Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 54 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 1591
  1. #181
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Και τα του γυμναστηριο.νομιζω αιματοθηκε καλα!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #182
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,27/02/2016

    Πρωινο ξυπνημα,ζυγιση στα 83.3,πρωινο και στησιμο παγκου στο παζαρι.παλι πισω για ετοιμασιες για το μαθημα!Physique check και 2 μπουκαλια νερο μεχρι να φυγω!Καλημερα και καλη δυναμη σε ολους!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #183
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Εισαι πολυ καλος Δημητρη.Εμενα το συνολο μου αρεσει.Ειμαστε πανω κατω και στα ιδια στατιστικα σε κιλα και υψος, οποτε μπορω και φανταζομαι την πραγματικη εικονα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #184
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Εισαι πολυ καλος Δημητρη.Εμενα το συνολο μου αρεσει.Ειμαστε πανω κατω και στα ιδια στατιστικα σε κιλα και υψος, οποτε μπορω και φανταζομαι την πραγματικη εικονα.
    Σ ευχαριστω πολυ Πανο!Ευχομαι τα καλυτερα και στην δικη σου προσπαθεια και περιμενω feedback!Αηντε μηπως ανεβουμε φετος σε Super Saiyan 2!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  5. #185
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Και τα του γυμναστηριο.νομιζω αιματοθηκε καλα!!
    μπραβο ρε δημητρη. Εχει γεμισει πολυ ομοιομορφα το στηθος κ το ανω !!! εχει ωραιο flow το συνολο οπως ειπε ο Πανος. Δενει ομορφα ο ωμος με το στηθος.
    Συγχαρητηρια για το αποτελεσμα σου και μπραβο για το κουραγιο σου τοσα χρονια.

  6. #186
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Και τα του γυμναστηριο.νομιζω αιματοθηκε καλα!!
    Δεν ειχα ιδέα πως η αιμάτωση μπορει να ειναι τοσο εμφανής! Και παλι μπραβο!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  7. #187
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Σ ευχαριστω πολυ Πανο!Ευχομαι τα καλυτερα και στην δικη σου προσπαθεια και περιμενω feedback!Αηντε μηπως ανεβουμε φετος σε Super Saiyan 2!!
    Να εισαι καλα φιλε.Θα υπαρχει feedback οταν ολα ειναι σωστα και ομορφα.Παμε για ascension ολοταχως!!!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  8. #188
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια!!22:30 γυρισα σπιτι,εβαλα αμεσως νερο να βραζει,το ρυζι ηταν ηδη σε μπολ και ζυγισμενο,εκανα ενα τσαι και εναν καφε και ηπια νερο.επλυνα τα ταπερ,εκανα τα ταπερ για αυριο και το ρυζι ετοιμαστηκε.αυριο θα το βαλω σε ταπερ οποτε δεν θα μπει ψυγειο και θα ναι ζεστο.εκανα ενα καυτο μπανιο και 00:32 λεω την καλησπερα μου στο φορουμ και θα μελετησω για αυριο μεχρι τις 2.πρωινο ξυπνημα στις 6 οποτε δεν εχει ζυγιση αυριο.θυσιες για την γνωση και το αντικειμενο,κουραση στο κοκκινο οπως και τα θελω

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #189
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,28/02/2016

    Υπνος(γελαει ο κοσμος) 3.5 ωρες.Ζυγιση(γελαει ο κοσμος ακομη) δεν εγινε φυσικα.με το που ξυπνησα γεμισα δυο μπουκαλια νερο και αρχισα να πινω οσο προετοιμαζα το πρωινο.γενικα εχω μαθει στον εαυτο μου να πινει πολυ νερο και υγρα και τωρα οχι μονο το κανει αλλα το ζηταει κιολας.Μερες που ειναι να ταξιδεψω Θεσσαλονικη μ αρεσει πριν αναχωρησω να χω πιει 2-3 λιτρα περιπου 3 τεταρτα πριν φυγω ωστε πριν φυγω να χω παει στο μπανιο.μετα πανω στο λεοφορειο συνηθως πινω παλι νερο μιας και η διαδρομη κραταει 1 ωρα οποτε με το που κατεβαινω μπορω παλι να παω στο μπανιο.Η ενυδατωση αυτη με βοηαθει πολυ στην δυσκολη μερα και ειδικα οταν ειναι να ληψω για ωρες απ το σπιτι και ετσι οπως το κανω δεν υπαρχει θεμα τουαλετας.Εξυπνο,παρανοικο,χαζο οτι θελετε παιρνεται αλλα για τον σκοπο που το κανω το θεωρω λειτουργικο!Γεμισα την τσαντα(θα την δειτε και παρακατω)με τα εξης(ας κρατησει καποιος σκορ):1.5 κιλο ρυζι (ναι τοσο βγηκαν τα 300γρ και οπως σας εχω πει μ αρεσει το ρυζι μου να πινει ΟΣΟ το δυνατον παραπανω νερο.να χει τουμπανιαστει λες και παιρνει τα στερεοειδη ολου του κοσμου!)400γρ ωμοι ζυγιση πατατα,περιπου μισο κιλο κοτοπουλο,μισο κιλο σαλατα,3 λιτρα νερο,2 βιβλια,ρουχα και βαλε και το βαρος απ τα ταπερ!Ετσι παω καθε φορα θεσσαλονικη για να μαι πληρης σ αυτο που θελω να κανω!
    Δυστυχως εχασα το λεωφορειο για την επιστροφη και επρεπε να περιμενω το επομενο αλλα εργαστικη στο νεο προγραμμα μου πινοντας ενα χαμομηλι.Σημερα τελειωσα και τα σεμιναρια της ορθοσωμιας και μπορω να πω πως ηταν πολυ ενημερωτικη.Εργαστικα και τελειωσα το προγραμμα μου το οποιο θα το τρεξω απο αυριο η απ την αλλη βδομαδα.εξαρταται πως θα ξυπνησω αυριο και θα αποφασισω αν παω για μαι βδομαδα deload να ξεκουραστω απ την κουραση των τελευταιων βδομαδων η θα μπω κατευθειαν.Η αληθεια ειναι οτι με το φαγητο που καταναλωνω και ειδικα τις ποσοτητες υδατ δεν εχω νιωσει πιασιμο σε καμια προπονηση.και λογω φαγητου και λογω σωστης θελω να πιστευω προθερμανσης/προπονησης/αποθεραπειας.
    Το νεο προγραμμα οπως εχετε δει ειναι ενα προγραμμα καθαρα υπερτροφιας και θα δουμε μαζι τα αποτελεσματα που θα εχει μιας και ξερετε το physique μου και οποιαδηποτε αλλαγη θα ναι εμφανης η οχι σε σχεση παντα με την κατασταση που ειμαι τωρα.
    @Πανο a.k.a. StreetGymnast: Αυτο που μ αρεσει σ οτι αναφορα το αποτελεσμα και την διατροφη ειναι πως αυτη την βδομαδα που δεν προλαβα να κανω αεροβιο και με 3.400 θερμιδες,ανεβηκα περιπου 50 γραμμαρια.Το πιο σημαντικο σ ολο αυτο ειναι το 440γρ στον υδατανθρακα και το υπογραμμιζω γιατι αυτο που μ αρεσει και δινω παραπανω εμφαση και σημασια ειναι πως αυτο σημαινει πως γινεται πολυ καλη δουλεια στον μεταβολισμο μου.Βεβαια ειναι και η φυσικη δραστηριοτητα στην μερα που εχω πολυ και ετσι δεν μπορω να πω με σιγουρια ειναι το ενα η ειναι το αλλο αλλα ειναι κομματι του!
    @lamprini:Το πρωινο μου εχει την σφραγιδα σου.Γλυκια βρωμη+στεβια+φρουτα+κακαο+ρουμι εγινε θεσμος τελος!
    @anna_lou:δοκιμασα ολες τις γευσεις και ειναι πολυ ωραιες.Εγκρινω και επαυξανω!!

    Παρατηρησεις/Σημειωσεις

    1)Στην περιπτωση που φυγω απ την θεσσαλονικη αργα,προτιμω το πρωτελευταιο γευμα να χει περισσοτερη σαλατα και να μην εχει καθολου το προηγουμενο.ειδικα σε σχολεια και εκπαιδευσης που θα φαω στο διαλειμα,το να φαω ενα γευμα με σαλατα και μετα απο λιγο να μπω για εκπαιδευση δεν με βοηθαει πολυ και μ ενοχλει.Οποτε βαζω παραπανω ρυζι και κανω πιο μπαμπατσικια την σαλατα στο πρωτελευταιο

    2)Σε 2 μερες τελειωνει το parboiled που μ αρεσε αρκετα μπορω να πω και σειρα εχει να δοκιμασω το καρολινα.το καρολινα το συγκεκριμενο εχει λιγοτερη πρωτεινη απ το parboiled και παραπανω υδατανθρακα κατι που μ αρεσει γιατι προτιμω να παιρνω πρωτεινες απο αλλες πηγες.ετσι σωνοντας εστω και λιγη απ τις πηγες αυτες μπορω να παρω απο αλλες που προτιμω περισσοτερο.βεβαια θα δω αν με καλυπτει γευστικα και αν αξιζει η αλλαγη αυτη το οτι θα βαζω λιγοτερη ποσοτητα.ολα θα κριθουν στο ποσο νερο θα τραβηξει!!

    3)Μια πολυ σημαντικη παραληψη και συγνωμη απ οσους το διαβαζουν το λογκ μου και ισως εχουν υιοθετησει καποια στοιχεια ειτε προπονησης ειτε διατροφης εχει να κανει με την προθερμανση.Κομματι της προθερμανσης και πριν τις διατασεις και τις ασκησεις κινητικοτητας:foam rolling.Οτι καλυτερο εχω κανει στον εαυτο μου και στην υγεια μου σ οτι αναφορα την ενασχοληση με τα βαρη.Πριν τις διατασεις και τις ασκησεις κινητικοτητας παντα οταν μιλαμε για προθερμανση και μετα τις διατασεις οταν μιλαμε για αποθεραπεια.Αν ειναι να κανω 1 φορα απ τις δυο foam roaming θα ναι για ζεσταμα.οποτε ειτε μονο για ζεσταμα ειτε ζεσταμα αποθεραπεια

    Και φωτογραφικο υλικο απ την ημερα!Σε λιγο το απιστευτο βραδινο μου (Τελικα νομιζω οτι το ζελε στο τελευταιο γευμα θα το κρατησω ετσι για να χω ενα σημα κατατεθεν.Γραμμωση/Ογκο/Συντηρηση/Κερατα διφορα χριστουγεννιατικα και να κανω,θα το χω στο τελευταιο γευμα!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    ΥΓ Η τελευταια φωτο για να δειτε πως μπαινω πλεον στο ιντερνετ μιας και ο υπολογιστης χαλασε και θελει νεα μητρικη.οποτε το παλιο λαπτοπ που κλεινει απ την υπερθερμανση γι αυτο και σε βιβλιο πανω μεχρι να ερθει το κακο
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #190
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Γι'αυτο Δημητρη οταν κανεις αεροβια σε ολες τις φασεις που βρισκεσαι εισαι παντα ενα βημα μπροστα απο τον απλο νομο της θερμοδυναμικης που μας εχουνε πριξει τα ουμπαλα καποιοι με το calories in-calories out.Ειναι πολλα τα ωφελη της σε περιοδο "ογκου", και ενα απο αυτα ειναι και αυτη η "ανασα" που οχι μονο δεν σε λιπωνει, αλλα ο μεταβολισμος συνεχιζει ακαθεκτος και ξεκουραζεσαι κιολας για να μπεις πιο δυναμικα για καλυτερες καυσεις απο την επομενη φορα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  11. #191
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Γι'αυτο Δημητρη οταν κανεις αεροβια σε ολες τις φασεις που βρισκεσαι εισαι παντα ενα βημα μπροστα απο τον απλο νομο της θερμοδυναμικης που μας εχουνε πριξει τα ουμπαλα καποιοι με το calories in-calories out.Ειναι πολλα τα ωφελη της σε περιοδο "ογκου", και ενα απο αυτα ειναι και αυτη η "ανασα" που οχι μονο δεν σε λιπωνει, αλλα ο μεταβολισμος συνεχιζει ακαθεκτος και ξεκουραζεσαι κιολας για να μπεις πιο δυναμικα για καλυτερες καυσεις απο την επομενη φορα.
    + του οτι αν καποιος αισθανεται πιασιμο μετα απο προπονηση ποδιων,με χαμηλης-μετριας εντασης αεροβια και με καλυτερη αιματωση να δει πως φευγει το πιασιμο!!Ειναι εργαλειο.δεν χρειαζεται φοβος.δεν χρειαζονται υπερβολες.γι αυτο φτιαχτηκανε και τα audio books!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #192
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,29/02/2016

    Πρωινη ζυγιση στα 83.6 και μεσος ορος βδομαδας 83.5 οποτε αυτη την βδομαδα πηραμε 100γρ.Μια χαρα ειναι,θα κρατησω τα ιδια macros μιας και αλλαζω προγραμμα σημερις και θα δω πως θα αντιδραση το σωμα μου.μη φοβαστε το να παιρνεται τον χρονο σας για να ανακαλυπτεται τον εαυτο σας.μονο ετσι θα μαθετε τι θελει,τι χρειαζεται και οσο πιο πολυ εμβαθυνεται σ αυτο θα μαθετε και το ποσο θελει απ το καθετι!.Υπνος 9 ωρες νομιζω(ε μετα τις 3 ωρες προχθες το χρειαζομουν νομιζω!).Πρωιναρα,καφες και παμε να δοκιμασουμε το νεο προγραμμα!Btw εκανα μια ανακαλυψη στο ρυζι του Γαλαξια απο θεμα macros με καλυπτει νομιζω γτ εχει χαμηλη πρωτεινη και λιγο πιο κατω υδατ και θερμιδες απ οτι του lidl οποτε και λιγο περισσοτερο μπορω να βαζω και με χαμηλη πρωτεινη.οποτε μολι τελειωσει το parboiled και το 2κιλο του lidl παμε για του γαλαξια αλλα θελω να εκθεσω κατι πανω σ αυτο το θεμα το οποιο σχετιζεται και με τον αγροτικο και με τον οικονομικο τομεα και με τον πολιτισμικο.
    Λοιπον,το ρυζι καρολινα του γαλαξια στο κιλο ειναι 1.6.Ειναι ακριβο αλλα ηταν στα 1.40.Θεωρητικα ειναι ελληνικο.Το θεμα ειναι πως εδω στις γυρω περιοχες ως αγροτικη περιοχη φετος εχουν μεινει πολλα ρυζια τα οποια ναι μεν μαζευτηκανε αλλα δεν τα αγορασανε.Αυτο το γεγονος σε σχεση με το σκανδαλο προχθες για τα εισαγωμενα ψωμια που τα πουλανε σαν ελληνικα και την αυξηση της τιμης στο ρυζι βαζει καποιον ο οποιος ειτε ειναι ψιλιασμενος ειτε σαν εμενα προερχεται απο αγροτικη οικογενεια και εχει πτυχιο οικονομικων.Και σ οτι αναφορα το πολιτισμικο ειναι οτι μετα μας πειραζει το lidl που ειναι γερμανικο και πουλαει ξενα προιοντα.Ε οταν ακουω τετοια στον περιγυρο και μ αυτα που συμβαινουν καλο ειναι να ξερουμε η να σκεφτομαστε τι ιδεες διαμορφωνουμε γιατι μπορει πχ το lidl να τα φερνει απ εξω αν και εχει και ελληνικα προιοντα και να τα δινει στην χαμηλη τιμη που τα δινει αλλα τουλαχιστον γραφει πως ειναι απ εξω και δεν τα προωθει σαν ελληνικα με την αυξημενη τιμη αφηνοντας τα τοπικα/ελληνικα αμαζευτα.Αυτα για να στε λιγο ψιλιασμενοι!!Σημειωση:τα ρυζια που θα χρησιμοποιησω απ τον γαλαξια ειναι αγορασμενο απο καιρο απ την μητερα στην τοτε χαμηλη τιμη.1.60 για μενα που τρωω πολυ ρυζι και που μπορω να το βρω απο lidl πολυ πιο χαμηλα ειναι πολυ.
    Ταυτα λοιπον ειπον και παμε για προπονηση!Καλα ειδα αυτη την φωτο και πεθανα!Μ αυτη σας αφηνω για την ωρα και καλες προπονησεις να εχομεν εστω με την συννεφια που εχει εδω!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #193
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση Δημήτρη. Θα με κάνεις να πάω LIDL!!!!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  14. #194
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    H.U.L.K.-U.P. - Upper Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    1)Flat Barbell Press:80x10x4

    2)Chin-Ups:Body Weight x 9x2-8

    3)Dumbell Shoulder Press:20x12/25x8/22.5x10x2

    4)Horizonal Row(Hammer Grip):40x14/50x10x3

    5)Dumbell Row:17.5x12/20x12x3

    6)Skullcrushers(Flat Bench):37.5x10-8x3

    7)Standing Curved Bar Curls(Close Grip):37.5x10x2/32.5x10x2

    8)Standing Facepulls:30x13x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ δυνατη προπονηση.Την ενιωσα που λενε!

    2)Την επομενη φορα αν κρατησω τον ιδιο αριθμο σετ θα μειωσω την dumbell shoulder press απο 4 σε 3 και θα βαλω αλλο ενα στα Facepulls.Γενικα σε overhead λογω παλιου θεματος με τον ωμο δεν το πολυεπιβαρυνω το προγραμμα μου και δουλευω πολυ το ευρος κινησης των ωμων μου στο ζεσταμα μου.επισης τα facepulls ειναι μια πολυ καλη κινηση στροφης που την μηχανικη της δεν την βλεπεις συχνα στα προγραμματα γυμναστικης μεσα απο την ιδια η αλλες ασκησεις.Ωστοσο και για λογους υγειας των αρθρωσεων αλλα και επειδη η καθημερινοτητα μας εχει κινησεις και κινητικα μοντελα που τα περισσοτερα συμβατικα προγραμματα γυμναστηριων δεν μιμουνται και δεν γυμναζουν καλο ειναι να βαζουμε και τετοιες ασκησεις στο προγραμμα μας αν οχι μονο στο ζεσταμα και στον ιδιο τον κυριως κορμο της προπονησης

    3)Πισω το απογεμα για αεροβιοκοιλιακους night!

    Διατροφη

    1)Τα ιδια και οπως ειπα κραταω τα ιδια μακρος να δουμε πως θα παει η βδομαδα αυτη που δεν θα παω και θεσσαλονικη και εχω αλλαξει το προγραμμα

    2)Ρυζι λαπαrboiled με πρωτεινη γευση σοκολατας και μπανανα νοστιμο?νοστιμο?Τα σπασε!!!!

    Και μια φωτο απ την προπονηση ετσι για να μη λενε οι κακες οι γλωσσες οτι δεν εχουμε κοσμο στο γυμναστηριο!!

    Και ο δρομος για τον HULK συνεχιζεται!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #195
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    2 ατομα στο gym σημερα απο οτι φαινεται στη φωτο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΣ :P

  16. #196
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    2 ατομα στο gym σημερα απο οτι φαινεται στη φωτο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΣ :P
    Κοσμοπλημμύρα!
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  17. #197
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    2 ατομα στο gym σημερα απο οτι φαινεται στη φωτο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΣ :P
    Ανοιξανε οι δουλειες!!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #198
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Κοσμοπλημμύρα!
    Ασε με δυσκολια εκανα τα giga-set!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #199
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Πισω και απ την απογευματινη προπονηση μετα απο το καθιερωμενο τζατζικογευμα μου που δυστυχως προς σεβασμο προς τον κοσμο του γυμναστηριου(εστω αυτους τους 2 της φωτο :P )δεν ειχε σκορδο

    Στατικο Ποδηλατο 45 λεπτα μετριας εντασης

    Cable Crunches:80x15/90x14x2/95x10

    Kneel Raises:Body Weight+10kgs x12 x4

    Πισω,μπανακι,γευμα με το επιδορπιο που ποσταρα στο thread με τα φαγητα και ακολουθει το γευμα που ειχα και χθες!Γιαουρτι με εκχυλισμα λεμονιου,καρυδια και ζιλες που λεγανε και τα ημισκουμπρια!!Με γευματα σαν αυτα που κανω και ακολουθουν η διατροφη ειναι το ευκολο κομματι!!

    Με αγαπη δια της σωματοδομησεως,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #200
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,1/3/2016

    Καλο Μηνα!!!!Υπνος ετσι κι ετσι,πρωινη ζυγιση 84 νταν!(νεο μαξ).Physique check πρωινο,καφες και τωρα μελετη!Ποδια σημερις και ο θεος βοηθος!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #201
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    H.U.L.K.-U.P. - Lower Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας/Ραχιαιοι

    1)Front Squat:60x12x2/65x10x2

    2)"Καλημερα τι κανεις?να σαι παντα καααλααα":50x12/60x12x3

    3)Leg Press:100x15/120x12x2

    4)Single Leg Curls:35x12/40x10-9

    5)Extensions:30x12x3

    6)Walking Lunges:15x10x3

    7)Seated Calve Raises:65x15-14-12

    8)Standing Calve Raises:95x6/100x6-5x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις


    1)Πολυ καλη προπονηση με αρκετο ογκο.Ωστοσο επειδη μπορει καποιος να δει το προγραμμα και να το υιοθετησει η καποιες ασκησεις κτλ καλο εινια να ξεκαθαρισω καποια πραματα
    α)Ο ογκος προπονησης που κανω εχει να κανει με εμενα και για τον καθενα ειναι διαφορετικος.εχει να κανει με πολλους παραγοντες αναμεσα στους οποιους το φαγητο και η δυνατοτητα αναρρωσης του καθενος.Και υπαρχουν και πολλες αλλοι παραμετροι που καποιος πρεπει να λαβει υποψη πριν υιοθετησει το οποιοδηποτε προγραμμα
    β)Τα σετ που γραφω ειναι τα working set.Αυτο δεν σημαινει πως ειναι ολα τα σετ.Σε ασκησεις και ειδικα πολυαρθρικες θα κανω πριν και σετ προθερμανσης με σεβασμο και αγαπη για της αρθρωσεις και το σωμα γενικα

    2)Οπως σε καθε νεο προγραμμα κτλ πολλα πραματα ειναι τεστ οπως και σ αυτο θα δω το ογκο που θα επιλεξω να κανω σε μια νορμαλ βδομαδα(σχετικα αναμενομενη καθημερινη δραστηριοτητα οπως χωραφια/δουλειες/μαγαζι) και χωρις ταξιδι στην Θεςς που θα ειχε ως αποτελεσμα διπλες προπονησεις

    3)Τα Good Mornings (ασκηση 2) ειναι πολυ καλη ειδικα για τον γλουτο.Απλα ειναι μια ασκηση που απαιτει καλη τεχνικη.Μπορω να πω οτι κυριως απ τις επιμερους πιστοποιησεις που παρακολουθησα και ειδικα απο τα Kettlebells και το Corrective Excercise μπορεσα να χρησιμοποιησω και να χρησιμοποιω τις κινησεις του ισχυου πολυ καλυτερα απ οτι στο παρελθον.Αυτο βεβαια βοηθαει πολυ και σε πολλες ασκησεις και γλυτωνει επιβαρυνση απ την οσφυικη μοιρα (την "μεση").Ο γνωμονας μου ηταν και θα ειναι παντα η υγεια και μετα τα record!

    Διατροφη

    1)Επειδη σ ενα ποστ ενος μελους ειδα κατι που δεν μ αρεσε και δεν εχει να κανει με το ποστ του παιδιου αλλα με την λογικη του βρηκα ενα προγραμμα διατροφης η ενα γευμα και το υιοθετω με τις ποσοτητες επακριβως οπως το χει,κατι για το οποιο δεν κατηγορω το παιδι.Οταν δεν ξερουμε κατι συνηθως πηγαινουμε ντουγρου σ αυτο που μας δινεται χωρις να το προσαρμοζουμε στον εαυτο μας.Επειδη ομως δεν αισθανομαι καλα στο να γινεται αυτο και δεν νομιζω πως ειναι και σωστο,θα αναφερω μονο φαγητα/συνδυασμους κτλ και οχι ποσοτητες.οι μονες ποσοτητες που θα αναφερω θα ναι τα macros.Ε αμα υιοθετησει καποιος και αυτα δεν μπορω να κανω κατι!

    2)Γευμα 1:Βρωμη + Αυγα + Φραουλες + Berry Mix + Γιαουρτι + Τοματακι Ψηλοκομμενο Κονσερβα + Κοκοφοινικελαιο
    Γευμα 2:Ρυζι + Μπανανα + Πρωτεινη
    Γευμα 3:Ρυζι + Κοτοπουλο + Σπανακι + Φασολακι στρογγυλο + Γιαουρτι + Φραουλες
    Γευμα 4:Πατατα + Κοτοπουλο + Σπανακι + Broccoli Mix + Γιαουρτι + Ελαιολαδο
    Γευμα 5:Γιαουρτι + Καρυδια + φρουι ζελε χωρις ζαχαρη

    Θερμιδες 3.420 / Υδατανθρακες 440γρ / Πρωτεινη 235γρ / Λιπη 80γρ / Φυτικες Ινες 50γρ


    Τωρα καλο φαγητο,νερο πολυ,μια βολτα στα χωραφια,μελετη και ξεκουραση γιατι το χρειαζομαι.Αυριο Αεροβιο και κοιλιακους!off μερα μεσοβδομαδα μετα απο πολλες βδομαδες!


    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Last edited by Δεσμώτης; 01-03-16 at 17:51.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #202
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,2/3/2016

    Υπνος ανησυχος και εφιαλτικος!Ειδα σε ονειρο(εφιαλτη) οτι επρεπε να ξαναπαω στρατο για ενα ακομη 3μηνο και ημουνα σε φαση "πωωωωω τωρα βρηκε την τυχη μου μεσα?" και σκεφτομουν πως θα την παλευα απο διατροφες κτλ.Ευτυχως ξυπνουσα συχνα στην νυχτα αλλα το ξαναβλεπα (φτου φτου φτου μακρυα μας).Πρωινη ζυγιση στα 84.8(ναι τοσο ψηλα) πρωινο σουπερ μαρκετ και τωρα καφες και μελετη.Σημερα το προγραμμα εχει αεροβιο και κοιλιακους.Ηθελα να γραψω αυτο που θα γραψω στο θεμα με την Φετα στην διατροφη αλλα θα σεβαστω την αποφαση του Σταυρου να το κλειδωσει.Ωστοσο πιστευω θα βοηθουσε οποιον διαβαζε εκεινο το thread.
    Πριν λοιπον 2 μερες η ζυγιση μου ηταν 83.6.Σημερα ηταν 84.8.Γινεται να πηρα 1.2 σε 2 μερες?οχι φυσικα.Πως το ξερω αυτο?περαν των γνωσεων που μου δινουν τον λογο της υψηλοτερης ζυγισης σημερα(κακος υπνος,περισσοτερο νατριο προς το τελος της μερας,και υπνος μονο μιση ωρα μετα το τελευταιο γευμα ενω συνηθως κοιμαμαι στις 2 ωρες μετα περιπου.οχι οτι ειναι κακο αλλα επιρεαζει την ζυγιση.Και δεν ειναι κακο γιατι ο υπνος ειναι αναβολικη διαδικασια,οχι καλη ενεργηση το πρωι) μπορει ο καθενας να βγαλει το συμπερασμα οτι η ενδειξη αυτη δεν ανταποκρινεται σε αυξηση βαρους μεσο 2 στοιχειων:Πρωτον,τι τρωει και Δευτερον,κρατοντας ιστορικο με την ζυγιση.Οταν ξερω οτι ολες τις μερες αυτες τα macros μου ειναι αυτα και οι ζυγισεις μου ηταν αυτες δεν υπαρχει τροπος αυτη η μετρηση να ναι αυξηση βαρους και ουτε χρειαζεται να αγχωνομαι.Αν ομως ετρωγα στην τυχη και δεν ζυγιζομουν και μια τυχαια μερα που ζυγιστηκα ειδα οτι ανεβηκα πχ απ τον προηγουμενο μηνα που ετυχε τοτε να ζυγιστω τι θα σκεφτω?α τρωω πολυ αρα να κοψω και ετσι οχι μονο στερουμε αλλα μπορει και να χω και αντιθετα αποτελεσματα.Για αυτο επιμενουμε και προοθουμε την αποψη να ξερουμε τι και ποσο τρωμε,ακομη και οταν τρωμε αυτα που θελουμε και μπορει να μην ειναι τα ακρως οφελιμα για τα αποτελεσματα που επιζητουμε.Ωστοσο ξεροντας τι και ποσο ξερεις απο που και ποσο θα κοψεις/αλλαξεις/αυξησεις/προσαρμοσεις και δευτερον με το να ζυγιζεσαι.Οσο και να τρως τα ιδια και φαγητα και macros οι ζυγισεις θα διαφερουν γιατι επιρεαζονται απο πολλους παραγοντες οπως προανεφερα.
    Ταυτα ειπον,καλη μερα να χουμε,α και επειδη δεν θα χω χρονο για να ψησω κοτα σημερα το πατατα/κοτα/σαλατα/τζατζικι θα γινει ρυζι/σαλατα/τονος και θα το κανω το ρυζι εκεινη την ωρα.Θα γινει χαμος σε λεω!!Οποτε επειδη οσο και να το πλυνω τον τονο παλι θα μεινει νατριο δεν θα απορησω αν δω ψηλα νουμερα αυριο.Αυτη ειναι η διατροφη και η φιλοσοφια/επιστημη που την ακολουθει.μην αγχωνεσαι οταν ξερεις τι μπαινει μεσα σου!

    Και μη ξεχασω:ΒΟΟΜ!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #203
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    πολύ ωραιος ρε φιλε...ειδα τωρα τις φωτος σου...και με σοβαρο σωματικο βαρος!!!84 κιλα!!!!εσυ μπορεις να κανεις παπαδες!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  24. #204
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Αυτά περί ζυγισεως κι εγω πολλες φορες τα χω σκεφτει. Ως γυναικα μαλιςτα με τον κυκλο εχω μια μπερδεμενη ζυγαρια (και εικονα). Εγω επισης κανω και ωραιότατες κατακρατησεις για ψύλλου πήδημα, τυμπανισμους με λιγο αγχος ή στεναχώρια ή επειδη θα τολμηςω να φαω κουνουπίδι αντι για αγγουρι....αντε βγάλε άκρη! Και ο λίγος υπνος επηρεάζει, εχεις δικιο, το χω δει.
    Ξερω ομως πως λιπος δεν ειναι. Αφου η διατροφη και το αεροβιο σταθερα τοτε ξερω πως ειναι προσωρινό για τον X Ψ λογο. Υπομονη! :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  25. #205
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    πολύ ωραιος ρε φιλε...ειδα τωρα τις φωτος σου...και με σοβαρο σωματικο βαρος!!!84 κιλα!!!!εσυ μπορεις να κανεις παπαδες!!!
    Σ ευχαριστω πολυ Leo για τα καλα σου λογια και με το δεξι και στο δικο μου σπιτι!Καθε καλος λογος μου δινει δυναμη για να πηγαινω οσο μπροστα βλεπω και να βλεπω ακομη πιο μπροστα!

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Αυτά περί ζυγισεως κι εγω πολλες φορες τα χω σκεφτει. Ως γυναικα μαλιςτα με τον κυκλο εχω μια μπερδεμενη ζυγαρια (και εικονα). Εγω επισης κανω και ωραιότατες κατακρατησεις για ψύλλου πήδημα, τυμπανισμους με λιγο αγχος ή στεναχώρια ή επειδη θα τολμηςω να φαω κουνουπίδι αντι για αγγουρι....αντε βγάλε άκρη! Και ο λίγος υπνος επηρεάζει, εχεις δικιο, το χω δει.
    Ξερω ομως πως λιπος δεν ειναι. Αφου η διατροφη και το αεροβιο σταθερα τοτε ξερω πως ειναι προσωρινό για τον X Ψ λογο. Υπομονη! :-)
    Ετσι ειναι και με τις συναισθηματικες φασεις που συνδεονται με ορμονες αλλα και ο κυκλος της γυναικας που επισης συνδεεται με σωματικα και ορμονικα θεματα γινεται της παναγιας το πανηγυρι απο επιπτωσεις στο σωμα!Το θεμα ειναι να το γνωριζεις και αφου το γνωριζεις και ελεγχεις αυτα που ανεφερα δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι.Ακους επισης τον αλλο εγω δεν τρωω πολυ αλατι και τρωω πολλες σαλατες.Ναι αγορινα μου αλλα το σπανακι εχει περιπου 70mg νατριο,το μπροκολο γυρω στα 40 και οι πρασιναδες γυρω στα 25 στα 100γρ.αυτα συναθροιζονται οποτε και αλατι να μην τρως νατριο παιρνεις.το θεμα ειναι να κρατας τον οργανισμο σου σε μια ισορροπια οχι μονο στην προσληψη νατριου στην καθημερινοτητα αλλα και σε μια λογικη αναλογια με τους αλλους ηλεκτρολυτες.Ακριβως δεν μπορεις γιατι ειναι παρανοικα αδυνατο να το κανεις.απλα οπως τα περισσοτερα πραματα στην ζωη,η αληθεια πρωτον βρισκεται καπου στην μεση(σαραντα κατασκευαστες μποντιπλυντηριων συνιστουν!) και δευτερον η αληθεια ειναι εκει εξω (Μολντερ!).Παρενθεση(οι πατατες εχουν περιπου 300mg καλλιο στα 100γρ.ειναι καλη ποσοτητα και αμα την τρωτε με την φλουδα οπως εγω ειναι περιπου 400mg στα 100).
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #206
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Προπονηση

    Στατικο Ποδηλατο 40λεπτα μετρια ενταση

    1)Kneel Raises:BW+10x14/BW+12.5x11x3

    2)Oblique Crunches:20x2

    3)Cable Crunches:80x14/90x12x2/100x8

    Παρατηρησεις

    1)Ποδηλατακι χωρις τα χερια στο τιμονι ετσι να ενεργοποιηθουν οι σταθεροποιητες μυς και να δεχονται και την επιβαρυνση απο το ανω μερος τα ποδια και βιβλιαρακι:προπονητικη ειδικων πληθυσμων

    2)Στα oblique crunches οποιος τα κανει η τα δοκιμασει,να προσπαθει η στροφη να βγαινει απ την θωρακικη μοιρα("απ την πλατη") και οχι απ την μεση.Η οσφυικη μοιρα εχει πολυ λιγες μοιρες φυσιολογικη στροφικη ικανοτητα οποτε αν αρχισουμε να στριβουμε μεσω αυτης την επιβαρυνουμε(γι αυτο οταν βλεπω ασκησεις τυπου Scorpion Twist σε ζεσταμα ποναει η ψυχη μου.Γιατι οι περισσοτεροι την κανουν απ την οσφυικη μοιρα και την φθιρουν πολυ.Γενικα δεν ειναι και αμαν την ασκηση για ζεσταμα.μπορεις να κανεις και καλυτερες)

    Διατροφη

    1)Ρυζι λαπας+σαλατα+τονος+λεμονοξυδολαδο και εγινε ο τρελος χαμος στον ουρανισκο μου!Μιας και εχω αλλη μια κονσερβα και θελω να τελειωνω και το καρολινα που χρησιμοποιω για να αρχισω αλλο θα την φαω αυριο.Χαμος!

    2)Αυριο ειναι η μερα...Πρωινο ξυπνημα ξυπνητηρι και βολτα πρωι πρωι στα Lidl για να παρω της φραουλιτες που θα εινια προσφορα!Θα γινει ο χαμος στο ψυγειο και απο αυριο φευγουν τα berries απ το πρωινο και θα ναι μονο φραουλες γιατι θα με κραξουν με τοσες που γεμιζω το ψυγειο.ζω για την μερα που θα χω το δικο μ ψυγειο και θα σας ανεβασω φωτο!!

    Και μια φωτο απ το τονολαπαδορυζο γευμα!Ζυγισμενα,Μπαχαρισμενα(μετα) και λεμονολαδοξυδο ποτισμενα!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #207
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Που σαι Δεσμώτη;

    Τσάκω ένα δωράκι κι από μένα, έτσι για το ευχαριστώ που μου δωσες το γλυκάκι μου να με γλυκάνεις

    200γρ φασόλια κόκκινα, 110γρ κοτόπουλο στήθος και 100γρ απο ροκα, μαρουλι σγουρό και μαρούλι κόκκινο (ειχε και αλλη αλλα την εφαγα χωριστα, δεν χωρουσε στο μπολ) με σως απο μουστάρδα χωρίς ζάχαρη και λευκό ξύδι.


    Φιλάκια


    IMG_5521.jpg

  28. #208
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Καναμε πλουσια μια μεταφορικη σημερα!Σ ευχαριστω πολυ και θα τιμηθει δεοντως σε μιση ωρα περιπου!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #209
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    η αληθεια πρωτον βρισκεται καπου στην μεση(σαραντα κατασκευαστες μποντιπλυντηριων συνιστουν!) και δευτερον η αληθεια ειναι εκει εξω (Μολντερ!).
    Καλο!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  30. #210
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,03/03/2016

    Υπνος 7ωρος,ξυπνητηρι 8 νταν και πρωινη ζυγιση στα 84.3,πολυ νερο και βοοουυυρρ στα Lidl.πηρα 5 κιλα φραουλες και 5 κιλα γιαουρτι και επιστροφη για πρωινο!!Μετα το φαγητο physique check,τακτοποιησα τις φραουλες στην καταψυξη αφου τις επλυνα και τις καθαρισα και τωρα λιγη μελετη και τρολαρισμα στο fb με τον Παναγιωτη!!Σημερα το προγραμμα εχει Pull Day και οποιος αντεξει.Να θυμηθω να ζητησω και τα κλειδια για την Δευτερα!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 7 of 54 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 17:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 17:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •