Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Βοήθεια Με Τη Σωματική Μου Διάπλαση

    Καλησπερα παιδια....ειμαι ο ο μιχαλης 21 ετων 1.74 και 74 κιλα....εχω αρχισει απο σεπτεμβρη προγραμμα ογκου και εχω φτασει απο τα 69 στα 74 κιλα...ηθελα να συνεχισω το προγραμμα ογκου αλλα βλεπω οτι σιγα σιγα χανονται οι γραμμωσεις του καλοκαιριου...μου προτεινετε να συνεχισω ή να αρχισω παλι γραμμωση??τη διατροφη μου την εχω ποσταρει αλλου

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Μιχάλη,
    Από Σεπτέμβρη μέχρι Νοέμβρη 5 κιλά, μη νομίζεις πως είναι μυς. Λίπος είναι το περισσότερο, γι αυτό και έχεις χάσει τις γραμμές που είχες. Μην ανεβαίνεις τοσο γρήγορα σε κιλά, δεν έχει νόημα να λιπώνεις και μετά να μπαινεις παλι σε δίαιτα. Κράτα ενα ισοθερμιδικό πλάνο και δουλεψε ωστε να βαλεις καθαρό βάρος όσο γίνεται.

  3. #3

    Default

    η διατροφη μου ειναι
    7:00)1 ποτηρι γαλα,2 φετες ταχινη ,μια πιτα βρωμης με 5 ασπραδια
    10:00) σαλατα(λαχανο μαρουλι,τονο,αγγουρι) ,ενα φρουτο
    13:00)80 γρ ρυζι με κοτοπουλο ή ψαρι ή μοσχαρι και σαλατα
    16:00) το ιδιο πανω κατω
    18:00) γυμναστικη
    20:00) ενα φτουτο με 3-4 ασπραδια ή το ιδιο το μεσημεριανο
    22:00) ενα γιαουρτακι με 10 αμυγδαλα

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Εσυ πως βλεπεις το σωμα σου; εχεις βαλει τα κιλα που θες; εχεις δοκιμασει να αλλαξεις λιγο μακροστοιχεια ή να μειωσεις ελαχιστα θερμιδες στην υπερθερμιδικη διατροφη ή να αυξησεις αεροβια ασκηση; Αν τα εχεις δοκιμασει αυτα και παλι βλεπεις οτι βαζεις περισσοτερο λιπος και δεν βαζεις ποιοτικα κιλα πανω σου,τοτε μπες ισοθερμιδικα.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  5. #5

    Default

    η αληθεια ειναι οτι δεν κανω την απαιτουμενη αεροβια ασκηση!!το πολυ ενα 5 λεπτο ζεσταμα και ενα 5 λεπτο αποθεραπεια

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by mixalisaek View Post
    η αληθεια ειναι οτι δεν κανω την απαιτουμενη αεροβια ασκηση!!το πολυ ενα 5 λεπτο ζεσταμα και ενα 5 λεπτο αποθεραπεια
    αυξησε την αεροβια σου σε ενα 20λεπτο στο τελος της προπονησης,για 2-3 φορες την εβδομαδα και δες πως θα ανταποκριθει το σωμα σου.Αν θελεις να διατηρησεις τις γραμμες σου, τοτε πρεπει να βγαλεις στην απ'εξω τη λογικη "ογκο κανω, αμα κανω αεροβια θα χασω μυ".Ειπαμε, τον προστατευουμε το μυ, ειναι πολυτιμος, αλλα μην παμε και στο αλλο ακρο :).Αεροβια λοιπον, και ενημερωσε μας αν κατι δεν σου αρεσει παλι.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Bαλε την αεροβια στη ζωη σου ( ειναι φιλη μας ) και οργανωσε τη διατροφη σου καλυτερα. Διατροφες δοξα το Θεο υπαρχουν ενα καρο εδω στο φορουμ, μπορεις να δεις τι μπορεις να αλλαξεις. Μετα εδω ειμαστε κι εμεις, να σε βοηθησουμε να την διορθωσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Για Σωματική Διάπλαση
    By TryHarder in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-15, 04:45
  2. Σωματικη διαπλαση το μυστηριο!!
    By Dorian in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 30-04-09, 18:02
  3. διατροφη και σωματικη διαπλαση
    By Dorian in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-07, 07:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •