δυστυχως η μονη πηγη γνωσεων που εχω γυρω απο ολα αυτα ειναι το ιντερνετ, και στο ιντερνετ οι αποψεις ειναι απειρες, γι αυτο 8ελω να δω που κανω λα8ος στις διατροφες μου γενικοτερα.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916


 
Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •