Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 15 of 54 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 421 to 450 of 1591
  1. #421
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Γιαουρτι,φραουλιτες,fluff και ζελε μονο.Και τα μεγαλα λογια για νουτελα πισω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #422
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,25/04/2016

    Υπνος 8 ωρες χορταστικος,πρωινη ζυγιση,85.1 και μεσος ορος 84.94 οποτε ειμαστε και κατω 200γρ απ την προηγουμενη!

    Macros απ την βδομαδα αυτη και επειτα και θα δουμε πως θα παει 460 carbs/260 prot/50-52 fat και φευγω για προπονηση δυναμης Ποδιων!

    Υ.Γ.1:πηγα και ξεμπερδεψα με το @$# το κτηματολογιο

    Υ.Γ.2:φυσικα περασα απο Lidl.για την ΒΒQ Brava ισχυει οτι ειπα.πρωτο συστατικα ζαχαρη και καμια 30γρ στα 100 οποτε διαβητης 2 με την μια!

    Υ.Γ.3:@Lab δεν σε ξεχασα,τα ελληνικα ειναι στον δρομο μου για το γυμναστηριο απλα να ξερεις ειναι συνοικιακο μαγαζι που πηρε προσφατα το brand name oποτε μπορει να χρειαστει να πας να τσεκαρεις αν δεν βρω!

    Υ.Γ.4:Η καλη μερα οπως λεω απ το πρωινο φαινεται με fluff αυτη την φορα με αρωμα λεμονι!γενικα μ αρεσει ο συνδυασμος κακαο με εσπεροειδη(@Elena ισως δοκιμασεις και λιγο στημενο η και με κομματια grapefruit που σ αρεσει να μας πεις!).H πρωιναρα μου σημερα αρχιζοντας απο εκει που ειναι το κουταλι,πας μετα δεξια,πανω,αριστερα,ξανα αριστερα(πινεις το τσαι) και μιση ωρα πριν την προπονηση ξαναπας δεξια στον καφε με τα 7γρ ness!Καλη δυναμη και τα λεμε μετα!!ΒΟΟΜ!!

    -Ζελε,κιλο γιαουρτι,fluff και φραουλιτες μονο!!-
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #423
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Γιαούρτι και κλανιδι
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #424
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Το πλαστικό κουταλάκι μου θυμίζει φρουτόκρεμα! Χαχα!

    Να σε σοκάρω; δεν με τρελαίνει ο συνδυασμός κακάο/σοκολάτας με εσπεριδοειδή. Προτιμώ τον αλάνθαστο συνδυασμό σοκολάτα-μπανάνα ας πούμε. Αχ αχ...

  5. #425
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Το πλαστικό κουταλάκι μου θυμίζει φρουτόκρεμα! Χαχα!

    Να σε σοκάρω; δεν με τρελαίνει ο συνδυασμός κακάο/σοκολάτας με εσπεριδοειδή. Προτιμώ τον αλάνθαστο συνδυασμό σοκολάτα-μπανάνα ας πούμε. Αχ αχ...
    ευτυχως καποιος το ειπε επιτελους.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  6. #426
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Γιαούρτι και κλανιδι
    Αυτό μου θύμισε το κλασσικό "milko και ζαμπονοτυρόπιτα" χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  7. #427
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Γιαούρτι και κλανιδι
    Ανοιξα νεο παραθυρο να ξεμυρισει το thread μ αυτα που λες!!

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Το πλαστικό κουταλάκι μου θυμίζει φρουτόκρεμα! Χαχα!

    Να σε σοκάρω; δεν με τρελαίνει ο συνδυασμός κακάο/σοκολάτας με εσπεριδοειδή. Προτιμώ τον αλάνθαστο συνδυασμό σοκολάτα-μπανάνα ας πούμε. Αχ αχ...
    Δεν με σοκαρεις απλα επειδη η συσκευασια του Lidl αναμεσα στις γευσεις με ρουμι και βανιλια βουτυρο εχει και λεμονι και πορτοκαλι ειναι ο καλυτερος τροπος που βρηκα να καταναλωθουν και αυτες!Οι καλυτερες αποπειρες που εχω κανει με το κακαο εινια το μεταπροπονητικο που παταω την μπανανα και προσθετω καυτο νερο και το πολτοπιω,το μοιραζω σε δυο μπολ και μετα ριχνω τα υλικα και γινεται μπουκια και συγχωριο!μετα απ αυτο μ αρεσει πολυ οταν βαζω φουντουκι flavour drops η μπανανα ενω απ του lidl η βανιλια βουτυρο παει πολυ!

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Αυτό μου θύμισε το κλασσικό "milko και ζαμπονοτυρόπιτα" χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Οσο πας προς τον βορρα,ειναι αξια ανεκτιμητη ο συνδυασμος αυτος!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #428
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Kουραστικη μερα,πριν καμια ωρα γυρισα και ετσι τα γευματα θα πανε λιγο πισω οποτε αυριο η ζυγαρια θα κανει παρτυ!Περα απ τα personal πηγα και σε εναν απ τους πιο παλιους μου φιλους και κολλητους και του πηγα το TRX που του πηρα δωρο.και επειδη δεν το χει με την γυμναστικη περαν κατι απλων ασκησεων,επρεπε να τον καθοδηγησω στα κινητικα μοντελα(να ναι καλα το ft coach).Παμε λοιπον στα της προπονησεως

    Lowe Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας-Διατασεις/Γεφυρες γλουτων/Ραχιαοι

    1)Deadlifts:130x6x2/140x5

    2)Single Leg Seated Curls:40x8x3

    3)Rear Foot Elevated Split Squat:22.5x6/25x6/30x5

    4)Leg Press:150x5/160x5/170x5

    5)Standing Calve Raises+Cable Crunches:100x6+100x8 x 4

    6)Seated Calve Raises:75x12/80x10x2

    7)Kneel Raises:17.5x8x4

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ειχα καιρο να κανω ολοκληρωτικα προπονηση για Δυναμη γι αυτο και τα σετ βγηκανε οπως βγηκανε

    2)Αποφασισα να κανω κανονικα Deadlifts αλλα μια ο προπονητης που με κοιτουσε μην αφηνω την μπαρα με δυναμη,μια το καλυτερα να προσεχουμε για να εχουμε το πηγα χαλαρα στις 5-6 επαναληψεις και καμια μα καμια απολυτως ενοχληση στην οσφυικη και με ευλαβια στην τεχνικη

    Διατροφη

    1)Τα ειπα πιο νωρις!!

    Αυριο,Upper Body Δυναμη και ο Θεος,Spotter!!BOOM!!

    Mε αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #429
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη,26/04/2016

    Υπνος 7 ωρες το πολυ και ανησυχος,πρωινη ζυγιση 85.4(αναμενομενο) πρωιναρα και μετα Lidl+personal+προπονηση!

    Upper Body

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας-Διατασεις

    1)Declined Barbell Bench Press:105x5/110x5/115x4(E ρε το fluff κανει δουλεια!)

    2)Dips:+25x10x3

    3)Hammer Seated Row:65x8/75x6/80x5

    4)Dumbell Row:25x12/30x10x2

    5)Facepulls:50x10-9/55x7

    6)Dumbell Curls:17.5x8x2/20x7

    7)Skullcrushers:37.5x12/42.5x8x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ενω η προπονηση αρχισε με πονοκεφαλο,περασε και πηγε πολυ δυνατα και ωραια!Το απογεμα ειναι ωρα για αεροβια διαλειμματικη!

    Πρωινο physique check και......με λεγανε στο σπιτι να μην παιζω με το φαγητο μου και εγω τους ειπα ειναι το μεταπροπονητικο μου!

    Υ.Γ.@Lab ειχε μονο dijon και mild.σε το πα συνοικιακο τι να περιμενεις..μασουτης 2.35 την French's τωρα που μπορεις!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #430
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    French's εχω ακομα Μητσο.Σημερα πηρα για αλλαγη τη mild της brava που την ειχα δοκιμασει παλαιοτερα και μ αρεσε πολυ.Thanks για την ενημερωση παντως.Αν και Μασουτη στην Αθηνα δεν εχουμε

  11. #431
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    French's εχω ακομα Μητσο.Σημερα πηρα για αλλαγη τη mild της brava που την ειχα δοκιμασει παλαιοτερα και μ αρεσε πολυ.Thanks για την ενημερωση παντως.Αν και Μασουτη στην Αθηνα δεν εχουμε
    Ειδαι BRAVA νομιζω 900γρ στο Lidl μe 2.79!Tρεχααα!!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #432
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    To μυστικο του Batman ειναι στο shake του!!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  13. #433
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Ειδαι BRAVA νομιζω 900γρ στο Lidl μe 2.79!Tρεχααα!!!
    Ειναι απιστευτη,εαν δεν την εχεις παρει δοκιμασε τη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.Εφυγα,thanks Δημητρη

  14. #434
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ελπιζω να χεις χωρο στο ψυγειο γιατι εισαι σαν ρουκετα!Καλα macros εχει,μπορει να παρω!και οι κρεμες βαλσαμικο δεν ειναι κακες που εχει.Tilapia δεν ματαειδα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #435
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Καθολου ασχημο.Μετεφρασα και την συνθεση και ουσιαστικα εχει νερο,ξιδι,αλατι,πιπεριες,παπρικα και συντηρητικα. την αλλη βδομαδα θα αδειασουν ραφια!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  16. #436
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Το λοιπον, Ημερολογιο Δεσμωτη,17/04/2016

    Υπνος καλος,ξυπνημα αισχος(αν δεν μπορω κατι ειναι η ηλεκτρικη σκουπα πρωινιατικα).Πρωινη ζυγιση 85,4,πρωιναρα,Lidl,χωραφι και μετα Personal και γυμναστηριο.Αναεροβια διαλειμματικη σημερα το προγραμμα με 8 σετ περιπου 30"/90" και 5 λεπτα ζεσταμα στην αρχη.Χθες ειχε Αεροβια διαλλειματικη με 4 σετακια 2.5'/2.5' και 5 και 5 λεπτα ζεσταμα και αποθεραπεια.Αυριο το προγραμμα εχει Πλατυ/Ωμους και αεροβια μετριας εντασης 35-40' το βραδυ!Και οπως λεω ο Θεος spotter!!

    Mε αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #437
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ζελε,γιαουρτι και fluff μονο.BOOM!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #438
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη,28/04/2016

    Υπνος 7 ωρος και (Ελληνιδα Μαμα ρε σεις)ανεβηκε στο πανω διαμερισμα που μενω με τον αδελφο,ανοιξε με τα κλειδια του αδελφου και με ξυπνησε στην προσπαθεια της να μου βγαλει την κουβερτα για να την πλυνει στις 5 το πρωι!Δηλαδη που να το πω!επεσα για 2 ωρες ακομη και μετα πρωινη ζυγιση 85.4,πρωιναρα και lidl και μετα Personal με μια εκπληξη απ τον ασκουμενο μου που μ εκανε και ενιωσα ενα με το πατωμα.Περαν τον οσων βλεπει πανω του απο αλλαγες,εκανε προσφατα και εξετασεις και βγηκανε πολυ καλυτερες σε καποια σημεια που επρεπε να προσεξει και μου φερε δωρο ενα παγωτο!επιστροφη σπιτι και μετα προπονηση Π-lat Ωμοι!

    Πλατη/Ωμοι

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας-Διατασεις

    1)Close Grip Seated Cable Row:80x6/85x5x2

    2)Under Grip Single Arm Lat Machine VS Lat Pulldowns(Front):35 VS 45 X 12 X 3

    3)Dumbell Shrugs:30x13x3

    4)OHP:40x10/45x8x2

    5)Bend Over Rear Cable Raises:7.5x12/10x2

    6)Facepulls:35x12/40x12x2

    7)Side Lateral Raises:7.5x12x3

    Aποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις


    1)Πολυ ωραια προπονηση και διαθεση και χαρουμενος που ανεβηκε το OHP

    2)Το απογεμα αεροβια μετριας εντασης με το βιβλιαρακι ετσι γιατι ερχονται και εξετασεις

    Διατροφη

    1)Μιας και το ρυζι το χα ηδη βρασμενο και κοβω φλεβα για ρυζι+whey(ειδικα με την μαλτιζερς εισαι σε αλλο επιπεδο!),και μιας και ηθελα με το που γυριζα να φαω το παγωτο που ειναι κυριως υδατανθρακες ινες και πρωτεινες και μιας και αυτο που και να μν φαω οκ δεν εγινε και τιποτα ειναι η μπανανα,την εβγαλα,εβαλα παγωτο στην θεση της και το φαγα.τοσο απλα τοσο ανετα.Καποιοι θα πουνε για cheat(ο χριστος και η παναγια) καποιοι για οτι να ναι γευμα,εγω το λεω ΦΑΓΗΤΟ!Μονο να σε αναβολισει μπορει και οταν το τρως εξυπνα ουτε cheat ουτε αναλογοι χαρακτηρισμοι χρειαζονται.μπορει το βραδυ που θα γυρισω να φαω λιγοτερη πατατα και κοτοπουλο και να βαλω αλλο τοσο η και το υπολοιπο.στο τελος της μερας ειμαι στον στοχο,εχω ευχαριστηθει γευμα και εχω παρει τα μακροθρεπτικα που ηθελα.Ενας ανθρωπος πρεπει να χει στο μυαλο του το Ευ Ζην.Ενας ικανοποιημενος απ τον τροπο ζωης του ανθρωπος ειναι ενας αποδοτικος πρωτα ανθρωπος και συνεπακολουθα και ασκουμενος!

    Αντε και λιγο πρωινο physique check και μια φωτο απ το δωρο :)

    Υ.Γ.:Νομιζω ο γλουτος με τις γεφυρες και τα καλημερισματα εχει παρει τα πανω του!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #439
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Kαιιιι μολις καταφερω να κατσω απ το πρωι!Ποδηλατο μετριας εντασης 43 λεπτα και τελειωσα και ενα κεφαλαια απ την υλη!γευμα και τωρα κοκα κολλα και λιγη δουλεια με την πτυχιακη!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #440
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Δε θα `θελα εδώ Θεός να επέμβει
    και ας ξέρω, φως μου, πως τυφλά τον υπακούς
    Σκυφτός εγώ, γονατιστός, θα του ζητούσα
    να μην επέμβει στους θολούς σου δισταγμούς


    <span style="color: rgb(13, 114, 165); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; background-color: rgb(243, 247, 254);">
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #441
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη,29/04/2016

    Υπνος χορταστικος οπως και το παγωτο,πρωινη ζυγιση στα 85.1(το παγωτο μας κατεβασε απο χθες χαχ) και αφου εβρεχε(ναααααιιιι γλυτωσαμε καποια ποτισματα και το καλυτερο?εβρεχε και στην Εδεσσα αρα γλυτωσαμε και απο τα χωραφια εκει!!).Πρωιναρα(πολλοι που μ εχουν στο fb ξερουν γιατι ο υπερθετικος!!) και Lidl(ο τρελος χαμος.με το ρολοι 47 λεπτα περιμενοντας στην ουρα για το ταμειο και ειμαι απ αυτους τους παραξενους που δεν παιρνουν καλαθι αλλα τα κρατανε στο χερι!).Πισω στην βαση και φυγαμε για ποδια!

    Lower Body

    Zεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας-Διατασεις

    1)Εμπροστοκαθισματα!:90x5x2/95x5

    2)Eμπρος καλο μου ποδι-ποδι κανε εκταση γονατου!:15x12-10-9

    3)Πολλες πολλες καλημερες!! vs Ραχιαιοι-αιοι-αιοι:60 vs +10 x 12 x 3

    4)Μονοκωλικα πισωχτυπηματα! vs Γεφυρες Ριο-Αντιριο :30x12x3

    5)Γαμποσηκωματα να δω αν το αλακτηριο στην παραλια εχει ατομο vs γονατοσηκωματα : 95 vs +12.5 x 6 vs 12 x 4

    6)Γαμποσηκωματα καλπαζοντας πανω στον ντορι vs προσκυνηματα λογω των ημερων :70 vs 90 x 12 x 3

    Aποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)πολυ καλη προπονηση παρα την βροχη και την μουντιλα.μια επαναληψη εδω λιγα κιλα παραπανω εκει και επειδη η ουρα στο Λιντλ ηταν μεγαλη εγινε της Παναγιας το superδισετ!

    Διατροφη

    1)Παγωτακι μεταπροπονητικα και αλλη μια μεριδα απ το περιπου λιτρο για αυριο εκτος αν το βαλω σε κανενα αλλο γευμα.ειδομεν!

    2)σκεφτομαι να κανω κατι αλλαγουλες
    Α.Οσοι πατε και ψωνιζεται απο μαγαζια με μπαχαρικα,λεμονοπιπερο.και γαμω
    Β.Σαν το μαρουλι τυπου Γαλλιας δεν εχει σε συνδυασμο με dressing μουσταρδα+βαλσαμικο+hot sauce αλλα και το κανονικο μαρουλι παει πολυ
    Γ.Επειδη η αλμυρη βρωμη το πρωι με το ντοματακι και τον βασιλικο παει πολυ προς το κοκκινιστο,του λειπει το κρεας.οποτε το πρωι θα βαλω ενα αυγο και αντι για ασπραδια κοτοπουλακι.χαμος λεμε
    Δ.Στο γευμα με την πατατα,επειδη αν δεν εισαι γλυκοπατατα και αμα δεν εχω χρονο να σε κανω πατατακια να σε dipαρω σε μουσταρδα η τζατζικι,δεν λεει θα μειωσω την πατατα να την βαλω στην κοτοσαλατα,θα μειωσω και το κοτοπουλο και θα βαλω ρυζι+whey και το γιαουρτι ως εχει.μιλαμε χαμουλης
    Ε.Τα macros ως εχουν δεν αλαζει κατι.τον υδατανθρακα τον πηγα 460 και ειναι μια χαρα και ετσι εχομεν και λεμεν 460/260/50.Δεν υπολογιζω το guar gum που ειναι φυτικες ινες ουσιαστικα αλλα επειδη ειναι φυτικες ινες μην απορισεις μετα αν νιωσεις φουσκωμα η πονο στην κοιλια.Αμα ειναι να το κανεις καντο εξυπνα.μην με τρως σαλατικο με το κουταλι και εχεις το guar gum στον θεο!Καντο εξυπνα ;)

    Ταυτα ειπον,τωρα αρχιζουν τα ωραια που εχει ξεκουραση και φαγητο και ισως παω Επιταφιο να κανω low intensity cardio για active recovery!Αυριο ανοιγω το γυμναστηριο και στηθοχερουκλες αφου στρωσω τον παγκο στην λαικη(σε παρακαλω αυριο μην βρεχεις.κανε ενα διαλειμα για kit kat)

    Με αγαπη για την σωματοδομηση,Δεσμωτης

    Υ.Γ και μια φωτο απ το μεταπροπονητικο
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #442
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Παίζαν και μ' έχαναν οι μοίρες
    Κι ήρθες μακριά τους και με πήρες


    Last edited by Δεσμώτης; 30-04-16 at 10:36.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #443
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη,30/04/2016

    Υπνος λιγος οπως καθε Σαββατο(καθε χαραμα Σαββατου,στο παζαρι ειμαι καπου,εν υπνηλια μου..τετοια μερα ξυπνουσα 10,ομως φιλε αφησε τα,πλεον βγαινω να πουλησω την μηλεία μου(ναι μηλεια.οπως ξυλεια αλεια και δεν συμαζευεται!!).Πρωινο,αλλαγη βαρδιας και ανοιγμα γυμναστηριο απο με!

    Στηθος/Χερια

    Ζεσταμα:Foam Rolling/Corrective Exercise/Ασκησεις Κινητικοτητας-Διατασεις

    1)Inclined Barbell Bench Press:100x5-3x2

    2)Flat Dumbell Bench Press:30x12/35x10-8

    3)Inclined Seated Cable Flyes:17.5x12x2

    4)Declined Barbell Bench Press:60x12/65x10x2

    5)Standing Curved Bar Curls:32.5x11-10-8

    6)Seated Dumbell Curls:10x10x3

    7)Concentration Curls:12.5x12x2

    8)Skullcrushers:37.5x11-10-8

    9)"V" Pushdowns:80x8/70x10/60x12

    10)Cable Kickbacks:10x12x2

    Αποθεραπεια:Διατασεις

    Παρατηρησεις

    1)Ωραια προπονηση αν και στην ασκηση δυναμης δεν υπηρχε προοδος και ηταν φυσιολογικο γιατι την προηγουμενη φορα δεν προλαβα να την κανω με το πρωτοκολο δυναμης και την εκανα υπερτροφια κι αυτην.σημαντικο ωστοσο οτι οτι επαναληψεις βγηκανε,βγηκανε με τεχνικη(χωρις υπερεκταση οσφυικης και δεν συμαζευεται

    2)Πολυ χαρουμενος που στο Corrective κανω πλεον wall slides με ποδια στον τοιχο και χωρις υπερεκταση και χερια κολλημενα στον τοιχο!

    Διατροφη


    1)Τετοιες μερες δεν ζυγιζομαι γιατι ξερω πως θα δειξει περισσοτερο μιας και κοιμηθηκα ελαχιστα.Επισης περιμενω η επομενη ζυγιση και αυτη αν ζυγιζομουν να ηταν ψηλα.κι αυτο γιατι 3 μερες τωρα δεν τρωω μπανανα και χθες ουτε πατατα οποτε το καλιο που παιρνω μειωθηκε αλλα κτρατησα το νατριο το ιδιο οποτε λογικα να χω αλλαγες στην ζυγιση αλλα αναμενομενο και καθολου δεν θα με παραξενευσει

    2)μεταπροπονητικο wheyρυζογαλο,fluff και παγωτο BOOM!

    3)Στο πρωινο το αυγο με το κοτοπουλο στην αλμυρη βρωμη με τα μπαχαρικα το τοματακι το βασιλικο και το λεμονοπιπερο=και γαμω

    Φωτογραφικο υλικο απ τα σημερινα και παμε για ξεκουραση και πτυχιακη εργασια!BOOM!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση και Καλο μας Πασχα,Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  24. #444
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    "T'αστρο που βγαινει την αυγη και το φεγγαρι μονο
    Αυτα τα δυο γνωριζουνε τον εδικο μου πονο"

    Μια υπεροχη εκτελεση του τραγουδιου Αμανες της Αυγης

    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #445
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Μια παρατήρηση για τις φωτο.Σε κάθε δημοσίευση εχω την αίσθηση οτι το στήθος ειναι ολο και πιο γεμάτο σε σχέση με παλαιότερες δημοσιεύσεις σου,που ηταν λίγο πιο πισω απο τα υπόλοιπα.Μπραβο Μητσαρα.

  26. #446
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Μια παρατήρηση για τις φωτο.Σε κάθε δημοσίευση εχω την αίσθηση οτι το στήθος ειναι ολο και πιο γεμάτο σε σχέση με παλαιότερες δημοσιεύσεις σου,που ηταν λίγο πιο πισω απο τα υπόλοιπα.Μπραβο Μητσαρα.
    Μα είδες τι κάνει το fluff? Γεμίζει!

    Μπράβο βρε Μήτσο, δώσε! Και όταν οι άλλοι ακόμα θα σπέρνουν, εσύ θα θερίζεις! Γερός να είσαι να προχωράς!

  27. #447
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Μα είδες τι κάνει το fluff? Γεμίζει!

    Μπράβο βρε Μήτσο, δώσε! Και όταν οι άλλοι ακόμα θα σπέρνουν, εσύ θα θερίζεις! Γερός να είσαι να προχωράς!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ το fluff .Πεθανα

    Κ εγω που πιστεύα οτι ηταν η γλυκοπατάτα σε dip τζατζικιου και η βρώμη με ντοματίνια και βασιλικό ..!

  28. #448
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Να σαι καλα Lab και πολυχρονος!Γλυκοπατατα με κανελα και στεβια και rum flavoring.το τζατζικι και μαλιστα dip edition για τα σπιτικα πατατακια!Zele,fluff κι ενα κιλο γιαουρτι πονο/μονο!
    Ελενα:σ ευχαριστω πολυ και αυτο για το γερός η ηξερες κατι γι αυτο που θα πω η με ματιασες παναθεμα σε!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #449
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη,02/05/2016

    Χθεσινη ζυγιση στα 84.8 και σημερινη 85.5.Προχθεσινος υπνος:και γαμω.9 ωρες σερι.Χθεσινος υπνος:(γαμω-το).6 ωρες και φανηκε και στην ζυγιση.Χθες δεν καναμε κατι το ιδιαιτερο.κρεας με ρυζι στον φουρνο και εγω τα δικα μου.προτιμησα να ξοδεψω στο να παρω μερικες γλυκοπατατες που μεθαυριο εχει προσφορα παρα σε κατι αλλο της μερας.Επιλογες που προτιμαμε και οχι κολλημενα εθιμα που "πρεπει" να τιμαμε αν με ρωτατε αλλα ο καθενας κανει αυτο που αγαπα και προτιμα!

    Προπονηση Ποδιων,,,ηταν να γινει σημερα.Εκανα το ζεσταμα μου κανονικα οπως καθε φορα και τα 5 warm up sets πριν το πρωτο working set αλλα ενω η προθερμανση πηγε μια χαρα και τα warm-up στο DL εγιναν με πολυ καλη τεχνικη,στην πρωτη επαναληψη του working set ενιωσα ενα τραβηγμα.Εδω εχεις 4 επιλογες
    1)Το παιζεις παλικαρας και λες ελα ενταξει δεν εγινε κατι παμε να δωσουμε πονο και....κανεις πλουσιο τον γιατρο και πιθανον τον χειρουργο η τον φυσιοθεραπευτη

    2)Το παιζεις βλακωδως επιφυλακτικος και λες οκ θα κανω μηχανηματα που θα χω την μεση ασφαλη και....μπορει να μη νιωσεις και πολλα οσο εισαι ακομη ζεστος αλλα μετα τα νιωθεις ολα

    3)Το παιζεις απολυτος και λες αφηνω τα παντα ολα και παω σπιτι το οποιο ναι δεν ειναι και ασχημο αλλα για μενα οχι το καλυτερο

    4)Το παιζεις οπως το επαιξα.αφησα μπαρα,ξαπλωσα στο στρωμα των κοιλιακων,εκανα foam rolling στην περιοχη για να χω καλυτερη αιματωση και μετα πηγα στο ποδηλατο με την υποβοηθηση στην πλατη για να την εχω διασφαλισμενη και εκανα λιγη ωρα αεροβιο σε ενταση τοσο οσο να μην επιβαρυνεται η οσφυικη.τελειωσα και γυρισα σπιτι να ξεκουραστω.αν αυριο ειμαι καλα θα κανω μια full body προπονηση deload(και ηθελα να την αφησω για την βδομαδα των εξετασεων αλλα τι να κανομεν) με seated κυριως ασκησεις και οσο για τα ποδια leg extension kai seated curls.τεταρτη εχω οφφ απ τα βαρη οποτε παλι ποδηλατο με καρεκλα και θα δουμε ως την πεμπτη.Α και σημερα αλλα και τις προσεχεις ημερες foam rolling στην περιοχη 2-3 φορες την μερα.

    Αυτα εκανα,αυτα αποφασισα και ετσι θα πραξω.ελπιζω να μην ειναι τιποτα.Αλλα ηθελα να ξερα...ποιος/ποια με καταραστηκε,με την μεση να τυρανιεμαι,ποιος/ποια με καταραστηκε gym να πηγαινω μα να μην προπονιεμαι!!!Anyway,θα δουμε πως θα παει!

    Οσο για το στηθος,Lab,σ ευχαριστω πολυ.κι εγω πιστευω πως παει καλα και εχει συμβαλει σ αυτο η περιοδικοτητα και η η προτεραιοτητα στην τεχνικη και στο απο που βγαινει καθε επαναληψη πανω απ οποιονδηποτε αλλον λογο!

    Αντε και μερικες φωτο απ το σημερινο Physique check μετα την τελευταια μεριδα παγωτου και μερικες στην κουζινα περιπτωση:εχεις ετοιμασει το πρωινο αλλα το ρυζι δεν εχει ετοιμαστει και δεν θες να σηκωνεσαι ενω τρως για να το ανακατευεις και να το κοιτας οποτε βγαζεις φωτο!την ωραπου θα κατσω να φαω δεν με σηκωνει ουτε σεισμος ουτε κουδουνια ουτε τηλεφωνα!BOOM!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση κι ας ηρθαν τα προπονητικογεραματα,μπαρμπα-Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #450
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Να σαι καλα Lab και πολυχρονος!Γλυκοπατατα με κανελα και στεβια και rum flavoring.το τζατζικι και μαλιστα dip edition για τα σπιτικα πατατακια!Zele,fluff κι ενα κιλο γιαουρτι πονο/μονο!
    Ελενα:σ ευχαριστω πολυ και αυτο για το γερός η ηξερες κατι γι αυτο που θα πω η με ματιασες παναθεμα σε!!
    Ευχαριστώ πολυ αγορινα,να σαι καλα.Rum flavoring το τσίμπησα κ εγω,έδεσε ωραια με το σιμιγδάλι το πρωί.


 
Page 15 of 54 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 18:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 18:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •