Καλησπέρα ειμαι καινούργιος εδω μέσα και θελω να σας πω:
με λενε Μανούσο ειμαι 17 και 78 κιλά και 1.77 ύψος.
Πριν απο 3 χρονια περιπου έκανα χειρουργείο σκολίωσης 90 μοίρες και τώρα πήγαν 15 σχεδόν τίποτα. Μετα που τελείωσα το χειρουργείο μετα απο 1/2 μήνες γράφτηκα γυμμαστηριο για να αποκτήσω ξανα μυική μάζα επειδή πει 16 χρονια ειχα σκολίωση και δεν ειχα γυμναστή ποτε στην ζωη μου. Τέλος παντον τώρα έχουν περάσει 3 χρονια και εχω αποκτήσει και μυική μάζα και γυμνάζομαι σχεδόν καθε μερα κανονικά όπως ολους και με βαροι.
Τελος πάντων το θέμα ειναι οτι δεν εχω ιδέα απο γυμμαστικη απλός παω επειδή ο γιατρός μου μου εχει πει οτι μέχρι να 20 πρεπει να πηγαίνω. Ο στόχος μου ειμαι να αποκτήσω ενα ωραια γυμνασμένο γραμμένο σωμα κατι που δεν το εχω καταφέρει αυτα τα 3 χρονια. Με την οικογένεια μου εχω τσακώνομαι συνέχεια επειδή δεν βλέπουν αποτέλεσμα πάνω μου και νομίζουν οτι το πληρώνουν άδικα, αλλα εγω θελω να πηγαίνω.
Η διατροφή μου ειναι: Το πρωι τίποτα
το μεσημέρι οτι μαγειρέψει η μητεραμου
το βραδυ επίσης το ιδιο και τρω το βραδυ 10:00 περιπου.
Το απόγευμα αντε να φαω λιγο φαγητό απο το μεσημέρι αλλα λιγο.
γλοικα τρώγω μονο οταν εχω γιορτή/γενέθλια μιας και δεν Μαρεςουν πολυ.
Ψωμιά σπάνια τρώγω.
Αυτο που θελω εγω ειναι να αποκτήσω ενα γραμμένο σωμα έως του χρόνου το καλοκαίρι,
μπορειτε να μου πείτε συμβουλές η τι να τρώγω?
μπήκα έκανα μια βόλτα στο σιτε μπήκα εκει που λεει διατροφή για γραμωση και αλλα δεν καταλαβαίνω ετσι όπως τα λεει πχ πρωτεΐνες υδατάνθρακες και αλλα. Εχω και δισλεξια και δεν........
Επισης λεω του γυμναστή μου: ρε κωστα βγάλε μου ενα προγραμα για γραμμωση Και μου λεει θελει δουλειά και βλακίες. Δεν μου δίνει σημασία