Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 48 of 54 FirstFirst ... 38444546474849505152 ... LastLast
Results 1,411 to 1,440 of 1591
  1. #1411
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κάνεις λάθος Ηλία με το bodybuilding. Καταλαβαίνω όμως οτι ετσι θέλετε να το δείτε, έται σας βολεύει, ετσι σας αρέσει, καιτο υποστηρίζω με τα 1000 αυτό!!!

    Όχι όμως να καταδικάζεται η εικόνα.

    Τώρα το χειμωνα λοιπόν πολλά γράφονται.

    Σαν θα ζεστάνει ο καιρός σιγά σιγά θα ξεχωρίσει ξανά η ήρα απ' το στάρι.

    Υ.Γ. Κι εγω που κανω "bodybuilding" Ηλία μου και την υγειά μου έχω και το σώμα μου βελτιώνω.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #1412
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Υ.Γ. Κι εγω που κανω "bodybuilding" Ηλία μου και την υγειά μου έχω και το σώμα μου βελτιώνω.
    Δεν είπα πουθενά το αντίθετο φίλε.

  3. #1413
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Και το σώμα σου δείχνει και ότι δεν έχει πάρει gh για παράδειγμα.
    Αλλά μη μου πεις ότι στο άθλημα του bodybuilding δεν είναι εργαλείο για αρκετούς.
    Εδώ μέχρι και οι μισοί holywood stars που βλέπει η Μαρία από τα Σούρμενα και θαυμάζει κάνουν τον κυκλάκο τους.
    Εννοείται πως εσύ ειδικά βελτιώνεις το σώμα σου και την υγεία σου, το ξέρω και πιστεύω ότι το ξέρουν οι περισσότεροι εδώ στο forum.
    Όπως όμως ξέρουν ότι το άθλημα του bodybuilding (που ΟΝΤΩΣ είναι ΜΟΝΟ το αποτέλεσμα, η εικόνα) τα έχει ΚΑΙ αυτά σε αρκετό βαθμό.

  4. #1414
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Αν και δε γράφω πια παρα σπανίως, μπαίνω και διαβάζω και τωρα θα ήθελα κι εγώ να καταθέσω την άποψη μου γιατί ειναι ενα θεμα που έχω σκεφτεί πολλάκις.

    Βλέπω γυμναστές με πολυ ωραία κορμιά, με όγκο, με γράμμωση, που δείχνουν τέλος πάντων να ασχολούνται πολυ και βλέπω και παιδιά πιο "πίσω" με χτυπητές αδυναμίες.
    Ο περισσότερος κόσμος ομως που απλά θέλει να γυμναστεί δεν ασχολείται με αυτά που κοιτάω εγώ και δε τον επηρεάζουν.
    Κι η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση... ο άλλος δε θα σε εμπνεύσει μονο με την εμφάνιση του αλλα με τη ψυχολογική στήριξη, το κίνητρο, και το να βλέπεις οτι υπό τις οδηγίες του έχεις αλλαγές. Αν βλέπω τον αλλο σίγουρο γι αυτά που λεει, με κάνει και νιώθω καλα και δε μ ενδιαφέρει αν έχει φουλ δικέφαλο ή ανοιχτές πλάτες.
    Δε θα πήγαινα σε κάποιον τελείως λαπά αλλα ουτε και θα έψαχνα τον τέλειο.
    Και καμία φορά η εικόνα δινει λάθος μηνύματα είτε θετικά είτε αρνητικά.

    Άλλωστε το οτι κάποιος εφάρμοσε χ πραγματα στο σωμα του και έπιασαν δε σημαίνει πως ξέρει να το κάνει και στους άλλους.

    Και εδώ έρχομαι να συμφωνήσω με το post του Ηλία, καθώς όπως προείπα υπάρχει διαχωρισμός σ αυτον που θέλει να κάνει bb -και ιςως να ψαχτεί και πλαγίως- και σ αυτον που απλά θέλει να κάνει ενδυνάμωση, cross training κλπ.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #1415
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Διαβάζω το topic από χτες, αρχικά έλεγα να μην ανακατευτώ μιας και δεν ασχολούμαι πλέον με όλο αυτό το αντικείμενο... Όμως νομίζω δεν υπάρχει λόγος να γίνεται τέτοια σφαγή.

    Το bbing είναι ευρεία έννοια, αφορά τη σωματοδόμηση. Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει πώς θα φτιάξει το ΔΙΚΟ ΤΟΥ σώμα, είτε αυτό έχει να κάνει με προπόνηση είτε με διατροφή, ακόμα και με το σε ποιον θα απευθυνθεί για βοήθεια. Το αποτέλεσμα είναι ανάλογο και της προσπάθειας και άλλων παραγόντων ξεχωριστών για το κάθε άτομο όπως είναι τα γονίδια και η προδιάθεση. Και δεν πιστεύω να διαφωνεί κανένας σε αυτό. Και αν έχουμε δει περιπτώσεις στρατιωτικής πειθαρχίας με φοβερά αποτελέσματα από τη μία και αποτελέσματα να αναρωτιέσαι από την άλλη. Όπως και περιπτώσεις iifym και άλλα τέτοια με σωματάρες ή σαν λαπάδες αντίστοιχα.

    Ο καθένας έχει δικαίωμα να δουλέψει το σώμα του όπως θέλει, αρκεί να μην προσπαθεί να το επιβάλει σαν μονόδρομο στους άλλους αλλά και να έχει επίγνωση πως δουλεύοντας με τον χ τρόπο, θα βγάλει το ψ αποτέλεσμα.

    Και κάτι τελευταίο γιατί το ξεχνάμε και προσωπικά είναι και ένας λόγος που με έχει απωθήσει από το χώρο: καλή η εικόνα, καλή η συμμετρία και τα τονισμένα μυικά σώματα. Άνθρωποι μπορούμε να είμαστε; Άνθρωποι όμως και όχι απλά ένα μάτσο μυς. Ούτε μια συζήτηση δεν μπορούμε να κάνουμε.

  6. #1416
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Ενα απο τα προβληματα που εχουμε ως ειδος ειναι οτι ειμαστε πολυ καλοι ομιλητες αλλα κακοι ακροατες.Εχουμε σκεφτει τι θα πουμε πριν καν ακουσουμε τι εχει να μας πει ο συνομιλητης.

    Εγω θεωρω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση.Ποτε δεν θα εμπιστευομουν να με φτασει καποιος σε αξιολογο επιπεδο εαν δεν εχει φτασει ο ιδιος,ειδικα σε ενα αθλημα οπως το μποντιμπιλντινγκ.Αντιθετως,δεν μπορω να αποκλεισω οτι καποιος μπορει να ειναι εξαιρετος επαγγελματιας ακομη και αν δεν εχει φτασει σε πολυ καλο επιπεδο.Η εικονα απο μονη της δεν αντικατοπτριζει τις γνωσεις ή και την αντιληψη.Οπως ειπε η Ελενα στην τελευταια της προταση,το συνολο των ατομων του χωρου ειναι ενα ματσο μυς τιποτα αλλο.Σταυρο πιστευω οτι αυτο το ξερεις κ εσυ,κανε μια βολτα στη Γλυφαδα ενα βραδυ,δες τα ''σωματα'' και τα αποτελεσματα τους και στη συνεχεια ξεκινησε μια κουβεντα μαζι τους για το μποντιμπιλντινγκ(τεχνικα ζητηματα).Θα εκπλαγεις με αυτα που θα ακουσεις(οχι με την εννοια που θα περιμενες ομως).Και τα συγκεκριμενα ατομα εχουν καταστρεψει αρκετα παιδια(πραγμα το οποιο επισης θα γνωριζεις πιθανοτατα).Η μιση Ελλαδα αυτοαποκαλειται personal trainer,κ αυτο γιατι πονταρουν ακριβως εκει,οτι ζουμε σε μια κοινωνια που στηριζεται εξ ολοκληρου στο φαινεσθαι.Σου λεει ο πιτσιρικας αφου αυτος ειναι ετσι κατι θα ξερει,κανει αυτα που πρεπει και ειναι ετσι.Ο πιτσιρικας ομως δεν ξερει οτι ο αλλος ειναι μεσα ολο το χρονο και ειναι ετσι,πιστευει οτι ειναι γιατι τρωει το κοτοπουλακι του και κανει την αεροβια του.Σιγουρα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις,μην παρεξηγηθω,μιλαω απλα για την γενικη ταση.

    Σιγουρα η εικονα ειναι το Α και το Ω ,καθως ειναι μια ενασχοληση,ενα αθλημα,ενας τροπος ζωης που στηριζεται ΚΑΘΑΡΑ στην εικονα,αλλα λειτουργει οπως το διαδικτυο.Ειναι ευθυνη σου να φιλτραρεις αυτο που λαμβανεις,γιατι στο τελος της ημερας οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος.

  7. #1417
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μερικά κομμάτια από αυτά που έχω ήδη γράψει, γιατί λέτε ότι "δεν μπορούμε να συζητήσουμε σαν άνθρωποι" ενώ μάλλον δεν διαβάσατε ή δεν διαβάσατε καλά κάποια post:

    "(ο γνώστης πτυχιούχος) προσπαθεί να χτυπήσει τον "ανταγωνισμό" λέγοντας: επειδή είμαι ένα χάλι μαύρο εγώ, είμαι καλός γιατί έχω 47 πτυχία, ενώ ο άλλος που έχει την εικόνα και με σβήνει από τον χάρτη και το σώμα του είναι παράδειγμα, ο τρόπος ζωής του είναι παράδειγμα, η προπόνησή του, η διατροφή του είναι παράδειγμα (και απόδειξη ταυτόχρονα), δεν έχει πτυχία άρα μην τον επιλέγετε."

    "Να λες όμως ότι δεν μετράει και η γνώση με την έννοια του καλβινιστικού γνωστη με την δήθεν επιστημοσύνη, το εξειδικευμένο λεξιλόγιο, την λεπτόμερή μα τόσο ανούσια επιμονή στους αριθμούς και την καρτεσιανή λογική."

    "Και τα γράφω εγώ που είμαι από το Studio One ιδιοκτησίας του πρωτοπόρου Γιώργου Ξηρού, της κινητής εγκυκλοπαίδειας Σταύρου Δεδούκου και των καθηγητών που ΟΝΤΩΣ έχουν 2 πτυχία και 4 μεταπτυχιακά. Γι' αυτό είναι και η καλύτερη Σχολή στην Ελλάδα."

    Και θα συμπληρώσω πατώντας σε αυτά που είπε ο Γιώργος και τα οποία υπερθεματίζω και συμφωνώ ότι χρειάζονται και τα δύο, ότι:

    Αρνούμαι να δεχτώ την δαιμονοποίηση της εικόνας. Απλά και κατανοητά.

    Τέλος επειδή πολλές φορές τελευταί βλέπω να γράφεται το "είμαστε και άνθρωποι", θα πω πως ακριβώς επειδή είμαστε άνθρωποι οφείλουμε την αναζήτηση του υψηλού, του ακροτέλευτου, του ωραίου και του αληθινού, σαν ελάχιστη αμοιβή της ανθρώπινης δυνατότητας και υπόστασης. Και όχι μόνο στο bodybuilding έτσι;! Αλλά και στο Πανεπιστήμιο, στην δουλειά, στους φίλους, παντού.

    Όπως είπε και μια ψυχή: "Όχι Γιώργο, πάνω απ' όλα είμαστε πρωταθλητές. Πρωταθλητές της ζωής"

    "Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων", ΚΑΙ στην γνώση, αλλά ΚΑΙ στην εικόνα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #1418
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Και κάτι τελευταίο γιατί το ξεχνάμε και προσωπικά είναι και ένας λόγος που με έχει απωθήσει από το χώρο: καλή η εικόνα, καλή η συμμετρία και τα τονισμένα μυικά σώματα.
    Αλήθεια;! Εσύ ήθελες να παίξεις, είχες βάλει και φωτογραφίες προόδου με σκοπό να βελτιώσεις και σημεία (πίσω μοίρα αν θυμάμαι καλά)...

    Τέσπα, το topic του Δημήτρη το έχω κάνει σαν τον κώλο της μαϊμούς.

    Δέσμω, πες μου αν θες να το καθαρίσω να γράφεις απρόσκοπτα και αδιάσπαστα το ημερολόγιό σου, και τα υπόλοιπα post είτε να τα μεταφέρω είτε να τα διαγράψω!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #1419
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εγώ θα μιλήσω ως άνθρωπος που έχει προπονήτρια! Λοιπόν ότι ΜΑ ότι και να λέτε στην αρχή θα δείτε/ουμε την εικόνα του άλλου και μετα το πόσες γνώσεις και τη πόση ψυχολογική βοήθεια θα μπορεσει να δώσει! Μη μου πείτε πως θα λέγατε έναν πέρσοναλ με το σκεπτικό -"αααα ωραία κοιλιά ο πέρσοναλ κάτσε να τον διαλλέξω"!!!
    Ο σωστός πέρσοναλ δεν θα φανει μονο από το σώμα του βεβαια....αλλά από πολλά...επίσης όχι από πολύπλοκες λέξεις και ωρολογιες. Ο αθλούμενος θέλει απλά πράγματα και πρακτικά ωστε να μη το παρατήσει.
    Ο καθένας κάνει ότι καλύτερο μπορεί για το σώμα του. Θέλει το καλύτερο ή το μέτριο πέρνει και διαλλέγει.
    Επίσης παιδιά συγνώμη αλλά σταματηστε αυτό με τον ψυχαναγκασμό! Δηλ άμα έχω μια πίτσα και μια μερίδα, μπρόκολο με πατατα και κότα και λέω όχι στις λιχουδιές ειμαι ψυχαναγκαστική και άλλοι που τρωνε πιάνουν το νοημα της ζωης? Ωραία ας πάρω εγώ το καλύτερο καύσιμο για το σώμα μου και άς πάσχω από διατροφικό ψυχαναγκασμόΤο Καλοκαίρι έρχεται και θα αρχίσουν...τα ααααα ας ξανα πιάσω τη διατροφή.
    Ναι δυστυχώς στο Ββιλδινγ αυτό το αντικείμενο το διαλλέγουν πολλά μα πάρα πολλά άτομα με διάφορα θέματα δυστηχώς και δυστηχως ο Λάμπρος έχει δίκιο αλλά εμενα δεν με απωθούν αυτα τα άτομα ωστε να σταματησω το άθλημα γιατί δεν ειναι μονο αυτό που θέλεται να νομίζεται πως είναι.
    Last edited by anna_lou; 19-01-17 at 11:46.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  10. #1420
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Απλα ειμαστε ολοι διαφορετικοί και βλέπουμε ολοι διαφορετικά το ίδιο θεμα. Επισης ειμαστε και ισχυρογνώμονες (και καλα κάνουμε ) και προσπαθούμε να το υποστηρίξουμε , δεν το βλεπω σαν σφαγή αλλα απλα σαν μια συζήτηση.
    Για μένα προσωπικά ισχύει το πόστ του Κώστα , υπαρχουν τόσοι διαφορετικοί περσοναλ και κοατςινγ εκει εξω ειτε ονλινε ειτε οχι και στην τελική δεν ξέρουμε τι ειναι ποιος. Οποτε το μονο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να ψαχτούμε. Ουτε η εικόνα απο μονη της ουτε τα πτυχία απο μόνα τους κάνουν το καλο επαγγελματία. Ολα παίζουν τον ρόλο τους. Γιατι για να πάρει κανεις πτυχίο περσοναλ πια δεν ειναι και αστροφυσική και αμα εχει και ενα καλο σωμα τσουπ έπιασε πελατεία.

    Ψαχνειτε που θα δώσετε τα λεφτα σας και μια βασίζεστε μονο σε ενα πράγμα αλλα σαν σύνολο.


    Gesendet von iPad mit Tapatalk
    Obese To Fit

  11. #1421
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ειμαι και θα ειμαι παντα υπερ του διαλογου, ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω!Και μιας και στο log μου δεν υπαρχει το "off topic", μπορειτε ολοι σας, να πειτε τις αποψεις σας με τον τροπο που σας αρεσει. Οπως ειπα και πανω εδω επιτρεπονται ολες οι προσθηκες και απαγορευονται οι αφαιρεσεις.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #1422
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Αλήθεια;! Εσύ ήθελες να παίξεις, είχες βάλει και φωτογραφίες προόδου με σκοπό να βελτιώσεις και σημεία (πίσω μοίρα αν θυμάμαι καλά)...

    Τέσπα, το topic του Δημήτρη το έχω κάνει σαν τον κώλο της μαϊμούς.

    Δέσμω, πες μου αν θες να το καθαρίσω να γράφεις απρόσκοπτα και αδιάσπαστα το ημερολόγιό σου, και τα υπόλοιπα post είτε να τα μεταφέρω είτε να τα διαγράψω!!!
    Φυσικά και θέλω να βελτιωθώ και φυσικά και με ενδιαφέρει να έχω μια καλύτερη εικόνα. Και θα δω και θα θαυμάσω όσους αυτό το κάνουν πράξη. Δεν υποτιμάω την προσπάθεια και το αποτέλεσμα κανενός. Αν είδες έγραψα ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πρέπει να έχει συναίσθηση ότι οι χ επιλογές φέρνουν το ψ αποτέλεσμα. Θες να σου πω κάτι; Δεν ξέρω την τύφλα μου. Όσα έχω μάθει, τα έχω μάθει από το φόρουμ και από τα άτομα εδώ. Δεν είμαι αχάριστη ούτε θέλω να το παίξω έξυπνη. Δεν ήρθα να τσακωθώ με κανέναν και καταλαβαίνω πολύ καλά σε τι αναφέρεσαι και δεν θέλω να το συνεχίσω, πραγματικά.

    Τα πράγματα είναι απλά: κάνεις το χ, πετυχαίνεις το ψ. Υπάρχει το σίγουρο, το δοκιμασμένο, υπάρχουν και αυτοί που με την εικόνα και τη στάση τους το στηρίζουν και χίλια μπράβο τους. Όλα όμως είναι σχετικά. Εγώ αυτό ήθελα να υπερασπιστώ. Από εμένα αυτό ήταν το τελευταίο σχόλιο.

  13. #1423
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ursus: Περιεγραψες αυτο που αναφερα: Το αν καποιος ειναι μετριος,καλος η κακος προπονητης δεν εχει να κανει μονο με το ενα η μονο με το αλλο. Υπαρχει η εμφανιση, που σιγουρα συμμετεχει και στο να σε "τραβηξει" καποιος και οπως αναφερα ειναι ενα επαγγελμα που ο προπονητης πρεπει να χει μια ευπρεπη εμφανιση που συμβαδιζει αν θες την προσωπικη μου αποψη με αυτο που ονομαζω επαγγελματισμο.Υπαρχει η γνωση, που ειναι απαραιτητη και δεν πρεπει να περιοριζεται σε προσωπικες παρατηρησεις και "δοκιμασμενα πανω μου" μονοπατια(αυτος ειναι και ο λογος που στο αρχικο ποστ εκανα εκτενει αναφορα σ οτι αφορα τα ατομα που μαζι μ ενα προγραμμα γυμναστικης η αυτο καθ αυτο προσφερουν επι αμοιβης διατροφολογια και στο ποσο σημαντικο ειναι καποιος να χει σπουδασει το αντικειμενο για το οποιο χρηματιζεται με τις υπηρεσιες που προσφερει. Υπαρχει η εμπειρια, η οποια ειναι αναποσπαστο κομματι. Ειναι σαν τις ερευνες: τις εχεις τρεξει σε ποντικια αλλα σε ανθρωπο? Οποτε η ατομικη εμπειρια που εχει καποιος απ τον εαυτο του, η εμφανιση του και η γνωση του δεν θα καθορισουν αποκλειστικα το αν ειναι καλος, μετριος η κακος. Τελος, υπαρχει και το κινητρο, η εμπνευση κατι που μπορει να στο μεταδοση ο αλλος με την προσωπικοτητα του, τον τροπο που θα σε γυμνασει η ακομη και μονο με την εμφανιση του.

    Απο κει και περα, σ αυτα να προσθεσω κατι που ανεφερε ο Γιωργος, και πολυ σωστα το ανεφερε, οτι οταν καποιος θα κανει μια προσπαθεια για το "σανιδι" θα αισθανθει πιο σιγουρος και ειναι πιο πιθανο να εμπιστευτει καποιον που εχει κατακτησει αυτο που ο ιδιος αναζητα. Το μονο που θα προσθεσω σ αυτην την παραμετρο, με το σκεπτικο ομως οτι ενας επαγγελματιας πχ του Bodybuilding μπορει αν γυμνασει και καποιον ο οποιος δεν θα κατεβει σε αγωνα αναγκαστικα, ειναι οτι ακομη και αν δειξει και δωσει στον ασκουμενο του την περπατημενη η τις γνωσεις που εχει η την εμπειρια που εχει, το κινητρο ειναι κατι που ατομικα το αντιλμβανεται καποιος και το μεταδιδει καποιος αλλος. Για καποιον μπορει να ναι εκεινη η στιγμη στην σκηνη. Για καποιον αλλο μπορει να ειναι ο ιδιος ο προπονητης γιατι μπορει να ναι προτυπο και για καποιον μπορει να ειναι ο τροπος του προπονητη και ποσο θα τον νιωσει κοντα του κατι που δεν μπορει να στο διασφαλισε ο τιπλος, η εμπειρια η η γνωση.

    Zog: Οπως εχω πει πολλες φορες, ειμαι ανοιχτος σε συζητησεις και αποψεις τεκμηριομενες. Συμφωνω?Διαφωνω? δεν εχει σημασια. Σημασια εχει να μοιραστουμε τις αποψεις μας και τα συμπερασματα τα βγαζει ο καθενας για τον εαυτο του. Κραυγες βγαζουν και τα ζωα. Συζητηση μπορουνε μονο οι ανθρωποι, Αν το χασουμε κι αυτο γινομαστε ενα με τα ζωα.

    Elena: Αν αντιλαμβανομαι σωστα αυτο που προσπαθεις να πεις ειναι κατι που με βρισκει συμφωνω αν το αντιλαμβανομαι σωστα: Δεν θεωρω πως ο τροπος καποιου, αυστηρος η οχι(κατι που χωρα συζητηση) δεν θα οδηγησει σε αποτελεσματα ισαξια. Κι αυτο ειναι το θεμα με την σωματοδομηση και την διατροφη που ειναι κομματι της:Οτι πολλοι δρομοι οδηγουν στο ιδιο αποτελεσμα, βεβαια υπο προυποθεσεις που αναφερθηκαν και πιο πανω και αλλωστε το αρθρο που ποσταρα αυτο ακριβως λεει. Ωστοσο, το σωμα ειναι πιο εξυπνο απο μας και φροντιζει. Σ οτι αφορα τωρα την βελτιωση που θα εχεις η οχι, πιστευω πως ειναι στην αποφαση και μονο, Οσο την εχεις, και την εχεις, θα εχεις βελτιωσει.

    Anna: Μια και ανεφερες τον ψυχαναγκασμο, μια λεξη που χρησιμοποιησα πιο πριν, αλλα με διαφορετικο τροπο απ αυτον που αναφερεις, και επειδη δεν θελω να δημιουργουνται υπονοιες και γνωμες οτι εγω εννοω οτι οι διατροφικες επιλογες οδηγουν σε ψυχαναγκασμο η οχι, ειτε ηθελημενα το εθεσες ειτε οχι, εγω θα απαντησω με τον ιδιο τροπο, δηλαδη υπερασπιζοντας την αποψη και γνωμη μου. Αυτο που ανεφερα να μη γινει ψυχαναγκασμος ειναι αποψη και ο τροπος που καποιος αντιμετωπιζει το φαγητο. Δεν υπαρχει κακο και καλο φαγητο. Υπαρχω ΕΓΩ. ΕΓΩ που ενω για την μερα μου ξερω οτι πχ η μιση πιτσα χωραει, την εφαγα ολη και δεν το κανω μια φορα αλλα πολλες. ΕΓΩ που αντι να φαω παγωτο κανονικα και στα πλαισια του γευματος μου, θα ανοιξω την καταψυξη και θα το καεβασω ολο. ΕΓΩ που ενω ηταν να φαω 1.5 γλυκοπατατα, εφαγα και τις 5. Με λιγα λογια το προβλημα δεν ειανι στο φαγητο, αλλα στον τροπο που το αντιμετωπιζω. Και τι εννοω?Συνηθως, τα φαγητα που "ξεφευγουμε" ειναι αυτα που χαρακτηριζονται ως "κακα" ενω το κακο της υποθεσης ειναι η ελειψη αυτοελεγχου και ο ελεγχος της μεριδας. Γι αυτο και γεννιεται η εντυπωση οτι κοβοντας τα και βαζοντας καποια αλλα στο προγραμμα "καλα" φαγητα οτι ετσι βρεθηκε η λυση. Καμια λυση ομως δεν βρισκεται με τον τροπο αυτο γιατι το προβλημα στην ριζα του παραμενει: Γιατι το προβλημα οπως γραφω και πανω ειμαι ΕΓΩ.

    Επισης, δεν αντιλαμβανομαι τον διαχωρισμο μεταξυ καλου και κακου καυσιμου, και αν εχει καποια σχεση με τα "κακα" και "καλα" φαγητα δεν θα με βρει συμφωνο. Οπως ειπα και πιο πανω το προβλημα ειναι ο ανθρωπος και οχι το φαγητο. Αυτη την λυση πρεπει καποιος να βρει γιατι αυτη θα του δωσει εναν πιο υγιη τροπο τραφης και θεωριας γυρω απ το φαγητο. Και οχι δεν θεωρω την μετρηση ψυχαναγκασμο, απλα υπαρχουν καποιοι που μπορει να τους δημιουργηθει. Και σ αυτους συμβουλευω να δουνε τον ελεγχο της μεριδας, ειτε λεγεται μετρηση μακρο ειτε λεγεται μετρηση μεριδας, ως εναν τροπο να εχεις τον ελεγχο του φαγητου και οχι να σε ελεγχει αυτο.

    Αν ο καθενας δουλεψει αυτο που ειπα πιο πανω, γυρω απ την ιδεα που εχει για το φαγητο, οτι δεν τον ελεγχει αλλα το ελεγχει, δεν θα αρχισουν τα καλοκαιριατικα "Ας αρχισω την διατροφη".

    Οσο για τον προπονητη, νομιζω πως η απαντηση που εδωσα στον Ursus καλυπτει και αυτο. Επισης δεν θεωρω σωστο, οταν καποιος και συγκεκριμενα εγω που ειπα οτι το αν ο αλλος εχει κοιλιακους τριλιζα η οχι δεν πρεπει αποκλειστικα να μετραει στην επιλογη που θα κανει καποιος για προπονητη, να πηγαινει στο αλλο ακρο του κοιλαρα προπονητη. Μιλησα, μιλαω και θα μιλαω για ευπρεπη εμφανιση, κομματι του επαγγελματισμου.

    Σε Ολους: Αυτες οι συζητησεις και με τον τροπο που γινονται, δηλαδη με τον προσωπικο σας τροπο εκφρασης και τις αποψεις σας, ειναι αυτο που μ αρεσει και θελω να βλεπω τουλαχιστον στο log μου. Το μονο που δεν θα μου αρεσε, σαν οικοδεσποτης, ειναι βαριες προσβολες, κατι που δεν εγινε και ελπιζω να μη γινει. Πιστευω στον διαλογο, και οσο ζω θα πιστευω. Απο κει και περα, τα συμπερασματα, δικα μας.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #1424
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη, 23/01/2017

    Ελλαδαρα σου ηρθα!Την προηγουμενη βδομαδα η προπονηση πηγε κανονικα!Ηταν πολυ κουραστικη βδομαδα με διπλες αιθουσες και μ εναν προπονητη σαν κι εμενα που οταν δεν χρειαζεται να διορθωσει η να δειξει, κανει την αιθουσα γιατι διδασκει μεσω παραδειγματος!

    Σαββατο ηρθα με την οικογενεια να με περιμενει και να μην μ εχει δει για 6 μηνες. Ηταν ωραιες στιγμες αυτες οι πρωτες αλλα και η Κυριακη που οι "τρεις ιεραρχες" οπως μας αποκαλει η κυρα Ελλη μαζευτηκαμε τα τρια αδελφια!

    Σημερα ξυπνησα, εκανα εναν καφε και πηγα στο Lidl μετα απο καιρο!πολλα αλλαξανε και δυστυχως πολλα μεινανε ιδια!Πηρα ομως υλικα και εκανα μεξικανικο!για κρεας πηρα μοσχαρισιο απαχο απ το Lidl και τον ετοιμασα στον μικροκυματων.Εγινε φανταστικο!Το απογεμα πηγα για προπονηση στο παλι μου γυμναστηριο και η αισθηση να επιστρεφεις μετα απο καιρο ειναι κατι που μονο οσοι βρεθηκανε σε αναλογη περισταση θα με καταλαβουν!Και ξαφνικα η βδομαδα που ειχες πει να ειναι Deload εγινε Overload!

    Upper Body

    1)Declined Barbell Bench Press: 100 x 8 x 4

    2)Inclined Dumbell Bench Press: 30 x 10 x 3/ 40 x 7

    3)Seated Row Narrow Grip: 85 x 8 x 4

    4)Pull-Ups: 8 x 4

    5)Cable Pushdowns ss Cable Curls: 45 x 9 x 3

    6)Side Lateral Cable Raises: 15 x 10 x 3

    Υπεροχη προπονηση γεματη μνημες, μετα γευμα και μπανιο και καφε με την παρεα!Αυριο καφε με τον προμηθευτη μου σε Ομεγα 3, το φιλαρακι τον ψαρα, στον οποιο θα παραγγειλω για το Σαββατο που εχει παζαρι να μου ετοιμασει 2 χταποδια να τα κανω βραστα!(σχαρα πιο νοστιμο αλλα δεν ειναι για ψησιματα ο καιρος και ο κυριος Κωστας)

    Ταυτα ειπον and show must go on, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #1425
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Θα το συνηθίσεις το πάνε έλα και επλιζω να γίνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα! Άμα 6 μηνο επιβάλεται! Έχουμε να μαζευτούμε εμείς όλα τα αδέλφια μαζί (3 μαντραχαλοι) από το καλοκαίρι τους 2015!

    Καλά να περάσεις Δημητρό!

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  16. #1426
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-11-16
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Ευχομαι το 2017 Να σας φερει Υγεια, Ισορροπια, Ευτυχια....
    δύο μήνες μετά.... εγώ εύχομαι το 2017 να είναι τυχερό και μιας που συνέπεσε να είμαστε και οι δυο ελλάδα ( εγώ για καμιά εβδομάδα ακόμα) να πάμε για καφέ

    τσιμισκή με αριστοτέλους εκεί στο γνωστό τσουρεκάδικο είναι καλά?

  17. #1427
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by zog89 View Post
    Θα το συνηθίσεις το πάνε έλα και επλιζω να γίνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα! Άμα 6 μηνο επιβάλεται! Έχουμε να μαζευτούμε εμείς όλα τα αδέλφια μαζί (3 μαντραχαλοι) από το καλοκαίρι τους 2015!

    Καλά να περάσεις Δημητρό!

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    To ιδιο αγορινα και να χαρεις την οικογενεια! Εγω τετοιες εικονες απολαμβανω!

    Quote Originally Posted by ami View Post
    δύο μήνες μετά.... εγώ εύχομαι το 2017 να είναι τυχερό και μιας που συνέπεσε να είμαστε και οι δυο ελλάδα ( εγώ για καμιά εβδομάδα ακόμα) να πάμε για καφέ

    τσιμισκή με αριστοτέλους εκεί στο γνωστό τσουρεκάδικο είναι καλά?
    Απ το χωραφι στο παζαρι και ξανα πισω για διαβασμα οι διακοπες μου ειναι καπως ετσι οποτε δυσκολα εισαι!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #1428
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη, 24/01/2017

    Lower Body

    1)Sumo Deadlifts: 120 x 8 x 4 no reset

    2)Leg Press: 200 x 12 x 2- x 7 (μονο 7 γιατι εσπασε το συρμα.....)

    3)Front Squats: 70 x 12 x 2

    4)Seated Leg Curls: 65 x 12 x 3

    5)Leg Extension: 30 x 12 x 3

    6)Standing Calf Raises ss Hyper Extension: 90 x 12 x 4 ss BW x 12 x 3

    7)Cable Curls ss Kneel Raises (παραλληλος τα ποδια με στηθος): 80 x 12 ss BW x 12 x 3

    Ταυτα! Το απογεμα περπατημα σε Μασουτη και Γαλαξια να δω τι αλλαξε και να παω απ τον στεβιοπρομηθευτη μου!σημερα εκανα 2 γευματα με μεξικανικο απο χθες και τα υπολοιπα 3 θα ειναι σαλατες με φρεσκα λαχανικα!ΟΧΙ δεν μου χουνε ληψει τα λαχανικα απ του μπαχτσε του κυριου Κωστα Μαρουλι + Ντοματα + Αγγουρι + Πιπεριες + Μανιταρια + Μαγιονεζα + Κοτα + Βαλσαμικο + Λεμονι φρεσκο φρεσκο!!μμμμμμμ και λιγο κρεμμυδι γιατι με πειραζει δυστυχως και το λευκο/κοκκινο και το φρεσκο/πρασινο :(

    Mε αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #1429
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη, 30/01/2017

    Οι προπονησεις γινονται κανονικα. Η απολαυση της Ελλαδας με κρατα μακρυα απ το να ενημερωνω το log μου. Σημερα ομως εχω χρονο.

    Lower Body


    1)Ντιπ για Ντιπ Squat: 100 x 10 x 4

    2)Stiff Leg DLs: 100 x 10 x 4

    3)Leg Extension: 30 x 12 x 3

    4)Seated Leg Curls: 65 x 12 x 3

    5)Standing Calf Raises: 90 x 12 x 4

    6)Cable Crunches vs Kneel Raises: 80 vs BW x 12 x 3

    7)Hyper Extensions: BW x 12 x 3

    Αυτα για σημερα. Αυριο χωραφι το πρωι, κουρεμα και μετα καπακι Upper Body.

    Καλη ορεξη και να τρωμε κανενα φαγητο. Οχι ανθρωπους και μεταξυ μας.

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #1430
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη, 31/01/2016

    Upper Body

    1)Inclined Dumbell Bench Press: 30 x 12 / 35 x 12 / 40 x 10 x 2

    2)Dips: BW x 10 x 4 (Φαση Αγγελοπουλος απο τεμπο)

    3)Bend Over Barbell Row: 80 x 10 x 4

    4)V Pulldown: 80 x 10 x 4

    5)V Pushdowns ss V Curls: 70 x 8 x 3

    6)Side Lateral Cable Raises: 10 x 10 x 3

    Αυτα. Γενικα αεροβια δεν εκανα τις μερες που ειμαι Ελλαδα περα απο περπατημα αρκετο. Αυτο σε συνδυασμο με την μειωμενη δραστηριοτητα ειχε ως αποτελεσμα να μεινει στασιμη η απωλεια λιπους και η ζυγαρια να ανεβει αλλα ηταν κατι αναμενομενο και δεν ειναι κατι που με φοβιζει. Οταν ξερεις πως δουλευει ενα σωμα και αφου δεν εχω κατι να με αγχωνει ωστε η μειωση να ναι συνεχης οπως εναν αγωνα η καποιο show , το σωμα ξεκουραστηκε, εζησε λιγο συντηρηση και μολις ξαναγυρισω ξαναπαμε δυναμικα. Τοσο απλα.
    Και φωτο προοδου/νεο Avatar με Μεσογειοδιατροφομποντιμπιλντεροδιατροφη!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση και την Ελλαδαρα, Δεσμωτης
    Attached Images Attached Images
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #1431
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Τώρα σόρρυ που πετάγομαι σαν πορδή αλλά ένα δίκιο το έχετε ΚΑΙ οι δύο.
    Από θέμα εκγύμναστης και fitness δίκιο έχει ο Δημητράκης.
    Από θέμα ΚΑΘΑΡΑ bodybuilding (και αναφέρομαι στο bodybuilding ως άθλημα, δηλαδή ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που είναι)
    δίκιο έχει ο Σταύρος.
    Αυτός που θέλει να φτιάξει την υγεία του και να βελτιώσει το σώμα του ακολουθεί τελείως διαφορετικό δρόμο από αυτόν που ασχολείται 100% με το άθλημα του bodybuilding.
    Και οι διαφορές είναι τεράστιες. Και σε διατροφή αλλά και σε γνώσεις "συμπληρωμάτων" (ιφ γιου νόου χουάτ άι μιν όπως λένε και στο χωριό μου).

    Οπότε ναι.και οι δύο έχετε δίκιο. Ακριβώς αυτός είναι και ο λόγος που αν έχετε προσέξει άπειρες φορές έχω γράψει ότι εγώ δεν ασχολούμαι με το bodybuilding. Γυμνάζομαι προσπαθώντας να βελτιώσω το σώμα μου, τρώω προσπαθώντας να βελτιώσω την υγεία μου (κληρονομική χοληστεριναιμία που με κυνηγούσε μια ζωή). Ακόμα και τα συμπληρώματα που παίρνω γύρω από αυτούς τους 2 άξονες περιστρέφονται.
    παντος αν ημουν παχυσαρκος..και με πλησιαζε ενας λαπας.[οχι απαραιτητα χοντρος].και ειχε ενα καρο πτυχια[διατροφολογια τα παντα ολα] και εξαιρετικες γνωσεις..στο πουρου πουρου και μου ελεγε ελα χρηστο να σε βοηθησω να αδυνατισεις..μην κοιτας εμενα απλα για μενα δεν με απασχολει ...και ερχοσουν μετα εσυ ηλια και ηθελες να με βοηθησεις χωρις χαρτια χωρις τιποτα...παρα μονο την foto σου πως ησουν πριν....και σε εβλεπα τωρα!!!!!! εννοειτε θα διαλεγα εσενα και θα ελεγα στον αλλον τα διπλωματα να τα βαλει στο.....αστο...[αν μου το επαιζε δηθεν...]
    απλα και λιτα να μην γραφω τεραστια κειμενα! τα συμπερασματα δικα σας..[καλος κακος συμφωνω με σταυρο]δεκτο και απορριπτεο για καποιον its ok !!! ποσο μαλλον οταν μιλαμε για bodybuilding...
    ηλια εγω εσενα θα διαλεγα..

    υγ=δημητρη ωραιο avatar !!
    Last edited by lary2332; 01-02-17 at 02:25.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  22. #1432
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    παντος αν ημουν παχυσαρκος..και με πλησιαζε ενας λαπας.[οχι απαραιτητα χοντρος].και ειχε ενα καρο πτυχια[διατροφολογια τα παντα ολα] και εξαιρετικες γνωσεις..στο πουρου πουρου και μου ελεγε ελα χρηστο να σε βοηθησω να αδυνατισεις..μην κοιτας εμενα απλα για μενα δεν με απασχολει ...και ερχοσουν μετα εσυ ηλια και ηθελες να με βοηθησεις χωρις χαρτια χωρις τιποτα...παρα μονο την foto σου πως ησουν πριν....και σε εβλεπα τωρα!!!!!! εννοειτε θα διαλεγα εσενα και θα ελεγα στον αλλον τα διπλωματα να τα βαλει στο.....αστο...[αν μου το επαιζε δηθεν...]
    απλα και λιτα να μην γραφω τεραστια κειμενα! τα συμπερασματα δικα σας..[καλος κακος συμφωνω με σταυρο]δεκτο και απορριπτεο για καποιον its ok !!! ποσο μαλλον οταν μιλαμε για bodybuilding...
    ηλια εγω εσενα θα διαλεγα..

    υγ=δημητρη ωραιο avatar !!
    Κανόνισε τώρα που θα έρθουν οι Αλκυονίδες ημέρες να διαλέξεις εμένα να πάμε με τα άλλα παιδιά για καμιά αναβολική καφεδάρα στο Πασαλιμάνι βρε

    Όσο για τη θέση σου, δεκτή. Υπάρχει πάντα και ο αντίλογος όμως. Εγώ τα έχασα μεν τα κιλά αλλά τα παραέχασα γρήγορα. Αποτελεσματικός ήμουν αλλά παραβιάστηκα (τα 37,5 από τα 43 σε 5,5 μήνες) και έχασα τρομερά πολύ μυικό ιστό (το έβλεπα στις μηνιαίες λιπομετρήσεις αλλά που μυαλό). Ίσως βέβαια αν δεν το έκανα έτσι να τα παράταγα κάποια στιγμή στην πορεία, ποιος ξέρει?

    Anyway και ένας γιατρός καρδιολόγος, μπορεί να είναι κορυφαίος αλλά να τρώει τηγανιτά και να καπνίζει σαν τζιμινιέρα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν ξέρει από καρδιολογία. Αλλά καταλαβαίνω τη θέση σου, από το motivational του θέματος και μόνο αυτός που θα σου δείξει το δρόμο θέλεις να το βλέπεις ότι είναι στο τέλος τη διαδρομής.

  23. #1433
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    οπως το πες απο το motivational του θεματος..[δεν ειπα οτι δεν γνωριζει καποιος που το εχει σπουδασει] ειπα με ποιον θα πηγαινα και γιατι!
    οι παροιμιες ειναι βγαλμενες απο την ζωη... γιαυτο
    -χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει!!! -
    κολαουζος στην συγκεκριμενη φαση ειναι τα χαρτια .. εκτος και αν η παροιμια ειναι και αυτην ακυρη.

    καλημερα.

    υγ=θα κανονισουμε για καφεδουμπα..ξερεις να μπορουμε ολοι !το εχω under control!χαχα
    Last edited by lary2332; 01-02-17 at 10:28.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  24. #1434
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Σ ευχαριστω πολυ Lary!Καθε αποψη δεκτη και σεβαστη, αφου μαλιστα την τεκμηριωνεις και τοσο γεματα!Εδω ειπαμε: δεν υπαρχει off topic, τιποτα δεν σβηνεται και πειτε οτι θελετε τεκμηριωνοντας το με σεβασμο στους υπολοιπους!Αυτα τα ολιγα και να σε βλεπουμε πιο συχνα γυρω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #1435
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη, 05/02/2017

    Θα γραψω τα χθεσινα μιας και ηταν η τελευταια μερα στην Ελλαδαρα. Πεταξα και στις 5 το πρωι εφτασα ενα ρακος και μισο στο σπιτι!αλλα γενικα δεν μπορεσα να κοιμηθω και πολυ. η πτηση περασε γρηγορα με το βιβλιο του Patterson"Violets are Blue" και προγραμματα γυμναστικης για αιθουσες, ασκουμενους και myself.

    Και τις 2 βδομαδες εκανα 2 προπονησεις upper και lower και 1 fullbody στο συνολο 3. Θερμιδικα κινηθηκα συντηρηση με αυξημενες ζυγισεις λογω μειωμενης δραστηριοτητας αλλα ηταν κατι το αναμενομενο.

    Χθες λοιπον!

    1)Leg Press: 150 x 12 x 3

    2)Sumo Deadlifts: 120 x 10 x 3

    3)Seated Rows(Wide Grip) ss Front Lat Pulldowns: 80 ss 55 x 10 x 3

    4)Inclined Dumbell Bench Press ss Dips: 25 ss BW x 10 x 3

    5)Rope Pushdowns ss Rope Curls ss Side Lateral Cable Raises: 70 ss 60 ss 10 x 10 x 3

    Αυτα, μετα καηφε με τους κολλητους και μετα Αεροδρομιο απο νωρις γιατι ειχαμε και μπλοκα!Αλλα δεν πειραζει.καφεδακι με τους γονεις και μιας και ο πατερας ηταν Ικαρος, ειχαμε και θεα τις απογειωσεις, το χαρηκε και τον χαρηκα. 3.5 ωρες πτηση μετα 45 λεπτα ελεγχος διαβατηριου και μετα 2 λεοφωρεια 3 ωρες συνολο και τελος για το κερασακι 30 λεπτα περπατημα. Χαμος!!!

    Απο αυριο υποθερμιδικα και παλι, πρωινο αεροβιο οχι γιατι ειναι η μαγικη λυση, αλλα γιατι ταιριαζει στην καθημερινοτητα μου.

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #1436
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη, 07/02/2017

    Καφες γλουπ και πρωινο αεροβιο.30 Λεπτα πουρνο πουρνο και πισω για μπανιο και πρωινο. Τσαντα μπαουλο και προπονηση με βαρδια καπακι

    Upper Body

    1)Declined Barbell Bench Press: 95 x 9 x 2/ 100 x 8 x 2

    2)Inclined Dumbell Bench Press: 35 x 10 x 4

    3)Seated Wide Grip Row: 40 x 12/ 50 x 8 x 3

    4)Pulldowns: 40 x 12/ 45 x 8 x 2/ 50 x 8

    5)EZ Bar Seated Tricep Extension ss EZ Bar Seated Curls ss Dumbell Side Lateral Raises: 32.5 x 8 ss 32.5 x 8 ss 7 x 8 X 3

    Tελος και η προπονηση με Τορτιγια με καπνιστο κασερι+quark+μαρουλι+πιπεριες+λουκανικο Βουβαλιου. Κι εγινε ο τρελος χαμος!

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Attached Images Attached Images
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #1437
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Hμερολογιο Δεσμωτη, 10/02/2017

    Επειδη πολλα γινανε τις τελευταιες μερες και δεν μπορω να πω πως ηταν τα πιο ευχαριστα, εχω καιρο να γραψω..Συγκεκριμενα καποιος εκλεψε το ποδηλατο μου και χθες χτυπησε ο συναγερμος φωτιας στο διαμερισμα μου. Χρειαστηκε να μπουνε μεσα να δουνε τι συμβαινει αλλα κατι κανανε λαθος με την πορτα οταν γυρισα και δεν ανοιγε..Εν τελη την εσπασα και μπηκα...αυτα τα ωραια...

    Anyway....

    Tριτη - Lower Body

    1)Sumo Deadlifts: 130 x 5 x 4 (no reset)

    2)Leg Press: 195 x 6 x 4

    3)Leg Extension ss Glute Kickbacks ss Calf Raises on Leg Press: 55 ss 65 x 135 X 10 ss 10 ss 12 x 3

    4)Raise Leg and Reach ss Knee Bending ss Hyperextensions x 15 x 3

    Πρωινο αεροβιο 30 λεπτα

    Τεταρτη - Chest/Arms

    1)Flat Barbell Bench Press: 100 x 8 / 110 x 6 / 120 x 4 x 2

    2)Cable Flyes: 30 x 12 / 36 x 10 x 2

    3) Dips: BW x 8 x 4

    4) Inclined Dumbell Bench Curls: 15 x 8 x 3

    5)Rope Pushdowns ss Rope Curls: 57 ss 43 x 8 x 3

    6)EZ Bar Tricep Extension: 32.5 x 10 x 3

    Morning Cardio 30 λεπτα

    Πεμπτη - Lower Body


    1)Squat: 120 x 6 x 4

    2)Stiff Leg Deadlifts: 120 x 7 x 4

    3) Cable Crunches ss Knee Bending: 91 ss BW x 12 x 3

    4)Seated Calf Raises ss Hyperextensions: 55 ss BW x 12 x 3

    5)Leg Extension ss Glute Kickbacks: 55 ss 65 x 10 x 3

    Morning Cardio 30 λεπτα.

    Κατα τα αλλα η ψυχολογια με τις !@#@$#@ που γινανε κατω. Λιγα πραματα μπορει να με κανουν βιαιο. Το κλεψιμο και η γυναικια κακομεταχειρηση με οτι κι αν αυτο σημαινει. Για τον δευτερο λογο εχω στειλει ατομο στο νοσοκομειο. Για τον πρωτο, αχ και να ξερα ποιος το κλεψε και ειχα 5 λεπτα off cameras μαζι του..Ακουγεται τραμπουκισταν αλλα ειπαμε...λιγα πραματα με κανουν ετσι...


    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #1438
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Είναι τόσο συχνό το φαινόμενο με το ποδήλατο όπως και εδώ;
    Δεν έχω γνωρίσει άτομο που να μην του το έχουν κλέψει εδώ στο βερολινο, εγω το είχα με κλειδαριά για μπω στην τράπεζα για 5 λεπτά και με το βούτηξαν και την δευτέρη φορά έξω από το γυμναστήριο. Τρίτη φορά δεν υπήρξε γιατί δεν ξαναπήρα.

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  29. #1439
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Mα κλειδαρια με κρικους και την βρηκα κομμενη διπλα απ την εισοδο του γυμναστηριου και η security απο την καμερα δεν τον ειδανε?Ελεος...και το πηρα μετα κοπων και βασανων..Επεζησε και του ατυχηματος ε @#@$# με λες και βαζει το συμπαν τρικλοποδια και μου λεει φιλε αστο δεν ειναι για σενα..
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #1440
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ημερολογιο Δεσμωτη, 13/02/2017

    Καφες, πρωινο αεροβιο 30 λεπτα και πισω για φαγητο. Ετοιμασια γευματων(δεν θελετε να ξερετε) και γυμναστηριο για προπονηση και βαρδια

    Upper Body

    1)Declined Barbell Bench Press: 100 x 10/ 120 x 6/ 135 x 2/ 120 x 6

    2)Inclined Dumbell Bench PRess: 37.5 x 10 x 4

    3)Seated Row Narrow Grip: 45 x 10 x 4

    4)Seated Pulldown Wide Grip: 40 x 8 x 4

    5)EZ Bar Seated Curls ss RZ Bar Seated Tricep Extensions ss Side Lateral Dumbell Raises: 27.5 ss 27.5 ss 7 x 8 x 3

    Γευμα x 3, Βαρδια, Αιθουσα TRX και πισω στο σπιτι για γευμα και ξεκουραση.

    Με αγαπη για την σωματοδομηση, Δεσμωτης
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 48 of 54 FirstFirst ... 38444546474849505152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικεία Γωνιά Συζήτησης
    By Kardoula in forum Off Topic
    Replies: 2174
    Last Post: 08-02-21, 18:19
  2. Η Γωνιά Του Δεινοσαύρου - Για Τις Κυρίες Του Ελληνικού Bodybuilding!!
    By Dinosaure in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 53
    Last Post: 29-02-12, 18:45
  3. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •