Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 113
  1. #61
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Σούλα ξέρεις τι γίνεται; Πολλές φορές ο κόσμος ενοχλείται να βλέπει τους άλλους να προσπαθούν και να καταφέρνουν πράγματα και από το να κοιτάξει ο καθένας τι καλύτερο μπορεί να κάνει για τον εαυτό του, κοιτάνε πώς θα ρίξουν και θα φρενάρουν τους άλλους που το κάνουν. Γιατί αυτό είναι το πιο εύκολο. Το να μην κάνεις τίποτα, είναι σαφώς πιο εύκολο από το να κάνεις κάτι. Ιδιαίτερα σε αυτό που κάνουμε εμείς, το να κάτσει ο άλλος να μετρήσει, να υπολογίσει, να προετοιμάσει και να βάλει πρόγραμμα σε κάποια πράγματα, φαντάζει βουνό. Άμα δεν θέλεις πραγματικά, φυσικά και είναι βουνό.

    Δεν θα σε στηρίξουν ούτε θα σε καταλάβουν όλοι. Απλώς εσύ θα πρέπει να ξεχωρίσεις ποιοι το κάνουν από κακία και ποιοι από άγνοια. Γιατί δεν είναι όλοι κακοί ή "δεν αξίζουν", μην γινόμαστε και απόλυτοι. Εσύ απόλαυσε αυτό που κάνεις και όλα θα έρθουν!

  2. #62
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Σούλα ξέρεις τι γίνεται; Πολλές φορές ο κόσμος ενοχλείται να βλέπει τους άλλους να προσπαθούν και να καταφέρνουν πράγματα και από το να κοιτάξει ο καθένας τι καλύτερο μπορεί να κάνει για τον εαυτό του, κοιτάνε πώς θα ρίξουν και θα φρενάρουν τους άλλους που το κάνουν. Γιατί αυτό είναι το πιο εύκολο. Το να μην κάνεις τίποτα, είναι σαφώς πιο εύκολο από το να κάνεις κάτι. Ιδιαίτερα σε αυτό που κάνουμε εμείς, το να κάτσει ο άλλος να μετρήσει, να υπολογίσει, να προετοιμάσει και να βάλει πρόγραμμα σε κάποια πράγματα, φαντάζει βουνό. Άμα δεν θέλεις πραγματικά, φυσικά και είναι βουνό.

    Δεν θα σε στηρίξουν ούτε θα σε καταλάβουν όλοι. Απλώς εσύ θα πρέπει να ξεχωρίσεις ποιοι το κάνουν από κακία και ποιοι από άγνοια. Γιατί δεν είναι όλοι κακοί ή "δεν αξίζουν", μην γινόμαστε και απόλυτοι. Εσύ απόλαυσε αυτό που κάνεις και όλα θα έρθουν!
    Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι τα πραγματα Ελενα μπορω να καταλαβω και να δεχτω πως δεν γινετε να αρεσει σ ολους αυτο που κανουμε εμεις και να εχουν διαφορετικες αποψεις και να το κατακρινουν λογο αγνοιας λογο μηδαμινης η λαθος ενημερωσης οτιδιποτε οπως οι γονεις μου(παλιας σχολης)αλλα δεν μπορω να ανεχτω την ειρωνια να κοροιδευουν και να γελοιοποιουν αυτο που κανω αυτο με εξοργιζει διοτι το κανουν με κακια και τετοιοι ανθρωποι καλυτερα μακρια και αγαπημενοι...Ξερω οτι ειναι δυσκολο και θελει χρονο και κοπο να διαμορφωσεις το σωμα σου οπως θελεις μετα απο χρονια "κακης του χρησης" ειδηκα ατομα σαν και εμενα που βαζουμε ευκολα λιπος και δυσκολα μυς ειναι ακομα πιο δυσκολα αλλα το κανω πρωτα γιατι με ευχαριστει και θελω να το κανω σε βαθος χρονου οποτε τα αποτελεσματα σιγουρα καποια στιγμη θα φανουν...:-)
    Last edited by Soula; 15-09-15 at 11:54.

  3. #63
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Η σημερινη διατροφη θα εχει ως εξης:
    (στο περιπου τα μακρος ξεχασα το τετραδιο σπιτι με ολες τις λεπτομεριες το απογευμα θα πεσουν διορθωσεις).
    Τριτη 15/9....
    8:00 1/2 ποτηρι φρεσκο γκρειπφρουτ
    9:00 200γρ γιαουρτι 1νεκταρινι 1λ.γ.ηλιοσπορο 1κ.γ κοφτη μελι
    12:00πριν προπ.
    5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ 1κ.γ κανελα 5καρυδια
    15:30 μετα προπ.
    30γρ πρωτεινη 1 μπανανα
    16:30 μεσημερ.
    100γρ κοτοπουλο 100γρ ρυζι καστανο(βρασμενο)+καλαμποκι-αρακα 50γρ.
    19:30 απογευματ.
    100γρ τυρι κοτατζ 1 ξινομηλο 20 αμυγδαλα
    22:30 βραδινο
    100γρ τονο σε νερο μαρουλι-ροκα-σπανακι
    100γρ γλυκοπατατα 1κ.γ ελαιολαδο...
    1762θερμ./143γρ.πρωτ./167γρ.Υδ/58γρ.λιπ
    Last edited by Soula; 15-09-15 at 18:07.

  4. #64
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Προπονηση Τριτηςςςς Πλατη!!!
    5'διαδρομο και 3σετ ασκησεις χωρις βαρη ζεσταμα
    1)εμπροσθολαιμιες ελξεις τροχαλια στο μηχανημα 4?20,15,12,10
    2)κλειστη κωπηλατικη στο μηχανημα 4?20,15,12,10
    3)pull down στη τροχαλια 4?20,15,12,10
    4)αρσεις θανατου 3?20
    5)T-bar 3?20,15,15
    6)κωπηλατικη με αλτηρες σε οριζοντιο παγκο ενα ενα χερι 3?15,12,10
    τελος 20'διαδρομο....

  5. #65
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Γεια σου σουλα. Βάλε την βρωμη στ πρωινό κ πατάτα η ρύζι πριν τη προπόνηση. Εισαι φουσκωμένη κ δεν πηγές πιο νωρίς για προπόνηση η έτυχε;
    Το κοτατζ είχαμε πει ως τελευταίο γεύμα πριν τον ύπνο θα ήταν προτιμότερο. Οταν μπω απο το PC θα δούμε λιγο κ τις ασκήσεις γιατι ειναι κάπως μπερδεμενες με αυτο τον τροπο.

  6. #66
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Γεια σου σουλα. Βάλε την βρωμη στ πρωινό κ πατάτα η ρύζι πριν τη προπόνηση. Εισαι φουσκωμένη κ δεν πηγές πιο νωρίς για προπόνηση η έτυχε;
    Το κοτατζ είχαμε πει ως τελευταίο γεύμα πριν τον ύπνο θα ήταν προτιμότερο. Οταν μπω απο το PC θα δούμε λιγο κ τις ασκήσεις γιατι ειναι κάπως μπερδεμενες με αυτο τον τροπο.
    Θανο μου γεια σου!!!ειπα να τα αλλαζω λιγο για να μην εχω καθε μα καθε μερα πρωι πρωι βρωμη η κοτοπουλο ρυζι/πατατα πριν την προπ. τη βρωμη σημερα την εφαγα 12:00 και 14:15 πηγα προπονηση δεν ενιωσα φουσκομενη κατα τη διαρκεια της προπονησης...Το ιδιο και για το κοτατζ ειχα εχθες το βραδυ πριν τον υπνο και σημερα ειπα να το βαλω για τωρα που ειμαι στη δουλεια που πρεπει να φαω μπαμ μπαμ και εβαλα τονο κανονικο γευμα μολις παω σπιτι να χαλαρωσω και να το απολαυσω μετα απο κανα 2ωρο θα κοιμιθω...Ωχχχ σε μπερδεψα με τις ασκησεις?και εγω απο κηνιτο μπαινω στα γρηγορα και γραφω δεν εχω pc...

  7. #67
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Soula View Post
    Θανο μου γεια σου!!!ειπα να τα αλλαζω λιγο για να μην εχω καθε μα καθε μερα πρωι πρωι βρωμη η κοτοπουλο ρυζι/πατατα πριν την προπ. τη βρωμη σημερα την εφαγα 12:00 και 14:15 πηγα προπονηση δεν ενιωσα φουσκομενη κατα τη διαρκεια της προπονησης...Το ιδιο και για το κοτατζ ειχα εχθες το βραδυ πριν τον υπνο και σημερα ειπα να το βαλω για τωρα που ειμαι στη δουλεια που πρεπει να φαω μπαμ μπαμ και εβαλα τονο κανονικο γευμα μολις παω σπιτι να χαλαρωσω και να το απολαυσω μετα απο κανα 2ωρο θα κοιμιθω...Ωχχχ σε μπερδεψα με τις ασκησεις?και εγω απο κηνιτο μπαινω στα γρηγορα και γραφω δεν εχω pc...
    Απλα η βρωμη θα σο δώσει ενέργεια όλη τη μέρα για αυτο τη προτιμούμε το πρωί.
    Καλές ειναι οι ασκήσεις αλλα θεωρώ οτι πρεπει μα αλλάξεις τη σειρά εκτέλεσης. Εχει κ αυτο την σημασία του

  8. #68
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Απλα η βρωμη θα σο δώσει ενέργεια όλη τη μέρα για αυτο τη προτιμούμε το πρωί.
    Καλές ειναι οι ασκήσεις αλλα θεωρώ οτι πρεπει μα αλλάξεις τη σειρά εκτέλεσης. Εχει κ αυτο την σημασία του
    Ιδεα δεν εχω :-/...δεν ξερω ποια θα ηταν η καλυτερη σειρα για τις ασκησεις στις προπονησεις μου απλα εχω στο μυαλο μου 5-6 ασκησεις μολις τελειωνω τη μια παω στην αλλη..πλιζζζζζ τα φωτα σου!!!!

  9. #69
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Καλημερααα φιλοι μου!!!
    Τεταρτη 16/9 σημερα και η διατροφη θα εχει καπως ετσι αναμενονται διορθωσεις οποιος εχει την ευγενη καλωσυνη...:-)
    8:00 1/2 ποτηρι γκρειπφρουτ φρεσκο χυμο 1σκετο καφε
    9:00 πρωινο 5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ με 5γρ καρυδια και κρανμπερι
    12:00 προ-προπ. 100γρ κοτοπουλο 100γρ ρυζι με λιγο αρακα+καλαμποκι 1 ντοματα 1/4αβοκαντο
    15:30 μετα-προπ. 1shake 30γρ πρωτ. 1 μπανα
    16:30 μεσημ. 100γρ μπιφτεκι 100γρ γλυκοπατατα 100γρ πρασινα φασολακια φρεσκα βραστα
    19:30 απογευμ. μια σαλατα μαρουλι μανιταρια πολυχρωμες πιπεριες 1κ.γ ελαιολαδο 1κ.γ βαλσαμικο ξυδι
    22:30 βραδινο 200γρ γιαουρτι με 15 αμυγδαλα
    1814θερμ./136γρ.πρ./160γρ.υδ/70γρ.λιπ.
    Εχω καποιες απορειες σημερα κανονηκα ειναι off day απο το gym αλλα λεω να βαλω αεροβια μιας και εχω πολυ ενεργεια και ορεξη 14:00 30' ωρα διαδρομο και κοιλιακους-ραχιαιους και σκεφτομαι να βαλω και κατα τις 21:00 αλλη μια αεροβια 60'...διαδρομο 20'τρεξιμο,20'ανηφορα 20' ποδηλατο(κανονικο εκτος γυμναστηριου)αλλα φοβαμαι μηπως ειναι υπερβολικο?σαν υπερπροπονηση?

  10. #70
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Σούλα,
    σου γράφω εδώ για να εχεις μαζεμένες όλες τις πληροφορίες..

    Καταρχην μεινε σε ενα πλάνο, το οτι εχεις διαθεση κ ενεργεια να κανεις 1 ωρα αεροβια αυτο δεν ωφελεί κάπου. Ειναι υπερβολη οι διπλές αερόβιες και δεν έχουν νόημα στη φάση που είσαι.
    Από τις φωτό που μου έδειξες βλέπω πως εχεις ενα ωραιο καλουπι, φαινεται πως έχεις ριξει δουλεια, αυτο ομως που χρειαζεσαι ειναι να συνεχισεις την προσπαθεια σου στα βαρη και σταδιακα να δυναμωσεις ωστε να βαλεις μυς πανω σου. Αυτο ειναι κατι που παιρνει χρονο, δεν γινεται απο τη μια στιγμη στην αλλη, αυτο ειναι κατι που ηδη το γνωριζεις.

    Διατροφικα θα επαιζα ισοθερμιδικα και θα προσπαθουσα να φτυνω αιμα στο τζιμ. Αεροβια δεν χρειαζονται υπερβολες, 4 φορες την εβδομαδα ειναι οκ, οπου θα εβαζα και 1-2 διαλειμματικες.

    Μην αναλωνεσαι σε λεπτομερειες του τυπου να φαω κοτοπουλο ή γιαουρτι, φαε σωστα , δωσε πονο στο τζιμ και κυριως υπομονη και χρονο!!!

  11. #71
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,659

    Default

    Quote Originally Posted by Soula View Post
    Καλημερααα φιλοι μου!!!
    Τεταρτη 16/9 σημερα και η διατροφη θα εχει καπως ετσι αναμενονται διορθωσεις οποιος εχει την ευγενη καλωσυνη...:-)
    8:00 1/2 ποτηρι γκρειπφρουτ φρεσκο χυμο 1σκετο καφε
    Εδω θα εβγαζα το γευμα των 8 και θ αετρωγα των 9 κατευθειαν,στην ουσια οταν ξυπνας,το σωμα σ ζηταει φαγητο και συ του δινεις χυμο ,τον καφε μπορεις να οτν εχεις στο πρωινο σου οπως τωρα ή μιση ωρα πριν την προπονηση
    9:00 πρωινο 5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ με 5γρ καρυδια και κρανμπερι

    12:00 προ-προπ. 100γρ κοτοπουλο 100γρ ρυζι με λιγο αρακα+καλαμποκι 1 ντοματα 1/4αβοκαντο

    15:30 μετα-προπ. 1shake 30γρ πρωτ. 1 μπανα

    16:30 μεσημ. 100γρ μπιφτεκι 100γρ γλυκοπατατα 100γρ πρασινα φασολακια φρεσκα βραστα
    Εδω επειδη ειναι το κανονικο στερεο σου γευμα μετα το shake,ισως να ταν καλυτερα να βγαλεις τα φασολακια και να φας σκετο μπιφτεκι και πατατ (ισως να ναι κ λεπτομερεια βεβαια)

    19:30 απογευμ. μια σαλατα μαρουλι μανιταρια πολυχρωμες πιπεριες 1κ.γ ελαιολαδο 1κ.γ βαλσαμικο ξυδι
    Εδω προσθεσε και μια πηγη πρωτεινης σιγουρα μαζι με το σαλατικο ή και υδατανθρακα

    22:30 βραδινο 200γρ γιαουρτι με 15 αμυγδαλα
    Μπορεις να προσθεσεις εδω τα φασολακια απο το γευμα πριν ανφυσικα σ αρεσουν γευστικα και αν τα βγαλεις απο το 2ο μεταπροπονητικο

    1814θερμ./136γρ.πρ./160γρ.υδ/70γρ.λιπ.
    Εχω καποιες απορειες σημερα κανονηκα ειναι off day απο το gym αλλα λεω να βαλω αεροβια μιας και εχω πολυ ενεργεια και ορεξη 14:00 30' ωρα διαδρομο και κοιλιακους-ραχιαιους και σκεφτομαι να βαλω και κατα τις 21:00 αλλη μια αεροβια 60'...διαδρομο 20'τρεξιμο,20'ανηφορα 20' ποδηλατο(κανονικο εκτος γυμναστηριου)αλλα φοβαμαι μηπως ειναι υπερβολικο?σαν υπερπροπονηση?
    Με κοκκινα οι προτασεις μου για τη διατροφη

    Για την αεροβια οπως σου πε κ η Ειρηνη ειναι υπερβολικο 2 φορες τη μερα

  12. #72
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα Σούλα,
    σου γράφω εδώ για να εχεις μαζεμένες όλες τις πληροφορίες..

    Καταρχην μεινε σε ενα πλάνο, το οτι εχεις διαθεση κ ενεργεια να κανεις 1 ωρα αεροβια αυτο δεν ωφελεί κάπου. Ειναι υπερβολη οι διπλές αερόβιες και δεν έχουν νόημα στη φάση που είσαι.
    Από τις φωτό που μου έδειξες βλέπω πως εχεις ενα ωραιο καλουπι, φαινεται πως έχεις ριξει δουλεια, αυτο ομως που χρειαζεσαι ειναι να συνεχισεις την προσπαθεια σου στα βαρη και σταδιακα να δυναμωσεις ωστε να βαλεις μυς πανω σου. Αυτο ειναι κατι που παιρνει χρονο, δεν γινεται απο τη μια στιγμη στην αλλη, αυτο ειναι κατι που ηδη το γνωριζεις.

    Διατροφικα θα επαιζα ισοθερμιδικα και θα προσπαθουσα να φτυνω αιμα στο τζιμ. Αεροβια δεν χρειαζονται υπερβολες, 4 φορες την εβδομαδα ειναι οκ, οπου θα εβαζα και 1-2 διαλειμματικες.

    Μην αναλωνεσαι σε λεπτομερειες του τυπου να φαω κοτοπουλο ή γιαουρτι, φαε σωστα , δωσε πονο στο τζιμ και κυριως υπομονη και χρονο!!!
    Ειρηνη μου σ ευχαριστω για τον χρονο σου οπως σου εχω ξανα πει πολυτιμη η γνωμη σου παντα!!!Εννοειται το γνωριζω πως εχω δρομο μπροστα μου μεχρι το στοχο μου αλλα θελω να ναι μακρυ το ταξιδι για να απολαυσω τη διαδρομη και να με κραταω παντα ενεργη τα αποτελεσματα καποια στιγμη θα ερθουν δεν βιαζομαι...Στο τζιμ τα δινω ολα και παντα προσπαθω,ψαχνομαι για να βελτιωνομαι σε τεχνικη και δυναμη.Οκ ετσι θα συνεχισω 4αεροβιες την εβδομαδα οπου οι 2διαλειματικες οσο για τη διατροφη ειναι οσο πιο καθαρη και σωστη γινεται...

  13. #73
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Με κοκκινα οι προτασεις μου για τη διατροφη

    Για την αεροβια οπως σου πε κ η Ειρηνη ειναι υπερβολικο 2 φορες τη μερα
    Σ'ευχαριατω για τις προτασεις σου!Στις 8πινω μονο ενα χυμο και καφε γιατι ξεκηναω για τη δουλεια με ποδηλατο και οσες φορες εχω φαει πρωτα κατι μου ανεβαινουν στη διαδρομη και ετσι τρωω πρωινο μολις φτασω στη δουλεια στις9:00..στο απογευματινο 19:30ελεγα να βαλω λιγο κοτοπουλο αλλα θα ξεφυγω σε μακρος στη πρωτεινη...βραδινο γιαουρτι και φασολακια χμμμ μαλλον σκετο το γιαουρτακι μου νομιζω καλυτερα γευστικα τουλαχιστον...

  14. #74
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,659

    Default

    Μην εισαι τοσο απολυτη με τις θερμιδες,δηλαδη και 20γρ πρωτεινη παραπανω να πας (80 θερμιδες) τι εγινε,δεν σημαινει οτι αν φας 100 θερμιδες παραπανω ας πουμε οτι θα λιπωσεις
    Δεν ειμαστε ρομποτ,μετα απο ταδε θερμιδες βαζουμε λιπος
    Ε και δεν ειναι και τοοσο μεγαλη διαφορα 80 θερμιδες αφου κανεις κ προπονησεις κανονικα και αεροβιο,και προ παντων ειναι απο καθαρο φαγητο
    Last edited by iLikeBB; 16-09-15 at 14:08.

  15. #75
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Μην εισαι τοσο απολυτη με τις θερμιδες,δηλαδη και 20γρ πρωτεινη παραπανω να πας (80 θερμιδες) τι εγινε,δεν σημαινει οτι αν φας 100 θερμιδες παραπανω ας πουμε οτι θα λιπωσεις
    Δεν ειμαστε ρομποτ,μετα απο ταδε θερμιδες βαζουμε λιπος
    Ε και δεν ειναι και τοοσο μεγαλη διαφορα 80 θερμιδες αφου κανεις κ προπονησεις κανονικα και αεροβιο,και προ παντων ειναι απο καθαρο φαγητο
    Χαχαχα καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου καπου ειχα διαβασει οτι παιρνεις περισσοτερες θερμιδες απο οσες χρειαζεσε παιρνεις βαρος καταναλωνεις λιγοτερες χανεις βαρος και γι αυτο προσπαθουσα να μην ξεφευγω κατα πολυ σε θερμιδες αλλα μαλλον αυτο ισχυει οταν τις ξεπερνας κατα πολυ και οχι τοσο απο καθαρες τροφες...εβαλα στο απογευματινο μου λιγο κοτοπουλακι στη σαλατα ;-)
    Last edited by Soula; 16-09-15 at 18:18.

  16. #76
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Πεμπτη 17/9 η καλυτερη μου!!!Ημερα ποδιων...
    Διατροφη:
    8:00 1/2 ποτηρι γκρειπφρουτ 1καφε(μονο ετσι ανοιγει το ματι χαχα)
    9:00 πρωινο 200γρ γιαουρτι 100γρ μανγκο 20γρ κουακερ 1κγ κανελα 2κγ ηλιοσπορο
    12:00 προ-προπον. 5ασπραδια 1 κροκο 200γρ γλυκοπατατα
    15:30 μετα-προπ. 1shake 30 γρ πρωτ.20γρ υδ. 1μικρη μπανανα
    16:30 μεσημεριανο 100γρ κοτοπουλο 100γρ ρυζι μπροκολο
    19:30 απογευματινο 100γρ κοτοπουλο σαλατα μαρουλι-ροκα-σπανακι 1/4 αβοκαντο
    22:30 βραδινο 100γρ κοτατζ 2,2λιπ. με αγγουρι και 1-1/2 κγ. ελαιολαδο 1ξινομηλο
    1828θερμ./142γρ.πρ./180γρ.υδ./60γρ.λιπ.
    Στις 14:00 παω για ποδαρακια και θα ανεβασω το απογευμα αναλυτικα τη προπονηση...
    Last edited by Soula; 17-09-15 at 13:23.

  17. #77
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Τα 20 γρ. υδατάνθρακα που λες στο μεταπροπονητικό τι είναι;

    Και (γνώμη μου) στο τελευταίο βγάλε το ξινόμηλο. Επίσης αντί για ελαιόλαδο μπορείς να βάλεις κάποιον ξηρό καρπό.

  18. #78
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Τα 20 γρ. υδατάνθρακα που λες στο μεταπροπονητικό τι είναι;

    Και (γνώμη μου) στο τελευταίο βγάλε το ξινόμηλο. Επίσης αντί για ελαιόλαδο μπορείς να βάλεις κάποιον ξηρό καρπό.
    Αυτα τα 20γρ ειναι συμπληρωμα υδατανθρακα glykomaize τα βαζω μαζι με τη πρωτεινη οχι παντα αλλα οταν θελω να συμπληρωσω λιγο υδατ. στο μεταπρ. οπως σημερα ετυχε να εχω μια μινι μπανανα χμμ ζητημα 2δαγκωνιες οταν ειναι κανονικη μετρια δεν βαζω +...Οσο για το ξινομηλο και εγω δεν ημουν σιγουρη ειπα ελαιολαδο με αγγουρακι γιατι ξεμεινα απο ξηρους καρπους και δεν ξερω αν προλαβω να εφοδιαστω σημερα...
    Last edited by Soula; 17-09-15 at 13:59.

  19. #79
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σούλα, πέτα τα glykomaize και όλα αυτά τα σκατολοϊδια και μην χαραμίζεις τις θερμιδες σου σε "αδειες" τροφες που δεν σου προσφερουν τιποτα παρα κενες θερμιδες.
    Προτιμησε ποιοτικο υδατανθρακα, δοξα το Θεο εχουμε αφθονες επιλογες.
    Τωρα αν φας αμυγδαλα ή λαδι, μικρο το κακο. Φαε ότι διαθεσιμο υπαρχει σε καλο λιπος και εισαι οκ.

  20. #80
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σούλα, πέτα τα glykomaize και όλα αυτά τα σκατολοϊδια και μην χαραμίζεις τις θερμιδες σου σε "αδειες" τροφες που δεν σου προσφερουν τιποτα παρα κενες θερμιδες.
    Προτιμησε ποιοτικο υδατανθρακα, δοξα το Θεο εχουμε αφθονες επιλογες.
    Τωρα αν φας αμυγδαλα ή λαδι, μικρο το κακο. Φαε ότι διαθεσιμο υπαρχει σε καλο λιπος και εισαι οκ.
    Και εγω Ειρηνη δεν το εχω και πολυ σε εκτιμηση προτειμω μια μπανανα μετα τη προπονηση αλλα ξερεις μου το πλασαραν "δωρο"να το δοκιμασω και να φανταστεις μου το προτειναν και για πριν την προπονηση για να ειναι πιο αποδοτικη χαχα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να αντικαταστησω τα κανονικα μου γευματα με σκονες ουτε να σπαταλησω χρηματα για να αγορασω τη συσκευασια...

  21. #81
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Σημερα οπως ειπα και νωριτερα ειχα Ποδαρακια στο gym...
    10' διαδρομο 3 συπερσετ προβολες και βαθια καθισματα χωρις βαρος ζεσταμα.
    1)πρεσα ποδιων σουπερσετ πρωτα ενα ενα ποδι μετα και τα δυο χωρις διαλειμα 3?20,15,12
    2)ενα ενα ποδι στη τροχαλια εκτασεις πλαγια και πισω 3?20,15,15
    3)σουπερσετ αρσεις θανατου με μπαρα με ρουμανικες αρσεις με ισια ποδια 4?20,15,12,10
    4)σκουατ με μπαρα ελευθερα 3?15
    5)σκουατ στο σμιθ 3?15,12,10
    6)σουμο σκουατ 3?25,20,15
    7)εκτασεις τετρακεφαλων στο μηχανημα 4?15,12,10,8
    8)καμψεις μ.δικεφαλα στο μηχανημα 4?20,15,12,10
    10'ποδηλατο αποθεραπεια...
    Δεν ξερω ισως ειναι πολλες οι ασκησεις ισως καποιες να ναι περιτες ισως να ειναι με λαθος σειρα ισως....Το μονο που ξερω ειναι το τι ενιωσα...Ενιωσα τα ποδια μου να εχουν παρει φωτια πραγματικα εσταξα,, σε καθε επαναληψη μυαλο-μυς ηταν ενα μεχρι και οι γλουτοι δυσκολο κομματι για εμενα σημερα ενιωσα οτι δουλεψαν αρκετα καλα, απ'οτι ειδα σε σχεση με προηγουμενες προπ. η αποδοση μου και η δυναμη ανεβηκε...Τωρα βεβαια οσο περνανε οι ωρες και δεν υπηρξε και καθολου χρονος για ξεκουραση μονο φαγητο και ξανα δουλεια σερνομαι αλλα αξιζε....;-)

  22. #82
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    το πιο πιθανό με αυτά (δέν ξέρω το συγκεκριμένο) είναι στην αρχή να νοιώσεις πιο δυνατή κλπ, αλλά θα πέσεις πιο γρήγορα μέσα στην προπόνησή σου. Δέν έχουν νόημα αυτά. Παρέμεινε στα κλασικά.

  23. #83
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    το πιο πιθανό με αυτά (δέν ξέρω το συγκεκριμένο) είναι στην αρχή να νοιώσεις πιο δυνατή κλπ, αλλά θα πέσεις πιο γρήγορα μέσα στην προπόνησή σου. Δέν έχουν νόημα αυτά. Παρέμεινε στα κλασικά.
    Γεια σου Γιωργο.Οταν εννοω σερνομαι ειναι απο το πονο που νιωθω στα ποδια αλλα ενεργεια με τη διατροφη που κανω εχω αρκετη.Γυμναζομαι σχεδον ενα χρονο ξερω δεν ειναι πολυ αλλα για αρκετο διαστημα παρεμεινα στις κλασικες οι οποιες γνωριζω ειναι οτι καλυτερο αλλα θελω το κατι τις παραπανω αν ομως ειναι λαθος θα το διορθωσω...

  24. #84
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    για το glykomaize εννουσα

  25. #85
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    για το glykomaize εννουσα
    χαχαχαχ Καλημερα αλλο καταλαβα εγω χαχα :-) ναι το glykomaize ειναι περιτο για εμενα...

  26. #86
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Καλημερα Καλημεραααα!!!Τι πιο ωραιο να ξυπνας και να μην μπορεις να σηκωσεις τα ποδια σου απο το κρεβατι αυτο σημαινει οτι δουλεψαμε καλα εχθες...Σημερα εχει την εξης διατροφη ???και αργοτερα Δικεφ.-Τρικεφ.-Κοιλιακους-ραχιαους...
    Παρασκευη 18/9:
    8:00 1/2 γκρειπ.χυμο 1σκετο καφε
    9:00πρωινο 5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ-καρυδια-κρανμπερι 1κγ.κανελα
    12:00προπροπ. 140γρ.πλιγουρι 100γρ κοτοπουλο 1/4αβοκαντο
    15:30μεταπροπ. 30γρ πρωτ. 1μπανανα(ηθελα να ρωτησω πειραζει που βαζω καθε μερα μπανανα??)
    16:30 μεσημερ. 100γρ σολωμο φρεσκο μπροκολο-κολοκυθακι(στον ατμο) 200γρ πατατα
    19:30 απογευμ. 150γρ.γιαουρτι 100γρ.καστανο ρυζι 1φ.ανανα
    22:30 βραδινο 100γρ σολωμο σαλατα μαρουλι-ροκα-σπανακι +ισως λιγα κοκκινα φασολια 100γρ.
    1805θερμ/148γρ.πρ./184γρ.υδ./53γρ.λ.

  27. #87
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Προπονηση δικεφαλα-τρικεφαλα,κοιλιακοι-ραχιαιοι...
    5'διαδρομπ 3σετ βασικες ασκησεις για χερια με ελαφρυ βαρος
    1)καμψεις δικεφαλα καθιστη 3?15,12,10
    2)εκτασεις πισω τρικεφαλα σε οριζοντιο παγκο 3?15
    3)καμψεις σφυρια ορθια 3?15,12,10
    4)πουλ οβερ 2?15ενα ενα χερι 2?15,12 και τα δυο χερια
    5)καμψεις δικεφαλα με στραβομπαρα 4?15,12,10,8
    6)εκτασεις τρικεφαλα σκοινι στη τροχαλια 4?15,12,10,10
    κοιλιακοι 1)ασκηση V με μπαλα 3?20
    2) jackknife με τα ποδια σε ιμαντες trx 3?20
    3)σε σταση σανιδα ελξεις γωνατα διαγωνια εσω του κορμου και πλαγια εξω πλαγιους κοιλιακους 3?20(δεν θυμαμαι πως τη λενε αυτη την ασκηση χαχα)
    ραχιαιοι ξαπλωμενη μπρουμητα σε στρωμα ανασηκωση ενος χεριου με αντιθετο ποδι 3?20 και υπερεκτασεις 3?20...
    τελος 15'ποδηλατο...

  28. #88
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Soula View Post
    Καλημερα Καλημεραααα!!!Τι πιο ωραιο να ξυπνας και να μην μπορεις να σηκωσεις τα ποδια σου απο το κρεβατι αυτο σημαινει οτι δουλεψαμε καλα εχθες...Σημερα εχει την εξης διατροφη ???και αργοτερα Δικεφ.-Τρικεφ.-Κοιλιακους-ραχιαους...
    Παρασκευη 18/9:
    8:00 1/2 γκρειπ.χυμο 1σκετο καφε
    9:00πρωινο 5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ-καρυδια-κρανμπερι 1κγ.κανελα
    12:00προπροπ. 140γρ.πλιγουρι 100γρ κοτοπουλο 1/4αβοκαντο
    15:30μεταπροπ. 30γρ πρωτ. 1μπανανα(ηθελα να ρωτησω πειραζει που βαζω καθε μερα μπανανα??)
    16:30 μεσημερ. 100γρ σολωμο φρεσκο μπροκολο-κολοκυθακι(στον ατμο) 200γρ πατατα
    19:30 απογευμ. 150γρ.γιαουρτι 100γρ.καστανο ρυζι 1φ.ανανα
    22:30 βραδινο 100γρ σολωμο σαλατα μαρουλι-ροκα-σπανακι +ισως λιγα κοκκινα φασολια 100γρ.
    1805θερμ/148γρ.πρ./184γρ.υδ./53γρ.λ.
    Oχι δεν πειραζει. Την χρειαζεσαι εκεινη τη στιγμη.

  29. #89
    New Member
    Join Date
    29-08-15
    Posts
    82

    Default

    Καλησπερα στο fitπαρεακι ελπιζω για ολους να ειναι μια ομορφη μερα με δυνατες προπονησεις!!!;-) Οπως καθε μερα εδω ειμαι με συνεπεια να γραψω τη διατροφη μου...
    Σαββατο 19/9/15...
    8:00 1/2 φ.χυμο γκρειπφρουτ 1σκετο καφε
    9:00πρωινο 5ασπραδια 1κροκο 50γρ κουακερ-καρυδια-κρανμπερι 1κγ. κανελα
    12:00 προπροπ.200γρ γιαουρτι 200γρ μανγκο 2κγ. ηλιοσπορο
    15:30μεταπροπ. 1μπανανα 30γρ πρωτεινη
    16:30 μεσημεριανο 150γρ σολωμο με σαλατα μαρουλι ροκα σπανακι ντοματα 100γρ μωβ φασολια 140γρ πλιγουρι
    19:30 απογευματινο 100γρ τυρι κοτατζ αγγουρι 100γρ πατατα
    22:30 βραδινο 100γρ γιαουρτι 1/2 σκουπ πρωτ.βανιλια 1κγ.κακαο 15αμυγδαλα(να απολαυσω ενα γλυκακι και εγω σαν cheat ενα πραγμα χαχα..)
    Δεν μου πολυ καθετε καλα 3γευματα με γαλακτοπροιοντα αλλα ειναι οι μονες τροφες με καποια πρωτεινη εκτος απο τα αυγα και το σολωμο...Αυριο που εχω οφφ απο δουλεια και gym θα παω για εφοδιασμο....Αργοτερα θα ποσταρω τη σημερινη προπ. 14:00Ωμοι-30'αεροβιο μεσης εντασης διαδρομο...

  30. #90
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τι τον θες βρε Σουλα τον ηλιοσπορο πριν την προπονηση; Βγαλτον τελειως απο εκει.
    Κανε ανεφοδιασμο ταχιστα, ειπαμε με γιαουρτια δεν χτιζεται σωμα.
    Παρε τη λιστα παραμασχαλα που υπαρχει στην ενοτητα με τα αρθρα και εφοδιασου με τις τοπ τροφες.


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το καθημερινό μου προγραμμα.....
    By KonstantinosV in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-09-12, 14:20
  2. Διατροφολόγιο καθημερινο για γυναίκες
    By Mariechen in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 15
    Last Post: 25-08-12, 15:41
  3. Πρόγραμμα Για Αρχή
    By Wargod in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 20-07-12, 18:29
  4. Πρόγραμμα Γράμμωσης - Η Αρχή
    By acop in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-11, 23:09
  5. Νέα Αρχή - Συμβουλές Για Πρόγραμμα
    By BounceR_ in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 27
    Last Post: 22-06-10, 18:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •