Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default 2016: Νέα Χρονιά, Νέοι Στόχοι!

    Λένε πως άμα γράφεις αυτά που θέλεις να κάνεις και αυτά που ζητάς, βοηθάει στο να τα βάλεις σε πρόγραμμα και να τα κυνηγήσεις στην πράξη. Αποτυπώνονται καλύτερα. Σκέφτηκα λοιπόν σήμερα να φτιάξω αυτό το topic για να γράψει ο καθένας μας εδώ τι στόχους έχει για το 2016, είτε μιλάμε για τους γυμναστηριακούς μας στόχους είτε για τους πιο προσωπικούς.

    Ξεκινάω εγώ:
    Όσον αφορά το γυμναστήριο, θέλω φέτος να μπω στο πρόγραμμα που δεν μπήκα ποτέ αυτόν τον χειμώνα αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Σε κάθε φάση της ζωής μας έχουμε διαφορετικές προτεραιότητες. Φέτος λοιπόν θέλω να δυναμώσω, να αυξήσω τη μυική μου μάζα και αν δω ότι είμαι σε καλό επίπεδο, να καταφέρω να με δω όπως με είδα το περασμένο καλοκαίρι, σε βελτιωμένη βέβαια έκδοση. Όπως και να 'χει θέλω να κάνω ένα ''καθάρισμα'' για να έχω μια πιο υγιή σωματική σύσταση και να νιώθω καλύτερα με τον εαυτό μου και τη δουλειά που ήδη έχω κάνει. Πάνω απ όλα η υγεία και πιστεύω θα τα κάνω όλα εφόσον υπάρχει αγάπη για τον εαυτό μου και αυτό που κάνω.

    Στα πιο προσωπικά τώρα θέλω να πάρω επιτέλους το πτυχίο μου, να έχω την τύχη να συνεχίσω να δουλεύω (συνειδητοποίησα από αυτή τη Δευτέρα ότι μπορεί να μην κάνω τη σούπερ δουλειά, όμως τελικά την αγαπάω γιατί είναι κάτι δικό μου, γιατί απ αυτήν ζω και μπορώ να κάνω όσα μου επιτρέπει, γιατί την κατέκτησα μόνη μου, γιατί έχει δώσει ένα νόημα στην καθημερινότητά μου, να ξέρω ότι ξυπνάω το πρωί γιατί έχω να κάνω αυτό και επιπλέον και πολύ σημαντικό, συνειδητοποίησα ότι είμαι σε έναν χώρο που υπάρχουν πολλά άτομα που με εκτιμούν και μου το δείχνουν. End of story) και να αξιοποιήσω τυχόν ευκαιρίες, να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου που όλο ανέβαλα, να με αγαπήσω περισσότερο και να διεκδισήσω οτιδήποτε μου αξίζει. Και φυσικά να έχω κοντά μου λίγους και καλούς που ξέρουν την Έλενα, την αγαπούν, τη σέβονται και την εκτιμούν.


    Λοιπόν; Οι δικοί σας στόχοι;

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Στοχοι στοχοι στοχοι
    ο στοχος παντα παραμενει ο ιδιος να γινομαι καθε μερα καλυτερος Δημητρης
    πιο ζωντανος πιο ενεργητικος πιο δεκτικος πιο δοτικος πιο πιο πιο ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
    Οι φετινοι μου στοχοι λοιπον περα απο της βελτιωσης του " μεσα" μου
    ειναι δυσκολοι αλλα επιτευξιμοι
    1) Νε καταφερω να μπω στη Νομικη σχολη που περισυ δεν καταφερα γιατι ειχα αλλες προτεραιοτητες επι προσωπικου αλλα λανθασμενα
    2) Στοχος στο γυμναστηριο επειτα απο την περισυνη χρονια που καταφερα και κατεβηκα απο το 36% λιπος στο 20% και απο τα 147 στα 120 κιλα με 1.95 υψος ευτυχως δοξα το θεο χωρις να κρεμασει το δερμα μου παρα ελαχιστα
    φετινος στοχος μου ειναι το καλοκαιρι να ειμαι στο 14-15 οντας τωρα στο 18,7 και στα 123 κιλα διατηροντας πανω μου σχεδον ολη τη μυικη μου μαζα
    Να μαστε γεροι δυνατοι και να χουμε να μας αγαπανε και να τους αγαπαμε και να αλληστοριζομαστε γιατι κανεις μονος του δεν πετυχε
    Αν θες να είσαι ευτυχισμένος, βάλε ένα στόχο που θα οδηγεί τις σκέψεις σου, θα απελευθερώσει την ενεργητικότητά σου και θα σου δώσει ελπίδες.
    Andrew Carnegie, 1835-1919, Αμερικανός μεγιστάνας
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-03-14
    Location
    Drosia athens
    Posts
    147

    Default

    Γυμναστηριακα ο στοχος ειναι ενας να ειμαι πιστος σε οποια επιλογη εχω κανει σε προγραμμα προπονησης και διατροφης ειτε ειμαι σε περιοδο που ανεβαινω ειτε σε αυτη που θα κατεβαινω!
    Μενωντας πιστος θα ειμαι πανοπλος ψυχολογικα για να πετυχω καθε αλλο στοχο γιατι το σωμα και το μυαλο γεμιζουν και αδειαζουν οταν ειμαι εκει, κανωντας βαρη, διαδρομο, ποδηλατο, ελειπτικο κλπ..
    προσωπικα καταρχην θελω να ειμαι υγιεης για να μπορω να συνεχισω να ειμαι εκει για αυτους που με χρειαζονται και εχουν αναγκη το βασιλη οσο και αυτος εχει αναγκη τουσ ιδιους
    επισης στοχευω να εκδοσω επιτελους το βιβλιο μου
    να παρω το πτυχιο που εχω αμελησει εδω και 2 χρονια (καταραμενη πτυχιακη)
    και να κανω ενα ταξιδι να γνωρισω ακομα ενα μερος!
    καλη δυναμη σε ολους !
    καλη χροινα!
    Δεν υπαρχει δεν μπορω.

    Υπάρχει δεν μαμιεται ...

  4. #4
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Φετινος Στοχοι:
    Γυμναστικη:
    1ο.Να κοψω στα 90 κιλα απο 99 που ειμαι τωρα με ελαχιστη μυικη απολεια
    2ο.Να ανεβω σε δυναμη γιατι εχω ξενερωσει την ζωη μου απο τοτε που αλλαξα διατροφη
    3ο.Να ανεβασω λιγο την αντοχη μου
    Προσωπικα:
    1ο.Να περασω πυροσβεστικη ή πληροφορικη
    2ο.Να μαθω να ακουω τους αλλους επιτελους,το εχω στο γονιδιο να μην ακουω κανενα :D
    3o.Να παει καλα το καναλι στο YouTube που θα ξεκινησω με τον κολλητο μου. It's a Dream!
    "4ο".Να μαζεψω επιτελους ενα 10αρικο να παρω ενα *Beep* μπλουζακι Bodybuilders.gr χαχα :)
    Αυτα απο εμενα ;)
    Last edited by MikeSar; 06-01-16 at 19:58.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kai Greene - Νέα Για Το 2016!!
    By Musclemar in forum Olympia Weekend 2016
    Replies: 138
    Last Post: 08-11-16, 01:38
  2. Καλή Χρονιά Και Ευτυχισμένο Το 2016 Με Αγάπη, Υγεία Και Χαρά!!!
    By Musclemar in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 37
    Last Post: 04-01-16, 23:37
  3. Νέοι Στόχοι Και Απορίες Για Το 2013
    By Master97 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-12, 15:40
  4. Νέες Φωτό - Νέοι Στόχοι
    By embrance in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 54
    Last Post: 06-10-12, 02:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •