Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default Συμβουλές Διατροφής Για Χάσιμο Λίπους

    Καλησπερα και παλι παιδια , θα ηθελα να σας δειξω τη διατροφη μου ανα ημερα , που προσπαθω να χασω λιπος και οχι μυς γιατι ειμαι 72 κιλα 12,9% λιπος 1,85 υψος και εχω κοιλιτσα σαν 2 μηνων εγκυος.Στο υπολοιπο σωμα τζιτζιφιογκος! Πηγενω γυμναστηριο 6 μερες με 5 την βδομαδα κανω αεροβια μετα τα βαρη 30-40 λεπτα μετριας εντασης γυρω στο 10.αν δεν εχω χρονο μετα τα βαρη για αεροβια την κανω μετα απο 10 ωρες περιπου στο διαδρομο του σπιτιου 2-3 φορες την βδομαδα.
    Η ΔΙατροφη μου ειναι η εξης : ΠΡΩΙΝΟ : 40γραμμαρια βρωμη μαζι με 300γραμμαρια γαλα 2% και 1σκουπ whey πρωτεινη.(να προσθεσω οτι αυτο το γευμα ειναι το πρωινο μου γυρω στις 10 το πρωι και ειναι και προ προπονητικο μετα απο 40-60 λεπτα πηγενω για προπονηση )

    ΜΕΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ : 1 μπανάνα ,1γιαουρτι170γραμμαρια 0% , ενα μιση σκουπ whey .

    ΚΥΡΙΩΣ ΓΕΥΜΑ (2η ωρα το μεσημερι) : 150γραμμαρια στηθος κοτοπουλο,100 γραμμαρια καστανο ρυζι,σαλατα αγγουρι κρεμυδι(δεν βαζω καθολου πρασινα δεν μπορω ουτε να τα μυρισω ξερω κακο αυτο ) αυτο το κυριος το κανω εναλαξ ΔΗΛΑΔΗ : 2 μερες κοτοπουλο , 2 μερες 150 γραμμαρια τονο σε νερο και 150 γραμμαρια πατατα βραστη.

    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ :1 μηλο , 1 σκουπ whey.5-6 αμυγδαλα ωμα.

    ΒΡΑΔΥΝΟ : 6 ασπραδια ομελετα χωρις λαδι με 2 φετες γαλοπουλα και λαχανο με καροτο Η 100 γραμμαρια κοτοπουλο με αγγουρι.

    ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ :ενα πιατο κερασια η καρπουζι και ενα σκουπ whey .

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα φίλε μου,

    αρχικά μείωσε τη συχνότητα προπονήσεων 4-5 φορές την εβδομάδα βάρη είναι καλά. Αερόβια 4 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά, όχι παραπάνω. Αν το συνεχίσεις έτσι θα παραμείνουν τα πόδια καλαμάκια και η κοιλιά στη θέση της.

    Στο θέμα της διατροφης -
    Βγάλε το συμπλήρωμα πρωτείνης από τόσα γεύματα και βάλτο ΜΟΝΟ μεταπροπονητικά.
    Χρειάζεται να βελτιώσεις το διατροφικό σου πλάνο. Τρως λίγο, πολύ συμπλήρωμα και ποιότητα μηδέν.
    Με απλά λόγια ΔΕΝ θες γραμμωση.. Θες ενα πλανο ισοθερμιδικό ωστε να εχεις ενεργεια να βαλεις μυς πανω σου στα στην προπονηση.
    Αν πας να χασεις την κοιλια ετσι οπως εισαι τωρα, το αποτελεσμα θα ειναι απογοητευτικό.

    Πρωινο - βγαλε τη σκονη, βαλε αβγα και ανεβασε βρωμη. Ιδιαιτερα αν ειναι το γευμα πριν πας γυμναστηριο θες ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!
    Μεταπροπονητικο - 1 σκουπ πρωτεινη + μπανανα , βγαλε το γιαουρτι
    Μεσημεριανο - μοσχαρι ή κοτοπουλο με πατατα ή ρυζι και λαχανικα (μαθε να τα τρως!)
    Απογευματινο - κοτοπουλο πατατα ή ομελετα με ασπραδια και κροκο μαζι με πατατα ή ρυζι
    Βραδινο - ψαρι με σαλατα ή γιαουρτι με ξηρους
    Πριν τον υπνο - λιγο κοτατζ

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα φίλε μου,

    αρχικά μείωσε τη συχνότητα προπονήσεων 4-5 φορές την εβδομάδα βάρη είναι καλά. Αερόβια 4 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά, όχι παραπάνω. Αν το συνεχίσεις έτσι θα παραμείνουν τα πόδια καλαμάκια και η κοιλιά στη θέση της.

    Στο θέμα της διατροφης -
    Βγάλε το συμπλήρωμα πρωτείνης από τόσα γεύματα και βάλτο ΜΟΝΟ μεταπροπονητικά.
    Χρειάζεται να βελτιώσεις το διατροφικό σου πλάνο. Τρως λίγο, πολύ συμπλήρωμα και ποιότητα μηδέν.
    Με απλά λόγια ΔΕΝ θες γραμμωση.. Θες ενα πλανο ισοθερμιδικό ωστε να εχεις ενεργεια να βαλεις μυς πανω σου στα στην προπονηση.
    Αν πας να χασεις την κοιλια ετσι οπως εισαι τωρα, το αποτελεσμα θα ειναι απογοητευτικό.

    Πρωινο - βγαλε τη σκονη, βαλε αβγα και ανεβασε βρωμη. Ιδιαιτερα αν ειναι το γευμα πριν πας γυμναστηριο θες ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!
    Μεταπροπονητικο - 1 σκουπ πρωτεινη + μπανανα , βγαλε το γιαουρτι
    Μεσημεριανο - μοσχαρι ή κοτοπουλο με πατατα ή ρυζι και λαχανικα (μαθε να τα τρως!)
    Απογευματινο - κοτοπουλο πατατα ή ομελετα με ασπραδια και κροκο μαζι με πατατα ή ρυζι
    Βραδινο - ψαρι με σαλατα ή γιαουρτι με ξηρους
    Πριν τον υπνο - λιγο κοτατζ
    Ποσοτητες στο κοτοπουλο , στην πατατα , στο ρυζι ? Κι ομως εχασα 6 κιλα ετσι και 3% λιπος και η κοιλια μου μιωθηκε ΑΡκετα !!αν τρωω παλι ποσοτητες η κοιλια θα μεινει στο ιδιο σημειο.. και δεν μ αρεσει καθολου ειναι τελιεως αντιαισθητικο καταλαβαινεις..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Χάσιμο Λίπους
    By slim in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-14, 16:01
  2. Συμβουλές Διατροφής Για Χάσιμο Λίπους
    By eleana law in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-14, 00:13
  3. Συμβουλές Διατροφής Για Χάσιμο Λίπους & Ποδόσφαιρο
    By Klejdi in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 06-01-14, 16:47
  4. Συμβουλές Διατροφής & Αερόβιας Για Χάσιμο Λίπους!
    By bu32 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 25-02-11, 18:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •