Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 27 of 30 FirstFirst ... 172324252627282930 LastLast
Results 781 to 810 of 875
  1. #781
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Δευτέρα σήμερα με μεγάλες αλλαγές.
    Επειδή καταλαβαίνω πως το σώμα μου δεν μπορεί να ανταπεξέλθει με προπόνηση υψηλής έντασης στα βάρη και μετά Αερόβια 45 λεπτο στην ταχύτητα που θέλω αποφάσισα να κάνω 3 φορές την εβδομάδα 2πλες προπονήσεις
    Πρωίνή Αερόβια 45 λεπτά στο 9 (και θέλω σταδιακά να ανεβάσω και άλλο) και η προπόνηση με τα βάρη να γίνεται μετά τις Εφτά το απόγευμα έτσι ώστε το σώμα μου να προλαβαίνει να αναρώνει και να έχω καλύτερη απόδοση και στις 2 προπονήσεις μου. Οπότε ΔΕΥΤΕΡΑ- ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Πρωινή Αερόβια 45 λεπτά.

    Για να νην κάνω ζημιά στο ΚΝΣ και για να μην υπερπροπονηθώ και για να προφυλάξω τα πόδια μου ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ Ελλειπτικό 30 λεπτά.(Μετά την προπόνηση με τα βάρη)
    Οι προπονήσεις μου από εδώ και πέρα γίνονται 5 φορές την εβδομάδα.Από 5-6 που ίσχυε μέχρι πριν.
    Last edited by Zyzz the king; 18-09-17 at 11:00.

  2. #782
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Μόλις γύρισα από την Αερόβια
    Διάδρομος σταθερή ταχύτητα στο 9.2 Διάρκεια 45 λεπτά 6.8 χιλιόμετρα 670 θερμίδες.

    Η πρωινή μου ζύγιση ήταν 90.200
    Το Πλάνο διατροφής μου δουλεύει πάρα πολύ καλά νιώθω χορτάτος γεμάτος ενέργεια. Ο Κύριος μου στόχος είναι να σπάσω ένα τεράστιο Πλατό για εμένα που είναι τα 90 κιλά
    Και να φτάσω στα 85, έχω καταφέρει να φτάσω στα 89 κιλά αλλά με λάθος στρατηγικές κυρίως στο κομμάτι της διατροφής.
    Από σήμερα θα ξεκινήσω Προχωρημένες τεχνικές έτσι ώστε να μπορέσω να σπάσω το Πλατό (90 κιλά) και να συνεχίσω να πέφτω σε κιλά και λίπος.
    Ξεκινάω Carb Cycling 1 φορά την εβδομάδα στο Πλάνο διατροφής που έχω σχεδιάσει.

    Προπόνηση με Βάρη
    Θα ξεκινήσω το Πρόγραμμα γράμμωσης του Mazda Passage To Vortex.
    Το έχω ξανακάνει στο Παρελθόν και είχε πολύ καλά αποτελέσματα,
    Θα προσπαθήσω να καταγράφω το Πρόγραμμα και τα κιλά όπως κάνω και με την διατροφή μου.

    Συμπληρώματα:
    O Mazda προτείνει BCAA Θερμογεννητικό και Γλουταμίνη, εγώ τα παίρνω είδη.

    Η Μόνη αλλαγή είναι πως σταματάω από σήμερα το Thermopure και το αντικαθιστώ με L-Carnitine.
    Last edited by Zyzz the king; 18-09-17 at 14:13.

  3. #783
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Καλησπερα φιλε. Επειδη δεν εχω καταλαβει το συνολικο σου προγραμμα προπονησης, εχεις βαρη καθημερινα (5 day split), δευτερα-τριτη-τεταρτη πρωινο τρεξιμο και τριτη πεμπτη ελλειπτικο μετα τα βαρη; Και το Vortex του Mazda αν θυμαμαι καλα εχει πολυ μεγαλο volume με superset. Ποσο καιρο βρισκεσαι σε υποθερμιδικη διατροφη;

    Επισης η καρνιτινη καμμια σχεση με το thermopure ετσι; Απ οσο ξερω η ποσιμη καρνιτινη ειναι σχεδον αχρηστη, αλλα δε χανεις κατι να δοκιμασεις και το thermopure θα σε βοηθησει πολυ περισσοτερο να βγαλεις τις προπονησεις και να καψεις κατιτις παραπανω. Δεν χρειαζεται να αντικαταστησεις, ή τουλαχιστον παρε καφεϊνη που ειναι το σημαντικοτερο.
    Last edited by ReapeR; 18-09-17 at 14:48.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  4. #784
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by ReapeR View Post
    Καλησπερα φιλε. Επειδη δεν εχω καταλαβει το συνολικο σου προγραμμα προπονησης, εχεις βαρη καθημερινα (5 day split), δευτερα-τριτη-τεταρτη πρωινο τρεξιμο και τριτη πεμπτη ελλειπτικο μετα τα βαρη; Και το Vortex του Mazda αν θυμαμαι καλα εχει πολυ μεγαλο volume με superset. Ποσο καιρο βρισκεσαι σε υποθερμιδικη διατροφη;

    Επισης η καρνιτινη καμμια σχεση με το thermopure ετσι; Απ οσο ξερω η ποσιμη καρνιτινη ειναι σχεδον αχρηστη, αλλα δε χανεις κατι να δοκιμασεις και το thermopure θα σε βοηθησει πολυ περισσοτερο να βγαλεις τις προπονησεις και να καψεις κατιτις παραπανω. Δεν χρειαζεται να αντικαταστησεις, ή τουλαχιστον παρε καφεϊνη που ειναι το σημαντικοτερο.
    Γεια σου φίλε ReapeR Η προπόνηση μου είναι 5ήμερο Splitt.
    και η Αερόβια μου είναι όπως την έγραψες ακριβώς.
    Σε υποθερμική διατροφή βρίσκομαι για περισσότερο από 1.5 χρόνο.

    Το γνωρίζω για το Thermopure είναι πολύ καλός θερμογεννητικός λιποδιαλύτης (καφεΐνη έχω)
    Θέλω να τον σταματήσω για λίγο καιρό.
    Ξεκίνησα Καρνιτίνη η οποία είναι σε χάπια.
    Και μάλλον όταν την
    σταματήσω να δοκιμάσω το Thermo-Extreme που είναι πιο δυνατό.
    Απλά το κρατάω για αργότερα.


    Επειδή το Πρόγραμμα του Mazda είναι πολύ καλό και απαιτητικό έβαλα τις πιο δυνατές Αερόβιες το πρωί, για να είμαι ξεκούραστος στην Προπόνηση μου στα βάρη.
    Last edited by Zyzz the king; 18-09-17 at 15:10.

  5. #785
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Μόλις γύρισα από την Αερόβια
    Διάδρομος σταθερή ταχύτητα στο 9.2 Διάρκεια 45 λεπτά 6.8 χιλιόμετρα 670 θερμίδες.

    Η πρωινή μου ζύγιση ήταν 90.200
    Το Πλάνο διατροφής μου δουλεύει πάρα πολύ καλά νιώθω χορτάτος γεμάτος ενέργεια. Ο Κύριος μου στόχος είναι να σπάσω ένα τεράστιο Πλατό για εμένα που είναι τα 90 κιλά
    Και να φτάσω στα 85, έχω καταφέρει να φτάσω στα 89 κιλά αλλά με λάθος στρατηγικές κυρίως στο κομμάτι της διατροφής.
    Από σήμερα θα ξεκινήσω Προχωρημένες τεχνικές έτσι ώστε να μπορέσω να σπάσω το Πλατό (90 κιλά) και να συνεχίσω να πέφτω σε κιλά και λίπος.
    Ξεκινάω Carb Cycling 1 φορά την εβδομάδα στο Πλάνο διατροφής που έχω σχεδιάσει.

    Προπόνηση με Βάρη
    Θα ξεκινήσω το Πρόγραμμα γράμμωσης του Mazda Passage To Vortex.
    Το έχω ξανακάνει στο Παρελθόν και είχε πολύ καλά αποτελέσματα,
    Θα προσπαθήσω να καταγράφω το Πρόγραμμα και τα κιλά όπως κάνω και με την διατροφή μου.

    Συμπληρώματα:
    O Mazda προτείνει BCAA Θερμογεννητικό και Γλουταμίνη, εγώ τα παίρνω είδη.

    Η Μόνη αλλαγή είναι πως σταματάω από σήμερα το Thermopure και το αντικαθιστώ με L-Carnitine.

    Φιλε μου στο επιπεδο π εισαι δεν χρειαζεσαι ουτε carb cycling Ουτε κετο ουτε καρνιτινες και λιποδιαλιτες... Πρεπει για μια φορα να αντεξεις 2-3 μηνες να εισαι ΟΝ μακρος γιατι καθε τρις και λιγο αλλαζεις διατροφες , προπονησεις δεν εχεις συνεπια κ ειναι πολυ κακο αυτο. Απλα κανε μια απλη υποθερμιδικη διατροφη 40/40/20 για 2 μηνες να δεις αποτελεσματα

  6. #786
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Φιλε μου στο επιπεδο π εισαι δεν χρειαζεσαι ουτε carb cycling Ουτε κετο ουτε καρνιτινες και λιποδιαλιτες... Πρεπει για μια φορα να αντεξεις 2-3 μηνες να εισαι ΟΝ μακρος γιατι καθε τρις και λιγο αλλαζεις διατροφες , προπονησεις δεν εχεις συνεπια κ ειναι πολυ κακο αυτο. Απλα κανε μια απλη υποθερμιδικη διατροφη 40/40/20 για 2 μηνες να δεις αποτελεσματα
    Εδώ είσαι λάθος Dexter Μιλάς για το επίπεδο μου χωρίς να με έχεις δει ούτε πως είμαι αλλά ούτε πως Προπονούμαι.
    Είμαι 1,85 90 κιλά και στο καλύτερο επίπεδο από την ημέρα που ξεκίνησα.
    Εκτός εαν για εσένα το καλό επίπεδο είναι ένα πολύ καλογυμνασμένο σώμα με Six-Pack και λιγότερο από 12-10% λίπος εαν έχεις στο μυαλό σου κάτι τέτοιο όχι δεν είμαι.
    Αλλά από εκεί και έπειτα για εμένα μια χαρά είναι το επίπεδο μου.

    Για την σταθερότητα της διατροφής συμφωνώ! Και δεν την άλλαξα κινούμε βάση του Βιβλίου που διαβάζω και προσπαθώ να κάνω τα πάντα καταγράμμα.
    Η διατροφή δεν σπάει ούτε έχει μέσα Cheat, απλά έχει Carb Cycling 1 Φορά την εβδομάδα (για το δικό μου επίπεδο) για να πετύχω καλύτερα αποτελέσματα.
    Όσο για την Κέτο που λες, ψαχνόμουνα να δω τι πλάνο διατροφής θα ακολουθήσω και τελικά άκουσα μόνο αρνητικά σχόλια και δεν την έκανα.

    Όλα τα παιδιά μου πρότειναν ένα πλάνο με καθαρή διατροφή και αυτό το πλάνο ακολουθώ.
    Πρώτη φορά ακολουθώ κατά γράμμα την διατροφή μου,χωρίς Cheat και On Macros μέχρι στιγμής νιώθω μια χαρά και όλα πάνε τέλεια.

  7. #787
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Εδώ είσαι λάθος Dexter Μιλάς για το επίπεδο μου χωρίς να με έχεις δει ούτε πως είμαι αλλά ούτε πως Προπονούμαι.
    Είμαι 1,85 90 κιλά και στο καλύτερο επίπεδο από την ημέρα που ξεκίνησα.
    Εκτός εαν για εσένα το καλό επίπεδο είναι ένα πολύ καλογυμνασμένο σώμα με Six-Pack και λιγότερο από 12-10% λίπος εαν έχεις στο μυαλό σου κάτι τέτοιο όχι δεν είμαι.
    Αλλά από εκεί και έπειτα για εμένα μια χαρά είναι το επίπεδο μου.

    Για την σταθερότητα της διατροφής συμφωνώ! Και δεν την άλλαξα κινούμε βάση του Βιβλίου που διαβάζω και προσπαθώ να κάνω τα πάντα καταγράμμα.
    Η διατροφή δεν σπάει ούτε έχει μέσα Cheat, απλά έχει Carb Cycling 1 Φορά την εβδομάδα (για το δικό μου επίπεδο) για να πετύχω καλύτερα αποτελέσματα.
    Όσο για την Κέτο που λες, ψαχνόμουνα να δω τι πλάνο διατροφής θα ακολουθήσω και τελικά άκουσα μόνο αρνητικά σχόλια και δεν την έκανα.

    Όλα τα παιδιά μου πρότειναν ένα πλάνο με καθαρή διατροφή και αυτό το πλάνο ακολουθώ.
    Πρώτη φορά ακολουθώ κατά γράμμα την διατροφή μου,χωρίς Cheat και On Macros μέχρι στιγμής νιώθω μια χαρά και όλα πάνε τέλεια.

    Φιλε μου το επιπεδο και τα συμπληρωματα ειναι κατι στανταρ δεν σημενει οτι εσυ αν απο 40% λιπος πηγες σε 15% οτι δεν εκανες δουλεια.... Ισα ισα πολλα μπραβο π εχεις γινει πολυ καλυτερος απο οτι εισαι αλλα οτν ημαστε σε ηψηλα επιπεδα λιπους. Αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να παιρνεις καρνιτινη κτλπ οτν δεν εισαι σε μονοψηφιο αριθμο λιπους. Για αυτο μιλαω για επιπεδο. Καρνιτινη κτλπ θα παρεις οτν πιασει το σωμα σου ταβανι εσυ εχεις παρα πολη ακομη για να πιασεις ταβανι... Carb cycling μια φορα τη βδομαδα τι σημενει ? carb cycling κανουμε καθημερινα μια μερα πανω ο υδατανθρακας μια κατω . Το να πας 10% λιπος ειναι κατι που μπορεις να τ κανεις σε λιγους μηνες αν κανεις σωστη διατροφη οποτε στην διατροφη συγκετρωσου κ τν προπονηση δεν χρειαζονται ολα αυτα που παιρνεις γιατι στο τελος θα τα συνηθησει ο οργανισμος σ κ οτν με το καλο πας 10% λιπος και τα παιρνεις δεν θα κανουν αυτην τν μικρη διαφορα που θα θες

  8. #788
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Φιλε μου το επιπεδο και τα συμπληρωματα ειναι κατι στανταρ δεν σημενει οτι εσυ αν απο 40% λιπος πηγες σε 15% οτι δεν εκανες δουλεια.... Ισα ισα πολλα μπραβο π εχεις γινει πολυ καλυτερος απο οτι εισαι αλλα οτν ημαστε σε ηψηλα επιπεδα λιπους. Αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να παιρνεις καρνιτινη κτλπ οτν δεν εισαι σε μονοψηφιο αριθμο λιπους. Για αυτο μιλαω για επιπεδο. Καρνιτινη κτλπ θα παρεις οτν πιασει το σωμα σου ταβανι εσυ εχεις παρα πολη ακομη για να πιασεις ταβανι... Carb cycling μια φορα τη βδομαδα τι σημενει ? carb cycling κανουμε καθημερινα μια μερα πανω ο υδατανθρακας μια κατω . Το να πας 10% λιπος ειναι κατι που μπορεις να τ κανεις σε λιγους μηνες αν κανεις σωστη διατροφη οποτε στην διατροφη συγκετρωσου κ τν προπονηση δεν χρειαζονται ολα αυτα που παιρνεις γιατι στο τελος θα τα συνηθησει ο οργανισμος σ κ οτν με το καλο πας 10% λιπος και τα παιρνεις δεν θα κανουν αυτην τν μικρη διαφορα που θα θες
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Έχω πολύ καιρό που προσπαθώ να σπάσω τα 90 κιλά και να πέσω σε λίπος (έχω δει διαφορές στο σώμα μου όχι όμως στα κιλά)

    Την διατροφή μου την κάνω εδώ και λίγες ημέρες δεν πρόκειται να την αλλάξω δουλεύει πολύ καλά,οι ποσότητες είναι μεγαλύτερες από αυτές που έτρωγα πριν κυρίως ο υδατάνθρακας και η ενέργεια μου είναι στα ύψη.

    Για το: Carb cycling μια φορα τη βδομαδα τι σημενει?
    O Tom Venuto μέσα στο Βιβλίο του μιλάει για Προχωρημένες τεχνικές απώλειας λίπους και έχει διάφορες λύσεις για να σπάει κάποιος τα Πλατό μια από αυτές είναι η Carb Cycling.
    Αναλόγως το επίπεδο του καθενός (σωματικό λίπος) Προτείνει και την Αναλογία με τις χαμηλές ημέρες Υδατάνθρακα και για τις Υψηλές ημέρες Υδατάνθρακα.
    Εγώ επηδεί ακόμη βρίσκομαι σε μεγάλο ποσοστό θα πρέπει για 6 ημέρες να βρίσκομαι σε χαμηλό επίπεδο Υδατάνθρακα και μια ημέρα την Εβδομάδα σε υψηλή ημέρα (Επιλέγω την ημέρα που θα κάνω την βαριά μου προπόνηση)


    Στο Πρόγραμμα μου
    Οι Χαμηλές ημέρες είναι: Πρωτεΐνη 250 Υδατ 150 Λίπη 44
    Και οι Υψηλή ημέρα: Πρωτεΐνη 250 Υδατ 350 Λίπη 46

    Τώρα το 10% μακάρι να το πιάσω αλλά είμαι σίγουρος πως αυτά τα 5 κιλά θα έχουν πολύ μεγάλη διαφορά επάνω μου και στο μεγάλο Συν θα είναι πως μετά στις Αερόβιες μου θα πετάω, τις οποίες θα χρησιμοποιήσω για να Κάψω λίπος μέσο HIIT.

  9. #789
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Το μεγαλο σου Plateau Σακη δεν ειναι η ζυγαρια.Ειναι η ελλειψη εμπιστοσυνης που δειχνεις σε ατομα στο φορουμ που εχουν αποδειξει με την εικονα τους πως ο,τι κανουνε δουλευει.Σου το λενε, λες ναι, και κανεις αυτο που θελεις εσυ.Και ολα αυτα απο τον Αυγουστο του '15.Και εχουμε Σεπτεμβρη του 17.Σε 2 χρονια αν μας ακουγες με την πρωτη, οπως καναμε ολοι οσοι μπηκαμε στο φορουμ πρωτη φορα, θα ησουν σε καλυτερη θεση τωρα.

    5 πραγματα ειχες να κανεις ολα κι ολα.

    1)Προπονηση με βαρη συνεπη, με λιγες, πολυαρθρικες κυριως ασκησεις, και προοδευτικη υπερφορτωση ανα προπονηση/εβδομαδα
    2)Ελαφρως υποθερμιδικη διατροφη.ΟΧΙ κετο,σκετο,carb cycling, low carb,low fat.Απωλεια 1 κιλου το μηνα μαξ.
    3)Αεροβικη οση χρειαζεται και οχι κατι 60 και 50λεπτα που εκανες
    4)Συνεπεια στα παραπανω
    5)Υπομονη

    Και θα ειχες χασει 20 κιλα σε 2 χρονια, με παραπανω μυϊκη μαζα, και καθαρο μυαλο.

    Ο Dexter εχει δικιο.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  10. #790
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Το μεγαλο σου Plateau Σακη δεν ειναι η ζυγαρια.Ειναι η ελλειψη εμπιστοσυνης που δειχνεις σε ατομα στο φορουμ που εχουν αποδειξει με την εικονα τους πως ο,τι κανουνε δουλευει.Σου το λενε, λες ναι, και κανεις αυτο που θελεις εσυ.Και ολα αυτα απο τον Αυγουστο του '15.Και εχουμε Σεπτεμβρη του 17.Σε 2 χρονια αν μας ακουγες με την πρωτη, οπως καναμε ολοι οσοι μπηκαμε στο φορουμ πρωτη φορα, θα ησουν σε καλυτερη θεση τωρα.

    5 πραγματα ειχες να κανεις ολα κι ολα.

    1)Προπονηση με βαρη συνεπη, με λιγες, πολυαρθρικες κυριως ασκησεις, και προοδευτικη υπερφορτωση ανα προπονηση/εβδομαδα
    2)Ελαφρως υποθερμιδικη διατροφη.ΟΧΙ κετο,σκετο,carb cycling, low carb,low fat.Απωλεια 1 κιλου το μηνα μαξ.
    3)Αεροβικη οση χρειαζεται και οχι κατι 60 και 50λεπτα που εκανες
    4)Συνεπεια στα παραπανω
    5)Υπομονη

    Και θα ειχες χασει 20 κιλα σε 2 χρονια, με παραπανω μυϊκη μαζα, και καθαρο μυαλο.

    Ο Dexter εχει δικιο.
    Καλησπέρα Πάνο. Από τα 115 κιλά στα 90 είμαι στα μείον 25 (σε 2 χρόνια)
    Ναι έχω κάνει λάθη το παραδέχομαι και σίγουρα θα μπορούσα να είχα καλύτερα αποτελέσματα μέχρι σήμερα.

    Αλλά έλλειψη εμπιστοσύνης σε έμπειρα Άτομα του Forum που έχουν προσπαθήσει να με βοηθήσουν δεν έχω δείξει ποτέ!!! Και δεν το δέχομαι!!!
    Τόσο ο Κώστας, η Ειρήνη και εσύ όσες φορές με συμβουλέψατε για κάτι πάντα σας άκουγα και ακολουθούσα τις συμβουλές σας.

    ΤΟΣΟ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΚΤIΜΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ!!!

    Με παραδείγματα?

    Ο Κώστας μου έχει βγάλει Ολόκληρο Πρόγραμμα Διατροφής (Το έκανα)
    Τα λόγια της Ειρήνης και η εμπιστοσύνη που τις έχω (Με απέτρεψαν από το να κάνω Κέτο Diet)
    Τα Προγράμματα Προπόνησης που μου είχες βγάλει τα δούλεψα κατά γράμμα.

    Ακόμα και με τον Mazda που δεν έχω επικοινωνία τον εκτιμώ πολύ έχω κάνει στο Παρελθόν Το Πρόγραμμα Passage To Vortex
    Και σε λίγη ώρα ετοιμάζομαι να το κάνω για 2η φορά.
    Επίσης το Βιβλίο που διαβάζω και εφαρμόζω όσο αφορά την Διατροφή το πρότεινε ο Κώστας ο Muslemar και έχει πει και η Ειρήνη τα καλύτερα για το Βιβλίο.

    Όλα αυτά τα παραπάνω σημαίνουν ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.

    Last edited by Zyzz the king; 18-09-17 at 17:11.

  11. #791
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Συμφωνώ με τον Παναγιώτη.

    Όσο καιρό διαβάζω το log σου βλέπω να ξοδεύεις πολύ μεγάλη ενέργεια (και χρήματα;) στο τι κάνει το τάδε θερμογεννητικό, καφείνη, καρνιτίνη, αν θα πάρεις bcaa 4:1 ή 2:1, καζείνη, πολυβιταμίνες, φυστικοβούτυρο σε σκόνη, κρεατίνη, ΗΜΒ, ηλεκτρολύτες, Β-αλανίνη, γλουταμίνη, myamino boost, κλπ. Επίσης κατά καιρούς θες να πειραματιστείς με carb cycling (και πέρσι αν θυμάμαι καλά), κετο, κλπ.

    Μy 2 cents:

    Κάνε ένα βήμα πίσω, πάρε μια ανάσα, βγάλε ένα πρόγραμμα full-body ή upper-lower με έμφαση στις βασικές ασκήσεις και προοδευτική υπερφόρτωση, 3-4 αερόβιες (όχι ΗΙΙΤ, όχι 45λεπτα) και μια ισοθερμιδική διατροφή με μοναδικά συμπληρώματα την whey και αν έχεις ακόμα την κρεατίνη (τα άλλα βάλτα στο υπόγειο για όταν έρθει η ώρα, αν έρθει ποτέ).

    Και ακολούθησέ αυτό το πρόγραμμα προπόνηση/διατροφής μέχρι του χρόνου χωρίς να αλλάξεις τίποτα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #792
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Συμφωνώ με τον Παναγιώτη.

    Όσο καιρό διαβάζω το log σου βλέπω να ξοδεύεις πολύ μεγάλη ενέργεια (και χρήματα;) στο τι κάνει το τάδε θερμογεννητικό, καφείνη, καρνιτίνη, αν θα πάρεις bcaa 4:1 ή 2:1, καζείνη, πολυβιταμίνες, φυστικοβούτυρο σε σκόνη, κρεατίνη, ΗΜΒ, ηλεκτρολύτες, Β-αλανίνη, γλουταμίνη, myamino boost, κλπ. Επίσης κατά καιρούς θες να πειραματιστείς με carb cycling (και πέρσι αν θυμάμαι καλά), κετο, κλπ.


    Μy 2 cents:

    Κάνε ένα βήμα πίσω, πάρε μια ανάσα, βγάλε ένα πρόγραμμα full-body ή upper-lower με έμφαση στις βασικές ασκήσεις και προοδευτική υπερφόρτωση, 3-4 αερόβιες (όχι ΗΙΙΤ, όχι 45λεπτα) και μια ισοθερμιδική διατροφή με μοναδικά συμπληρώματα την whey και αν έχεις ακόμα την κρεατίνη (τα άλλα βάλτα στο υπόγειο για όταν έρθει η ώρα, αν έρθει ποτέ).

    Και ακολούθησέ αυτό το πρόγραμμα προπόνηση/διατροφής μέχρι του χρόνου χωρίς να αλλάξεις τίποτα.
    Άποψη σου φίλε μου Achillezz Η ΩΡΑ ΗΡΘΕ
    Εγώ έσφιξα τα δόντια και αποφάσισα να τα κάνω όλα κατα γράμμα, προχωράω βάση σχεδίου,τα μισά που γράφεις για τα Συμπληρώματα δεν τα έχω πάρει καν.
    Το Φυστικοβούτηρο σε Σκόνη (που είναι φαγητό) και την Καρνιτίνη τα πήρα δώρο από Προσφορά.
    Δεν έχω την παραίσθηση πως το Thermopure και το κάθε Thermopure θα με απογειώσουν
    Την Κέτο δεν την έκανα.

    Η Διατροφή είναι το κλειδί και παράλληλα η μεγαλύτερη μου Αδυναμία.
    Πρώτη φορά μπαίνω τόσο αποφασισμένος με τόσο Καθαρή διατροφή και να φτάσω μέχρι το τέλος, μέχρι να τα καταφέρω χωρίς Cheat χωρίς τίποτα.

    Όταν όμως Ανέβασα την Τελική μου Διατροφή που ακολουθώ και θα ακολουθώ κανείς δεν μπήκε στον Κόπο να κάνει μια διόρθωση (προς το καλύτερο πάντα).

    Το Πρόγραμμα του Mazda Passage To Vortex είναι πάρα πολύ καλό, δοκιμασμένο με πολύ καλά αποτελέσματα (επάνω μου) και τώρα που είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε συνδιασμό με την διατροφή μου θα έχω ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

  13. #793
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τώρα είσαι φάουλ Σάκη.. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να σε συμβουλεύουμε, εσύ να κάνεις τα δικά σου, να τρως τα μούτρα σου και τώρα λες πως δεν μπήκαμε στον κόπο να σου διορθώσουμε την τελική διατροφή. Μην είσαι αχάριστος, τόσα παιδιά έχουμε αφιερώσει χρόνο, τα λέμε, τα ξαναλέμε. Κάνε ότι καταλαβαίνεις, πειραματίσου, δες τι δουλεύει πάνω σου και εύχομαι καλή επιτυχία.

  14. #794
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Τώρα είσαι φάουλ Σάκη.. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να σε συμβουλεύουμε, εσύ να κάνεις τα δικά σου, να τρως τα μούτρα σου και τώρα λες πως δεν μπήκαμε στον κόπο να σου διορθώσουμε την τελική διατροφή. Μην είσαι αχάριστος, τόσα παιδιά έχουμε αφιερώσει χρόνο, τα λέμε, τα ξαναλέμε. Κάνε ότι καταλαβαίνεις, πειραματίσου, δες τι δουλεύει πάνω σου και εύχομαι καλή επιτυχία.
    Ειρήνη γενικά το είπα,δεν αναφέρομαι επί προσωπικού, για όλα τα παιδιά που με έχουνε βοηθήσει (εννωείτε και εσύ) τα γράφω πιο πάνω και πολύ αναλυτικά μάλιστα.

    Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος ούτε να μου διορθώσει το πρόγραμμα μου ούτε να μου το αλλάξει, ούτε έχω κάποια τέτοιου είδους απαιτήσεις προς Θεού!

    Ίσως κάποια παιδιά να μην με παίρνουν στα σοβαρά γιατί κάποιες φορές έκανα τα δικά μου οκ
    Και μπορεί να σκεφτεί κάποιος εφόσον εγώ του λέω τι να κάνει και δεν με ακούει τότε δεν αξίζει να ασχοληθώ σοβαρά., το δέχομαι και το σέβομαι.

    Αλλά αυτό που με πειράζει πολύ είναι πως τώρα που μπήκα σε σειρά και τα κάνω όλα όπως πρέπει
    Ακούω συνεχώς αρνητικά σχόλια.

    Και όσο αφορά το Πρόγραμμα που χρειαζόμουν λίγη Πρωτείνη Παραπάνω ανέβασα λίγο το Κοτόπουλο
    Και έβαλα ένα Γιαουρτάκι Πριν τον ύπνο μαζί με την Καζείνη μου βγήκαν τα Macros μου μια χαρά δεν ήταν τόσο δύσκολο.
    Last edited by Zyzz the king; 18-09-17 at 18:04.

  15. #795
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Mια διαπίστωση κάνω απο το τι γράφεις εσυ στο log σου. Πιο συχνά βλέπω τα προιόντα της myprotein παρά την πρόοδο πχ στις βασικές, τους χρόνους σου ανάμεσα στα σετ, τις ασκησεις σου, τον προγραμματισμο σου, και τετοια πραγματα που νομίζω ότι έχουν μεγαλύτερη σημασία.

    Εγω μπηκα στον κοπο να σου πω την ταπεινη μου γνωμη στο πως να μη πετας τα λεφτα σου και να ξοδευεις φαια ουσι σε θερμογεννετικα και γλουταμινες και το πως χοντρικα νομιζω οτι θα επρεπε να κινηθεις, το οποιο ειναι ακριβως ο,τι σου ειπε και ο Πανος νομιζω.

    Πρεπει να ειναι πολυ καλο το passage to Vortex για το στοχο που εχει, κατα την ταπεινη μου γνωμη ομως οχι ο,τι πιο ιδανικο για σενα σε αυτη τη φαση.

    Τι να σου πω, η γνωμη μου ειναι αυτα, my 2 cents οπως εγραψα. Ο,τι κανεις καλο ειναι.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #796
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Mια διαπίστωση κάνω απο το τι γράφεις εσυ στο log σου. Πιο συχνά βλέπω τα προιόντα της myprotein παρά την πρόοδο πχ στις βασικές, τους χρόνους σου ανάμεσα στα σετ, τις ασκησεις σου, τον προγραμματισμο σου, και τετοια πραγματα που νομίζω ότι έχουν μεγαλύτερη σημασία.

    Εγω μπηκα στον κοπο να σου πω την ταπεινη μου γνωμη στο πως να μη πετας τα λεφτα σου και να ξοδευεις φαια ουσι σε θερμογεννετικα και γλουταμινες και το πως χοντρικα νομιζω οτι θα επρεπε να κινηθεις, το οποιο ειναι ακριβως ο,τι σου ειπε και ο Πανος νομιζω.

    Πρεπει να ειναι πολυ καλο το passage to Vortex για το στοχο που εχει, κατα την ταπεινη μου γνωμη ομως οχι ο,τι πιο ιδανικο για σενα σε αυτη τη φαση.

    Τι να σου πω, η γνωμη μου ειναι αυτα, my 2 cents οπως εγραψα. Ο,τι κανεις καλο ειναι.
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου Achillezzz να είσαι καλά.

  17. #797
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Σήμερα η μέρα μου δεν κλείνει ιδιαίτερα καλά...έλλειψη εμπιστοσύνης...και αχάριστος...λόγια από 2 παιδιά που εκτιμώ πολύ.
    Με πείραξε πάρα πολύ και μου χάλασε και την ψυχολογία και την διάθεση
    Και πιο πολύ από όλα με πειράζει μέσα μου γιατί ξέρω πως και οι 2 με έχουν βοηθήσει με τον τρόπο τους και με τις συμβουλές τους.
    Επομένως έχουν άσχημη εικόνα για εμένα.

    Καληνύχτα.

  18. #798
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έλεος ρε Σάκη.. δηλαδή έλεος.. Από όλα αυτά εσύ αυτό κατάλαβες

  19. #799
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    1)
    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Όσο για την Κέτο που λες, ψαχνόμουνα να δω τι πλάνο διατροφής θα ακολουθήσω και τελικά άκουσα μόνο αρνητικά σχόλια και δεν την έκανα.
    Την εκανες αλλα την σταματησες γιατι δεν ειχε αποτελεσμα, αναθεμα και αν την εκανες σωστα ακομα θυμαμαι αυτες τις αηδιες με το τσενταρ


    2)
    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    O Tom Venuto μέσα στο Βιβλίο του μιλάει για Προχωρημένες τεχνικές απώλειας λίπους και έχει διάφορες λύσεις για να σπάει κάποιος τα Πλατό μια από αυτές είναι η Carb Cycling.
    Αναλόγως το επίπεδο του καθενός (σωματικό λίπος) Προτείνει και την Αναλογία με τις χαμηλές ημέρες Υδατάνθρακα και για τις Υψηλές ημέρες Υδατάνθρακα.
    Εγώ επηδεί ακόμη βρίσκομαι σε μεγάλο ποσοστό θα πρέπει για 6 ημέρες να βρίσκομαι σε χαμηλό επίπεδο Υδατάνθρακα και μια ημέρα την Εβδομάδα σε υψηλή ημέρα (Επιλέγω την ημέρα που θα κάνω την βαριά μου προπόνηση)
    Καθε φορα βρησκεις μια καινουργια "παπατζα" και προσπαθεις μεσω αυτης να χασεις δηθεν λιπος και κιλα,δεν εχεις καθολου υπομονη δε δουελευεις αυτο το προγραμμα ουτε μηνα και πας να το γυρισεις σε carb cycling λες και κολλησες και χρειαζεσαι ριφιντ...η τοτε με την κετο, προγραμμα κετο για μεσιστα αποτελεσματα σε 20 μερες....Αντρα θελω τωρα τον εθελω

    3)
    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    3)Αεροβικη οση χρειαζεται και οχι κατι 60 και 50λεπτα που εκανες
    4)Συνεπεια στα παραπανω
    5)Υπομονη
    Υπογραμιζω το 3) γιατι τα αλλα τα εθιξα πιο πανω...Η αεροβικη ειναι ενα οπλο στη φαρετρα,αρκει αν ξερεις πως και ποσο να το χρησιμοποιησεις...Εσυ εχεις κανει καταχρηση και πλεον πιστευω δε δουλευει..Μαραθωνιες αεροβιες του τυπου 1 ωρα+ με διατροφη γυναικιων θερμιδων... μην αναφερθω σε κορτιζολη κτλ


    4)
    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Συμφωνώ με τον Παναγιώτη.

    Όσο καιρό διαβάζω το log σου βλέπω να ξοδεύεις πολύ μεγάλη ενέργεια (και χρήματα;) στο τι κάνει το τάδε θερμογεννητικό, καφείνη, καρνιτίνη, αν θα πάρεις bcaa 4:1 ή 2:1, καζείνη, πολυβιταμίνες, φυστικοβούτυρο σε σκόνη, κρεατίνη, ΗΜΒ, ηλεκτρολύτες, Β-αλανίνη, γλουταμίνη, myamino boost, κλπ. Επίσης κατά καιρούς θες να πειραματιστείς με carb cycling (και πέρσι αν θυμάμαι καλά), κετο, κλπ.
    Οπως ακριβως τα λεει ο αχιλεας καθε τρεις και λιγο βλεπεις μια καινουργεια μ@@@@ το υτυπου μαι αμινο μπουστ μαι εξτριμ πουκουσου και τουρουορυ και τρεχεις να το παρεις...Μετα μας ρωτας αν ειναι καλο,σου εξηγουμαι καποια πραγαμτα και μετα επιχειρηματολογεις υπερ της αποφασης σου...Δε χρειαζεσαι ουτε καρνιτινες ουτε cla ουτε αμινο εξτριμ, αλλα υατα που σου ειπε ο πανος πιο πανω...
    Οπως ειχα πει και πιο παλια χτιζεις ενα σπιτι και ενω ακομα εισαι στα μπετα ρωτας τη χρωμα κουρτινες να βαλεις...
    (Μη ψαρωνετε απο την καροδυλα το ειχα διαβασει αλλα ειναι απο τις φρασεις που μου εχουν μηνει και την λεω)


    5)
    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    Πρεπει να ειναι πολυ καλο το passage to Vortex για το στοχο που εχει, κατα την ταπεινη μου γνωμη ομως οχι ο,τι πιο ιδανικο για σενα σε αυτη τη φαση.
    Λεει πουθενα ο Σταυρος οτι ειναι αυτο το προγραμμα για να πεσεις απο 90 κιλα στα 85? Αν θυμαμαι καλα το χρησημοποιει στα τελευταια σταδια της γραμμωσης



    Αυτα απο εμενα,τα εχω ξαναπει και πιο παλια αλλα συνεχιζεις στο ιδιο τροπαρι...Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  20. #800
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Η Ειρήνη και ο Πάνος σου δείχνουν τα λάθη σου για να τα διορθώσεις κι εσύ μουτρώνεις γιατί έχουν άσχημη είκονα και έμενα μου απαντάς με κεφαλαία και bold "η ωρα ηρθε". Τι να σου πω μαν....

    Μόλις ξαναδιάβασα το Passage to Vortex. Συνδιασμοί με Βασική Πυραμίδα + Σύστημα "21" + Super Set + DropSet + 4Χ4+ Squeeze + έμφαση αεροβική σε 5ημερο σπλιτ, ειλικρινά Σάκη αμφιβάλλω ότι αυτό απευθύνεται σε σένα που θες απλά ανασύσταση. Όσο λίγο ξέρω τον Σταύρο απ ότι γράφει, για να λέει εροβική σε άδειο στομάχι σε αυτό το πρόγραμμα, εννοεί άλλα πράγματα, όχι απλά να πέσει το % λίπος στο 12% που θες. Ίσως και να υπάρχουν πιο παραγωγικοί τρόποι για να περάσεις την ώρα σου στο γυμναστήριο σε αυτή τη φάση.

    Προσωπικά μη με ακούς καθόλου, δεν είμαι καν bodybuilder άρα δεν έχουν καμία ειδική βαρύτητα τα όσα λέω. Μπορεί να στα γράφω τζάμπα, αλλά στη θέση σου αντί να βγάζω φωτογραφίες τις πατούσες μου στη ζυγαριά, θα τη χρησιμοποιούσα μόνο για να υπολογίζω τα μακροστοιχεία μου, θα χρησιμοποιούσα το log για να γράφω ασκησιολόγιο και κιλά με λεπτομέρεια και τέλος τη διατροφή σε ένα σταθερό πλάνο, με σταθερά μακρο και θα τηρούσα το ίδιο πλάνο για 1 χρόνο με ελάχιστες αλλαγές που θα προκύπταν απο τα σχόλια των πιο έμπειρων. Καμιά φορά ξεχνάμε οτι το πιο σημαντικό εν τέλει είναι η συνέπεια και η πειθαρχία σε ό,τι κάνουμε και όχι τα προχωρημένα συστήματα, τα 100 συμπληρώματα και οι συνεχείς εναλλαγές σε προπόνηση και διατροφή.

    Καλή συνέχεια.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #801
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    1)

    Την εκανες αλλα την σταματησες γιατι δεν ειχε αποτελεσμα, αναθεμα και αν την εκανες σωστα ακομα θυμαμαι αυτες τις αηδιες με το τσενταρ


    2)

    Καθε φορα βρησκεις μια καινουργια "παπατζα" και προσπαθεις μεσω αυτης να χασεις δηθεν λιπος και κιλα,δεν εχεις καθολου υπομονη δε δουελευεις αυτο το προγραμμα ουτε μηνα και πας να το γυρισεις σε carb cycling λες και κολλησες και χρειαζεσαι ριφιντ...η τοτε με την κετο, προγραμμα κετο για μεσιστα αποτελεσματα σε 20 μερες....Αντρα θελω τωρα τον εθελω

    3)

    Υπογραμιζω το 3) γιατι τα αλλα τα εθιξα πιο πανω...Η αεροβικη ειναι ενα οπλο στη φαρετρα,αρκει αν ξερεις πως και ποσο να το χρησιμοποιησεις...Εσυ εχεις κανει καταχρηση και πλεον πιστευω δε δουλευει..Μαραθωνιες αεροβιες του τυπου 1 ωρα+ με διατροφη γυναικιων θερμιδων... μην αναφερθω σε κορτιζολη κτλ


    4)

    Οπως ακριβως τα λεει ο αχιλεας καθε τρεις και λιγο βλεπεις μια καινουργεια μ@@@@ το υτυπου μαι αμινο μπουστ μαι εξτριμ πουκουσου και τουρουορυ και τρεχεις να το παρεις...Μετα μας ρωτας αν ειναι καλο,σου εξηγουμαι καποια πραγαμτα και μετα επιχειρηματολογεις υπερ της αποφασης σου...Δε χρειαζεσαι ουτε καρνιτινες ουτε cla ουτε αμινο εξτριμ, αλλα υατα που σου ειπε ο πανος πιο πανω...
    Οπως ειχα πει και πιο παλια χτιζεις ενα σπιτι και ενω ακομα εισαι στα μπετα ρωτας τη χρωμα κουρτινες να βαλεις...
    (Μη ψαρωνετε απο την καροδυλα το ειχα διαβασει αλλα ειναι απο τις φρασεις που μου εχουν μηνει και την λεω)


    5)

    Λεει πουθενα ο Σταυρος οτι ειναι αυτο το προγραμμα για να πεσεις απο 90 κιλα στα 85? Αν θυμαμαι καλα το χρησημοποιει στα τελευταια σταδια της γραμμωσης



    Αυτα απο εμενα,τα εχω ξαναπει και πιο παλια αλλα συνεχιζεις στο ιδιο τροπαρι...Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις
    bebeto αγόρι μου στο είπα Μια Δυο Τρεις Πέντε Δέκα
    ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ LOG ΜΟΥ!!! Τι δεν καταλαβαίνεις?
    Δεν θέλω πόσο ποιο απλά να στο πω
    Ασχολήσου με τον Εαυτό σου.
    Last edited by Zyzz the king; 20-09-17 at 13:04.

  22. #802
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Το μεγαλο σου Plateau Σακη δεν ειναι η ζυγαρια.Ειναι η ελλειψη εμπιστοσυνης που δειχνεις σε ατομα στο φορουμ που εχουν αποδειξει με την εικονα τους πως ο,τι κανουνε δουλευει.Σου το λενε, λες ναι, και κανεις αυτο που θελεις εσυ.Και ολα αυτα απο τον Αυγουστο του '15.Και εχουμε Σεπτεμβρη του 17.Σε 2 χρονια αν μας ακουγες με την πρωτη, οπως καναμε ολοι οσοι μπηκαμε στο φορουμ πρωτη φορα, θα ησουν σε καλυτερη θεση τωρα.

    5 πραγματα ειχες να κανεις ολα κι ολα.

    1)Προπονηση με βαρη συνεπη, με λιγες, πολυαρθρικες κυριως ασκησεις, και προοδευτικη υπερφορτωση ανα προπονηση/εβδομαδα
    2)Ελαφρως υποθερμιδικη διατροφη.ΟΧΙ κετο,σκετο,carb cycling, low carb,low fat.Απωλεια 1 κιλου το μηνα μαξ.
    3)Αεροβικη οση χρειαζεται και οχι κατι 60 και 50λεπτα που εκανες
    4)Συνεπεια στα παραπανω
    5)Υπομονη

    Και θα ειχες χασει 20 κιλα σε 2 χρονια, με παραπανω μυϊκη μαζα, και καθαρο μυαλο.

    Ο Dexter εχει δικιο.

    Πάνο εαν θέλεις και έχεις τον χρόνο γράψε μου ποιες Πολυαρθρικές Ασκήσεις πιστεύεις πως είναι οι ιδανικές για να τις Εντάξω στο Πρόγραμμα μου
    Last edited by Zyzz the king; 20-09-17 at 13:05.

  23. #803
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έλεος ρε Σάκη.. δηλαδή έλεος.. Από όλα αυτά εσύ αυτό κατάλαβες
    Ειρήνη δεν το διάβασα σωστά μου έγραψες μην είσαι αχάριστος και όχι είσαι αχάριστος...

  24. #804
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Η Ειρήνη και ο Πάνος σου δείχνουν τα λάθη σου για να τα διορθώσεις κι εσύ μουτρώνεις γιατί έχουν άσχημη είκονα και έμενα μου απαντάς με κεφαλαία και bold "η ωρα ηρθε". Τι να σου πω μαν....

    Μόλις ξαναδιάβασα το Passage to Vortex. Συνδιασμοί με Βασική Πυραμίδα + Σύστημα "21" + Super Set + DropSet + 4Χ4+ Squeeze + έμφαση αεροβική σε 5ημερο σπλιτ, ειλικρινά Σάκη αμφιβάλλω ότι αυτό απευθύνεται σε σένα που θες απλά ανασύσταση. Όσο λίγο ξέρω τον Σταύρο απ ότι γράφει, για να λέει εροβική σε άδειο στομάχι σε αυτό το πρόγραμμα, εννοεί άλλα πράγματα, όχι απλά να πέσει το % λίπος στο 12% που θες. Ίσως και να υπάρχουν πιο παραγωγικοί τρόποι για να περάσεις την ώρα σου στο γυμναστήριο σε αυτή τη φάση.

    Προσωπικά μη με ακούς καθόλου, δεν είμαι καν bodybuilder άρα δεν έχουν καμία ειδική βαρύτητα τα όσα λέω. Μπορεί να στα γράφω τζάμπα, αλλά στη θέση σου αντί να βγάζω φωτογραφίες τις πατούσες μου στη ζυγαριά, θα τη χρησιμοποιούσα μόνο για να υπολογίζω τα μακροστοιχεία μου, θα χρησιμοποιούσα το log για να γράφω ασκησιολόγιο και κιλά με λεπτομέρεια και τέλος τη διατροφή σε ένα σταθερό πλάνο, με σταθερά μακρο και θα τηρούσα το ίδιο πλάνο για 1 χρόνο με ελάχιστες αλλαγές που θα προκύπταν απο τα σχόλια των πιο έμπειρων. Καμιά φορά ξεχνάμε οτι το πιο σημαντικό εν τέλει είναι η συνέπεια και η πειθαρχία σε ό,τι κάνουμε και όχι τα προχωρημένα συστήματα, τα 100 συμπληρώματα και οι συνεχείς εναλλαγές σε προπόνηση και διατροφή.

    Καλή συνέχεια.
    Γεια σου φίλε Achilezzz
    Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πραγματικά,ξέρεις γιατί σου απάντησα έτσι? Όχι από κακία θα σου εξηγήσω.
    Ο Κόπος μου και ο Ιδρώτας μου φίλε απέναντι στην Αμφισβήτηση όχι από εσένα προσωπικά γενικά.
    Έχει γίνει από εμένα μια τεράστια προσπάθεια από την Πρώτη ημέρα μέχρι σήμερα.
    Δεν έχω το τέλειο Σώμα ούτε Κοιλιακούς ούτε Six-Pack είμαι, αλλά θεωρώ πως έχω δουλεύψει πολύ σκληρά.
    Κάποια πράγματα τα έκανα σωστά και κάποια άλλα λάθος... και επειδή από τα λάθη μας μαθαίνουμε προσπαθώ να τα κάνω όλα σωστά!

    Δεν θα κρίνω εγώ εσένα εαν είσαι Bodybuilder ή όχι
    Ούτε θα εκστασιαστώ εαν δω κάποιον που έχει σωματάρα και ένας άλλος που έχει ένα μέτριο σώμα θα είναι για τα Μπάζα...
    Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και θα πρέπει να τους σεβόμαστε όλους

    Με πείραξε που μου έγραψες όταν έρθει η ώρα και σου γράφω πως η ώρα ήρθε γιατί πραγματικά πιστεύω πως η ώρα ήρθε!
    Τώρα εαν κάνω λάθος δεν το ξέρω ειλικρινά.

    Τα έχω βάλει όλα σε μια σειρά ειδικά την διατροφή μου σήμερα έσπασα οριακά τα 90 κιλά και θέλω άλλα 5.
    Εαν δεν έφτασε η ώρα να τα δώσω όλα τώρα πότε θα έρθει?

    Για το Πρόγραμμα Passage To Vortex έχεις δίκιο το είδα και εγώ μετά από καιρό και δεν νομίζω πως είναι κατάλληλο για εμένα.
    Θα συνεχίσω με το υπάρχων πρόγραμμα μου στα βάρη.
    Last edited by Zyzz the king; 20-09-17 at 13:25.

  25. #805
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    cats.jpg

    Σημερινή ζύγιση 89.900 έχω ξαναφτάσει 2-3 φορές αλλά με ανορθόδοξο τρόπο Πότε με τόσο Φαγητό.
    Αυτό Κρατάω!

    Carb Cycling (Δευτέρα) Η Αλήθεια είναι πως ένιωθα μεγαλύτερη ενέργεια ειδικά στην Προπόνηση μου, ο μόνος μου Προβληματισμός ήταν τι θα δείξει η ζυγαριά...
    Την επόμενη ημέρα -200 γραμμάρια οπότε μια χαρά πάει και η ημέρα Υψηλού Υδατάνθρακα.

    Αερόβια Προπόνηση:
    45 Λεπτά σταθερή ταχύτητα στο 9.5 Χιλιόμετρα 7.3 Θερμίδες 700
    Κατάφερα και ανέβηκα σε ταχύτητα από 9.2 στο 9.5

    Ο Μεγάλος μου στόχος είναι να είναι η ταχύτητα στο 10
    Όταν το καταφέρω και θα έχω σπάσει παράλληλα 2-3 κιλά ακόμη θα ρίξω την Αερόβια στα 35 λεπτά.
    Last edited by Zyzz the king; 20-09-17 at 13:43.

  26. #806
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Πάνο εαν θέλεις και έχεις τον χρόνο γράψε μου ποιες Πολυαρθρικές Ασκήσεις πιστεύεις πως είναι οι ιδανικές για να τις Εντάξω στο Πρόγραμμα μου
    Οι βασικες Σακη.Πιεσεις με μπαρα/αλτηρες σε ισιο/επικλινη παγκο, καθισματα, αρσεις θανατου,ελξεις στο μονοζυγο/Pulldowns,πωπηλατικες με μπαρα,βυθισεις στο διζυγο πιεσεις ωμων με μπαρα/αλτηρες κλπ.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  27. #807
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Οι βασικες Σακη.Πιεσεις με μπαρα/αλτηρες σε ισιο/επικλινη παγκο, καθισματα, αρσεις θανατου,ελξεις στο μονοζυγο/Pulldowns,πωπηλατικες με μπαρα,βυθισεις στο διζυγο πιεσεις ωμων με μπαρα/αλτηρες κλπ.
    Αυτές τις Ασκήσεις τις δουλεύω στο Πρόγραμμα μου.
    Τα ελεύθερα βάρη δίνουν πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από ότι μηχανήματα.
    Οπότε το πρόγραμμα μου βασίζεται 80% + Σε ασκήσεις με ελεύθερα βάρη.

    Άρσεις Θανάτου δεν δουλέυω(κακώς) μπορώ να την βάλω στο Πρόγραμμα μου
    Με τις έλξεις στο Μονόγυζο δεν τα πάω πολύ καλά.
    Last edited by Zyzz the king; 20-09-17 at 15:08.

  28. #808
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    bebeto αγόρι μου στο είπα Μια Δυο Τρεις Πέντε Δέκα
    ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ LOG ΜΟΥ!!! Τι δεν καταλαβαίνεις?
    Δεν θέλω πόσο ποιο απλά να στο πω
    Ασχολήσου με τον Εαυτό σου.
    Χτυπησου κατω οσο θες, εδω μεσα εκτιθεσαι και οσο εκτιθεσαι θα μαθεις να δεχεσαι την κριτικη των αλλων ?(στο εχω πει και εγω 5-10-100 φρες)...Αν δε σου αρεσει μη ξαναγραψεις εσυ!!!
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  29. #809
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    bebeto αγόρι μου στο είπα Μια Δυο Τρεις Πέντε Δέκα
    ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ LOG ΜΟΥ!!! Τι δεν καταλαβαίνεις?
    Δεν θέλω πόσο ποιο απλά να στο πω
    Ασχολήσου με τον Εαυτό σου.
    Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και θα πρέπει να τους σεβόμαστε όλους

    Ωραίο σεβασμό δείχνεις!! Και άντε ο bebeto και ο κάθε bebeto πες είναι βλάκας, ΕΣΥ που έχεις σεβασμό, είναι τρόπος αυτός;
    Δεν είναι η πρώτη φορά που συμπεριφέρεσαι έτσι, αν θυμάσαι και σε μια κοπέλα νέο μέλος της είχες μιλήσει απότομα/προσβλητικά και η κοπέλα δεν ξαναπάτησε. Βέβαια μετά ζήτησες συγνώμη, αλλά τι να την κάνει..

    Μάθε να δέχεσαι κριτική. Το φόρουμ είναι ανοιχτό σε ΌΛΟΥΣ να γράφουν εάν και εφόσουν δεν θίγουν και δεν βρίζουν.
    Τόσα άτομα εδώ έχουμε κάτσει και προσπαθούμε να σε ξεστραβώσουμε και ΝΑΙ εισαι αχάριστος!!! (καλά διάβασες).

    Σάκη συμορφώσου!!!

    Κανονικά πρέπει όλοι να σε αγνοήσουμε και να μη σου γράφουμε το παραμικρό, να δούμε αν θα σου αρέσει.
    Σκέψου αυτά που σου γράφω!!!

  30. #810
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Για κάποιον λόγο από την ημέρα που ανέβασα την καινούργια μου Διατροφή γίνετε ένα ομαδικό πέσιμο στο Log μου.
    Εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω, αλλά σίγουρα σε πολλούς ενοχλεί η παρουσία μου στο Forum
    Και εκεί που όλα μπαίνουν σε μια σειρά και γίνετε πολύ καλή δουλειά, θυμήθηκαν αρκετοί να βγάλουν την μαυρίλα τους και την κακία τους.

    Έχω μάθει να είμαι κύριος στην ζωή μου ποτέ δεν μπήκα σε κανενός το Log και να σχολιάσω αρνητικά.
    Εδώ όμως είναι το δικό μου Προσωπικό Ημερολόγιο, πράγμα το οποίο πολλοί δεν σεβάστηκαν και επειδή δεν είμαι παιδάκι και να παίζω και εφόσον εκτίθεμαι εδώ μέσα και είμαι Άσχετος, για να μην εκτίθεμαι και με Μεγάλο σεβασμό προς τους Οικοδεσπότες το Forum (γιατί εγώ εδώ είμαι Φιλοξενούμενος)
    Θα κλείσω το Ημερολόγιο μου.


 
Page 27 of 30 FirstFirst ... 172324252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Deadlift: The King?
    By patrianos in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 27-04-14, 17:00
  2. ong bak +warrior king (tony jaa)
    By kusta80 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-11, 14:06
  3. KING KONG
    By fusion in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •