Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member mihalis_gun's Avatar
    Join Date
    28-03-12
    Location
    athens
    Posts
    6

    Default Συμπληρώματα & Χλωρίδα Εντέρου

    Καλησπέρα σας είμαι ο Μιχάλης πρώτη φορά γράφω στο forum αν και σας παρακολουθώ εδώ και καιρό.Εδώ και κάποιους μήνες είχα γαστρεντερικό θέμα και επισκέφτηκα γαστρεντερολογο μου είπε ότι ή χλωρίδα του εντέρου έχει ζοριστει λόγω μιας γαστρεντεριτιδας και κάτι αντιβιοτικα που είχα πιει μαζεμένα λόγω αμυγδαλιτιδας....και μου είπε ότι πρέπει να αποφυγω την λακταση οπότε μου είπε να κοψω το γάλα και την πρωτεινη για ένα μήνα την οποία επινα εγω μια φορά την ημέρα μετά την προπόνηση.Σημερα εχουν περάσει 2 μήνες και όλα είναι φυσιολογικά δίχως πρόβλημα έχοντας χάσει όμως 2-3 κιλά λόγω και καλοκαιριού αλλά και λόγω αυτόν που εκοψα σκέφτομαι να ξεκινουσα χρήση κρεατινης και ίσως κάποια χρήση πρωτεινης σε μορφή σοκολάτας ώστε να μην με επηρρεάζει τόσο στο γαστρεντερικό....ποια είναι ή γνώμη σας?θα με επηρρεαζαν αυτά τα συμπληρώματα τώρα που νιώθω πολύ καλά....?

  2. #2
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Ασχετα με το πως νιώθεις τώρα,εφόσον έχεις ευαισθησία στο συγκεκριμένο ένζυμο καλό θα ήταν νομίζω να κάνεις την ερώτηση αυτή στο γιατρό σου για να σαι 100% σίγουρος
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  3. #3
    New Member mihalis_gun's Avatar
    Join Date
    28-03-12
    Location
    athens
    Posts
    6

    Default

    Σε ευχαριστω για την απαντηση αυτό σκόπευα να κάνω απλά σκέφτομαι λίγο την επίσκεψη στο ιατρείο έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα οικονομικα και απλά Ρώτησα μήπως γνωρίζει κάποιος ή έχει παρόμοια εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει....!!!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σε αυτό δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε, ούτε να πάρουμε την ευθύνη. Πάρε ένα τηλ στο γιατρο, δεν ειναι υποχρεωτικο να πληρωσεις παλι επισκεψη.
    Ρωτησε τον αν μπορεις να παιρνεις ενζυμα που θα σε βοηθησουν στο θεμα αυτο (υπαρχουν και εχω κι εγώ για τα γαλακτοκομικα) ή οτιδήποτε άλλο, εκεινος γνωριζει καλύτερα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα GNC
    By Makaros in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 2
    Last Post: 21-01-08, 04:16
  2. Συμπληρώματα ΝΟ2
    By makris in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 22-12-06, 08:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •