Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-01-16
    Posts
    1

    Default Αύξηση Βάρους με την Έναρξη Γυμναστικής

    Γεια σας, ειμαι καινουργεια στο site. Λοιπον εχει 2 βδομαδες που ξεκινησα τακτικα γυμναστηριο σε συνδιασμο με μια ισορροπημενη διατροφη. Κανω ενα μισαωρο ποδηλατο, μετα οργανα, και στο τελος ητε παλι ποδηλατο ητε διαδρομο. Επισης 2 φορες την εβδομαδα κανω και ζουμπα μαζι. Ξεκίνησα το γυμναστηριο με την λογικη πως θα χασω κιλα και θα εχω ενα πιο τονωμενο κορμι. Παρόλα αυτα ενω μου αρεσει κιολλας να γυμναζομαι, εχω βαλει κιλα. Ενω παω και χτυπιεμαι στο γυμναστηριο 3 με 4 φορες την εβδομαδα οταν ανεβαινω στην ζυγαρια με δειχνει 1 κιλο πανω. Εχω απελπιστεί διοτι η διατροφη μου ειναι νορμαλ, δεν μπορω να πω πως κανω και την τρελη διαιτα αλλα προσεχω αρκετα και συνδιασμο με τις ωρες που τρωω στο γυμναστηριο περιμενω να χασω κιλα και οχι να βαλω. Τι συμβαινει? ξεκινησα 62.5 και τωρα εχω φτασει 63.9 ( μικρη διαφορα για μερικους αλλα και παλι ειναι απιστευτα αποθαριντικο).
    Last edited by alice411; 29-01-16 at 12:58.

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Σίγουρα δεν έχεις σπάσει την διατροφή σου;! Σίγουρα δεν είδες κάποια μικρή μείωση και έπειτα το ανέβασμα της ζυγαριάς;! Σίγουρα η αύξηση δεν σχετίζεται με τα "γυναικολογικά" σας όπου το σώμα εκεί κρατάει νερά;!

    Αν δεν είναι τίποτα από αυτά τότε θα το έριχνα στην ομοιόσταση, καθώς το σώμα μας επιδιώκει να διατηρεί την όποια κατάσταση έχει και όταν εμείς πάμε να του την αλλάξουμε απότομα, μας "πολεμάει" για να το πω απλά, αλλά πάντα (ίσως με διαφορετικούς ρυθμούς από οργανισμό σε οργανισμό) προσαρμόζεται.

    Θα στα πουν και τα κορίτσια μας εδώ, αλλά σίγουρα να μην σταμτήσεις και να μην σε πάρει απο κάτω!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Για πες μας κοριτσαρα τι τρως ακριβως να καταλαβουμε. Το οτι απλως προσεχεις δεν λεει κάτι.

  4. #4
    hampos's Avatar
    Join Date
    31-08-15
    Posts
    80

    Default

    μπορει να τρως πιο καθαρα να αποφευγεις χαζομαρες αλλα να τρος περισοτερες θερμιδες και εκει την πατας... αν οντος δν ειναι τα γυνεκολογικα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αυξηση Βαρους
    By el137 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 04-10-15, 17:26
  2. Αύξηση σωματικού βάρους με την βοήθεια γυμναστικής
    By Maria_astr in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 08-01-15, 16:36
  3. Αύξηση Βάρους
    By giwrgos3patra in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 12
    Last Post: 10-09-13, 12:31
  4. Πρόγραμμα γυμναστικής για αύξηση μυικού βάρους.
    By Underdogg in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 18
    Last Post: 06-11-11, 11:08
  5. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •