Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 54 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 211 to 240 of 1591
  1. #211
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    H.U.L.K.-U.P. - Pull

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective/Ασκησεις Κινητικοτας/Διατασεις

    1)Bend-Over Row:70x12/80x10x3

    2)Cable Row "V":50x12x4

    3)Cable High Row(Wide Grip-Front):50x12x3

    4)Dumbell Row:17.5x13/20x10x2

    5)Dumbell Shrugs:25x15/30x12x2

    6)Cable Curls:50x12/60x10-9x2

    7)Dumbell Curls(Ουδετερη σε Δευτερη Λαβη):10x10x4

    8)Concentration Curls:10x13/12.5x10

    9)Side Lateral Cable Raises:7.5x12x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Σημερα η προπονηση ειχε Π-lat και δικεπονοκεφαλο!Ωραιο αιματωμα και ευχαριστημενος με τα κιλα και τις επαναληψεις

    2)Εβαλα και μια για ωμους με λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις ετσι για να αιματωθει και αυτος.την ιδια ασκηση και την μερα του Push

    3)Μπορουσα να κανω Push σημερα αλλα προτιμησα Pull γιατι ημονυ ξεκουραστος και ηθελα να εστιασω στην πλατη και τον δικεφαλο

    4)Ποδαρακι αυριο και αγιος ο θεος!

    Διατροφη

    1)Νομιζω τα ειπαμε περι φραουλιτας!Αργησα ομως στην προπονηση και πηγε λιγο το προγραμμα.θα μπορουσα να το λυσω το θεμα με 4 γευματα και ενα snak πριν την προπονηση αλλα θα το δω σε αλλη φαση.τωρα απλα θα φαω ανα 3 ωρες περιπου τα επομενα γευματα!

    2)@lamprini:Γιαουρτι+Στεβια+Ντεκαφεινε(για μοκα)+με almond flavouring=χαμος.Ετσι για να μη μας τελειωσει το ρουμι πριν τελειωσουμε το υπολοιπο κουτι ;)

    3)Απο σημερα το πρωινο μονο φραουλιτες γιατι εχει τιγκαρει το ψυγειο οποτε πρεπει να φαμε!Ασε που το berry mix ειναι δυσευρετο!

    Ειχα παραγγειλει πριν κατι μερες σ ενα παιδι απ το Personal Training ενα foam roller μιας και του γυμναστηριου δεν με επιανε πλεον και ηταν στα μαυρα του τα χαλια.Μιας και το παιδι εχει μαγαζι με συμπληρωματα μου κανε καλυτερη τιμη και ηταν ευκαιρια.του κανα κι εγω δωρο μηλα και αχλαδια και σημερα μου ηρθε!Θα γινουμε αχωριστοι πλεον!
    Σημερα να σας πω την αληθεια χαρηκα αλλα οχι για καλο λογο.Χαρηκα που εδω τουλαχιστον δεν ειδα πολλους να ψηνουν πραμα που σημαινει πως ο κοσμος εχει αντιληφθει τι συμβαινει τριγυρω και πως οι πραγματικες αναγκες και οι αναγκες επιβιωσεις δεν απεχουν πολυ απο διπλα μας γιατι οσες ψυχες φιλοξενουμε ειναι ο συνανθρωπος μας.
    Και μπολικο φωτογραφικο υλικο απ την σημερινη μερα(με μια φωτο απο τραπεζια για τον τραπεζιολαγνο της παρεας και επισης σημερα δικαιολογημενα ηταν το γυμναστηριο αδειο!)

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ. BOOM!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #212
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Μήτσοουυυ πάλι ρε εισαι μόνος στο τζιμ??? Πω ρεεεε έχω αρχίζει και πιστεύω πως ειναι δικό σου
    Πάντως το σώμα σου, σου ανταποδίδει αυτά που του προσφέρεις και σε φαγητό και σε ασκήσεις!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  3. #213
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Μήτσοουυυ πάλι ρε εισαι μόνος στο τζιμ??? Πω ρεεεε έχω αρχίζει και πιστεύω πως ειναι δικό σου
    Πάντως το σώμα σου, σου ανταποδίδει αυτά που του προσφέρεις και σε φαγητό και σε ασκήσεις!
    Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!9 Χρονια εκει μεσα νομιζω πως πια το θεωρω δικο μου!Χαιρομαι (ερμμμ κακως για τους ιδιοκτητες) που δεν εχει και πολυ κοσμο και η ωρα που πηγαινω εινια γι αυτο ακριβως τον λογο!Στις απογευματινες προπονησεις θα δεις πως δεν εχω βγαλει φωτο γιατι εχει κοσμο και δεν νιωθω και πολυ ανετα να βγαζω!Ειμαι ντροπαλος λιγακι..
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #214
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    31-05-15
    Posts
    372

    Default

    Ασε Δημητρακο σουπερ ολες οι γευσεις (τα ατιμα δεν παιζονται )!!!!!
    Οι φωτογραφιες σου τελικα απεικονιζουν την διατροφη σου!!!
    ΑΨΟΓΕΣ !!!!!!

  5. #215
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τωρα που ειπες για διατροφη...Τελευταιο γευμα με μισο κιλο γιαουρτι+στεβια+κανελα+γαρυφαλλο τρυμμενο+banana flavouring και οπου δεν βαζω φραουλιτα μπαινει...ζελε με γευση φραουλιτα!Επισης οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος!ειναι Καρυδια!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #216
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,4/3/2016

    7 ωρες υπνος,ζυγιση στα 84.3,μαγειρεματα και πρωινο!Καφες,μελετη και προπονηση ποδια!Φωτογραφιες απο physique check,μια φωτο ετσι για να μη λενε οι γυναικες του φορουμ οτι οι αντρες δεν μπορουν να κανουν πραματα ταυτοχρονα και φωτογραφια απ το πρωινο μου που αν το περιεγραφα θα χρησιμοποιουσα εναν στοιχο:"Χρωματα,Χρωματα κι αρωματα" :).Και πολυ πολυ καλημερα σας!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  7. #217
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    H.U.L.K.-U.P. - Lower Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας/Ραχιαιοι

    1)Sumo Deadlifts:100x10/110x8x3

    2)Fronst Squat:60x9x2-8x2

    3)Leg Press:120x12x3

    4)Hip Thrusts:60x8x3

    5)Glute Kickbacks:25x15/30x12x2

    6)Seated Calve Raises:65x15x3

    7)Standing Calve Raises:95x6/100x5x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραια προπονηση να και την επομενη βδομαδα την προπονηση ποδιων με τον μεγαλυτερο ογκο θα την βαλω Τριτη μιας και ακολουθει μερα οff αρα περισσοτερη ξεκουραση και επισης αεροβια μετριας εντασης αρα και καποιο πιασιμο να υπαρξει που δεν εχει υπαρξει εδω και μηνες,με την αεροβια θα χω καλυτερη αιματωση στα ποδια και θα βοηθησει.Απλες και λογικες στρατηγικες!

    2)Την Ηιp Thrust την δοκιμασα.δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα.ειναι καποιες ασκησεις που απλα σου αρεσουν η οχι.Παραπανω επιβαρυνση παρα στοχευμενη εκγυμναση και μπορω να κανω αρσεις λεκανης με δυσκολια (πχ ενα ενα ποδι λυγισμενο με η χωρις το αλλο στον αερα αλλα και με μπαρα).

    3)Το καινουριο το foam roller οχι απλα εκανε την δουλεια του αλλα εδωσε πονο!Πολυ καλο ζεσταμα και το γουσταρα!

    Διατροφη

    1)Το Καρολινα ....δεν μου αρεσει σαν γευση.καλο χρυσο αλλα πολυ πιο πολυ προτιμουσα το Parboiled οποτε εκει θα καταληξω.Τυχαινει να ειναι και πιο θρεπτικο.αφηνω ασχολιαστο το θεμα γλυκεμικου δεικτη αφου ειναι ανουσιο σε πληρες γευμα

    2)Το πρωινο ειχε και ζελε μιας και εκανα 2 αυγα ποσε.ωραια γευση αλλα στο ποσε χανεται λιγο εδω λιγο εκει ασπραδι και πρωτεινη(με βαρος καρδιας το λεω...).Οποτε χωρουσε ο ζιλες!θα εχει και το βραδυ μη ξεχνιομαστε!

    3)Ξεχασα να αναφερω κατι σημαντικο και απορω πως εγω το ξεχασα αυτο μιας και ειναι γνωστη η αγαπη μου για τις φιτικες ινες.Περαν του γεγονοτος οτι τις τελευταιες 2 μερες δεν ειχα πατατα και ειχα ρυζι,αυτο σε συνδυασμο με το γεγονος οτι οι φραουλες εχουν λιγοτερες ινες απ το berry mix και το οποιο το αντικατεστησα με μονο φραουλες μειωσε τις ινες μου στο 1/3 περιπου.Αυτο απο μονο του μιλαει φωνακτα για τις διαβαθμισεις στην ζυγισ (πιο γρηγορη απορροφιση θρεπτικων αναμεσα στα οποια σακχαρα,υδατανθρακες κερατα δυφορα χριστουγεννιατικα).σημερα επιστρεφει η πατατα αλλα το berry mix θα μεινει για καιρο πισω με τοσες φραουλιτες!(ασε και σκεφτομαι να παρω "μερικες" ακομη αυριο που ειναι και η τελευταια μερα!

    4)Κατα τα αλλα συνεχιζουμε με τα 3420 cal/ 440 carb/ 235 prot / 80 fat μεχρι να συναντισουμε τελμα στην ανοδο και οχι φυσικα απ την πρωτη βδομαδα και παντα σε συνδυασμο με την αποδοση

    Δεν ξερω για σας αλλα σε μια προπονηση και μαλιστα σκληρη η τουλαχιστον καλη για να μην γινομαι υπερβολικος νιωθω,στο τελος,πως το αξιζω το φαγητο μου και σημερα ηταν μια τετοια προπονηση!Σας αφηνω με 2 φωτο απο γαμπα και λιγο ποδι(ναι στην φωτο με την γαμπα ειναι πληγη και μαλιστα απ τα sumo deadlifts αλλα θα ματωσεις θα ιδρωσεις αλλα θα το αξιζει ως την τελευταια σταγονα!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #218
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Καντε του ban μωρε του καταραμενου να πουμε, καθε 2 ποστ ανεβαζει φαγητο,στα διαλα
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  9. #219
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Καντε του ban μωρε του καταραμενου να πουμε, καθε 2 ποστ ανεβαζει φαγητο,στα διαλα
    εχει χαλασει η ροδελα απο το ποντικι να σκρολλαρω γρηγορα οταν πιανω με την ακρη του ματιου τις φωτο απο τα φαγητα...

  10. #220
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Καντε του ban μωρε του καταραμενου να πουμε, καθε 2 ποστ ανεβαζει φαγητο,στα διαλα
    Που να αναπτυξεις δυσανεξια στον μπακαλιαρο και να λυνονται τα κορδονια σου στην αεροβια!!!

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    εχει χαλασει η ροδελα απο το ποντικι να σκρολλαρω γρηγορα οταν πιανω με την ακρη του ματιου τις φωτο απο τα φαγητα...
    Παιρνω ποσοστα και απο microsoft....θα σε τα στελνω inbox να μη κουραζεσαι
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #221
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    θα σε τα στελνω inbox να μη κουραζεσαι
    ηδη ψαχνω πως να σε μπλοκαρω χαχχαχαχα

  12. #222
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    ηδη ψαχνω πως να σε μπλοκαρω χαχχαχαχα
    Βαλε περισσοτερους στην αμυνα η φερε τα ΜΑΤ!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #223
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,5/3/2016

    Υπνος 6ωρος,πρωινη ζυγιση στα 84.3,physique check,πρωινο απο χθες ετοιμο και βουρ στο παζαρι να στησουμε παγκο!Επιστροφη απ το παζαρι πριν λιγο και παμε για προπονηση σε λιγο!Εχω να καταγγειλω τα discount Market...Εισαι σουπερ μαρκετ οκ?επιλεγεις να φερεις rice cakes απο Good Food μια πολονεζικη εταιρια που εχει και γαμ..πολυ καλες rice cakes τελος παντων!Και απ ολη την ποικιλια της πας και με φερνεις τις dark chocolate ενω εχεις και μαμω τις εναλλακτικες!Ε,τι να πεις μετα!Για οποιον ενδιαφερεται check-αρετε.ποτε δεν ξερετε μπορει να βαλει μυαλο να φερει απ τις καλες!(Ειδικα η caramel με ελαχιστο νατριο ε τι να λεμε τωρα) http://www.goodfood.pl/en/products και http://www.goodfood.pl/en/products/f...amel-flavoured .Καταγγελω λοιπον!!
    Η πρωτες φωτο ειναι φαση εχεις ξυπνησει,πρεπει ν βιαστεις αλλα εισαι τοσο ....αυπνος που χαλας τον χρονο σου βγαζοντας φωτο!
    Και μη το ξεχασω:Πολλες πολλες καλημερες σας!!

    Υ.Γ.Λογω απειλων για ban και τεχνικων προβληματων σε ποντικια keyboard και οθονες,οι φωτογραφιες φαγητων θα περιοριστουν στο ελαχιστον!
    Last edited by Δεσμώτης; 05-03-16 at 12:22.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #224
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Παντως με εχεις ψησει να περαςω απο lidl μια μερα....
    Για τις φωτο δε σχολιάζω...ζηλευω!
    A head full of fears has no space for dreams.

  15. #225
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Ψάχνω τρόπο με το adblock να μου κρύβει τις φωτογραφίες.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  16. #226
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Παντως με εχεις ψησει να περαςω απο lidl μια μερα....
    Για τις φωτο δε σχολιάζω...ζηλευω!
    Διαβασε το δευτερο ποστ γιατι σημερα η διατροφη θα ειναι σε ξεχωριστο με βολτα απο ψωνια,προτασεις,συμβουλες κτλ!Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

    Quote Originally Posted by DIVER View Post
    Ψάχνω τρόπο με το adblock να μου κρύβει τις φωτογραφίες.
    Μεχρι να βγει add block που να ξεπερναει το δυκτυο Lidl δυσκολα!Αλλοι κατεβαινουν σε αγωνες με εταιριες συμπληρωματων εγω θα κατεβαινα με χορηγο τα Lidl!Αη βγαλε συμπερασμα!Αυριο sto physique check σου χω αφιερωση να ξες,υπουλο αμουστακο Μπαρμπουνι!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #227
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Ναι, αλλά από που κλάνει το μπαρμπούνι;
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  18. #228
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Μολις πριν λιγο καθησα απ το πρωι!Αφου λοιπον τελειωσε η προπονηση,γυρισα σπιτι,εφαγα,πηρα το αγροτικο να ξεφορτωσω τα περισεματα του παζαριου και τον παγκο που ξεφορτωσα το πρωι και φορτωσε ο πατερας μου οταν αλαξαμε βαρδια και αφου γυρισα σπιτι εκανα ντουζ,ηπια το πρασινο τσαι μου και πηγα για ερευνα αγορας σε carefour και γαλαξια.Σημειωση το πρωι πριν την προπονηση πεταχτηκα lidl γιατι ειχε τελειωσει ο καφες και οπως πας για ενα πραμα και φευγεις με περισσοτερα,ενα τετοιο πραμα εγινε!Εκτος απο καφε πηρα τι αλλο γιαουρτι και δεν αντισταθηκα παιδια μιας και ηταν τελευταια μερα προσφορων πηρα αλλα 2 κιλα φραουλιτες!Τα της προπονησεως τωρα!

    H.U.L.K.-U.P. - Push Day

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας/Διατασεις

    1)Inclined Dumbell Bench Press:25x14/30x12x2-10

    2)Flat Dumbell Bench PRess:30x12-10x3

    3)Dip(για ντιπ!):BW+20x8x2/BW+10x10

    4)Arnold Seated Press:15x10x2/12.5x10

    5)Bend Over Cable Side Lateral Raises:7.5x12x2-10/10x8

    6)Close Grip Barbell Bench Press:50x13/60x10-8x2

    7)Cable Pushdown "V" :65x12/75x10x2

    8)Cable Kickbacks:10x12x2

    9)Cable Side Lateral Raises:7.5x14/10x10x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Πολυ καλο ζεσταμα και πριν μπω ενιωθα το ζεσταμα στις αρθρωσεις!

    2)Μιας και στην προπονηση ηξερα πως θα επαιζε πολυ ο ωμος περα απ το ζεσταμα οι ασκησεις για το στηθος που γινανε με αλτηρες αντι για μπαρα βοηθησε πολυ στο να μην επιβαρυνω τον ωμο μιας και με τους αλτηρες η τροχια της κινησης και η γωνια ηταν ελεγχομενη απο εμενα.

    3)Οπως προ-ειπα στις overhead ασκησεις βαζω 3 το πολυ σετ λογω ωμου.

    4)Λογω 1,2,3,4,καλου και αρκετου φαγητου(ειδικα υδατανθρακα) και της ικανοτητας αναρρωσης που εχω μπορεσα να βγαλω ολον αυτο τον ογκο προπονησης και μαλιστα με αρκετη προσαρμογη του ωμου που γενικα ειναι απ τις ευαισθητες αρθρωσεις και μιας και οταν ξεκινησα ημουν νιος δεν ηξερα,επαθα οτι επαθα και τωρα τα προσεχω,εχω σχεδιασει τα παντα ωστε να βγαινει ογκος,να γινεται δουλεια,να μην επιβαρυνομαι,να μην πιανομαι και να μαι ετοιμος την επομενη μερα για μια ακομη δυνατη προπονηση

    5)Εν ολιγης νομιζω οτι και σημερα το αξιζω το φαγητο μου!Αυριο ειναι off μερα οποτε το πρωι μια μεγαλη βολτα με ρελαντι βημα αλλα απο μονοπατι χωρις να χρειαζεται να σταματησω για αυτοκινητα(τα καλα της μικρης πολης) για 40-50 λεπτα.Αιματωση,βοηθαει στην αναρρωση,χωρις επιβαρυνση στην αναρωση και τις αρθρωσεις και φυσικα το φαγητο επειδη ειναι off μερα δεν πεφτει με καμια κυβερνηση(ακομη και με την ιδια να ξαναβγει!).

    6)Σορρυ παιδια αλλα θα ανεβασω φωτο!Παναγιωτη στο επομενο ποστ με τα διατροφικα θα εξιλεωθω απεναντι σου.μια φωτο μονο για σενα!

    Υ.Γ. Στην πρωτη φωτο υπαρχει μια μορφη ζωης πισω μου.αρχιζω να ανησυχω οτι εγγραφονται κι αλλοι στο γυμναστηριο μου!

    Υ.Γ.2:Χαρτι και στυλο.Αξια διαχρονικη.Για μενα ειναι το τροπαιο που αλλοι βαζουν σε μια γιαλινη θηκη και το κοιτανε καθος τα χρονια παιρνουν.Γιατι στο τελος και το τροπαιο και το σημειοματαριο ειναι κατι για να θυμιζει εσενα και μονο εσενα τι καταφερες!και φυσικα αν και μικρα τα διαλειματα,οσο μπορω διαβαζω παραλληλα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #229
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Διατροφη

    1)Οπως λοιπον ειπα με το που γυρισα απ το ξεφορτωμα και το ψυγειο(τα μηλα που δεν πουληθηκανε στο ψυγειο για το επομενο παζαρι της τριτης-μηλα γιατι την περιοδο αυτη αυτα εχουμε και λιγα αχλαδια),πηγα για μια ερευνα αγορας.

    2)Αρχικα τα του Lidl.Σημερα τελειωσε και η προσφορα για τις φραουλες.νομιζω πηρα 7 κιλα.Βεβαια η κυρα του σπιτιου λειπει ως την δευτερα που αμα δει το ψυγειο θα παθει ενα τακαμουρι αλλα θα το ξεπερασει.αλλωστε 350γρ καθε μερα δεν θα μεινουν και για πολυ!Τελειωσει ο καφες μου και ειπα να δοκιμασω εναν που ειχε το lidl το Bellarom.Οχι κατι φοβερο και τρομερο αλλα ηταν στην ιδια περιπου τιμη με τον nescafe και επειδη τελευταια δεν ξερω αλλα εχει ριξει λιγο την ποιοτητα ειπα να δοκιμασω κατι εναλλακτικο.Μπορω να πω πως ηταν τοσο καλυτερος οσο ωστε να πεις πως ηπια καφε και οχι συσκευασμενο καφε αν με καταλαβαινεται.Αν καποιος αγαπα τον νες χωρις κατι το ιδιαιτερο μπορει να τον δοκιμασει.Αν βεβαια εχει Λουμιδη στην περιοχη ε μη τα ξαναλεμε.Εκει μαθαινεις τι θα πει καφες.Αυτο που μ αρεσει επισης απ τα lidl ειναι το Lord Nelson Green Tea Vanilia.πολυ ωραια τσαι και ξεχνας οτι πινεις τσαι.το προτεινω για οποιον θελει.Την δευτερα εχει παλι βολτα στα Lidl γιατι εχει κατι λαστιχα και κατι μικροπραματα απο γυμναστηριακο εξοπλισμο που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω στο ζεσταμα.Εχει επισης το Basmati στα 1.79 το κιλο,την Green Cola 5+1 δωρο στα 2 ευρω-1 ευρω το λιτρο και απο πεμπτη τον σολωμο για οποιον ενδιαφερεται.Το Basmati δοκιμασμενο και λεει.ο σολωμος οχι οποτε δευτερα παω για γυμναστηριακο και κολλα!

    3)Περασα απο carefour.σημερα ειχε τα κατεψυγμενα προσφορα οποτε ηταν ευκαιρια για μπαρμπα σταθη ο οποιος εχει κανα δυο τρεις ωραιες συσκευασιες οπως το mix για σουπα με λαχανικα και πατατα.αλλα ειναι συνταξιουχος φαρμακοπειος που στην συνταξη πανω ασχολειται με τα οποροκηπευτικα αλιως δεν εξηγουνται οι τιμες.Καλα το μαρκετ ηταν υπο δυαλισει.Αντε να το παρει ο Ιβαν οπως ακουγεται αν δει ασπρη μερα γιατι παει για φουντο.Κοιταξα τα ρυζια και αυτο που σας ειχα πει για τις τιμες εχει καταντησει αηδια.Ακομη και το απλο το καρολινα της επωνυμιας του να το δινει 1.70 και 1.8 το κιλο ενω τα ρυζια του γυρω καμπου να μην τα παιρνουν απ τους αγροτες ειναι ξεφτιλλα.Και μετα το σκηνικο με το ρεπορταζ που βρηκε αρτοποιεια να εμπορευονται ψωμια απο βουλγαρια και να τα πωλουν για ελληνικα με βαζει σε σκεψεις και για αλλα προιοντα.Μετα πειραζει πολλους αναμεσα στους οποιους και τους γονεις μου που τα Lidl ειναι γερμανικα και τα σνομπαρουν αλλα ολο το χρονο εχουν ιδια τιμη στα ρυζια.τελος παντων δεν βρηκα κατι ενδιαφερον ουτε στα ρυζια.αλλα βρηκα ενα αναψυκτικο απο ηβη που εχω βγαλει φωτο το οποιο ειχε μηδαμινο νατριο,δεν ειχε ζαχαρη και ειχε 3γρ υδατ αστα 330.Το πηρα(γτ επρεπε να παρω και κτ) και το δοκιμασα.Θυμαστε εκεινη την κριτσανιστει αισθηση στα δοντια οταν πινεται/πινατε αναψυκτικο με ζαχαρη?ε αυτο δεν ειχε.Καλο αν θελετε να δοκιμασετε και νομιζω ηταν 60 λεπτα το πολυ.

    4)Γαλαξιας.Ο Γαλαξιας στα ιδια χναρια στο θεμα ρυζι.απο προιοντα εχει ενα κακαο στα 1.1 ευρο νομιζω τα 125 που εχει τα ιδια διατροφικα με το γιωτης το οποιο τωρα ειναι σε προσφορα -50 οποτε βγαινει 1.20.αλλα μπορειτε να δοκιμασετε.το lidl εχει κακαο στα 1.80 και κατι αλλα τα 250.βεβαια εχει αλλα macros οποτε βλεπεται πιο προτιματε.το καλυτερο θα ηταν να προτιμησετε αυτο που οι θερμιδες των macros ειναι κοντα στις θερμιδες του προιοντος.στου lidl δεν μου βγαινουν οι αριθμοι.στα αλλα θα κοιταξω πιο μετα και θα σας πω.Επισης βρηκα Τabasco green pepper με jalapeno που πρεπει να λεει και πολυ!στην ιδια τιμη με το κλασσικο στα 3.2.Επισης ειχε μια καυτερη sauce νομιζω επονυμια Frank's με 40% καγιεν νερο αλατι και κατι αλλα κερατα διφορα χριστουγεννιατικα.στα 2.20 με καλουτσικα macros και αμα καιει οπως φανταζομαι νομιζω με τις καυσεις εχεις βγαλει τα macros του!.Εκανα την γυρα μου και πηρα 2 μουσταρδες χωρις ζαχαρη μιας και τις ειχε 50% και ηταν ευκαιρια.και τις δοκιμασα σε σαλατα σαν ντρεσινγκ με ξυδι,ριγανι και λιγο πιπερι.ολα ζυγισμενα φυσικα γτ χωρις ζαχαρη ναι αλλα το αλατι αλατι!Και επισης πηρα και μια κοκα κολλα green μιας κκαι μπορει να παρω απ το lidl την δευτερα και για μενα και για τον αδελφο μου που πινει.Μ αρεσει που ειναι η συσκευασια των 330 σε προσφορα γιατι εχει φιξ μεριδα.Αναφορικα το κουτακι επειδη το εψαξα εχει 40-45mg καφεινη μονο.ειναι περιπου 1.3-1.5γρ νεςς καφε ετσι για να χετε μια εικονα οποτε αν καταναλωνεται σε καθημερινη βαση καφε νομιζω οτι και ως το βραδυ μπορειτε να πιειτε αφοβα χωρις διαταραχες στον υπνο

    5)Αυτα τα λιγα και Παναγιωτη μια φωτο απ την σαλατα που νομιζω μπορεις κι εσυ να φας!100γρ σπανακι+100γρ φασολακι με 10γρ μουσταρδα σ ενα ντρεσινγκ με λευκο ξυδι,ριγανι και πιπερι!

    6)Το σπανακι το βαζω για 1 λεπτο στον μικροκυματων.Μπορω να το βαλω και παραπανω για να ναι ακομη περισσοτερο ευπεπτο αλλα μειωνεται ο ογκος του γευματος και ξερετε ποσο αγαπω ογκο γευματος.Το τελειο ρυζι για μενα εινια αυτο με τον χαμηλοτερο υδατανθρακα,πρωτεινη,λιπος,θερμιδες και τιμη,με τα περισσοτερα μικροστοιχεια και να μπορεις να βαλεις τα 100-130 γραμμαρια που ειναι να βρασεις σ ενα καζανι απ υτα που κανουν τσιπουρο,να το γεμισεις ως πανω με νερο και να το ρουφιξει ολο και να το τρως με το κουταλι της σουπας!Ε δεν γινεται!Το σπανακι λοιπον το βαζω λιγο στον μικροκυματων με νερο ετσι ωστε τα μικροστοιχεια του να ναι περισσοτερο βιοδιαθεσιμα και το συνοδευω με λεμονι παντα για να αυξησω την αποροφισιμοτητα τους ακομη περισσοτερο και μιας και δεν καταναλωνω και πολυ κρεας για μενα ειναι σημαντικο.Αλλωστε το σπανακι ειναι απο μονο του πολυβιταμινη τι να λεμε!

    7)Λοιπον,κοριτσια και αγορια που εχετε δοκιμασει το γιαουρτοφραουλοστεβιανο επιδορπιο που κανω,δεν ξερω τι θα κανετε,δεν ξερω τι πετρα θα σηκωσεται αλλα μετα το ρουμι flavoring θα βρειτε hazelnut flavoring.Το δοκιμασα το απογεμα(απο μαγαζι με βιολογικα εδω στην πολυ) και τα σπαγε(και τωρα μαζευουν τα γυαλια).Πολυ καλο παντρεμα.Τρως και σε ρωτανε θα παρουμε κρεπα θελεις να παραγγειλουμε για σενα?και απαντας με χαμογελο οχι ειμαι χορτατος να σαι καλα!

    Με αγαπη λοιπον για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ.Παω να ετοιμασω το γευμα με το γιαουρτι και να φαω το γευμα με την πατατα την σαλατα και το τζατζικι!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #230
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,6/3/2016

    Υπνος 8 ωρες(και μαμω),πρωινη ζυγιση στα 84(ξαναπηρανε τα πανω τους οι φυτικες ινες και σημειωση για οσους φοβουνται το νατριο οτι χθες πηρα επιπλεον 200mg νατριο με μουσταρδα και κοκα κολλα!.Χαλαρη μερα με περπατημα 50 λεπτο με σταθερο τεμπο και περπατημα τοσο ωστε να μην επιβαρυνθουν οι αθρωσεις και η αναρρωση μου.Το physique check που ακολουθει ειναι αφιερωμενο στον Δυτη και φανερωνει ολη την πλεκτανη γυρω απο μενα και τα Lidl!Ναι παιδια εινια ο χορηγος μου για οταν με το καλο κατεβω σε αγωνες(λεμε τωρα!)!Α και μια φωτο απ το γιαουρτοφραουλοεπιδορπιο μου με γιαουρτι,στεβια,εκχυλισμα φουντουκιου και τριμμενο γαρυφαλλο!το αφησα και ελιωσε λιγο και μετα εριξα το ζελε απο πανω και το ψιλοκοψα.Το ανακατεψα και εγινε κολαση!!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ Προσοχη!! Ακολουθει τοποθετηση προιοντος!
    Last edited by Δεσμώτης; 06-03-16 at 18:26.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #231
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Χθες δοκιμασα cottage με φραουλες.
    Pro tip: Μη κανει κανεις το ιδιο λαθος.

  22. #232
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Χθες δοκιμασα cottage με φραουλες.
    Pro tip: Μη κανει κανεις το ιδιο λαθος.
    Βρε αγορι αυτα τα ρωταν στον φραουλοειδικο πρωτα!Γενικα δεν μ αρεσει ιδιαιτερα το cottage αλλα αν θες να το φας με φρουτο και να γουσταρεις,καντο σε cheesecake bodybuilding friendly.νομιζω ο σταυρος εχει συνταγη!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #233
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Βρε αγορι αυτα τα ρωταν στον φραουλοειδικο πρωτα!Γενικα δεν μ αρεσει ιδιαιτερα το cottage αλλα αν θες να το φας με φρουτο και να γουσταρεις,καντο σε cheesecake bodybuilding friendly.νομιζω ο σταυρος εχει συνταγη!
    Πρεπει να χασω το λιγοτερο 6 κιλα, δεν ειμαστε για τετοια! :P
    τι επαθα σημερα.. πηγα να πεταξω τα σκουπιδια κ γτ θα πηγαινα για φαγητο στους δικους μου ειχα τη σακουλα με τη βρωμη , τα αυτα και το συροπι για να τα φτιαξω εκει να μη χασω χρονο. Και καθως πετουσα τα σκουπιδια , πεταξα και αυτα...
    ενα δακρυ κυλησε

  24. #234
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ποτε στο ιδιο χερι...μπορεις να το προσαρμοσεις στην διατροφη σου το cheesecake!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #235
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,07/03/2016

    Υπνος 8ωρος καλος,πρωινη ζυγιση 84.3 και ετσι ο μεσος στην βδομαδα ειναι 84.285.Προηγουμενη βδομαδα ηταν 83.5.Η διαφορα ειναι μεγαλη αλλα ειχαμε 1.κακο υπνο καποιες μερες,2.αρκετο νατριο και τα σαχκαρα που καταναλωνω καθημερινα με μειωμενες ομως ινες 3.λιγοτερες προπονησεις μιας και δεν ειχε προπονησεις στην θεσσαλονικη και διπλες εδω 4.λιγοτερη φυσικη δραστηριοτητα και 5.αλλαγη προγραμματος.Ολοι αυτοι οι λογοι συνετελεσαν στην διαφορα αυτη.Αφου ξερω τι και ποσο τρωω δεν με απασχολει ιδιαιτερα το νουμερο.Θα μπορουσα να κανω κατι διαφορετικο?νομιζω πως το λαθος που μπορουσε να κανει καποιος εινια να μειωσει το φαγητο οταν βλεπει αυτες τις διακυμανσεις.Ισως θα μπορουσα να παρω παραπανω ινες η/και να μειωσω λιγο τον υδατανθρακα την βδομαδα που περασε μιας και δεν ειχα τοση αναγκη απο ενεργεια οσο τις προηγουμενες βδομαδες αλλα ηταν η προωτη βδομαδα του προγραμματος μου και ηθελα να δω πως θα παει με το φαγητο που ειχα και με το φαγητο που ειχα βγηκανε ανετα και οι προπονησεις και δεν ειχα πιασιματα και να σας πω την αληθεια δεν το μετανιωνω και ουτε θα μειωσω κατι αυτη την βδομαδα.το ιδιο φαγητο και ισως αυξησω την πρωτεινη 2-3 γρ μιας και το βαρος αυξηθηκε και πρεπει να προσαρμωσω την προσληψη πρωτεινης στον τροπο με τον οποιο την υπολογιζω στην μερα μου και σε καθε γευμα ξεχωριστα.
    Σημερα λοιπον μετα το πρωινο πηγα Lidl και πηρα 2 αξεσουαρ για γυμναστικη,2 συσκευασιες με λαστιχα κυριως για προθερμανση,πηρα ρυζι Parboiled μιας και κατεληξα σ αυτο,βρηκα berry mix 4 συσκευασιες και τις πηρα χωρις δευτερη σκεψη γιατι ποιος ξερει ποτε θα ξαναβρω και δεν θα το πιστεψετε ειχαν μεινει φραουλες με 2,22/κιλο οποτε δεν αντισταθηκα...νομιζω μεσα σε 8 μερες πηρα 8-9 κιλα φραουλες!Επενδυση!Καφες και μετα Πανω Μερος!

    H.U.L.K.-U.P. - Upper Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας/Διατασεις

    1)Οver Head Press:40x10-9x2

    2)Dip(για ντιπ!):BW+15x10-9x2

    3)Inclined Barbell Bench Press:80x8/70x8-7/60x9

    4)Cable Row "V":50x12x4(Κρατημα 1 δευτερολεπτο σε καθε επαναληψη)

    5)Dumbell Row:17.5x12/20x12x2(Κρατημα 1 δευτερολεπτο σε καθε επαναληψη)

    6)Standing Facepulls:30x12x2/35x12

    7)Skullcrushes:32.5x12x2-10x2

    8)Dumbell Curls(Neutral Grip-->Second Grip):10x12-10x3

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Υπενθυμιση στον εαυτο μου:Φροντισε να πηγαινεις νωριτερα για προπονηση γιατι σου παιρνει ωρα και παει πισω το προγραμμα σου! :P

    2)Ωραια προπονηση και μιας και ειχε δυνατες ασκησεις για τον ωμο δεν ειχα καποια ενοχληση.Ωστοσο τις πιεσεις σε επικλινη με μπαρα θα της καταργησω γιατι 1.Ο παγκος που ειναι η μπαρα δεν εχει προσαρμοζομενη πλατη και δεν με βολευει η φιξ τοποθετηση με αποτελεσμα που επιβαρυνεται που επιβαρυνεται ο ωμος λογω μπαρας ενα κλικ παραπανω οταν η γωνια υπο την οποια γινεται η καθετη επιβαρυνση δεν ειναι αυτη που θα ηθελα.Οποτε θα κανω με αλτηρες 1.και η δουλεια γινεται 2.και λιγοτερη επιβαρυνση στον ωμο και 3.καλυτερη αντιμετωπιση σε πιθανη ασυμμετρια/ανισορροπια μεταξυ δεξιας και αριστερης πλευρας.Θα μου πεις καλα εσυ στο προηγουμενο προγραμμα εκανες και μαλιστα ασκηση δυναμης την ασκηση αυτη.Θα σου πω οτι αν καθε επομενο βημα δεν ηταν βελτιωμενο απ το προηγουμενο απλα μια διαφορετικη κοψια δεν θα υπηρχε και προοδος προσωπικη σαν αθλητης-ασκουμενος/προπονητης/υγεια αρθρωσεων και σωματος

    3)Κατα τα αλλα ολα πηγανε πολυ καλα με το νεο foam roller και γενικα την προθερμανση που κανω και εχω διαμορφωση ειδικα μετα το σχολειο Corrective Exercise που εκανα και περασα μου εξασφαλιζει ζεσταμενες αρθρωσεις,μικροτερες επιβαρυνσεις και μεγαλυτερη ασφαλεια και υγεια αρθρωσεων-μυων και φυσικα προοδευτικη βελτιωση στην αποδοση

    Διατροφη

    1)Ιδια μακρος με την προτεινη απο 235 να παει 236-237 το πολυ.Η μονη αλλαγη και φυσικα με τον αγαπημενο μου τροπο:περισσοτερο γιαουρτι!γιατι 1 κιλο δεν ειναι αρκετα στην μερα!

    2)Σε πολλα ποστ και σε πολλα παιδια προτεινω/προοθω και μιλαω για ποικιλια στην διατροφη.Αλλα θα μου πει καποιος μα η διατροφη σου ειναι ιδια αν και εχεις αρκετες τροφες.Η απαντηση ειναι πως ο Δεσμωτης σαν Δεσμωτης προτιμα και παντα θα προτιμα την ποσοτητα φαγητου εναντι της γευστικοτερης απολαυσης ενος γευματος.Μ αρεσει το καλο και πολυ φαγητο.σας εχω πει για την θεωρια μου περι τελειου ρυζιου.Μ αρεσει να χω μπροστα μου να τρωω γαβαθες φαγητου και το myfitnesspal να γραφει διπλα απ το γευμα 450 θερμιδες και να μενουν αλλες δεκαπλασιες για να τελειωσει η μερα.Ειμαι πρωην παχυσαρκος και 2 πραματα μενουν στο μυαλο χαραγμενα:1.η ποσοτητα φαγητου 2.το γλυκο παντου.Εχω καταφερει με την διατροφη μου να χω και τα δυο,να βλεπω αποτελεσματα και να χω μια υγειινη διαβιωση.Θα ηταν καλυτερη η μεγαλυτερη πικοιλια?με χιλια.Ωστοσο το Νο1 οπως λεω παντα ειναι ο τροπος ζωης που επιλεγουμε να κανουμε.Εμενα αυτος με εκφραζει.Το θεμα δεν ειναι να κανεις συγκριση και να καταπιεσεις καποιον να ακολουθησει τον τριςκαλυτερο και σουπερντουπερ τροπο ζωης γιατι απλα δεν θα το κρατησει και αμα το κρατησει θα λειπει η ευτυχια.Το θεμα ειναι να παρεις τον τροπο ζωης που τον εκφραζει και να τον κανεις 1.υγιεινο 2.λειτουργικο και 3.να ανταποκρινεται στους στοχους του.Γι αυτο τον λογο εχουν βγει οι κετο/paleo/vegan/IF/κερατα δυφορα χριστουγεννιατικα και δεν συμαζευεται διατροφες και εχουν γραφτει βιβλια και βιβλια διατροφης πανω σε καθε μια ξεχωριστα.Γιατι εχουν αντιληφθει οτι εινια ο Νο1 παραγοντας που μια διατροφη θα πετυχει η οχι οποτε αφου επιλεγει καποιος αυτον τον τροπο γιατι ανταποκρινεται στις υποχρεωσεις τις ζωης του η τον γουσταρει οκ ελα να δουμε πως θα τον κανουμε λειτουργικο και υγιεινο.Και επειδη εχω διαβασει και μελετησει αν οχι ολες τις πιο διαδεδομενες διατροφες προτιμω τα βιβλια και τους επιστημονες που δεν θα κατσουν να συγκρινουν τις διατροφες αλλα θα παρουν μια διατροφη και θα την κανουν οσο το δυνατον πιο λειτουργικη για καποιον που επιλεγει τον τροπο αυτον ζωης.Δηλαδη αυτους που τους απασχολει αυτος ο τροπος ζωης και διατροφης και αναλυουν τροπους/τεχνικες και σχεδιασμους αγνοωντας αλλες εναλλακτικες.

    Ταυτα ειπον παιδια και επιστροφη στο γυμναστηριο για αεροβια σε ποδηλατο με ενα πολυ ωραιο βιβλιο ανατομιας που διαβαζω και κοιλιακους μετα την αεροβια.Τα λεμε μετα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #236
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ποδηλατο 40 λεπτα μετριας εντασης

    1)Cable Crunches:80x15/90x12/95x10x2

    2)Kneel Raises:BW+7.5x12/BW+10x12x3

    Γυρισα πριν 3 ωρες και με το πουγυρισα ειδα τους γονεις οτι τρωγανε γεμιστα παπαδοπουλου.Ρωτησα τον πατερα μου αν θελει να του κανω απ το επιδορπιο με φραουλα που τρωω να δοκιμασει και ειπε ναι.Πηρα λοιπον το γιαουρτι και τις φραουλες και τα ζυγισα,εβαλα στεβια,τριμμενο γαρυφαλλο,νερο και πικραμυγδαλο γευση.το εβαλα μπροστα του και διπλα σε μια πετσετα εβαλα ενα μπισκοτο και μισο.εφαγε το γιαουρτι και τον ρωτησα σ αρεσε?μου πε υπεροχο.του λεω αυτο που μολις εφαγες θερμιδικα ειναι οσο αυτο που βλεπεις στην χαρτοπετσετα.απο θεμα υγιεινης νομιζω καταλαβαινεις την διαφορα και για σημερα δεν εφαγε αλλο μπισκοτο.Αυριο ξερω το κουτι θα χει τελειωσει αλλα επιλογες ειναι αυτες.μπορεις να τους μαθαινεις και να επιμενεις αλλα αν ο ανθρωπος δεν θελει να αλλαξει δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
    Μετα μου ηρθε μηνυμα απ την νυφη μου οτι ηθελε συμβουλες για ασκηση και την πηρα τηλεφωνο.πηγε στο διατροφολογο και την βρηκε μειωμενη μαζα σε χερια και κορμο και της ειπε να τα ενδυναμωση.Μου ειπε να παιρνε βαρακια αλλα επειδη εχει τα παιδια και δεν τις αρεσει το γυμναστηριο της προτεινα να κανει TRX σε καποιο γυμναστηριο η σχολη.Κορμος/σταθεροποιητες φουλ και με 3 ωρες την βδομαδα θα χει καλα αποτελεσματα.αν θελησει να κανει βαρη θα την καθοδηγησω αλλα μεχρι τοτε ειναι καλη λυση.
    Εκει ομως που με πεθανε και σχεδον με χασατε σημερα ηταν με την διατροφη του διατροφολογου..Το αιμα εφτασε στα υψη και η υπερταση χτυπησε κοκκινο.τι να σας γραψω και τι να πιστεψετε.3 πραματα θα αναφερω και τ αλλα περιττα:πρωινο φετα ψωμι με μαργαρινη(πρωτο καρδιακο),σε συγγενικο της προσωπο μεγαλο σε ηλικια με 1.55 υψος και 70 κιλα διατροφη 1.200 θερμιδες(τριτο εγκεφαλικο ηδη) και στην ιδια επειδη δεν θελει να χασει κιλα της απαγορεψε αεροβια πανω απο 1 ωρα την βδομαδα (εδω χρειαστηκε απυδυνωτης για να γυρισω στην ζωη).Αντε τωρα εγω να χαλαρωσω,να πεσω σε βαθυ υπνο και να ξεκουραστω για αυριο...Τι να πει κανεις...ΒΟΟΜ απο μενα και τα λεμε αυριο!
    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #237
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,08/03/2016

    Υπνος 6.5 ωρες(πω ρε σεις πως δεν μπορω οταν παιρνουν απο εταιριες για πακετακαι με ξυπνανε δηλαδη τι πακετο να παρω με την τσιμπλα στο ματι?!!),πρωινη ζυγιση στα 84.3 σταθερα και πρωινο!Μετα το πρωινο πηγα στα Discount και θα γραψω μετα τα περι σουπερ μαρκετ αν φυσικα ενδιαφερεται κανεις!Το Discount ηταν μακρυα περιπου 20-25 λεπτα περπατημα αλλα και που ειχα ποδια μετα δεν επιρεασε την προπονηση.μη σας πω με την αιματωση απ το περπατημα πολυ καλυτερα πηγαμε!Οπως καθε φορα στα ποδια η προθερμανση παιρνει ωρα μη σας πω και σχεδον ωρα!

    H.U.L.K.-U.P. - Lower Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling(πολλα γουστα)/Corrective Exercise/Διατασεις/Ασκησεις Κινητικοτητας/Ραχιαιοι(κι εδω "λεει" τελειωσε η προπονηση και εφυγε!)

    1)Sumo Deadlifts:100x10/110x9/115x8x2

    2)Walking Lunges:15x12-10x3

    3)Front Squat:60x10x3

    4)Leg Extension:30x10/35x10

    5)Barbell Bridges:50x12x4

    6)Seated Calve Raises:65x15x4

    7)Standing Calve Raises:95x7/100x6/105x5x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Υπενθυμιση στον Εαυτο:Δεν με ακουσες τις προαλλες που σου ειπα να πας νωριτερα για προπονηση ε?καλα να παθεις!

    2)Πολυ καλη προπονηση,στον ογκο που ακουγα το σωμα μου πως ηθελε και αντεχε και να σας πω την αληθεια οταν μαθει καποιος πως λειτουργει το σωμα και τι χρειαζεται σε καθε προπονηση,τι ειναι περιττο και ποσο ειναι επιβλαβες απ το περιττο νομιζω τοτε ειναι που βαζει τους κανονες και δεν ακολουθει κανονες

    3)Αλλαξα την πρωτη μερα ποδιων και εβαλα τα DLs γιατι για μενα ειναι η πιο απαιτητικη ασκηση απο αποψη νευρικου συστηματος οποτε μ αρεσει που 1.ειναι σχετικα στην αρχη της βδομαδας 2.ακολουθει ημερα off απ τα βαρη και 3.δεν εχει προηγηθει η Pull Day που θα χα γυμνασει την Πλατη πολυ.Οποτε ταιριαζει πολυ καλυτερα!Εξυπνες και λειτουργικες αλλαγες με γνωμονα την υγεια!

    4)Αυριο αεροβια+κοιλιακοι και ξεκουραση γιατι καθησα για πρωτη φορα σημερα στις 8 απ το πρωι!

    5)To Barbell Bridges το βαλα μιας και την προηγουμενη φορα δεν μ αρεσε το Hip Thrust.Μπορω να πω οτι τα κιλα αυτα αν και ηταν λιγα τα κανα περισσοτερο για πειραματισμο και μ αρεσε πολυ σαν ασκηση.κατοχυρωνεται και οι γλουτιαιοι την νιωσανε :)

    Διατροφη

    1)Τελος το Καρολινα και επιστροφη στο Parboiled!

    2)Τα νεα macros θα ειναι 440 / 238 / 82 ΒΟΟΜ! Λιγο παραπανω κοτοπουλο εδω,λιγο παραπανω γιαουρτι εκει!

    Θα ακολουθησει ποστ περι Σουπερμαρκετ για τους φαν αυτης μου τις στηλης!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Last edited by Δεσμώτης; 08-03-16 at 22:25.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #238
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Θα ακολουθησει ποστ περι Σουπερμαρκετ για τους φαν αυτης μου τις στηλης!
    Σπονσορεδ by lidl

  29. #239
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Παμε λοιπον στο κομματι σουπερ μαρκετ και ας αρχισω με κανα δυο πραματα που παρατηρησα σε Γαλαξια και Λιντλ.
    Στον Γαλαξια προσεξα βασεις για τορτιγια που ειχε αλλα νομιζω οτι τα macros ηταν πιο μπαμπατζικα απ οτι στο λιντλ.Νομιζω ειχαν στα 100 9γρ λιπος με τα μισα κορεσμενα.Κατι δεν μου αρεσε αλλα σαν προιον μπορειτε να το τσεκαρετε κι εσεις.μπορει επειδη ειχε καποιο φυτικο λαδι και απο κει να ηταν τα κορεσμενα αλα δεν θυμαμαι.Επισης αυτη την βδομαδα και μεχρι 12/3 ειχε την Frank's Hot Sauce απο 2.2 στα 1.1 και πηρα μια συσκευασια να δοκιμασω για να μου φυγει η περιεργια.Κατι σαν ταμπασκο αλλα στο πιο λαητ και πιο φθηνο βεβαια.Δοκιμασα και μια κοκα κολλα χωρις καφεινη που ειχε.δεν καταλαβα διαφορα απο την κανονικη οποτε αν κανεις αγαπα μπορει να την δοκιμασει.ειχε και μια με πρασινο τσαι αλλα ειχε αρκετο αλατι για αναψυκτικο περιεργως αλλα και ο συνδυασμος δεν μου γεμισε το ματι για να το δοκιμασω.
    Στο Λιντλ τωρα αυτο που προσεξα ηταν ο συντελεστης λιπους στον κυμα που ειχε τον μοσχαρισιο που ηταν 8% < .οχι και ασχημα μπορω να πω αν καποιος ενδιαφερεται.Και απ οτι φαινεται το κακαο του ΑΒ αν και το πιο ελαφρυ απ οσα ειδα εχει μεγαλη ψαλιδα στα μακρο και ενω τα αλλα εχουν ψαλιδα προς τα κατω αυτο εχει προς τα πανω.δηλαδη οι θερμιδες απ τα μακρο του ειναι περισσοτερες απ της συσκευασιας.Την πιο μικρη ψαλιδα την ειχε του Λιντλ μπορω να πω.
    Στα Discount λοιπον το πρωτο που προσεξα ηταν τα μπισκοτα.ειχε μπισκοτα και καλα diet απο ολικης αλεσεως και ηταν νομιζω γυρω στις 50 θερμιδες το ενα.Η αληθεια ειναι πως εγω σαν υποστηρικτης της ποσοτητας δεν θα τα ετρογα.δηλαδη αν μου λεγες μη φας το επιδορπιο που κανεις για να φας 2 μπισκοτα θα σου ελεγα εισαι τρελος?Αλλα αυτος ειμαι εγω οποτε μπορει καποιος να σκεφτει διαφορετικα.και παλι ομως θα προτεινα κατι κρακερακια μεσογειακα που ειδα που ειχανε κατι λιγα απο λιπος και υδατ και σιγουρα κανενα υδρογωνομενο λιπος.καλη επιλογη για ενα γρηγορο σνακ ειδικα αν δεν βρισκεις 1.ταπερακι 2.ριζογκοφρετες.Δυστυχως η χωρα μας δεν εχει στην κουλτουρα της την ρυζογκοφρετα αν και να σας απο απο Λιντλ περιμενα να χει εναλακτικη στο θεμα Βρωμη γιατι εχει μονο την Quaker και να χει και ρυζογκοφρετες.Το επομενο που παρατηρησα ηταν οι φραουλες στα 3.2 το κιλο που για φραουλα δεν το λες και σχημο.κατεψυγμενα φρουτα δεν ειχε.Ειχε πιο ανθρωπινες τιμες στα κλασσικα ρυζια.νομιζω 1.2 το κιλο αλλα σε γιασμιν και μπαζματι ηταν αλλου.κατι απο κετσαπ μουσταρδα και χοτ σος δεν ειχε και ουτε απο βρωμη κατι καινοτομο.πανω κατω νομιζω αυτα!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #240
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Σπονσορεδ by lidl
    Scivation που κατεβαινουν πολλοι και βλακειες..με Lidl θα κατεβαινα!(στα ονειρα μου,γιατι αυτη την βδομαδα τα χουνε προσφορα!!)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 8 of 54 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 18:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 18:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •