Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 26 of 30 FirstFirst ... 16222324252627282930 LastLast
Results 751 to 780 of 875
  1. #751
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    Σημερινή Προπόνηση:
    Βάρη: Δικέφαλα - Τρικέφαλα

    Αερόβια:
    Διάδρομος 20 λεπτά στο 10 230 Θερμίδες
    Step 20 λεπτά 430 θερμίδες
    Σύνολο 40 λεπτά 660 θερμίδες.

    Διατροφή:
    1650.jpg

    Σήμερα επειδή είχα δουλειές το πρωί παρέλειψα το πρωινό μου
    Έβαλα στην διατροφή μου την Impact Whey και την Καζεΐνη Δίαιτας.
    Έτσι θα παίρνω στο διατροφικό μου Πλάνο 51 γραμμάρια Καθαρής Πρωτεΐνης.
    Σκοπός μου είναι να αυξήσω την Πρωτεΐνη και να ρίξω τον υδατάνθρακα αλλά παίρνοντας τον από κορυφαίες πηγές.

    Το Πρόγραμμα μου θα έχει και άλλες αλλαγές, έτσι ώστε να πετύχω τους στόχους μου, μπορεί να γίνει λίγο μονότονο αλλά δεν με πειράζει καθόλου,
    μέσα στην εβδομάδα θα πάω για ψώνια, θέλω να πάρω Κοτόπουλο και Τόνο τα οποία θα παίξουν τον Κύριο λόγο στην Διατροφή μου.
    Έβγαλα το Ρύζι Basmati και το αντικατέστησα με το Καστανό Ρύζι uncle ben. Γιατί έχουν πολύ μεγάλες Διαφορές.
    Όσο αφορά τον Υδατάνθρακα εννοείτε πως θα είναι μέσα στην διατροφή μου και οι κύριες πηγές που έχω επιλέξει θα είναι:
    Καστανό Ρύζι, Πατάτα, Γλυκοπατάτα, Βρώμη.
    Last edited by Zyzz the king; 11-09-17 at 22:16.

  2. #752
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Έβγαλα το Ρύζι Basmati και το αντικατέστησα με το Καστανό Ρύζι uncle ben. Γιατί έχουν πολύ μεγάλες Διαφορές.
    μεγαλες,οπως?
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #753
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    μεγαλες,οπως?
    Το Καστανό Ρύζι στα 100 γραμμάρια έχει 170 θερμίδες
    Το Basmati στα 100 γραμμάρια έχει 354 Δηλαδή έχει περισσότερο από τις διπλάσιες θερμίδες.

  4. #754
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Δε τα ξερεις καλα μαλλον,για ψαξε παλι...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  5. #755
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Το Καστανό Ρύζι στα 100 γραμμάρια έχει 170 θερμίδες
    Το Basmati στα 100 γραμμάρια έχει 354 Δηλαδή έχει περισσότερο από τις διπλάσιες θερμίδες.

    στο ενα ειδες ποσο εχει ωμο και στο αλλο βρασμενο... ιδιες θερμιδες εχουν ολα τα ρυζια παιζουν απο 10-25 στα 100γρ φιλε μου

    και συνηθως το μπασματι εχει τις λιγοτερες οχι τις περισσοτερες.
    Last edited by Dexter.; 12-09-17 at 00:23.

  6. #756
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Δε τα ξερεις καλα μαλλον,για ψαξε παλι...
    Bebeto μεγάλο λάθος μου, ετοιμάζω τα πάντα στο Fitnesspall και έκανα λάθος,σε ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση!!!

  7. #757
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    στο ενα ειδες ποσο εχει ωμο και στο αλλο βρασμενο... ιδιες θερμιδες εχουν ολα τα ρυζια παιζουν απο 10-25 στα 100γρ φιλε μου

    και συνηθως το μπασματι εχει τις λιγοτερες οχι τις περισσοτερες.
    Καστανο Ρύζι Μπασμάτι.jpg

    Γεια σου Dexter σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια έχεις απόλυτο δίκιο, μόλις το τσέκαρα στο fitnespall καταγράφω τα πάντα εκεί.
    Ετοιμάζω το καινούργιο μου πρόγραμμα και όπως πέρασα το Μπασμάτι δεν πρόσεξα(και δεν ήξερα) οτι η θερμίδες ήταν για ωμό.
    Επομένως οι Προηγούμενες μετρήσεις μου είναι λάθος

    Λίγο το κακό, σε λίγες ημέρες θα πάω Σούπερ Μάρκετ και θα είναι μέσα και το Μπασμάτι

    Ευχαριστώ για την παρατήρηση γιατί θα το έβγαζα από την διατροφή μου και + ότι έχει λιγότερες θερμίδες από το Καστανό!
    Last edited by Zyzz the king; 12-09-17 at 01:16.

  8. #758
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Ένα Review από τα καινούργια μου Συμπληρώματα μου.

    Impact Whey Βανίλια.
    Γενικά όσο αφορά την Πρωτεΐνη μου αρέσει πολύ η Σοκολάτα. Η Συγκεκριμένη Βανίλια όμως είναι απίστευτη.
    Μου θυμίζει έντονα την γεύση από παγωτό Βανίλια. Στο Pankcake που έφτιαξα σήμερα πήγαινε τέλεια.
    Περιέχει από τα μεγαλύτερα ποσοστά Πρωτεΐνης Ορού Γάλακτος 96% Βαθμολογία: 10/10

    Κα
    ζεΐνη Δίαιτας
    Το 1 Scoop δίνει 22 γρ Πρωτεΐνης 2 γρ Υδατάνθρακα και 1 λίπους.
    Οπότε με 1 μόνο Scoop είμαι καλυμμένος για το τελευταίο μου γεύμα πριν τον ύπνο.
    Όσον αφορά την υφή της Πρωτεΐνης είναι πολύ διαφορετική από όλες τις Πρωτεΐνες που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα.
    Είναι λες και είναι πούδρα και είναι πάρα πολύ ψηλή.
    Δεν μπαίνει π.χ σε Γιαούρτι κλπ. όμως είναι κατασκευασμένη για να κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά να απελευθερώνει αργά καθ όλη την διάρκεια του βραδινού μας ύπνου Πρωτεΐνη.
    Γευστικά πήρα την γεύση Φράουλα η οποία δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Βαθμολογία 7/10

    MyProtein Instant Oats (Βρώμη)
    Απλά Φανταστική, πήρα την άγευστη αλλά η γεύση της βρώμης είναι τελείως διαφορετική, πρώτη φορά δοκιμάζω Αλεσμένη Βρώμη και είναι αρκετά γλυκιά και μου αρέσει πολύ Βαθμολογία 10/10

    MyProtein Φυστικοβούτυρο σε σκόνη με γεύση Stevia
    Έβαλα τις αναλογίες σκόνη νερό και πραγματικά έγινε κανονικότατο Φυστικοβούτυρο αλλά...η γεύση...απλά τραγική καμία απολύτως σχέση με τα Φυστικοβούτυρα της MyProtein. Βαθμολογία 2/10
    Last edited by Zyzz the king; 13-09-17 at 11:47.

  9. #759
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Πρωινό Pancake με:
    1 Scoop Πρωτείνη Impact Whey Βανίλια
    1 Αυγό Ολόκληρο
    3 Απράδια
    50 γρ Βρώμη
    μισό μήλο Ψιλοκομμένο
    Κανέλα

    Τα Macros του Πρωινού:
    Πρωτείνη: 42 Υδατάνρακας: 49 Λίποι:10 Θερμίδες: 450

    To πρωινό είναι τέλειο και με κρατάει αρκετά αυτό θα είναι η βάση για το πρωινό μου το οποίο θα το εναλλάσσω με Ομελέτες αλλά το Pancake είναι πολύ πιο γευστικό και με κρατάει περισσότερο χρονικό διάστημα χορτάτο, για να μην γίνει μονότονο Αντί για μισό Μήλο + Κανέλα μπορώ να βάζω μισή Μπανάνα.

    Έχω ψάξει πολύ και έχω δει πολλές διατροφές, αφιέρωσα αρκετό χρόνο έτσι ώστε να μπορέσω να βρω τις πιο καθαρές τροφές που δίνουν την περισσότερη πρωτεΐνη με το λιγότερο υδ. λίπος.
    Το πλάνο μου το έχω ετοιμάσει βασίζεται αποκλειστικά σε καθαρές τροφές. Μέσα σε όλο αυτό πολύ μεγάλο ρόλο έπαιξε το Βιβλίο που διαβάζω
    το Burn The Fat Feed The Muscle

    Μέσα στους στόχους μου είναι να πέσω στα 86-85 κιλά, αυτό θα μου δώσει τεράστια ώθηση έτσι ώστε να κερδίζω χρόνο και κυρίως αποτέλεσμα.
    Θέλω να μπορώ να τρέχω 45 λεπτά συνεχόμενα στο 10
    Και να μπορώ να κάνω HITT στο 12+
    Τα οποία πιστεύω πως θα με βοηθούσουν πάρα πολύ στην απώλεια λίπους.

    Υπομονή και επιμονή
    Last edited by Zyzz the king; 13-09-17 at 12:11.

  10. #760
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Το Πλάνο Διατροφής μου:

    1 Pancakes Μήλο Κανέλα

    2 120 γρ Στήθος Κοτόπουλο
    100 γρ Καστανό Ρύζι
    1 Κούπα Μαρουλοσαλάτα
    1 κ.γ Ελαιόλαδο

    3
    1.5 Scoop Πρωτείνη Impact Whey Βανίλια
    1 Μπανάνα

    4 120 γρ Στήθος Κοτόπουλο
    100 γρ Καστανό Ρύζι
    1 Κούπα Μαρουλοσαλάτα
    1 κ.γ Ελαιόλαδο

    5 100 γρ Τόνος (κονσάρβα σε νερό)
    200 γρ Πατάτες

    6 MyProtein Πρωτείνη Καζείνης Diet

    Macros:
    Πρωτείνη: 208 Υδατάνθρακας: 196 Λίπη: 40
    Θερμίδες: 1985

    Σημειώσεις:
    Στο 5ο μου γεύμα που έχω Τόνο,μπορώ να τον Αντικαθιστώ με Μπακαλιάρο,Σολομό ή Πέρκα.
    Το ρύζι μου θα είναι κυρίως Μπασμάτι ή Καστανό Ρύζι.

    Σχετικά με τα Macros
    Θέλω να ανεβάσω την Πρωτείνη από 208 σε 250
    και να κατεβάσω τον Υδατάνθρακα από 196 σε 150

    Θα το ξεκινήσω έτσι όπως το έχω και θα το προσαρμόσω στην πορεία.
    Η Βοήθεια από τα πιο έμπειρα μέλη σχετικά με το πρόγραμμα μου είναι πάντα καλοδεχούμενη.
    Καλή μου επιτυχία!
    Last edited by Zyzz the king; 13-09-17 at 15:22.

  11. #761
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    μου αρεσει παρα πολυ αυτο το πλανο με τα 6 γευματα η αληθεια ειναι κοιταω το ημερολογιο σου και καμια φορα παιρνω καμια ιδεα, καλη επιτυχια με τους στοχους σου κιολας

  12. #762
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Ενα κουταλακι γλυκου ελαιολαδο,θα μενει στον πατο απτο μπωλ με το μαρουλι! . Καν΄το σουπας, σε παιρνει και στις θερμιδες και λιπαρα εχεις λιγα(40).Ειδα πηρες και φυστικοβουτυρο σκονη,οποτε παιξε καμια συνταγη στο βραδυνο με τη καζεινη!!
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  13. #763
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Το Πλάνο Διατροφής μου:

    1 Pancakes Μήλο Κανέλα

    2 120 γρ Στήθος Κοτόπουλο
    100 γρ Καστανό Ρύζι
    1 Κούπα Μαρουλοσαλάτα
    1 κ.γ Ελαιόλαδο

    3
    1.5 Scoop Πρωτείνη Impact Whey Βανίλια
    1 Μπανάνα

    4 120 γρ Στήθος Κοτόπουλο
    100 γρ Καστανό Ρύζι
    1 Κούπα Μαρουλοσαλάτα
    1 κ.γ Ελαιόλαδο

    5 100 γρ Τόνος (κονσάρβα σε νερό)
    200 γρ Πατάτες

    6 MyProtein Πρωτείνη Καζείνης Diet

    Macros:
    Πρωτείνη: 208 Υδατάνθρακας: 196 Λίπη: 40
    Θερμίδες: 1985

    Σημειώσεις:
    Στο 5ο μου γεύμα που έχω Τόνο,μπορώ να τον Αντικαθιστώ με Μπακαλιάρο,Σολομό ή Πέρκα.
    Το ρύζι μου θα είναι κυρίως Μπασμάτι ή Καστανό Ρύζι.

    Σχετικά με τα Macros
    Θέλω να ανεβάσω την Πρωτείνη από 208 σε 250
    και να κατεβάσω τον Υδατάνθρακα από 196 σε 150

    Θα το ξεκινήσω έτσι όπως το έχω και θα το προσαρμόσω στην πορεία.
    Η Βοήθεια από τα πιο έμπειρα μέλη σχετικά με το πρόγραμμα μου είναι πάντα καλοδεχούμενη.
    Καλή μου επιτυχία!

    ΜΗΝ φοβασαι να φας... αυξησε την ενταση στην προπονηση αν κολλησει η ζυγαρια και ελαχιστα τα σετ... λιγο την αεροβια μην μαθαινεις τον οργανισμο σου σε τοσο λιγες θερμιδες ειναι ολοκληρο θυριο οσο τον μαθαινεις σε λιγες μετα για να ξεκολλησεις θα ειναι πολυ δυσκολο... σ μιλαω γιατι εκανα το ιδιο λαθος.. Πριν σταματησω την διατα ετρωγα 1650 θερμιδες φετος και εφτασα 80.600 μονο απο πατατα-μπακαλιαρο-κοτοπουλο φιλετο και αβοκαντο-ελαιολαδο. τωρα τρωω 2400 θερμιδεςς ( σιγα σιγα εννοειτε ανεβασα) αυξησα λιγο την προπονηση εχω περισσοτερη δυναμη εχω πικιλια τροφων απο 85 π εφτασα 1 μηνα διακοπες τωρα ειμαι 81.600 σε 20 μερες με 2400 θερμιδες και οχι 1650.... και με μακρος 224Π/224υδατ/50Λ... Το "μυστικο" ειναι η συνεπεια... μην φας cheat.... φαε ψωμι ολικης φαε μακαρονια ολικης φαε γαλακτοκομικα φαε φρουτα φαε τορτιγια., μια μερα αν σε κουρασει πχ η βρωμη φαε δημητριακα αλλα ΟΝ μακρος για πολυ καιρο και θα δεις οτι τοσο καιρο δεν ηταν σωστο αυτο που εκανες...
    Last edited by Dexter.; 13-09-17 at 17:19.

  14. #764
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σωστός ο Dexter! Άκουσε τον Σακη και θα βγεις κερδισμένος


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  15. #765
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    μου αρεσει παρα πολυ αυτο το πλανο με τα 6 γευματα η αληθεια ειναι κοιταω το ημερολογιο σου και καμια φορα παιρνω καμια ιδεα, καλη επιτυχια με τους στοχους σου κιολας
    Γεια σου Alex είναι χαρά μου να εμπνέονται και άλλα παιδιά μέσα από το ημερολόγιο μου.
    Σε ευχαριστώ πολύ για το καλή επιτυχία.
    Το πλάνο μου πιστεύω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα.

  16. #766
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Ενα κουταλακι γλυκου ελαιολαδο,θα μενει στον πατο απτο μπωλ με το μαρουλι! . Καν΄το σουπας, σε παιρνει και στις θερμιδες και λιπαρα εχεις λιγα(40).Ειδα πηρες και φυστικοβουτυρο σκονη,οποτε παιξε καμια συνταγη στο βραδυνο με τη καζεινη!!
    Γεια σου jesueh σε ευχαριστώ για τις συμβουλές το ελαιόλαδο είναι κορυφαία επιλογή καλών λιπαρών αλλά έχει πολλές θερμίδες και θέλει προσοχή, πολλές φορές στην Σαλάτα μου βάζω και ξύδι Μπαλσάμικο το οποίο μου αρέσει πολύ και δίνει φιβερή γεύση.

    Πολύ καλή η ιδέα σου για το Φυστικοβούτυρο, προς το παρών, εαν κάποια στιγμή πεινάσω αλλά δεν πλησιάζει η ώρα για κάποιο γεύμα μου, θα το φάω μαζί με μια ή δύο Ρυζογκοφρέτες.

  17. #767
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Talking

    Quote Originally Posted by Dexter.;[B
    1336848]ΜΗΝ φοβασαι να φας... αυξησε την ενταση στην προπονηση αν κολλησει η ζυγαρια και ελαχιστα τα σετ... λιγο την αεροβια μην μαθαινεις τον οργανισμο σου σε τοσο λιγες θερμιδες ειναι ολοκληρο θυριο οσο τον μαθαινεις σε λιγες μετα για να ξεκολλησεις θα ειναι πολυ δυσκολο... σ μιλαω γιατι εκανα το ιδιο λαθος.. Πριν σταματησω την διατα ετρωγα 1650 θερμιδες φετος και εφτασα 80.600 μονο απο πατατα-μπακαλιαρο-κοτοπουλο φιλετο και αβοκαντο-ελαιολαδο. τωρα τρωω 2400 θερμιδεςς ( σιγα σιγα εννοειτε ανεβασα) αυξησα λιγο την προπονηση εχω περισσοτερη δυναμη εχω πικιλια τροφων απο 85 π εφτασα 1 μηνα διακοπες τωρα ειμαι 81.600 σε 20 μερες με 2400 θερμιδες και οχι 1650.... και με μακρος 224Π/224υδατ/50Λ... Το "μυστικο" ειναι η συνεπεια... μην φας cheat.... φαε ψωμι ολικης φαε μακαρονια ολικης φαε γαλακτοκομικα φαε φρουτα φαε τορτιγια., μια μερα αν σε κουρασει πχ η βρωμη φαε δημητριακα αλλα ΟΝ μακρος για πολυ καιρο και θα δεις οτι τοσο καιρο δεν ηταν σωστο αυτο που εκανες...
    +1000 σε όλα Dexter και σε ευχαριστώ πολύ για τις Συμβουλές σου
    Το μεγαλύτερο μου λάθος στην διατροφή μου ήταν πως φοβήθηκα τον Υδατάνθρακα και υπήρχαν διαστήματα που τον είχα κόψει σχεδόν τελείως!
    Εννοείτε πως και οι θερμίδες ήταν πολύ λίγες.
    Κόβοντας τον Υδατάνθρακα έκανα 1 βήμα μπροστά και 10 βήματα πίσω.
    Μπορεί να έχανα 2-3 κιλά αλά μετά τέλος... Συν ότι ο Μεταβολισμός μου γινόταν όλο και πιο αργός.

    Το πλάνο μου έχει αρκετό Φαγητό
    Καθημερινά θα πρέπει να είμαι στις 2000-2100 Θερμίδες για 6 φορές την εβδομάδα.
    και 1 φορά την εβδομάδα στις 2800 θερμίδες αλλάζοντας μόνο τον υδατάνθρακα.

    Τα Macros μου για 6 φορές την εβδομάδα θα είναι: Πρωτείνη 250 Υδατάνθρακας 150 Λίπη 45
    Και 1 φορά την εβδομάδα Πρωτείνη 250 Υδατάνθρακας 350 Λίπη 45

    Αυτό είναι το Πλάνο και ο στόχος μου

    Σε ευτό που λες:
    φετος και εφτασα 80.600 μονο απο πατατα-μπακαλιαρο-κοτοπουλο φιλετο και αβοκαντο-ελαιολαδο.
    Θέλω να σου πω πολλά Μπράβο γιατί αυτό το Πρόγραμμα απαιτεί μεγάλη θέληση και υπομονή!!!

    Για τα Cheat έχεις δίκιο υπάρχουν ημέρες που έχω παρασυρθεί.

    Για τα Δημητριακά που μου λες δεν το έχω ψάξει εκτός από την βρώμη, εαν έχεις κάποια καλή πρόταση πολύ ευχαρίστως να μου την πεις (πάντα εως εναλλακτική επιλογή της βρώμης).Προς το παρών το Pancake μου αρέσει πάρα πολύ και ξεκινάω αρκετά δυναμικά την μέρα μου.
    Last edited by Zyzz the king; 13-09-17 at 21:19.

  18. #768
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Γεια σου Alex είναι χαρά μου να εμπνέονται και άλλα παιδιά μέσα από το ημερολόγιο μου.
    Σε ευχαριστώ πολύ για το καλή επιτυχία.
    Το πλάνο μου πιστεύω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα.
    μου αρεσει πολυ σαν πλανο ωραια γευματα ωραιες τροφες ειναι πολυ καλο ειδικα το πρωινο πρεπει να ειναι μπομπα χεχε ;) η μονη ενσταση το βραδινο με την καζεινη δεν πεινας μετα?? εγω τωρα που ειμαι πριν το αγωνα εχω φασολακια και 7 αυγα ( 1 ολοκληρο) και πειναω αρκετα μετα τους αγωνες που θα μπω στον ογκο θα εχω 100 βρωμη 1 σκουπ πρωτεινη 100 μπανανα σε νερο ( της myprotein) ολα συνολο 620 θερμιδες

  19. #769
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σωστός ο Dexter! Άκουσε τον Σακη και θα βγεις κερδισμένος


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Γεια σου Ειρήνη!!! Συμφωνώ απόλυτα με τον Dexter
    Περιμένω κάποια καλή πρόταση από εσένα για να φτάσω στα Macros μου στην Πρωτεΐνη από 208 σε 250!!!

  20. #770
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    μου αρεσει πολυ σαν πλανο ωραια γευματα ωραιες τροφες ειναι πολυ καλο ειδικα το πρωινο πρεπει να ειναι μπομπα χεχε ;) η μονη ενσταση το βραδινο με την καζεινη δεν πεινας μετα?? εγω τωρα που ειμαι πριν το αγωνα εχω φασολακια και 7 αυγα ( 1 ολοκληρο) και πειναω αρκετα μετα τους αγωνες που θα μπω στον ογκο θα εχω 100 βρωμη 1 σκουπ πρωτεινη 100 μπανανα σε νερο ( της myprotein) ολα συνολο 620 θερμιδες

    Alex έχω δει φωτό σου και είσαι πολύ καλός συνέχισε την πολύ καλή δουλειά.
    Το Pancake είναι φανταστικό σου προτείνω να το δοκιμάσεις και τα Macros του είναι πολύ καλά.
    Την Καζεΐνη την πήρα πρώτη φορά για να την δοκιμάσω και έχω σκοπό να την πάρω όλη και μετά θα δω πως θα κινηθώ (έχοντας πιο ολοκληρωμένη άποψη για την Καζεΐνη)
    Την παίρνω 1 ώρα πριν κοιμηθώ όχι απλά δεν πεινάω αλλά το πρωί που ξυπνάω έχω την αίσθηση της πληρότητας.
    Καλή επιτυχία στους αγώνες σου!

  21. #771
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Alex έχω δει φωτό σου και είσαι πολύ καλός συνέχισε την πολύ καλή δουλειά.
    Το Pancake είναι φανταστικό σου προτείνω να το δοκιμάσεις και τα Macros του είναι πολύ καλά.
    Την Καζεΐνη την πήρα πρώτη φορά για να την δοκιμάσω και έχω σκοπό να την πάρω όλη και μετά θα δω πως θα κινηθώ (έχοντας πιο ολοκληρωμένη άποψη για την Καζεΐνη)
    Την παίρνω 1 ώρα πριν κοιμηθώ όχι απλά δεν πεινάω αλλά το πρωί που ξυπνάω έχω την αίσθηση της πληρότητας.
    Καλή επιτυχία στους αγώνες σου!
    να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ! χμμμμ θα την δοκιμασω και την καζεινη σιγουρα αντι να βαλω πρωτεινη το βραδυ μπορει να βαζω ενα σκουπ καζεινη με την βρωμη, το pancake μπορεις να μου γραψεις αν δεν σου κανει κοπο συνταγουλα??

  22. #772
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    +1000 σε όλα Dexter και σε ευχαριστώ πολύ για τις Συμβουλές σου
    Το μεγαλύτερο μου λάθος στην διατροφή μου ήταν πως φοβήθηκα τον Υδατάνθρακα και υπήρχαν διαστήματα που τον είχα κόψει σχεδόν τελείως!
    Εννοείτε πως και οι θερμίδες ήταν πολύ λίγες.
    Κόβοντας τον Υδατάνθρακα έκανα 1 βήμα μπροστά και 10 βήματα πίσω.
    Μπορεί να έχανα 2-3 κιλά αλά μετά τέλος... Συν ότι ο Μεταβολισμός μου γινόταν όλο και πιο αργός.

    Το πλάνο μου έχει αρκετό Φαγητό
    Καθημερινά θα πρέπει να είμαι στις 2000-2100 Θερμίδες για 6 φορές την εβδομάδα.
    και 1 φορά την εβδομάδα στις 2800 θερμίδες αλλάζοντας μόνο τον υδατάνθρακα.

    Τα Macros μου για 6 φορές την εβδομάδα θα είναι: Πρωτείνη 250 Υδατάνθρακας 150 Λίπη 45
    Και 1 φορά την εβδομάδα Πρωτείνη 250 Υδατάνθρακας 350 Λίπη 45

    Αυτό είναι το Πλάνο και ο στόχος μου

    Σε ευτό που λες:
    φετος και εφτασα 80.600 μονο απο πατατα-μπακαλιαρο-κοτοπουλο φιλετο και αβοκαντο-ελαιολαδο.
    Θέλω να σου πω πολλά Μπράβο γιατί αυτό το Πρόγραμμα απαιτεί μεγάλη θέληση και υπομονή!!!

    Για τα Cheat έχεις δίκιο υπάρχουν ημέρες που έχω παρασυρθεί.

    Για τα Δημητριακά που μου λες δεν το έχω ψάξει εκτός από την βρώμη, εαν έχεις κάποια καλή πρόταση πολύ ευχαρίστως να μου την πεις (πάντα εως εναλλακτική επιλογή της βρώμης).Προς το παρών το Pancake μου αρέσει πάρα πολύ και ξεκινάω αρκετά δυναμικά την μέρα μου.
    πχ εγω τρωω καθημερινα βρωμη αλλα εχω παρει και 1 κιλο αναμυκτα δημητρικα με φρουτα (βιολογικα απο το εν καρπω) αν καποια μερα η βρωμη μου την δωσει θα φαω στα ΙΔΙΑ μακρος αυτα τα δημητριακα σκετα με το κμοθταλι οχι γαλατα κτλπ. Εχω παρει ψωμι του τοστ με καλα μακρος στις 235 θερμιδες ανα 100(κρις κρις) αν μια μερα κουραστω να φαω μπασματι ή τζασμιν που τρωω θα φαω 1 γευμα στα ιδια μακρος απο το ψωμακι και θα το κανω μπεργεςρ με φιλετο ή μπιφτεκι και κανενα λαχανικο και μουσταρδα. αν μια μερα μου την δωσει και θελω να φαω γλυκο θα φαω μετα την προπονηση ψωμι του τοστ με μελι και πρωτεινη παλι ΟΝ μακρος...

    το να πας 8-10% λιπος που ειναι τ ιδανικο για μενα για εναν μη αγωνιστικο αθλητη ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΛΗΤΗ ( σε κιλα 3 πανω 3 κατω απο το ηψος του) μπορεις να πας και με ψωμι και με τορτιγιες και με μελι και με ξυροκαρπια και με μακαρονια και με κρυθαρακι και με κινοα και με φρουτα και με τα παντα.... Ακομα κ με τις διαιτες που κανει το φλεξ ιτ μπορεις... αλλα εκει εχεις αλλα κακα με το να τρως συνεχεια επεξεργασμενες τροφες... εγω δεν σου λες να τρως επεξεργασμενες τροφες αλλα οτν σου την δινει απο το να παραγειλεις μπορεις να φς την τορτιγια με 1 μοσχαρισιο μπιφτεκι και κετσαπ ακομα και απο πανω κ μια φετα με ψωμι και μελι ( ολα μεσα στα μακρος ή και να ξεφυγεις 100-200 θερμιδες μια φορα την βδοαμδα δεν εγινε κατι) οτν ομως 6,5 μερες την εβδομαδα τρως 2,5κ θερμιδες και την κυριακη βρραδυ τρως μια πιτσα και 1 κρεπα και τρως δηλαη 6-7κ θερμιδες ε γαματα για μενα παει ολος ο κοπος της εβδομαδας. Οποτε απλα τρωγε οσο μπορεις ΜΗ επεξεργασμενςε τροφες και οτν σου την δινει τρωγε οτι τροφη θες κοντα στα μακρος σου και θα δεις σε 1 μηνα δουλεια που δεν ειδες σε 3-4 μηνες

  23. #773
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ! χμμμμ θα την δοκιμασω και την καζεινη σιγουρα αντι να βαλω πρωτεινη το βραδυ μπορει να βαζω ενα σκουπ καζεινη με την βρωμη, το pancake μπορεις να μου γραψεις αν δεν σου κανει κοπο συνταγουλα??
    Alex θα ανεβάσω στο Forum την συνταγή άμεσα για την μοιραστώ με όλα τα παιδιά,μόλις την ανεβάσω θα σε ενημερώσω φίλε.

  24. #774
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Zyzz το βιβλίο το έδωσες για μετάφραση ή το έκανες μόνο σου? Ξέχασα να σε ευχαριστησω και για τις πληροφορίες για τα παππούτσια!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  25. #775
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    πχ εγω τρωω καθημερινα βρωμη αλλα εχω παρει και 1 κιλο αναμυκτα δημητρικα με φρουτα (βιολογικα απο το εν καρπω) αν καποια μερα η βρωμη μου την δωσει θα φαω στα ΙΔΙΑ μακρος αυτα τα δημητριακα σκετα με το κμοθταλι οχι γαλατα κτλπ. Εχω παρει ψωμι του τοστ με καλα μακρος στις 235 θερμιδες ανα 100(κρις κρις) αν μια μερα κουραστω να φαω μπασματι ή τζασμιν που τρωω θα φαω 1 γευμα στα ιδια μακρος απο το ψωμακι και θα το κανω μπεργεςρ με φιλετο ή μπιφτεκι και κανενα λαχανικο και μουσταρδα. αν μια μερα μου την δωσει και θελω να φαω γλυκο θα φαω μετα την προπονηση ψωμι του τοστ με μελι και πρωτεινη παλι ΟΝ μακρος...

    το να πας 8-10% λιπος που ειναι τ ιδανικο για μενα για εναν μη αγωνιστικο αθλητη ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΛΗΤΗ ( σε κιλα 3 πανω 3 κατω απο το ηψος του) μπορεις να πας και με ψωμι και με τορτιγιες και με μελι και με ξυροκαρπια και με μακαρονια και με κρυθαρακι και με κινοα και με φρουτα και με τα παντα.... Ακομα κ με τις διαιτες που κανει το φλεξ ιτ μπορεις... αλλα εκει εχεις αλλα κακα με το να τρως συνεχεια επεξεργασμενες τροφες... εγω δεν σου λες να τρως επεξεργασμενες τροφες αλλα οτν σου την δινει απο το να παραγειλεις μπορεις να φς την τορτιγια με 1 μοσχαρισιο μπιφτεκι και κετσαπ ακομα και απο πανω κ μια φετα με ψωμι και μελι ( ολα μεσα στα μακρος ή και να ξεφυγεις 100-200 θερμιδες μια φορα την βδοαμδα δεν εγινε κατι) οτν ομως 6,5 μερες την εβδομαδα τρως 2,5κ θερμιδες και την κυριακη βρραδυ τρως μια πιτσα και 1 κρεπα και τρως δηλαη 6-7κ θερμιδες ε γαματα για μενα παει ολος ο κοπος της εβδομαδας. Οποτε απλα τρωγε οσο μπορεις ΜΗ επεξεργασμενςε τροφες και οτν σου την δινει τρωγε οτι τροφη θες κοντα στα μακρος σου και θα δεις σε 1 μηνα δουλεια που δεν ειδες σε 3-4 μηνες
    Dexter πολύ χρήσιμες ιδέες και ακόμη καλύτερη η φιλοσοφία σου και ο τρόπος σκέψης σου μου αρέσει πολύ.
    Πάντα μιλάμε για ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΛΗΤΗ Διατροφή προπόνηση Συμπληρώματα! Το ότι κατάφερες και έφτασες στο 8% λίπος είναι φοβερό και φαντάζομαι πως στο 8% είσαι στην φωτό σου στο Avatar και πρέπει να είσαι στα 79-78 κιλά.

    Όσο αφορά τα Cheat που έχω κάνει και με έχουν πάει πίσω έχουν να κάνουν πιο πολύ με την ποσότητα και όχι με τις κακές επιλογές τροφίμων.
    Οι εναλακτικές προτάσεις σου είναι πάρα πολύ καλές!
    Προσωπικά πρώτη φορά ακολουθώ αυτό το πλάνο και από τις πρώτες ημέρες νιώθω περισσότερη ενέργεια, το θέμα είναι να μπορέσω να αντέξω (θα αντέξω Στάνταρ) πιο πολύ να μπορέσω να προσαρμωστό στην διατροφή μου και να νιώθω πλήρες. Προς το παρών το Pancake και η Πρωτείνη μου δίνουν πολύ ωραία γεύση καιι νιώθω τέλεια.
    Φυσικά μπορώ να βάλω όπως λες και εσύ 1-2 διαφορετικές συνταγές για να σπάσω την μονοτονία π.χ Burger Μπιφτέκι Κοτόπουλο κλπ.
    Το κλειδί για να πετύχει πιστεύω ακράδαντα πως είναι η υπομονή και η επιμονή

    Last edited by Zyzz the king; 14-09-17 at 10:03.

  26. #776
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Zyzz το βιβλίο το έδωσες για μετάφραση ή το έκανες μόνο σου? Ξέχασα να σε ευχαριστησω και για τις πληροφορίες για τα παππούτσια!
    Καλημέρα Άννα το βιβλίο το έκανα μετάφραση μόνος μου, να είσαι καλά.
    Last edited by Zyzz the king; 14-09-17 at 10:03.

  27. #777
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Dexter πολύ χρήσιμες ιδέες και ακόμη καλύτερη η φιλοσοφία σου και ο τρόπος σκέψης σου μου αρέσει πολύ.
    Πάντα μιλάμε για ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΛΗΤΗ Διατροφή προπόνηση Συμπληρώματα! Το ότι κατάφερες και έφτασες στο 8% λίπος είναι φοβερό και φαντάζομαι πως στο 8% είσαι στην φωτό σου στο Avatar και πρέπει να είσαι στα 79-78 κιλά.

    Όσο αφορά τα Cheat που έχω κάνει και με έχουν πάει πίσω έχουν να κάνουν πιο πολύ με την ποσότητα και όχι με τις κακές επιλογές τροφίμων.
    Οι εναλακτικές προτάσεις σου είναι πάρα πολύ καλές!
    Προσωπικά πρώτη φορά ακολουθώ αυτό το πλάνο και από τις πρώτες ημέρες νιώθω περισσότερη ενέργεια, το θέμα είναι να μπορέσω να αντέξω (θα αντέξω Στάνταρ) πιο πολύ να μπορέσω να προσαρμωστό στην διατροφή μου και να νιώθω πλήρες. Προς το παρών το Pancake και η Πρωτείνη μου δίνουν πολύ ωραία γεύση καιι νιώθω τέλεια.
    Φυσικά μπορώ να βάλω όπως λες και εσύ 1-2 διαφορετικές συνταγές για να σπάσω την μονοτονία π.χ Burger Μπιφτέκι Κοτόπουλο κλπ.
    Το κλειδί για να πετύχει πιστεύω ακράδαντα πως είναι η υπομονή και η επιμονή

    οχι δεν μιλισα για εμενα γενικα μιλουσα φιλε μου.

  28. #778
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σημερινή Αερόβια Προπόνηση.
    Σήμερα έτρεξα 1 ώρα με σταθερό ρυθμό με ταχύτητα στο 9
    1 ώρα 9 χιλιόμετρα και έκαψα 865 θερμίδες, πιστεύω πως είναι πολύ καλά μιας και τόσο πολύ έχω να τρέξω επάνω σε διάδρομο 10 χρόνια+

    Το κέρδος είναι πολύ μεγάλο, από Φυσική κατάσταση το πρόγραμμα το έβγαλα οριακά, τα πόδια μου όμως ήταν βαριά ειδικά μετά τα πρώτα 45 λεπτά.
    Θέλω να μπορώ να βγάζω 45 λεπτά άνετα και να έχω άμεση ανάρρωση.

    Ο στόχος μου δεν είναι να τρέχω 1 ώρα την ημέρα.
    Θέλω να δουλεύω 45 λεπτά με μέτρια ένταση ή 20-30 λεπτά ΗΙΙΤ (Maximum 1-2 φορές την εβδομάδα) πάντα προσαρμοσμένο επάνω στο δικό μου επίπεδο.
    Είμαι ευχαριστημένος αλλά θέλω πολύ δουλειά ακόμη έτσι ώστε να ανέβει η φυσική μου κατάσταση και να μπορώ να δουλέψω τα προγράμματα μου όπως θέλω με κύριο στόχο την καύση λίπους.
    Last edited by Zyzz the king; 14-09-17 at 20:57.

  29. #779
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ! χμμμμ θα την δοκιμασω και την καζεινη σιγουρα αντι να βαλω πρωτεινη το βραδυ μπορει να βαζω ενα σκουπ καζεινη με την βρωμη, το pancake μπορεις να μου γραψεις αν δεν σου κανει κοπο συνταγουλα??
    Έτοιμη η Συνταγή Alex
    Pancake Μήλο με Κανέλα (High Protein)
    Μπορείς να την δεις εδώ:
    http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...32#post1337032
    Last edited by Zyzz the king; 15-09-17 at 10:15.

  30. #780
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    τελεια σε ευχαριστω πολυ φαινεται πολυ ωραια αν μπορεσω θα την χωρεσω τωρα στο προγραμμα της διατροφης αλλιως μετα τους αγωνες σιγουρα θα δοκιμαστει


 
Page 26 of 30 FirstFirst ... 16222324252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 17:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 14:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •