Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 30 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 875
  1. #151
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Liza89 View Post
    Μπράβο σου για την όλη προσπάθεια που κάνεις , για τα μέχρι τώρα αποτελέσματα αλλά κυρίως για το πείσμα σου και την επιμονή σου !

    Τα 90 λεπτά τα έκανες συνεχόμενα ?
    Σε ευχαριστώ Liza89 για τα καλά σου Λόγια, δεν έχω σκοπό να σταματήσω με τίποτα μέχρι να τα καταφέρω και όταν με το καλό τα καταφέρω πάλι δεν πρόκειτε να σταματήσω. απλά θα αλλάξει ο στόχος μου

    Ναι συνεχόμενα

  2. #152
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Και μετά έλεγες για τα 45 λεπτά σχοινάκι που κάνω εγώ .. χαχαχα !
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!

  3. #153
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Liza89 View Post
    Και μετά έλεγες για τα 45 λεπτά σχοινάκι που κάνω εγώ .. χαχαχα !
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!
    45 λεπτά Σχοινάκι πάντως ούτε τώρα κάνω σίγουρα με έχεις Αχαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχα.

  4. #154
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Χαχαχα !!!
    Εγώ πάλι το πολύ μία ώρα να φτάσω και αυτό σπάνια , 45 λεπτά κάνω πάντα , 90 συνεχόμενα δεν έχω κάνει ποτέ , ακόμη και όταν κάνω δύο αερόβιες σε μια μέρα κάνω 45 λεπτά τη μια φορά και 30 την άλλη ..

  5. #155
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Τον τελαιυταίο καιρό έχω σπάσει κάποια κιλά και επιτέλους νιώθω πολύ καλύτερα, η αερόβια προπόνηση είναι πάρα πολύ σημαντική για να χάσω τα κιλά που θέλω.
    Το πόσο καιρό παιδεύομαι πάνω στον διάδρομο και να μην μπορώ να κάνω μια προπόνηση όπως θέλω...

    Αλλά επιτέλους σήμερα κατάφερα και έτρεξα 20 λεπτά συνεχόμενα με ταχύτητα 7 και έλιωνα κανονικά, δεν θέλω να φαντάστώ πόσα λεπτά θα αντέχω όταν με το καλό φτάσω στα 85 κιλά και που θα είναι η ταχύτητα
    Απλά θέλω να το ζήσω
    Και είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρω.

  6. #156
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Αυτό και αν είναι κίνητρο !
    Να καταφέρνεις να κάνεις πράγματα που παλιότερα δεν μπορούσες και να συνεχίζεις για τα καλύτερα !!!
    Σου εύχομαι να πετύχεις τον στόχο σου , που θα τον πετύχεις σίγουρα !
    Καλή συνέχεια !

  7. #157
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Talking

    Quote Originally Posted by Liza89 View Post
    Χαχαχα !!!
    Εγώ πάλι το πολύ μία ώρα να φτάσω και αυτό σπάνια , 45 λεπτά κάνω πάντα , 90 συνεχόμενα δεν έχω κάνει ποτέ , ακόμη και όταν κάνω δύο αερόβιες σε μια μέρα κάνω 45 λεπτά τη μια φορά και 30 την άλλη ..
    Πριν μερικά χρόνια χωρίς να γυμνάζομαι συστηματικά μου άρεσε πάρα πολύ να βγαίνω έξω και να κάνω Τζόκιν παρέα με το Mp3 μου με τα αγαπημένα μου τραγούδια και έτρεχα κανένα 2ωρο ή 3ωρο.
    Μου άρεσε πάρα πολύ.

    Καταλαβαίνεις πόσο ψυχοφθόρο είναι να ανεβαίνεις πάνω στον διάδρομο και να μην μπορείς να τρέξεις...
    Για να μην αναφερθώ στους πρώτους μήνες γολγοθάς αλλά εγώ με έφερα σε ευτή την κατάσταση εγώ θα με ξαναφτιάξω όπως θέλω και πρέπει να γίνω.
    Πάνε αυτά τώρα πέρασαν.

    Το ξέρω πως για μερικούς το Διάδρομος στο 7 και 20 λεπτά συνεχόμενα είναι για ζέσταμα
    Αλλά για εμένα σήμερα είναι πραγματικά κάτι πολύ σπουδαίο.
    Και ανεβαίνουμε!!!

    Σε ευχαριστώ πολύ Liza!!!
    Last edited by Zyzz the king; 31-08-16 at 02:49.

  8. #158
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    14151961_1180041298734101_705127171_o.jpg

    Μεσημεριανό: Παγκάσιους με πατάτες καρότα φασολάκια και πιπεριές στον Ατμό με Σάλτσα Μουστάρδας.
    Ο Ατμομάγειρας έχει κανει απόσβεση τα λεφτά του εδώ και καιρό πολύ χρήσιμο εργαλείο.

    Φεύγω για Προπόνηση
    Now it's My TIme !
    Last edited by Zyzz the king; 31-08-16 at 15:31.

  9. #159
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    14151961_1180041298734101_705127171_o.jpg

    Μεσημεριανό: Παγκάσιους με πατάτες καρότα φασολάκια και πιπεριές στον Ατμό με Σάλτσα Μουστάρδας.
    Ο Ατμομάγειρας έχει κανει απόσβεση τα λεφτά του εδώ και καιρό πολύ χρήσιμο εργαλείο.

    Φεύγω για Προπόνηση
    Now it's My TIme !
    Ωραίο πιάτο!!!!! Το παγκάσιους δεν το έχω φάει ποτέ. Σε ποιο ψάρι μοιάζει γευστικά?
    Γλώσσα? Μπακαλιάρο? (δεν έχω καταλάβει γιατί στους περισσότερους δεν αρέσει ο μπακαλιάρος, εγώ τον γουστάρω)

  10. #160
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Liza89 View Post
    Χαχαχα !!!
    Εγώ πάλι το πολύ μία ώρα να φτάσω και αυτό σπάνια , 45 λεπτά κάνω πάντα , 90 συνεχόμενα δεν έχω κάνει ποτέ , ακόμη και όταν κάνω δύο αερόβιες σε μια μέρα κάνω 45 λεπτά τη μια φορά και 30 την άλλη ..
    Χαιρομαι...
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #161
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Και μονο που σου αρεσει η αεροβια ασκηση και τη συνεχιζεις ανελλειπως και βελτιωνεσαι σημαινει οτι εισαι ανθρωπος με υπομονη και επιμονη και κυνηγας το στοχο σου και τον πετυχαινεις λιγο λιγο.Γιατι κακα τα ψεματα η αεροβια ασκηση ειναι για αρκετους και βαρτη και απαιτιτικη αν ενδιαφερεσαι για αντοχη.Το βλεπω κι απο τον εαυτο μου που ειμαι και δρομεας 7 χρονια

  12. #162
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Χαιρομαι...
    Μια χαρα δουλεια κανουν και τα 45 λεπτα !
    Δεν υπαρχει λογος να κανω περισσοτερο !
    Και οταν κανω 1 ωρα συνηθως ειναι γρηγορο περπατημα και στο τελος λιγο τρεξιμο..

  13. #163
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Liza89 View Post
    Μια χαρα δουλεια κανουν και τα 45 λεπτα !
    Δεν υπαρχει λογος να κανω περισσοτερο !
    Και οταν κανω 1 ωρα συνηθως ειναι γρηγορο περπατημα και στο τελος λιγο τρεξιμο..
    ας...ξεχασουμε την 1 ωρα για την ωρα!Η κορτιζολη σου θα με μισισει αλλα...
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #164
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    ας...ξεχασουμε την 1 ωρα για την ωρα!Η κορτιζολη σου θα με μισισει αλλα...
    Χαχαχα!! Αλλα .. Τι ?
    Ασχετο πιασαμε την κουβεντα στο ημερολογιο του Zyzz..

  15. #165
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Last edited by bodybuilderx; 31-08-16 at 18:05.

  16. #166
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εχει επιμορφωτικο χαρακτηρα!στα 40-45 και αναλογα την ενταση ειναι καλα για μεσο αθλουμενο.αν καποιος ειναι αθλητης αντοχης και ειναι το αθλημα του εκει ειναι διαφορετικο το θεμα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #167
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Last edited by bodybuilderx; 31-08-16 at 18:05.

  18. #168
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Συμφωνω.Αλλα ειναι και αναλογα την ενταση που παιζεις ποσες φορες τη βδομαδα την υπολοιπη προπονηση σου τη καθημερινοτητα τη διατροφη σου και πολλους ακομη παραγοντες

  19. #169
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    συγνωμη zyzz εγραψα σε λαθος λογκ.
    Last edited by bodybuilderx; 31-08-16 at 18:14.

  20. #170
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Ωραίο πιάτο!!!!! Το παγκάσιους δεν το έχω φάει ποτέ. Σε ποιο ψάρι μοιάζει γευστικά?
    Γλώσσα? Μπακαλιάρο? (δεν έχω καταλάβει γιατί στους περισσότερους δεν αρέσει ο μπακαλιάρος, εγώ τον γουστάρω)
    To Παγκάσιους είναι ανάμεσα σε Γλώσσα και Φιλέτο Μπακαλιάρου απλά είναι πιο γλυκό και πιό Νόστιμο Ψάρι, προσωπικά φτιάχνω και μια Σως Με Λεμόνι Μουστάρδα Ρίγανη και ένα κουταλάκι του γλυκού Λάδι για να γίνετε πιο Νόστημο.
    Είναι σχετικά οικονομικό Ψάρι και περιέχει αρκετή Πρωτείνη.

  21. #171
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Χαιρομαι...
    Καταλαβαίνω γιατί χαίρεσε και φυσικά δεν ξεχνάω ούτε τις Συμβουλές ούτε τίποτα και φυσικά τις εκτιμώ πολύ όσο αφορά τα 45 λεπτά μετά τα βάρη.
    Έχω αναίβει σε Φυσική κατάσταση επειδή έχω σπάσει μερικά κιλά και αποφάσισα πειραματικά για 15 ημέρες τουλάχιστον να κάνω Αερόβια για 1.5 ώρα
    με σκοπό να κάψω περισσότερο λίπος και να πέσω σε μονοψήφιο Αριθμό κιλών που θέλω να χάσω.

  22. #172
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Και μονο που σου αρεσει η αεροβια ασκηση και τη συνεχιζεις ανελλειπως και βελτιωνεσαι σημαινει οτι εισαι ανθρωπος με υπομονη και επιμονη και κυνηγας το στοχο σου και τον πετυχαινεις λιγο λιγο.Γιατι κακα τα ψεματα η αεροβια ασκηση ειναι για αρκετους και βαρτη και απαιτιτικη αν ενδιαφερεσαι για αντοχη.Το βλεπω κι απο τον εαυτο μου που ειμαι και δρομεας 7 χρονια
    Γεια σου mina Πολύ Bodybuilder βαριούντε την Αερόβια ίσως γιατί είναι διαφορετικός ο στόχος τους και ασχολούντε όταν θέλουν να γραμμώσουν.
    Προσωπικά πιστεύω πως η Αερόβια είναι το ίδιο σημαντική με τα Βάρη, Κάνει πολύ καλό στην Καρδιά και στην Φυσική Κατάσταση, εσύ που είσαι δρομέας θα ξέρεις και κάπια πράγματα περισσότερα.
    Γενικά όσο καιρό ασχολούμε με το Bodybuilding σοβαρά δεν έχω δει να προωθείτε και να δίνετε μεγάλη ένφαση στην Αερόβια πέρα από κανένα δεκάλεπτο ζέσταμα.
    Προσωπικά έχω μαζί μου το Mp3 μου το οποίο δεν αποχωρίζομαι και με τα αγαπημένα μου τραγούδια μια χαρά βγαίνει η Αερόβια.

  23. #173
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Καταλαβαίνω γιατί χαίρεσε και φυσικά δεν ξεχνάω ούτε τις Συμβουλές ούτε τίποτα και φυσικά τις εκτιμώ πολύ όσο αφορά τα 45 λεπτά μετά τα βάρη.
    Έχω αναίβει σε Φυσική κατάσταση επειδή έχω σπάσει μερικά κιλά και αποφάσισα πειραματικά για 15 ημέρες τουλάχιστον να κάνω Αερόβια για 1.5 ώρα
    με σκοπό να κάψω περισσότερο λίπος και να πέσω σε μονοψήφιο Αριθμό κιλών που θέλω να χάσω.
    Οχι πραγματικα δεν ητανε μπηχτη.Απ το λιγο που εχεις δει τι εστι Δεσμωτης καταλαβαινεις πως αν εχω να πω κατι σε καποιον δεν χαριζομαι. Πηγαινε στην Λιζ και μονο με βαση μια συζητηση που ειχαμε.
    Για τον πειραματισμο, εγω το μονο που θα σου προτεινω ειναι αν θελεις να κανεις τοσο, να την σπασεις. Αν θελεις κατι περισσοτερο σε συμβουλη, με χαρα.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  24. #174
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σημερινή Προπόνηση

    Διάδρομος στο 7 30 λεπτά 345 Θερμίδες

    Ελλειπτικό 30 λεπτά 275 Θερμίδες

    Στεπ 30 λεπτά 610 Θεμίδες

    Σύνολο: 90 λεπτά 1230 Θερμίδες

    Ξεκινάω πειραματικά και για 2 Εβδομάδες Αερόβια 1,5 ώρας με στόχο να σπάσω τα 95 κιλά και να πάω σε μονοψήφιο Αριθμό που θέλω να χάσω, μετά τις 2 Εβδομάδες θα επανέλθω σε 45 λεπτά Αερόβια και θα κρατήσω 2 Μηχανήματα Διάδρομο και Στεπ.

    Σημειώσεις: Σήμερα για Πρώτη φορά έτρεξα στον διάδρομο με ταχύτητα 7 30 λεπτά από άποψη αντοχής τα πήγα πολύ καλά αλλά πιστεύω πως αυτή την στιγμή είναι το Maximum σε απόδοση που μπορώ να έχω. Τα 30 λεπτά συνεχόμενο τρέξιμο είναι αρκετά ικανοποιήτικά, πέφτοντας σταδιακά σε κιλά θα προσπαθήσω σιγά σιγά να αυξήσω την ταχύτητα και να την πάω 7.5 και Αργότερα στο 8.

  25. #175
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Οχι πραγματικα δεν ητανε μπηχτη.Απ το λιγο που εχεις δει τι εστι Δεσμωτης καταλαβαινεις πως αν εχω να πω κατι σε καποιον δεν χαριζομαι. Πηγαινε στην Λιζ και μονο με βαση μια συζητηση που ειχαμε.
    Για τον πειραματισμο, εγω το μονο που θα σου προτεινω ειναι αν θελεις να κανεις τοσο, να την σπασεις. Αν θελεις κατι περισσοτερο σε συμβουλη, με χαρα.
    Δεσμώτη είσαι φίλος και από τα παιδιά που με έχουν βοηθήσει στην Προσπάθεια που κάνω, εγώ δεν ξεχνώ κάθε συμβουλή την δέχομαι με χαρά.
    Τον τελαυταίο καιρό πηγαίνω πάρα πολύ καλά και προπονητικά και διατροφικά και με κάπιες αλλαγές που έχω κάνει στα Συμπληρώματα μου οπότε όλα πηγαίνουν μια πολύ καλά.
    Πάμε γερά να σπάσουμε τα 95
    Last edited by Zyzz the king; 31-08-16 at 19:51.

  26. #176
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    +1000!!!!!! Και κανεις δε πεθανε απο ατροφικους μυες αλλα πολλοι απο αδυναμη καρδια

  27. #177
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    +1000!!!!!! Και κανεις δε πεθανε απο ατροφικους μυες αλλα πολλοι απο αδυναμη καρδια
    Και ο φίλος μου που ήταν αφορμή να ξεκινήσω την προσπάθεια μου Zyzz Aziz Sergeyevich Shavershian από καρδιά πήγε κι αυτός μπορεί να πήγε από χρήση αναβολικών,
    αλλά και αυτός υποστίριζε πως η αερόβια προπόνηση δεν χρειάζετε πολύ λάθος.

  28. #178
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    14152050_1180388095366088_1206430960_o.jpg

    Επιτέλους Πρωτείνη Impact Diet Whey με Γεύση Διπλής Σοκολάτας!!!!!!!!

    Έβαλα και Γάλα να την ευχαριστηθώ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!
    Last edited by Zyzz the king; 31-08-16 at 21:08.

  29. #179
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    14159685_1181132495291648_762514794_n.jpg
    Αγαπητό μου Ημερολόγιο γεια σου. 1 Σεπτεμβρίου σήμερα! Καλό μήνα και καλο χειμώνα να έχουμε.
    Σήμερα ήρθε και η Παραγγελία μου από το My Protein η οποία είχε μόνο Ρούχα.

    Ο πρωταρχικός μου στόχος τον Σεπτέμβριο είναι να σπάσω τα 95 κιλά και ο επόμενος θα είναι να σπάσω τα 90.
    Για 15 ημέρες θα ανεβάσω την Αερόβια μου στην 1.5 ώρα Διάδρομος Ελλειπτικό Στεπ από μισή ώρα στο κάθε ένα Πάντα ακούγοντας το Σώμα μου.
    Στον Διάδρομο κατάφερα να να τρέξω Μισή ώρα συνεχόμενα με ταχύτητα 7 θα το καθιερώσω για τις υπόλοιπες 15 ημέρες και όσο σπάω σε κιλά θα προσπαθήσω να ανεβαίνω παράλληλα και την ταχύτητα στον διάδρομο.

    Μετά τις 15 ημέρες θα αλλάξω την Αερόβια μου και θα κάνω Μόνο Διάδρομο και Στεπ που είναι οι 2 καλύτερες επιλογές για απώλεια βάρους και αύξηση αντοχής.
    Με τα βάρη πηγαίνω πολύ καλά και συνεχίζω με τους ίδιους ρυθμούς.
    Last edited by Zyzz the king; 01-09-16 at 16:00.

  30. #180
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Μπραβο σου Zyzz!!!!καλη επιτυχια στο στοχο σου σιγουρα θα τον πετυχεις!!!η αεροβια θα σε βοηθησει παρα πολυ


 
Page 6 of 30 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 17:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 14:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •