Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 54 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 271 to 300 of 1591
  1. #271
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Ημερολογιο Δεσμωτη,17/03/2016

    Υπνος ετσι κι ετσι,πρωινη ζυγιση 84.6 και πρωιναρα+καφεδαρα!Τσαντικο για την προπονηση και τσαντικο για τα Personal check και βουρ για τα ραντεβου της μερας(με τα ταπερακια βεβαιως βεβαιως και τα νερα!).Προπονηση Pull στο μεσοδιαστημα!

    H.U.L.K.-U.P. - Pull

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective/Ασκησεις Κινητικοτας/Διατασεις

    1)Bend-Over Row:80x10/85x8x3

    2)Cable V Row:50x12/55x10/60x8

    3)Cable Hammer High Row(Front):50x12/55x10x2

    4)Dumbell Row:20x12x3

    5)Dumbell Shrugs:30x15x3

    6)Cable Curls:55x12/60x10x2

    7)Curved Bar Curls(Open Grip):27.5x12/32.5x9x2

    8)Inclined Bench Dumbell Curls:10x8x3(εναλλαξ)

    9)Facepulls:35x12/40x10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραια προπονηση θαρρω με μειομενο ογκο απ τον συνηθησμενο μια αλλαγη που ανταποκρινεται στην καθημερινοτητα μου και τις απαιτησεις της.Ξεροντας το σωμα μου και τι θα το επιβαρυνει επομενως θα φερει τα αντιθετα αποτελεσματα απ αυτα που επιδιωκω,προσαρμοζω το προγραμμα μου μιας και ξερω τι ειναι αρκετο,τι ειναι περιττο και τι ειναι απαραιτητο να γινει σε καθε περιπτωση και θα γινει ο κοσμος να χαλασει!

    2)Οπως και σε καθε προπονηση στις ασκησεις πλατης αρεσει να κραταω για 1 δεπτερολεπτο στο τελος της πρωτης φασης και προσεχω παντα την ασκηση να την εκτελει η σωστη μυικη ομαδα,ο σωστος μυς και με την σωστη φορμα κινησης!

    Διατροφη

    1)Διατροφικα ειμαστε στα ιδια.Νομιζω χθες μιλησα για την βανιλια-βουτυρο που ειναι μια γευση απ τα baking flavours που δεν δινει καποιο εντονο αρωμα σε μενα αλλα μια αισθηση οτι τρως κατι λιπαρο σ οτι κι αν το βαλω.Αυτο εινια πολυ χρησιμο ειδικα σε περιοδους υποθερμιδικης διαιτας γιατι εκει το να ξεγελιεσαι τραβιεται!Ωστοσο αυριο(δυστυχως μου ηρθε μετα η ιδεα,θα δοκιμασω την γευση αυτη στην αλμυρη βρωμη ετσι ωστε να δωσει την αισθηση το παχους στο φαγητο!

    2)Αυριο θα παω και μια βολτα απ τα discount να δω το σπανακι ποσο το εχουν!Το σπανακι κυκλοφορει σε κυβους η φυλλα(το κατεψυγμενο).Αυτο σε κυβους ειναι τελειο αν θελετε να κανετε αυτοσχεδιο σπανακορυζο!Οταν ξεπαγωνει ειναι οπως το μαγειρεμενο αλλα δυστυχως δεν εχει ογκο οπως οταν το κανεις με φυλλο την σαλατα!

    Και λιγες φωτο απ το πρωι,το κατα την διαρκεια και το μετα τις προπονησης!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης!
    Ωμοι , χερια τουμπανα Δημητρη! Ωραιος!
    υ.γ. με μια συνδρομη μενει ανοιχτο το gym αυτο, τη δικη σου!
    υ.γ.2 το ποδηλατο να το αφησουν στην εισοδο μπροστα αλλη φορα :P

  2. #272
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Με γεια το αβαταρ! Δυναμη!!
    Σας ευχαριστω πολυ δεσποινις Ελενα!

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Ωμοι , χερια τουμπανα Δημητρη! Ωραιος!
    υ.γ. με μια συνδρομη μενει ανοιχτο το gym αυτο, τη δικη σου!
    υ.γ.2 το ποδηλατο να το αφησουν στην εισοδο μπροστα αλλη φορα :P
    Να σαι καλα αγορινα!Προχθες εννουσα στο fb na στειλεις αιτημα βρε ποντιομπυλντερα!Ετσι οπως χτυπιεμαι οταν κανω Cycling βγηκε απ την βαση του!!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #273
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Σας ευχαριστω πολυ δεσποινις Ελενα!

    Να σαι καλα αγορινα!Προχθες εννουσα στο fb na στειλεις αιτημα βρε ποντιομπυλντερα!Ετσι οπως χτυπιεμαι οταν κανω Cycling βγηκε απ την βαση του!!!
    Δεν εχω φβ ρε ! μου χε πει και ο Θανος

  4. #274
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Κάτσε να εμφανιστεί καμιά καλλίγραμμη νεανίδα που να του κάνει κλικ και να δεις για πότε δημιουργούνται οι λογαριασμοί στο φβ.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  5. #275
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    31-05-15
    Posts
    372

    Default

    Ωωωωω.....!!!!Ωραιο το καινουριο αβαταρ!!!
    Τουμπανακι Δημητρη !!!Σουπερ τα χερια,αλλα και οι ωμοι!!!!
    Ευγε!!!!!

  6. #276
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Δεν εχω φβ ρε ! μου χε πει και ο Θανος
    E στειλε με την διευθυνση σου να ανταλασουμε ταχυδρομικα περιστερια και δεκαοκτουρες!!!

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Κάτσε να εμφανιστεί καμιά καλλίγραμμη νεανίδα που να του κάνει κλικ και να δεις για πότε δημιουργούνται οι λογαριασμοί στο φβ.
    Μωρε και myspace θα καμει τοτε!!

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Ωωωωω.....!!!!Ωραιο το καινουριο αβαταρ!!!
    Τουμπανακι Δημητρη !!!Σουπερ τα χερια,αλλα και οι ωμοι!!!!
    Ευγε!!!!!
    Σ ευχαριστω πολυ λαμπρινη :)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  7. #277
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Κάτσε να εμφανιστεί καμιά καλλίγραμμη νεανίδα που να του κάνει κλικ και να δεις για πότε δημιουργούνται οι λογαριασμοί στο φβ.
    δεν κανω ρε αφεντικο για καμια! με βρισκουν Viber!

  8. #278
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,19/03/2016

    Υπνος διεκοπει απο τηλεφωνημα για παραγγελια μηλων,μετα σηκωθηκα κανονικα,με πρωινη ζυγιση απο λιγο και διεκομμενο υπνο στα 84.6 σταθερη αξια!Πρωινο,καφες και παζαρι να στησουμε παγκο!Αλλαγη βαρδιας με τον Πατερα Δεσμωτη(τραγικος ετσι?δηλαδη χθες πηρε σπανακι για να αρχισει να τρωει κι αυτος οπως ειπε,δεν του αρεσε στο μεσημερι που εφαγε και το βραδι αφου εφαγε αποξηραμενα φρουτα με ζαχαρι και 2 φυτικα ελαια(ετσι ελεγε στα συστατικα)εκοψε γυρω στα 10 φρουτα για να φαει με την Μητερα Δεσμωτη και οσο τα εκοβε εκανε ενα τοστ με κλικι απ την εκκλησια και χαλβα μεσα.πως βγηκα εγω απ αυτη την οικογενεια μαλλον πρεπει να το ψαξω!) και ισομετρικη βολτα στα λιντλ με 6-6 κιλα σακουλες γιατι σημερα ειχε προσφορα τις φραουλιτες και ενα 5κιλο το χτυπησα!Μαγειρεματα και κακο και Push Day!!

    H.U.L.K.-U.P. - Push

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective/Ασκησεις Κινητικοτας/Διατασεις

    1)Inclined Dumbell Bench Press:30x12-10/35x8x2

    2)Cable Flyes(Μεσσαια Μοιρα):20x15/25x13/30x12

    3)Dip:BW+10 x 12-10 x 2

    4)Seated Arnold Press:12.5x12/15x10x2

    5)Bend Over Cable Rear Raises:7.5x12/10x12-10

    6)Tricep Barbell Bench Push:55x12/60x10-9x2

    7)Cable "V" Pushdowns:60x14/70x10/80x8

    8)Side Lateral Cable Raises:10x10x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ηλιος,καλη διαθεση,προπονηση στα μετρα του δυνατου,καμια ενοχληση σε ωμο η καπου αλλου και βγηκε μια πολυ ωραια προπονηση και ετσι κλεινει και αυτη η βδομαδα!!

    Διατροφη

    1)Ιδια ως συνηθως με ψυγειο/καταψυξη φουλ φραουλιτες!!

    Μια φωτο απ τα ψωνια και μια απ την προπονηση τυπου :"(Αι)ματωνω,(αι)ματωνω,χωρις σποτες την μπαρα σπρωχνω!" που θα λεγε και η Πεγκυ σε μια διαφορετικη εκδοχη του τραγουδιου!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Last edited by Δεσμώτης; 19-03-16 at 19:13.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #279
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    wild gym member with black t-shirt appreared!
    use camera to catch it!

    PO-KE-MON

  10. #280
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ασε κατω τον συνδρομητη και τρομαξαμε να τον ευρουμε!Btw,χθες πηγα στο Discount και εχει το σπανακι σε κυβους στα 1.79.Οποτε μεχρι να παω σε μασουτη να δω νικαει το Lidl.Να δουμε μηπως εχει ο μασουτης δικο του σε φυλλα και χαμηλα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #281
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,20/03/2016

    Υπνος με κανα δυο ξυπνηματα αλλα οχι και ασχημος,πρωινη ζυγιση στα 84.6 σταθερη αξια και πρωινο με μουχαμπετι με τον αδελφο!Καιφες,House of Cards(ειμαι στο τελευταιο επεισοδιο και σειρα εχει ο DD!!),κυριακατικη μεγαλη βολτα 47 λεπτα στους 17 βαθμους και ηλιοφανεια!Πισω για γκουρμεδογευμα και ντουζ+νερο+κι αλλο καλο φαγητο και σειρες μεχρι να ματια να μην αντεξουν!!Α και γραψιμο στο βιβλιαρακι προπονησεων για την αυριανη Lowe Body προπονηση που μπορει να ενσωματωσω και κοιλιακους!Ειδομεν!Ως τοτε...

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #282
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Κοιταξτε τι βρηκα και ειναι κοντα στην πολη που θα μετεγκατασταθω το καλοκαιρι.Ο παραδεισος στην βραδινη εξοδο!! http://gymskitchen.com/
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #283
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    που μας αφηνεις ρε δημητρη!!!

  14. #284
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Στον κοσμο που δεν εχει τετοια restaurants στα 5 χιλιομετρα :P Μην μου αγχωνεσαι και για πριν παω ηδη εχω τσεκαρει ενα site με ολα τα σουπερμαρκετ της Αγγλιας για να χω τα ψωνια που θελω και εχω βρει και γυμναστηριο.Οτι καλυτερο για μετα την πτηση!και ταπερακι στο αεροπλανο γιατι ποιος ξερει τι σερβιρουν πανω και τι macro θα χει
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #285
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Στον κοσμο που δεν εχει τετοια restaurants στα 5 χιλιομετρα :P Μην μου αγχωνεσαι και για πριν παω ηδη εχω τσεκαρει ενα site με ολα τα σουπερμαρκετ της Αγγλιας για να χω τα ψωνια που θελω και εχω βρει και γυμναστηριο.Οτι καλυτερο για μετα την πτηση!και ταπερακι στο αεροπλανο γιατι ποιος ξερει τι σερβιρουν πανω και τι macro θα χει
    αν μου βρεις δουλεια , ερχομαι ανετα χαχα

  16. #286
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Κατσε να βρω πρωτα εγω που θα μου ανεβει η κορτιζολη στον θεο μεχρι να βρω και θα παθω και τακαμουρι ακομη και σε βολευω κι εσενα!Καλα το gyms kitchen πολυ μπροστα!Εχει ετοιμα γευματα με τα macros και αναλογα με τον στοχο τα χωριζει σε gains/low carb/wellbeing και μπορεις να κανεις και το δικο σου!Α και μη το ξεχασω...Lidl στα 20 χιλιομετρα ;)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #287
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Στον κοσμο που δεν εχει τετοια restaurants στα 5 χιλιομετρα :P Μην μου αγχωνεσαι και για πριν παω ηδη εχω τσεκαρει ενα site με ολα τα σουπερμαρκετ της Αγγλιας για να χω τα ψωνια που θελω και εχω βρει και γυμναστηριο.Οτι καλυτερο για μετα την πτηση!και ταπερακι στο αεροπλανο γιατι ποιος ξερει τι σερβιρουν πανω και τι macro θα χει
    Δημητρη για αλλη μια φορα απεριοριστο ρεσπεκτ. Εισαι πηγη εμπνευσης απο μονος σου για οσους σε διαβαζουν
    Και εγω αν ολα πανε καλα με το πτυχιο και ξεμπερδεψω Σεπτεμβρη θα την κανω εξω και ειναι σημαντικο να βλεπω πως οργανωνεται καποιος σε τετοις μεγαλες αλλαγες.
    Αχ αγγλια τυχερε!

  18. #288
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mystical View Post
    Δημητρη για αλλη μια φορα απεριοριστο ρεσπεκτ. Εισαι πηγη εμπνευσης απο μονος σου για οσους σε διαβαζουν
    Και εγω αν ολα πανε καλα με το πτυχιο και ξεμπερδεψω Σεπτεμβρη θα την κανω εξω και ειναι σημαντικο να βλεπω πως οργανωνεται καποιος σε τετοις μεγαλες αλλαγες.
    Αχ αγγλια τυχερε!
    Μακρυα απο χωρα του ευρο και ελπιζω να παει καλα το δημοψηφησμα που θα χουν τον ιουλιο για να μη μπλεκω με βιζες!Να σαι καλα και σ ευχαριστω!Εχω ηδη βρει ρυζια πατατες κρεατα βρωμες αυγα και γιαουρτια οποτε ειμαι πιο comple και απ το γιαουρτι!Και φυσικα το lidl που εχει μου λυνει τα χερια γιατι θα χει και τιμες και αυτα που παιρνω.ουτε το myfitnesspal θα αλλαξω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #289
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,21/03/2016

    Υπνος καλουτσικος,7ωρος και πρωινη ζυγιση στα 84.7(οχι και ασχημα με κονσερβα τονο και οφ μερα!).Μεσος ορος βδομαδας 84,685 - μεσος ορος προηγουμενης βδομαδας 84,343 = 0.342 πανω την βδομαδα αυτη!Macros 440 υδατ / 240 πρωτ / 80 λιπη και ετοιμασες τσαντας για Personal και τσαντας με τα ταπερακια μετα τον πρωινο αναβολισμο!Απο προπονηση Ποδια+Κοιλιακοι και μια βολτα απ το Lidl τον χορηγο μας για φυλλα σπανακι!(τελικα αποφασισα να κρατησω την αλλη συσκευασια σπανακι σε κυβους για οταν θα πηγαινω θεςς:πιανει μικροτερο χωρο η σαλατα,αρα μικροτερο ταπερ,αρα μεγαλυτερος χωρος στην τσαντα και για να ναι πιο ανετα τα αλλα πραματα που θα παιρνω και για να παρω λιγο παραπανω νερο!Σκεψου ενα βημα μετα την πρακτικοτητα ;) ).Τα λεμε μετα και καλη μας μερα!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #290
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Απιστευτο για πολλους,αλλα σημερα το γυμναστηριο ειχε τοσο κοσμο που πηγε πισω την προπονηση μου..(Ατιμε Kruphix ευχομαι ασπραδι αυγου να τρως και υποδοριο λιπος να γινεται!).Τελος παντων,η προπονηση εγινε αν και κρατησε πολυ και επειδη ειναι ποδια οποτε και το κομματι πριν τα βαρη ειναι συνηθως στην ωρα και για τον λογο που ανεφερα!

    H.U.L.K.-U.P. - Leg Day

    Zεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας/Διατασεις/Ραχιαιοι

    1)Sumo Deadlift:105x10/110x9(στο σημειο αυτο ερχεται ενας απ τους γυμναστες του γυμναστηριου και μου λεει πιο χαλαρα αφηνε την μπαρα γιατι θα μας σπασεις τα πλακακια ο οποιος εκανε Clean και αφηνε με μισος την μπαρα.Anyway,ενα ΟΚ και αγριο βλεμμα,τον εγραψα εκει που δεν πιανει ακομα μελανι και εβαλα ξανα τα ακουστικα) / 115x8x2

    2)Single Leg Seated Curls:35x12/40x10x2

    3)Rear Foot Elevated Split Squat:20x8/15x10x3

    4)Leg Extension:35x12-10x2

    5)Standing Calve Raises:105x6/110x5x3

    6)Seated Calve Raises:70x15/75x15-12x2

    7)Cable Crunches:90x15/100x8x3

    8)Kneel Raises:+10x13/ +12.5x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ καλη προπονηση τηρουμενων των συνθηκων!

    2)
    Rear Foot Elevated Split Squat και γουστα στα υψη!Μια καλη μοντια που βρηκα γιατι οι παγκοι,το Σμιθ και το power rack ηταν πιασμενα ηταν αν κανω την ασκηση μπροστα απ το μηχανημα για τα extension με το ποδι πανω στο μαξιλαρακι.Ετσι και το δεν επιβαρυνθηκε και βγηκε πολυ καλα η ασκηση

    3)Οι κοιλιακοι εγιναν ανετα μπορω να πω

    4)Αυτη την βδομαδα ισως παει Κατω Μερος/Πανω Μερος/Κατω Μερος/Pull/off/Push λογω εορτης αλλα θα δειξει αν παρω τα κλειδια ισως το βολεψω αλιως.Την αλλη βδομαδα λογω συνεδριου στην Θεσσαλονικη που θα ειναι Παρασκευη-Κυριακη σκεφτομαι να κανω το παλιο προγραμμα μιας και βολευουν οι διπλες προπονησεις με εκεινο.Και απ την παραλλη βδομαδα θα χω Δευτερα με Παρασκευη προπονησεις γιατι αρχιζω ξανα τα μαθηματα για το επομενο πτυχιο!Εκει θα σκεφτω πως θα κανω το προγραμμα.μαλλον θα γινει Upper/Lower/Push/Lower/Pull/off/off ετσι ωστε με την πρωτη μερα ποδια να μην εχω πλατη μιας και κανω DLs και θα τα βαλω μετα την δευτερη μερα ποδια.Θα μου πεις τα Good Morning λιγοτερη επιβαρυνση θα σου δωσουν για να κανεις πλατη μετα?θα σου πω συγκριτικα με τα DLs ναι.

    Διατροφη

    1)Για οσους παιρνεται αγευστη πρωτεινη η θελετε να την συνδυασετε με γευσεις σημερα το ρυζι μου το κανα με γαρυφαλλο και λιγη στεβια.Εχει γινει ο τρελος χαμος απο γευση και δεν αναμεταδιδω αλλο.Ειδικα δε αν εχετε βανιλια και βαλετε και κανελλα μπορειτε να αφησετε την στεβια αν η πρωτεινη ειναι αρκετα γλυκια.Γενικα επειδη δεν μ αρεσει να πινω τις θερμιδες μου,να χω πιει πρωτεινη σε σεηκ 2 φορες απ τα δειγματα που μου φερνανε.Τωρα που καταναλωνω καθημερινα μονο με ρυζι!

    2)Δεν ξερω αν το ανεφερα,αλλα στα discount βρηκα μελιτζανοσαλατα σε βαζω με ξιδι μονο,χωρις ζαχαρη η λαδι και με 0.5γρ αλατι/100γρ.Θερμιδες ηταν χαμηλη και δεν θυμαμαι την τιμη.νομιζω 2.5 αλλα δεν θυμαμαι την συσκευασια.πολυ καλη φαση για να παιρνεται με πιο γευστικο τροπο το αλατι της μερας!

    DareDevil+αρθρα+προγραμματα γυμναστικης+νερο+φαγητο και η μερα συνεχιζεται!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #291
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,22/03/2016

    Υπνος χορταστικος(αν και ειχα τα καθιερωμενα ξυπνηματα προς νερου!),πρωινη ζυγιση στα 84.4 και πρωινος αναβολισμος εν οψη!Καφες,Personal και προπονηση Πανω Μερος!

    H.U.L.K.-U.P. - Upper Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας/Διατασεις

    1)Overhead Press:40x10x2/45x8

    2)Inclined Dumbell Bench Press:30x12x2-10x2

    3)Dip: +10 x 12 x 3

    4)Wide Grip Horizonal Cable Row:50x12/55x10x2

    5)Dumbell Row:20x12x3

    6)Dumbell Curls(Ουδετερη σε Δευτερη Λαβη):10x12-11-10x2

    7)Skullcrushers:32.5x12/37.5x12-10x2

    8)Facepulls:40x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ καλη προπονηση και μερες με βαριες για τον ωμο ασκησεις οπως OHP η τις Push μερες θελω να βλεπω πως αντιδρα ο ωμος μου στον ογκο προπονησης,στις ασκησεις που επιλεγω να κανω αλλα και την σειρα τους.Ειναι μια διαδικασια του να ακους το σωμα σου,να αντιλαμβανεσαι τι ειναι πολυ τι ειναι λιγο και τι ειναι αρκετο.Τι ειναι χρησιμο και τι επιβλαβες και ουσιαστικα που ειναι η ζυγαρια στο τελος της προπονησης και της μερας μεταξυ κερδους-ζημιας σ οτι αναφορα το σωμα και την υγεια.Πανω σ αυτη την λογικη και στο γεγονος οτι η σωματοδομηση ειναι ενας τροπος ζωης:δεν ειναι 2 ωρες στο γυμναστηριο 4-5 φορες την βδομαδα.ειναι αρχες που διεπουν τον τροπο ζωης με σκοπο την υγεια πανω απ ολα αλλα δεν ειναι το κεντρο της ζωης.Ειναι ενας τροπος ζωης που τον ακολουθεις στον βαθμο που σου αρεσει,δεν παρεμβαινει στην ζωη που θελεις και επιλεγεις να κανεις και στον τροπο που ευχαριστιεσαι την ζωη.Για τον λογο αυτο ο ογκος προπονησης μου ειναι διαφορετικος και δεν με πειραζει να ναι διαφορετικος απ την στιγμη που το αναγκαιο/λειτουργικο/οφελιμο το καλυπτω και το επιπλεον που κανω ειναι προς οφελος και οχι υπερβολικο ζηλο που μπορει να οδηγησει σε αρνητικα αποτελεσματα.

    Διατροφη

    1)Μια πολυ καλη ιδεα που παλι εχει να κανει με το ρυζι ειναι ρυζι+κανελα και ψηλοκομμενη μπανανα μεσα.δεν χρειαστηκε καν να βαλω πρωτεινη ηταν τοσο υπεροχο!Πειραματιζομαι και με την στεβια στο ρυζι ετσι ωστε αν πχ εκτος απ το γιαουρτι με τα καρυδια μπορει εγω αλλα και καποιος αλλος να θελει να προσθεσει καποιον υδατανθρακα αλλα κατι στο γλυκο και ισως να μη θελει να βαλει καποιο φρουτο οπως φραουλα που και για βραδυ ειναι και μαμω τα φρουτα,να φαει κατι εξησου ευγεστο!τα 10γρ στεβια δοσανε μια γλυκαδα αλλα οχι εντονη σ ολη την ποσοτητα ρυζιου που εβρασα.ισως αυριο δοκιμασω λιγο παραπανω θα δειξει!

    Νερο+Φαγητο+Μελετη και αεροβια σε 1-1.5 ωρα απο τωρα!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #292
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Υ.Γ.Πιπερι+Μπουκοβο+Frank's Hot Sauce και υδρωνω πιο πολυ και απ οταν κανω Spinning!

    Y.Γ.2.με αυτο το κομματι και σε τετοιο mood το σημερινο προγραμμα Upper Body!!

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #293
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,23/03/2016

    Υπνος νιαου και νιαου που ελεγε και ο παπουτσομενος γατος,πρωινη ζυγιση στα 84.7,πρωινος αναβολισμος ο συνηθισμενος και δακρυα και υδρωτας με το γνωστο τριπτυχο του υδραργυροανεβασματος στον οργανισμο:πιπερι+μπουκοβο+Frank's hot sauce (καντε το τετραπτυχο γιατι ξεχασα τις τσουσκες!).Τα Personal της μερας και γυμναστηριο ενδιαμεσα για αεροβια και μονο.Χθες Εκανα 45 λεπτα μετριας εντασης στο στατικο ποδηλατο ενω σημερα εκανα κανονικο spinning 45 λεπτα με ζεσταμα αποθεραπεια και τα σχετικα.Χθες και σημερα στα χαλαρα κομματια συντροφια μ ενα βιβλιο για το λεμφικο συστημα.Μεσα στην μερα πηγα και για καφε με την παρεα.Τις Τεταρτες πινω εναν καφε με την παρεα γιατι τις αλλες μερες εχω φουλ προγραμμα η θελω να κανω καποια πραματα για μενα αλλα την Τεταρτη που εχω οφ απ τα βαρη δεν με πιεζει το προγραμμα μου.Βεβαια βρεθηκε ενας παλιος γνωστος να με πριξει με το γνωστο παλια εβγαινες πηγαινες μπουζουκια κτλ και η απαντηση ηταν ειμαι πλεον 28,Personal Trainer και αγαπω την υγεια μου και αυτο που κανω και στο τοπ 10 των τρελων ονειρων μου μπορει και καποιος διαγωνισμος ποτε δεν ξερεις(ενταξει τρελα ονειρα ειναι οτι θελουμε τα κανουμε!).
    Anyway,τα κλειδια τα πηραμε για την Παρασκευη οποτε κανονικα Leg Day+Abs το οποιο διδυμο μ αρεσει παρα πολυ γιατι εχω βρει εναν και μαμω ογκο προπονησης στα ποδια που τον γουσταρω τρελα και οι κοιλιακοι βγαινουν ωραια και ανετα χωρις να πανε πισω.Στις αλλες μερες ακομη ψαχνομαι οπως και την αυριανη που θα χει μειομενο ογκο και ισως κανα δυο ασκησεις που και να μη γινουν δεν επεσε και κανενα Μικελ.Θα δουμε αυριο τι θα μου πει το σωμα μου
    Γυρισα σπιτι και με το καφεδακι μου και τις κοκα κολες μου διαβασα ενα πολυ ωραιο comic arc απ τα παλια βεβαια που λεγεται Batmna-A Death In The Family.Σας εχω πει για την αγαπη μου για τα comic που για μενα εχουν να κανουν με την τεχνη και οχι κατι που αποκλειστικα σχετιζεται με την παιδικη ηλικια.Στο arc αυτο ο δευτερος κατα σειρα Robin,Jason Todd,βρισκει στοιχεια για την αληθινη του μητερα και τα ακολουθει.Ωστοσο πεφτει σε παγιδα του Joker ο οποιος τελικα τον σκοτωνει με εναν λοστο πριν προλαβει ο Batman να τον σωσει.Και δυστυχως εκει που παει να τον εκδικηθει,ο προεδρος νομιζω του Ιρακ,χριζει για τους δικους του λογους τον Joker πρεσβη της χωρας στην Αμερικη δινοντας του αμνηστεια και απ τις αρχες και απ τα εγκληματα που διεπραξε.Βεβαια η Αμερικη φοβαται την εμπλοκη του Batman και στελνει τον Superman να τον σταματησει.Ενα πολυ ωραιο story μιας και ο Batman αποτελει πατρικη φιγουρα για ολα τα μελη της οικογενειας του και φυσικα θεωρει τον εαυτο του υπευθυνο και για τον θανατο του Τοντ αλλα και για το γεγονος οτι τον εκανε Robin.Σε πολλους ολο αυτο μπορει να ακουστει χαζο εμενα παλι μου αρεσε πολυ!Να και μια χαρακτηριστικη φωτο και απ το arc αλλα και απ την τεχνη της εποχης!

    Με αγαπη για την Σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  24. #294
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Φράουλες πήρες Δοκίμασε στέβια φράουλα από το myprotein! Μου έχει φύγει η γλώσσα!
    Αυτό με τον γνωστό που σε ζάλιζε, που να δεις όταν πρώτη φορά είπα σε έξοδο δεν θέλω αλκοόλ! Με κοιταξαν λες και είπα πως κάτω από το σίτι μου πάρκαρε ενα ufo!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  25. #295
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Φράουλες πήρες Δοκίμασε στέβια φράουλα από το myprotein! Μου έχει φύγει η γλώσσα!
    Αυτό με τον γνωστό που σε ζάλιζε, που να δεις όταν πρώτη φορά είπα σε έξοδο δεν θέλω αλκοόλ! Με κοιταξαν λες και είπα πως κάτω από το σίτι μου πάρκαρε ενα ufo!
    Επειδη δεν εχω καρτα και δεν θελω να μπλεκω με τραπεζες,ακομη δεν μπορω να παρω απο myprotein!Οταν θα φυγω ομως θα κανω τα κουμαντα μου!Η πρωτεινη που εχω ειναι απο μια εταιρια που δημιουργηθηκε απο στελεχη της Myprotein που ανεξαρτητοποιηθηκαν και ονομαζεται The Protein Works!.Οσο απο γευσεις,επειδη δεν μ αρεσει να πινω shake και την πρωτεινη μονο με ρυζι την καταναλωνω δεν θα παιρνα φραουλα :P Μη στεναχωριεσαι ομως!Η Honeycomb Malt Choco (Maltesers) που καταναλωνω αυτη την περιοδο,συνουσιαζει και ραπιζει με ρυζι!!
    Οσο για τον γνωστο εχει καιρο να με δει αλλα και οταν μ εβλεπε παλι δεν επινα και δεν πηγαινα σε ταβερνες.Το πρωτο γιατι δεν μου αρεσει πλεον (παλια εχουμε πει,καθε βραδυ 2-3 ποτηρια ουισκι με ξηροκαρπιο πορτοκαλεως χρωματος και οταν ημουν φοιτητης καποιο επωνυμο μπουζουκι γιατι ειχα και τα κονε!) και αυτο το ουτε κρασακι δεν το μπορω(ναι ναι για την καρδια μου λενε λες και τελειωσανε ολα οσα μπορεις να κανεις για την καρδια και εμεινε το κρασι!Ε να αρχισουμε και το τσιγαρο που ανεβαζει τον μεταβολισμο αν ειναι!!!) και το δευτερο και γιατι δεν θελω να χαλαω την παρεα αλλα και γιατι θελω να διαθεσω αλλου τα χρηματα που θα ξοδευα σε μια εξοδο σε ταβερνα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #296
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,24/03/2016

    Υπνος ετσι κι ετσι 7ωρος,πρωινη ζυγιση 84.8 και πρωινος αναβολισμος μετα καφε χρωματος περιειχεν καφεινην ροφημα!τα Personal μου και μετα Pull Day!

    H.U.L.K.-U.P. - Pull

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective/Ασκησεις Κινητικοτας/Διατασεις

    1)Bend-Over Row:80x10-9x2

    2)Hammer Seated Cable Row:50x12/55x10/60x8

    3)Open Grip High Row(Front):50x12/55x10x2

    4)Dumbell Row:20x12x2

    5)Dumbell Shrugs:30x12x2

    6)Cable Curls:50x12/55x10x2

    7)Inclined Bench Dumbell Curls(Εναλλαξ):10x10x3

    8)Open Grip Curved Barbell Curls:27.5x12x2/32.5x10

    9)Facepulls:35x12x2/40x13

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ καλη προπονηση,παιζοντας και παλι με τον ογκο.Τεμπο στις ασκησεις πλατης 2/1/2 και το γουσταρω!

    2)Dumbell Rows:η αγαπημενη μου ασκηση και την νιωθω οσο καμια αλλη.Βεβαια δεν ηταν απαραιτητη και αυτη και Bend Over Row αλλα απλα και μονο απο αγαπη μπηκε!Την αλλη βδομαδα που πρεπει να βγαλω προπονησεις απο Δευτερα εως Πεμπτη σιγουρα μια απ τις δυο

    3)Και η Facepull μπορουσε να παραλειφθει αλλα μ αρεσει γιατι δουλευω πολυ και πισω ωμους αλλα και στροφεις

    Διατροφη

    1)Στα διαλειμματα πηγα και για ισομετρικο περιπατο στα Lidl:6.6 κιλα γιαουρτι,2 κιλα Parboiled,μια σακουλα σπανακι φυλλα(για να δουμε μεθαυριο!Θα σας πω!),φασολακια και ειχε προσφορα μονο στο lidl το δικο μου απ οτι φαινεται τις Freeway 0% κοκα κολες!Οποτε ειχα και λιγες green απο την προηγουμενη προσφορα και δεν πηγα καν στα discount που εχουν το λιτρο.να σας πω την αληθεια η συσκευασια 330 και 500ml με βολευει γιατι οσο ετοιμαζω το γευμα την βαζω καταψυξη και μετα γινεται χαμος!Ενδεικτικα εχει λιγοτερο νατριο απ την green και εχουμε και λεμε:10.4mg καφεινη στα 100ml (οσο και η green οποτε 330ml=1γρ instant coffee(σ οτι αφορα την καφεινη) και 0,03 αλατι στα 100gr.Μια χαρα με λιγα λογια!Πηγα και χθες το βραδυ και σημερα γιατι δεν μπορουσα ολα να τα μεταφερω.θα μου πεις γιατι δεν πηγες με το αμαξι.Θα σου πω και να χασω το οφελος απ το κουβαλημα αφου μισομοιραζω και το βαρος στις σακουλες και αλλαζω λαβες στην διαδρομη?για να μη μιλησω για την δωρεαν αεροβια 15 λεπτα να παω και 15 να γυρισω!Απλα υπεροχο!Τα μπιφτεκια βοειου δεν ειχε και δεν ειδα απο λιπος.Παντος ο απαχος κιμας ειναι στα <7% λιπος με νομιζω 8 ευρο το κιλο? για οποιον ενδιαφερεται.για μενα τα 8 ειναι πολυ.

    2)Η χαρα του να τρως 1.2 κιλα γιαουρτι την μερα ειναι οτι εχεις πολλες συσκευασιες να τελειωνουν γρηγορα.Οποιος δεν βαζει δακτυλο σε τελειωμενο κυπελλο(μικρο η μεγαλο) γιαουρτιου,εχει προβλημα να το ξερετε!


    Αυριο τα κλειδια τα πηραμε οποτε εχει Leg Day οποτε το ζεσταμα θα μας παρει ωρα!Ααα και κοιλιακους μη ξεχασω!!Μια φωτο 1 ωρα μετα την προπονηση και αλλη μια απ το stock σε αναψυκτικα!Pull Pull θα μεγαλωσουν που θα παει!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #297
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,25/03/2016

    Υπνος ωραιος...ηταν μεχρι που με ξυπνησε ο αδελφος μου και μου λεει:Καλα σημερα δεν ηταν να πας Θεσσαλονικη για μαθημα?..Και του λεω:25?!!!!!Εισαι σοβαρος?...Και απαντας:Α ναι...Και συνεχιζω τον υπνο!πρωινη ζυγιση 84.8(α ρε αδελφε θα σε σκοτωσω!!!)Πρωινος αναβολισμος με τον αδελφο να κοιταζει με απορια τι μαγειρευω και αφου ειχα τα κλειδια του γυμναστηριου πηγαμε για ποδια!!!

    H.U.L.K.-U.P. - Lower Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας/Ραχιαιοι

    1)Front Squat:60x12-10x2-9

    2)Leg Extension:30x12-35x10x2

    3)"Καλημερα τι κανεις?να σαι παντα καααλααα":60x12x2/65x8

    4)Glute Kickbacks:30x13/35x12x2

    5)Seated Calve Raises:70x15x3

    6)Standing Calve Raises:105x6/110x5x3

    7)Cable Crunches:90x15/100x8x3

    8)Kneel Raises: +10x15/ +12.5x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ καλη προπονηση και οπως σε καθε προπονηση μαθαινω παραπανω τον εαυτο μου και το τι ζηταει το σωμα μου.Στα Good Mornings πχ ηταν να κανω 4 σετ αλλα στο 3 εβλεπα πως η οσφυικη αρχισε να παραπονιεται.Χωρις η κινηση να βγαινει απο κει.Δοξα τον θεο εβγαινε κανονικα απ τα ισχια ομως με το που αντιληφθηκα αυτη την αισθηση και σταματησα το σετ και αλλαξα ασκηση γιατι πρεπει να ακουμε το σωμα και τα ορια του.Αυτο που παρατηρησα ειναι πως ισως με πιεζε η ζωνη στο σημειο εκεινο.

    2)Ισως στην επομενη προπονηση να κοψω ενα σετ απ τα Front και στα Good Morning να κανω 3 σετ και να βαλω και Curls.Επισης ισως κοψω απο ενα σετ κοιλιακων και κανω και μια τριτη μερα οπως την Τεταρτη.ετσι ο ογκος αυξανεται(ο εβδομαδιαιος)αλλα η επιβαρυνση στις προπονησεις που εχω τωρα κοιλιακους μειονεται!

    3)Τελικα ισως την αλλη βδομαδα να μην κανω το παλιο προγραμμα αλλα να κανω το εξης:Να την κανω Deload βδομαδα και θα κανω ενα βραδινο Push μια μερα που θα χω ποδια μαλλον την Πεμπτη.Οποτε και ξεκουραστη βδομαδα θα εινια μιας και το τριημερο θα ναι φορτομενο λογω του συνεδριου και το συνεδριο εχει μεγαλες σωματικες απαιτησεις αρα αφηνω χωρο για την επιβαρυνση πουθα υποστω.Και φυσικα η 1 η καμια αεροβια μιας και το συνεδριο εχει(ειδικα την παρασκευη εχει ενα Workshop 11:00-20:00 που θα με στειλει στον αλλο κοσμο αλλα ειναι σχετικο με την πιστοποιηση που δεν εκανα λογω υπερκοπωσης οποτε θα το παρω-Sports Conditioninh Workshop).

    4)Νιωθω μεγαλη ικανοποιηση για το Corrective που κανω πανω μου και για την κινητικοτητα των ομων μου ειδικα οταν κανω Wall Slides!Πραγματικα αν με ρωτησετε τι σ αρεσε στην βδομαδα η στον καιρο που εφαρμοζεις το Corrective και τον αντικτυπο που εχει ολο αυτο το ζεσταμα που κανεις στα βαρη θα σας ελεγα αυτο.Αυτο ειναι το μεγαλυτερο κερδος μου!

    Διατροφη

    1)Συνεχιζομεν αργα και σταθερα!Ξερετε πως κανω κουμαντο στα χρηματα μου και πως τα διαθετω!Την προηγουμενη φορα που πηγα στο Lidl ειχε προσφορα λογω ημερομηνιας(ελιγε στα κοντα),Σολωμο φιλετο νομιζω στα 7-7.5 το κιλο εβγαινε αλλα ειχε η συσκευασια 250.Οποτε σημερα μιας και το χε η μερα το ψαρακι,τοκανα με καστανο ρυζι και αβοκαντο(Α ρε Καρδουλα) που βρηκα στο σπιτι!

    Ηρθανε τα ανηψακια μου και γινεται χαμος!Και αποριες απ τον αδελφο και την νυφη περι διατροφης για να λυσω οσο τρωνε τηγανητα ψαρια,χαλβα και τηγανιτες πατατες!Αντε να μιλησεις σοβαρα μετα!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ Ακολουθει αλλη μια φωτο εκτος απ αυτες που ανεβασα στο αντιστοιχο thread με μια φωτο απο χερι(οπως ειπε ο κολλητος μου για μαθημα ανατομιας ειναι!) γιατι μ αρεσει αν βγαινω φωτο στις οχι καλυτερες μερες και ωρες που υπαρχουν!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #298

    Default

    Ωραιος!! Πολυ καλος διαχωρισμος!!
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  29. #299
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Ωραιος!! Πολυ καλος διαχωρισμος!!
    Το κατα δυναμην Κωστα!!Σ ευχαριστω πολυ!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #300
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο,λοιπον,Δεσμωτη,26/03/2016

    Για καποιον λογο που η ανθρωποτητα δεν προσπαθει να βρει,ξυπνησα 1 ωρα νωριτερα απ το καθιερωμενο και με 6 ωρες υπνου,πρωινη ζυγιση 85.1 και πρωινο+καφε!Λαικη αγορα να στησουμε παγκο,αλλαγη με Πατερα Δεσμωτου και προπονηση Push!

    H.U.L.K.-U.P. - Push

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective/Ασκησεις Κινητικοτας/Διατασεις

    1)Flat Dumbell Bench Press:30x12/32.5x10/35x10/37.5x8

    2)Cable Flyes(Aνω Μοιρα):30x12x2-10

    3)Dip:BW+10 x 12 x 2 - 10

    4)Seated Dumbell Shoulder Press:20x12/22.5x10-9

    5)Bend Over Cable Rear Raises:10x12-10x2

    6)Tricep Barbell Bench Push:55x12/60x10-9x2

    7)Cable Rope Pushdowns:40x12/45x10x2

    8)Side Lateral Cable Raises:10x10x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Οι καλυτερες Dumbell Presses τον τελευταιο καιρο!Πραγματικα βρηκα την γωνια και ωμος ουτε καν εκανε αισθητη την παρουσια του!

    2)Μια επαναληψη παραπανω εδω,λιγα κιλα παραπανω εκει!

    3)Αυτο για το οποιο χαιρομαι ειναι η προοδος στον πισω δελτοειδη!Νομμιζω πηρε τα πανω του και στην τελευταια φωτο στο αντιστοιχο thread αρχισε να φαινεται!

    4)Απο βδομαδα deload στο προγραμμα που κανω γιατι το ΚΝΣ μιλαει και το ζηταει.οποτε αυτο θα γινει!Και για τους λογους που ανεφερα και προχθες!

    Διατροφη

    1)Same as always αλλα μπορει να κανω καποια μαγειρεματα λιγο με τα macros.Θα σας κρατησω ενημερους!

    2)Ανοιξα το σπανακι σε φυλλα αλλα δεν αξιζε τελικα.δεν προσφερει επιπλεον ογκο στο πιατο απ οτι οι κυβοι οποτε πισω στους κυβους!

    3)Σουπερ Μαρκετ Update:Τα Discount εχουν αυτη την βδομαδα 1.29 το σπανακι σε κυβους και 0.69 τι ρυζογκοφρετες και νομιζω τα macros ειναι αυτα; ανα 100γρ= cals:378/prot:7.7/carbs:78.9/sugars:1.3/fat:2.7/saturated fat:1.3/fiber:3.8/sodium:90mg.Οχι και ασχημα!


    Ξεσκονισα καποια βιβλια του Lyle McDonald που ειχα και τωρα βρηκα ενα πολυ ωραιο comic arc για την συνεχεια της βραδιας!Νερο+Φαγητο+κοκα κολα και η βραδια συνεχιζεται!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 10 of 54 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 18:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 18:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •