Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    19-01-08
    Location
    Athens
    Posts
    53

    Default Γυμναστήριο Νέο Ηράκλειο-Νέα Ιωνία

    Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!!Επειδή πρόσφατα έκλεισε το γυμναστήριο που πήγαινα,είμαι σε αναζήτηση καινούριου. Στη περιοχή μου δεν έχει και πολλά αξιόλογα θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι για ένα καλό σιδεράδικο να γράψει σε αυτό το ποστ. Γενικότερα δεν έχω απαιτήσεις,απλά να μπορώ να κάνω χωρίς να έχω το άγχος πότε θα σηκωθεί ο άλλος που έχει πιάσει την κουβέντα(γι αυτό δεν μου πολυ αρέσουν οι αλυσίδες).

    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εγώ φίλε μου από Νέα Ιωνία πηγαίνω στο yava της Λυκόβρυσης (παίρνω το Α8 και είναι τέρμα πανω στο τέλος της Ηρακλείου). Κανένα της περιοχής δεν μου αρέσει, έχω πάει στα περισσότερα. Προτιμώ να πηγαίνω πιο μακριά γιατί μου αρέσει ως χώρος, δεν φοβάσαι να κάνεις προπόνηση μη σε κοιτάνε σαν εξωγήινος (οπως στο LA Fitness), κλεινει ΜΟΝΟ ανημερα Χριστουγεννα/πρωτοχρονια/Πασχα και ειναι 24ωρο!!! Οκ εχει μερικες ελλειψεις, ολα έχουν, αλλά για τα δικά μου στάνταρ είναι αρκετά καλό και πάνε και πολύ αθλητές εκεί και κάνουν προπόνηση.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    19-01-08
    Location
    Athens
    Posts
    53

    Default

    Γειά σου Ειρήνη!!εσύ πρέπει να είσαι γειτονάκι από ότι έχω δει...Σωστή δεν έχει κάτι αξιόλογο δυστυχώς,εμένα πολύ κοντά μου είναι το Stadium και το golden gym...έχω πάει και στα 2 και δεν έμεινα ικανοποιημένος. Από βιασύνη είχα γραφτεί και στο champion στο ηράκλειο,αλλά είδα ότι ο χώρος είναι πολύ μικρός και δε μου άρεσε τελικά(έδωσα τη συνδρομή στην αδερφή μου). Για το LA είναι το μοναδικό που δεν έχω πάει αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια....τώρα τα ίδια ισχύουν και για το yava από ότι μου έχουν πει φίλοι που πήγαιναν μαζεύει πολύ κόσμο και κάποιους περίεργους που ψάχνονται για φασαρίες. Βέβαια δεν το έχω τσεκάρει ο ίδιος,γι αυτό σέβομαι τη γνώμη σου γιατί σε παρακολουθώ χρόνια.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τα ειπαμε και με φωνη στο φεις, πηγαινε δες κι εσυ το γυμναστηριο και δες ποιο ταιριαζει στα δικα σου στανταρ. Να σαι καλα Γιωργο!

  5. #5
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Αν θες ''σιδεράδικο'' με μεγάλο χώρο και δε σε ενοχλεί η μπίχλα και τα χάλια αποδυτήρια, μπορείς να τσεκάρεις και το Joe Weider.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  6. #6
    New Member
    Join Date
    19-01-08
    Location
    Athens
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Αν θες ''σιδεράδικο'' με μεγάλο χώρο και δε σε ενοχλεί η μπίχλα και τα χάλια αποδυτήρια, μπορείς να τσεκάρεις και το Joe Weider.
    Καλησπέρα φίλε και Καλή Χρονιά,στο joe weider της Φιλαδέλφειας αναφέρεσαι?

  7. #7
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by max12 View Post
    Καλησπέρα φίλε και Καλή Χρονιά,στο joe weider της Φιλαδέλφειας αναφέρεσαι?
    Καλή χρονιά. Ναι, ουσιαστικά είναι σύνορα Νέας Φιλαδέλφειας και Νέας Ιωνίας, λίγο μετά την παλιά σχολή αστυφυλάκων.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  8. #8
    New Member
    Join Date
    19-01-08
    Location
    Athens
    Posts
    53

    Default

    Κατάλαβα...να φανταστώ για να το προτείνεις έχεις πάει κιόλας. Επειδή δε θα έχω στάνταρ ώρες που θα πηγαίνω,τα απογεύματα θα μπορούμε να κάνουμε?ή θα πρέπει να γίνεται αίτηση στα ΚΕΠ? :P επίσης απο κριτικές διάβασα ότι έχει πολλά χαλασμένα όργανα,αλτήρες κτλπ...

  9. #9
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Απόγευμα δεν πάω ποτέ. Μόνο πρωί ή μεσημέρι. Μέχρι τις 5 είναι καλά, μπορείς να κάνεις αξιοπρεπέστατη προπόνηση. Από τις 6 μέχρι τις 10 γίνεται της μουρλής.
    Και όντως τα όργανα χαλάνε συχνά πυκνά. Τα φτιάχνουν βέβαια (ακόμα). Οι διάδρομοι συνήθως δε δουλεύουν 6 στους 10.
    Στα θετικά το οτι έχει τεράστιο χώρο για ελεύθερα βάρη και δε μπα να σου φύγει 45άρης αλτήρας και να ανοίξει τρύπα μέχρι την Αυστραλία, δεν πρόκειται να πει κανένας τίποτε.
    Σε αυτό πηγαίνω από το 2007. Είναι δίπλα στο σπίτι μου, 40 δευτερόλεπτα με το μηχανάκι (ναι, δεν πάω με τα πόδια :Ρ). Έχει πολλά αρνητικά, αλλά είναι ιδανικό για ''hardcore'' προπονήσεις.
    Για κάποιον που θέλει χλίδα, στολισμούς, αποδυτήρια που λαμποκοπάνε, κοριτσάκια με μπουστάκια και κονσομασιόν, όχι δεν κάνει σε καμία περίπτωση.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MUAI THAI στη νεα ιωνια η στο νεο Ηρακλειο?
    By Giorgos78GR in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 8
    Last Post: 18-02-13, 03:17
  2. Γυμναστήριο στο Ηράκλειο
    By Fanourakos in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 06-02-12, 00:39
  3. Γυμναστήριο----->Ν.Ηράκλειο
    By max12 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 25-09-09, 12:38
  4. γυμναστηριο σε φιλαδελφια-ν ιωνια αγ αναργυροι
    By nteminio in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 04-01-09, 02:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •