Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 22 of 30 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 631 to 660 of 875
  1. #631
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post

    ΥΓ:Εννοειται οτι εισαι αρχαριος,οπως και εγω και παρα πολλοι αλλοι,Ουτε προσβολλη ειναι ουτε βρισια.Εμπειροι ειναι Ο Κωστας,ο Σταυρος,η Ειρηνη,ο Παναγιωτης και καποιοι αλλοι.Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε αρχαριοι.
    εε συγνωμη γιωργο χρηστο με λενε ..απορω πως δεν με ανεφερες...δεν το πιστευω..αυτο!!!!

    υγ=zyss μην το περνεις στραβα..συμφωνω και γω με την αμαλια ..καταλαβαινω πως το εννοει και κατα εμε εχει απολυτο δικιο.δεν στο ειπε κακοπροαιρετα..
    και βεβαια να γραφτεις σε σχολη θα εμπλουτισεις και αλλες γνωσεις πανω σε αυτο που αγαπας!!!
    Last edited by lary2332; 23-04-17 at 13:05.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  2. #632
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    εε συγνωμη γιωργο χρηστο με λενε ..απορω πως δεν με ανεφερες...δεν το πιστευω..αυτο!!!!

    υγ=zyss μην το περνεις στραβα..συμφωνω και γω με την αμαλια ..καταλαβαινω πως το εννοει και κατα εμε εχει απολυτο δικιο.δεν στο ειπε κακοπροαιρετα..
    και βεβαια να γραφτεις σε σχολη θα εμπλουτισεις και αλλες γνωσεις πανω σε αυτο που αγαπας!!!


    Ησουν ο πρωτος ομως στην κατηγορια των καποιων αλλων που ανεφερα χαχα

  3. #633
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Δεν νομίζω η Amalia87 να σου μίλησε τόσο εριστικά, ώστε να αξίζει τέτοια απάντηση, ακραία και απαράδεκτη.
    Για να γίνεις personal trainer πρέπει να εκπέμπεις εμπιστοσύνη κυρίως με την εικόνα σου. Ένα θέμα πολυδιατυπωμένο και πολυαναλυμένο στο forum.
    Εάν πάλι θέλεις να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου και να πας ένα level παραπάνω αφενός το σώμα σου και αφετέρου τις γνώσεις σου μπορείς να παρακολουθήσεις courses σε σεμιναριακό επίπεδο.
    Δεν είναι προσβολή το να γυρίσει κανείς να σου πει είσαι άπειρος, αλλά να σου δώσει τροφή για σκέψη. Κακά τα ψέματα πρέπει να χύσεις(-ουμε) κυβικά ιδρώτα επί έτη για να θεωρηθούμε πεπειραμένοι. Λογικό, κανείς δεν γεννήθηκε έμπειρος. Οπότε μη στραβώνεις, όταν τα παιδιά εκφράζουν με ειλικρίνεια τις απόψεις τους. Χρησιμοποιήσε την όποια κριτική για να γίνεις εσύ καλύτερος. Καλή σου μέρα.

  4. #634
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post

    Τελος, ΚΑΜΙΑ σχολη δεν θα σου προσφερει τη γνωση που χρειαζεσαι για να γινεις ικανοτατος trainer.Η ζωη στην πραξη και το ποσο καλα θα συνδυασεις θεωρια και πρακτικη θα σου την προσφερει τη γνωση.Σε 6 μηνες κανεις δεν εγινε coach.

    επισης ενταξει ο zyss δεν μιλησε οτι θελει να γινει trainer και να το πουλησει μετα την σχολη..το παιδι ισως νατο κανει καθαρα για ΑΡΧΗ για προσωπικους του λογους.. το γραφω αυτο γιατι φανηκε οτι θελει να γινει γυμναστης μετα το χαρτι...δεν ειπε κατιμ τετοιο..αλλα αν θελει το κανει..its ok. αλλο το ενα αλλο το αλλο.
    Last edited by lary2332; 23-04-17 at 13:16.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  5. #635
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Ησουν ο πρωτος ομως στην κατηγορια των καποιων αλλων που ανεφερα χαχα
    ααα ελεγα θα σου εκανα αγωγη....2017.jpg
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  6. #636
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Κακά τα ψέμματα, προσωπικά πολύ δύσκολα θα διάλεγα coach χωρίς να είναι ο ίδιος παλιός αγωνιστικός αθλητής (ανεξαρτήτως αθλήματος) και κατά προτίμηση ΤΕΦΑτζης για να μη τσιμπάει εύκολα απο το broscience. Και δεν είναι μόνο τα τεχνικά ζητήματα (απο τεχνική μέχρι οτιδήποτε άλλο) αλλά και το πως ενας coach χειρίζεται την ψυχολογία του αθλητή και πως δημιουργεί ένα περιβάλλον που ευνοεί έναν αθλητή να εξελιχθεί.

    Αυτό που λέει ο Πάνος. Αν δεν έχεις ανέβει ο ίδιος πάνω στη σκηνή (ή στο γήπεδο, στο ρινγκ, κλπ), πως θα προετοιμάσεις έναν αθλητή για να το κάνει; Δύσκολο μου φαίνεται. Ο καθένας βέβαια (πρέπει να ) κάνει ότι αγαπάει.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #637
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Ποσες φορες εχουμε δει ολοι μας personal trainer που χρειαζεται personal trainer? Το λεω απο την αποψη οτι και μονο το χαρτι να εχεις και καποιο 'κονε' για να εργαστεις καπου μπορεις να εχεις οικονομικες απολαβες γυμναζοντας τελειως αρχαριους που θελουν να κανουν π.χ. το 25%bf---->20%.Ή προγραμματα Trx,spinning,ομαδικα tumbao και οπως αλλιως λεγονται. Και ποσοι μπορει να εχουν τριπλασιες γνωσεις αλλα να μην προσλαμβανονται ή να μη μπορουν να διαθεσουν δικο τους χωρο? Κρινω απο ο,τι βλεπω μη παρεξηγηθω απο παιδια του χωρου!
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  8. #638
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Amalia87 View Post
    Σου ζητώ συγνώμη αν το πήρες αλλιώς.Δεν σε πρόσβαλα σε αντίθεση με εσένα που μπαίνεις στην διαδικασία να μιλάς έτσι σε μία γυναίκα.
    Δεν σε έβρισα,δεν σε υποβίβασα δεν σε έκανα να αισθανθείς άσχημα όπως εσύ εμένα,αυτό που έκανα ήταν πως είπα την γνώμη μου.Από την στιγμή που εκτίθεσαι στο ίντερνετ θα μάθεις να δέχεσαι την κριτική των άλλων.Το να σε λέει κάποιος αρχάριο και άπειρο δεν είναι βρισιά ούτε προσβολή. Εγώ διαβάζοντας το ημερολόγιο σου είδα πως προσπαθείς να μάθεις να γυμνάζεσαι και να χάσεις κιλά.Μπράβο σου που το παλεύεις.Αλλά δεν θα με πείσεις πως μπορείς μέσα σε λίγους μήνες πως μπορείς να με γυμνάσεις αν σε βρω σε γυμναστήριο επειδή πήγες σε ένα ταχύρυθμο σεμινάριο.Η λογική μου λέει πως χρειάζεται χρόνος και εμπειρία.Γι'αυτό και σου έγραψα πως αν το κάνεις για σένα τότε αλλάζει.
    Όσο για το αν γραφτώ πάλι στο Δημοτικό θα το έκανα πολύ ευχαριστώς αλλά δεν προλαβαίνω γιατί κάνω το μεταπτυχιακό μου αυτό το διάστημα.Θα μπορούσα να σε γλεντήσω αλλά σέβομαι τον χώρο εδώ και δεν θέλω να σταθώ αφορμή να πάρει άλλη τροπή η συζήτηση.
    Αμαλία σου ζητώ και εγώ συγνώμη για την απάντηση.
    Η ερώτηση που κάνω είναι συγκεκριμένη, σε προσωπικό επίπεδο ένιωσα ότι με πρόσβαλες μέσα στην δική μου λογική δεν πιστεύω πως κανένας άνθρωπος δεν θα πάει να πάρει ένα πτυχίο Personal Trainer για τον εαυτό του και πως θέλει να ασχοληθεί επαγγελματικά.
    Εαν κάποιος θέλει να αποκτήσει γνώσεις για τον εαυτό του υπάρχουν πολλές επιλογές, μια από τις καλύτερες είναι το Forum καθώς επίσεις να επενδύσει σε βιβλία διατροφής και προπόνησης.
    Πιστεύω πως και εσύ δεν σπούδασες για εσένα ούτε κάνεις το Μεταπτυχιακό σου για εσένα.
    Αλλά είναι κάτι που αγαπάς και θέλεις να ακολουθήσεις αυτό το επάγγελμα.

    Εμένα το να γίνω Personal Trainer μπορεί να είναι το όνειρο της ζωής μου αυτό εσύ σίγουρα δεν το ξέρεις ούτε ζήτησα να με κρίνει κάποιος σαν σώμα ή σαν αθλητή.

    Καλή επιτυχία για το μεταπτυχιακό σου και τους στόχους σου.
    Last edited by Zyzz the king; 23-04-17 at 16:13.

  9. #639
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα μπροστά μας για να πούμε πως ξέρουμε κάτι(μιλάω για όσους ασκούν τη δουλειά αυτή, όπως κι εγώ). Θεωρώ πως είμαι ακόμα άπειρη (όχι δεν είναι κακό αυτό). Και ξέρετε γιατί δεν είναι κακό;

    Γιατί με κάνει να μην επαναπαύομαι. Με κάνει να θέλω να μαθαίνω, να ρουφάω ότι πληροφορία μπορώ να πάρω από άτομα που γνωρίζουν περισσότερα από μένα (και είναι πολλά). Με κάνει να δίνω χρήματα από το υστέρημά μου για να αποκτήσω γνώση. Γιατί την σωστή γνώση, πρέπει να πληρώσεις για να τη μάθεις.

    Αν κάποιος αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτό (είτε είναι ο Σάκης, ο Μάκης, ο Λάκης) χρειάζεται ταπεινότητα, ήθος, ευγένεια. Αυτά δεν διδάσκονται σε καμία σχολή. Όμως θα σε κάνουν να ξεχωρίσεις από τη μάζα σε συνδιασμό με τις γνώσεις.
    Όσο πιο ψηλά φτάνει κάποιος, τόσο πιο χαμηλά πρέπει να έχει το κεφάλι. Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι μεγάλοι προπονητές είναι χαμηλών τόνων και μιλάνε μόνο μέσω της δουλειάς τους.
    Αν νομίζει κάποιος πως μόνο ένα τέτοιο χαρτί του εξασφαλίζει γνώσεις και επικύρωση, γελιέται. Μπορεί ναι να βρει μια δουλείτσα σε ένα γυμναστήριο, να δείχνει τα μηχανήματα, να το παίζει γυμναστής, αλλά μέχρι εκεί. Κάποιος που θέλει να ξεχωρίσει, να γίνει πολύ καλός, τότε πρέπει να χώσει βαθιά το χέρι στην τσέπη, να του βγουν τα μάτια στο διάβασμα και να το χτίσει βήμα βήμα.

    Και Σάκη, χαλάρωσε λίγο γιατί η κοπέλα δεν σου είπε τίποτα κακό. Και μεταξύ μας.. δεν είχε και άδικο.

    Edit: Tώρα είδα που ζήτησες και συγνώμη. Αυτό σε τιμά!
    Last edited by Kardoula; 23-04-17 at 16:06.

  10. #640
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Μιλα λιγο καλυτερα Ζυζ.Πολλες φορες εισαι ειρωνικος και εριστικος με ολους.Ολα τα παιδια κανουν οτι μπορουν για να κραταμε παντα ενα επιπεδο εδω μεσα.Ακομα και δικιο να εχεις καπου,με αυτο τον τροπο στη ζωη σου ΠΑΝΤΑ θα τον χανεις,να εισαι σιγουρος.

    Χωρος για χαρακτηρισμους και προσωπικες επιθεσεις εχω την αισθηση οτι δεν υπαρχει εδω μεσα.

    Καλη συνεχεια

    ΥΓ:Εννοειται οτι εισαι αρχαριος,οπως και εγω και παρα πολλοι αλλοι,Ουτε προσβολλη ειναι ουτε βρισια.Εμπειροι ειναι Ο Κωστας,ο Σταυρος,η Ειρηνη,ο Παναγιωτης και καποιοι αλλοι.Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε αρχαριοι.
    Καλησπέρα Λάμπρο όσο αφορά το Forum και με όσους ανθρώπους συναναστρέφομαι στην ζωή μου να είσαι απόλυτα σίγουρος πως έχω μάθει να σέβομαι και να ακούω την γνώμη τους

    Το επιχείρημα σου ότι εγώ πολλές φορές είμαι ειρωνικός και εριστικός από που ακριβώς το συμπέρανες φίλε μου? Η ότι ε3γώ δεν προσπαθώ σαν μέλος του Forum να κρατίσω το επίπεδο επίπεδο?

    Μήπως αναφέρεσε σε μια συγκεκριμένη σηζήτηση περί προπόνησης Hiit που έχω ανοίξει πολύ σοβαρό Post πρι προπόνησης Hiit προσπαθόντας να φτιάξουμε μια αξιόλογη προπόνηση
    και κάποιο μέλος μπείκε στην διαδικασία να συγκρίνει με τον τρόπο εμένα με ένα κοριτσάκι 10 χρονών ?
    Μάλλον κάποιος άλος είναι εριστικός με εμένα.

    Σε προσωπικό επίπεδο έχω μάθει στην ζωή μου να σέβομαι και να εκτιμάω όλους τους ανθρώπους και να τους αντιμετοπίζω το ίδιο είτε κάποιος είναι Mr Olympia είτε κάποιος ξεκίνησε να γυμνάζετε εδώ και μια εβδομάδα γιατί εγώ δεν έχω μάθει στην ζωή μου να βλέπω και να ξεχωρίζω τους ανθρώπους ούτε από τα μετάλια ούτε από τις θέσεις ούτε από το σώμα.
    Κάθε άνθρωπος για εμένα στο δικό μου το μυαλό είναι ξεχωριστός και αξίζει την ίδια αντιμετόπιση με όλους.

    Σέβομαι κάθε αθλητή και αθλήτρια είτε βγείκε πρώτος είτε τελαιυταίος αγωνιστικό ή ερασιτέχνη.

  11. #641
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Zyzz συγνώμη αλλά δεν νομίζω να σου είπε τίποτα κακό η κοπέλα και τη πήρες από τα μούτρα και γενικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο όποτε λέει κάποιος κάτι αντίθετο απο αυτό που πιστευεις μιλάς με ειρωνία και νευριάζεις. Εδω μεσα γίνεται ανταλλαγή απόψεων είτε συμφωνει κάποιος είτε όχι, αλλιώς δεν θα υπήρχε και λόγος ύπαρξης του φόρουμ.
    Καλησπέρα anna_lou έχεις δίκιο ζήτησα συγνώμη από την Αμαλία. Δεν έπρεπε να της μιλήσω έτσι της κοπέλας.

    Εμένα η ερώτηση μου είναι πολύ συγκεκριμένη και ρώτησα εαν έχει εάν πάρει κάποιος από το Forum Πτυχίο Personal από την συγκεκριμένη σχολή
    να μου πει την γνώμη του.

    Η απάντηση της Αμαλίας δεν έχει σχέση με την ερώτηση μου ναι εκνευρίστηκα και ήταν λάθος μου.

  12. #642
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    εε συγνωμη γιωργο χρηστο με λενε ..απορω πως δεν με ανεφερες...δεν το πιστευω..αυτο!!!!

    υγ=zyss μην το περνεις στραβα..συμφωνω και γω με την αμαλια ..καταλαβαινω πως το εννοει και κατα εμε εχει απολυτο δικιο.δεν στο ειπε κακοπροαιρετα..
    και βεβαια να γραφτεις σε σχολη θα εμπλουτισεις και αλλες γνωσεις πανω σε αυτο που αγαπας!!!
    Lary2332 +1000 φίλε μου
    Ήμουν επαγγελματίας αθλητής με συμβόλαια κλπ.
    Αν και μια ζωή ασχολούμουν με τον Αθλητισμό και πάντα πρόσεχα τον εαυτό μου
    Έφτασα στο σημείο Μηδέν και έγινα 115 κιλά.
    Μέσα από την προσπάθεια που κάνω μέχρι σήμερα έχω αλλάξει την ζωή μου στο 100%
    έχει αλλάξει η καθημερινότητα μου και τα ενδιαφέροντα μου σε απίστευτο βαθμό.
    Έχω αγαπήσει πάρα πολύ την Γυμναστική και την διατροφή το Bodybuilding και το Fitness και επειδή κυριολεκτικά έχει αλλάξει η ζωή μου μέσα από όλη αυτή την πορεία θέλω να ασχολειθώ με το Personal Training για να μπορώ να βοηθήσω και εγώ και άλους ανθρώπους να κάνουν το ίδιο.

    Δεν είπα πως θα γίνω Γυμναστής και προς Θεού δεν πιστεύω πως εαν πάς σε μια σχολή και πάρεις 1 πτυχίο είσαι έτοιμος να βγεις και να ξεκινήσεις να αναλάβεις κόσμο, πιστεύω πως χρειάζετε να επενδύσεις πολύ χρόνο και χρήματα για να φτάσεις σε ένα πολύ καλό επίπεδο εαν θέλεις να γίνεις ένας σοβαρός επαγγελματίας.
    Κάτι το οποίο έχω ξεκινήσει και κάνω εδώ και καιρό.

  13. #643
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Θα πω και την εμπειρια μου αλλα και τη γνωμη μου πανω στο thread αλλα και στα "γαλλικα"

    Γιωργο σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια, αλλα θα με χαρακτηριζα περισσοτερο ως "περιεργο" παρα ως εμπειρο.

    Μαζι με το Σακη θα απαντησω και σε ολα τα παιδια που το σκεφτονται αυτο το θεμα, γιατι περασα και γω πριν ενα χρονο απο εκει.Σακη θα σου μιλησω ανοιχτα.Το fitness ειναι αρρωστια ειναι καυλα ειναι παθος, συμφωνω.Πρεπει ομως να ωριμασει μεσα στη σκεψη σου η διαφορα με το "το fitness και το bodybuilding ειναι η ζωη μου" με το "Ειμαι ικανος να καθοδηγησω ανθρωπους με ασφαλεια γνωση και ακριβεια προς το στοχο τους".Αν θεωρεις λοιπον εσυ οτι εισαι ικανος να με παρεις εμενα τωρα που θα σου πω "Σακη χρειαζομαι τη βοηθεια σου για να πεσω σε μονοψηφιο ποσοστο λιπους", go on.Εισαι; Εγω πιστευω πως υπαρχουν ακομη παρα πολλα πραγματα που θα πρεπει να μαθεις.Ο χωρος αυτος ειναι βομβαρδισμενος απο πληροφορια, και αν θελεις να πετυχεις θα πρεπει να ειναι Ι-Κ-Α-Ν-Ο-Σ. Η γνωμη μου ειναι να επενδυσεις χρονο και ιδρωτα στο σωμα σου, να μεινεις πιστος και συνεπης στο ταξιδι σου κρατωντας τα παντα σε ενα ημερολογιο για οτιδηποτε κανεις.Εξω ο κοσμος ειναι απαιτητικος και χρειαζεται ικανοτητα για να ανταπεξελθεις.

    Επειτα, με αφορμη τη λογομαχια με την Αmalia87.Στο χωρο αυτο υπαρχει συγκρουση ιδεων και γνωσεων.Αυτο που σου επισημανε η Amalia87 δεν ειναι Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α μπροστα στα αισχη και το κραξιμο που ειτε κανεις κατι ειτε οχι, θα τρως απο παντου.Επειδη με εκανες και φιλο στο facebook και βλεπω καποια πραγματα, θα σου πω το εξης:Γινε καποιος που εμπνεει εμπιστοσυνη με το ονομα του και τις μεθοδους του,διοτι ετσι θα εχεις διαρκεια και στο στοχο σου σαν ασκουμενος, και στο στοχο σου σαν trainer.Το να ανοιγεις σελιδα fitness με το ονομα σου φερει και ευθυνη, και θα πρεπει να μαθεις να ακους και την κριτικη δυστυχως.Και μενα με σχολιαζε ενας που ειναι "γυμναστης" και δεν εχει κανει ποδια ποτε του επειδη "ετσι κι αλλιως επαιζα μπαλα μικρος", και ελεγε στον κοσμο οτι δεν εχω στηθος (που ισχυει :P ). Αλλα οκ, ολα στο παιχνιδι ειναι.

    Τελος, ΚΑΜΙΑ σχολη δεν θα σου προσφερει τη γνωση που χρειαζεσαι για να γινεις ικανοτατος trainer.Η ζωη στην πραξη και το ποσο καλα θα συνδυασεις θεωρια και πρακτικη θα σου την προσφερει τη γνωση.Σε 6 μηνες κανεις δεν εγινε coach.
    Καλησπέρα Πάνο, θα σου απαντήσω πολύ ανοιχτά και ειλικρινά. Είναι τιμή μου που σε έχω φίλο μου έστο και μέσο Facebook έχω διαβάσει όλο σου το Log και έχω δει όλη σου την προσπάθεια μέχρι σήμερα.
    Αυτό που εκτιμάω επάνω σου είναι η θέληση σου και οι απόψεις σου οι οποίες ταιριάζουνε απόλυτα με τις δικές μου.
    Δεν νομίζω να μπορώ εγώ να σε αναλάβω και να σε οδηγήσω σε μονοψήφιο αριθμό λίπους ή να σε προετιμάσω για τους επόμενους σου αγώνες.
    Αλλά μάλλον το αντίθετο θα μπορούσε να γίνει γιατί εσύ είσαι Personal Trainer.

    Είχες Προπονητή τον Σταύρο έναν από τους καλύτερους προπονητές στον χώρο κατάφερες να πάρεις στους πρώτους σου αγώνες την Πρώτη θέση και πήρες και το Πτυχίο σου Personal Trainer.
    Ξεπέρασες τους τραυματισμούς σου και έφτασες στην κορυφή.
    Όλα αυτά είναι όνειρο για εμένα.

    Εσύ όμως είσαι ο Πάνος και εγώ είμαι ο Σάκης, εσύ έχεις τις δικές σου δυνατότητες και εγώ τις δικές μου δεν θα κάνω ποτέ μου προετημασία για να κατέβω σε αγώνες ούτε θα φτάσω στο δικό σου επίπεδο Σωματικά.
    Εμένα το όνειρο μου από την πρώτη μέρα του ταξιδιού μέχρι σήμερα ήταν να ξαναγίνω αθλητής και να ξαναφτιάξω το σώμα μου μέχρι στιγμής κατάφερα να αλλάξω κυριολεκτικά την ζωή μου
    και αυτό είναι κάτι που το κέρδισα μέσα από την δική μου προσπάθεια και συνεχίζω κάθε μέρα και πιο δυναμικά μέχρι να τα καταφέρω

    Όταν ξύπνησα μια ημέρα και είπα θα χάσω 30 κιλά και θα ασχοληθώ με το Bodybuilding και το Fitness δεν ήταν κάτι το απλό
    δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι άνθρωποι μου είπαν αποκλείεται ακόμα και για τα κιλά.
    Το απλά κοιτάξτε με ήταν η απάντηση μου.

    Και επειδή μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω θέλω να πάρω το πτυχίο και να ασχοληθώ επαγγελματικά
    Last edited by Zyzz the king; 23-04-17 at 17:44.

  14. #644
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα μπροστά μας για να πούμε πως ξέρουμε κάτι(μιλάω για όσους ασκούν τη δουλειά αυτή, όπως κι εγώ). Θεωρώ πως είμαι ακόμα άπειρη (όχι δεν είναι κακό αυτό). Και ξέρετε γιατί δεν είναι κακό;

    Γιατί με κάνει να μην επαναπαύομαι. Με κάνει να θέλω να μαθαίνω, να ρουφάω ότι πληροφορία μπορώ να πάρω από άτομα που γνωρίζουν περισσότερα από μένα (και είναι πολλά). Με κάνει να δίνω χρήματα από το υστέρημά μου για να αποκτήσω γνώση. Γιατί την σωστή γνώση, πρέπει να πληρώσεις για να τη μάθεις.

    Αν κάποιος αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτό (είτε είναι ο Σάκης, ο Μάκης, ο Λάκης) χρειάζεται ταπεινότητα, ήθος, ευγένεια. Αυτά δεν διδάσκονται σε καμία σχολή. Όμως θα σε κάνουν να ξεχωρίσεις από τη μάζα σε συνδιασμό με τις γνώσεις.
    Όσο πιο ψηλά φτάνει κάποιος, τόσο πιο χαμηλά πρέπει να έχει το κεφάλι. Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι μεγάλοι προπονητές είναι χαμηλών τόνων και μιλάνε μόνο μέσω της δουλειάς τους.
    Αν νομίζει κάποιος πως μόνο ένα τέτοιο χαρτί του εξασφαλίζει γνώσεις και επικύρωση, γελιέται. Μπορεί ναι να βρει μια δουλείτσα σε ένα γυμναστήριο, να δείχνει τα μηχανήματα, να το παίζει γυμναστής, αλλά μέχρι εκεί. Κάποιος που θέλει να ξεχωρίσει, να γίνει πολύ καλός, τότε πρέπει να χώσει βαθιά το χέρι στην τσέπη, να του βγουν τα μάτια στο διάβασμα και να το χτίσει βήμα βήμα.

    Και Σάκη, χαλάρωσε λίγο γιατί η κοπέλα δεν σου είπε τίποτα κακό. Και μεταξύ μας.. δεν είχε και άδικο.

    Edit: Tώρα είδα που ζήτησες και συγνώμη. Αυτό σε τιμά!

    Ειρήνη συμφωνώ απόλυτα με όσα λες
    μόνο στο ότι δεν είχε και άδικο η κοπέλα η άποψη μου είναι πως το να μπει ένας άνθρωπος σε μια τέτοια διαδικασία να πάρει ένα πτυχίο Personal Trainer είναι γιατί θέλει να ασχοληθεί με το αντικείμενο και όχι απλά για να πάρει το πτυχίο και να το κάνει κορνίζα στο σπίτι του.

  15. #645
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σάκη.. πιστοποίηση είναι, όχι πτυχίο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
    Ταχύρρυθμα σεμινάρια είναι στην ουσία, μη τρελαθούμε, δεν είναι πανεπιστήμιο. Ξέρω πολλούς που έχουν παρακολουθήσει μόνο και μόνο για τον εαυτό τους και διεύρυνση των γνώσεων.

  16. #646
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σάκη.. πιστοποίηση είναι, όχι πτυχίο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
    Ταχύρρυθμα σεμινάρια είναι στην ουσία, μη τρελαθούμε, δεν είναι πανεπιστήμιο. Ξέρω πολλούς που έχουν παρακολουθήσει μόνο και μόνο για τον εαυτό τους και διεύρυνση των γνώσεων.
    Ειρήνη εαν υπάρχουν άτομα που δίνουν 850 ευρώ που ζητάει η σχολή απλά για διεύρυνση γνώσεων πάω πάσο, εγώ προσωπικά δεν θα τα έδινα.
    Θα προτιμούσα να ξοδέψω χρήματα σε βιβλία κλπ. Θεωρώ πως είναι πολύ μεγάλο το ποσό.

    Όσο αφορά την διεύρηνση γνώσεων εαν είχα στα χέρια μου την πιστοποίηση του Personal Trainer υπάρχουν εξειδικευμένα σεμινάρια τα οποία είναι πολύ ενδιαφέρον
    όπως για παράδεγμα ένα σεμινάριο τοοποίο θα με ενδιέφεραι Fat Loss Training Methods & Nutrition.
    Αυτό θα τα παρακολουθούσα με μεγάλη μου χαρά για να διευρύνω τις γνώσεις μου. Έχει και αυτό ένα κοστολόγιο αλλά καμία σχέση με το Personal Training.

  17. #647
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Eγώ πάντως στη θέση σου θα το τρέναρα για κανα 1-2 χρόνια, μέχρι τότε να βελτιωθώ στο θέμα γνώσεων, εμπειρίας και μετά σαν κερασάκι στην τούρτα θα πήγαινα να πάρω την πιστοποίηση.


    My two cents

  18. #648

    Default

    Πριν κανεις οτιδηποτε, αγορασε το Burn the Fat, Feed the Muscle και διαβασε το απο αρχης μεχρι τελους. Θα μαθεις το 99% αυτων που πρεπει για διατροφη και προπονηση. Ειναι το καλυτερο πανεπιστημιο.
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  19. #649
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Συμφωνώ με την Ειρήνη. Τρεναρε το κανα 2χρονο πάτα καλά στα πόδια σου. Μάθε όσα περισσότερα μπορείς κάντα πάνω σου άνοιξε μάτια και το μυαλό σου. Και στο θέμα του τόπικ δεν θα επέλεγα του Μπαλατσινού αλλά της grafts τα σεμηνάρια.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  20. #650
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Keto Diet Refeed και πότε μπορούμαι να ξανακάνουμε?

    Καλησπέρα έχω ξεκινήσε Keto Diet είμαι στην 5η ημέρα το πρόγραμμα μου είναι για τρεις εβδομάδες σύνολο 21 ημέρες.
    Όταν τελειώσω θα κάνω Reffed και θα ξαναμπώ σε κανονική διατροφή.
    Μετά από πόσο χρονικό διάστημα είναι σωστό για τον οργανισμό μουνα ξανακάνω Keto Diet ?

  21. #651
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Γιατί κανείς κετογενικη Σάκη ?

    Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  22. #652
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Ο Στόχος μου είναι γνωστός Πάνο για να χάσω κιλά και για απώλεια λίπους.
    Έχω ξεκινήσει ένα πρόγραμμα το οποίο είναι για 21 ημέρες.

  23. #653
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Σακη στο εχω πει πολλες φορες.Το να χασεις λιπος ειναι θεμα συνεπειας και χρονου.Τιποτα δεν μπορει να νικησει αυτα τα δυο.Τιποτα ομως.Εχεις πεσει στην παγιδα του yo-yo dieting και πρεπει να βγεις απο κει μεσα.Μεινε στα βασικα και σε αυτα που δουλευουν.Θα σου προτεινα το διατροφικο να το δεις με ψυχραιμια και με μακροπροθεσμο στοχο.Μια κετογενικη διαιτα θα σε κανει για 6 μερες να νοιωθεις χαλια, μετα για τις επομενες 14 να χασεις αρκετα νερα και καποιο λιπος(οχι παραπανω απ'οτι θα εχανες αν ειχες και υδατανθρακα μεσα στη διατροφη σου), και εκει που σταματαει η 2η βδομαδα κανεις refeed και γεμιζεις ο,τι γλυκογονο εχασες και ο,τι νερα ειχες επιστρεφουν.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  24. #654
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πες τα Πάνο...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #655
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Πάνο καταρχάς να σε ευχαριστήσω για την συμβουλή και για την άμεση απάντηση!
    Θα σου εξηγήσω ακριβώς τι έχει γίνει,εδώ και 2 μήνες κάνω αυστηρά τη διατροφή μου 40 40 20 υποθερμιδική Με Πρωτείνη υδατάνθρακα και λίπος και είμαι στα 92 κιλά.
    2 μήνες δεν έπεφτα καθόλου και εννωείτε πως γυμνάζομαι συστηματικά 5-6 φορές την εβδομάδα.
    Πριν από 10 ημέρες φάγαμε από έξω κλπ και το πρωί που ζυγίστηκα πήγα στα 94.λογικό είναι να προβληματιστώ πολύ.
    Και το έψαξα λίγο και έτσι πήγα σε Κετογονική δίαιτα η οποία είναι για 21 ημέρες.

    Είμαι στην 5η μέρα σήμερα και το πρωί που ζυγίστικα είμαι στα 91 για πρώτη φορά, άλλα 6 κιλά θέλω
    και μέχρι στιγμής δουλεύει επάνω μου πολύ καλά.

  26. #656
    Junior Bodybuilder makpappad's Avatar
    Join Date
    23-03-16
    Posts
    172

    Default

    Αυτό που αναφέρεις ότι δουλεύει πάνω σου καλά σημαίνει ότι έχεις δει αποτέλεσμα στον καθρέφτη ή απλά η ζυγαριά γράφει 91 και αυτό σου φτάνει. Καλύτερα δεν είναι να κοιτάμε τον καθρέφτη και να κρίνουμε αν υπάρχει αλλαγή ?

  27. #657
    New Member Boykaaa's Avatar
    Join Date
    02-03-17
    Location
    CY
    Posts
    56

    Default

    Καλησπέρα, αν ήμουν στην θέση σου θα συνέχιζα την διατροφή που έκανες με λίγο περισσότερο έλλειμμα μιας και για 2 μήνες όπως είπες πιο πάνω δεν έχασες βάρος, και στην χειρότερη να κάνω κετονική.
    Doubt kills more dreams than failure ever will.


  28. #658
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by makpappad View Post
    Αυτό που αναφέρεις ότι δουλεύει πάνω σου καλά σημαίνει ότι έχεις δει αποτέλεσμα στον καθρέφτη ή απλά η ζυγαριά γράφει 91 και αυτό σου φτάνει. Καλύτερα δεν είναι να κοιτάμε τον καθρέφτη και να κρίνουμε αν υπάρχει αλλαγή ?
    Καλησπέρα makkpappad φυσικά και υπάρχει πρόοδος εαν και σε δύο μήνες είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα αλλά για εμένα παίζουν σημαντικό ρόλο και τα κιλά θέλω να φτάσω στα 85 κιλά
    που είναι το φυσιολογικό μου βάρος

  29. #659
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Boykaaa View Post
    Καλησπέρα, αν ήμουν στην θέση σου θα συνέχιζα την διατροφή που έκανες με λίγο περισσότερο έλλειμμα μιας και για 2 μήνες όπως είπες πιο πάνω δεν έχασες βάρος, και στην χειρότερη να κάνω κετονική.
    Καλησπέρα Boykaaa το στιρίζεις κάπου αυτό που λες? Πως θα άφηνες για το τέλος την Κετονική?
    Ποιο παλιά στην διατροφή μου είχα κόψει τον υδατάνθρακα, έχασα κιλά αλλά εμπειριακά κατάλαβα πως έκανα ζημιά στον μεταβολισμό μου.
    Το αποτέλεσμα ήταν στα κιλά να κολλήσω, βέβαια είμαι αρκετό καιρό σε υποθερμιδική δίαιτα εαν δεν κάνω λάθος δεν πρέπει να είναι κάποιος περισσότερο από 5-6 μήνες με αποτέλεσμα να έχω ζορίσει τον μεταβολισμό μου αρκετά,
    εδώ και κάποιους μήνες τροφοδώτησα το σώμα μου με όλα τα καλά και με τις καλύτερες πηγές υδατάνθρακα που θα μπορούσα να βάλω.
    Όλλα μια χαρά αλλά η ζυγαριά κολλημένη στα 92
    Σήμερα με την Κετονική πήγα στα 91.

  30. #660
    New Member Boykaaa's Avatar
    Join Date
    02-03-17
    Location
    CY
    Posts
    56

    Default

    Καταρχήν θα σου ρίξει την διάθεση λόγο έλλειψη υδατάνθρακα(σεροτονίνη) , θα σε επηρεάσει και σωματικά και νοητικά , θα σου !!!! το μεταβολισμό σου. Δεν λέω πως δεν έχει πλεονεκτήματα απλά βλέπεις και κάνεις.
    Doubt kills more dreams than failure ever will.



 
Page 22 of 30 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 17:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 14:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •