Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Σπυράκια Από Κρεατίνη;

    Καλησπέρα, Καθώς με τρώνε τα σπυράκια μου λοιπόν σκεφτηκα οτι έπρεπε να κάνω μια κίνηση για να μάθω. Είναι η 2η φορά που παίρνω κρεατίνη στην ζωη μου. Την 1η πήρα της Biotech και τώρα της Gaspari qualitine. Είμαι στην 2η βδομάδα και έχω βγάλει σπιρακια στους 4κεφαλους και τώρα βγάζω και στην κοιλιά... Εχω ακουσει το παθενει με την κρεατινη καμια φορα.. Το εχει παθει κανεις αλλος; Θα επρεπε να την σταματήσω και να αγοράσω καμία καλύτερη; Τι μου προτείνετε;

  2. #2
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Αν ηταν αλλεργια νομιζω θα επρεπε να στο βγαλει νωριτερα. Επισης μενουν οι φευγουν? Μηπως ειναι ιδρωτηρια. Δεν μπορω να σου απαντησω απλα σου δινω καποιες ιδεες.
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  3. #3

    Default

    Ιδρωτηρια δν ειναι γιατι δεν ιδρωνω τοσο τον χειμωνα σχεδον καθολου. Τα σπιρακια αρχισαν να εμφανιζονται στο τελος της 1ης βδομαδας. Επεισης διαβασα χτες στο google οτι κ καπιοι ακομα ειχαν βγαλει σπιρακια απο προιον της gaspari. Εγώ τώρα τι να κάνω; ή να κοψω τελείως μου εμειναν 2 βδομαδες ακόμα...

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σταμάτησέ την άμεσα και δες , αν υποχωρήσουν τότε είναι από αυτή.
    Μήπως κάνεις κάποια αγωγη/θεραπεία παράλληλα; Μήπως αλλαξε κατι στη διατροφη σου; Εισαι αλλεργικος κάπου;
    Μήπως ειναι η ποιοτητα των ρουχων που φορας;

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σταμάτησέ την άμεσα και δες , αν υποχωρήσουν τότε είναι από αυτή.
    Μήπως κάνεις κάποια αγωγη/θεραπεία παράλληλα; Μήπως αλλαξε κατι στη διατροφη σου; Εισαι αλλεργικος κάπου;
    Μήπως ειναι η ποιοτητα των ρουχων που φορας;
    Τα ρουχα μου ειναι τα ιδια απο αριστες ποιοτητες. Η διατροφή μου παραμένει η ίδια. Αγωγή θεραπεία οχι. Αλεργίες γενικά έχω με σκονη sgpt πως λεγετε κ γνκ δν το εχω ψάξει πολυ σε αυτό τον τεμέα, και γενικα με το δέρμα μου είμαι ευαισθητος. Όλες οι κρεατίνες φτιάχνονται απο το ιδιο συστατικό; Μηπως είμαι αλεργικος σε κατι που εχει αυτη εδώ μεσα η συγκεκριμένη; Επειδη οταν επερνα Biotech ημουν μια χαρα.. Ευχαριστω για την αναποκριση

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mαλλον εννοείς πως έχεις έλλειψη ενζύμου G6PD? Ή εννοείς πως έχεις αυξημενες τρανσαμινάσες;(SGPT). Δεν το διευκρινίζεις σωστά και προσπαθώ να μαντέψω.
    Δεν ξέρεις τι έχεις ακριβώς;
    Όπως και να χει το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι :
    Κόψε ΤΕΛΕΙΩΣ την κρεατινη και οποιοδήποτε άλλο συμπλήρωμα μέχρι να υποχωρήσουν. Κάτσε και ενημερώσου ποιες τροφές πρέπει να αποφεύγεις και τι ουσίες για να μην έχεις παρόμοια θέματα. Αν δεις ότι τα συμπτώματα επιμένουν, συμβουλέψου γιατρό.
    Last edited by Kardoula; 31-01-16 at 16:01.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mαλλον εννοείς πως έχεις έλλειψη ενζύμου G6PD? Ή εννοείς πως έχεις αυξημενες τρανσαμινάσες;(SGPT). Δεν το διευκρινίζεις σωστά και προσπαθώ να μαντέψω.
    Δεν ξέρεις τι έχεις ακριβώς;
    Όπως και να χει το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι :
    Κόψε ΤΕΛΕΙΩΣ την κρεατινη και οποιοδήποτε άλλο συμπλήρωμα μέχρι να υποχωρήσουν. Κάτσε και ενημερώσου ποιες τροφές πρέπει να αποφεύγεις και τι ουσίες για να μην έχεις παρόμοια θέματα. Αν δεις ότι τα συμπτώματα επιμένουν, συμβουλέψου γιατρό.
    Ελειψη ενζύμου εννοούσα G6PD λαθος μου. Μήπως είναι επειδη ανακάτευα την προτεινη και την κρεατίνη μαζι σε ενα shaker; δεν ξέρω... -.-

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Επειδή ακριβώς δεν ξέρεις και επειδή δεν είμαστε γιατροί, σταμάτα την τελείως και ενημερώσου επακριβώς να μάθεις τι πρέπει να αποφεύγεις λόγω της έλλειψης ενζύμου γιατί μπορεί να τρως κάτι που δεν γνωρίζεις και να σου κάνει ζημιά. Αν δεις ότι παραμένουν τα σπυριά, πήγαινε στον γιατρό.
    Περαστικά!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Επειδή ακριβώς δεν ξέρεις και επειδή δεν είμαστε γιατροί, σταμάτα την τελείως και ενημερώσου επακριβώς να μάθεις τι πρέπει να αποφεύγεις λόγω της έλλειψης ενζύμου γιατί μπορεί να τρως κάτι που δεν γνωρίζεις και να σου κάνει ζημιά. Αν δεις ότι παραμένουν τα σπυριά, πήγαινε στον γιατρό.
    Περαστικά!
    Σε ευχαριστώ πολυ!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Αν ηταν αλλεργια νομιζω θα επρεπε να στο βγαλει νωριτερα. Επισης μενουν οι φευγουν? Μηπως ειναι ιδρωτηρια. Δεν μπορω να σου απαντησω απλα σου δινω καποιες ιδεες.
    Οχι απαραιτητα Κυριακο. Μπορει να χρησιμοποιουμε ακομη κ χρονια καποιο σκευασμα και να παρουσιασουμε μια "παρενεργεια" που δεν ειχε εμφανιστει ποτε.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αποτρίχωση Με Κερί Και Σπυράκια
    By karaman92 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 22-09-15, 17:14
  2. Σπυρακια
    By extremist in forum Off Topic
    Replies: 5
    Last Post: 21-10-08, 06:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •