Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    21-09-15
    Posts
    69

    Default Συμπληρώματα Για Περίοδο Όγκου

    Καλησπερα,

    Γυμναζομαι 6 μήνες και απο,συμπληρώματα παίρνω πρωτεΐνη όρου γάλακτος και κρεατινη. Σε 2 βδομάδες ολοκληρώνω τον κύκλο κρεατινης μου και ηθελα να ρωτηςω αν έχετε να προτείνεται κάποιο συμπληρωμα για να με βοηθησει στην προσπάθεια μου να βάλω όγκο.

    Προσεχω πολυ τη διατροφή, και δεν ψάχνω για το μαγικό συμπλήρωμα που θα δώσει γρήγορα αποτελέσματα. Απλως απο σεβασμό και μονο στο σώμα μου το οποιο καταπονείται με 5 δυνατές προπονήσεις την εβδομάδα, θα ηθελα να δω τι επιπλέον μπορω να του προσφέρω.

    Πιθανα συμπληρώματα που έχω στο μυαλο μου ειναι τα αμινοξέα ( γλουταμινη η BCAAs ).

  2. #2
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Athlean View Post
    Καλησπερα,

    Γυμναζομαι 6 μήνες και απο,συμπληρώματα παίρνω πρωτεΐνη όρου γάλακτος και κρεατινη. Σε 2 βδομάδες ολοκληρώνω τον κύκλο κρεατινης μου και ηθελα να ρωτηςω αν έχετε να προτείνεται κάποιο συμπληρωμα για να με βοηθησει στην προσπάθεια μου να βάλω όγκο.

    Προσεχω πολυ τη διατροφή, και δεν ψάχνω για το μαγικό συμπλήρωμα που θα δώσει γρήγορα αποτελέσματα. Απλως απο σεβασμό και μονο στο σώμα μου το οποιο καταπονείται με 5 δυνατές προπονήσεις την εβδομάδα, θα ηθελα να δω τι επιπλέον μπορω να του προσφέρω.

    Πιθανα συμπληρώματα που έχω στο μυαλο μου ειναι τα αμινοξέα ( γλουταμινη η BCAAs ).
    Κοιταξε συγκεκριμενα αυτο που θα σε βοηθησει καλυτερα για να βαλεις κιλα και ογκο ειναι η διατροφη..τρωγε σωστα και υπερθερμιδικα και θα ερθει η αυξηση κιλων. Τωρα για την γενικοτερη προσπαθεια σου και την αναρρωση κλπ, θα μπορουσες να βαλεις γλουταμινη η bcaa αν και η πρωτεινη εχει μεσα και bcaa και γλουταμινη.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Περα απο την απαντηση του Μαριου, εγω θελω να σου πω το εξης.Γυμναζεσαι 6 μηνες. Ειναι παρα μα ΠΑΡΑ πολυ μικρο διαστημα ενασχολησης με τη γυμναστικη για να κανουμε τετοιες κουβεντες.Πιστευω πως ακριβως επειδη βιαζεσαι να δεις αποτελεσμα ψαχνεις απο δω και απο κει λυσεις που θα "βοηθησουν".Ο ΠΟΛΥΣ κοπος, ο ΠΟΛΥΣ χρονος, και η ΜΕΓΑΛΗ υπομονη θα σε βοηθησουν να δεις αποτελεσμα.Δεν μπορω να σου το πω πιο απλα.Αν θελεις να δειξεις σεβασμο στο σωμα σου, τροφοδοτησε το σωστα, αναπαυσου πολυ, κανε σοβαρες και δυνατες προπονησεις, και απολαυσε τη διαδρομη.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μαμ, βαρη, νανι.
    Έξι μήνες ενασχόλησης είναι ισα ισα γνωριμία. Για την ωρα εγώ δεν θα χρησιμοποιούσα τίποτα παραπάνω από μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    21-09-15
    Posts
    69

    Default

    Νομίζω έχετε δίκιο, θα μεινω σε πρωτεινη και πολυβιταμίνες! Ξέχασα να διευκρινήσω ότι κάνω βάρη απο τα 15 ( είμαι 23 ) απλώς σταμάτησα για ένα χρόνο λόγο τραυματισμού και ξανα ξεκινησα πριν 6 μήνες.

  6. #6
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Περα απο την απαντηση του Μαριου, εγω θελω να σου πω το εξης.Γυμναζεσαι 6 μηνες. Ειναι παρα μα ΠΑΡΑ πολυ μικρο διαστημα ενασχολησης με τη γυμναστικη για να κανουμε τετοιες κουβεντες.Πιστευω πως ακριβως επειδη βιαζεσαι να δεις αποτελεσμα ψαχνεις απο δω και απο κει λυσεις που θα "βοηθησουν".Ο ΠΟΛΥΣ κοπος, ο ΠΟΛΥΣ χρονος, και η ΜΕΓΑΛΗ υπομονη θα σε βοηθησουν να δεις αποτελεσμα.Δεν μπορω να σου το πω πιο απλα.Αν θελεις να δειξεις σεβασμο στο σωμα σου, τροφοδοτησε το σωστα, αναπαυσου πολυ, κανε σοβαρες και δυνατες προπονησεις, και απολαυσε τη διαδρομη.
    Το αυτο. Ότι σου λέει!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα Σε Περίοδο Διακοπών;
    By apostolos3 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 04-09-12, 09:08
  2. Συμπληρώματα σε περίοδο γράμμωσης
    By PnLoki in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-11, 15:05
  3. Συμπληρώματα σε περίοδο χωρίς προπόνηση;
    By aristos 22 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-10, 03:55
  4. Συμβουλες για συμπληρωματα σε περιοδο γραμμωσης
    By Giannis7 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-08, 20:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •