Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 496
  1. #31
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Μια συμβουλη, μην περιμενεις να πας να σπουδασεις για να αποφευγεις τυχον ανθυγιεινα φαγητα των γονιων. Πιστευω ειναι εξισου δυσκολα οταν μενεις μονος, και πεινας και δεν εχεις η βαριεσαι να μαγειρεψεις. Και εκει μπορει να πεσεις ευκολα σε σαβουρα. Οποτε οτι ειναι να κανεις μετα, καντο και τωρα
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  2. #32
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by tsigiax View Post
    δεν ειναι και το τοσο δυσκολο λιγο οργανωση θελει!και μπωρεις να τα κανεις και μονος σιγα το δυσκολο
    ειναι δυσκολο φιλε
    στο σπιτι μου μεχρι να μαθει η μανα μου να μη χρησιμοποιει λαδι στο φαγητο μου βγαλε την πιστη επρεπε να μαγειρευω καθε μερα διαφορετικο φαη για μενα
    μου λεγε το λαδι κανει καλο επομενως βαλε εκει μιση κουπα λαδι μεσα σε φακες φασολια φασολακια μπαμιες και τα συναφη και ειναι σα να τρως 2πλο πιτογυρο
    ευτυχως καταλαβε δηλαδη την επεισα μετα απο συζητησεις οτι το λαδι σε τετοιες ποσοτητες μονο κακο κανει και το εκοψε σχεδον τελειως
    τωρα αθλειται σχετικα και αυτη και στο σπιτι δεν υπαρχουν π@π@ριες
    αν εισαι ομως σε σπιτι που οι αλλοι δεν καταλαβαινουν η δεν τους νοιαζει ειναι πολυ πιο δυσκολο
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  3. #33
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    ειναι δυσκολο φιλε
    στο σπιτι μου μεχρι να μαθει η μανα μου να μη χρησιμοποιει λαδι στο φαγητο μου βγαλε την πιστη επρεπε να μαγειρευω καθε μερα διαφορετικο φαη για μενα
    μου λεγε το λαδι κανει καλο επομενως βαλε εκει μιση κουπα λαδι μεσα σε φακες φασολια φασολακια μπαμιες και τα συναφη και ειναι σα να τρως 2πλο πιτογυρο
    ευτυχως καταλαβε δηλαδη την επεισα μετα απο συζητησεις οτι το λαδι σε τετοιες ποσοτητες μονο κακο κανει και το εκοψε σχεδον τελειως
    τωρα αθλειται σχετικα και αυτη και στο σπιτι δεν υπαρχουν π@π@ριες
    αν εισαι ομως σε σπιτι που οι αλλοι δεν καταλαβαινουν η δεν τους νοιαζει ειναι πολυ πιο δυσκολο
    Mπορεις να μαγειρεψεις και μονος σου.

  4. #34
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Μαθε να μαγειρευεις πριν φυγεις για σπουδες
    Μετά δε θα χεις ορεξη να μαγειρευεις γιατι θα βλεπεις τον ταδε που παει εξω για σουβλακια,την κοπελια που παει για ποτό...
    Οτι ειναι να κανεις καντο τωρα που ειναι νωρις
    Last edited by iLikeBB; 09-01-16 at 13:00.

  5. #35
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Άμα είχαμε τα λεφτά για δεύτερο φαγητό θα μαγείρευα. Το έχω πάρει απόφαση όποτε ότι και να γίνει δεν ξεφεύγω από το όριο θερμίδων κτλ
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  6. #36
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Άμα είχαμε τα λεφτά για δεύτερο φαγητό θα μαγείρευα. Το έχω πάρει απόφαση όποτε ότι και να γίνει δεν ξεφεύγω από το όριο θερμίδων κτλ
    Εχετε κοτοπουλο σημερα? "Μαμα, βγαλε ενα κομματι θα το μαγειρεψω αλλιως" Δεν χρειαζεται να ειναι κατι Extra, απο αυτο που υπαρχει στο σπιτι αλλα μαγειρεμενο με βαση τις αναγκες σου.

  7. #37
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Εχετε κοτοπουλο σημερα? "Μαμα, βγαλε ενα κομματι θα το μαγειρεψω αλλιως" Δεν χρειαζεται να ειναι κατι Extra, απο αυτο που υπαρχει στο σπιτι αλλα μαγειρεμενο με βαση τις αναγκες σου.
    Εντάξει και για σήμερα τα βόλεψα. Από Δευτέρα θα έχω τα πάντα όποτε it's OK ;)
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  8. #38
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Mπορεις να μαγειρεψεις και μονος σου.
    εγω ναι μαγειρευω απο τα 10
    αλλοι δεν μπορουν
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  9. #39
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    εγω ναι μαγειρευω απο τα 10
    αλλοι δεν μπορουν
    Απο δικαιολογιες αλλο τιποτα. Τι σημαινει οτι καποιος δεν μπορει να μαγειρεψει. Δεν εχει χερια?

  10. #40
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Απο δικαιολογιες αλλο τιποτα. Τι σημαινει οτι καποιος δεν μπορει να μαγειρεψει. Δεν εχει χερια?
    για εναν 17αρη που δινει πανελληνιες και εχει τεραστιο φορτο σχολειο στο καπακι διαβασμα φροντιστηριο ιδιαιτερα και μετα πηγαινει και γυμναστηριο δεν νομιζω να μενει και πολυς χρονος για να μαγειρεψει εκτος και αν ολα τα κανει σε ταχυτητα φωτος!
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  11. #41
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    για εναν 17αρη που δινει πανελληνιες και εχει τεραστιο φορτο σχολειο στο καπακι διαβασμα φροντιστηριο ιδιαιτερα και μετα πηγαινει και γυμναστηριο δεν νομιζω να μενει και πολυς χρονος για να μαγειρεψει εκτος και αν ολα τα κανει σε ταχυτητα φωτος!
    Κ εγω εδωσα Πανελληνικες και εγραψα 17,000 μορια και ειχα κ χρονο. Δεν χρειαζεται να μαγειρευει καθε μερα, μπορει να μαγειρευει μια φορα για ολη την εβδομαδα

  12. #42
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Κ εγω εδωσα Πανελληνικες και εγραψα 17,000 μορια και ειχα κ χρονο. Δεν χρειαζεται να μαγειρευει καθε μερα, μπορει να μαγειρευει μια φορα για ολη την εβδομαδα
    μπραβο αλλα δεν ειναι ολοι ιδιοι ρε συ
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  13. #43
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Κ εγω εδωσα Πανελληνικες και εγραψα 17,000 μορια και ειχα κ χρονο. Δεν χρειαζεται να μαγειρευει καθε μερα, μπορει να μαγειρευει μια φορα για ολη την εβδομαδα
    Μπορεις να μου στειλεις μια φωτο πως εισουν στις πανελληνιες?

  14. #44
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Σημερα
    Φαγητο:
    Πρωινο:3 αυγα(ολοκληρα),3 φετες βραστη γαλοπουλα,1 κουπα μεγαλη γαλα με 1 κουταλια του γλυκου nesquik,30-40γρ ketchup(στην ομελετα),100γρ(περιπου) τυρι φετα
    Ενδιαμεσο:1 καφε σκετο
    Μεσημεριανο:2 αυγα(ολοκληρα),1 μικρο κομματι μακαρονια με τυρια,κασερια,zwan(πολυ μικρο κομματι) αυτο ειχαμε για μεσημερι δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο,γι'αυτο εκανα και 2 αυγα για να συμπληρωσω λιγο πρωτεινη
    Ενδιαμεσο:1 καφε σκετο
    Απογευματινο-Βραδινο:120γρ φιλέτο κοτόπουλο, 1 μπαγκετα ολικης με κοτοπουλο,καπνιστο κασερι
    Το απογευμα θα ειμαι βολτα οποτε ειναι οτι καλυτερο μπορω να φαω+ οτι δεν εχω κατι ιδιαιτερο σημερα σπιτι π.χ φαγητο απο το μεσημερι.

    Μετραω θερμιδες,πρωτεινη,υδατ,λυπος κτλ και ειμαι ακριβως μεσα σε αυτα που πρεπει να φαω.Ισως ειμαι λιγο πιο κατω στις θερμιδες αλλα καλυτερα.(400 θερμιδες πιο λιγο παιρνω περιπου)

    Γυμναστικη: Χερια
    Δικεφαλο:
    Στραβομπαρα 3 σετ (6-15)
    Εναλαξ βαρακια 3 σετ (10-15)
    Εναλαξ σφυρια 3 σετ (12-15)
    Preacher Curls 3 σετ (8-10)

    Τρικεφαλο:
    Close grip Bench press 3 σετ (8-15)
    Σχοινι 3 σετ (10-15)
    Ισια λαβη 3 σετ (10-12)
    V λαβη σε μηχανημα 3 σετ (10-15)

    Κοιλιακους:
    Πλαγιους 2 σετ απο καθε πλευρα (30)
    Επανω 2 σετ (20)
    Κατω 2 Super σετ (20,10)

    Στους κοιλιακους δεν ξερω πως λεγονται οι ασκησεις οποτε ;ρ και φυσικα ζεσταμα στην αρχη και μερικες ελξεις στο ενδιαμεσο,επισης σε 2 ασκησεις στον τρικεφαλο εκανα drop set και σε μια απο τον δικεφαλο επισης.
    Edit:Παιρνω πολυ χαμηλοτερο υδατανθρακα απο αυτον που πρεπει(απ'οτι υπολογισα),απο αυριο στο πρωινο θα εχω βρωμη(πηγα πειρα πριν λιγο).Το ξαναδιαβαζω και κανω μερικες διορθωσης επειδη μπερδευτικα μην σας φαινετε περιεργο που αλλαζουν καθε τρεις και λιγο ;ρ
    Last edited by MikeSar; 10-01-16 at 01:36.

  15. #45
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Μπορεις να μου στειλεις μια φωτο πως εισουν στις πανελληνιες?
    Kανονικος ημουν. Τιποτα το ιδιαιτερο. Απλα επειδη το πρωτο διαστημα πηρα κιλα αποφασισα να προσεχω.

  16. #46
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    *Σημερα*
    Πρωινο:
    Quaker - Oatmeal 100% ολικής αλέσεως, 87,5 γραμμάρια
    Nestle - Nesquik, 2 κουταλακια του γλυκου
    Γάλα - Πλήρες γάλα, 1,5 φλιτζάνι
    Μεσημεριανο:
    Πατάτα, 213 g
    Μοσχαρίσιο μπιφτέκι , 8 ουγκιές
    Τυρί, φέτα, 100 g
    Αγγούρι ωμο, 1 αγγούρι
    Ενδιαμεσο:
    Quaker - Oatmeal 100% ολικής αλέσεως, 44 γραμμάρια
    Απογευματινο:
    Αυγά - Ολόκληρο, 2.5 μέτρια(EDIT:το μισο επεσε κατω ;ρ)
    Τυρί, φέτα, 60 γρ
    Μοσχαρίσιο μπιφτέκι , 10 ουγκιές(προσθεσα λιγο ακομα επειδη επεσε το μισο αυγο κατω)
    Συνολο:
    2088(Θερμιδες), 176g(υδατανθρακες), 100g(λιπος μαζι με τα λιπη απο τα λαδια του φαγητου), 144g(πρωτεινη), 47g(Σακχαρα)
    Γυμναστηριο κλειστο!
    Last edited by MikeSar; 10-01-16 at 20:57.

  17. #47
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    *Σημερα*
    Πρωινο:
    Quaker - Oatmeal 100% ολικής αλέσεως, 87,5 γραμμάρια
    Nestle - Nesquik, 2 κουταλακια του γλυκου
    Γάλα - Πλήρες γάλα, 1,5 φλιτζάνι
    Μεσημεριανο:
    Πατάτα, 213 g
    Μοσχαρίσιο μπιφτέκι , 8 ουγκιές
    Τυρί, φέτα, 100 g
    Αγγούρι ωμο, 1 αγγούρι
    Ενδιαμεσο:
    Quaker - Oatmeal 100% ολικής αλέσεως, 44 γραμμάρια
    Απογευματινο:
    Αυγά - Ολόκληρο, 3 μέτρια
    Τυρί, φέτα, 60 γρ
    Μοσχαρίσιο μπιφτέκι , 8 ουγκιές
    Συνολο:
    2062(Θερμιδες), 176g(υδατανθρακες), 100g(λιπος μαζι με τα λιπη απο τα λαδια του φαγητου), 140g(πρωτεινη), 47g(Σακχαρα)
    Γυμναστηριο κλειστο!
    Μου ειπες πριν μερες οτι ειναι αδυνατον να κανεις διατροφη λογω χρηματων, αλλα λεφτα για νεσκουικ και φετα καθε μερα, δινεις.Αν το νεσκουικ γινονταν 2 αυγα ολοκληρα και η φετα λιγο κρεατακι(παρα το κοτοπουλο το ψημενο απο τον ΑΒ, που κανει 5 ευρω ολοκληρο και φαε το ψαχνο), τοτε τα πραγματα γινονται καλυτερα στο πλανο σου.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  18. #48
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Μου ειπες πριν μερες οτι ειναι αδυνατον να κανεις διατροφη λογω χρηματων, αλλα λεφτα για νεσκουικ και φετα καθε μερα, δινεις.Αν το νεσκουικ γινονταν 2 αυγα ολοκληρα και η φετα λιγο κρεατακι(παρα το κοτοπουλο το ψημενο απο τον ΑΒ, που κανει 5 ευρω ολοκληρο και φαε το ψαχνο), τοτε τα πραγματα γινονται καλυτερα στο πλανο σου.
    1ον:ειμαστε 4αμελης οικογενεια,εχω μια μικρη αδερφη η οποια πινει γαλα με nesquik οποτε υπαρχει παντα μεσα στο σπιτι.
    2ον:Εχεις δει σπιτι χωρις φετα?
    3ον:Το πλανο σε σχεση με παλαιοτερα ειναι 300% καλυτερα.Λαμβανω οτι πρεπει σαν συνολο και οχι απο σκατοφαει.
    4ον:Θυμησου οτι δεν μενω μονος.Αμα μπορουσα να Δουλευω(για να βγαζω λεφτα για διατροφη)-Διαβαζω-Πηγαινω γυμναστηριο-Πηγαινω Φροντηστηριο-Πηγαινω σχολειο-Μαγειρευω δηλαδη η ημερα ειχε 30-35 ωρες τοτε ναι θα μπορουσα να κανω αυτο που λες.
    EDIT: Δεν εχω συγκεκριμενο πλανο,αναλογα τι εχουμε το μεσημερι προσπαθω να προσαρμοσω το τι θα φαω για να παρω συνολικα οτι χρειαζομαι.
    Δεν τα ξερετε ολα,αμα δεν ερθεις στην θεση μου δεν μπορεις να καταλαβεις.
    Last edited by MikeSar; 10-01-16 at 20:14.

  19. #49
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    1ον:ειμαστε 4αμελης οικογενεια,εχω μια μικρη αδερφη η οποια πινει γαλα με nesquik οποτε υπαρχει παντα μεσα στο σπιτι.
    2ον:Εχεις δει σπιτι χωρις φετα?
    3ον:Το πλανο σε σχεση με παλαιοτερα ειναι 300% καλυτερα.Λαμβανω οτι πρεπει σαν συνολο και οχι απο σκατοφαει.
    4ον:Θυμησου οτι δεν μενω μονος.Αμα μπορουσα να Δουλευω(για να βγαζω λεφτα για διατροφη)-Διαβαζω-Πηγαινω γυμναστηριο-Πηγαινω Φροντηστηριο-Πηγαινω σχολειο-Μαγειρευω δηλαδη η ημερα ειχε 30-35 ωρες τοτε ναι θα μπορουσα να κανω αυτο που λες.
    EDIT: Δεν εχω συγκεκριμενο πλανο,αναλογα τι εχουμε το μεσημερι προσπαθω να προσαρμοσω το τι θα φαω για να παρω συνολικα οτι χρειαζομαι.
    Δεν τα ξερετε ολα,αμα δεν ερθεις στην θεση μου δεν μπορεις να καταλαβεις.
    Αδερφε μου κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα, γιατι μονο για καλο τα λεω ολα αυτα γιατι σε βλεπω οτι θελεις να ασχοληθεις.

    Ξεκινησα στα 15 μου αυτο που κανεις εσυ αυτη τη στιγμη και ξερω πολυ καλα τι ειναι να σε πρηζουν ολη μερα για τα αυγα, οτι θα παθεις τιποτα, οτι οτι οτι.Οτι τι ειμαστε εμεις εδω, θα φτιαχνουμε 3 φαγητα για τον καθενα, κλπ.

    Ετρωγα ο,τι υπηρχε σπιτι, με τη διαφορα οτι το ετρωγα ΧΩΡΙΣ. Χωρις σαλτσα, χωρις πετσα, χωρις αλατι, χωρις μλκιες πανω.Οχι γλυκα κλπ.Ειναι αυτο τοσο δυσκολο;

    Ειμαστε εδω ποσα παιδια που ξεκινησαμε απο τα 15-16 και φτασαμε 24, περασαν χρονια, σχολες,φοιτητικη ζωη.Αλλες γκρινιες τοτε.Δεν θα εχεις λεφτα για καφε θα λες, δεν γινεται να κανω διατροφη θα λες.Ολοι ετσι λενε.Ολοι ειχαμε 125 ωρες μαθημα.Αλλα παιδια εδω ειναι επιστημονες, γραψανε πολυ καλα και εχουν σωματα φοβερα.


    Ολα αυτα που σου λεω ειναι φιλικα και εχω σκοπο μονο να σε κανω να καταλαβεις οτι μπορεις.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  20. #50
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Αδερφε μου κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα, γιατι μονο για καλο τα λεω ολα αυτα γιατι σε βλεπω οτι θελεις να ασχοληθεις.

    Ξεκινησα στα 15 μου αυτο που κανεις εσυ αυτη τη στιγμη και ξερω πολυ καλα τι ειναι να σε πρηζουν ολη μερα για τα αυγα, οτι θα παθεις τιποτα, οτι οτι οτι.Οτι τι ειμαστε εμεις εδω, θα φτιαχνουμε 3 φαγητα για τον καθενα, κλπ.

    Ετρωγα ο,τι υπηρχε σπιτι, με τη διαφορα οτι το ετρωγα ΧΩΡΙΣ. Χωρις σαλτσα, χωρις πετσα, χωρις αλατι, χωρις μλκιες πανω.Οχι γλυκα κλπ.Ειναι αυτο τοσο δυσκολο;

    Ειμαστε εδω ποσα παιδια που ξεκινησαμε απο τα 15-16 και φτασαμε 24, περασαν χρονια, σχολες,φοιτητικη ζωη.Αλλες γκρινιες τοτε.Δεν θα εχεις λεφτα για καφε θα λες, δεν γινεται να κανω διατροφη θα λες.Ολοι ετσι λενε.Ολοι ειχαμε 125 ωρες μαθημα.Αλλα παιδια εδω ειναι επιστημονες, γραψανε πολυ καλα και εχουν σωματα φοβερα.


    Ολα αυτα που σου λεω ειναι φιλικα και εχω σκοπο μονο να σε κανω να καταλαβεις οτι μπορεις.
    Ωραια ρε φιλε μου,πες μου που ειναι το περιεργο σε αυτα που εγραψα οτι εφαγα? Τι επρεπε να φαω δηλαδη? Πηρα οτι χρειαζομουν.
    Δεν ειπα οτι δεν εχετε περασει το ιδιο,βλεπεις ακομα και εσυ λες οτι ετρωγες οτι υπηρχε στο σπιτι.Εγω μπορει να μην φαω σπιτι αμα εχει καμια **** και να παω εξω να παρω τα λεφτα του σαββατο(που ειναι για βολτα) και να παρω κοτοπουλο ξερω γω.
    Εχω κοψει πολλα πραγματα που κανει καποιος "φυσιολογικος" ανθρωπος στην ηλικια μου(για το κοινο λαο).Βγενουμε,ολοι πινουν εγω οχι.Τρωνε πιτες εγω οχι,τρωνε γλυκα εγω οχι. Θελω να σε πω οτι κανω οτι περναει απο το χερι μου.
    Last edited by MikeSar; 10-01-16 at 20:49.

  21. #51
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post

    Ετρωγα ο,τι υπηρχε σπιτι, με τη διαφορα οτι το ετρωγα ΧΩΡΙΣ. Χωρις σαλτσα, χωρις πετσα, χωρις αλατι, χωρις μλκιες πανω.Οχι γλυκα κλπ.Ειναι αυτο τοσο δυσκολο;
    Γτ εγω τι κανω? Σκετο γαλα δεν μπορω να πιο(αμα λες για το κακαο). Ετσι και αλλιως μεσα στην διατροφη μου δεν υπαρχει καθολου ζαχαρη περα απο αυτα τα μικρα. 47γρ ζακχαρα ειναι πολλα? Εδω οταν ειχα ξεκηνισει να προσεχω και καλα επειδη δεν ετρωγα ζαχαρη καθολου,το πρωι το κακαο που επεινα ειχε 50-60 γρ ζαχαρη μεσα.+καποια μικρη ποσοτητα που επερνα απο τα φαγητα γενικα. Ετσι εχασα 5 κιλα και χωρις μεγαλη μυικη απώλεια.(Βλεπεις και στις φωτο)

  22. #52
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    1ον:ειμαστε 4αμελης οικογενεια,εχω μια μικρη αδερφη η οποια πινει γαλα με nesquik οποτε υπαρχει παντα μεσα στο σπιτι.
    2ον:Εχεις δει σπιτι χωρις φετα?
    3ον:Το πλανο σε σχεση με παλαιοτερα ειναι 300% καλυτερα.Λαμβανω οτι πρεπει σαν συνολο και οχι απο σκατοφαει.
    4ον:Θυμησου οτι δεν μενω μονος.Αμα μπορουσα να Δουλευω(για να βγαζω λεφτα για διατροφη)-Διαβαζω-Πηγαινω γυμναστηριο-Πηγαινω Φροντηστηριο-Πηγαινω σχολειο-Μαγειρευω δηλαδη η ημερα ειχε 30-35 ωρες τοτε ναι θα μπορουσα να κανω αυτο που λες.
    EDIT: Δεν εχω συγκεκριμενο πλανο,αναλογα τι εχουμε το μεσημερι προσπαθω να προσαρμοσω το τι θα φαω για να παρω συνολικα οτι χρειαζομαι.
    Δεν τα ξερετε ολα,αμα δεν ερθεις στην θεση μου δεν μπορεις να καταλαβεις.
    Φιλε μου ασε τα πολλα πολλα με τις διατροφες και τα ειδικα προσπαθησε να μη τρως φετες και νεσκουικ αυτο ειναι πολυ απλο
    επειδη εισαι τριτη λυκειου κατσε ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ το μυαλο σου πρεπει να εχει ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙ μπες στη σχολη που θες και του χρονου οργανωνεις μια διατροφη ολοτελα σωστη τοτε θα χεις ολο το χρονο να επικεντρωθεις σε αυτο
    Αυτα στα λεω εγω που την πατησα περισυ
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  23. #53
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Φίλε καλησπέρα. Η δική μου άποψη πέραν του ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο (a.k.a. StreetGymnast) αν και δεν είχα ξεκινήσει σε τόσο μικρή ηλικία, θα σου πω ότι στα λέει καλοπροέραιτα.

    Αυτοσκοπός του αθλήματος είναι να βελτιωνόμαστε σε όλους τους τομείς και παράλληλα να ενδιαφερόμαστε και οι ίδιοι να μαθαίνουμε. Στα λέει απλά και λυτά. Όχι υπερβολές γιατί είσαι σε μικρή ηλικία αλλά να τρως στο περίπου ό,τι έχετε σπίτι απλά διαφορετικά μαγειρεμένο. Δεν έχει σημασία το πόσα γρ. σάκχαρα έχεις αλλά απο που τα παίρνεις! Αλλιώς δείχνεις άμα τρως σωστές καλές τροφές και αλλιώς δείχνεις όταν τρως λάδια μαγειρεμένα.

    Και όσο για τις θυσίες όλα τα παιδιά εδω μέσα κάνουν θυσίες. Ο καθένας τις δικές του. Όλοι κάπως ξεκίνησαν να "προσέχουν" ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Και όλοι έκαναν λάθη. Αλλά το ωραίο σ' αυτό το άθλημα άμα θες να αφοσιωθείς είναι ότι η γνώση δεν σταματά ποτέ. Κάθε μέρα μαθαίνεις κάτι καινούργιο που έκανες λάθος, το διορθώνεις και πας παρακάτω. Μικρός είσαι και κοίτα να το εκμεταλλευτείς.

    Φιλικά.
    Last edited by pantelisk; 10-01-16 at 21:36.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  24. #54
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    Φιλε μου ασε τα πολλα πολλα με τις διατροφες και τα ειδικα προσπαθησε να μη τρως φετες και νεσκουικ αυτο ειναι πολυ απλο
    επειδη εισαι τριτη λυκειου κατσε ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ το μυαλο σου πρεπει να εχει ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙ μπες στη σχολη που θες και του χρονου οργανωνεις μια διατροφη ολοτελα σωστη τοτε θα χεις ολο το χρονο να επικεντρωθεις σε αυτο
    Αυτα στα λεω εγω που την πατησα περισυ
    Οσο αναφορα το διαβασμα i know. Αλλα εδω μιλαμε για την διατροφη. Την φετα για πιο λογο την θεωρειτε "κακη" δεν μπορω να καταλαβω. Αφου τα Macros μου ειναι οπως πρεπει,που ειναι το προβλημα? Αυτο θελω να μου εξηγησετε.

  25. #55
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Φίλε καλησπέρα. Η δική μου άποψη πέραν του ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο (a.k.a. StreetGymnast) αν και δεν είχα ξεκινήσει σε τόσο μικρή ηλικία, θα σου πω ότι στα λέει καλοπροέραιτα.

    Αυτοσκοπός του αθλήματος είναι να βελτιωνόμαστε σε όλους τους τομείς και παράλληλα να ενδιαφερόμαστε και οι ίδιοι να μαθαίνουμε. Στα λέει απλά και λυτά. Όχι υπερβολές γιατί είσαι σε μικρή ηλικία αλλά να τρως στο περίπου ό,τι έχετε σπίτι απλά διαφορετικά μαγειρεμένο. Δεν έχει σημασία το πόσα γρ. σάκχαρα έχεις αλλά απο που τα παίρνεις! Αλλιώς δείχνεις άμα τρως σωστές καλές τροφές και αλλιώς δείχνεις όταν τρως λάδια μαγειρεμένα.

    Και όσο για τις θυσίες όλα τα παιδιά εδω μέσα κάνουν θυσίες. Ο καθένας τις δικές του. Όλοι κάπως ξεκίνησαν να "προσέχουν" ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Και όλοι έκαναν λάθη. Αλλά το ωραίο σ' αυτό το άθλημα άμα θες να αφοσιωθείς είναι ότι η γνώση δεν σταματά ποτέ. Κάθε μέρα μαθαίνεις κάτι καινούργιο που έκανες λάθος, το διορθώνεις και πας παρακάτω. Μικρός είσαι και κοίτα να το εκμεταλλευτείς.

    Φιλικά.
    Δεν ειπα οτι τα ξερω ολα,φυσικα και μαθαινω,αλλα εσεις απλα πετατε κατι και δεν το εξηγηται.Εγω αυτο που βλεπω ειναι κραξιμο χωρις ουσια.Τοση ωρα γραφετε και γραφετε και δεν απαντατε σε ουσιαστικα πραγματα οπως το τι να αλλαξω.
    Φιλικα.

  26. #56
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Οσο αναφορα το διαβασμα i know. Αλλα εδω μιλαμε για την διατροφη. Την φετα για πιο λογο την θεωρειτε "κακη" δεν μπορω να καταλαβω. Αφου τα Macros μου ειναι οπως πρεπει,που ειναι το προβλημα? Αυτο θελω να μου εξηγησετε.
    Ρε συ δεν ειναι μονο τα μακρος ειναι και η ποιοτητα των μακρος
    πχ μπορει να κατεβασω χ γρ ζαχαρη υδατανθρακας ειναι
    να φαω και χ γρ πατατα αντιστοιχα ωστε και τα δυο να εχουν τα ιδια μακρος
    τι ειναι καλυτερο να φαω τη πατατα ή τη ζαχαρη
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  27. #57
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Φίλε καλησπέρα. Η δική μου άποψη πέραν του ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο (a.k.a. StreetGymnast) αν και δεν είχα ξεκινήσει σε τόσο μικρή ηλικία, θα σου πω ότι στα λέει καλοπροέραιτα.

    Αυτοσκοπός του αθλήματος είναι να βελτιωνόμαστε σε όλους τους τομείς και παράλληλα να ενδιαφερόμαστε και οι ίδιοι να μαθαίνουμε. Στα λέει απλά και λυτά. Όχι υπερβολές γιατί είσαι σε μικρή ηλικία αλλά να τρως στο περίπου ό,τι έχετε σπίτι απλά διαφορετικά μαγειρεμένο. Δεν έχει σημασία το πόσα γρ. σάκχαρα έχεις αλλά απο που τα παίρνεις! Αλλιώς δείχνεις άμα τρως σωστές καλές τροφές και αλλιώς δείχνεις όταν τρως λάδια μαγειρεμένα.

    Και όσο για τις θυσίες όλα τα παιδιά εδω μέσα κάνουν θυσίες. Ο καθένας τις δικές του. Όλοι κάπως ξεκίνησαν να "προσέχουν" ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Και όλοι έκαναν λάθη. Αλλά το ωραίο σ' αυτό το άθλημα άμα θες να αφοσιωθείς είναι ότι η γνώση δεν σταματά ποτέ. Κάθε μέρα μαθαίνεις κάτι καινούργιο που έκανες λάθος, το διορθώνεις και πας παρακάτω. Μικρός είσαι και κοίτα να το εκμεταλλευτείς.

    Φιλικά.
    Και οπως λεει και το ρητο
    Αγαθα κοποις κτωνται
    Γιατι οτι καλο εχει πετυχει ενας ανθρωπος στη ζωη του ειτε σε δουλεια ειτε σε σωμα δεν του δοθηκε ευκολα αλλα παλεψε για να το αποκτησει
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  28. #58
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    Ρε συ δεν ειναι μονο τα μακρος ειναι και η ποιοτητα των μακρος
    πχ μπορει να κατεβασω χ γρ ζαχαρη υδατανθρακας ειναι
    να φαω και χ γρ πατατα αντιστοιχα ωστε και τα δυο να εχουν τα ιδια μακρος
    τι ειναι καλυτερο να φαω τη πατατα ή τη ζαχαρη
    Δηλαδη το γαλα δεν ειναι καλη πηγη πρωτεινης?

  29. #59
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Δεν ειπα οτι τα ξερω ολα,φυσικα και μαθαινω,αλλα εσεις απλα πετατε κατι και δεν το εξηγηται.Εγω αυτο που βλεπω ειναι κραξιμο χωρις ουσια.Τοση ωρα γραφετε και γραφετε και δεν απαντατε σε ουσιαστικα πραγματα οπως το τι να αλλαξω.
    Φιλικα.
    Κατ' αρχάς κανείς δεν είπε ότι τα ξέρεις όλα φίλε. Και κανείς δεν σε έκραξε! Αντιθέτως.. Τα παιδιά εδώ αν δεν ήθελαν να προοδεύσεις δεν θα σε συμβούλευαν. Αφού σου εξηγεί ο Πάνος τι να κάνεις. Υπάρχουν τόπικ με τις καλύτερες τροφές για το άθλημα. Και οι πλείστες υπάρχουν απο πριν στο σπίτι και στο περίπου αυτά τρως απλά θα κοιτάς να τις τρως διαφορετικά μαγειρεμένες. χωρίς λάδια κ.λ.π. Έχε πάντα στο νου σου ότι όσο πιο φυσική είναι 1 τροφή, δηλαδή όσο λιγότερη επεξεργασία έχει περάσει πριν φτάσει στο πιάτο σου τότε αυτή είναι και η καλύτερη. Μάκρος να μετράς αλλά από σωστές τροφές.

    Φιλικά
    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    Και οπως λεει και το ρητο
    Αγαθα κοποις κτωνται
    Γιατι οτι καλο εχει πετυχει ενας ανθρωπος στη ζωη του ειτε σε δουλεια ειτε σε σωμα δεν του δοθηκε ευκολα αλλα παλεψε για να το αποκτησει
    Ακριβώς φιλάρα μου.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  30. #60
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Δεν ειπα οτι τα ξερω ολα,φυσικα και μαθαινω,αλλα εσεις απλα πετατε κατι και δεν το εξηγηται.Εγω αυτο που βλεπω ειναι κραξιμο χωρις ουσια.Τοση ωρα γραφετε και γραφετε και δεν απαντατε σε ουσιαστικα πραγματα οπως το τι να αλλαξω.
    Φιλικα.
    Ωραια, ακου τα.Με φετες, σαλτσες, μαλακιες, και τα ρεστα, θα εισαι οπως τις φωτογραφιες. Ασχηματιστος, με κρεατα και μαζες μονο.Αμα σε ενδιαφερει αυτο, συνεχισε να τρως ετσι.

    Αν θελεις το σωμα σου να φαινεται και ωραιο, χρειαζεσαι καθαρο φαι.Βρωμη, γαλα χαμηλων λιπαρων, γιαουρτι, αμυγδαλα/καρυδια,αυγα,κοτοπουλακι,ρυζι πατατα μακαρονι.4-5 γευματα με 2-3 φορες ρυζι/μακαρονι/πατατα με το κοτοπουλο,1 φορα βρωμη γαλα αυγα και μια γιαουρτι με τα ξηροκαρπια.

    Τα παιδια μια χαρα στα λενε ουσιαστικοτατα.Εσυ δεν θελεις να ακουσεις.

    Οριστε ουσια: Φετες/πιτσες,πεινιρλι,πιτογυρα,νεσκουικ----->χοντρος. Τα αλλα που εγραψα απο πανω-----> οχι χοντρος.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar


 
Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αξιολόγηση του Meso-Tech complete.
    By Akolov in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 11
    Last Post: 31-08-08, 00:30
  2. Meso-Tech η' Cell-Tech?
    By RJAdonis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 14-04-06, 03:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •