Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 21 of 30 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 601 to 630 of 875
  1. #601
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Γνώμες για carb cycling diet

    Καλησπέρα διατροφικά έχω κάνει ένα μεγάλο λάθος τους τελευταίους μήνες έχω περιορίσει πάρα πολύ τον υδατάνθρακα και τώρα έχω κολλήσει.
    Θέλω να ξεκινήσω μια διατροφή carb cycling diet.

    Το πλάνο μου έχει ως εξής:
    Δευτέρα - Τρίτη 50 γραμμάρια υδατάνθρακα ΤΕΤΑΡΤΗ 175 γραμμάρια Υδατάνθρακα
    Πέμπτη- Παρασκευή- Σάββατο 50 γραμμάρια υδατάνθαακα ΚΥΡΙΑΚΗ 175 γραμμάρια Υδατάνθρακα

    Κάθε 2 εβδομάδες θα μειώνω τον Υδατάνθρακα κατά 25 γραμμάρια μέχρι να φτάσω στα 50 γραμμάρια
    και μετά θα πάω πάλι στα 175 γραμμάρια.

    Πιστεύω πως αυτές τις 2 ημέρες που θα βάζω πολύ υδατάνθρακα θα με βοηθήσουν τον οργανισμό μου και θα καίω πολύ καλύτερα.
    Περιμένω την γνώμη σας.

  2. #602
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Σάκη.

    Η γνώμη μου είναι πως θα κλατάρεις εντελώς ώσπου θα σπάσεις στο τέλος.
    Στην προσπάθειά σου να ξεκολλήσεις μπαίνεις σε ακρότητες. 50 γραμμάρια υδατάνθρακα δεν θα μπορείς να πάρεις τα πόδια σου.
    Ξεκούρασε το σώμα σου, κράτα ένα σταθερό πλάνο και έχε υπομονή.
    Πρέπει να αλλάξεις τελείως τον τρόπο σκέψης σου!

  3. #603
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Ανούσια τακτικη, με πολυ απλουστερα πραγματα θα χεις το αποτελεσμα που θες αλλά δεν εννοεις να το καταλάβεις. Τα εχουμε πει 1000 φορες στο λγοκ σου.
    Χωρις υπομονη -και την καθαροτερη διατροφη του κοσμου να κανεις και το καλυτερο προγραμμα προπονησης (αν υπηρχε το "τελειο")- δεν θα καταφερεις τιποτα.

    Μην ψαχνεις για θαυματα εκει που δεν πρεπει.

    Πρέπει να αλλάξεις τελείως τον τρόπο σκέψης σου!
    Οταν συνειδητοποιησεις αυτο, θα δεις αποτελεσματα
    Last edited by iLikeBB; 28-03-17 at 18:53.

  4. #604
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα Σάκη.

    Η γνώμη μου είναι πως θα κλατάρεις εντελώς ώσπου θα σπάσεις στο τέλος.
    Στην προσπάθειά σου να ξεκολλήσεις μπαίνεις σε ακρότητες. 50 γραμμάρια υδατάνθρακα δεν θα μπορείς να πάρεις τα πόδια σου.
    Ξεκούρασε το σώμα σου, κράτα ένα σταθερό πλάνο και έχε υπομονή.
    Πρέπει να αλλάξεις τελείως τον τρόπο σκέψης σου!
    Καλησπέρα Ειρήνη πιστεύεις πως δεν θα δουλέψει.... Έχω υπομονή, υπήρχαν ημέρες που δεν έβαζα καθόλου υδατάνθρακα.
    Θα ήταν καλύτερα μια υποθερμιδική διατροφή 40% Πρωτείνη 40% υδατάνθρακα και 20% λίπος?
    Last edited by Zyzz the king; 28-03-17 at 22:10.

  5. #605
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Καλησπέρα Ειρήνη πιστεύεις πως δεν θα δουλέψει.... Έχω υπομονή, υπήρχαν ημέρες που δεν έβαζα καθόλου υδατάνθρακα.
    Θα ήταν καλύτερα μια υποθερμιδική διατροφή 40% Πρωτείνη 40% υδατάνθρακα και 20% λίπος?
    Δεν ξέρω τον οργανισμό σου αλλα ο δικός μου οταν από τα 30-50γρ. Υδκα του έδωσα αμέσως 300 γρ. ,μονο που δε με μουντζώσε. Ξεκινά πιο χαλαρά. Το ποσό χαλαρά εσυ θα το βρεις.(Ειρήνη σπηκινγκ σε άλλο νήμα, ρίξε μια μάτια μουχε γράψει ενα μεγάλο ποστ -ευχαριστω- το οποίο νομίζω ταιριάζει γάντι κ για σένα)

    με πλατό σε κετο έχασα κυριολεκτικά τσάμπα τη μάχη από Σεπτέμβριο όντας στάσιμος. Θα μπορούσε να ειναι κ θέμα έρευνας γιατί σε lowcarb τα πλατό ειναι τόσο παλούκια.

  6. #606
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Zyzz καλημέρα. Αντιλαμβάνομαι και το ψιλοπανικό σου αλλάκαι το πάθος να φτάσεις εκει που θέλεις στη μειωση λίπους αλλά και στη σωστή δόμηση του σώματος σου.
    Ειμαι ενας άνθρωπος που εχει χάσει 45 κιλά και κατα περιόδους φτάνω να λέω έχασα 50 κιλά. Και πανικός με έπιασε και βλακείες έκανα και κάνω, απογοήτευση και ενα άγχος να κάνω πράγματα. Αλλα ενα από τα πράγματα που έχω καταλάβει ειναι κάθε πράγμα στο καιρό του.Για εμένα ακόμα δεν εισαι για κύκλο υδατάνθρακα (αυτό που σου είπε η Ειρήνη κράτα το!!!!!!!) και βασικά ούτε για HIT. Μη κοιτάς μονο τι καιει παραπάνο αλλά αυτη τη περίοδο τι σου ταιριάζει, Βάλτα ξανα κάτω και πιάσε ένα πλάνο σταθερό και στο τζιμ και στη διατροφή και με το καιρό θα δοκιμάσεις και κύκλο και ΗΙΤ.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  7. #607
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Ανούσια τακτικη, με πολυ απλουστερα πραγματα θα χεις το αποτελεσμα που θες αλλά δεν εννοεις να το καταλάβεις. Τα εχουμε πει 1000 φορες στο λγοκ σου.
    Χωρις υπομονη -και την καθαροτερη διατροφη του κοσμου να κανεις και το καλυτερο προγραμμα προπονησης (αν υπηρχε το "τελειο")- δεν θα καταφερεις τιποτα.

    Μην ψαχνεις για θαυματα εκει που δεν πρεπει.




    Οταν συνειδητοποιησεις αυτο, θα δεις αποτελεσματα
    Καλησπέρα Θάνο δεν υπάρχει τέλεια προπόνηση εννοείτε απλά υπάρχουν προπονήσεις που ταιρίαζουν και δουλεύουν καλύτερα επάνω μας και κάπιες άλλες όχι.
    Εγώ βρίσκομαι σε φάση που δεν βλέπω να υπάρχει πρόοδος επάνω μου και αυτό είναι που με προβληματίζει.

  8. #608
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post
    Δεν ξέρω τον οργανισμό σου αλλα ο δικός μου οταν από τα 30-50γρ. Υδκα του έδωσα αμέσως 300 γρ. ,μονο που δε με μουντζώσε. Ξεκινά πιο χαλαρά. Το ποσό χαλαρά εσυ θα το βρεις.(Ειρήνη σπηκινγκ σε άλλο νήμα, ρίξε μια μάτια μουχε γράψει ενα μεγάλο ποστ -ευχαριστω- το οποίο νομίζω ταιριάζει γάντι κ για σένα)

    με πλατό σε κετο έχασα κυριολεκτικά τσάμπα τη μάχη από Σεπτέμβριο όντας στάσιμος. Θα μπορούσε να ειναι κ θέμα έρευνας γιατί σε lowcarb τα πλατό ειναι τόσο παλούκια.
    Καλησπέρα Αντώνη έχω κάνει κέτο και τώρα δεν μου δουλεύει το παράδειγμα που έγραψα πιο πάνω το διάβασα σε ένα βοβλίο το οποίο γράφει για την Carb Cycling Diet
    και σκέφτομαι να κάνω αλλά δεν ξέρω επίσης εαν θα μου δουλέψει.
    ή εαν είναι καλύτερα να πάω σε ένα πιο σταθερό κλασικό πρόγραμμα για απώλεια βάρους.

  9. #609
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Zyzz καλημέρα. Αντιλαμβάνομαι και το ψιλοπανικό σου αλλάκαι το πάθος να φτάσεις εκει που θέλεις στη μειωση λίπους αλλά και στη σωστή δόμηση του σώματος σου.
    Ειμαι ενας άνθρωπος που εχει χάσει 45 κιλά και κατα περιόδους φτάνω να λέω έχασα 50 κιλά. Και πανικός με έπιασε και βλακείες έκανα και κάνω, απογοήτευση και ενα άγχος να κάνω πράγματα. Αλλα ενα από τα πράγματα που έχω καταλάβει ειναι κάθε πράγμα στο καιρό του.Για εμένα ακόμα δεν εισαι για κύκλο υδατάνθρακα (αυτό που σου είπε η Ειρήνη κράτα το!!!!!!!) και βασικά ούτε για HIT. Μη κοιτάς μονο τι καιει παραπάνο αλλά αυτη τη περίοδο τι σου ταιριάζει, Βάλτα ξανα κάτω και πιάσε ένα πλάνο σταθερό και στο τζιμ και στη διατροφή και με το καιρό θα δοκιμάσεις και κύκλο και ΗΙΤ.
    Γεια σου anna-lou 45 κιλά 50 είναι πάρα πολά κιλά!!! Αλλά επίσης τεράστιο ρόλο παίζει και το πως τα χάνουμε μπορεί κάποιος να χάσει 30-40 κιλά και να έχει πολύ χάλια σώμα.
    Κάτι που εμείς δεν το θέλουμε.
    Όπως πολύ σωστά έγραψες πρέπει να χάσουμε τα κιλά σωστά με σωστή δόμξ=ιση του σώματος.

    Εγώ έχω φτάσει σήμερα σε ένα επίπεδο από τα 115 που είχα φτάσει στα 92 = -23 κιλά όλλα μια χαρά μέχρι εδώ

    Αλλά βλέπω πως παραμένω στάσιμος δεν υπάρχει πρόοδος και με διαλύει αυτό κυρίως ψυχολογικά.
    Οπότε πρέπει να βρω το κατάλληλο πλάνο που θα δουλέψει επάνω μου καλύτερα.
    Γιαυτό σκέφτηκα την carb cycling Diet στο κομμάτι της διατροφής δεν έχω θέμα να ακολουθήσω κάπια διατροφή το πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να βρω τι δουλεύει επάνω μου καλύτερα.

    Το αργότερα είναι σχετικό το θέμα μου είναι τώρα τι κάνω., έτσι ώστε να προχωρήσω και να πάω σε καλύτερο επίπεδο.

  10. #610
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σημερινή Προπόνηση:

    Βάρη: Δικέφαλα / Τρικέφαλα

    Αερόβια: 40 λεπτά Step.

  11. #611
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Κοιλιακοί και Αερόβια

    Κοιλιακοί:
    Ροκανίσματα κοιλιακών καθιστός στο μηχάνημα με αντιστάσεις
    1ο Σετ μέχρι το κάψιμο 25 κιλά
    2ο Σετ μέχρι το κάψιμο 30 κιλά

    Κοιλιακοί με Roller 4 Σετ
    1o Σετ 10 Επαναλήψεις
    2o Σετ 8 Επαναλήψεις
    3o Σετ 8 Επαναλήψεις
    4o Σετ 8 Επαναλήψεις

    REVERSE CABLE CRUNCHES 4 Σετ
    1o Σετ 8 Επαναλήψεις
    2o Σετ 8 Επαναλήψεις
    3o Σετ 8 Επαναλήψεις
    4o Σετ 8 Επαναλήψεις

    Αερόβια:
    35 Λεπτά Στεπ 723 Θερμίδες
    Last edited by Zyzz the king; 06-04-17 at 01:40.

  12. #612
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    17820254_1458801740858054_873129696_o.jpg

    Μεσημεριανό Γεύμα
    Μπακαλιάρος με Ρύζι Μπασμάτι και καρότο + Κουνουπίδι.
    Last edited by Zyzz the king; 06-04-17 at 15:43.

  13. #613
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σημερινή προπόνηση Αερόβια.

    Σήμερα έκανα Διαλειμματική

    3 Λεπτά ζέσταμα στο 5
    1 λεπτό στο 6 και 1 λεπτό στο 10 για 42 λεπτά
    Σύνολο 45 λεπτά Θερμίδες που έκαψα 545

    Step 30 λεπτά Θερμίδες που έκαψα 600

    Σύνολο 1 ώρα και 15 λεπτά Θερμίδες που έκαψα 1145

  14. #614
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σάββατο σήμερα ανεβαίνει η ψυχολογία σιγά σιγά.

    Προπόνηση Ποδιών.

    Squat
    1 Σετ 20 + 20 8
    Επαναλήψεις
    2 Σετ 40 + 40
    8 Επαναλήψεις
    3 Σετ 40 + 40 8 Επαναλήψεις4 Σετ 50 + 50 (Δεν βγήκε τέλεια έπρεπε να χαμηλώνω λίγο ακόμα) 8 Επαναλήψεις


    Romanian deadlift
    1 Σετ 20 + 20 8 Επαναλήψεις
    2 Σετ 20 + 20
    8 Επαναλήψεις
    3 Σετ 30 + 30
    8 Επαναλήψεις
    4 Σετ 30 + 30
    8 Επαναλήψεις

    Πρέσα
    1 Σετ 80 κιλά 12 Επαναλήψεις
    2 Σετ 100 κιλα 10 Επαναλήψεις
    3 Σετ 100 κιλά 10 Επαναλήψεις
    4 Σετ 100 κιλά 10 Επαναλήψεις

    Leg Extension
    1 Σετ 40 κιλά 10 Επαναλήψεις
    2 Σετ 40 κιλα 8 Επαναλήψεις
    3 Σετ 40 κιλά 8 Επαναλήψεις
    4 Σετ 40 κιλά 8 Επαναλήψεις

    Γάμπες καθιστός στο μηχάνημα
    1 Σετ 40 κιλά 12 Επαναλήψεις
    2 Σετ 40 κιλά 12 Επαναλήψεις
    3 Σετ 40 κιλά μέχρι το κάψιμο
    4 Σετ 40 κιλά μέχρι το κάψιμο

  15. #615
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Μεσημεριανό γεύμα στο χωριό με Full υδατάνθρακα

    17820829_1462644363807125_726491927_n.jpg

    Χοιρινή Μπριζόλα με ρύζι Μπασμάτι και Μαρουλοσαλάτα.
    Last edited by Zyzz the king; 09-04-17 at 15:56.

  16. #616
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    Μεσημεριανό γεύμα Φακές και Τόνος
    17916984_1466755213396040_302315497_o.jpg

    Η ιδέα είναι του Killer55 ο οποίος συνδυάζει όσπρια με Σαρδέλα.
    Προσωπικά είναι το Πρώτο γεύμα στην ζωή μου όσπρια χωρίς καθόλου ψωμί
    έτρωγα πάντα 3-4 φέτες οπότε θα το καθιερώσω.
    Last edited by Zyzz the king; 12-04-17 at 15:34.

  17. #617
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Χρόνια πολλά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλα τα παιδιά του Forum!!!

  18. #618
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    18035497_1476323569105871_1080862987_n.jpg

    Μεσημεριανό Γεύμα Χοιρινή Μπριζόλα με Ρύζι και Μαρουλοσαλάτα με Αβοκάντο
    Από σήμερα βάζω στην διατροφή μου και το Αβοκάντο το οποίο πηγαίνει πολύ στις Σαλάτες.

    Σημερινή Αερόβια Προπόνηση

    Διάδρομος 45 λεπτά
    5 λεπτά Ζέσταμα

    32 λεπτά
    1 Λεπτό στο 6
    1 Λεπτό στο 10

    3 λεπτά στο 12

    5 Λεπτά αποθεραπεία.

    Σύνολο 45 λεπτά 488 Θερμίδες

    Στεπ 15 λεπτά 200 Θερμίδες.
    Last edited by Zyzz the king; 19-04-17 at 16:56.

  19. #619
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    18035497_1476323569105871_1080862987_n.jpg

    Μεσημεριανό Γεύμα Χοιρινή Μπριζόλα με Ρύζι και Μαρουλοσαλάτα με Αβοκάντο
    Από σήμερα βάζω στην διατροφή μου και το Αβοκάντο το οποίο πηγαίνει πολύ στις Σαλάτες.

    Σημερινή Αερόβια Προπόνηση

    Διάδρομος 45 λεπτά
    5 λεπτά Ζέσταμα

    32 λεπτά
    1 Λεπτό στο 6
    1 Λεπτό στο 10

    3 λεπτά στο 12

    5 Λεπτά αποθεραπεία.

    Σύνολο 45 λεπτά 488 Θερμίδες

    Στεπ 15 λεπτά 200 Θερμίδες.
    Το αβοκάντο δε μου άρεσε ποτέ σα γεύση.
    Αλλά τη μπριζολάρα ευτυχώς που δεν είμαι κοντά σου, θα στην είχα αρπάξει και θα την είχα κάνει μια χαψιά χαχαχαχαχαχα

  20. #620
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Το αβοκάντο δε μου άρεσε ποτέ σα γεύση.
    Αλλά τη μπριζολάρα ευτυχώς που δεν είμαι κοντά σου, θα στην είχα αρπάξει και θα την είχα κάνει μια χαψιά χαχαχαχαχαχα
    Το Αβοκάντο όταν το δοκίμασα σκέτο (πριν από χρόνια) δεν μου άρεσε και εμένα καθόλου.
    Μέσα στην Σαλάτα όμως είναι μια χαρά. Είναι από τις καλύτερες επιλογές Καλών λιπαρών.

    Για την Μπριζόλα Ηλία πάνω από το πτώμα μου θα την έπαιρνες με το φαί δεν παίζουμε,,,
    Αλλά πολύ ευχαρίστως φίλε να σου ετοίμαζα μια άλλη και να τρώγαμε παρέα.

  21. #621
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Σχολή για Personal Trainer

    Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για πτυχίο Personal Trainer κάνοντας μια σχετική έρευνα βρήκα την σχολή MP BALATSINOS που είναι στην Θεσσαλονίκη
    επικοινώνησα μαζί τους και για την βασική εκπαίδευση και την απόκτηση του πτυχίου η τιμή είναι στα 850 Ευρώ.

    Θα ήθελα την γνώμη σας για το Πτυχίο εαν είναι καλή η τιμή και εάν έχει πάρει κάποιος από το Forum Πτυχίο Personal από την συγκεκριμένη σχολή
    να μου πει την γνώμη του.

    Τα μαθήματα είναι Σαββατοκύριακα και είναι για 6 εβδομάδες.

  22. #622
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Επίσης τσέκαρε και τη Grafts που είναι στη Λαρισα.
    Ο Μπαλατσινός είναι γνωστός στο χώρο και καλή σχολή.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  23. #623
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Το σκευτόμουν εδώ και πολύ καιρό το θέλω πάρα πολύ το μόνο που βλέπω ως αρνητικό είναι η ηλικία, αλλά με όσους φίλους μου το συζήτησα σοβαρά μου είπαν όλοι να το κάνω.
    Οπότε θα το κάνω.
    Θέλω η σχολή να είναι αξιόλογη και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Μπαλατσινό.
    Η Λάρισα είναι πολύ κοντά αλλά στην Θεσσαλονίκη υπάρχει διαθέσιμο σπίτι για να με Φιλοξενήσει οπότε είναι καλύτερα έτσι από το να πηγαινοέρχομαι το Σάββατο και την Κυριακή 2 φορές.
    Για την Grafts δεν έχω εικόνα.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία

  24. #624
    New Member
    Join Date
    16-04-17
    Posts
    42

    Default

    Γεια σου Zyzz
    διάβαζα το ημερολόγιο σου και είδα πως είσαι αρχάριος με το ββινγκ. Το μόνο αρνητικό δεν είναι μόνο η ηλικία σου αλλά και η απειρία σου. Μην νομίζεις πως θα πας στην σχολή και θα βγεις γυμναστής. Αν θες να πας για σένα και μόνο αλλάζει.

  25. #625
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Amalia87 View Post
    Γεια σου Zyzz
    διάβαζα το ημερολόγιο σου και είδα πως είσαι αρχάριος με το ββινγκ. Το μόνο αρνητικό δεν είναι μόνο η ηλικία σου αλλά και η απειρία σου. Μην νομίζεις πως θα πας στην σχολή και θα βγεις γυμναστής. Αν θες να πας για σένα και μόνο αλλάζει.
    Πάμε λίγο Amalia87 επειδή μάλον δεν ξέρεις να διαβάζεις ερωτήσεις (γιατί είναι συγκεκριμένη η ερώτηση που κάνω) και επειδή δεν ξέρεις και να απαντάς από όσο βλέπω.
    Μετά το καλοκαίρι ξαναπήγαινε μια και γράψου στο Δημοτικό και ξεκίνα από την Α. Β γιατί δεν το πας καλά.

    Πάμε παρακάτω για τον λόγο ότι άτομα σαν και εσένα δεν τα γουστάρω καθόλου και δεν είμαι διαθετιμένος να ξοδέψω ούτε 1 δευτερόλεπτο από την ζωή μου, που έχεις και άποψη εσύ για εμένα να με κρίνεις ενώ δεν με ξέρεις. Δεν γουστάρω να ασχοληθείς ούτε με το Log μου ούτερ με τα Post μου
    Αυτά τα λίγα Και κάνε μου την χάρη και μην ξανασχολήθείς.
    Last edited by Zyzz the king; 23-04-17 at 01:56.

  26. #626

    Default

    Νομίζω ότι και η AF Studies είναι σχολή για προσωπικούς γυμναστές. Εάν θέλετε, κοιτάξτε και προς τα 'κει...

  27. #627
    New Member
    Join Date
    16-04-17
    Posts
    42

    Default

    Σου ζητώ συγνώμη αν το πήρες αλλιώς.Δεν σε πρόσβαλα σε αντίθεση με εσένα που μπαίνεις στην διαδικασία να μιλάς έτσι σε μία γυναίκα.
    Δεν σε έβρισα,δεν σε υποβίβασα δεν σε έκανα να αισθανθείς άσχημα όπως εσύ εμένα,αυτό που έκανα ήταν πως είπα την γνώμη μου.Από την στιγμή που εκτίθεσαι στο ίντερνετ θα μάθεις να δέχεσαι την κριτική των άλλων.Το να σε λέει κάποιος αρχάριο και άπειρο δεν είναι βρισιά ούτε προσβολή. Εγώ διαβάζοντας το ημερολόγιο σου είδα πως προσπαθείς να μάθεις να γυμνάζεσαι και να χάσεις κιλά.Μπράβο σου που το παλεύεις.Αλλά δεν θα με πείσεις πως μπορείς μέσα σε λίγους μήνες πως μπορείς να με γυμνάσεις αν σε βρω σε γυμναστήριο επειδή πήγες σε ένα ταχύρυθμο σεμινάριο.Η λογική μου λέει πως χρειάζεται χρόνος και εμπειρία.Γι'αυτό και σου έγραψα πως αν το κάνεις για σένα τότε αλλάζει.
    Όσο για το αν γραφτώ πάλι στο Δημοτικό θα το έκανα πολύ ευχαριστώς αλλά δεν προλαβαίνω γιατί κάνω το μεταπτυχιακό μου αυτό το διάστημα.Θα μπορούσα να σε γλεντήσω αλλά σέβομαι τον χώρο εδώ και δεν θέλω να σταθώ αφορμή να πάρει άλλη τροπή η συζήτηση.

  28. #628
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Μιλα λιγο καλυτερα Ζυζ.Πολλες φορες εισαι ειρωνικος και εριστικος με ολους.Ολα τα παιδια κανουν οτι μπορουν για να κραταμε παντα ενα επιπεδο εδω μεσα.Ακομα και δικιο να εχεις καπου,με αυτο τον τροπο στη ζωη σου ΠΑΝΤΑ θα τον χανεις,να εισαι σιγουρος.

    Χωρος για χαρακτηρισμους και προσωπικες επιθεσεις εχω την αισθηση οτι δεν υπαρχει εδω μεσα.

    Καλη συνεχεια

    ΥΓ:Εννοειται οτι εισαι αρχαριος,οπως και εγω και παρα πολλοι αλλοι,Ουτε προσβολλη ειναι ουτε βρισια.Εμπειροι ειναι Ο Κωστας,ο Σταυρος,η Ειρηνη,ο Παναγιωτης και καποιοι αλλοι.Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε αρχαριοι.
    Last edited by Labros13; 23-04-17 at 13:05.

  29. #629
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Zyzz συγνώμη αλλά δεν νομίζω να σου είπε τίποτα κακό η κοπέλα και τη πήρες από τα μούτρα και γενικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο όποτε λέει κάποιος κάτι αντίθετο απο αυτό που πιστευεις μιλάς με ειρωνία και νευριάζεις. Εδω μεσα γίνεται ανταλλαγή απόψεων είτε συμφωνει κάποιος είτε όχι, αλλιώς δεν θα υπήρχε και λόγος ύπαρξης του φόρουμ.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  30. #630
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Θα πω και την εμπειρια μου αλλα και τη γνωμη μου πανω στο thread αλλα και στα "γαλλικα"

    Γιωργο σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια, αλλα θα με χαρακτηριζα περισσοτερο ως "περιεργο" παρα ως εμπειρο.

    Μαζι με το Σακη θα απαντησω και σε ολα τα παιδια που το σκεφτονται αυτο το θεμα, γιατι περασα και γω πριν ενα χρονο απο εκει.Σακη θα σου μιλησω ανοιχτα.Το fitness ειναι αρρωστια ειναι καυλα ειναι παθος, συμφωνω.Πρεπει ομως να ωριμασει μεσα στη σκεψη σου η διαφορα με το "το fitness και το bodybuilding ειναι η ζωη μου" με το "Ειμαι ικανος να καθοδηγησω ανθρωπους με ασφαλεια γνωση και ακριβεια προς το στοχο τους".Αν θεωρεις λοιπον εσυ οτι εισαι ικανος να με παρεις εμενα τωρα που θα σου πω "Σακη χρειαζομαι τη βοηθεια σου για να πεσω σε μονοψηφιο ποσοστο λιπους", go on.Εισαι; Εγω πιστευω πως υπαρχουν ακομη παρα πολλα πραγματα που θα πρεπει να μαθεις.Ο χωρος αυτος ειναι βομβαρδισμενος απο πληροφορια, και αν θελεις να πετυχεις θα πρεπει να ειναι Ι-Κ-Α-Ν-Ο-Σ. Η γνωμη μου ειναι να επενδυσεις χρονο και ιδρωτα στο σωμα σου, να μεινεις πιστος και συνεπης στο ταξιδι σου κρατωντας τα παντα σε ενα ημερολογιο για οτιδηποτε κανεις.Εξω ο κοσμος ειναι απαιτητικος και χρειαζεται ικανοτητα για να ανταπεξελθεις.

    Επειτα, με αφορμη τη λογομαχια με την Αmalia87.Στο χωρο αυτο υπαρχει συγκρουση ιδεων και γνωσεων.Αυτο που σου επισημανε η Amalia87 δεν ειναι Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α μπροστα στα αισχη και το κραξιμο που ειτε κανεις κατι ειτε οχι, θα τρως απο παντου.Επειδη με εκανες και φιλο στο facebook και βλεπω καποια πραγματα, θα σου πω το εξης:Γινε καποιος που εμπνεει εμπιστοσυνη με το ονομα του και τις μεθοδους του,διοτι ετσι θα εχεις διαρκεια και στο στοχο σου σαν ασκουμενος, και στο στοχο σου σαν trainer.Το να ανοιγεις σελιδα fitness με το ονομα σου φερει και ευθυνη, και θα πρεπει να μαθεις να ακους και την κριτικη δυστυχως.Και μενα με σχολιαζε ενας που ειναι "γυμναστης" και δεν εχει κανει ποδια ποτε του επειδη "ετσι κι αλλιως επαιζα μπαλα μικρος", και ελεγε στον κοσμο οτι δεν εχω στηθος (που ισχυει :P ). Αλλα οκ, ολα στο παιχνιδι ειναι.

    Τελος, ΚΑΜΙΑ σχολη δεν θα σου προσφερει τη γνωση που χρειαζεσαι για να γινεις ικανοτατος trainer.Η ζωη στην πραξη και το ποσο καλα θα συνδυασεις θεωρια και πρακτικη θα σου την προσφερει τη γνωση.Σε 6 μηνες κανεις δεν εγινε coach.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar


 
Page 21 of 30 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 18:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 15:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 18:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •