Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default NLS Whey Πρωτεϊνη - Γνώμες;

    Λοιπόν ξεκίνησα το γυμναστήριο το έχω παρει στα σοβαρά εφοσον θέλω να φτιάξω ένα υγιές και γυμνασμενο σωμα.Πηρα και μια πρωτεινη NLS whey από ότι είδα ειναι πολύ καλη για ογκο αφού πρώτα διάβασα forums και ρώτησα διατροφολογο να πω ότι ειμαι 16 χρονων ύψος:170 και βάρος 60κιλα θέλω να μου πει καπιος για πόση ποσοτητα πρεπει να παίρνω.

  2. #2
    hampos's Avatar
    Join Date
    31-08-15
    Posts
    80

    Default

    αδερφε καλη αρχη... πρωτα πρεπει να φτιαξεις διατροφη και μετα αναλογα βλεπεις και τη ποσοτητα θα παρης... μην περημενεις καπιος να σε πει παρε 2 3 σκουπ... καλητερα να γραψης τους στοχους σου και τη διατροφη π ακολουιης για να σε βοηθησουν πιο εμπειρη...

  3. #3
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    1 scoop μετα την προπονηση ειναι αρκετο,αλλα δεν ειναι η πρωτεινη που θα σου δωσει το σωμα που θες. Απο διατροφη πως εισαι; Ειναι το Α και το Ω στο bodybuilding

  4. #4

    Default

    Ευχαριστώ.στοχος μου ειναι να πάρω ογκο γιατι είμαι αρκετα αγύμναστος και πιστεύω σε αυτό θα με βοηθήσει η πρωτεΐνη που πήρα.Διατροφη έχω βαλει στοχο να τρωω υγιεινά.

  5. #5

    Default

    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Μπρορεις να μου προτείνεις καποια;Απο διατροφη προσπαθώ να τρωω οσο πιο υγιεινά μπορω οχι πολλά λίπη τηγανητά και τα υπόλοιπα

  6. #6
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Διαβασε στην ενοτητα της διατροφης,δεν μπορουμε να σου δωσουμε ετοιμη για ευνοητους λογους.

  7. #7
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλησπέρα! Καμια πρωτεινη δεν θα σε βοηθησει να πάρεις όγκο! Με σωστη διατροφή θα πάρεις όγκο και θα βάλεις μυς! Ηλικία? ύψος? Κιλά?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  8. #8
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Κατ αρχάς ξεκίνησες λάθος. 16 χρονών παιδί πήγες σε διατροφολόγο και σου είπε να πάρεις τέτοιο συμπλήρωμα?σκότωμα θέλει. Μεγάλο λάθος. Μόλις ξεκίνησες και δεν θα σου προσφέρει τίποτα. Φτιάξε πρώτα την διατροφή σου και ένα πρόγραμμα γυμναστικής. Έχεις καιρό για πρωτεΐνες. Και καλά, άντε την πήρες δεν σου είπαν δοσολογία ;Αφού γράφτηκες στο φόρουμ έπρεπε να συμβουλευτεις πρώτα εμάς να σου πούμε την γνώμη μας. Τώρα να σου πω να την βάλεις στην άκρη δεν θα το κάνεις οπότε φατην. Τώρα με κάνεις και λέω κουβέντα που δεν πρέπει.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αν ειχες διαβασει πρωτα το φορουμ φιλε μου, θα βγαζες το συμπερασμα πως πρωτα φτιαχνεις διατροφη και μετα παιρνεις συμπληρωμα.
    Μην περιμενεις πως θα την παρεις και θα γινει κατι μαγικο. Κατσε και διαβασε την ενοτητα των νεων με τα βαρη και την ενοτητα της διατροφης, υπαρχει αφθονο υλικο να δεις πως μπορεις να τρως σωστα.

  10. #10
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Νίκος Μηλιος View Post
    Λοιπόν ξεκίνησα το γυμναστήριο το έχω παρει στα σοβαρά εφοσον θέλω να φτιάξω ένα υγιές και γυμνασμενο σωμα.Πηρα και μια πρωτεινη NLS whey από ότι είδα ειναι πολύ καλη για ογκο αφού πρώτα διάβασα forums και ρώτησα διατροφολογο να πω ότι ειμαι 16 χρονων ύψος:1.70 και βάρος 60κιλα θέλω να μου πει καπιος για πόση ποσοτητα πρεπει να παίρνω.
    Kαλησπερα, καταλαβαινω οτι θελεις να βαλεις ογκο..αλλα δεν πανε ετσι τα πραγματα. Καταρχην δεν πρεπει να βιαζεσαι και να κανεις σπασμοδικες κινησεις. Εισαι 10 κιλα κατω απο το υψος σου..απο αυτο και μονο καταλαβαινω οτι εισαι πολυ λεπτος..που σημαινει οτι δεν κανεις σωστη διατροφη..Χωρις να τρως σωστα δεν θα δεις την παραμικρη διαφορα να το ξερεις. Η πρωτεινη λειτουργει συμπληρωματικα σε μια ηδη πολυ καλη και ολοκληρωμενη διατροφη. Ειναι το κερασακι. Φτιαξε την διατροφη σου να τρως υπερθερμιδικα δηλαδη πανω απο τις θερμιδες συντηρησης και ποσταρε την διατροφη σου εδω για διορθωσεις. Χωρις συγκεκριμενη διατροφη ΔΕΝ θα βαλεις κιλα(και ποσο μαλλον ποιοτικα κιλα). Ο διατροφολογος αντι να σου πει να φτιαξεις τη διατροφη σου πρωτα σου ειπε να παρεις την πρωτεινη;
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Whey πρωτεινη
    By zouloum in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-14, 21:05
  2. Γνώμες Για Την Πρωτεϊνη Που Θα Πάρω - Complete Whey
    By KonstantinosV in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 10
    Last Post: 25-11-12, 15:34
  3. Γνώμες για την Whey-Plex WPC-80
    By Anhel7 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-12, 22:59
  4. Γνωμες για whey
    By gsatelite in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-04-06, 04:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •