Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 54 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1591
  1. #61
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Αν θελεις να κοιμασαι το μεσημερι επειδη θα νιωθεις ξεκουραστος για την προπονηση οκ.Αν και εγω προσωπικα δεν θα κοιμομουν και θα κοιτουσα να κοιμηθω το βραδυ οσο περισσοτερο μπορουσα,εστω και απ τις 11.Θα κοιτουσα να βαλω 2 γευματα μετα την προπονηση με αρκετο υδατανθρακα αν μ επαιρνε απο θεμα μακρος.

    Για την αισθηση που εχεις για τα γευματα πριν την προπονηση οτι μπορουν να σε λιπωσουν δεν πρεπει να ανησυχεις.Ο οργανισμος μας σκεφτεται περισσοτερο σαν ταμιας που δεν κοιταει τοσο τι πηρες αλλα ποσο εκανε το καθενα και στο τελος σου βγαζει το τελικο ποσο μαζι με το φπα,τους ποντους καρτας κτλ.Οποτε αν στο τελος της μερας(που και αυτο ειναι ενα χρονικο οριο που εχουμε θεση εμεις για να κανουμε ερευνες σ ενα χρονικο διαστημα) εισαι σωστος και στα πλαισια σου αυτο θα δει κυριως ο οργανισμος με μια ιδιαιτερη προσοχη στα 3 γευματα που ανεφερα.
    Επισης,η συνθεση της μυικης μαζας δεν ειναι μαι διαδικασια που οταν παμε για υπνο παει τελειωσε.Οποτε και τα γευματα της επομενης μερας χρησιμοποιουνται για τον στοχο αυτο.Τελος,τα γευματα μεσα στην μερα εξυπηρετουνε και της δραστηριοτητες μας και την καταστροφη/αναδομηση κυτταρων που συμβαινει και απ αυτες και απ την ασκηση.
    Οπως σου πα αν βλεπεις πως κατι δουλευει πανω σου και εχεις μια σταθερη προοδο και θελεις να πας με αυτη απ το να δοκιμασεις κατι που ισως σε οδηγησει σε μεγαλυτερη προοδο,συνεχισε.Και το λεω αυτο το μυαλο παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο στον χωρο μας.Αν εγω σου πω πως θα χεις σε κατι αποτελεσμα και δεν το πιστεψεις η το δεις με επιφοβο ματι ενω στο προγραμμα που ακολουθεις και το πιστευεις τα δινεις ολα στην προπονηση,ισως στην πρωτη περιπτωση να δεις την ιδια προοδο που θα δεις και στο προγραμμα σου μονο και μονο επειδη το προγραμμα σου το πιστευεις!Ετσι ειναι και με την διατροφη οπου αν συνεχιζεις να χεις αγχος σε καθε νεα αλλαγη ειτε ειναι σε ωρα γευματος ειτε σε ειδος τροφης κτλ αυτο μονο το αντιθετο αποτελεσμα θα επιφερει.
    Χεχε μιλας με ατομο που ακομα και στο σχολειο κοιμοταν κοντα στις 2 το βραδυ
    Θα το προτιμουσες με το σκεπτικο οτι δεν χανεις ολη σου την μερα ουσιαστικα με το να κοιμασαι μετα την δουλεια?
    Κοιτα εφοσον δεν υπαρχει θεμα ανησυχιας οτι τα γευματα πριν την προπονηση μπορει να με λιπωσουν τοτε μπορει να οργανωθει ανετα να κανω την προπονηση μου σχετικα αργα αααανν βλεπω οτι ο υπνος ο βραδινος δεν αρκει για να εχω αντοχες/ενεργεια.
    Οσο για την τελευταια παραγραφο σου απλα δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο ειδικα στο θεμα της ψυχολογιας!!
    Last edited by Mystical; 23-01-16 at 23:04.

  2. #62
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mystical View Post
    Χεχε μιλας με ατομο που ακομα και στο σχολειο κοιμοταν κοντα στις 2 το βραδυ
    Θα το προτιμουσες με το σκεπτικο οτι δεν χανεις ολη σου την μερα ουσιαστικα με το να κοιμασαι μετα την δουλεια?
    Κοιτα εφοσον δεν υπαρχει θεμα ανησυχιας οτι τα γευματα πριν την προπονηση μπορει να με λιπωσουν τοτε μπορει να οργανωθει ανετα να κανω την προπονηση μου σχετικα αργα αααανν βλεπω οτι ο υπνος ο βραδινος δεν αρκει για να εχω αντοχες/ενεργεια.
    Οσο για την τελευταια παραγραφο σου απλα δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο ειδικα στο θεμα της ψυχολογιας!!
    Αν εβλεπα πως δεν επιρεαζε την προπονηση μου και εφοσον δεν εινα χειρωνακτικη δουλεια τοτε δεν θα κοιμομουν το μεσημερι και για να μην εχω θεμα με τα γευματα και τον χρονισμο της προπονησης και για να διασφαλισω πως το βραδυ θα χω υπνο στην σωστη ωρα και και θα με παρει και ευκολα.Απλα στην περιπτωση αυτη αν ειχα να ξυπνησω πχ στις 6 και μιση η 7 τουλαχιστον θα κοιμομουν κατα τις 11 με 11 κ μιση να κανω εναν 7ωρο τουλαχιστον υπνο.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #63
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,24/01/2016

    Πρωινο ξυπνημα,ζυγιση στα 82.7 σταθερα!Πρωιναρα,Καφες φιλτρου και μαγειρεμα 2 γευματων γιατι σημερα ειχε ταξιδι στην Θεσσαλονικη για εξετασεις στις πρωτες βοηθειες.Ευτυχως ο δρομος ηταν ανοιχτος οταν εφυγα και ετσι βρηκα χρονο πριν απ τις εξετασεις να περασω απ τον Λουμιδη,ενα καφεκοπτειο για να δω τι γευσεις εχει απο στιγμιαιο καφε και αν ειχε σε προσιτη τιμη γευσεις διαφορετικες απο Egberts θα επαιρνα για την βρωμη και το γιαουρτι μου.Δυστυχως ηταν κλειστος οποτε αυριο θα παρω τηλ και την αλλη βδομαδα που δινω Εξετασεις θα περασω μια βολτα!
    Η μερα ηταν off οποτε πηγα για περπατημα σχετικα γρηγορο για 40 λεπτα και αυτο ηταν για σημερα!Αυριο η βδομαδα θα ειναι Deload οποτε μπορει και να μη ποσταρω το προγραμμα γιατι ουσιαστικα θα ειναι το ιδιο με μικροτερο ογκο προπονησης,δινοντας ετσι περισσοτερο χρονο στην μελετη για το Σ/Κ των εξετασεων.
    Διατροφικα θα κινηθω το ιδιο και ισως μειωσω το κοτοπουλο στο γευμα με την πατατα και κανα μια τζατζικοαλοιφη με ανιθο σκορδο και λιγο ξυδι και φυσικα την πιο αγαπημενη μου πηγη πρωτεινης δηλαδη το γιαουρτι και ετσι παρει χρωμα,γευση,αρωμα και το γευμα αυτο.αν παλι δεν βρω την χαρα μου ισως το κανω κι αυτο ρυζι η τα κανω 4 τα γευματα της μερας.βλεποντας και κανοντας!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #64
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,25/1/2016

    Ξυπνημα,ζυγιση στα 83.1 και μεσο ορο βδομαδας 82.8 με 82.33 την προηγουμενη βδομαδα οποτε ειμαι πολυ πανω απ οσο ηθελα οποτε κραταω της θερμιδες οπως ειναι μιας και ειναι και βδομαδα Deload οποτε με μειωμενη ενταση καλο ειναι να μην ανεβασω ακομη κι αν ειχα μικρη ανοδο στο βαρος.Πρωινο,Καφες και προπονηση Πανω Μερος Δυναμη!

    Πανω Μερος ΔυναμηΖεσταμα:15 λεπτα ασκησεις κινητικοτητας και διατασεις

    1)Flat Barbell Bench Press:80x5x3

    2)Weighted Dips:Body Weight x 8 x 3

    3)Seated Shoulder Dumbell Press:20x7x3

    4)Bend Over Barbell Row:60x5x3

    5)Pull-ups:Wide Grip Pull ups(Body Weight)x7x2/Under Hand Close Grip Pull ups(Body Weight)x7x2

    6)Curved Barbell Preacher Curls(Standing Up/Close Grip):32x8x3

    7)Skullcrushers(Flat Bench):32x8x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις 5 λεπτα

    Απογευματινη Προπονηση:Cardio+Abs

    Stationary Bike 45 mins

    1)Cable Crunches:60x12x4

    2)Kneel Raises:+5x12x4

    3)Declined Oblique Crunches:20x2

    4)Barbell Twist:30x2

    Παρατηρησεις

    1)Σκοπος αυτης της βδομαδας ειναι η ξεκουραση του σωματος και ειδικα του νευρικου συστηματος χωρις αποχη απ την προπονηση.Το γεγονος ομως αυτο δεν σημαινει πως η προπονηση εχει μειωμενη σημασια η στοχο.Με μειωμενα βαρη εστιαζω στην τεχνικη και την βελτιωνω σε καθε σετ και ασκηση

    2)Στα pullups που και τις προηγουμενες φορες εκανα τις ιδιες επαναληψεις,για να μειωσω την ενταση εκανα τις επαναληψης με μειωμενο ευρος κινησης

    3)Ιδιας λογικης και οι ασκησεις για τους κοιλιακους γιατι και αυτοι ειναι μυς οπως ολοι οι αλλοι

    Διατροφη

    1)Σημερα τελος τα αμυγδαλα και θα χει μονο καρυδια το τελευταιο γευμα.αυριο θα δοκιμασω και λιγο κακαο στην πρωινη μου βρωμη να δουμε πως θα ειναι!

    2)Την Κυριακη πριν το μαθημα περασα απ το καφεκοπτειο του Λουμιδη στην Θεσσαλονικη.Σημερα πηρα τηλεφωνο και ρωτησα τι γευσεις εχει απο στιγμιαιο καφε και ειχε Καραμελα,Βανιλια,Φουντουκι και Σοκολατα σε τιμες πολυ καλυτερες απο Egberts οποτε το Σαββατο θα τον επισκεφτω και θα τις εναλλασω στο πρωινο μου

    3)Το μοσχαρι το αφαιρεσα και θα το χω που και που.Πορευομαστε με τα μεσα που εχουμε και τα περιοριζουμε εκει που χρειαζονται

    4)Στο 5το γευμα (Πατατα/Κοτοπουλο/Σαλατα) μειωσα το κοτοπουλο και προσθεσα γιαουρτι κανοντας ενα τυπου τζατζικι με ανηθο σκορδο λιγο πιπερι λιγο ξυδι και κοβοντας λιγο απ το καροτο τις σαλατας και το αλοιψα πανω στις πατατες.Ηταν απλα υπεροχο και μ αρεσε που και αυτο το γευμα εχει μια ποσοτητα καζεινης!

    5)Θερμιδες με βαση τις τροφες και το myfitnesspall:3.344 και θερμιδες με βαση τα macros των τροφων:3.281

    Ωραια μερα,αρκετη μελετη,το Σ/Κ των εξετασεων πλησιαζει και η αγωνια κορυφωνεται.


    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης


    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  5. #65
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Μπραβο βρε Δημητρη !!!Χαιρομαι τελικα που εχει κι εκει ο Λουμιδης στιγμιαιο με γευσεις!!!Εν τω μεταξυ επειδη ο καφες αυτος ειναι πιο αλεσμενος λιωνει σουπερ μεσα στο γιαουρτι !!!!Επισης , μπραβο και για την οργανωση σου!!!

  6. #66
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Μπραβο βρε Δημητρη !!!Χαιρομαι τελικα που εχει κι εκει ο Λουμιδης στιγμιαιο με γευσεις!!!Εν τω μεταξυ επειδη ο καφες αυτος ειναι πιο αλεσμενος λιωνει σουπερ μεσα στο γιαουρτι !!!!Επισης , μπραβο και για την οργανωση σου!!!
    Να σαι καλα Λαμπρινη!Δυστυχως δεν κανει παραδοσεις κατοικον κτ καπου ειδα το site του αλλα εχει και απ τις 4 και μαλιστα 10.25 το κιλο που εινια πολυ πιο οικονομικα απ τον Egberts!Αφου δουλευει τοσο καλα στο γιαουρτι τοτε και στην βρωμη ειμαι σιγουρος!Χθες,Κυριακατικα,φωτιες μ αναψες!Ετρεχα να βρω που ειναι αλλα και να προλαβω τις εξετασεις για πρωτες βοηθειες στην σχολη!Αχ Αχ!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  7. #67
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Αχαχαχα και μεσα στην βρωμη λιωνει πολυ καλα!!!Επισης απο τον Λουμιδη αγοραζω και το ταχινι ολικης !!Ειναι τελειο ,το εχει σε πολυ καλη τιμη και αυτο!!Εγω περνω δικο μου βαζο γυαλινο και μου το γεμιζουν οι κοπελες εκει γιατι ειναι και αυτο χυμα!!!

  8. #68
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Αχαχαχα και μεσα στην βρωμη λιωνει πολυ καλα!!!Επισης απο τον Λουμιδη αγοραζω και το ταχινι ολικης !!Ειναι τελειο ,το εχει σε πολυ καλη τιμη και αυτο!!Εγω περνω δικο μου βαζο γυαλινο και μου το γεμιζουν οι κοπελες εκει γιατι ειναι και αυτο χυμα!!!
    Σε φανταζομαι με το κουτι της ON των 5lbs και να τους λες:μου το ξαναγεμιζετε παρακαλω? :P
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #69
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,26/01/2016

    Καλος σχετικα υπνος 7-7.5 ωρες,πρωινη ζυγιση 82.7 και αρχισε η μερα!Δευτερη μερα Deload και σημερα ειχε το προγραμμα κατω μερος δυναμη!Τραβηξα και 3 φωτο πριν το πρωινο ετσι για ενα physique check γιατι καλη η αυξηση του βαρους αλλα να γινεται με κρατωντας μια καλη κατασταση καθ ολη την διαρκεια της περιοδου αυτης!

    Κατω Μερος Δυναμη

    Ζεσταμα:Ασκησεις κινητικοτητας,διατασεις και ραχιαιους

    1)Squat:80x5x3

    2)Leg Press:100x8x2

    3)Leg Extension:25x8x3

    4)Romanian Deadlifts:80x5x3

    5)Single Leg Curls:30x8x3

    6)Standing Calves Raises Machine:60x8x3

    7)Seated Calves Raises:50x10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ανετη προπονηση και με ευλαβια στην τεχνικη σε ολες τις ασκησεις

    Διατροφη

    1)Η προσθηκη του κακαο στο πρωινο μου αρεσε πολυ!Εδωσε μια απαλη γευση σοκολατας και μεχρι να παρω καφε με γευση σοκολατα θα με καλυψει

    2)Σημερα το τελευταιο γευμα εχει μονο καρυδια.λιγο λιγοτερη πρωτεινη και λιγο παραπανω λιπαρα απ το μιξ καρυδια/αμυγδαλα αλλα δεν τελειωσε και ο κοσμος.τα macro πανω κατω τα ιδια

    Αυριο Ωμοι/Πλατη Υπερτροφια Deload και το απογεμα αεροβια και κοιλιακοι!Τωρα μελετη,νερο,νερο και παλι νερο!Ξεκουραση και καλο φαγητο!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #70
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,27/01/2016

    Πρωινο ξυπνημα με πολυ καλο βραδινο υπνο,ζυγιση σταθερη αξια στα 82.7 και ωρα για πρωιναρα!Καφε και ενας δευτερος καφες και γυμναστηριο για Ωμους/Πλατη Υπερτροφια με μια σταση στο μαγαζι με τα εχυλισματα!

    Ωμοι/Πλατη Υπερτροφια/Ασκηση Δυναμης Over Head Press

    Ζεσταμα:Ασκησεις κινητικοτητας

    1)Over Head Press:40x4

    2)Side Lateral Dumbell Raises:5x10x3

    3)Arnold Seated Press:10x12x3

    4)Facepulls:20x12x3

    5)Bend Over Row:50x10x3

    6)Cable Pulldowns(Back Pulldowns):40x10x3

    7)Hammer Cable Rows:30x10x3

    8)Dumbell Rows:17.5x12x2

    9)Standing Curbed Barbell Curls(Close Grip):27x12x3

    10)Dips:Body Weight x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Deload προπονηση που λογω διαλειματων ηταν πιο εντονη απ την μερα Δυναμης

    Διατροφη

    1)Σημερα το πρωινο δεν ειχε egberts στην γλυκια βρωμη αλλα κακαο και Coconut oil.μαζι με τις φραουλες και τα μιρτυλλα πραγματικα εχω να κανω cheatmeal 14 και βαλε μηνες αλλα βρισκω καθε τοσο λογους να μην κανω και αυτος ο συνδυασμος ειναι ενας!

    2)Στο γιαουρτι δεν ειχε ντεκαφεινε αλλα εκχυλισμα φουντουκιου μαζι με τα φρουτα.Αλλος ενας παραδεισος!

    3)Μικρες αλλαγες στο προγραμμα διατροφης αλλα τα τελικα macros ειναι ιδια πανω κατω και βλεπω τι με ικανοποιει

    4)Το τζατζικι με την πατατα ΚΑΡΑ-λεει.και μ αρεσει ο συνδυασμος μεσης αφομειωσης προτεινης οπως το κοτοπουλο με καζεινη οπως ειναι το γιαουρτι

    5)και ιδιες μετρησεις να χει αυτη η βδομαδα δεν θα αλλαξω κατι και την αλλη βδομαδα μεχρι να δω μειωσεις.τοτε μαλλον θα αυξησω τα λιπαρα κοντα στο 25% πανω κατω

    Παταω Submit Reply και φευγω για αεροβια με κοιλιακους με το βιβλιο για τις εξετασεις παραμασχαλα!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Last edited by Δεσμώτης; 27-01-16 at 19:17.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #71
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,28/01/2016

    Υπνος,νιαου και νιαου που λενε και οι γατες και πρωινη ζυγιση 83 κιλα.Πρωιναρα,Καφεδαρα,δευτερη καφεδαρα "η δυνατη" και προπονηση κατω μερος Υπερτροφια

    Ποδια Υπερτροφια/Ασκηση Δυναμης Sumo Deadlifts

    Ζεσταμα:Διατασεις,Ασκησεις Κινητικοτητας και Ραχιαιοι

    1)Sumo Deadlifts:110x4x3

    2)Leg Press:70x12x3

    3)Front Squat:40x12x3

    4)Leg Extension:20x12x2

    5)Single Leg Curls:20x12x3

    6)Walking Lunges:7.5x12x3

    7)Glute Kickbacks Machine:20x15x2

    8)Standing Calve Raises Machine:60x8x4

    9)Seated Calve Raises:40x12x3


    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Αλλη μια προπονηση Deload με ευλαβια στην τεχνικη!

    Διατροφη

    1)κακαο+coconut oil+βρωμη+στεβια+mix φρουτων=θεσμος!..nough said...

    2)την αλμυρη βρωμη την εχω παει σε αλλο επιπεδο.μετα το λεμονι,τη ριγανι και το καπνιστο κοκκινο πιτερι,σειρα ειχε ο ανηθος.θεσμοθετειται σιγα σιγα..

    3)Σημερα πηγα στο lidl για restock και βρηκα γιαουρτι 0.1% με λιγο λιγοτερους υδατανθρακες,την μιση πρωτεινη και τα 3/5 των θερμιδων του στραγγιστου.μαλλον θα τα μπερδευω για να δινω παραπανω ογκο στο γευμα!

    4)Παιζω λιγο με τα macros αλλα νομιζω θα κατασταλαξω την αλλη βδομαδα.we will see!

    5)Η ζυγιση λογικα βγηκε περισσοτερο γτ και δεν κοιμηθηκα καλα και αυξησα λιγο το τελευταιο γευμα απο θεμα γιαουρτιου.Παντως για βδομαδα deload καλα παει απο ζυγισεις

    Διαβασμα,νερο,καλο φαγητο και αυριο Στηθος/Χερια και παμε για εξετασεις!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης!

    Y.Γ.:Το απειλητικο πηρουνι πλησιαζει το λιχουλιο γευμα με το τζατζικι..συμβαινει τωρα!
    Last edited by Δεσμώτης; 28-01-16 at 21:54.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #72
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    Πολυ ωραιες και οι καινουριες σου φωτογραφιες Δημητρη! Μου αρεσει που ενω δεν κανεις καν ιδιαιετερες προσπαθειες ποζαρισματος δειχνεις γεματος και με ωραια σχηματα και γραμμωση!

  13. #73
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mystical View Post
    Πολυ ωραιες και οι καινουριες σου φωτογραφιες Δημητρη! Μου αρεσει που ενω δεν κανεις καν ιδιαιετερες προσπαθειες ποζαρισματος δειχνεις γεματος και με ωραια σχηματα και γραμμωση!
    Να σαι καλα!Δεν προσπαθω και πολυ για τις ποζες και γενικα βγαινω φωτο διαφορες στιγμες,εχοντας πιει λιτρα νερο η αφου εχω φαει κτλ γιατι μ αρεσει να με βλεπω σε ολες τις φασεις και οχι στις καλυτερες για φωτο!Η γραμμωση καλα κρατει ακομη γιατι κανεις δεν με βιαζει με τα κιλα και μπορει να κρατησω τις ιδιες θερμιδες και μεγαλη αυξηση να μη δω αφου βλεπω προοδο στο γυμναστηριο
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #74
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,29/01/2016

    Τελειο Βραδινο γευμα,υπνος ετσι κι ετσι,πρωινη ζυγιση 83 ΝΤΑΝ,πρωιναρα,καφεδαρα και τωρα μελετη μεχρι την ωρα δια της προπονησεως!

    Υ.Γ.:Ακολουθουν αποδεικτικα στοιχεια!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #75
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Αχαχαχα και μεσα στην βρωμη λιωνει πολυ καλα!!!Επισης απο τον Λουμιδη αγοραζω και το ταχινι ολικης !!Ειναι τελειο ,το εχει σε πολυ καλη τιμη και αυτο!!Εγω περνω δικο μου βαζο γυαλινο και μου το γεμιζουν οι κοπελες εκει γιατι ειναι και αυτο χυμα!!!
    Απο σημερα και στο εξης σ εχω μεσα στον αριστερο μειζον θωρακικο μου!Πηγα πηρα,εκανα γιαουρτι με λιγη στεβια,καφε σοκολατα και 3 σταγονες banana extract και ειμαι εδω και 3 λεπτα και 17 δευτερα στον παραδεισο!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  16. #76
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Πωπωωωω.....!!!!!superrrrr!!!!!!

  17. #77
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,30/01/2016

    Πρωτα απ ολα χρωσταω την χθεσινη ημερα οποτε να την παραθεσω εν συντομια!

    Στηθος/Χερια Υπερτροφια/Ασκηση Δυναμης Inclined Barbell Bench PressΖεσταμα:Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Inlcined Barbell Bench Press:60x5x3

    2)Flat Dumbell Bench Press:20x12x3

    3)Inclined Cable Bench Flyers:10x15x2

    4)Declined Barbell Bench Press:40x12x3

    5)Cable Curls:35x12x3

    6)Dumbell Curls:7.5x12x3

    7)Concentration Curls:7.5x12x2

    8)Close Grip Barbell Bench Press:35x12x3

    9)Skullcrushers(Flat Bench):27x10x3

    10)Cable Kickbacks:7.5x12x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Τυπικη και η τελευταια deload προπονηση αυτης της βδομαδας "ξεκουρασης".Απο βδομαδα μπαινουμε δυναμικα στο προγραμμα οπως ηταν αλλα φυσικα τις μερες και τις ασκησεις δυναμης με λιγοτερα κιλα απ οσα τα αφησαμε

    Διατροφη

    1)Τα ιδια κι εδω.οχι κατι διαφορετικο αλλα απο βδομαδα ποιος ξερει?!!


    Χθες δεν εγραψα στον τοιχο κι αυτο γιατι σημερα εδινα τις θεωρητικες εξετασεις για το 3το επιπεδο στο Personal Training.Δεν εμεινα ευχαριστημενος με τον εαυτο μου η αληθεια ειναι αυτη.Ελπιζω σ ενα καθιστερημενα παραδομενο σε μενα θαυμα τον χριστουγεννων!Ειχα καιρο να μεινω ξαγρυπνος ως αργα και να κοιμηθω μονο ενα 3ρο(πως τα καταφερνουν οι ξενυχτες εχω ξεχασει!η γεραματα!)Για τα lol και μονο μετρησα το βαρος μου μετα απο τον 3ωρο υπνο και ηταν 83.4.Αναμενομενο!Αυριο εχω εξετασεις στην πραξη οποτε καφες νερο πολυ και βιβλιο στα χερια με ενα παραθυρο στο google,ενα παραθυρο με μουσικη πιανου και ενα με την συντροφια του φορουμ!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #78
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,31/1/2016

    Τελος και με την πραξη σημερα αν και ημουν κατααγχωμενος και εκανα πολλα λαθη..τι να πω..θα ξερω 10 του μηνα τι εκανα και αν αγγιξα την αρχη του ονειρου..Πρωινη ζυγιση 82.7 και αυριο ξανα στο προγραμμα με στοχο,σκοπο και μερακι.

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #79
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,1/2/2016

    Καλο μηνα σε ολους!Υπνος ετσι κι ετσι(ηρθα αργα απο Θεςς και ειχα ορεξη για νερο με ολα τα επακολουθα!-μ αρεσει να ζω επικινδυνα!) Πρωινη ζυγιση 83 και πρωιναρα,καφεδαρα και προπονηση Πανω μερος Δυναμη μετα απο την βδομαδα Deload!

    Πανω Μερος Δυναμη

    Ζεσταμα:15 λεπτα ασκησεις κινητικοτητας και διατασεις

    1)Flat Barbell Bench Press:100x5x3

    2)Weighted Dips:Body Weight+15 x 9 x 3

    3)Seated Shoulder Dumbell Press:25x8x3

    4)Bend Over Barbell Row:85x5x3

    5)Pull-ups:Wide Grip Pull ups(Body Weight)x7x2/Neutral Grip Pull ups(Body Weight)x7x2

    6)Curved Barbell Preacher Curls(Standing Up/Close Grip):42x7x3

    7)Skullcrushers(Flat Bench):42x7x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις 5 λεπτα

    Παρατηρησεις

    1)Οπως ειχα αναφερει μετα απο την Deload βδομαδα θα επεστρεφα κανοντας λιγοτερα κιλα απ αυτα που εκανα πριν την Deload βδομαδα.Οποτε κινηθηκα στα ανωτερα ορια της προπονησης δυναμης απο αποψη επαναληψεων,μειονοντας λιγο το διαλειμα απ οτι συνηθως.Ετσι οπως πηγε μπορουσα να χτυπησω και τις αποδοσεις της τελευταιας βδομαδας αλλα καλυτερα safe than sorry.

    2)Πολυ ωραια προπονηση και αν και εκανα περισσοτερα κιλα απ την προηγουμενη βδομαδα ο ωμος δεν επιβαρυνθηκε.Ισως δυναμωσε.Ισως γιατι η Deload οπως ειχα πει ειναι καλη ευκαιρια για να δουλεψω την τεχνικη.Οποτε,τα χρηματα μου τα βαζω σε συνδυασμο και των δυο.

    3)Το απογεμα cardio+abs ισως διαδρομο ισως ποδηλατο αναλογα τα γουστα.Μαλλον διαδρομο και θα φορτωσω στο mp3 μια συνεντευξη που ηθελα να ακουσω σχετικα με το fitness.

    Διατροφη

    1)Πειραματιζομαι στις πηγες αλλα τα macro ειναι πανω κατω τα ιδια.μολις το σταθεροποιησω το προγραμμα θα ενημερωσω αναλογα!

    2)Ο συνδυασμος των διαφορων γευσεων καφε που πηρα το Σαββατο (Να σαι καλα και παλι lambrini!!) με τα εκχυλισματα που χρησιμοποιω με καλυπτει πολυ γευστικα τοσο στην πρωινη βρωμη οσο και στα γευματα με γιαουρτι!

    3)Το γιαουρτι περα απ την θρεπτικη του αξια ειναι μια τροφη που μ αρεσει παρα πολυ και με καλυπτει οσο τιποτα στο θεμα γλυκο.Θα το ανεβασω στο περιπου ενα κιλο την μερα(ηδη στα 800γρ!)

    4)Μεσος ορος βαρους για αυτη την βδομαδα(χωρις να συμπεριλαβω το Σαββατο γιατι ο υπνος ηταν 3ορος) ειναι 82,85.Προηγουμενης βδομαδας 82.80.

    5)Αφου πειραματιζομαι με τις πηγες και θα δουμε πως ειναι η αποδοση στο γυμναστηριο τα τελικα macro θα τα κρατησω ιδια.Θα παιξω λιγο το απογεμα για να δω αν μπορεσω να μειωσω λιγο ακομη την πρωτεινη και να βαλω αλλο ενα φρουτο στην διατροφη.

    Επιστροφη για ενα μικρο update το βραδακι!Και μη το ξεχασω:ΒΟΟΜ!
    Last edited by Δεσμώτης; 01-02-16 at 16:29.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #80
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Απογευματινη Προπονηση

    40 λεπτα 5x5 Διαδρομος (5 ταχυτητα με 5 κλιση)

    1)Cable Crunches:75x15/90x10x3

    2)Kneel Raises:BW+7.5x12/BW+10x10x3

    3)Declined Bench Oblique Crunches:20x2

    Τελος,και πισω στο σπιτι για ζεστο μπανιο,καλο φαγητο και νερο νερο νερο!Ωραια προπονηση και αυριο το προγραμμα εχει Ποδια Δυναμη!Πηγα και απ το Lidl για τα φρουτα που παιρνω αλλα δεν ειχε τιποτα :/ .Μπορει να παω σ ενα αλλο Lidl σε κοντινη πολη μολις μαζευτουν και απ τα αλλα τα ψωνια!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #81
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,2/2/2016

    Ξυπνημα 1 ωρα νωριτερα (λολ) απ το καθιερωμενο και υπνος μια ωρα μετα το τελευταιο γευμα.(χμμμ)Πρωινη ζυγιση στα 83.Πρωινο,καφε,μελετη και προπονηση!

    Κατω Μερος Δυναμη


    Ζεσταμα:Ασκησεις κινητικοτητας,διατασεις και ραχιαιους

    1)Squat:100x5x2-110x3(Πολυ αυστηρη εκτελεση και επελεξα να μην εχω σποτερ)

    2)Leg Press:150x8x3

    3)Leg Extension:35x8x2

    4)Romanian Deadlifts:120x5x3

    5)Single Leg Curls:40x8-7/35x8

    6)Standing Calves Raises Machine:85x6x3

    7)Seated Calves Raises:70x10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Καλη ηταν σχετικα η προπονηση με λιγοτερα βαρη απο εκει που τ αφησα και στην πρωτη ασκηση η αυστηροτητα στην τεχνικη ηταν το κυριο μελημα μου.

    2)Νομιζω πως η αεροβια χθες δεν επιρεασε την προπονηση.Ηταν πανω κατω οπως τα περιμενα

    Διατροφη

    1)Ε να παρει ευχη να παρει το Lidl ακομη να φερει φρουτα mix που μ αρεσουν!Πηγα σημερα και σ ενα δευτερο Lidl και τιποτα!Αν δεν ερθουν μαλλον ολο το πρωινο θα ειναι φραουλες

    2)Αλλαξα την πατατα στο μετα προπονητικο και ειναι jasmine+μπανανα απο υδατανθρακα.To jasmine αλλαζει οταν τελειωσει και αυτη η συσκευασια και γινεται Καρολινα η Γλασσε

    3)Εκανα ερευνα χθες στα ρυζια(ε αφου με ξερετε).Περα απ το jasmine που εχει υψηλο GI,οσο μικροτερος ο κοκκος του ρυζιου τοσο μεγαλυτερο GI εχει.Αλλα δεν ειναι δογματικο αυτο.Π.χ. το Jasmine ειναι μακρυκκοκο και εχει υψηλο ενω το Basmati ειναι επισης μακρυκκοκο και ασπρο αλλα εχει χαμηλο.Το παραξενο ηταν το Parboiled αλλα θα πρεπει να το ψαξω καλυτερα.Εχει χαμηλο δεικτη απ οτι φαινεται και λογω της επεξεργασιας του πολλα απ τα θρεπτικα της φλουδας που αφαιρειται(σε αντιθεση με το καστανο που εχει υποστει λιγοτερη επεξεργασια) περνουν στον καρπο οποτε εχει περισσοτερη θρεπτικη αξια οσο αναφορα αυτο απ τα περισσοτερα λευκα.Ωστοσο θα το ψαξω καλυτερα για να το σιγουρεψω μη λεω και αρλουμπες!Παντως το γλασσε και το καρολινα(ιδια macro και μεγεθος κοκκου) εχουν υψηλο αρα ταμαμ για μεταπροπονητικο.μακαρι να εβρισκα και κοντοκοκκο αλλα τιποτις!

    4)1 κιλο γιαουρτι καθημερινως και αδιαλυπτως γιατι απλα το λατρευω και το τρωω για επιδορπιο σε καθε γευμα περαν αυτου με την πατατα που το κανω τζατζικι.μ

    5)μικρες αλλαγες στις μερες που ακολουθουν και μετα θα βαλω τα μακρος.Για την ωρα,για να αναπνεω και μονο ειμαι στις 3.340/83 κιλα.Νομιζω το reverse dieting απ την γραμμωση του καλοκαιριου παει πολυ καλα!


    Αυριο προπονηση Ωμοι/Πλατη γιατι δεν ξερω τι θα γινει με τους δρομους το Σ/Κ και αν θα μπορεσω να παω Θεσσαλονικη να παρακολουθησω το σχολειο Kettlebelts :/ Επισης ερχεται μια παλια γνωστη απ το Erasmus στην Θεσσαλονικη και ειπαμε να τα π(ι)ουμε (καφεδακι μη παει ο νους στο αλκοολοπονηρο!) αλλα μ αυτα και με τα αλλα θα δουμε!Και μη ξεχασω,BOOM!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #82
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,03/02/2016

    Καλος σχετικα υπνος,πρωινο ξυπνημα,ζυγιση στα 83.3 και δρομολογιο στο ψυγειο να βγαλω προιον για το παζαρι του Σαββατου να προλαβω τους δρομους ανοιχτους!Πισω,καφεδαρα και προπονηση Ωμοι/Πλατη Υπερτροφια!

    Ωμοι/Πλατη Υπερτροφια


    Ζεσταμα:Ασκησεις κινητικοτητας

    1)Over Head Press:50x5/55x4/60x3

    2)Side Lateral Cable Raises:10x12x2-10x1

    3)Arnold Seated Press:12.5x12x3

    4)Facepulls:25x12-30x12x2

    5)Bend Over Row:60x12x3

    6)Cable Pulldowns(Close Grip):50x12-55x12x2

    7)Hammer Cable Rows:45x12x3

    8)Barbell Shrugs:90x12x2(λιγο σκυφτος μπροστα)

    9)Dumbell Curls:10x12x3

    10)Dips:Body Weight+10 x12x2-10x1

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Οπως λενε και στα ξενα:I just killed that training,man!Πολυ ωραια προπονηση.Πολυ καλα αιματοματα και δεν περιμενα τοσα κιλα στο OHP.Στο υπολοιπο προγραμμα εμεινα κοντα στις 12ρες να μην φορτωσω πολλα 1.γιατι η προηγουμενη βδομαδα ηταν deload 2.γιατι ο ωμος ειναι ευαισθητη ομαδα και δεν θελει βιασυνες 3.γιατι κανονικα σημερα ηταν "off" με αεροβια και κοιλιακους μονο αλλα λογω αυριανης απεργιας και το Σ/Κ που ενδεχεται να χω εκπαιδευση και εξετασεις στα kettlebells οι προπονησεις θα γινουν Δευτερα με Παρασκευη.

    2)Αυριο αφου το γυμναστηριο θα ναι κλειστο εχει το προγραμμα πρωινη αεροβια και στο καπακι χερια-home edition.Αη να δουμε!

    3)Παρασκευη το πρωι κανονικα θα κανω Ποδια υπερτροφια και μια ωρα το απογεμα το στηθος που μου μενει.Μια δουλεια που ειναι να γινει,θα δινει!Η σωματοδομηση ειναι τροπος ζωης!

    Διατροφη

    1)Νομιζω κατεληξα στο διατροφικο μου πλανο

    Totals 3,349 431 75 235 53 109
    Your Daily Goal 3,129 391 70 235 38 110
    Remaining -220 -39 -4 0 -15 1
    Calories Carbs Fat Protein Fiber Sugar

    2)Θα το ακολουθησω μεχρι να δω αλλαγες και απο κει και περα θα αυξησω τα λιπαρα τουλαχιστον στο 80-83

    3)Αναλυτικα

    1ο γευμα:100γρ βρωμη / 3 αυγα /260γρ γιαουρτι / 10γρ κακαο / 150γρ mix φρουτων / 100γρ φραουλα / 3γρ coconut oil

    2ο γευμα:100γρ Jasmine / 1 μπανανα / 350γρ ασπραδι

    3ο γευμα:100γρ Basmati / 100γρ κοτοπουλο / 200γρ γιαουρτι /50γρ φραουλα / 100γρ σπανακι / 100γρ λαχανο / 100γρ φασολακι στρογγυλο / 100γρ ντοματακι ψιλοκομμενο / 4γρ coconut oil

    4ο γευμα:400γρ Πατατα/ 100γρ κοτοπουλο / 140γρ γιαουρτι /150γρ mix λαχανικων (μπροκολο/κουνουπιδι/καροτο) / 100γρ σπανακι / 100γρ λαχανο /3γρ Fish Oil

    5ο γευμα:400γρ Γιαουρτι / 45γρ καρυδια / 4γρ (μια δοση) ζελε χωρις ζαχαρη

    6ο γευμα:Δεν εχει.εχει μονο Υπνο!

    4)Μολις τελειωσει το Jasmine θα γινει Καρολινα η Γλασσε και μολις τελειωσει το Basmati μπορει να γινει Parboiled.Θα ψαξω λιγο καλυτερα τα θρεπτικα και θα αποφασισω

    5)Ολα τα γευματα ειναι ετσι παρασκευασμενα ωστε να με ικανοποιουνε στο 100%.Δεν εχω κανει cheat εδω και 15 μηνες και δεν μου εχει ερθει η αναγκη ουτε χρειαστηκε λογω κολληματος του μεταβολισμου μου.Συνεχιζω,ψαχνοντας,μαθαινοντας,απορριπτοντας και αποδεχοντας γνωσεις!

    6)Και για να δωσω μια γευση....607 θερμιδων με 86γρ υδατ / 7γρ λιπαρα (μαζι με τα fish oil) / 51γρ πρωτ / 19γρ fiber

    7)Και μη το ξεχασω: BOOM!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #83
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,04/02/2016

    Πρωινο ξυπνημα με 6.5 ωρες υπνο.Πρωινη ζυγιση στα 83,πρωιναρα,καφες και μελετη.Σημερα το γυμναστηριο κλειστο και δεν μου δωσανε τα κλειδια(να χαθουνε να χανονται οι αλητες!!) οποτε πρακτικοτητα-εφευρητικοτητα ηθελε η μερα!Κανονικα ειχα ποδια υπερτροφια το οποιο θα κανω αυριο και την επομενη ειχα στηθος/χερια.οποτε εκανα σημερα Χερια και το στηθος αυριο μια ωρα το απογεμα.οποτε η πρωινη προπονηση θα χει λιγο λιγοτερο ογκο και οσο πιο νωρις γινεται και το απογεμα κατα τις 7 και μιση 8 μια ωρα το στηθος και το Σ/Κ παμε για Kettlebells αν οι δρομοι ειναι ανοιχτοι(οποτε αυριο πρεπει να μαγειρεψω 6 γευματα για το Σ/Κ)

    Χερια/Αεροβια

    52 λεπτα γρηγορο περπατημα

    1)Καμψεις δικεφαλου με εναν αλτηρα και με τα δυο χερια σαν Barbell Curls:36.7x8/31.7x12x2(1.7 το βαρους του σκελετου του αλτηρα)

    2)Concentration Curls:16.7x10/15.7x12x2

    3)Dumbell Hammer Curls:11.7x11x2/10x1

    4)Dumbell Skullcrushers:31.7x12/36.7x9x2

    5)Overhead Dumbell Tricep Push:31.7x8/26.7x10x2

    6)Kickbacks:8.2x10x3

    Παρατηρησεις


    1)Ηταν η καλυτερη προπονηση?οχι

    2)Εγιναν λαθη λογω περιορισμενων μεσων?ναι

    3)Γυμναστηκαν επαρκως τα χερια?ΝΑΙ και αυτο εχει σημασια γιατι το BB ειναι τροπος ζωης και οπως λενε στο εξωτερικο:eventually,life will happen.Η ζωη θα συμβει και το παιχνιδι το κερδιζεις οταν ξερεις να προσαρμοζεσαι!

    Διατροφη

    1)Αυτα που ποσταρα χθες αυτα ακολουθω.Πανε πολυ καλα οι ζυγισεις ως και τα μισα της βδομαδας που ειναι τωρα.Αυριο θα ναι δυσκολη μερα με διπλη προπονηση και πολυ μαγειρεμα και το Σ/Κ θα χει kettlebells.Οτι προσαρμογες εχουμε απο εκει κερδος θα ναι.Ισως την Κυριακη δεν ζυγιστω γιατι θα πρεπει να παρει το λεοφωρειο των 7 παρα οποτε θα ξυπνησω κατα τις 5 και μιση να προλαβω να φαω και να ετοιμαστω οποτε η ζυγιση δεν θα μου δωσει εικονα αλλα δεν πειραζει.μεσος ορος απ τις αλλες 6 μερες!

    Α και μη ξεχασω:BOOM!

    Με αγαπη για την Σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ. Τα "αποτελεσματα" της σημερινης ημερας!
    ?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  24. #84
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,5/2/2016

    Υπνος ικανοποιητικος,ζυγιση στα 83 και η μερα ξεκινησε απο νωρις.Πρωινο,Καφε,δουλειες και δυστυχως λιγο αργοπορημενα για προπονηση

    Ποδια Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις,Ασκησεις Κινητικοτητας και Ραχιαιοι

    1)Sumo Deadlifts:145x5/150x4x2

    2)Leg Press:100x12/120x12

    3)Front Squat:55x12/60x10/65x8

    4)Leg Extension:30x10x2(SS with Curls)

    5)Single Leg Curls:30x12x2(SS with Leg Extension)

    6)Walking Lunges:12.5x12x3

    7)Standing Calve Raises Machine:75x8x3

    8)Seated Calve Raises:70x12x3


    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραια Προπονηση με μειομενο ογκο γιατι το απογεμα θα ξαναπαω να κανω την προπονηση Υπερτροφιας για το Στηθος που μου εμεινε οποτε εκοψα μερικα σετ και δεν εκανα Glute Kickbacks.Ωραια αισθηση και στην ασκηση δυναμεις και στις υπολοιπες ασκησεις,ειδικα με το superset

    Διατροφη


    1)Τα ιδια με εχθες με μια ισως αλλαγη απο βδομαδα.θα κρατησω τα 4γρ coconut oil στο πρωινο και θα βαλω 4γρ στο γευμα με την πατατα με ελαιολαδο που για την αποκατασταση και το καρδιαναπνευστικο μεταξυ των αλλων καλων ειναι πιο ταιριαστο.Ενω το coconut oil λογω των MCT λιπαρων που εχει τα οποια μεταβολιζονται κυριως για παροχη ενεργειας και οχι αποθηκευσης ειναι καλυτερα πριν την προπονηση.Βεβαια η αυξηση των θερμιδων(μιας και ο υδατανθρακας ειναι σε καλο επιπεδο-ικανοποιητικη ενεργεια στην προπονηση,απουσια μυικης κουρασης και πιασιματων μετα την προπονηση)με το πρωινο να πηγαινει 5γρ coconut oil,το γευμα με την πατατα 5γρ ελαιολαδο και οσο ανεβαινω θα βαζω και στο γευμα με το ρυζι coconut oil μιας και αν βαλω κατι αλλο η αυξησω τα καρυδια etc θα αυξηθει και η πρωτεινη που ειναι ηδη ψηλα οποτε η αυξηση θα γινει με αυτο που λεω "λογιστικα λιπαρα"!

    Επιστροφη το βραδυ με την προπονηση του στηθους που θα ειναι η κλασσικη με τα 11 σετακια μιας και δεν χρειαζεται να παρεμποδισω παραπανω την αναρρωση μου σημερα!

    (Συνεχιζεται........)
    Last edited by Δεσμώτης; 05-02-16 at 16:46.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #85
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Υπερτροφια Στηθος

    Ζεσταμα:Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Inlcined Barbell Bench Press:90x5x2/100x3

    2)Flat Dumbell Bench Press:30x12-10x2

    3)Cable Flyes:20x15x2

    4)Declined Barbell Bench Press:60x12/65x10x2

    Φινιτο και το Στηθος με πολυ καλη αποδοση στην ασκηση Δυναμης!Καλο φαγητο και νερο τωρα και αυριο πρωτα ο θεος και μετα οι συνεδελφοι αγροτες αν εχουν ανοιχτους δρομους,μαθημα στην Θεσσαλονικη.Την Κυριακη μαλλον δεν θα ζυγιστω μιας και θα ξυπνησω 05:30 για να προλαβω το λεωφορειο τον 7!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #86

    Default

    Τα χερια πυραυλοι λεμε!!
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  27. #87
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Τα χερια πυραυλοι λεμε!!
    Τα farmers walk με τους κουβαδες στα μαζεματα των μηλων φταινε Να σαι καλα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #88
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,6/2/2016

    Σημερα δεν ειχαμε προπονηση αλλα μας προεκυψε!Τα kettlebells κανουν καλη δουλεια τελικα και ως λειτουργικη προπονηση μπορω να πω πως ειδα πολλα πραματα απο εφαρμογες.Την εκπαιδευση την καναμε σ ενα Crossfit-αδικο στο οποιο ειχανε προπονηση και αργησανε μιση ωρα να την τελειωσουνε ,συν του οτι τους περνανε συνεντευξη για το crossfit και το ποιος μπορει να το κανει και τι εχουν κανει τοσο καιρο στον χωρο.Εκει επιστρατευσα τα τσακρα μου για να το καταπιω αυτο που συνεβαινε και εβλεπα.Για καποιον που ασχολειτε αυτο ολο ηταν σουρεαλ:Να παιρνουν συνεντευξη για το crossfit και τα καλα του και μετα να ακολουθει λειτουργικη προπονηση kettlebells σε crossfit-αδικο.Δηλαδη σε ποιον να το πω.Τεσπα,ωραια ηταν,αυριο ξυπνημα στις 5 το πρωι για να προλαβω μαθημα και μετα εξετασεις!
    Στιγμη αποθεωση της σημερινης μερας,εγω να βρισκω ενα παγκακι να απλωνω τα ταπερ μου και την στιγμη που επαιρνα τα fish oil παιρνουσε μια μανα με το παιδι της και του σφυξε το χερι και απομακρυθηκανε γιατι κι εγω δεν ξερω γιατι με περασανε με τα oil sto χερι!

    Φωτογραφια της μερας:no excuse to ruin your diet!+o βραχιονοκερκιδικος μετα το kettlebells!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #89
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ο φλεβιοκερκιδικος :D
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  30. #90
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Ο φλεβιοκερκιδικος :D
    Οπως λεγανε και στο νοσοκομειο οταν ειχα μπει με πνευμονια:"Η χαρα της μαθητευομενης νοσηλεύτριας εισαι!".Βεβαια μου το πε η ιδια η νοσηλευτρια οποτε με ανησυχησε οταν πηγε να μου βαλει τους ορους
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 3 of 54 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 17:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 17:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •