Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6

Thread: My Program!

  1. #1

    Default My Program!

    Θα ήθελα αν μου αξιολογήσετε το πρόγραμμα και να μου πείτε τι πιστεύετε ότι θέλει αλλαγή.Στόχος μυική υπερτροφία με διατροφή βασισμένη σε υψηλή πρωτεινη και ελαφρά υπερθερμιδικά μέχρι τον επόμενο Μάρτη.

    Δευτέρα-Στήθος+δικέφαλα

    ίσιο πάγκο 5 σετ/επικλινή αλτήρες 5 σετ/ανοίγματα επικλινή 4 σετ/crossover(ψηλά) 4 σετ/πάλι ίσιο πάγκο dropset μέχρι fail(συνήθως 3 σετ).
    σφυριά 5 σετ/κάμψεις δικ 5 σετ
    κοιλιακοί μηχάνημα/ραχιαιοι

    Τρίτη Πλάτη-τρικέφαλα

    κωπηλατική μπάρα αναποδη λαβή 4 σετ/έλξεις τροχαλία 4 σετ/Τ bar 4 σετ/ έλξεις τροχαλία με V 4 σετ/κωπηλατική με ατληρα drop set/4σετ τραπς με αλτήρες
    γαλλικές ίσιο πάγκο super set με πιέσεις κλειστή λαβή σε ίσιο 4 σετ/σχοινί 5 σετ

    Τετάρτη off

    Πέμπτη Ώμοι

    πιέσεις αλτήρες 4 σετ/πλάγιες εκτάσεις 1 χέρι 4 σετ/reverse flyes 4 σετ/super set πλάγιες εκτάσεις με πιέσεις αλτήρες 4 σετ/drop set reverse flyes με σχοινί/4σετ τραπς με αλτήρες
    κοιλιακοί μηχάνημα/ραχιαιοι

    Παρασκευή Πόδια
    5 σετ squat/5 σετ πρέσσα/4 σετ μηριαία δικ. μηχάνημα/4 σετ τετρακέφαλα μηχάνημα/4 σετ γάμπες μηχάνημα

    Σάββατο(Στήθος-δικ ή Πλάτη-τρικ)
    Εδώ κάνω ότι έχω της μέρες προπ χωρίς τα drop set/super set
    κοιλιακοί μηχάνημα/ραχιαιοι

    Κυριακή off

    Αερόβιο στη γράμμωση μόνο, δηλαδή από Μάρτη μέχρι Αύγουστο γιατί το βαριέμαι.



    Last edited by kolokolo; 08-09-15 at 04:14.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν μπορούμε να σου πουμε τιποτα αν δεν μας πεις τα στατιστικά σου.
    Αεροβια βαριεσαι δεν βαριεσαι ειναι απαραίτητη σε περιοδους υπερτροφιας.

  3. #3

    Default

    Είμαι 23 χρονών, 1,89 και 90 κιλα.bf γύρω στο 15. Στόχος μου είναι να ανέβω στα 97 μέχρι μάρτιο και μετά κόψιμο. Καλά όταν λέω βαριέμαι το αερόβιο δεν εννοώ ότι δεν κάνω και καθόλου. Απλά δεν κάνω και κάθε μέρα.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν καταλαβαίνω το νόημα να κανεις Σάββατο παλι την προπόνηση της Δευτέρας. Το μόνο που καταφέρνεις είναι να μην αφήνεις το στήθος να αναρρώσει (ή την πλάτη).
    Κάνε ένα κλασικό διαχωρισμό 4 ημερών. Δεν θες περισσότερο. Δουλεψε βασικες ασκησεις. Λιωστες! Οι περισσότεροι αναλώνονται στα γυρω γυρω και ξεχνάνε τα βασικά. Δεν έχω δει ενα παιδί στο τζιμ να κάνει στρατιωτικές πιέσεις, push press, σωστό σκουώτ ελεύθερο.

    Εγω θα σου προτεινα ως εξης

    Δευτερα ώμοι τρικέφαλα
    Τρίτη Πλάτη
    Πέμπτη στήθος δικέφαλα
    Παρασκευή πόδια

  5. #5

    Default

    Η λογική μου είναι να κάνω το Σάββατο την ομάδα που είναι πιο ξεκούραστη(από στηθος-πλατη). Το πρόγραμμα που αναφέρεις το έχω σε περιόδους όπου "κρασάρω" . Όταν βλέπω δηλαδή ότι δεν μου βγαίνει το πρόγραμμα σε ένταση και διάρκεια μειώνω τις προπονήσεις σε 4.στρατιωτικές κάνω στο τέλος μέχρι failure, προτείνεις να τις βάλω 1η άσκηση καλύτερα?

  6. #6
    New Member XaDalas's Avatar
    Join Date
    21-08-14
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    41

    Default

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός ό,τι ενώ έχεις γύρω στις 5 ασκήσεις για κάθε μεγάλη μυΪκή ομάδα όπως το στήθος και την πλάτη και 2 για τις μικρές, στα πόδια που απαρτίζονται από 3 μυϊκές ομάδες (τετρακέφαλους, οπίσθιους μηριαίους και γάμπες) έχεις σύνολο 5 ασκήσεις!!! Μου δίνεις την εντύπωση ό,τι τα πόδια τα βλέπεις σαν μία ενιαία μυϊκή ομάδα. Εκτάσεις βάλτες πριν τους οπίσθιους μηριαίους. Επίσης, πολλές ασκήσεις για τους ώμους που καταπονούνται στις περισσότερες ασκήσεις του στήθους και της πλάτης. 3 ασκήσεις για ώμους είναι αρκετές, πιστεύω!
    «Σκέψου πριν μιλήσεις. Διάβασε πριν σκεφτείς».
    Φραν Λίμποβιτς


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 18:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 21:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 23:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 07:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •