Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Θέματα με γυμναστική και διατροφή και συμπληρωματα

    Καλησπέρα !...είμαι νέος εδώ και χρειάζομαι βοήθεια!...ονομάζομαι Κώστας και έχω κάποια ερωτήματα....πάω γυμναστήριο 4 μην μέχρι τώρα είχα μια ισορροπημένη διατροφή και έκανα όγκο στο γυμναστήριο κανονικότητα ή ηλικία μου είναι 15.5 χρόνων ...λοιπόν τώρα αρχιζει ξανά ή σχολική σεζόν αυτό ισχύει κανονικά και για την άθληση... Παίζω μπάλα σε μια ομάδα πηγαίνω 2 προπονήσεις και λόγο φροντιστηρίων πηγαίνω μόνο 2 φορές γυμναστήριο την εβδομάδα + έναν αγώνα το σαββατοκύριακο φτάνουμε της 5 μέρες άθλησης...στην μπάλα κάνουνε ενδυνάμωση κοιλιακών ποδιών αντοχής και γραμμωσης οπότε το κομμάτι κορμού κοιλιάς καρδιάς και γενικά λίπους είναι οκ!!...από εκεί και πέρα θέλω ταυτόχρονα και όγκο αλλά όχι παντού εφόσον γυμναζω πόδια κιλοια και καρδιά στην μπάλα δεν χρειάζομαι αυτά ...χρειάζομαι μόνο στήθος και χέρια ..πλάτη δεν θέλω γτ κάνω μονόζυγο σπίτι +δεν θέλω να ανοιξω άλλο κάνω συντήρηση...και νομίζω φτάνουν 2 ημέρες την εβδομάδα στο γυμναστήριο για 3-4 μυϊκές ομάδες...έχω σκευτεις να συνδυασω δικαφαλα και τρικεφαλα μαζοι και να κάνω το στθηθος με λίγο ποδια για καλύτερη απόδοση στην μπάλα οπότε ρυμθισαμε και τον όγκο ...άρα μέχρι στιγμής οκ!!..λοιπόν προχοραω στο θέμα έχω λίπος στο στηθος λίγο βέβαια το περισσότερο είναι μύες...μπορείτε να μου οροτεινετε κάποια καλή γυμναστική για στήθος μαζί με καλή και μικρή αερόβια +διατροφή για να φύγει γτ δεν αντεχετε ευχαριστώ και για εδώ...τέλος περναω στα συμπληρωματα γνωρίζω ότι στην ηλικία μ μπορώ να παρω μόνο πρωτεινη λέτε να παρω για να φοθσκοσω του μύες που σας είπα πιο γρήγορα ή θα έχω θέματα???????ευχαριστώ προκαταβολικα!!!...κωστης-15 ετών!. .....αααα ΞΕΧΑΣΑ !..είμαι 58 κιλά και ύψος 169..ότι άλλο έχω ξεχάσει πείτε μ!
    Last edited by mikrosPalestis; 04-09-15 at 04:46.

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    1.Η πρωτεινη δε θα σε κανει arnold, απλη πρωτεινη ειναι που κατα κορον θα ειναι αχρηστη αν η διατροφη σου δεν υποστηρίζει την ολη σου προσπαθεια
    2.Το να μην προπονεις πλατη θα φαινεται ασχημο μετα απο ενα σημειο που θα εχει μεγαλώσει απο το μονόζυγο αλλα δε θα ναι γεματη.
    3.Για την απωλεια λιπους , διαβασε τ αρθρα στο φορουμ ωστε να φτιαξεις μια διατροφη (οχι ακραια πραγματα, με τα βασικα στην ηλικια σου κανεις θαυματα)

    Καλως ορισες

  3. #3

    Default

    Αυτό για την διατροφή το μόνο εύκολο!!...πίστεψε με δεν θέλω να παρω άλλο πλάτη γτ για την ηλικία κ δεν μ αρέσει και εμφανισιακά έχω ανοίξει πολύ και μπορώ να την συντηρώντας να λίγο μονόζυγο δυστηχως πλάτη παίρνω πολύ εύκολα σε αντίθεση με άλλους μύες!!...θέλω τώρα να κάνω ένα σθητο και όμορφο στήθος χωρίς λίπος με τα πόδια όπως σας είπα πως θα γυμναζω με μεγάλα μπράτσα!!...για το στήθος έχω ασκήσεις και διτραοφη τα οποία μπορούν να με βοηθήσουν....μπορείτε όμως να μου δώσετε κάποιο tip για πιο γρήγορο φουσκομα στα μπράτσα???..ευχαριστώ και πάλι!

  4. #4
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Δεν υπαρχει "πιο γρηγορο",δε γινεσαι απο τη μια μερα στην αλλη με μπρατσα και 6pack...Θελει χρονο να φτιαξεις σωμα,αν βιαζεσαι για αποτελεσματα δεν θα γίνει τιποτα

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Εισαι 15 χρονων.Κανε γυμναστικη και απολαυσε την, και μην ψαχνεις ευκολες λυσεις και τροπους να "κοψεις δρομο".Φυσικα αυτο, δεν γινεται.Γι'αυτο φαε υγιεινα, γυμνασου με μετρο και τα αποτελεσματα θα ερθουν με το χρονο.Μη σκοτιζεσαι για το πως και το ποτε.Αλλη σκοτουρα δεν ειχες απο το να τρελαινεσαι στα 15 σου για "φουσκωμενο" στηθος και για μπρατσα.

    Επισης, τι εχετε παθει ρε με τα μεγαλα χερια;Δειτε το σωμα σα συνολο, μη γινετε σα χιμπατζιδες.

    Push-ups με ανοιχτη και κλειστη λαβη, ελξεις με ουδετερη, αναποτη, και κλειστη λαβη, καμια 2 ασκησεις με βαρακια για τα χερια, και θα εισαι και αρμονικος.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  6. #6

    Default

    uploadfromtaptalk1441391785289.jpguploadfromtaptalk1441391823894.jpguploadfromtaptalk1441391857055.jpg .....ευχαριστώ για της συμβουλές σας...τώρα για να δω αν κάνω καλά πράγματα στο γυμναστήριο για 4 μήνες ή φωτό που σας έστειλα είναι καλες????


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυμναστική Με Συμπληρώματα
    By Soulafein in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-14, 21:27
  2. Νέος στα συμπληρώματα και στη γυμναστική
    By lookito in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 08-10-12, 16:10
  3. Θέματα Doping
    By gkaounis in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 59
    Last Post: 27-04-12, 16:42
  4. Διατροφή -Συμπληρώματα- Γυμναστική,τα αλλάζω όλα;
    By phaedra in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-11, 07:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •