Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    30-04-14
    Posts
    18

    Default Βοήθεια περι Διατροφής για Beginners

    Μίλησα με εναν φίλο γυμναστή , σκεφτόμουν απο καιρό να ξεκινήσω στο σπίτι σοβαρα με γυμναστική και συγκεκριμένα για αύξηση όγκου. Έχω στη διαθεσή μου μερικά βαράκια, στατικό ποδήλατο και επιφάνεια την οποια μπορω να χρησιμοποιήσω για πάγκο.

    Χάζεψα λίγο στο Φόρουμ και υπολογισα πάνω κάτω Θερμίδες που πρέπει να καταναλώνω ( γυρω στις 3,000 θερμίδες) καθώς και τροφές που επιβάλλονται/απαγορεύονται και έφτιαξα στο μυαλό μου μια είδους διατροφή.

    Η ερώτησή μου είναι αν πρέπει να ξεκινήσω διατροφή αμέσως ή εάν αυτό δεν είναι απαραίτητο/καλό.

    Η ποσότητα του φαγητού δεν μου είναι πολύ. Αλλά η απορία μου είναι πχ στο εάν απο τα 0 παω στα 3-4 αυγά ημερησίως μήπως ΄έχει για τον οργανισμό μου κακά αποτελέσματα.

    Επίσης άλλη μια ερωτηση: είμαι λάτρης της Φέτας απο Τυριά. Μπορώ να τρώω με μια σαλάτα λίγο φέτα ή καλό είναι να αποφεύγεται;
    Δεν με νοιάζει να γραμμώσω ταυτόχρονα. Θέλω να επικεντρωθώ στον όγκο προσωρινα.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Κοιτα ως αρχαριος που εισαι η αληθεια ειναι πως με μια βελτιωση στη διατροφη με καλες επιλογες τροφων και με ταυτοχρονη γυμναστικη, αεροβια θα δεις αποτελεσματα. Αλλα αν μπορεις να τηρησεις απο τωρα μετρηματα τοτε ειναι ακομα καλυτερο. Να ξερεις πως πρεπει να τρως πανω απο τις θερμιδες συντηρησης για να παρεις ογκο. Μπορεις να τρως φετα με τη σαλατα. Οσων αφορα τα αυγα οχι δεν υπαρχει θεμα με χοληστερινες και τετοια αυτα λεγοντουσαν παλια. Και εγω τρωω 3-4 και δεν εχω τιποτα.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  3. #3
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Προτίμησε να φας τυρί με 0 ή 2 % λιπαρά, όπως το cottage τυρί.
    PAIN AND GAIN


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Top 12 Beginners' mistakes!
    By Crimson in forum E-Books Για Βάρη Και Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-06, 21:59
  2. Περι διατροφης...
    By Hamurabi in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 13-01-05, 02:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •