Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 22 of 22
  1. #1

    Default Ye Nutrition Whey Protein - Απόψεις;

    Παιδια εδω και 1 μηνα περνω μια πρωτεινη καθαρη μαρκα ΥΕ..εχω διαβασει οτι ειναι καλη..Απο κει και περα ο γυμναστης μου μου λεει καλυτερα καθαρη τροφη εχω ακουσει και πολλα για τα αναβολικα και δεν ξερω...Ειναι μια καθαρη πρωτεινη επικινδυνη για τυχον ταχυκαρδιες αλλεργιες κτλ??Να σημειωσω δεν εχω μεχρι τωρα καθολου παρενεργειες..!

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Οχι φιλε μου δεν ειναι επικυνδυνη αλλα ναι η τροφη παντα ειναι ανωτερη του συμπληρωματος που ρολος του ειναι να συμπληρωνει οταν υπαρχει κενο.

  3. #3

    Default

    Γεια σου Μιχάλη. Ή καθαρή πρωτεϊνη είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής χωρίς αναβολικά. Τα αναβολικά είναι φάρμακα που τα παίρνουν κάποιοι αθλητές κάνοντας ένεση, με σκοπό να πετύχουν καλύτερη απόδοση στην άσκηση, μεγαλύτερη δύναμη και αντοχή. Ναι. Αυτά σου δημιουργούν παρενέργειες. Είναι και μάλιστα πολύ επικίνδυνα . Αυτοί που τα παίρνουν τους παρακολουθούν γιατροί. Κάνουν τακτικά εξετάσεις. Είναι μεγάλο το κεφάλαιο αυτό και δεν είμαι ιδική , δεν θα επεκταθω άλλο. Πάντως μη φοβάσαι να παίρνεις ως συμπλήρωμα διατροφής καθαρή πρωτεϊνη . Είναι σημαντική να την παίρνεις αμέσως μετά την προπόνησή σου, γιατί ο οργανισμός τη χρειάζεται εκείνη τη στιγμή. Οι μύες την απορροφούν μέσα σε μισή ώρα, ενώ μέχρι να φας και μέχρι να απορροφηθεί ή πρωτεϊνη από την τροφή , περνάνε 2 ώρες αν δεν κάνω λάθος. Εγώ πινω το πρωί με το που ξυπναω, αμέσως μετά την προπόνησή και πριν να πάω για ύπνο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αντικαθιστω την πρωτεϊνη στα γεύματα μου, με το συμπλήρωμα διατροφής.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνα View Post
    Γεια σου Μιχάλη. Ή καθαρή πρωτεϊνη είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής χωρίς αναβολικά. Τα αναβολικά είναι φάρμακα που τα παίρνουν κάποιοι αθλητές κάνοντας ένεση, με σκοπό να πετύχουν καλύτερη απόδοση στην άσκηση, μεγαλύτερη δύναμη και αντοχή. Ναι. Αυτά σου δημιουργούν παρενέργειες. Είναι και μάλιστα πολύ επικίνδυνα . Αυτοί που τα παίρνουν τους παρακολουθούν γιατροί. Κάνουν τακτικά εξετάσεις. Είναι μεγάλο το κεφάλαιο αυτό και δεν είμαι ιδική , δεν θα επεκταθω άλλο. Πάντως μη φοβάσαι να παίρνεις ως συμπλήρωμα διατροφής καθαρή πρωτεϊνη . Είναι σημαντική να την παίρνεις αμέσως μετά την προπόνησή σου, γιατί ο οργανισμός τη χρειάζεται εκείνη τη στιγμή. Οι μύες την απορροφούν μέσα σε μισή ώρα, ενώ μέχρι να φας και μέχρι να απορροφηθεί ή πρωτεϊνη από την τροφή , περνάνε 2 ώρες αν δεν κάνω λάθος. Εγώ πινω το πρωί με το που ξυπναω, αμέσως μετά την προπόνησή και πριν να πάω για ύπνο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αντικαθιστω την πρωτεϊνη στα γεύματα μου, με το συμπλήρωμα διατροφής.
    ευχαριστω πολυ κωσταντιναα και βασιλη...τωρα μια τελευταια απορια...αν παρω μια πρωτεινη ογκου εχει κακα λιπαρα?? σε σχεση με τη σκετη πρωτεινη??

  5. #5
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Φίλε μου μακριά από τις πρωτείνες όγκου.Είναι τίγκα στην ζάχαρη.Μόνο λεφτά θα ξοδέψεις.Δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα.Καλύτερα να ξοδέψεις τα λεφτά σου σε φαί.Κοτόπουλα,ψάρια για τα καλά λιπαρά και τα συναφή.Κατάλαβες....Τώρα αν θέλεις ντε και καλά να πάρεις πρωτείνη καλύτερα μια καθαρή whey που είναι μακράν καλύτερη από αυτές για όγκο.Και κάτι ακόμα,η πρωτείνη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ.Στο έγραψα με κεφαλαία για να το καταλάβεις και να σου φύγει κάθε είδος απορίας.

  6. #6

    Default

    Γεια σου και πάλι Μιχάλη. Απ ότι κατάλαβα, θέλεις να αυξήσεις τη μυϊκή σου μάζα. Όπως είπε και ο Γιωταρας η πρωτεϊνη όγκου έχει πολλούς υδατάνθρακες , πολλά ζακχαρα μέσα, που σκοπό έχουν να δώσουν στον οργανισμό πολλές θερμιδες, ώστε να βάλουμε κιλά. Αλλά αυτά τα κιλά που βάζουμε με αυτές τις πρωτεινες δεν είναι καθαρά. Δεν βάζουμε μόνο μύες αλλά και λίπος. Σου προτείνω λοιπόν, αν θέλεις να βάλεις καθαρό μυϊκό ιστό, χωρίς λίπος , μπορείς να πινεις την καθαρή πρωτεϊνη που έχεις, να πάρεις ακόμη ένα συμπλήρωμα διατροφής CLA που βοηθά στην αύξηση της μυϊκής μάζας και να κανείς μια υπέρ θερμιδική διατροφή καθαρή όμως. Με προσοχή. Θα αυξήσεις δηλαδή τους υδατάνθρακες. Πατάτες, ρύζι, βρώμη, μπανάνες. . . . Πολύ σημαντικό να τρως ψάρια που έχουν καλά λιπαρά , ωμό το ελαιολαδο, αμύγδαλα, καρύδια. . . Αν έχεις απορίες για το τι πρέπει να τρως σε μια τέτοια διατροφή αύξησης μυϊκού ογκου , ρώτα μας ότι θέλεις. Είναι καλό και να μας πεις το τι τρως για να σε βοηθήσουμε καλύτερα σε αυτό που θέλεις να πετύχεις.

  7. #7

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...H αληθεια ειναι οτι η ερωτηση για την πρωτεινη ογκου ειναι μελοντικη για το χειμωνα..βιαστηκα πολυ...Αυτη τη στιγμη κανω διατροφη γραμμωσης:
    1o γευμα
    50γρ βρωμη
    4 ασπραδια
    1 φετα ταχινι
    2ο γευμα
    70 γρ τονο σε νερο
    3 φετες γαλοπουλα
    50 γρ βρωμη
    3ο γευμα
    100 γρ κοτοπουλο ή ψαρι
    70 γρ ρυζι βρασμενο
    70 γρ λαχανικα
    4ο γευμα(μεταπροπονητικο)
    μπανανα + 1 scoup whey
    5ο γευμα
    τοι ιδιο το 3ο γευμα
    6ο γευμα
    60 γρ τυρι cottage
    10-15 αμυγδαλα

  8. #8

    Default

    Βλέποντας με μια ματιά τη διατροφή σου, σίγουρα χρειάζεται διόρθωση. Δεν είμαι ειδική , αλλά μπορώ να σου δώσω λίγες συμβουλές, πιστεύω σωστες από τις λίγες γνώσεις που έχω. Δέχομαι διορθώσεις. Επίσης αν διαβάζει αυτη τη συζήτηση κάποιος ποιο έμπειρος είναι καλό να βοηθήσει.

    Μιχάλη, τα γεύματά σου πιστεύω είναι μικρές ποσότητες. Πρέπει να αυξήσεις οπωσδήποτε το κρέας, τα ασπραδια αυγών. Πρέπει να τρως 2 γρ πρωτεϊνη επί το βάρος της αλιπης μάζας σου. Πχ είσαι 70 κιλά; Θα πρέπει να λαμβανεις ημερησίως 140 γρ πρωτεϊνη. Με αυτή τη διατροφή που κάνεις κινδυνευεις να χάσεις μυϊκό ιστό. Να φανταστείς τα 100 γρ τόνο σε νερό έχουν μόνο 25 γρ πρωτεϊνη. Φαντασου δηλαδή πόση ποσότητα κρέατος πρέπει να τρως ημερησίως.

    Επανερχομαι

  9. #9

    Default

    Σε διατροφή γραμμωσης χρειαζεσαι ωμέγα λιπαρά. Καλά κανείς και τρως ταχίνι, αμύγδαλα. Μπορείς να προσθέσεις και σολωμό στη διατροφή σου και αλλά ψάρια. Καρύδια, μια κουτάλια φυστικοβουτηρο στο γιαούρτι σου. Να τρως ελαιόλαδο αλλά όχι μαγειρεμένο. Ωμό μέχρι 3-4 κουτάλια της σούπας ημερησίως. Άφθονη σαλατα πράσινη, ειδικά το σπανάκι. Μετά τις 7 το απόγευμα να αποφεύγεις τους υδατάνθρακες. Αύξησε τα ασπραδια αυγών. Καντα 8 . Είναι λίγα τα 4 .

  10. #10

    Default

    Μια ενδεικτική διατροφή γραμμωσης για να πάρεις ιδέες.

    1ο γεύμα: 08:00
    8 ασπραδια, 1 κρόκος, 50γρ βρώμη ,ενα φρούτο ή 20γρ σταφίδες

    2ο γεύμα: 11:00
    200γρ τόνο σε νερό, 150γρ πατάτα βραστή ή ψητή, άφθονη πράσινη σαλατα

    3ο γεύμα: 14:0
    200 γρ κοτόπουλο στήθος ή γαλοπούλα ή ψάρι, 150γρ καστανό ρύζι, άφθονη σαλάτα πρασινη

    Πριν την προπόνησή 1 skup whey πρωτεϊνη με ένα ξυνομηλο .
    Μετά την προπόνηση 1 skup whey με μια μπανάνα.

    Μετά από μία με μιάμιση ώρα μετά το μετά προπονητικό γεύμα :
    200 γρ κρέας ( κοτόπουλο, γαλοπούλα ή ψάρι) και 3 φορές την εβδομάδα απαχο μοσχάρι + πράσινη σαλάτα + 20 γρ αμύγδαλα

    Αν αργησεις να κοιμηθείς φάε ένα cotage cheese με ένα κουταλάκι φυστικοβουτηρο.

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by mixalisaek View Post
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...H αληθεια ειναι οτι η ερωτηση για την πρωτεινη ογκου ειναι μελοντικη για το χειμωνα..βιαστηκα πολυ...Αυτη τη στιγμη κανω διατροφη γραμμωσης:
    1o γευμα
    50γρ βρωμη
    4 ασπραδια
    1 φετα ταχινι
    2ο γευμα
    70 γρ τονο σε νερο
    3 φετες γαλοπουλα
    50 γρ βρωμη
    3ο γευμα
    100 γρ κοτοπουλο ή ψαρι
    70 γρ ρυζι βρασμενο
    70 γρ λαχανικα
    4ο γευμα(μεταπροπονητικο)
    μπανανα + 1 scoup whey
    5ο γευμα
    τοι ιδιο το 3ο γευμα
    6ο γευμα
    60 γρ τυρι cottage
    10-15 αμυγδαλα

    Αυτό που δεν εχει ειπωθει,ειναι και το σημαντικοτερο..

    Εισαι σιγουρος πως θες να κανεις γραμμωση; Απο αυτα που μας λες, εχεις βασικες ελλειψεις γνωσεων. Ποια ειναι τα στατιστικα σου φιλε μου; (ηλικια, βαρος υψος) καθως και ποσο καιρο κανεις βάρη;

  12. #12

    Default

    Καρδουλα ειμαι 21 χρονων 1.74 και 77 κιλα...Ασχολουμε με τα βαρη πανω κατω 2 χρονια ....Απλα τωρα που ειναι καλοκαιρι θελω να κανω γραμμωση για να χασω καποιο λιπος που πηρα το χειμωνα..Εχω 15 % λιπος..
    Κωσταντινα θα το εφαρμοσω το προγραμμα σου αν και εχω καποιες αποριες...Ταχινι μου λες οτι ειναι καλη αλλα δεν την βαζεις στο προγραμμα..Και φυστικοβουτηρο το βραδυ δεν ειναι καπως παχυντικο?
    Last edited by mixalisaek; 02-07-15 at 22:33.

  13. #13

    Default

    Το ταχίνι είναι καλό, ναι. Μπορείς να τρως και αυτήν τη φετουλα που ελεγες το πρωί με το ταχίνι ή με φυστικοβουτηρο . Έτσι κάνω τις ημέρες που δεν γυμναζομαι. Αλλαζω λίγο το διατροφικό μου πλάνο. (Όπως επίσης ξέχασα να σου αναφέρω , πως πρέπει μια φορά την εβδομάδα να φας ότι φαγητό θέλεις της αρεσκείας σου όπως και ένα γλυκό, πχ κάθε Κυριακή. Αυτό είναι για να ξεμπλοκαρει ο μεταβολισμός σου). Φάε μια κουταλιά του γλυκού φυστικοβουτηρο με το γιαουρτακι το βράδυ. Η μια κουταλιά δεν είναι παχυντικη. Αν καταναλώσεις μεγάλη ποσότητα φυστικοβουτηρο ή και ταχίνι ναι είναι παχυντικα. Ίσα ίσα ο οργανισμός σου χρειάζεται καλά λιπαρά για τα οστά και τις αρθρώσεις σου. Κάποιοι πίνουν και συμπληρώματα ω3 λιπαρών. Επίσης να πινεις 3 λιτρα νερό ημερησίως

  14. #14

    Default

    Ευχαριστω πολυ κωσταντινα μου οτι μου πες θα το εφαρμοσω κατα γραμμα...!!

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνα View Post
    (Όπως επίσης ξέχασα να σου αναφέρω , πως πρέπει μια φορά την εβδομάδα να φας ότι φαγητό θέλεις της αρεσκείας σου όπως και ένα γλυκό, πχ κάθε Κυριακή. Αυτό είναι για να ξεμπλοκαρει ο μεταβολισμός σου).
    Κωνσταντινα μου, αυτο δεν ισχυει.
    Οι μεταβολισμοι δεν "μπλοκαρουν" ετσι ευκολα. Και ο φιλος μας που θελει να χασει λιπος, αν καθε βδομαδα τρωει ελευθερο γευμα ειδικα στην αρχη της διαιτας δεν θα τον βοηθησει αυτο.

    Τα ελευθερα γευματα κατα την εμπειρια μου, πρεπει να ξεκινανε μετα τις 4 εβδομαδες μιας προσπαθειας μειωσης λιπους.
    Δυστυχως οσο και αν δε μας αρεσει, τα τσιτ μπορει να μας πανε πίσω.

    Φιλε μου, αν θες να χασεις λιπος βγαλε τελειως ψωμια. Ταχινια και φυστικοβουτυρα προσωπικα δεν θα τα εβαζα σε μια διαιτα μειωσης λιπους.
    Στο πρωινο σου βαλε καλυτερα κροκο. Απο λιπαρα σολωμο, ελαιολαδο, αβοκαντο.
    Και κυριως μετρα ποσοτητες και θερμιδες κατα προσεγγιση. Αν δεν ξερεις ποσο τρως δεν θα ξερεις στην πορεια τι αλλαγες να κανεις.
    Και μην αμελεις τις αεροβιες. Σε συνδιασμο με τη διατροφη και εννοειται τα βαρη θα εχεις το αποτελεσμα που θες.
    Last edited by Kardoula; 03-07-15 at 06:17.

  16. #16

    Default

    Καρδουλα ευχαριστώ για τη διόρθωση. Πιστεύω έχεις δίκιο για το φυστικοβουτηρο και το ταχίνι, ο φιλος μας αν τα κόψει τελείως, θα έχει πιο γρήγορα αποτελεσματα. Ομως εχουν καλα λιπαρα. Και τα έχω δει σε διατροφές για κάψιμο λίπους, όπως και το ένα ελεύθερο γευμα μια ημερα της εβδομάδας. Συγκεκριμένα στο βιβλίο Abs diet του David Zinczenko. Καρδουλα δεν αντιλεγω για αυτό που μας λες. Εσύ έχεις πολύ περισσότερη εμπειρία από μένα. Εγώ είμαι μια αρχάρια. Τη διατροφή αυτή εγώ προσωπικά την έκανα για κάψιμο λίπους, μαζί με αερόβια και βάρη. Είδα αποτελέσματα φανερά μετά τον δεύτερο μήνα. Εδώ πρέπει να πω ότι ετρεχα νωρίς το πρωί ( 3 φορες την εβδομάδα 5 χιλιομετρα, τα ετρεχα σε μιση ωρα) τρώγοντας μόνο 4 ασπραδια αυγών πριν το τρέξιμο. Βοηθάει παρά πολύ ή αερόβια το πρωί. Μου άρεσε κι όλας αυτή ή διατροφή γιατί έχει το ελεύθερο γευμα και το γλυκό χωρίς όμως υπερβολές, επειδή είμαι λάτρης της σοκολάτας. Ίσως και γι αυτό άρχισα να βλέπω αποτελέσματα από τον δεύτερο μήνα. Να πω επείσης ότι δεν ετρωγα πολλούς υδατάνθρακες

  17. #17

    Default

    Φιλέ Μιχάλη καλή επιτυχία στους στόχους σου!

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καρδουλα ευχαριστώ για τη διόρθωση. Πιστεύω έχεις δίκιο για το φυστικοβουτηρο και το ταχίνι, ο φιλος μας αν τα κόψει τελείως, θα έχει πιο γρήγορα αποτελεσματα. Ομως εχουν καλα λιπαρα. Και τα έχω δει σε διατροφές για κάψιμο λίπους, όπως και το ένα ελεύθερο γευμα μια ημερα της εβδομάδας. Συγκεκριμένα στο βιβλίο Abs diet του David Zinczenko.
    Κοίτα Κωνσταντινα μου,
    υπάρχουν πολλοί δρόμοι για να φτάσει κάποιος σε έναν προορισμό. Ειδικά στο bbing (γιατί μη ξεχνας πως ο κεντρικός άξονας είναι αυτός και όχι απλώς μια διαιτα για χασιμο κιλων) τίποτα δεν είναι γραμμένο στην πέτρα. Ομως υπάρχουν κάποιες αρχές και παραλληλα με την εμπειρία μπορούμε να πούμε πράγματα που δουλεύουν και πράγματα που καθυστερούν το στόχο κάποιου.
    Το ότι το ταχίνι ή τα φυστικοβούτυρα είναι "καλά λιπαρά" δε σημαίνει απαραίτητα πως είναι και ιδανικά. Πολύ εύκολα μπορεί να παρασυρθεί. Ειδικα το βάζο φυστικοβούτυρο πιστεψέ με, είναι μεγάλος πειρασμός.. Ασε που αν το σκεφτεις, ειναι επεξεργασμένο τρόφιμο. Ο σολωμός για παραδειγμα δεν ειναι.

    Όσο για το βιβλίο (που και μονο απο τον τιτλο δεν μου γεμιζει το ματι..), φυσικά και θα προτείνει ελεύθερο γευμα μια φορά την εβδομάδα.. Να πουλήσει θέλει ο συγγραφέας. Αν έλεγε "ράψτε το στόμα σας για λίγες βδομάδες και συγκεντρωθείτε" δεν νομίζω να πουλουσε και πολλά
    Σκεψου και το αλλο. .Ενα ελευθερο γευμα ειδικα στην αρχη της προσπαθειας καποιου, ευκολα μπορει να τον βγαλει εκτος προγραμματος. Λιγο να παρασυρθει παει, ολη η δουλεια εφυγε.




    Καρδουλα δεν αντιλεγω για αυτό που μας λες. Εσύ έχεις πολύ περισσότερη εμπειρία από μένα. Εγώ είμαι μια αρχάρια. Τη διατροφή αυτή εγώ προσωπικά την έκανα για κάψιμο λίπους, μαζί με αερόβια και βάρη. Είδα αποτελέσματα φανερά μετά τον δεύτερο μήνα. Εδώ πρέπει να πω ότι ετρεχα νωρίς το πρωί ( 3 φορες την εβδομάδα 5 χιλιομετρα, τα ετρεχα σε μιση ωρα) τρώγοντας μόνο 4 ασπραδια αυγών πριν το τρέξιμο. Βοηθάει παρά πολύ ή αερόβια το πρωί. Μου άρεσε κι όλας αυτή ή διατροφή γιατί έχει το ελεύθερο γευμα και το γλυκό χωρίς όμως υπερβολές, επειδή είμαι λάτρης της σοκολάτας. Ίσως και γι αυτό άρχισα να βλέπω αποτελέσματα από τον δεύτερο μήνα. Να πω επείσης ότι δεν ετρωγα πολλούς υδατάνθρακες
    Το οτι δεν ετρωγες πολλους υδατανθρακες ειναι το κυριο "οπλο" αυτων των διαιτων αυτων των βιβλιων. Εκει στηριζονται. Και κυριως δεν εχουν ως αξονα το bodybuilding! Μια διατροφη για μειωση λιπους για καποιον που κανει βαρη δεν εχει καμια σχεση με τετοιες διατροφες. Ουτε μπορουμε να πουμε πως ταιριαζει μια για ολους.

    Τι θελω να πω συμπερασματικα :
    Πως οσο πιο απλες και μη επεξεργασμενες τροφες εχει στη διατροφη ο φιλος μας, τοσο το καλυτερο. Το ζητουμενο ειναι εκτος του να χασει λιπος, να διατηρησει (ή και να αυξησει οσο γινεται) το μυικο ιστο και να εχει ενεργεια να βγαζει προπονησεις. Δεν ειναι τυχαιο που η διατροφη bbing ειναι απο τις καλυτερες και αποτελεσματικοτερες. Ομως χρειαζεται συνεπεια, πειθαρχια και υπομονη.

  19. #19

    Default

    Καρδουλα σε ευχαριστω για τις συμβουλές σου. Κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι περισσότερο.
    Τώρα που το σκέφτομαι, ναι έχεις δίκιο για το βιβλίο, για το ελεύθερο γευμα, θέλουν να πουλήσουν. Γι αυτό και ίσως είδα πιο αργά τα αποτελέσματα της δίαιτας, στο δεύτερο μήνα. Αν ο φίλος μας ο Μιχάλης κόψει τελείως τα φυστικοβουτηρα και τα ταχινια και δεν φάει ένα ελεύθερο γευμα τη βδομάδα , σίγουρα θα κάψει περισσότερο λίπος απο ότι εκαψα εγώ. Τη διατροφή που του πρότεινα τη βρίσκεις καλή; Δεν έκανες καμία διόρθωση. Και πάλι ευχαριστώ

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ναι, το υποδειγμα διατροφης γραμμωσης ειναι πολυ καλο που παρεθεσες (εννοειται φυσικα πως ειναι καθαρα ενδεικτικο).
    Οπως επισης και οι συμβουλες που εγραψες, ηταν υποβοηθητικες για τον φιλο μας
    Εξαλλου αυτος ειναι και ο σκοπος του φορουμ, να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον

  21. #21

    Default

    Να είσαι καλά Καρδουλα.
    Καλή επιτυχία στο Μιχάλη.

  22. #22

    Default

    ευχαριστω πολυ κοριτσια θα ακολουθησω ολα αυτα που μου ειπατε !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ON 100% Whey Protein vs Designer Whey Protein
    By TALOS in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 2
    Last Post: 05-04-13, 21:04
  2. All Natural Elite Whey Protein Isolate (Dymatize Nutrition)
    By Blast in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-13, 23:51
  3. Weider Nutrition Premium Whey Protein - Γνώμες Σας;
    By nasosv in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-12, 01:50
  4. FA Nutrition Gold Whey Protein Isolate
    By billcl in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 6
    Last Post: 30-09-11, 22:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •