Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-15
    Posts
    2

    Default Συμβουλες Για Χαλάρωση Μετά Από Μείωση Λίπους

    Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο forum! Ειμαι 21 χρονων και εχω 1.62 υψος. Περσυ τον Ιουλιο ξεκινησα διατροφη με αποτελεσμα να χασω 30 κιλα (απο 120 στα 90). Το κακο ηταν πως παραλληλα δεν εκανα γυμναστικη και οπως ηταν φυσικο υπαρχει ορισμενη χαλαρωση. Αυτο που με απασχολει και με αγχωνει παρα πολυ ειναι αν θα καταφερω να στρωσω το σωμα μου με το γυμναστηριο που θα ξεκινησω σε λιγες μερες. Ξερω οτι το προγραμμα θα το αναλαβει ο γυμναστης αλλα τι ακριβως προτεινετε εσεις; Θα υπαρξει βελτιωση ή να μην ελπιζω καθολου; Κατεστρεψα το σωμα μου εντελως;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς ορισες στο φορουμ Ρια,
    μετεφερα το ποστ σου σε νεο τοπικ για να μη μπερδευομαστε.
    Καταρχην μπραβο για τα κιλα που εχασες!! Βεβαια το καλυτερο ηταν να εκανες παραλληλα και γυμναστικη. Εισαι μικρη κοπελα, το δερμα σου εχει ελαστικοτητα. Μην απογοητευεσαι και σιγουρα θα δεις αποτελεσμα αρκει ομως να εισαι συνεπης στο προγραμμα προπονησης. Θελει υπομονη και χρονο, δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη. Προσπαθησε απο δω και περα να μην εχεις αποτομες μειωσεις στο βαρος σου και να πινεις αρκετο νερο ωστε να ενυδατωνεις το σωμα σου και να διατηρεις την ελαστικοτητα του δερματος.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-15
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλώς ορισες στο φορουμ Ρια,
    μετεφερα το ποστ σου σε νεο τοπικ για να μη μπερδευομαστε.
    Καταρχην μπραβο για τα κιλα που εχασες!! Βεβαια το καλυτερο ηταν να εκανες παραλληλα και γυμναστικη. Εισαι μικρη κοπελα, το δερμα σου εχει ελαστικοτητα. Μην απογοητευεσαι και σιγουρα θα δεις αποτελεσμα αρκει ομως να εισαι συνεπης στο προγραμμα προπονησης. Θελει υπομονη και χρονο, δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη. Προσπαθησε απο δω και περα να μην εχεις αποτομες μειωσεις στο βαρος σου και να πινεις αρκετο νερο ωστε να ενυδατωνεις το σωμα σου και να διατηρεις την ελαστικοτητα του δερματος.
    Kardoula σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Θα ακολουθησω τις συμβουλες σου!

  4. #4
    New Bodybuilder Ruddie's Avatar
    Join Date
    07-10-14
    Posts
    4

    Default

    Μπήκα για να ρωτήσω κάτι και βρήκα παρόμοιο θέμα ανοιγμένο πριν 2 μέρες, αυτό θα πει timing!!!

    Μιας και έχω ξεφορτωθεί ήδη αρκετά κιλά αλλά έχω άλλο τόσα -και λίγα ακόμα- μπροστά μου θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τη γυμναστική. Περπατάω περίπου 4-5 χιλιόμετρα κάθε μέρα και τρέχω άλλο 1 αλλά για να το κάνω αυτό πρέπει να ξυπνάω πολύ νωρίς ώστε να έχω άδειο στομάχι και μετά να γυρίσω, να φάω και να ξεκινήσω τη μέρα μου. Το ερώτημα είναι, μήπως παιδεύομαι τζάμπα; Δηλαδή.. αν κάνω αργά το βράδυ την ίδια απόσταση (τις ενδιάμεσες ώρες δε τις σκέφτομαι καν λόγω θερμοκρασίας) θα εντοπίσω διαφορά όσον αφορά τις καύσεις; Και επίσης, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στο σπίτι (πχ λάστιχα/κοιλιακούς κλπ) για να αποφύγω τη χαλάρωση; Η συνδρομή μου στο γυμναστήριο λήγει σε 3 μέρες και λόγω καλοκαιριού/διακοπών δε σκοπεύω να κάνω νέα πριν το Σεπτέμβρη.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το θεμα ειναι τι τρως. Οση αεροβια και να κανεις, οποτε και να την κανεις δεν εχει νοημα αν η διατροφη σου δεν ειναι αυτη που πρεπει για τον στοχο σου.
    Επισης γραψε μας τα στατιστικα σου (ηλικια, υψος, βαρος) για να εχουμε μια πρωτη εικονα.
    Η γυμναστικη στο σπιτι θα βοηθησει σιγουρα αλλα μην περιμενεις και θαυματα. Η προπονηση με βαρη ειναι η καλυτερη επιλογη. Αλλα αν δεν εχεις τη δυνατοτητα τοτε υπαρχει μεγαλο ασκησιολογιο ωστε να κανεις μια καλη συντηρηση μεχρι να ξαναπας.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Μείωση Λίπους
    By cabrio77 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-15, 15:49
  2. Συμβουλές για χαλάρωση δέρματος μετά από απώλεια αρκετών κιλών
    By inqueL in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-02-13, 15:23
  3. Νέο Μέλος - Συμβουλές Για Μείωση Σωματικού Λίπους
    By ko3336 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 17-10-10, 17:07
  4. Συμβουλές για μείωση λίπους και αύξηση μάζας
    By wazedi in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-09, 04:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •