Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Member
    Join Date
    25-01-14
    Location
    thessaloniki
    Posts
    26

    Default Προγραμμα Προπονησης

    Καλησπερα.Ειμαι 36 ετων 1.73 και 75 κιλα και ασχουμε με ελευθερα βαρη εδω και 3 χρονια περιπου.Βλεπω σημαντικες βελτιωσεις στο κορμι μου αλλα δεν ξερω πλεον τι προγραμμα να ακολουθησω,δηλαδη splits η full body?Λογω οικονομικης δυσκολιας δεν χρησιμοποιω συμπληρωματα αλλα και ποτε στο παρελθον καποια χημικη υποστηριξη.Θελω να ρωτησω με βαση καποιας προσεγμενης διατροφης για ογκο τι προγραμμα θα ηταν καταλληλο?Δεν ξερω αν συμφωνησετε αλλα σε αυτη την ηλικια και χωρις καποια χημ.υποστηρηξη ειναι πολυ δυσκολο να βγουν δυνατες προπονησεις με βαρια κιλα αλλα και αναλογη αντοχη.Επισημανω οτι δεν με απασχολει να κατεβω σε αγωνες αλλα ουτε και να φτασω στα ακρα με πολυδαπανες διατροφες που χρειαζονται.Με λιγα λογια ενα προγραμμα ογκου για καποιον στη δικη μου ηλικια αλλα χωρις τα μεγιστα αποτελεσματα οσο αφορα την διατροφη λογω οικονομικης δυσκολιας ποιο θεωρητε οτι ειναι καταλληλο να ακολουθησω?Ποιο θα ηταν εκεινο που θα μου παρεχει τα καλυτερα αποτελεσματα? ( splits η full body?)Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπερα Γιωργο.
    Ειμαστε ακριβως ιδια ηλικια (τον αλλο μηνα γινομαι 37). Αν σε διαβαζε κανενας αλλος, θα νομιζε πως γραφει καποιος 80χρονος!! Για ονομα του Θεου.. 36χρ εισαι, φυσικα και μπορεις να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα πανω σου.
    Περα απο καθε προγραμμα ομως, προσπαθησε να αλλαξεις τον τροπο σκεψης σου. Μην σκεφτεσαι αρνητικα, γιατι υποσυνειδητα επηρρεαζεσαι.
    Τα πραγματα ειναι απλα, πολυ πιο απλα απ οτι νομιζεις - Δουλεψε ενα κλασικο bbing πρόγραμμα. Με κλασσικο διαχωρισμο. Με βασικες ασκησεις πλαισιωμενες με καταλληλες απομονωτικες. Σωστη εκτελεση, συνδεση μυαλου/μυ. Ολο αυτο με καταλληλη και ισορροπημενη διατροφη. Και το φαγητο το σπιτικο θα φας και ποικιλια θα εχεις. Απλως οι τροφες που θα εχεις να ειναι καθαρες, οχι σαβουρες κλπ. Παρε χαρτι κ μολυβι, οργανωσου, παρε τ απανω σου και ολα θα πανε καλα!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By smartvot in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 22-04-15, 00:01
  2. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Αλεξης123 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-14, 16:57
  3. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By BlackmanThug in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 19-08-13, 17:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •