Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 54 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 1591
  1. #121
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Ταπερακι για μικροκυματων,το πλενω καλα,βαζω λιγο νερο,ριχνω και τα αλλα λαχανικα που θελω,βαζω πανω απ το ταπερ πιατο για μικροκυματων και στον φουρνο για 3 λεπτα.Με το ζεσταμα/μαγειρεμα οπως θες πες το και με λεμονι τα θρεπτικα του γινονται περισσοτερο βιωδιαθεσιμα για τον οργανισμο μας.Το ιδιο συμβαινει και με την ντοματα και το λυκοπενιο γι αυτο και οι κονσερβες αν και εχουν υποστει επεξεργασια,εστω με την επεξεργασια αυτη το λυκοπενιο που ειναι ισχυρο αντιοξειδωτικο γινεται περισσοτερο βιωδιαθεσιμο απ οτι στην ωμη ντοματα!
    το τρως και ωμο ή δεν ενδεχεται;

  2. #122
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    το τρως και ωμο ή δεν ενδεχεται;
    Αν το φας σκετο η με κανενα ντοματακι η καροτο και θες να χει ογκο η σαλατα σου μπορεις να το φας και ωμο.εκει βαζεις σιγουρα αρκετο λεμονι για να αυξησεις την βιοδιαθεσιμοτητα.λεμονι η γενικα βιταμινη C.αυτη ειναι που το απελευθερωνει.οποτε μπορεις να κανεις μια ωραιοτατη σαλατα με σπανακι ωμο και πιπεριες που εχουν βιταμινη C και να βαλεις η οχι και λεμονι.Εγω προσωπικα επειδη μου ειναι πιο ευπεπτο και επειδη τα μπαχαρικα καθονται καλυτερα στο ζεσταμενο το προτιμω ετσι.Βεβαια σ αυτα δεν θα βαλω μπαχαρικα γτ θα χω μαθημα.στις περιπτωσεις αυτες βαζω μονο λιγο ριγανι και μπουκοβο.οταν ειμαι σπιτι,αδειαζω οτι εχω απο μπαχαρικα.και καλα που το θυμηθηκα τωρα που ετοιμασα το ταπερ,να προσθεσω και αλατι πριν το παρω μαζι μ!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #123
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Στηθος Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Inclined Barbell Bench Press:100x5-4x2

    2)Flat Dumbell Bench Press:35x12-9x2

    3)Seated Cable Flyes:17.5x15-12

    4)Declined Barbell Bench Press:60x12/70x10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραια και αυτη η προπονηση,χωρις αλματα στα κιλα η στις επαναληψεις τραγικα αλλα με βαση τον φορτο εργασιας νομιζω πως ειμια καλα

    2)Οπως ειπα σκοπευα να κανω 1 ασκηση δικεφαλο και 1 τρικεφαλο αλλα πρεπει να ξερουμε που να σταματαμε και να μη πιεζουμε καταστασεις.Επειδη ξερω το σωμα μου πλεον η μαλλον ξερω να ακουω το σωμα μου,ηξερα πως αν καθομουν παραπανω θα ηταν επιπλεον επιβαρυνση και καλυτερα να γυρνουσα να φαω το γευμα μου στην ωρα του και να ξεκουραστω.Αυριο Πρωινο ξυπνημα στις 6 γιατι πληροφορηθηκα πως τα μπλοκα που με αφορουν θα κλεισουν απο νωρις οποτε για να μαι στο μαθημα στην ωρα μου θα με φαει το ξημερωμα.Οποτε δεν εχει ζυγιση αυριο.

    3)Ξεχασα να αναφερω πως σημερα η ζυγιση ηταν 83.2

    Αυτα για σημερα.Αυριο αν εχω χρονο ισως πω τις τελευταιες εντυπωσεις απ το TRX μιας και δινω εξετασεις για την πιστοποιηση αυριο η απλα να μοιραστω τις σκεψεις του πειραγμενου μου μυαλου

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #124
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Αν το φας σκετο η με κανενα ντοματακι η καροτο και θες να χει ογκο η σαλατα σου μπορεις να το φας και ωμο.εκει βαζεις σιγουρα αρκετο λεμονι για να αυξησεις την βιοδιαθεσιμοτητα.λεμονι η γενικα βιταμινη C.αυτη ειναι που το απελευθερωνει.οποτε μπορεις να κανεις μια ωραιοτατη σαλατα με σπανακι ωμο και πιπεριες που εχουν βιταμινη C και να βαλεις η οχι και λεμονι.Εγω προσωπικα επειδη μου ειναι πιο ευπεπτο και επειδη τα μπαχαρικα καθονται καλυτερα στο ζεσταμενο το προτιμω ετσι.Βεβαια σ αυτα δεν θα βαλω μπαχαρικα γτ θα χω μαθημα.στις περιπτωσεις αυτες βαζω μονο λιγο ριγανι και μπουκοβο.οταν ειμαι σπιτι,αδειαζω οτι εχω απο μπαχαρικα.και καλα που το θυμηθηκα τωρα που ετοιμασα το ταπερ,να προσθεσω και αλατι πριν το παρω μαζι μ!
    μιας και ασχολεισαι πολυ με σαλατικα, αυτα που τρωω εγω ειναι
    μαρουλι iceberg, ραντιτσιο, ρομανα (μ αρεσει ετσι το χρωμα που βγαζει η σαλατα)
    καλαμποκι, αρακα, καροτο, πιπερια,κρεμμυδι
    κοκκινη ροκα με πρασιναδα.
    μπροκολο.
    αυτους τους 4 συνδυασμους κανω σε σαλατες συνηθως και τωρα λεω να βαλω κ το σπανακι πιο ενταντικα!

  5. #125
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    μιας και ασχολεισαι πολυ με σαλατικα, αυτα που τρωω εγω ειναι
    μαρουλι iceberg, ραντιτσιο, ρομανα (μ αρεσει ετσι το χρωμα που βγαζει η σαλατα)
    καλαμποκι, αρακα, καροτο, πιπερια,κρεμμυδι
    κοκκινη ροκα με πρασιναδα.
    μπροκολο.
    αυτους τους 4 συνδυασμους κανω σε σαλατες συνηθως και τωρα λεω να βαλω κ το σπανακι πιο ενταντικα!
    Γενικα σε μια σαλατα που εχει χρωμα(συνδυασμος πρασινης και πολυχρωμης σαλατας) ειναι δυσκολο να πεσεις εξω και ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις.Εφοσον κρατας σχετικα καλη προσληψη φιτικων ινων κατι που ελπιζω να παρακολουθεις μπορεις να χεις και σαλατες με αρκετα για σαλατα σακχαρα οπως η σαλατα που εχεις με το καλαμποκι,το κρεμμυδι κτλ.Φιτικες ινες και καποια πηγη καλου λιπους και γενικα καλα λιπαρα στην διατροφη σου και η σημασια των σακχαρων πεφτει.Εγω καθημερινα ειναι πανω απο 100γρ σακχαρα στην διατροφη μου.οσο για τα αποτελεσματα,τα βλεπεις.Στις φιτικες ινες ενα κατωτατο οριο των 25γρ με ανωτατο το 20% των υδατανθρακων αν και δεν θα το συστηνα.μια καλη οδηγια για μεση καταναλωση ιων ειναι 10-15γρ για καθε 1.000 θερμιδες που καταναλωνεις.
    Οσο αφορα τα λαχανικα,θα σου συστηνα να δοκιμασεις την Λαχανιδα αν βρεις στην αγορα η απ οπου ψωνιζεις.Ειναι δυσευρετη αλλα φθηνη και εχει πολλα θρεπτικα με κυριο το ασβεστιο.Το σπανακι ειναι μια πολυβιταμινη απλα.Σπανακι με καροτακι και ντοματινια εινια πολυ καλος συνδυασμος.Το μπροκολο διωχνει τα οιστρογονα οποτε εμεις οι αντρες το θελουμε και τα αλλα που ανεφερες ειναι μια χαρα τηρουμενων οσων ειπα πανω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #126
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Γενικα σε μια σαλατα που εχει χρωμα(συνδυασμος πρασινης και πολυχρωμης σαλατας) ειναι δυσκολο να πεσεις εξω και ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις.Εφοσον κρατας σχετικα καλη προσληψη φιτικων ινων κατι που ελπιζω να παρακολουθεις μπορεις να χεις και σαλατες με αρκετα για σαλατα σακχαρα οπως η σαλατα που εχεις με το καλαμποκι,το κρεμμυδι κτλ.Φιτικες ινες και καποια πηγη καλου λιπους και γενικα καλα λιπαρα στην διατροφη σου και η σημασια των σακχαρων πεφτει.Εγω καθημερινα ειναι πανω απο 100γρ σακχαρα στην διατροφη μου.οσο για τα αποτελεσματα,τα βλεπεις.Στις φιτικες ινες ενα κατωτατο οριο των 25γρ με ανωτατο το 20% των υδατανθρακων αν και δεν θα το συστηνα.μια καλη οδηγια για μεση καταναλωση ιων ειναι 10-15γρ για καθε 1.000 θερμιδες που καταναλωνεις.
    Οσο αφορα τα λαχανικα,θα σου συστηνα να δοκιμασεις την Λαχανιδα αν βρεις στην αγορα η απ οπου ψωνιζεις.Ειναι δυσευρετη αλλα φθηνη και εχει πολλα θρεπτικα με κυριο το ασβεστιο.Το σπανακι ειναι μια πολυβιταμινη απλα.Σπανακι με καροτακι και ντοματινια εινια πολυ καλος συνδυασμος.Το μπροκολο διωχνει τα οιστρογονα οποτε εμεις οι αντρες το θελουμε και τα αλλα που ανεφερες ειναι μια χαρα τηρουμενων οσων ειπα πανω!
    να σου πω την αληθεια δεν κοιταω φυτικες ινες καθολου, παλιοτερα το ειχα στο μυαλο μου. Ο λογος ειναι ο Matt ogus και το πως τρωει :P (σοβαρα το λεω) Ο τυπος απλα λατρευει σαλατες και λεει οτι παιρνει πολλες φυτικες ινες και οτι κανονικα θα επρεπε να τα υπολογιζει αλλα δεν θελει και για καποιο λογο με εβαλε κ εμενα σε αυτη τη "φιλοσοφια". Αν και ανεβασε ενα βιντεο πολυ καλο που μιλαει για τις φυτικες ινες.

  7. #127
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    να σου πω την αληθεια δεν κοιταω φυτικες ινες καθολου, παλιοτερα το ειχα στο μυαλο μου. Ο λογος ειναι ο Matt ogus και το πως τρωει :P (σοβαρα το λεω) Ο τυπος απλα λατρευει σαλατες και λεει οτι παιρνει πολλες φυτικες ινες και οτι κανονικα θα επρεπε να τα υπολογιζει αλλα δεν θελει και για καποιο λογο με εβαλε κ εμενα σε αυτη τη "φιλοσοφια". Αν και ανεβασε ενα βιντεο πολυ καλο που μιλαει για τις φυτικες ινες.
    Ειναι απ τους αγαπημενους μου και τον παρακολουθω.Επετρεψε μου επειδη εχω δει ολη την πορεια του,να σου πω πως τις παρακολουθει.Αν εχεις δει οταν τσεκαρει το myfitnesspal παρακολουθει Prot/Carbs/Fat/Fiber/Sugar.Γι αυτο τον λογο σε καθε βιντεο που κανει με grosseries οταν διαβαζει ετικετες εμενει να αναφερει τις φιτικες ινες.Απλα τωρα στην αγωνιστικη,για να προσθεσει ογκο στην διατροφη του,τρωει πολλη σαλατα,οποτε ειναι σιγουρος οτι παιρνει αρκετες ινες γι αυτο δεν βλεπεις να το πολυαναφερει τελευταια.αλλα γενικα το κοιταει και μαλιστα σθεναρα.Και συμφωνω γιατι στις περισσοτερες ερευνες που ηρθαν να καταρριψουν οσα πιστευανε πως ισχιουν για τα σακχαρα,την χοληστερινη,τον γλυκεμικο δεικτη και την σημασια και αλλα κερατα διφορα χριστουγεννιατικα,οι μαγικες λεξεις ειναι 2:φιτικες ινες!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #128
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Ειναι απ τους αγαπημενους μου και τον παρακολουθω.Επετρεψε μου επειδη εχω δει ολη την πορεια του,να σου πω πως τις παρακολουθει.Αν εχεις δει οταν τσεκαρει το myfitnesspal παρακολουθει Prot/Carbs/Fat/Fiber/Sugar.Γι αυτο τον λογο σε καθε βιντεο που κανει με grosseries οταν διαβαζει ετικετες εμενει να αναφερει τις φιτικες ινες.Απλα τωρα στην αγωνιστικη,για να προσθεσει ογκο στην διατροφη του,τρωει πολλη σαλατα,οποτε ειναι σιγουρος οτι παιρνει αρκετες ινες γι αυτο δεν βλεπεις να το πολυαναφερει τελευταια.αλλα γενικα το κοιταει και μαλιστα σθεναρα.Και συμφωνω γιατι στις περισσοτερες ερευνες που ηρθαν να καταρριψουν οσα πιστευανε πως ισχιουν για τα σακχαρα,την χοληστερινη,τον γλυκεμικο δεικτη και την σημασια και αλλα κερατα διφορα χριστουγεννιατικα,οι μαγικες λεξεις ειναι 2:φιτικες ινες!
    παντως εχει κ γαμω το σωμα.. θελω να δω πως θα κατεβει εαν ειναι ετσι 9 εβδομαδες πριν τον αγωνα..
    Ο λογος που κολλησα με τον ogus ειναι καπως χαζος..απλα μου φαινεται οτι ετσι οπως δενουν οι ωμοι του με πλατη κ στηθος, μου θυμιζει εμενα (βεβαια στο νηπιακο σταδιο αλλα οκ χαχα)

  9. #129
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Χαιρετώ την παρέα

    Δημητράκο, πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση.. Επειδή είμαι πολύ φανατική των λαχανικών, πιστεύω πως πρέπει να υπάρχουν στη διατροφή μας που ειναι φουλ πρωτεινη και να εχουμε ποικιλία.
    Μου αρεσει πολυ το λάχανο (παντα μαγειρεμενο για τους γνωστους λογους που ειμαι σιγουρη θα γνωριζεις). Απο τοτε που το ειχα στη διατροφη μου εχω δει τρομερη βελτιωση στο δερμα μου, στα νυχια, τα μαλλια.. Τι να πω ρε παιδια.. τα λαχανικα δυστυχως τα εχουμε υποτιμησει.. βλεπεις ολο τα κλασικα να τρωνε κι απο μια σκατουλα...
    Οκ εχουν φυτικες ινες, οκ μπορει να φουσκωσουν λιγο το στομαχι, ε και τι εγινε;! Οσο για τα σακχαρα (παρεπιπτοντως το λαχανο εχει αρκετα) δεν εχω δει καμια "επιπτωση" να εχει πανω μου.
    Καλα μπορω να γραφω ωρες γι αυτα και χαιρομαι που το ψαχνετε κι εσεις.

  10. #130
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Χαιρετώ την παρέα

    Δημητράκο, πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση.. Επειδή είμαι πολύ φανατική των λαχανικών, πιστεύω πως πρέπει να υπάρχουν στη διατροφή μας που ειναι φουλ πρωτεινη και να εχουμε ποικιλία.
    Μου αρεσει πολυ το λάχανο (παντα μαγειρεμενο για τους γνωστους λογους που ειμαι σιγουρη θα γνωριζεις). Απο τοτε που το ειχα στη διατροφη μου εχω δει τρομερη βελτιωση στο δερμα μου, στα νυχια, τα μαλλια.. Τι να πω ρε παιδια.. τα λαχανικα δυστυχως τα εχουμε υποτιμησει.. βλεπεις ολο τα κλασικα να τρωνε κι απο μια σκατουλα...
    Οκ εχουν φυτικες ινες, οκ μπορει να φουσκωσουν λιγο το στομαχι, ε και τι εγινε;! Οσο για τα σακχαρα (παρεπιπτοντως το λαχανο εχει αρκετα) δεν εχω δει καμια "επιπτωση" να εχει πανω μου.
    Καλα μπορω να γραφω ωρες γι αυτα και χαιρομαι που το ψαχνετε κι εσεις.
    κερναω οση ροκα θες Ειρηνη!!! ηρθε και η ωρα για το γευμα μου :)

  11. #131
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kι εγώ κερνάω μελιτζάνα με σκόνη σκόρδο και ξυδάκι :)
    12716284_10209166246410276_2668060372944609208_o.jpg
    Last edited by Kardoula; 18-02-16 at 23:43.

  12. #132
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Χαιρετώ την παρέα

    Δημητράκο, πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση.. Επειδή είμαι πολύ φανατική των λαχανικών, πιστεύω πως πρέπει να υπάρχουν στη διατροφή μας που ειναι φουλ πρωτεινη και να εχουμε ποικιλία.
    Μου αρεσει πολυ το λάχανο (παντα μαγειρεμενο για τους γνωστους λογους που ειμαι σιγουρη θα γνωριζεις). Απο τοτε που το ειχα στη διατροφη μου εχω δει τρομερη βελτιωση στο δερμα μου, στα νυχια, τα μαλλια.. Τι να πω ρε παιδια.. τα λαχανικα δυστυχως τα εχουμε υποτιμησει.. βλεπεις ολο τα κλασικα να τρωνε κι απο μια σκατουλα...
    Οκ εχουν φυτικες ινες, οκ μπορει να φουσκωσουν λιγο το στομαχι, ε και τι εγινε;! Οσο για τα σακχαρα (παρεπιπτοντως το λαχανο εχει αρκετα) δεν εχω δει καμια "επιπτωση" να εχει πανω μου.
    Καλα μπορω να γραφω ωρες γι αυτα και χαιρομαι που το ψαχνετε κι εσεις.
    Γεια σου κι εσενα Ειρηνη!Οπως λεω σε οσους με ρωτανε(καλα κι εγω μπορω να μιλαω ωρες και ομολογω πως το κομματι της διατροφης ειναι απ τα αγαπημενα μου και και σαν μαθημα αυτο στο οποιο πηγα και παω καλυτερα απ τα αλλα!) Η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση και οχι σε καποιο απ τα ορια της υπερβολης!Οι ερευνες που εγιναν και βγαλανε "ενοχα" τα σακχαρα αλλα και καποιες αλλες που αφορουσανε το αυγο και την χολιστερινη(την οποια εβγαλεto BBC-ελεος) ηταν απαραδεκτες αλλα ακομη εχει κοσμο που εμενει στις αποψεις που εχουν εδρεωθει δυστυχως.
    Δυστυχως λογω χωρου(σκεψου πως οικογενειακως εχουμε ενα ψυγειο και βαζουν οι λοιποι της οικογενειας τα φαγητα τους και εγω τα δικα μου)αλλα και πρακτικοτητας χρησιμοποιω κυριως κατεψυγμενα λαχανικα με εξαιρεση το σπανακι το οποιο και αντεχει αρκετα εξω απ το ψυγειο και επειδη δεν ενδεικνυται για μεγαλες ποσοτητες στην μερα ετοιμαζεται ευκολα.Μακαρι να μπορουσα να χα την απλα μου αλλα στο μελλον ειναι πολυ πιθανον.αφου δεν την βγαζω με γιαουρτακια ημερας παλι καλα! :P
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #133
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kι εγώ κερνάω μελιτζάνα με σκόνη σκόρδο και ξυδάκι :)
    12716284_10209166246410276_2668060372944609208_o.jpg
    Μερακλου μου εσυ!(και το χα ξεχασει απο χθες!Να σου πω την αληθεια οποτε το γευμα μου ειχε ελαιολαδο φροντιζα να χει και μελιτζανα γτ πανε πολυ) :)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #134
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    παντως εχει κ γαμω το σωμα.. θελω να δω πως θα κατεβει εαν ειναι ετσι 9 εβδομαδες πριν τον αγωνα..
    Ο λογος που κολλησα με τον ogus ειναι καπως χαζος..απλα μου φαινεται οτι ετσι οπως δενουν οι ωμοι του με πλατη κ στηθος, μου θυμιζει εμενα (βεβαια στο νηπιακο σταδιο αλλα οκ χαχα)
    Δεν ειναι κακο.αυτο που λεω συχνα και τις περισσοτερες φορες οταν διαβαζω ενα βιβλιο για το fitness και με ρωτανε την γνωμη μου ειναι πως περα απ το υλικο που εχει και το αν ειναι χρησιμο η εμπεριστατομενο η κτλ ειναι πολυ σημαντικο να παρεχει κινητρο.Μπορει ενα βιβλιο να μην εχει ΤΙΣ επιστημονικες αναφορες και το υλικο αλλα απ την στιγμη που θα κανει τον αναγνωστη να πει: "ναι ρε θα το διαλυσω το γυμναστηριο την επομενη φορα" και δεν αναφερομαι να κανει λαθος προπονηση αλλα προπονηση με πολυ καλο motivation απο πριν,ειναι ενα βιβλιο που εχει να σου δωσει.Οποτε αν παιρνεις motivation απ τον Ogus,συνεχισε τον!Απλα εχε στον νου οτι δουλευει εξυπνα εδω και 10 χρονια,ειναι σχετικα κοντος,και οπως εχει πει και ο ιδιος λογω γονιδιων εχει καλο καταμερισμο του λιπους στο σωμα του.Γι αυτο και στα 16-18% φαινεται αρκετα στεγνος!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #135
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,20/02/2016

    Καλημερα σε ολο τον κοσμο ε...δω μεσα!Χθες γυρισα απ το σχολειο/εξετασεις TRX και περα απ την κουραση ειχα και ενα ελαφρη κρυωμα οποτε εβαλα κατι να δω και ενημερωσα το ημερολογιο μου.Βλεπεις,ο εκπαιδευτης ανοιγε συνεχεια το παραθυρο που με χτυπαγε κι εγω το εκλεινα αλλα ποσο θελει ο ανθρωπος?αρχισα να διπλωνομαι στα δυο γιατι κρυωσα και ετσι πηγα ως τα κτελ αλλα εκει μια καλη κυρια μου εδωσε κατι για το κρυωμα πηρα κι ενα χαμομηλι και εστρωσε το θεμα!Βεβαια στην διαδρομη καθοτανε ορθιος απο πανω μου ενας ας πουμε περαν των τριων διαστασεων νεαρος και επειδη ειχα το γονατο μου κοντρα στο μπροστινο καθισμα για να βοηθαω το στομαχι μου,σ ενα φρεναρισμα του οδηγου μου το λιανισε!Και ετσι οπως ημουν κουρασμενος και αρρωστος μου βγηκε αυθορμητα ενα :Πωωωωω με πεθανες ρε φιλε!Βεβαια ζητησε συγνωμη και ετσι γυρισα πισω!
    Η προπονηση και οι εξετασεις ηταν απαιτητικες.Ασε που ειχα τον εκπαιδευτη να με χρησιμοποιει οταν ελεγε στους συνασκουμενους "υπαρχουν και ασκησεις που θα δειτε οτι ακομη και οι πιο γυμνασμενοι θα δυσκολευτουν να τις εκτελεσουν αν κιολας μπορεσουν.Δημητρη ελα εδω" ε και με τεντωσε εν ολιγης.Αφου του λεω:ελα πες την αληθεια:Κι εσυ Στρατονομια εκανες στον στρατο!.Τελος παντων,την πηρα κι αυτη την πιστοποιηση αλλα και λογω του χθεσινου και λογω κουρασης σημερα αποφασισα να μη παω να παρακολουθησω την επομενη εκπαιδευση η οποια θα ηταν το ιδιο αν οχι πιο απαιτητικη και πρεπει να ξερουμε ποτε να σταματαμε και να ξεκουραζομαστε.Σημερα αρχιζε η εκπαιδευση για Functional Metabolic Training με χρηση φορτιτων εξοπλισμων οπως σκαλα,jumper,σχοινι και πολλα αλλα για τα οποια υπαρχουν ωραιες και ενδιαφερουσες ερευνες.
    Συγκεκριμενα,οσο αναφορα τους καθετους κυματισμους με σχοινι,σε ερευνα που εγινε για τις καρδιοαναπνευστικες προσαρμογες που προσφερει μια τετοια συνεδρια,εδειξε πως οι προσαρμογες ηταν εντος των οριων που θετει ο ACSM ωστε μια ασκηση να θεωρηθει αεροβια παρεχοντας τις σχετικες προσαρμογες.Γενικα θα ηταν ενα απαιτητικο αλλα πολυ ενδιαφερον σχολειο αλλα θα το παρω πιο μετα που θα μαι σωματικα πιο ετοιμος.
    Οσο αναφορα το TRX,ειναι ενα πολυοργανο που παρεχει πολλα και σημαντικα προπονητικα ερεθισματα στα οποια περα απ το ασκησιολογιο που θα στοχευσει σε μυικες ομαδες η κινητικα μοτιβα,εχεις πολυ καλη ενεργοποιησει του πυρηνα και των μυων που τον πλαισιονουν αλλα και η λειτουργικοτητα κατι που ειναι χρησιμο στην καθημερινοτητα και αναλογα ποσο συμβατικη ειναι η καθιερωμενη προπονηση βαρεων δεν την πολυεξασκουμε.
    Σημερα λοιπον και αυριο ξεκουραση με πολυ νερο,καλο φαγητο,μελετη εντος και εκτος υλης και υπνος :).Και μερικες φωτογραφιες περιμενοντας το μπρικη να ζεστανει το πρωτο νερο που παει οπως καθε μερα στο πρωτο τσαι της μερας και στο νερο με λεμονι/πιπερι/κουρκουμα πριν αρχισει το φαγητο :)

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  16. #136
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Ημερολογιο Δεσμωτη,20/02/2016

    Καλημερα σε ολο τον κοσμο ε...δω μεσα!Χθες γυρισα απ το σχολειο/εξετασεις TRX και περα απ την κουραση ειχα και ενα ελαφρη κρυωμα οποτε εβαλα κατι να δω και ενημερωσα το ημερολογιο μου.Βλεπεις,ο εκπαιδευτης ανοιγε συνεχεια το παραθυρο που με χτυπαγε κι εγω το εκλεινα αλλα ποσο θελει ο ανθρωπος?αρχισα να διπλωνομαι στα δυο γιατι κρυωσα και ετσι πηγα ως τα κτελ αλλα εκει μια καλη κυρια μου εδωσε κατι για το κρυωμα πηρα κι ενα χαμομηλι και εστρωσε το θεμα!Βεβαια στην διαδρομη καθοτανε ορθιος απο πανω μου ενας ας πουμε περαν των τριων διαστασεων νεαρος και επειδη ειχα το γονατο μου κοντρα στο μπροστινο καθισμα για να βοηθαω το στομαχι μου,σ ενα φρεναρισμα του οδηγου μου το λιανισε!Και ετσι οπως ημουν κουρασμενος και αρρωστος μου βγηκε αυθορμητα ενα :Πωωωωω με πεθανες ρε φιλε!Βεβαια ζητησε συγνωμη και ετσι γυρισα πισω!
    Η προπονηση και οι εξετασεις ηταν απαιτητικες.Ασε που ειχα τον εκπαιδευτη να με χρησιμοποιει οταν ελεγε στους συνασκουμενους "υπαρχουν και ασκησεις που θα δειτε οτι ακομη και οι πιο γυμνασμενοι θα δυσκολευτουν να τις εκτελεσουν αν κιολας μπορεσουν.Δημητρη ελα εδω" ε και με τεντωσε εν ολιγης.Αφου του λεω:ελα πες την αληθεια:Κι εσυ Στρατονομια εκανες στον στρατο!.Τελος παντων,την πηρα κι αυτη την πιστοποιηση αλλα και λογω του χθεσινου και λογω κουρασης σημερα αποφασισα να μη παω να παρακολουθησω την επομενη εκπαιδευση η οποια θα ηταν το ιδιο αν οχι πιο απαιτητικη και πρεπει να ξερουμε ποτε να σταματαμε και να ξεκουραζομαστε.Σημερα αρχιζε η εκπαιδευση για Functional Metabolic Training με χρηση φορτιτων εξοπλισμων οπως σκαλα,jumper,σχοινι και πολλα αλλα για τα οποια υπαρχουν ωραιες και ενδιαφερουσες ερευνες.
    Συγκεκριμενα,οσο αναφορα τους καθετους κυματισμους με σχοινι,σε ερευνα που εγινε για τις καρδιοαναπνευστικες προσαρμογες που προσφερει μια τετοια συνεδρια,εδειξε πως οι προσαρμογες ηταν εντος των οριων που θετει ο ACSM ωστε μια ασκηση να θεωρηθει αεροβια παρεχοντας τις σχετικες προσαρμογες.Γενικα θα ηταν ενα απαιτητικο αλλα πολυ ενδιαφερον σχολειο αλλα θα το παρω πιο μετα που θα μαι σωματικα πιο ετοιμος.
    Οσο αναφορα το TRX,ειναι ενα πολυοργανο που παρεχει πολλα και σημαντικα προπονητικα ερεθισματα στα οποια περα απ το ασκησιολογιο που θα στοχευσει σε μυικες ομαδες η κινητικα μοτιβα,εχεις πολυ καλη ενεργοποιησει του πυρηνα και των μυων που τον πλαισιονουν αλλα και η λειτουργικοτητα κατι που ειναι χρησιμο στην καθημερινοτητα και αναλογα ποσο συμβατικη ειναι η καθιερωμενη προπονηση βαρεων δεν την πολυεξασκουμε.
    Σημερα λοιπον και αυριο ξεκουραση με πολυ νερο,καλο φαγητο,μελετη εντος και εκτος υλης και υπνος :).Και μερικες φωτογραφιες περιμενοντας το μπρικη να ζεστανει το πρωτο νερο που παει οπως καθε μερα στο πρωτο τσαι της μερας και στο νερο με λεμονι/πιπερι/κουρκουμα πριν αρχισει το φαγητο :)

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Δημητρη πολυ καλος αδερφε. Χερια ωμοι (ειδικα το πισω μερος) δενει πολυ ωραια. Οι πηχεις ανεβηκαν και ειναι αρμονικα. Το στηθος εχει βελτιωθει σημαντικα, ειχες ανεβασει παλιοτερα κ φωτο σε αλλο thread και η διαφορα εκανε μπαμ
    Θα μ αρεσαν αν ειχες πιο γεματα τραπεζια πισω. (το λεω γτ απεχεις πολυ απο τον αρχαριο, προφανως, και κοιτας λεπτομερειες πλεον)

  17. #137
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Δημητρη πολυ καλος αδερφε. Χερια ωμοι (ειδικα το πισω μερος) δενει πολυ ωραια. Οι πηχεις ανεβηκαν και ειναι αρμονικα. Το στηθος εχει βελτιωθει σημαντικα, ειχες ανεβασει παλιοτερα κ φωτο σε αλλο thread και η διαφορα εκανε μπαμ
    Θα μ αρεσαν αν ειχες πιο γεματα τραπεζια πισω. (το λεω γτ απεχεις πολυ απο τον αρχαριο, προφανως, και κοιτας λεπτομερειες πλεον)
    Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και στην συγκριση με το παρελθον γιατι μ αρεσει να διακρινουν αν υπαρχει καποια βελτιωση!Για τα τραπεζια που ανεφερες,υπαρχουν τοσα που πρεπει να δουλεψεις προσεξεις και ετσι βασιζεσαι στον συναθροισμο που τουλαχιστον σε βεβαιωνει οτι τα δουλευεις.Στα τραπεζια προταγωνιστικα εχω μια ασκηση την βδομαδα μονο στην οποια μπορει να προσθεσω ενα σετ η παραπανω αλλα γενικα δουλευοντας ενα προγραμμα με πολλες αρσεις τους δουλευεις.επισης δουλευουν συναθροιστικα στις ασκησεις για την πλατη και οχι μονο.Για να προσθεσω η να αλλαξω τον ογκο της προπονησης θα πρεπει να περασουν αυτες οι δυσκολες βδομαδες που οπως βλεπεις και στο λογκ τρεχω με διπλες προπονησεις για να τα προλαβω ολα και μειωνω τον ογκο οποτε δυσκολα καποια αλλαγη τωρα.Σ ευχαριστω παντως και θα το λαβω υποψη!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #138
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και στην συγκριση με το παρελθον γιατι μ αρεσει να διακρινουν αν υπαρχει καποια βελτιωση!Για τα τραπεζια που ανεφερες,υπαρχουν τοσα που πρεπει να δουλεψεις προσεξεις και ετσι βασιζεσαι στον συναθροισμο που τουλαχιστον σε βεβαιωνει οτι τα δουλευεις.Στα τραπεζια προταγωνιστικα εχω μια ασκηση την βδομαδα μονο στην οποια μπορει να προσθεσω ενα σετ η παραπανω αλλα γενικα δουλευοντας ενα προγραμμα με πολλες αρσεις τους δουλευεις.επισης δουλευουν συναθροιστικα στις ασκησεις για την πλατη και οχι μονο.Για να προσθεσω η να αλλαξω τον ογκο της προπονησης θα πρεπει να περασουν αυτες οι δυσκολες βδομαδες που οπως βλεπεις και στο λογκ τρεχω με διπλες προπονησεις για να τα προλαβω ολα και μειωνω τον ογκο οποτε δυσκολα καποια αλλαγη τωρα.Σ ευχαριστω παντως και θα το λαβω υποψη!
    Ξερεις τι πρεπει να κανεις κ πως να δουλεψεις. Αλλιως δεν θα επαιζες στο επιπεδο που εισαι τωρα :) . Τωρα αυτο ειναι μια προσωπικη αποψη καθως η συγκεκριμενη μυικη ομαδα μαζι με ωμους ειναι οι αγαπημενες μου.
    Σε καθε προοδο "παμε" μαζι, εδω ειμαστε για να τα βλεπουμε, να τα ΛΕΜΕ φυσικα γιατι μας ανεβαζει και να βοηθαμε οσο μπορουμε :P

  19. #139
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Ξερεις τι πρεπει να κανεις κ πως να δουλεψεις. Αλλιως δεν θα επαιζες στο επιπεδο που εισαι τωρα :) . Τωρα αυτο ειναι μια προσωπικη αποψη καθως η συγκεκριμενη μυικη ομαδα μαζι με ωμους ειναι οι αγαπημενες μου.
    Σε καθε προοδο "παμε" μαζι, εδω ειμαστε για να τα βλεπουμε, να τα ΛΕΜΕ φυσικα γιατι μας ανεβαζει και να βοηθαμε οσο μπορουμε :P
    Εεεεετττσσσιιιιι!μολις περασουν και οι δυσκολες αυτες βδομαδες θα δω πως θα τρεχει το προγραμμα μου και ισως το αλλαξω αλλα αυτα ειναι σκεψεις!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #140
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Περαστηκα Μητσουλα! Καλο διαβασμα και καλη ξεκουραση!
    Ασχετο αλλα το λογκ σου ειναι αοο τα αγαοημενα μου εδω!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  21. #141
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Περαστηκα Μητσουλα! Καλο διαβασμα και καλη ξεκουραση!
    Ασχετο αλλα το λογκ σου ειναι αοο τα αγαοημενα μου εδω!
    Σας ευχαριστω πολυ δεσποινις Αννα και με τιματε με την παρουσια σας και τις φιλοφρονησεις σας
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #142
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default χαχα πεθανα!μολις το ανακαλυψα!

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #143
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    "Παραπανω εχω λιγα κιλακια, αυτα που προδιδουν χιλιαδες σουβλακια"
    ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΙ-Η-ΣΗ!

  24. #144
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Δημητρη παρακολουθούσα το log σου γιατι πραγματικα ειναι πολυ ενδιαφέρον.Συγχαρητηρια για την στρατιωτική προσύλωση που δειχνεις στο υγιεινο τροπο ζωής.Απλα επιδη μου ετρεχαν τα σαλια σε πολλα Posts σου πρεπει να μου πεις τη συνταγη για το πρωινο σου(ειδικα τα πιτακια βρωμης) γιατι εγω τρωω ξερη βρωμη και αυγα και ημουν ετοιμος να λιποθυμισω απο την πεινα....

  25. #145
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Akouvalitos View Post
    Δημητρη παρακολουθούσα το log σου γιατι πραγματικα ειναι πολυ ενδιαφέρον.Συγχαρητηρια για την στρατιωτική προσύλωση που δειχνεις στο υγιεινο τροπο ζωής.Απλα επιδη μου ετρεχαν τα σαλια σε πολλα Posts σου πρεπει να μου πεις τη συνταγη για το πρωινο σου(ειδικα τα πιτακια βρωμης) γιατι εγω τρωω ξερη βρωμη και αυγα και ημουν ετοιμος να λιποθυμισω απο την πεινα....
    Χαχ να σαι καλα και καλωσηλθες στο λογκσπιτικο μου!Πιτακι βρωμης εχω καιρο να κανω να σου πω την αληθεια.Αλλα οταν εκανα,εβαζα βρωμη,στεβια,κανελα,1/3 κουταλακι baking powder και 50-60 γραμμαρια ασπραδι παστεριωμενο.πες 2 ασπραδια απο αυγα αν και εχω κανει και με σκετο νερο.αφου λοιπον εβαζα ολα αυτα,ζεσταινα νερο στο μπρικι και το προσθετα και ανακατεβα.αναλογα ποσο θα ριξεις θα γινει πιο συμπαγες η λιγοτερο.το λιγοτερο συμπαγες ειναι πιο πιθανο να διαλυθει.το τιγανι το ζεσταινα καλα.καλη αναμοιξη το μιγμα και μετα εβαζα 2.5-3 κουταλιες της σουπας του μειγματος στο τιγανι.οχι περισσοτερο.το απλωνα ελαφρα και το αφηνα.το γυρνουσα μετα,το αφηνα λιγο ακομη και μετα το επομενο.απλα εβαζα λιγο λιγο γτ οσο το απλωνεις τοσο πιο πιθανο ειναι να σου διαλυθει.με το αλμυρο πιτακι εκααν το ιδιο και εβαζα τα μπαχαρικα που ηθελα.νερο/ασπραδι/baking powder ηταν το ιδιο με το γλυκο!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #146
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Χαχ να σαι καλα και καλωσηλθες στο λογκσπιτικο μου!Πιτακι βρωμης εχω καιρο να κανω να σου πω την αληθεια.Αλλα οταν εκανα,εβαζα βρωμη,στεβια,κανελα,1/3 κουταλακι baking powder και 50-60 γραμμαρια ασπραδι παστεριωμενο.πες 2 ασπραδια απο αυγα αν και εχω κανει και με σκετο νερο.αφου λοιπον εβαζα ολα αυτα,ζεσταινα νερο στο μπρικι και το προσθετα και ανακατεβα.αναλογα ποσο θα ριξεις θα γινει πιο συμπαγες η λιγοτερο.το λιγοτερο συμπαγες ειναι πιο πιθανο να διαλυθει.το τιγανι το ζεσταινα καλα.καλη αναμοιξη το μιγμα και μετα εβαζα 2.5-3 κουταλιες της σουπας του μειγματος στο τιγανι.οχι περισσοτερο.το απλωνα ελαφρα και το αφηνα.το γυρνουσα μετα,το αφηνα λιγο ακομη και μετα το επομενο.απλα εβαζα λιγο λιγο γτ οσο το απλωνεις τοσο πιο πιθανο ειναι να σου διαλυθει.με το αλμυρο πιτακι εκααν το ιδιο και εβαζα τα μπαχαρικα που ηθελα.νερο/ασπραδι/baking powder ηταν το ιδιο με το γλυκο!
    Τελεια!!!Θα το δοκιμάσω αυριο κιολας γιατι εχω καθαρισει την διατροφη μου εδω και καποιο διαστημα και εβγαλα επεξεργασμενες τροφές και ψωμια και για καποιο λογο ο ουρανισκος μου αποζητα κατι "ψωμοειδές" τυπου pancake,οποτε αυριο θα δοκιμαστουν και σε αλμυρο και γλυκο και ο Θεός μαζι μας

  27. #147
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Akouvalitos View Post
    Τελεια!!!Θα το δοκιμάσω αυριο κιολας γιατι εχω καθαρισει την διατροφη μου εδω και καποιο διαστημα και εβγαλα επεξεργασμενες τροφές και ψωμια και για καποιο λογο ο ουρανισκος μου αποζητα κατι "ψωμοειδές" τυπου pancake,οποτε αυριο θα δοκιμαστουν και σε αλμυρο και γλυκο και ο Θεός μαζι μας
    Ο Θεος και ο Ηλιας Μαμαλακης μαζι σου!Βεβαια αν δεν σου βγει,μαυρο ψωμι με το πρωινο σου δεν θα σε πεθανει κιολας!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #148
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default Και το DJ-λικη συνεχιζεται!Παμε να γουσταρουμε λιγο!

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #149
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμώτη,22/02/2016

    7-8 ωρες υπνου και οπως καθε πρωι τωρα τελευταια εχω ετοιμη την ποσοτητα ρυζιου που θελω να φαω οποτε το πρωτο πραμα που κανω μολις τελειωσω με την ζυγιση ειναι νερο στην κατσαρολα και στο μπρικι!Πρωινη ζυγιση για δευτερη μερα(ουυπς το ξεχασα χθες!) 83.6 και μεσος ορος εβδομαδας:83.4.Περασμενης 83.15 οποτε ειμαστε 250γρ πανω που ειναι μια χαρα με 3.420 cals-440gr carbs / 235gr prot / 80 fat και εκει θα κινηθουμε και την βδομαδα αυτη!Πρωινο,Καηφες,δευτερος καηφες ο προ προπρονητικος και δως του για Πανω Μερος Δυναμη!

    Πανω Μερος Δυναμη

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Flat Barbell Press:100x5/110x4x2

    2)Weighted Dips:BW+20x10/BW+30x7

    3)Seated Dumbell Shoulder Press:30x9/32.5x7x2

    4)Bend Over Row:95x5x2/100x5

    5)Pull Ups (Wide Grip):BWx9-7x2

    6)Cable Crunches:80x15/90x12-10

    7)Kneel Raises:+7.5x12/+10x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Απογευματινη Προπονηση:Χερια Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Cable Curls:50x12/60x10x2

    2)Seated Inclined Dumbell Curls(Ουδετερη σε Δευτερη λαβη στα μεσα της κινησης):10x9x3

    3)Concentration Curls:12.5x12/15x8x2

    4)Bench Tricep Press:60x12/70x9x2

    5)Rope Pushdowns:55x10x3

    6)Skullcrushes(flat bench):32x12-10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Δυναμη η προπονηση Δυναμης και το Σ/Κ που πηρα τα ρεπα μου μου εδωσε δυναμεις!Παραπανω κιλα εδω,παραπανω κιλα εκει και ειμαι ευχαριστημενος!

    2)Διπλη προπονηση και σημερα και την Πεμπτη γιατι το Π/Σ/Κ εχει εκπαιδευση.Οποτε το Πρωι εκανα Δυναμη + κοιλιακους και το απογεμα υπερτροφια Χερια.(και καπου ενδιαμεσα κλαδεμα.Α ρε grip strength που χτυσαμε σημερα!)

    Διατροφη

    1)Σημερα δοκιμασα κατι νεο:μειωσα την βρωμη λιγο και εβαλα ντοματακι κομμενο στο πρωινο με μαιντανο και τα μπαχαρια μου+λεμονι.εγινε ο χαμος!οποτε καθιερωνεται!Τωρα πως συνδυαζω γλυκια βρωμη με φραουλες με αλμυρη οπως την περιεγραψα και γιαουρτι στην καταψυξη με ντεκαφεινε στεβια και φραουλες ειναι ααααααλλη ιστορια!Απλα μπορω και δεν με ενοχλει καθολου στομαχικα!

    2)Ξανανεβηκε το παστεριωμενο ασπραδι που παιρνω και εχει γινει πολυ ασυμφορο.σκεφτομαι πως ισως αντικαταστησω το μεταπροπονητικο με πρωτεινη για πρωτη φορα στα ιστορικα της ιστοριας μου!Κανενα μαγαζι με συμπληρωματα θα γκρεμιστει!Αλλα στην μεριδα που βγαινει πολυ πιο φθηνα απ το ασπραδι οποτε κατι τετοιο θα παιχτει.Προσαρμογη στα δεδομενα του σημερα

    3)αυριο τελειωνει το basmati και παμε για Parboiled.και μολις τελειωσω τα αποθεματα που εχω σε σκονη ζελε μπορει να το αντικαταστησω με περισσοτερο γιαουρτι(γιατι το 1 κιλο την μερα δεν με φτανει!)

    4)μολις κανω τας αλλαγας αυτας θα σας ενημερωκω!Για την ωρα οπως ειπα και πανω : 3.420 θερμιδες,440γρ υδατανθρακα / 235γρ πρωτεινη / 80γρ λιπος

    Αργησα να γραψω σημερα γιατι ετρεχα ολη μερα και αφου επλυνα τα πιατα μου ηρθε και η ωρα για το log μου.Και μιας και με εχει πιασει ο κρυφος ποθος που ειχα για dj-ιλικη ακουλουθει ασμα!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμώτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #150
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,23/02/2016

    Βραδινος υπνος 7 ωρες.Πρωινη ζυγιση 83.6 και με την μια για να βρασουμε αυγα,ρυζι και νερο!Πρωινος αναβολισμος με την πρωιναρα+καφεδαρα και προπονηση Ποδια!Αλλα πριν την προπονηση Ποδια,περπατημα ως το Lidl(15 λεπτα απ το σπιτι) και αγορα 2.5 κιλων φραουλας και επιτελους βρηκα μιξ φρουτων οποτε πηρα και τις 5 συσκευασιες!(οποιος βρισκει στο Lidl της περιοχης του και θελει να μου κανει ενα δωρο(ξερω ειναι off season απο γενεθλια η γιορτες αλλα κομματια να γινει (και να γινω!),παρεχω την διευθυνση μου! ) και farmers walk πισω με μια σακουλα ανα χερι!Καθαρισα της φραουλες,τις επλυνα και στην καταψυξη!Μη ξεχνατε οσα σας ειπα:Οι φραουλες αντεχουν 3-4 το πολυ μερες στο ψυγειο!Και παντα να προσεχετε στο κεσεδακι να μην εχει καμια αρπαγμενη γιατι αρπαζει ολο το κεσεδακι σε συντομο χρονο και μετα πρεπει αν το πεταξεις!Οποτε αυτες που δεν θα μου φευγαν σε 3 μερες,τις εβαλα καταψυξη!

    Ποδια Δυναμη

    Ζεσταμα:Ασκησεις Κινητικοτητας/Διατασεις/Ραχιαιοι

    1)Squat:110x5/120x4x2

    2)Leg Press:160x8/170x8/180x6

    3)Leg Extension:40x8/45x7

    4)RDL:130x5/140x4/150x3

    5)Single Leg Curls:45x7x2

    6)Standing Calve Raises:90x8/95x7x2

    7)Seated Calve Raises:70x12/80x10

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις


    1)Για οποιον με παρακολουθει καταλαβαινει πως αυτη την προπονηση την ΣΚΟΤΩΣΑ!Βγηκε πολυ ωραια με ωραια κιλα και τεχνικη και χωρις καμια ενοχληση!Ειδικα τα RDL,χαμος!

    2)Απο βδομαδα η απο την αλλη βδομαδα ισως αλλαξω το προγραμμα.Περισσοτερα,προσεχως...

    Διατροφη

    1)Φραουλες και επιστρεφει το mix φρουτων!Στα ιδια θα κινηθω με την ζυγαρια οπως φαινεται να ναι αυτη την βδομαδα στα +200

    Τωρα νερο,καλο φαγητο,κλαδεμα το απογεμα και μελετη προς καθε κατευθυνση!ΒΟΟΜ!!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ. Κι ενα physique check!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 5 of 54 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 17:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 17:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •