Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 30 FirstFirst ... 13192021222324252627 ... LastLast
Results 661 to 690 of 875
  1. #661
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Boykaaa View Post
    Καταρχήν θα σου ρίξει την διάθεση λόγο έλλειψη υδατάνθρακα(σεροτονίνη) , θα σε επηρεάσει και σωματικά και νοητικά , θα σου !!!! το μεταβολισμό σου. Δεν λέω πως δεν έχει πλεονεκτήματα απλά βλέπεις και κάνεις.
    Συνμφωνώ για την έλεειψη διάθεσης (βασικά ενέργειας γιατί δεν παίζει ο υδατάνθρακας) και για τον μεταβολισμό.
    Αλλά όπως έγραψα πιο επάνω είναι για 3 εβδομάδες.
    Έχει πολύ καλά αποτελέσματα και πλεονεκτήματα σύνφωνα πάντα με όσα έχω διαβάσει, στην πράξη είναι η πρώτη φορά που κάνω μια τέτοια διατροφή και θα έχω μια πιο ολοκληρομένη άποψη μετά της πρώτες 2 εβδομάδες.

    Όσο αφορά το κομμάτι της ψυχολογίας, όταν έχεις στόχο την απώλεια βάρους κάνεις καθαρή διατροφή και προπονήσε εντατικά, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα να ανεβαίνεις το πρωί στην ζυγαριά και να βλέπεις πως έχεις κολλήσει και πως δεν υπάρχει πρόοδος.

  2. #662
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Και ξαναρωτάω εφόσον κάνω το πρόγραμμα μου των 21 ημερών και ξαναμπώ σε κανονική διατροφή με υδατάνθρακα, μετά από πόσο χρονικό διάστημα θα μπορώ να ξανακάνω κετονική δίαιτα χωρίς να
    επιβαρύνω τον μεταβολισμό μου?

  3. #663
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-06-16
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Συνμφωνώ για την έλεειψη διάθεσης (βασικά ενέργειας γιατί δεν παίζει ο υδατάνθρακας) και για τον μεταβολισμό.
    Αλλά όπως έγραψα πιο επάνω είναι για 3 εβδομάδες.
    Έχει πολύ καλά αποτελέσματα και πλεονεκτήματα σύνφωνα πάντα με όσα έχω διαβάσει, στην πράξη είναι η πρώτη φορά που κάνω μια τέτοια διατροφή και θα έχω μια πιο ολοκληρομένη άποψη μετά της πρώτες 2 εβδομάδες.

    Όσο αφορά το κομμάτι της ψυχολογίας, όταν έχεις στόχο την απώλεια βάρους κάνεις καθαρή διατροφή και προπονήσε εντατικά, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα να ανεβαίνεις το πρωί στην ζυγαριά και να βλέπεις πως έχεις κολλήσει και πως δεν υπάρχει πρόοδος.
    Καλησπερα...αρχικά να σου ευχηθώ να καταφέρεις τον στόχο σου μέσω οποίου δρόμου και αν διαλέξεις. Απλά θέλω να σταθώ σε ένα πράγμα όπου το τόνισε ένα παλικάρι και πιο πάνω. Αυτούς τους 2 μήνες που το βάρος σου στην ουσία ήταν το ίδιο στον καθρέφτη δεν είδες καμία διαφορά ? Γιατί 8 εβδομάδες είναι αρκετό διάστημα για να δεις ας πούμε τον εαυτό σου έστω και λίγο πιο αδύνατο ( μιλάω με όσα έχω δει πάνω μου τους τελευταίους μήνες). Καλό θα ήταν να μην κοιτάς μόνο ένα νούμερο που λέει η ζυγαριά. Αν δεν τραβάς φωτογραφίες άρχισε να τραβάς.Εκει θα καταλάβεις αν υπάρχει πραγματική πρόοδος η όχι.

  4. #664
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Και ξαναρωτάω εφόσον κάνω το πρόγραμμα μου των 21 ημερών και ξαναμπώ σε κανονική διατροφή με υδατάνθρακα, μετά από πόσο χρονικό διάστημα θα μπορώ να ξανακάνω κετονική δίαιτα χωρίς να
    επιβαρύνω τον μεταβολισμό μου?
    Δε δουλευει ετσι πειτε το του καποιος...Τι νοημα εχει να κανεις ριφιντ και μετα να πας στην παλια διατροφη?
    Αλλη μια φορα αναλωνεσε σε "μπουρδες" και χανεις το δασος (και συγνωμη για την εκφραση), πριν λιγο καιρο εγραφες οτι δε μετρουσες καν θερμιδες τοσο καιρο και τωρα ξαφνικα φταει ο υδατανθρακας...
    Φτιαξε ενα καλο πλανο,γυμνασου εξυπνα και βγαλε τις μαραθωνιες αεροβιες καθε μερα...Τα πραγματα ειναι απλα,τουλαχιστον στο επιπεδο μας!!!
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  5. #665
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by panos798 View Post
    Καλησπερα...αρχικά να σου ευχηθώ να καταφέρεις τον στόχο σου μέσω οποίου δρόμου και αν διαλέξεις. Απλά θέλω να σταθώ σε ένα πράγμα όπου το τόνισε ένα παλικάρι και πιο πάνω. Αυτούς τους 2 μήνες που το βάρος σου στην ουσία ήταν το ίδιο στον καθρέφτη δεν είδες καμία διαφορά ? Γιατί 8 εβδομάδες είναι αρκετό διάστημα για να δεις ας πούμε τον εαυτό σου έστω και λίγο πιο αδύνατο ( μιλάω με όσα έχω δει πάνω μου τους τελευταίους μήνες). Καλό θα ήταν να μην κοιτάς μόνο ένα νούμερο που λέει η ζυγαριά. Αν δεν τραβάς φωτογραφίες άρχισε να τραβάς.Εκει θα καταλάβεις αν υπάρχει πραγματική πρόοδος η όχι.

    Σε ευχαριστώ πολύ Πάνο, έχω σει διαφορά όσο αφορά την μυικότητα αλλά λίγη όσο αφορά την απώλεια
    Αυτή την εβδομάδα που ξεκίνησα την Keto έχω δει στην κοιλιά και στους πλάγιους και αισθάνομαι διαφορά βέβαια μια εβδομάδα είναι μικρό χρονικό διάστημα.

  6. #666
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Δε δουλευει ετσι πειτε το του καποιος...Τι νοημα εχει να κανεις ριφιντ και μετα να πας στην παλια διατροφη?
    Αλλη μια φορα αναλωνεσε σε "μπουρδες" και χανεις το δασος (και συγνωμη για την εκφραση), πριν λιγο καιρο εγραφες οτι δε μετρουσες καν θερμιδες τοσο καιρο και τωρα ξαφνικα φταει ο υδατανθρακας...
    Φτιαξε ενα καλο πλανο,γυμνασου εξυπνα και βγαλε τις μαραθωνιες αεροβιες καθε μερα...Τα πραγματα ειναι απλα,τουλαχιστον στο επιπεδο μας!!!
    Μπούρδες -3 κιλά σε μια εβδομάδα φίλε μου έ?
    Οκ μπορεί για εσένα για εμένα όμως είναι πολύ σημαντικό και θέλω άλλα 6.
    Όσο αφορά το ριφίντ μπορεί να το έθεσα λάθος, θα σου πω τι εννωώ.
    Θέλω να ολοκληρώσω το πρόγραμμα μου το οποίο ςίναι 3 εβδομάδων σήμερα κλείνω μια εβδομάδα και είμαι στα -3 κιλά.

    Το ριφίντ που έγραψα δεν εννωώ να το κάνω κατά την διάρκεια του προγράμματος, αλλά όταν τελειώσει να μπω ξανά στην διατροφή που έκανα πριν την KETO.
    Και αυτό το οποίο ρωτάω για να μην την ξαναπατήσω με τον οργανισμό μου και έχω θέμα με τον μεταβολισμό μου ίναι μετά από πόσο χρονικό διάστημα κάνοντας κανονική διατροφή (καθαρη με πρωτινη υδατανθρακα λίπος)
    Μπορώ να ξανακάνω KETO ή μια διατροφή με χαμηλό υδατάνθρακα.

  7. #667
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Ας το απρουμε πολυ απλα.Σου φενεται λογικο εσενα να εχασες 3 κιλα σε 5 μερες? Και οτι θα συνεχισεις να χανεις με αυτο το ρυθμο?
    Τα 3 κιλα αυτα ηταν νερα,θελει καποιες μερες για μπει σε κετοση ο οργανισμος και να αρχισει να χρησιμοποιει το λιπος ως πηγη ενεργιας(το λεω αυτο για να δεις οτι 21 μερες ειναι πολυ λιγο)...Το ριφιντ που λες εχει νοημα για να ξεκολησει ο μεταβολισμος σου οταν εχει πιασει πατο,το να κανεις ριφιντ στο τελος και μετα να μπεις σε κανονικη διατροφη ειναι ανουσιο...Εκτος αν κανεις το γεμισμα και συνεχισεις


    Ας πουνε βεβαια και οι πιο γνωστες τη γνωμη τους γιατι μπορει να μη τα λεω και καλα
    Αυτα απο εμενα και καλη συνεχεια,ευχομαι να φτασεις το στοχο σου
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  8. #668
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όχι δίκιο έχεις!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #669
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Ας το απρουμε πολυ απλα.Σου φενεται λογικο εσενα να εχασες 3 κιλα σε 5 μερες? Και οτι θα συνεχισεις να χανεις με αυτο το ρυθμο?
    Τα 3 κιλα αυτα ηταν νερα,θελει καποιες μερες για μπει σε κετοση ο οργανισμος και να αρχισει να χρησιμοποιει το λιπος ως πηγη ενεργιας(το λεω αυτο για να δεις οτι 21 μερες ειναι πολυ λιγο)...Το ριφιντ που λες εχει νοημα για να ξεκολησει ο μεταβολισμος σου οταν εχει πιασει πατο,το να κανεις ριφιντ στο τελος και μετα να μπεις σε κανονικη διατροφη ειναι ανουσιο...Εκτος αν κανεις το γεμισμα και συνεχισεις


    Ας πουνε βεβαια και οι πιο γνωστες τη γνωμη τους γιατι μπορει να μη τα λεω και καλα
    Αυτα απο εμενα και καλη συνεχεια,ευχομαι να φτασεις το στοχο σου
    Εγώ δεν είπα πως αυτά τα 3 κιλά που έχασα ότι ήταν λίπος ούτε πως θα συνεχίσω να χάνω με αυτούς τους ρυθμούς, είπα πως ενώ για 2 μήνες είχα κολλήσει με την συγκεκριμένη διατριφή ξεκώλλησα και έχασα 3 κιλά.
    Εννωείτε πως έχασα και υγρά το θέμα είναι πως μέχρι στιγμής μου δουλεύει και έχω μπροστά μου άλλες 2 εβδομάδες.

    Αυτό ρωτάω και δεν απαντάει κανένας μετά της 21 ημέρες, για πόσο χρονικό διάστημα θα πρέπει να ξανακάνω γέμισμα για να ξαναμπω σε Keto Diet

    Σε ευχαριστώ πολύ.

  10. #670
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Όχι δίκιο έχεις!!!
    Σταύρο το ξέρεις πως σε σέβομαι πολύ, έχω κάνει και για κάποιους μήνες ένα δικό σου πρόγραμμα και πραγματικά με βοήθησε πολύ.
    Αλλά έχω παρατηρήσει πως σε όλα μου τα Post μα σε όλα ποτέ μα ποτέ δεν μου έχεις δώσει καμία βοήθεια, το ίδιο έχει ξαναγίνει και σε προηγούμενο μου post.
    Δεν ξέρω μπορεί για κάποιον προσωπικό σου λόγο να μην με συμπαθείς.

  11. #671
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Μηπως το οτι δεν δεχεσαι κανενος συμβουλη και κανεις οτι θεωρεις εσυ σωστο? Λεω εγω τωρα... Επισης ξερω οτι τωρα θα φαω κραξιμο που σε παω κοντρα, γιατι δεν θες να μαθεις απο εμπειροτερους, δε ρωτας και αποφασιζεις εσυ τι θα κανεις.
    My two cents.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  12. #672
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Σακη δεν ειναι θεμα συμπαθιας.Θα σου πω για τι προκειται,παιρνοντας παραδειγμα το Σταυρο και εμενα.Ο Σταυρος ηταν παρα πολλα κιλα και τα εχασε και εγινε οπως ειναι τωρα.Πως τα εχασε; Με την πεπατημενη.Καθαρο φαγητο πονο και ιδρωτα στο γυμναστηριο, προσευχη και υπομονη και ΧΡΟΝΟ.Εγω ημουν τσιρος 60 κιλα με το μπουφαν με υψος 1.83, και απο τα 16 μου μεχρι τωρα εβαζα κιλα για να γινω ανθρωπος.Το εκανα με την πεπατημενη, καθαρο φαγητο πονο και ιδρωτα στο γυμναστηριο προσευχη και υπομονη.

    Εσυ ρε φιλε μου αναλωνεσαι σε πραγματα που δεν εχουν καμια μα καμια αξια, αυτο προσπαθουμε να σου πουμε.Θα χαρω πολυ να σε βοηθησουμε να φτιαξεις ενα πλανο διατροφης και προπονησης αλλα ΚΡΑΤΑ ΤΑ σταθερα.Εσυ κανεις μια το ενα μια το αλλο μια το παραλλο.Δεν γινεται δουλεια ετσι.Τα απλα πραγματα δουλευαν και δουλευουν για ολους.Προγραμματα υπαρχουν πολλα και δουλευουν πολλα.Την υπομονη σου και το Mindset σου δεν καλλιεργεις και δεν θα εχεις αποτελεσματα οσο αυτο το mindset ειναι τετοιο.

    Εβλεπα πριν καποιο καιρο το πλανο σου, ειχες diet whey, thermopure,ρωταγες για bcaa 4:1:1.Τοσο καιρο αν ειχες ασχοληθει με το φαγητο σου θα ησουν αλλιως.Λες πηγα εφαγα εξω και εδειξε η ζυγαρια την αλλη μερα 94 και θορυβηθηκες.Ε αφου εφαγες εξω πως να μην ανεβει;Θα ανεβει.Μετα γυρνας στο πλανο σου και τα κιλα απο το ελευθερο θα φυγουν.Εσυ ρε μανα μου πηγες στο αλλο ακρο, να κανεις κετο.Θα αρχισουν να σου λειπουν οι υδατανθρακες και θα κανεις μαι επιδρομη στο ψυγειο και το σωμα σου θα τον παρει με το ζορι τον υδατανθρακα.Ολα αυτα νομιζεις στα λεμε γιατι θελουμε να σε σαμποταρουμε;Για το καλο σου τα λεμε.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  13. #673
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Μηπως το οτι δεν δεχεσαι κανενος συμβουλη και κανεις οτι θεωρεις εσυ σωστο? Λεω εγω τωρα... Επισης ξερω οτι τωρα θα φαω κραξιμο που σε παω κοντρα, γιατι δεν θες να μαθεις απο εμπειροτερους, δε ρωτας και αποφασιζεις εσυ τι θα κανεις.
    My two cents.
    Εαν δεν δεχόμουνα κανενός την συμβουλή τι νόημα θα είχε να μπω μέσα στο Forum και να ρωτήσω κάτι ?
    Κάνεις λάθος, μέσα από το Forum έχω αποκτήσει τις περισσότερες γνώσεις που έχω μέχρι σήμερα και οφείλω πολλά σε αυτό και σε άτομα τα οποία ασχοληθήκαν πολύ σοβαρά μαζί μου
    ο Muslemar o Πάνος με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ.
    Είμαι από τους ανθρώπους που δεν ξεχνάνε εύκολα
    Επίσης και άλλα παιδιά, ακόμη και ένα μπράβο και ένα καλή επιτυχία είναι μια ψυχολογική βοήθεια για κάποιον ο οποίος 'εχει έναν στόχο.

    Όσο αφορά τον θα φάω κράξιμο γιατί σε πάω κόντρα, πάλι λάθος κάνεις την άποψη σου λες.
    Πιστεύεις πως είμαι ένα άτομο το οποίο εαν του πεις την γνώμη σου θα τρελαθεί και θα ξεκινήσει το κράξιμο επειδή πιστεύει κάτι άλο?

    Όχι βέβαια, απλά δεν μου αρέσει η Ειρωνία και ο Αρνητισμός,μπωρεί να δω και εγώ κάτι και να μην μου αρέσει δεν θα μπω στο Log κάποιου παιδιού και θα τον αρχίσω με αρνητικά σχόλια κλπ
    Έχω μάθει να σέβομαι.
    Ο Κάθε ένας μας κάνει την δική του προσπάθεια και έχει τους δικούς του στόχους.
    Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και 2 χρόνια και είμαι ακόμα αρχάριος
    Υπάρχουν παιδιά μέσα στο Forum τα οποία είναι πολύ έμπειρα και πολύ αξιόλογα.

  14. #674
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Εφοσον εισαι εδω μεσα εκτιθεσαι,και εφοσον εκτιθεσαι (και οχι μονο εσυ αλλα και εγω και ο πανος και ο χψ) θα δεχεσαι και τα αρνητικα σχολια...
    Και να συμπληρωσω καφε φορα ανοιγεις ενα τοπικ με προφαση να ρωτησεις κατι...Οπως π.χ για τα bcaa η τωρα για την κετο, σου δινει καποιος απαντησεις και μετα ξεκινας να επιχειρηματλογεις υπερ αυτου που ρωτας?
    Ποιος ο λογος να ρωτησεις?Για επιβεβαιωση?
    Οταν εχουμε απορια σε κατι,ακουμε τι λενε οι αλλοι και εν τελη κρινουμε και αποφασιουμε
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  15. #675
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Δεν εχει νοημα να σου πω να μην το κάνεις κλπ.... θα το κάνεις (αν αντέξεις δηλαδή που στο εύχομαι), απο εκει και πέρα συμφωνώ
    με τους προηγούμενους, οτιδήποτε ειναι ασταθές αποτελέσματα δεν θα δώσει και θέλει χρόνο....

    Από εκεί και πέρα σου ευχομαι καλο κουράγιο και στο τέλος των 21 ημερών περιμένω να διαβάσω τα αποτελέσματα της προσπάθειας αυτής

  16. #676
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Εφοσον εισαι εδω μεσα εκτιθεσαι,και εφοσον εκτιθεσαι (και οχι μονο εσυ αλλα και εγω και ο πανος και ο χψ) θα δεχεσαι και τα αρνητικα σχολια...
    Και να συμπληρωσω καφε φορα ανοιγεις ενα τοπικ με προφαση να ρωτησεις κατι...Οπως π.χ για τα bcaa η τωρα για την κετο, σου δινει καποιος απαντησεις και μετα ξεκινας να επιχειρηματλογεις υπερ αυτου που ρωτας?
    Ποιος ο λογος να ρωτησεις?Για επιβεβαιωση?
    Οταν εχουμε απορια σε κατι,ακουμε τι λενε οι αλλοι και εν τελη κρινουμε και αποφασιουμε
    Bebeto γράφεις λίγο άκυρα πράγματα χωρίς να ξέρεις για τα bcaa (που παίρνω) τα 4:1:1 ρώτησα τι διαφορά έχουν από τα 2:1:1 μου απάντησε ο Κώστας
    και αυτό ήταν όλο.

    Για την Keto δεν ρώτησα να την κάνω ή να μην την κάνω. Την Keto έκατσα διάβασα κάποια πράγματα έβαλα κάτω τα αρνητικά και τα θετικά τα ζύγιζα και αποφάσισα να την κάνω.

    Και σε αυτό που λες με επιχειρήματα μιλάω φίλε μου 2 μήνες ήμουν σε καθαρή διατροφή και δεν έχασα ούτε 1 κιλό
    Και τώρα έχασα 3 κιλά μέσα σε μια εβδομάδα.

  17. #677
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Δεν εχει νοημα να σου πω να μην το κάνεις κλπ.... θα το κάνεις (αν αντέξεις δηλαδή που στο εύχομαι), απο εκει και πέρα συμφωνώ
    με τους προηγούμενους, οτιδήποτε ειναι ασταθές αποτελέσματα δεν θα δώσει και θέλει χρόνο....

    Από εκεί και πέρα σου ευχομαι καλο κουράγιο και στο τέλος των 21 ημερών περιμένω να διαβάσω τα αποτελέσματα της προσπάθειας αυτής
    Γεια σου φίλε μου Jason πιστεύω πως ο Μεταβολισμός μου δεν δουλεύει πολύ καλά, μιας και 2 μήνες δεν κατάφερα να χάσω ούτε 1 κιλό παρόλο που πρόσεχα πολύ,
    Μέχρι στιγμής η Keto μου πηγαίνει πολύ καλά.
    Θέλω να χάσω άλλα 6 κιλά ακόμη για να φτάσω στον στόχο μου, η συγκεκριμένη διατροφή είναι δύσκολη,αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα να ακολουθήσω πιστά οποιαδήποτε διατροφή δουλεύει επάνω μου και με φέρνει πιο κοντά στον στόχο μου που είναι τα 85 κιλά.

    Και εγώ συνμφωνώ με τα παιδιά πως θα πρέπει να υπάρχει σταθερότητα για να έρθει το αποτέλεσμα,αλλά εφόσον για 2 μήνες δεν μου απέδωσε αυτό που έκανα,αποφάσισα να δοκιμάσω την Keto για 3 εβδομάδες.

    Σε ευχαριστώ πολύ θα αντέξω και εύχομαι και εγώ τα αποτελέσματα να είναι πολύ κοντά και να με φέρουν πιο κοντά στον στόχο μου.

  18. #678
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Σακη δεν ειναι θεμα συμπαθιας.Θα σου πω για τι προκειται,παιρνοντας παραδειγμα το Σταυρο και εμενα.Ο Σταυρος ηταν παρα πολλα κιλα και τα εχασε και εγινε οπως ειναι τωρα.Πως τα εχασε; Με την πεπατημενη.Καθαρο φαγητο πονο και ιδρωτα στο γυμναστηριο, προσευχη και υπομονη και ΧΡΟΝΟ.Εγω ημουν τσιρος 60 κιλα με το μπουφαν με υψος 1.83, και απο τα 16 μου μεχρι τωρα εβαζα κιλα για να γινω ανθρωπος.Το εκανα με την πεπατημενη, καθαρο φαγητο πονο και ιδρωτα στο γυμναστηριο προσευχη και υπομονη.

    Εσυ ρε φιλε μου αναλωνεσαι σε πραγματα που δεν εχουν καμια μα καμια αξια, αυτο προσπαθουμε να σου πουμε.Θα χαρω πολυ να σε βοηθησουμε να φτιαξεις ενα πλανο διατροφης και προπονησης αλλα ΚΡΑΤΑ ΤΑ σταθερα.Εσυ κανεις μια το ενα μια το αλλο μια το παραλλο.Δεν γινεται δουλεια ετσι.Τα απλα πραγματα δουλευαν και δουλευουν για ολους.Προγραμματα υπαρχουν πολλα και δουλευουν πολλα.Την υπομονη σου και το Mindset σου δεν καλλιεργεις και δεν θα εχεις αποτελεσματα οσο αυτο το mindset ειναι τετοιο.

    Εβλεπα πριν καποιο καιρο το πλανο σου, ειχες diet whey, thermopure,ρωταγες για bcaa 4:1:1.Τοσο καιρο αν ειχες ασχοληθει με το φαγητο σου θα ησουν αλλιως.Λες πηγα εφαγα εξω και εδειξε η ζυγαρια την αλλη μερα 94 και θορυβηθηκες.Ε αφου εφαγες εξω πως να μην ανεβει;Θα ανεβει.Μετα γυρνας στο πλανο σου και τα κιλα απο το ελευθερο θα φυγουν.Εσυ ρε μανα μου πηγες στο αλλο ακρο, να κανεις κετο.Θα αρχισουν να σου λειπουν οι υδατανθρακες και θα κανεις μαι επιδρομη στο ψυγειο και το σωμα σου θα τον παρει με το ζορι τον υδατανθρακα.Ολα αυτα νομιζεις στα λεμε γιατι θελουμε να σε σαμποταρουμε;Για το καλο σου τα λεμε.
    Πάνο σε ευχαριστώ πολύ μόνο και μόνο για αυτό Θα χαρω πολυ να σε βοηθησουμε να φτιαξεις ενα πλανο διατροφης και προπονησης
    Ειλικρινά σου λέω πως και στην διατροφή μου έκανα ότι καλύτερο μπορούσα εκτός από 1 Cheat την εβδομάδα ένα γεύμα την Κυριακή
    6 Γεύματα την ημέρα καθαρή διατροφή κλπ
    Με το φαγητό δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτος, ούτε νιώθω να στερούμε πράγματα για να έχω ξεσπάσματα
    Προπονητικά τα δίνω όλλα για όλλα σε κάθε μου προπόνηση.
    Πιστεύω και διατροφικά και προπονητικά τα πήγα πολύ καλά αυτούς τους 2 μήνες, αλλά αποτέλεσμα μηδέν.
    Το πλάνο με τα Συμπληρώματα μου πιστεύω είναι και αυτό σε πολύ καλό επίπεδο (Έχω βγάλει το Thermopure) και έχω βάλει Γλουταμίνη και για τα BCAA τα 4:4:1 που παίρνω θα τα αντικαταστίσω όταν τελειώσουν με το MYAMINO BOOST

    Φυσικά εαν δεν γυμνάζει κάποιος το μυαλό του όλα τα άλλα είναι άχρηστα και το άθλημα αυτό χρειάζετε πολύ μεγάλη υπομονή και επιμονή, αλλά 2 μήνες πιστεύω είναι πολύς καιρός

    Τώρα Σώματα σαν το δικό σου και του Σταύρου πραγματικά τα ζηλεύω και θα ήθελα και εγώ να έχω ένα τέτοιο σώμα (τα οποία δεν έγιναν σε 1 χρόνο ούτε σε 2) αλλά πιστεύω πως για να βάλω κάποιες καλές βάσεις θα πρέπει πρώτα να φτάσω στα κιλά μου τα 85 και μετά να χτίσω πάνω σε αυτά τα κιλά
    Last edited by Zyzz the king; 14-05-17 at 23:03.

  19. #679
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Φίλε Σάκη καλησπέρα κι από μένα.
    Με ένα σύντομο διάβασμά στο ημερολόγιο σου, διαπίστωσα ότι μόλις από τις 28/3 ξεκίνησες να ζυγίζεις τις τροφές σου.
    Μέχρι τότε, τις υπολόγιζες με το μάτι.
    Δεν έχεις κλείσει ακόμα τους 2 μήνες που επικαλείσαι με θερμιδομετρημένη διατροφή που δεν έχεις χάσει ούτε κιλό.
    Έχουμε 15 Μαΐου, είσαι και ήδη 6η μέρα κετονική. Οπότε στην ουσία μιλάμε για 40 μέρες κι όχι 2 μήνες!
    Θα συμφωνήσω κι εγω με τα παραπάνω παιδιά, ένα σταθερό διατροφικό πλάνο, είναι ό,τι καλύτερο.
    Για να μην έχεις χάσει ούτε κιλό, ίσως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τα μακροσυστατικά της διατροφής σου και ίσως και τη προπόνηση σου.
    Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τον θυρεοειδή σου ή οποιοδήποτε άλλο ορμονικό πρόβλημα, τότε είναι προφανές ότι δεν έχεις κάτι υπολογίσει καλά στη διατροφή σου.
    Last edited by mjf; 15-05-17 at 06:56.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  20. #680
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by mjf View Post
    Φίλε Σάκη καλησπέρα κι από μένα.
    Με ένα σύντομο διάβασμά στο ημερολόγιο σου, διαπίστωσα ότι μόλις από τις 28/3 ξεκίνησες να ζυγίζεις τις τροφές σου.
    Μέχρι τότε, τις υπολόγιζες με το μάτι.
    Δεν έχεις κλείσει ακόμα τους 2 μήνες που επικαλείσαι με θερμιδομετρημένη διατροφή που δεν έχεις χάσει ούτε κιλό.
    Έχουμε 15 Μαΐου, είσαι και ήδη 6η μέρα κετονική. Οπότε στην ουσία μιλάμε για 40 μέρες κι όχι 2 μήνες!
    Θα συμφωνήσω κι εγω με τα παραπάνω παιδιά, ένα σταθερό διατροφικό πλάνο, είναι ό,τι καλύτερο.
    Για να μην έχεις χάσει ούτε κιλό, ίσως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τα μακροσυστατικά της διατροφής σου και ίσως και τη προπόνηση σου.
    Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τον θυρεοειδή σου ή οποιοδήποτε άλλο ορμονικό πρόβλημα, τότε είναι προφανές ότι δεν έχεις κάτι υπολογίσει καλά στη διατροφή σου.
    Γεια σου φίλε μου mjf ζύγιζα τα φαγητά μου κανονικά με ζυγαριά ακριβείας που έχω στο σπίτι μου και επίσης κρατούσα αρχείο με την διατροφή μου στο Fitness Pal
    μετά για ένα μεγάλο διάστημα υπολόγιζα τις τροφές μου μόνος μου χωρίς να τις μετράω λάθος μου πιστεύω γιατί τα 5 δευτερόλεπτα που θα σου πάρει για να ζυγίσεις το φαγητό σου δεν είναι τίποτα.
    Έχω κάνει εξετάσεις και κάνω πολύ συχνά δεν έχω κανένα απολύτος πρόβλημα Δόξα τον Θεό.
    Απλά είμαι σε υποθερμιδική διατροφή για πάρα πολύ μεγάλο διάστημα και αυτό δεν είναι και ότι το καλύτερο για τον οργανισμό μου.
    Προπονητικά το μόνο που έχει αλλάξει δραστηκά είναι το Αερόβιο το οποίο το έχω ρίξει στα 30-40 λεπτά Maximum.

  21. #681
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    18492090_1701067723251924_349259985_n.jpg

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
    90.900 άλλα 5 κιλά για τον στόχο μου, σήμερα ξεκινάω την δεύτερη εβδομάδα στο πρόγραμμα μου με την Keto Diet που έχω ξεκινήσει
    Το αποτέλεσμα της πρώτης εβδομάδας ήταν -3.100 κιλά Χονδρικά -3 κιλά είμαι αρκετά ευχαριστημένος και πολύ χαρούμενος που πλησιάζω να σπάσω επιτέλους τα 90 και να μπει μπροστά το 8.
    Όσο αφορά τις υπόλοιπες 2 Εβδομάδες Προσδοκώ να χάσω από 1 εως 1.5 κιλό την εβδομάδα εαν καταφέρω και φτάσω τα 88-87 κιλά θα είμαι Super ευχαριστημένος. 2 Εβδομάδες είναι θα δούμε το αποτέλεσμα.

    Η διατροφή πηγαίνει πολύ καλά, γενικά δεν έχω πολύ ενέργεια αλλά είναι εις γνώση μου και δεν προτείνετε για κάποιον ο οποίος θα μπει μέσα στο Γυμναστήριο και θα πάει να τα δώσει όλα γιατί λείπει ο υδατάνθρακας.
    Γιαυτό τον λόγο αύξησα την Πολυβιταμίνη μου από Μια που έπειρνα το Πρωί σε Δύο, παίρνω και μια το Βράδυ.

    Σωματικά στον Καθρέφτη βλέπω και καταλαβαίνω διαφορά στην περιοχή της κοιλιάς και νιώθω πολύ καλά,πιστεύω πως στα 85 κιλά θα βελτιωθώ αρκετά σε αυτό το σημείο.
    Last edited by Zyzz the king; 15-05-17 at 10:24.

  22. #682
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Αν όταν τη σταματήσεις, σε 2 βδομάδες ξαναπάρεις κιλά, τι θα κάνεις; έχεις κάποια εναλλακτική λύση;

  23. #683
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Πρόβλημα με τα πόδια

    Καλησπέρα μετά από καιρό και εφόσον το παρατήρησαν 2-3 φίλοι μου και μου το είπανε παρατήρησα και εγώ πως έχω
    πρόβλημα με τα πόδια μου , δηλαδή το επάνω μέρος του σώματος είναι πιο γυμνασμένο από το κάτω (τα πόδια)

    Δεν μπορώ να πω πως τα πόδια μου είναι καλαμάκια κλπ Αλλά σίγουρα θέλουν περισσότερη δουλειά για να αποκτήσουν όγκο.
    Δεν μου αρέσει επάνω στο σώμα μου η υπερβολή, αγαπάω την συμμετρία και αυτό θέλω να πετύχω.

    Η Αρχική μου σκέψη είναι να κάνω 2 φορές προπονήσεις την εβδομάδα στα πόδια, θα ήθελα την γνώμη σας και εαν έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα το οποίο
    θα με βοηθήσει να φτιάξω τα πόδια μου καλύτερα.

  24. #684
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mετέφερα το τόπικ στο λογκ σου για να είναι όλα μαζεμένα.

    Τα πόδια σου τα έχεις "κάψει" λόγω των πολύωρων αερόβιων. Σε συνδιασμό με την κέτο (αν την συνεχίζεις) το αποτέλεσμα είναι ακόμα πιο έντονο.

  25. #685
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mετέφερα το τόπικ στο λογκ σου για να είναι όλα μαζεμένα.

    Τα πόδια σου τα έχεις "κάψει" λόγω των πολύωρων αερόβιων. Σε συνδιασμό με την κέτο (αν την συνεχίζεις) το αποτέλεσμα είναι ακόμα πιο έντονο.
    Καλησπέρα Ειρήνη, με τόσα κιλά που ήθελα να χάσω πιστεύω πως η Αερόβια έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο και με βοήθησε τα μέγιστα μέχρι στιγμής, κάτι πολύ σημαντικό για τις πολύωρες Αερόβιες
    πλέον η Αερόβια προπόνηση μου έχει διάρκεια 40-45 λεπτά το πολύ.

    Την Κέτο την σταμάτησα την Παρασκευή γιατί προχθές έτρεξα σε έναν Μαραθώνιο (για πρώτη φορά) που έγινε στην πόλη μου και έπρεπε να φορτώσω με υδατάνθρακα γιατί δεν θα είχα καθόλου δυνάμεις για τον αγώνα.

    2 θέματα έχω αυτή την στιγμή που με απασχολούν έντονα

    1) Το λίπος στην κοιλιά και στους πλάγιους (πιστεύω πως για να το χάσω θα πρέπει να χάσω από παντού) άρα πρέπει να χάσω κιλά και να; πέσω σε λίπος
    2)και το πόδια με τα οποία δεν είμαι ικανοποιημένος

  26. #686
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα Ειρήνη, με τόσα κιλά που ήθελα να χάσω πιστεύω πως η Αερόβια έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο και με βοήθησε τα μέγιστα μέχρι στιγμής, κάτι πολύ σημαντικό για τις πολύωρες Αερόβιες
    πλέον η Αερόβια προπόνηση μου έχει διάρκεια 40-45 λεπτά το πολύ.

    Η αερόβια είναι ένα εργαλείο. Και όπως όλα τα εργαλεία έχουν καλή και κακή χρήση. Εσύ το είχες παρακάνει. 40-45 λεπτά και πάλι πολύ είναι, πλέον το σώμα σου έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται. Και όλη μέρα να κάνεις δεν θα χάσεις γραμμάριο. Σταμάτα τελείως για 10 ημέρες, κάνε μόνο βάρη και διατροφή και ξεκίνησε μετά με 4-5 φορές των 30 λεπτών.




    Την Κέτο την σταμάτησα την Παρασκευή γιατί προχθές έτρεξα σε έναν Μαραθώνιο (για πρώτη φορά) που έγινε στην πόλη μου και έπρεπε να φορτώσω με υδατάνθρακα γιατί δεν θα είχα καθόλου δυνάμεις για τον αγώνα.

    Αυτό ηταν οτι χειρότερο. Απο 0 υδατάνθρακα πας στο φουλ. Τα σκαμπανεβάσματα αυτά δεν κάνουν καλό για κάποιον πρώην παχύσαρκο. Το σώμα σου δεν διαχειρίζεται σωστά τον υδατάνθρακα κι εσύ δεν τον βοηθάς.


    2 θέματα έχω αυτή την στιγμή που με απασχολούν έντονα

    1) Το λίπος στην κοιλιά και στους πλάγιους (πιστεύω πως για να το χάσω θα πρέπει να χάσω από παντού) άρα πρέπει να χάσω κιλά και να; πέσω σε λίπος
    2)και το πόδια με τα οποία δεν είμαι ικανοποιημένος


    Τα θέματά σου είναι να ακολουθήσεις ένα ισορροπημένο πλάνο χωρίς ακρότητες γιατί με αυτά που του έχεις κάνει, το σώμα σου δεν πρόκειτε να χάσει τίποτα.

    My two cents. :)

  27. #687
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-12-16
    Posts
    220

    Default

    Μαραθώνιο; Έτρεξες 42 χλμ.;

  28. #688
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by ttak View Post
    Μαραθώνιο; Έτρεξες 42 χλμ.;
    5 χιλιόμετρα φίλε μου

  29. #689
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Εμενα με στεναχώρησες γιατί περίμενα στο τέλος των 21 ημερών αποτελέσματα από την κετονική...
    Τελικά πως σε πήγε;;; Άποψη εχεις σχηματίσει η μετα το γεμισμα επιστρέφεις σε αυτή;

  30. #690
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Εμενα με στεναχώρησες γιατί περίμενα στο τέλος των 21 ημερών αποτελέσματα από την κετονική...
    Τελικά πως σε πήγε;;; Άποψη εχεις σχηματίσει η μετα το γεμισμα επιστρέφεις σε αυτή;
    18685550_1712460125446017_1109720992_n.jpg
    Δεν είχα σκοπό να την ανεβάσω την φωτό γιατί την έσπασα την διατροφή, αλλά θα την ανεβάσω για να σου δώσω εικόνα φίλε JasonBlack

    90 Κιλά ακριβώς η φωτό είναι από την Παρασκευή 19-5. - 4 Κιλά από την ημέρα που ξεκίνησα.
    Έτρεξα πρώτη φορά σε Μαραθώνιο 5 χιλιόμετρα και έπρεπε να ανεβάσω υδατάνθρακα για να μπορέσω να αντεπεξέλθω για να έχω την ενέργεια που απαιτείτε.

    Στο ζουμί για το Πρόγραμμα: Εμένα μου φάνηκε πάρα πολύ καλό μετά τις πρώτες 2 ημέρες δεν πεινούσα ιδιαίτερα και ήμουν πολύ ικανοποιημένος.
    Το μόνο αρνητικό που έχει είναι πως πέφτεις πολύ από ενέργεια και δεν θα το πρότεινα για κάποιον ο οποίος θέλει να πάει και να κάνει μια εξαντλητική προπόνηση (γιαυτό τον λόγο αντί για μια πολυβιταμίνη που παίρνω το πρωί όσο καιρό κάνω την Κέτο έπερνα 2 και το βράδυ)

    Δεν πλακώθηκα στον Υδατάνθρακα απλά έβαλα υδατάνθρακα, το πρωί πριν τον Αγώνα έφαγα Καστανό Ρύζι και 2 Ρυζογκοφρέτες με Φυστικοβούτηρο.

    Τώρα είμαι 91 κιλά αλλά όχι λόγο του υδατάνθρακα.
    Προσωπικά θα το ξανα έκανα το Πρόγραμμα
    Last edited by Zyzz the king; 23-05-17 at 22:32.


 
Page 23 of 30 FirstFirst ... 13192021222324252627 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 17:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 14:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •