Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member Fitman29's Avatar
    Join Date
    16-06-15
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default Έρευνα Αγοράς Για Πάγκο Με Ορθοστάτες.

    Καλησπέρα συμφορουμήτες, έχω αρκετά χρόνια να ασχοληθώ με τη γυμναστική (λάθος που το μετανιώνω ) αλλά θέλω να επανορθώσω κυρίως για τον εαυτό μου και την υγεία μου. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω πάγκο με ορθοστάτες για το σπίτι καθώς έχω βάλει τη γυμναστική στη καθημερινή μου ζωή εδώ και 4 μήνες και παρατηρώ οτι το συνεχίζω με ευχαρίστηση. Θα ήθελα λοιπόν να κάνω αυτή την επένδυση αλλά θα ήθελα τη συμβουλή σας διότι είμαι λίγο μπερδεμένος με το θέμα. Είμαι ανάμεσα από τρεις πάγκους:



    1. wbx-60 Toorx - Φαίνεται καλή κατασκευή αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες αν τον έχει κάποιος. Διαστάσεις: 159 x 82 x 140 cm
    2. Amila 44250 - Επίσης καλή κατασκευή αλλά μου φαίνεται λίγο μικρό το διάστημα ανάμεσα στους ορθοστάτες. Διαστάσεις: 177x134x131 cm
    3. Amila 44236 - Η πιο φθηνή λύση σε περίπτωση που επιβεβαιωθώ οτι αρκεί γι' αυτά που θέλω και να γλιτώσω το 200ρι. Διαστάσεις: 176x110x135 cm



    Δεκτές όλες οι προτάσεις, το ποσό που διαθέτω είναι max 180 για πάγκο, τα υπόλοιπα θα πάνε σε μπάρα και βάρη. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπράβο για την αποφαση να το παρεις ζεστα και να ασχοληθεις με τα βαρη!
    Θα σου πω το εξης - Μην τσιγκουνευτεις για παγκο κ ορθοστατες. Εγω ειχα παρει μαρκας kettler (ορθοστατη) και ηταν εξαιρετικης ποιότητας, οχι σαν κατι αλλα ψευτικα που με το που ακουμπας τη μπαρα με τα βαρια κιλα τρεμουν σαν το ψαρι.
    Ο,τι δωσεις θα παρεις.
    Η amila εχει επισης καλα οργανα, απλως μην παρεις τα "φτηνιαρικα". Δες το ως μια επενδυση που θα σου κρατησει χρονια και θα κανει αποσβεση.
    Ο παγκος κοιτα να ειναι γερός, με καλη επενδυση, σταθερος, στιβαρος, να εχει διαφορετικες κλισεις που μπορεις να τον βαλεις, να εχει εξαρτημα για εκτασεις 4φαλων.

  3. #3
    New Member Fitman29's Avatar
    Join Date
    16-06-15
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!!! Συμπεραίνω απ' τα λεγόμενα ότι είναι καλύτερο να πάω για πάγκο και μη ενσωματωμένους (ξεχωριστούς) ορθοστάτες, σωστά; To θέμα μου είναι κυρίως το οικονομικό γι' αυτό θέλω να φτιάξω κάτι αξιόλογο μέχρι 300 ευρώ συμπεριλαμβανομένου τη μπάρα και τα βάρη. Κοίταξα λίγο για τους kettler που μου προτείνατε και φαίνονται καταπληκτική ποιότητα αλλά δυστυχώς δε μπορεί να τους ακουμπήσει το πορτοφόλι μου αυτή τη περίοδο. Γι' αυτό και κατευθύνθηκα σε λύσεις όπως Amila που απ'ότι βλέπω βγάζει οικονομικά αλλά παράλληλα στιβαρά προϊόντα (τουλάχιστον έτσι φαίνονται. Θα το διευκρινίσω πηγαίνοντας να τους δω από κοντά). Υπάρχει κάποια άλλη λύση μέχρι max 200 ευρώ για πάγκο με ορθοστάτες αλλά και διαχωρισμένα; Ευχαριστώ πολύ και πάλι για το χρόνο σας!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εννοειται ξεχωριστα θα τα παρεις, ωστε να εχεις τη δυνατοτητα να κανεις μεγαλυτερο ασκησιολογιο. Αν θες να κανεις σκουωτ πως θα το κανεις;!!

    Δεν γνωριζω ολα τα μοντελα απ εξω, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τα δεις απο κοντα και να κρινεις κατα ποσο αξιζουν για τα δεδομενα σου. Εγω θα περιμενα λιγο να μαζεψω κι αλλα χρηματα και μετα να παρω κατι καλο. Το λεω εκ πειρας.

    Να σαι καλα φιλε μου.

  5. #5
    New Member Fitman29's Avatar
    Join Date
    16-06-15
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default

    Έχεις απόλυτο δίκιο. Θα περιμένω λίγο, να πάω και απο ένα κατάστημα να τα δω και τα αποφασίσω. Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγορά Ορθοστάτες
    By nikos12345678 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 19-12-12, 00:22
  2. Ορθοστάτες-γυμναστική στο σπίτι
    By Nikos.K in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 9
    Last Post: 13-06-12, 21:45
  3. Replies: 3
    Last Post: 04-03-12, 02:01
  4. Έρευνα Αγοράς
    By he-man in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 19-05-07, 21:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •