Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 54 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 1591
  1. #151
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Δημητρη καλησπερα!!Μιας που ψωνιζεις κι εσυ απο το lidl , μηπως εχεις δοκιμασει τις αμπουλες baking flavourings ( ειναι μικρες αμπουλες με 5 γευσεις ,λεμονι,πικραμυγδαλο,πορτοκαλι ,ρουμι και βουτυρο*βανιλια);;;Τις ειδα ,δελεαστηκα και τις πειρα!!!! Τις δοκιμασα σε γιαουρτι και ειναι σουπερ !!!Ειναι ομως καλες απο αποψη συντηρητικων !!!Για ριξε μια ματια σαν πιο ειδικος και ενημερωσε μας!!!!!

  2. #152
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Δημητρη καλησπερα!!Μιας που ψωνιζεις κι εσυ απο το lidl , μηπως εχεις δοκιμασει τις αμπουλες baking flavourings ( ειναι μικρες αμπουλες με 5 γευσεις ,λεμονι,πικραμυγδαλο,πορτοκαλι ,ρουμι και βουτυρο*βανιλια);;;Τις ειδα ,δελεαστηκα και τις πειρα!!!! Τις δοκιμασα σε γιαουρτι και ειναι σουπερ !!!Ειναι ομως καλες απο αποψη συντηρητικων !!!Για ριξε μια ματια σαν πιο ειδικος και ενημερωσε μας!!!!!
    Πολυ πολυ καλησπερα σου!Τα χα δει αλλα δεν πηρα.Δεν θυμαμαι ομως τον λογο.Ισως λογω των αμφιλεγομενων veng oil η των διατροφικων(θα με βοηθουσε να μου τα θυμισεις!) ισως γιατι βρηκα εκχυλισματα απο μαγαζι με βιολογικα.θα σε γελασω!Θυμισε μου ομως τα διατροφικα και τα συστατικα και την επομενη φορα θα το κοιταξω κιολας!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #153
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Η καλυτερα βγαλε την πισω μερια φωτο γιατι το διαδυκτυο δεν εχει :P
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #154
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Δημητρη προσπαθω να σου στειλω φωτο αλλα κατι κανω λαθος, γιατι το κανω απο κινητο και με πεταει εξω !!Τεσπα ...μακρος και θερμιδες δεν αναφερει αλλα τα συστατικα του ειναι : φυτικο ελαιο(ηλιελαιο,αρωματικη υλη,αντιοξειδωτικο:α~τοκοφερολη!!!

  5. #155
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Δημητρη προσπαθω να σου στειλω φωτο αλλα κατι κανω λαθος, γιατι το κανω απο κινητο και με πεταει εξω !!Τεσπα ...μακρος και θερμιδες δεν αναφερει αλλα τα συστατικα του ειναι : φυτικο ελαιο(ηλιελαιο,αρωματικη υλη,αντιοξειδωτικο:α~τοκοφερολη!!!
    Με ποσες σταγονες η γραμμαρια(αν το ζυγιζεις και αυτο) εισαι ευχαριστημενη σαν λαμπρινη στο θεμα ικανοποιηση απο γευση που σου δινει?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #156
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Με ελαχιστες !!!Σημερα που δοκιμασα το πικραμυγδαλο εβαλα 4 με 5 περιπου και ηταν οκ !!Ειναι 20 αμπουλες και εχει λιγοτερο απο 1 ? !!!

  7. #157
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    λιγοτερο απο 1? !!!

  8. #158
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Η αποψη μου ειναι πως αφου σε ικανοποιει γευστικα,κρατα τες.Μπορει να μη γραφει απο πισω θερμιδες αλλα αυτο που θα κανα θα ηταν να τις ζυγιζω και αφου μιλαμε για 4-5 σταγονες υπολογιζω αντε ενα 1 γραμμαριο.απλα στην καθημερινη μου προσληψη θα το υπολογιζα σαν λιπος το 1 αυτο γραμμαριο που ακομη και αν δεν ειναι απ την καλυτερη πηγη του κοσμου δεν τρεχει και κατι.Στα αλλα εισαι σωστη και συνεπης και αφου σου προσφερει ικανοποιηση στο θεμα γευση το οποιο το βαζω Νουμερο 1 στην προσπαθεια μας,δηλαδη το θεμα συνεπεια που εχει να κανει με τον τροπο ζωης και διατροφης κρατησε το και συνεχισε το!Και την επομενη φορα που θα παω λιντλ θα τα δω και μπορει να παρω να δοκιμασω κι εγω :) Αλλωστε στο σημειο που ειμαι αν θελω να προσθεσω λιπος πανω απ αυτο που καταναλωνω και δεν αλαξω κατι στις τροφες που τρωω μπορει να το γυρισω στο λογιστικο λιπος,δηλαδη κατι που να χει μονο λιπος να μου δινει και εκει περα οι αμπουλες αυτες μια χαρα χρησιμες θα μου ειναι!
    Τελος,πανω στο θεμα συνοχη και συνεπεια και ποσο σημαντικο ειναι,αυτος ειναι ο λογος που υπαρχουν τοσες διατροφες (Keto,Paleo,κερατα διφορα χριστουγεννιακα κτλ) και γινεται ολοκληρη ερευνα πανω σ αυτες και πως να τις κανεις διατροφικα σωστες γιατι ουσιαστικα ανταποκρινονται στον τροπο ζωης που ο καθενας επιλεγει να υιοθετησει και αφου αυτο επιλεγει και αυτο θα τον κρατησει συνεπη στον στοχο του,τοτε ο καθε διατροφολογος και συμβουλος γυμναστικης θα κοιταξει να του δειξει πως να το κανει σωστα δηλαδη 1)ωστε να μη βλαψει/να διατηρησει και να βελτιωσει την υγεια του ασκουμενου/πελατη και 2)να τον βοηθησει να πετυχει τους στοχους που θελει!Γι αυτα που ανεφερα δεν αντεχω ουτε τους με ζηλο υποστηρικτες της μιας πλευρας ουτε τους εναντιους της αλλης!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #159
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Ok βρε Δημητρακο θα το συνεχισω!!!Σ'ευχαριστω πολυ,πολυ!!!

  10. #160
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τιποτα!Και την επομενη φορα θα τα ριξω κι εγω ματια και αν δω κατι ανησυχητικο θα σου πω.μπορει να παω και αυριο για να σε καθησυχασω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #161
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Και επειδη το log μου ειναι διαδραστικο και τοση ωρα κοιταω αυτα που εγραφα σημερα στην προπονηση(ημερες δυναμεις με το διαλειμα που απαιτουν παιρνω βιβλιο η χαρτι και στυλο!) για οσους με ακολουθουνε και γι αυτους που θα μπουνε στον κοπο να διαβασουνε το log...ΒΟΟΜ!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #162
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Χαμογελατε γιατι σε λιγο θα κανουμε διατασεις στο στομα για να φτασει το χαμογελο απ το ενα αυτι στο αλλο οπως καποτε!!!

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #163
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,24/02/2016

    Ανησυχος υπνος για καποιον λογο και μιας και δεν ειχε καποια δουλεια σημερα σηκωθηκα λιγο αργα.Πρωινη ζυγιση στα 83.6 και ακολουθησε πρωινο,καφες,μελετη και προπονηση!

    Ωμοι/Πλατη/Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Over Head Press:55x5/57.5x4-3

    2)Side Lateral Cable Raises:10x11-10x2

    3)Arnold Press:15x12-8/12.5x12

    4)Standing Cable Facepulls:40x12x3

    5)Bend Over Rows:70x12/80x9x2

    6)Cable Pulldowns(Wide Grip/Back):60x12x2-10

    7)Cable "V" Rows:50x12x2-11

    8)Barbell Shrugs:90x12x2

    9)Dips:BW+15x12-8/BW+10x9

    10)Curved Barbell Curls(Close Grip):37x10x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Δεν ηταν και η καλυτερη προπονηση που ειχα αλλα θα υπαρχουν και θα υπαρξουν και οι μερες αυτες και πρεπει να σαι συνηφασμενος με την ιδεα οτι θα χεις τις μερες αυτες.Και ετσι οπως χθες ηταν παρα πολυ καλη προπονηση ετσι σημερα δεν ηταν.Κοιταμε απλα μπροστα!

    Διατροφη


    1)Σημερα δοκιμασα να βρασω το Parboiled.Μου βγαλε την πιστη γιατι πηρε ωρα και πηρε ωρα γιατι ηθελε λιγοτερο νερο.Αλλα αυτο που μα ρεσει ειναι το ρυζι να τραβαει οοοοοοσσσσοοο νερο γινεται!Δεν με ενδιαφερει να λαπαδιαζει.μ ενδιαφερει να το τρωω με κουταλα σουπας και να μη τελειωνει.να ναι τουμπανιασμενο!!αλλα τωρα που το ανοιξα θα το φαω.μετα σειρα εχει το Carolina!

    2)Για το βραδυ το γιαουρτι θα χει εκχυλισματα απ αυτα που προτεινε η lamprini οποτε θα σου πω την γνωμη μου απο γευση και περιμενω να μου προτεινεις και γευση αν το διαβασεις ως το βραδι!!

    Και λιγο φωτογραφικο υλικο νομιζω 2-2.5 ωρες μετα την προπονηση(Εχει και φωτογραφιες απο τραπεζια για τον Τραπεζιολαγνο Kruphix!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #164
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Μέχρι να χάσω την κοιλούμπα δεν ξαναμπαίνω σε αυτό το thread.







    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  15. #165
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Μέχρι να χάσω την κοιλούμπα δεν ξαναμπαίνω σε αυτό το thread.







    Και την φουσκωτη πισινα για ποιον την εχω εδω στο log?!!Ξερεις τι εγκαρσιο γυμνασα για να την φουσκωσω?!Ελα μη σνομπαρεις....
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  16. #166
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Δημητρακο μου αρεσε πολυ το πορτοκαλι στο γιαουρτι και το πρωι σημερα στην βρομη δοκιμασα το βουτυρο-βανιλια το οποιο ειναι και αυτο φανταστικο !!!!

  17. #167
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Δημητρακο μου αρεσε πολυ το πορτοκαλι στο γιαουρτι και το πρωι σημερα στην βρομη δοκιμασα το βουτυρο-βανιλια το οποιο ειναι και αυτο φανταστικο !!!!
    Αργησες και εβαλα ρουμι *hic* Τα ειδα τελικα και πηρα κι εγω.το λαδι που εχουν ειναι ηλιελαιο αλλα μην τρελαινεσαι.στην ποσοτητα αυτη δεν τρεχει κατι απλα εχετο στο νου οτι ειναι αυτο που ειναι!Επισης ειδα κανα δυο αλλα πραματακια.Ενα ice tea με 0 θερμιδες και χωρις ζαχαρη που ειχε λιγο νατριο μεσα αλλα οχι κατι το τραγικο,σε κονσερβα ψαρι αν βαρεθηκες το γνωστο τονο εχει κανα δυο καλες με τον σολομο να ειναι προσφορα τουλαχιστον εκει που πηγα και κανα δυο αλλες με το χταποδι νομιζω.φυσικα μιλαω σε νερο με αλμη.Επισης εχει προσφορα το βαλσαμικο αν χρησιμοποιεις και απο Kania την BBQ Sauce που οκ εχει σαχκαρα και καποιο νατριο αλλα αφου τα ζυγιζεις για γευση θα μπορουσες να παρεις.Στα συστατικα εχει ζαχαρη οκ αλλα δεν θα αδιασεις και το μπουκαλι!Ασε ρε συ...μου χε μπει στο ματι να παρω τα κατεψυγμενα φιλετα τονου που ειχε αλλα εχει ακυρωθει ο κωδικος και ενω εχει συσκευασιες και μαλιστα σε προσφορα δεν μου τα περναει απ το ταμειο..τρομερο οικονομικο μυαλο!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #168
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!Κριμα μωρε για τα φιλετα τονου και ειναι σουπερ τα εχω δοκιμασει!!Εγω επισης χρησιμοποιω πολυ το αφυδατωμενο σκορδο που εχει ,το κουαρκ ,το κοτατζ και το φρεσκο φιλετο γαλοπουλας που εχει!!!!
    Δημητρακο σ'ευχαριστω και παλι,ειμαι για το λιντλ παλι αυριο ,ξεμυαλισμος!!!!

  19. #169
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!Κριμα μωρε για τα φιλετα τονου και ειναι σουπερ τα εχω δοκιμασει!!Εγω επισης χρησιμοποιω πολυ το αφυδατωμενο σκορδο που εχει ,το κουαρκ ,το κοτατζ και το φρεσκο φιλετο γαλοπουλας που εχει!!!!
    Δημητρακο σ'ευχαριστω και παλι,ειμαι για το λιντλ παλι αυριο ,ξεμυαλισμος!!!!
    με μετρο την BBQ!Αυριο κι εγω ξανα γιατι εχει προσφορα τα ντοματακια που παιρνω.και μολις διαβασα το προσπεκτους τις αλλης βδομαδας:απο Πεμπτη φραουλες 2.22 το κιλο!Ε ρεεεεεε θα ξεχειλισω την καταψυξη και εχω ηδη 5 κιλα μεσα!!! (κριμα για τα φιλετα...)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #170
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εγώ μια φορά στη λαική είχα πετύχει τούνα (τόνο) ελληνικό. Μιλάμε τέτοιο πράμα δεν είχα ξανα φάει! Δημήτρη το εκχύλισμα βανίλιας από Λουμίδη το αγοράζεις?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  21. #171
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Οχι απο ενα μαγαζι με βιολογικα εδω που μενω!Αλλα να σου πω πριν καμια ωρα δοκιμασα απ αυρα που εχει το lidl και εκχυλισμα με ρουμι+στεβια+γαρυφαλλο τριμμενο+γιαουρτι+καταψυξη 2 ωρες+φρουι ζελε με γευση ανανα απο πανω=Αλλο πραμα!Στην συσκευασια εχει και βανιλια!θα δοκιμασω αυριο και θα σε πω!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #172
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Οχι απο ενα μαγαζι με βιολογικα εδω που μενω!Αλλα να σου πω πριν καμια ωρα δοκιμασα απ αυρα που εχει το lidl και εκχυλισμα με ρουμι+στεβια+γαρυφαλλο τριμμενο+γιαουρτι+καταψυξη 2 ωρες+φρουι ζελε με γευση ανανα απο πανω=Αλλο πραμα!Στην συσκευασια εχει και βανιλια!θα δοκιμασω αυριο και θα σε πω!!
    Καλημέρούδια. Να με πεις: Άμα βρεθώ σε λίντλ θα πάρω να δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  23. #173
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Καλημέρούδια. Να με πεις: Άμα βρεθώ σε λίντλ θα πάρω να δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ
    Για την ωρα θα σε πω: Ρουμι γευση+ντεκαφεινε+στεβια+φραουλα+γιαουρτι+καταψυξη=και μαμω! και βρωμη+κακαο+κοκοφινικελαιο+στεβια+φραουλες+berry mix+ρουμι γευση=ΚΑΙ ΜΑΜΩ! ειδικα ο συνδυασμος κακαο και ρουμι τα σπαει!το βραδι θα σε πω για την βανιλια+βουτυρο!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  24. #174
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,25/02/2016

    Καλος υπνος χθες και ξυπνησα 1-2 φορες μονο!Πρωινη ζυγιση 83.3,πολυ ωραια μερα και πολυ δυσκολη μερα!Σημερα εχει προπονηση ποδια (Περικοπη edition) και το απογεμα εχει στηθος υπερτροφια και 1-2 ακησεις κοιλιακους.στο μεσοδιαστημα εχει μαγειρεμα 6 γευματων για Παρασκευη και Κυριακη(καλα το Σαββατο δεν τρως εσυ?) γιατι αυριο θα γυρισω απ την θεσσαλονικη μαλλον κατα τις 8-9 οποτε εχω χρονο να μαγειρεψω για το Σαββατο ενω το Σαββατο θα γυρισω 10-11 οποτε πρεπει να ετοιμασω το ταπερ της επομενης,να πλυνω τα ταπερ τις προηγουμενης μερας,να διαβασω για την επομενη ΑΑα και να ξεκουραστω γιατι εχει 5 η ωρα ξυπνημα!Οποτε κανω τον προγραμματισμο μου αναλογως!Ωρα να πηγαινω που λεει και ο Οικονομοπουλος με σταση στο κοτοπουλαδικο γιατι εχει και ψηστηρι γιατι μας τελειωσε η κοτα!!Και θελει να παω και lidl για τις προσφορες!Αυριο αν γυρισω πιο νωρις απ τις 8 μπορει να παω γυμναστηριο για αεροβια μιας και αυτο το 3μερο εχω Corrective Excercise το οποιο δεν ειναι σωματικα απαιτητικο ουτε εχει προσαρμογες αεροβιας οποτε και πιο ξεκουραστος θα μαι για να μπορω να κανω την αεροβια μου και καλο ειναι να κανω εστω μια φορα την βδομαδα αυτη.φυσικα θα ειναι ποδηλατο για να μπορεσω να μελετησω γιατι την Κυριακη θα χω και εξετασεις και ετσι οοοολα τα κομματια του puzzle για να ταιριαξει η καθημερινοτητα με τα "θελω" μπαινουν στην θεση τους!Τα λεμε μετα την προπονηση!Σας αφηνω μ ενα πολυ ομορφο τραγουδι που μου θυμησε το ραδιοφωνο σημερα(7 χρονια κιθαρα ηταν αυτα οποτε τα τραγουδια που ακουω ειναι πολυ μεγαλης γκαμας!ελπιζω καποια στιγμη να μαθω φυσαρμονικα και πιανο!)

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #175
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εχω παρα πολλα να πω και να μοιραστω μαζι σας αλλα ας τα παρουμε τα πραματα απο εκει που τ αφησαμε.Απ την 1 που εφυγα για προπονηση ειναι η πρωτη φορα που καθομαι μεσα στην μερα αλλα αξιζε τον κοπο.Προπονηση λοιπον και μαλιστα διπλη σημερα!

    Ποδια Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας/Ραχιαιοι

    1)Sumo Deadlifts:150x5/157.5x4/160x3

    2)Leg Press:150x12x2

    3)Front Squat:50x12/60x10x2

    4+5)Leg Extension+Leg Curls:27,5x12x3 + 50x12/60x12x2

    6)Reverse Lunges:15x12/17.5x10x2

    7)Seated Calve Raises:65x12x3

    8)Standing Calve Raises:80x12/85x8x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Απογευματινη προπονηση:Στηθος Υπερτροφια

    Ζεσταμα:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Inclined Barbell Bench Press:100x5/105x3x2

    2)Dumbell Bench Press:35x13-11-9

    3)Standing Cable Flyes:25x13x2-11

    4)Declined Barbell Bench Press:70x12x2-10

    5)Cable Crunches:80x15/90x10x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραιες προπονησεις και αποδοτικοτητα τηρουμενων των συνθηκων της δυσκολης μερας και του διπλου της προπονησης

    Μετα την προπονηση των ποδιων ακολουθησε σταση απ το μαγαζι με τα κοτοπουλα και μετα σπιτι,μαγειρεμα γευματων για το τριημερο και ψησιμο κοτοπουλου.Αφου τελειωσα πηγα ως το Lidl και ψωνισα καποια ηδη προσφορας και κατι επιπλεον.2 σακουλες γυρω στα 6-7 κιλα εκαστως σε μια διαδρομη 20 λεπτων απ το σπιτι.Οπως λεω παντα η ζωη εχει μεσα την γυμναστικη σαν φυσικη δραστηριοτητα.Το κουβαλημα ειναι μεσα σ αυτες και εχει πολυ ωραιες προσαρμογες.απλα κοιταξα να μισομοιρασω τα ψωνια και καθως περπατουσα κρατουσα την πλατη σταθερη και ξεκουραζα τα χερια με αλλαγη στις λαβες(καλα εκτος απο μεικτη γιατι θα με περνουσαν για τρελο).Αν ειναι να το κανεις με λιγα λογια καντο οφελιμα για σενα και εξυπνα ;)
    Γυρισα ετοιμασα το γευμα για μετα την προπονηση και εφυγα για προπονηση Νο 2.Γυρισα,εμασα τα ρουχα γιατι εβρεχε και ετοιμασα τα ταπερ για αυριο και εβρασα το ρυζι.εκανα ενα μπανιο να χαλαρωσω και ανοιξα ενα δεμα που μου ηρθε.Αναμεσα στα ψωνια απ το lidl ειναι και ενα τσαι ροδακινο με 0 θερμιδες και ζαχαρη και νομιζω 0.18 αλατι στα 250ml.νομιζω το ηπια σχεδον ολο.Γιατι?Γιατι ηταν η τελεια μερα να το πιω: 1)ειχα διπλη προπονηση αρα περισσοτερο νατριο εινια μια χαρα 2)επειδη ηθελα να διωξω το προηγουμενο κοτοπουλο,σε 2 γευματα δεν εβαλα γιαουρτι οποτε λιγοτερο νατριο και 3) χρησιμοποιησα λιγοτερο αλατι στα γευματα μου και BOOM ηπια οσο ηθελα.οταν ξερεις τι καταναλωνεις ξερεις και πως να καταναλωσεις σωστα αυτο που θες.
    Ανοιξα και ριγανι που εστειλαν οι συγγενεις απ την καρδιτσα.Οπως θα δειτε στην φωτο,το περσινη το χουνε γραμμενο λαθος.Ειναι ανθρωποι που δεν μαθανε γραμματα αλλα ξερουν να δουλευουν και στειλανε απ την παραγωγη και τον κοπο τους στον ανηψιο τους(τον πατερα μου)τυρι καρδιτσιοτικο παραγωγης τους και ριγανι μαζεμενη με το χερι.Εμενα αυτο το περσηνη αυτο μου εφερε στο μυαλο και ηθελα να το μοιραστω.
    Στα ψωνια απ το lidl πηρα γιαουρτι,τα ντοματακια που βαζω στο πρωινο και ηταν προσφορα,τα αρωματα για το γιαουρτι και την βρωμη επισης σε προσφορα και βαλσαμικο λευκο και ερυθρο επισης σε προσφορα.θα σας πω εντυπωσεις οταν τα ανοιξω!lamprini αν διαβασεις αυτο το log,θυμηθηκα πως ειχα δει στο lidl και βασεις για τορτιγια τοτε με τα μεξικανικα wholewheat με normal συστατικα και macro για αρτοσκευασμα.ευκολα το βαζεις σε πρωινο η σε καποιο γευμα πριν την προπονηση η και στο μεταπροπονητικο.αν ξαναφερουν τσεκαρε!
    Το δεμα ηρθε απ την Αγγλια.οπως σας ειχα πει θα αντικαθιστουσα το ασπραδι με πρωτεινη γιατι στην μεριδα μου βγαινει πλεον πιο ακριβο απ οσο μου βγαινε και ετσι επελεξα να παρω για πρωτη φορα σε καθημερινη βαση πρωτεινη.Εχω πει και ξαναπει πως το γεγονος οτι θα την καταναλωνω στο μεταπροπονητικο δεν εχει να κανει με καποιο πλεονεκτημα εναντι καποιας αλλης πηγης πρωτεινης.δεν κανω προπονηση αντοχης και δεν τρωω 6 ωρες μετα το προηγουμενο γευμα.κανω μια νορμαλ προπονηση αντιστασεων και τρωω στις 4-4.5 ωρες οποτε καλιστα μπορω να φαω αυτο που εφαγα μετα την απογευματινη προπονηση και ηταν πατατα με σαλατα ελαιολαδο και κοτοπουλο(και ενα ποτηρι τσαι).Ουτε σκονες ουτε δεξτροζες.δεν εινια απαραιτητο δεν σου δινει κατι παραπανω.Η πρωτεινη που επελεξα ειναι απο μια βρετανικη εταιρια νομιζω δημιουργηθηκε απο στελεχη της Myprotein και αυτο που μ αρεσε ηταν η χημικη αναλυση του σκευασματος μιας και το ψαχνω στο κομματι αυτο.Γι αυτο και οι ποσοτητες και οι πηγες των πρωτεινων που χρησιμοποιω δεν ειναι τυχαιος.Το ατομο που θα με φυλοξενησει στην Αγγλια την πηρε για μενα σε μια βδομαδα εκπτωσεων και σημερα μου ηρθε.οποτε αυριο θα παρω μαζι μου 2 γευματα με ρυζι/κοτοπουλο/σαλατα και πατατα/κοτοπουλο/σαλατα και ρυζι+πρωτεινη+λιγο νερακι και BOOM.το Parboiled που χρησιμοποιω λασπωνει ετσι οπως το θελω να λασπωσει και θα παει πολυ ο συνδυασμος που δεν σας κρυβω οτι οταν στελνανε δειγμα πρωτεινης καθε φορα που παρεγγελνα fish oils η πολυβιταμινες ηταν απ τα αγαπημενα μου γευματα.
    Θα μου πεις καλα εδω λες οτι σου βγαινει το ασπραδι περισσοτερο και πας και παιρνεις τσαι ροδακινο και αμπουλες με γευσεις και βαλσαμικο?Θα σου πω πως πιστεψε το η οχι το τσαι ροδακινο θελω αλλα δεν το παιρνω εδω και 5 βδομαδες και σημερα το πηρα γιατι λεω αν δεν το παρεις ποτε θα σου μεινει η ιδεα.και δενε ιναι καλο να μενεις με την ιδεα.τα αλλα πηρα 1)γιατι ηταν προσφορα 2)γιατι η γευστικη ικανοποιηση ερχεται πρωτη στην προσπαθεια μας και με το σκεπτικο αυτο εχω μεινει στον στοχο μου εδω και πολυ καιρο.Ειμαι ευτυχης και ικανοποιημενος για τα οσα καταφερνω με οσα εχω στην διαθεση μου χωρις να σκεφτομαι οσα θυσιαζω γιατι δεν τα βλεπω σαν θυσια και ελπιζω αν μου το επιτρεψει η ζωη και το κουμαντο που κανω στα οικονομικα να μπορεσω να παω στην Αγγλια για καποιες μερες πριν φυγω μονιμα για να δω πως ειναι εκει που θα παω και να ενκλιματιστω.Αν δεν μπορεσω δεν μπορεσα.Αν ειναι να παει πισω η προσπαθεια μου για το ταξιδι αυτο,δεν θα το επιτρεψω.
    Αντε και επειδη πολλα ειπα και το βαρυνα το κλιμα,ερχεται φωτογραφικο υλικο απο την ετοιμασια,τα ψωνια μου και μερικες φωτο μετα την προπονηση στηθους!Σορρυ για ολο το κατεβατο αλλα ηθελα να το μοιραστω και πιστεψτε ολα αυτα ειναι μια παραγραφος απ αυτα που εχω στο μυαλο μου!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #176
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Άξιος, respect.
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #177
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    30-05-15
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Άξιος, respect.

    Ελενα ,θα συμφωνησω ....απλα υποδειγμα!!!!!

  28. #178
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Άξιος, respect.
    Quote Originally Posted by lamprini View Post
    Ελενα ,θα συμφωνησω ....απλα υποδειγμα!!!!!
    Σας ευχαριστω πολυ πρωτα και πανω απ ολα που διαβασατε τις σκεψεις μου και για τα καλα σας λογια.για οσους κανουν την προσπαθεια που κανουμε νομιζω υπαρχει μια αλληλεγγια κατανοηση :)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #179
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,26/02/2016

    Παιδια δεν θα πιστεψετε τι συνεβη.Γραφω χθες οσα εγραψα πιο πανω και μολις βαζω το usb καλωδιο για να μεταφερω τις φωτο απ το κινητο στον υπολογιστη,παγωνει η οθονη και δεν ξανανοιγει..Τωρα μπαινω απ το λαπτοπ που ειχα και μετα απο καποια ωρα κλεινει απο υπερθερμανση.σ αυτη την λιγη ωρα θα ανεβασω τις φωτο που χρωσταω,θα γραψω αυτα που γραφω και πριν κλεισει ξαφνικα θα βοηθησω οσο μπορω εδω.
    Πριν λιγες μερες στην σχολη κοψαμε βασιλοπιτα και κερδισα το φλουρι.ο νικητης κερδιζε δωρεαν συμμετοχη στο συνεδριο που θα γινει θεσσαλονικη και χαρηκα γιατι θα αποταμιευα αρκετα μιας και θα το παρακολουθουσα.αλλα δες πως τα φερνει η ζωη και τωρα πρεπει να φτιαξω τον υπολογιστη.δεν πειραζει.σημερα ο Πανω σπαει πλακα με τον Δεσμωτη του.δεν τον κακολογω γιατι θελει να μαθω περισσοτερα απ τα δυσκολα της ζωης.Εδω ειμαι να τα νικησω και ας φερει και παραπανω!
    Γυρισα απ την διορθωτικη γυμναστικη και ηταν πολυ επιμορφωτικη και μαλιστα ειχα στο ματι 2 βιβλια για ανατομια και διορθωτικη που ηθελα να διαβασω αλλα ειναι κατεβασμενα στο αλλο το pc.(ειπαμε γελαει σημερα με την παρτυ μου).Ετοιμασα το ταπερ για αυριο και ευτυχως χωρις μπλοκα θα μπορεσω να ξεκουραστω.σημερα δεν ειχε ζυγιση μιας και κοιμηθηκα 4 ωρες οποτε δεν ειχε νοημα.Αυριο μαλλον εχει γιατι το μαθημα ειναι αργα.θα φυγω με το 12 αλλα θα ξυπνησω νωρις να στησω τον παγκο στην λαικη και μετα να ερθει ο Δεσμωτης ο γηραιοτερος να με αντικαταστησει για να αρχισει ο προσωπικος αγωνας!Σας αφηνω με τις φωτο απο χθες,με φωτο απ το πρωινο μου και τον σακο μου και βοηθεια στα παιδια του φορουμ που την ζητανε!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #180
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τα του φαγητου.Το πρωινο με την βρωμη το λεμονι την σαλτσα ντοματας τον κουρκουμα το μπουκοβο τον μαιντανο και τα αυγα!
    Last edited by Δεσμώτης; 26-02-16 at 23:43.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 6 of 54 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 17:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 17:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •