Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Member
    Join Date
    31-01-16
    Posts
    8

    Default Συμβουλές Για Τα Πρώτα μου Βήματα

    Καλημέρα σας, έχω συστηθεί και στα νέα μέλοι, είμαι από Έδεσσα , φύλο άνδρας , 28χρονών , βάρος 82,3 κιλά, ύψος 1,75

    Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με την γυμναστική και γενικά είμαι πολύ αγύμναστος, αλλά πλέον η γυμναστική είναι μονόδρομος για δύο λόγους, για την δουλειά και για να βρώ κοπέλα, θα σας εξηγήσω τι ενοώ, για την δουλειά θα θελα να πάω εποπ σε ειδικές δυνάμεις που κάνουνε αρκετή γυμναστική και έχουνε σκληρή εκπαίδευση, μεγάλες πορείες με περπάτημα με 20κιλά βάρος ή τρέξιμο κτλ ,



    ο άλλος λόγος είναι οτι γενικά πλέον βλέπω ότι με το σώμα που έχω δεν το θέλω ούτε εγώ και δεν με θέλουνε πολύ οι κοπέλες δηλαδή στην πρώην μου φαινότανε ότι δεν με ήθελε απλά ήθελε να έχει σχέση γιατί ήτανε χωρισμένη με παιδί για να αποκαταστήσει το παιδί της!!!!


    Είμαι τόσο μπερδεμένος που δεν ξέρω με τι γυμναστική να αρχίσω για τον σκοπό που το θέλω!!! Επίσης δεν ξέρω αν θέλω να χάσω απλά την κοιλιά μου ή να βάλω όγκο ώστε να μην φαίνεται η κοιλιά μου όπως φαίνεται όπως είναι στα attachments? όπως καταλάβατε αισθητικά εκεί είναι το πρόβλημα, έχω και ποδήλατο. κάθε συμβουλή και βοήθεια θα ήτανε πολύτιμη. όγκος η γράμμωση πρώτα και για τον σκοπό που τα θέλω ?



    Συμπληρώματα δεν θέλω να πάρω για αρχή, οι απόψεις μου είναι πολύ ακραίες δηλαδή η δεν θα πάρω τίποτα απο συμπληρώματα ή θα πάρω πολλύ πράγμα!

    Γενικά έχω γαιδουρινή υπομονή!!!!
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.jpg (16.4 KB, 22 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (25.9 KB, 25 views)

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τα πράγματα είναι απλά φίλε μου,
    ξεκίνησε βήμα βήμα να φτιαχνεις τη διατροφή σου και γράψου σε ένα γυμναστήριο. Προγράμματα για αρχάριους θα βρεις στο φόρουμ, υπάρχει στην ενοτητα με τα άρθρα ενδεικτικό.

    Όσο για τις γυναίκες, πίστεψέ με, δεν είναι το σώμα αυτό που θα κρατήσει μια γυναίκα κοντά σου. Ποτέ δεν με εντυπωσίασαν τα six pack, ούτε τα γραμμωμένα σώματα. Απεναντίας αυτό που έλκει τις γυναίκες(τις σωστές γυναίκες.. όχι αυτές που κοιτάζουν τσέπη και εμφάνιση) είναι μια καλή προσωπικότητα και ένας άντρας που προσέχει τον εαυτό του.
    Να θυμάσαι - Το κάνεις πρωτίστως για τον εαυτό σου. Ανέκτησε την χαμένη αυτοπεποίθηση, κάτσε διάβασε, ασχολήσου και βάλε στόχο να γίνεις η καλύτερη έκδοσή σου.

    Ασε τα συμπληρώματα, κάτσε στρώσου και κυρίως βρες τα με τον εαυτό σου.

  3. #3
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Πρώτα από όλα αυτό που θα κάνεις θα το κάνεις για τον εαυτό σου. Για τον στόχο που έχεις βάλει και πάνω από όλα για την υγεία σου.
    Μην κάνεις κάτι γιατί πρέπει αλλά γιατί το θέλεις.
    Αν αύριο έρθει μια γυναίκα στο δρόμο σου θα σταματήσεις την γυμναστική ;Κάνε αυτό που σε ευχαριστεί.
    Καλή συνέχεια να έχεις.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    31-01-16
    Posts
    8

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

  5. #5
    New Member
    Join Date
    31-01-16
    Posts
    8

    Default

    έχω την εξής απορεία: να αρχίσω διατροφή για γράμμωση η για όγκο πρώτα ? δεν θα ήθελα να μοιάζω σαν ασθενικός αν χασω πολύ λίπος και τα χέρια να φαινονται σαν κλαδάκια απο δέντρο!!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Αμα περιμενεις να βρεις κοπελα μονο και μονο φτιαχνοντας ενα ωραιο σωμα τοτε καπου το βλεπεις λαθος το ολο θεμα.Αν ειναι να προσεγγισεις τετοιου ειδους κοπελες καλυτερα αστο.Οσον αφορα την τελευταια ερωτηση σου εγω θα ελεγα τιποτα απ τα δυο.Να ξεκινησεις να μπαινεις πρωτα σε ενα ''σωστο τροπο ζωης'' με ξεκαθαρο πλανο,ωραριο και καλο προγραμματισμο.Αφου μπουν αυτα σε μια σειρα σε συνδυασμο με τις προπονησεις σου τοτε μπορει να σε απασχολησει και το που θα κυμανθεις διατροφικα αν και η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι πρεπει να ''παιξεις'' υποθερμιδικα.

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-02-16
    Posts
    1

    Default

    καλησπερα σε ολους....ειμαι 22 ετων και ξεκινησα εδω και ενα μηνα να γυμναζομαι με βαρη.Ειμαι 1.90 υψος και 70 κιλα....σκεφτομαι να ξεκινησω συμπληρωματα διατροφης και συγκεκριμενα την πρωτεινη Arnold iron mass,μαζι με αμινοξεα bcaa...επειδη ειμαι φοιτητης δεν κανω και τοσο καλη διατροφη....μπορει καποιος που ξερει να μου πει?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Arn old Iron Mass, 2270g

    Arnold Iron Mass, 2270gArnold Iron Mass, 2270g


  8. #8
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Αμα δν κανεις διατροφη τι την θες την πρωτεινη; Για να χαλασεις τζαμπα τα χρηματα σου; Επισης πολλοι ειμαστε φοιτητες...δεν ειναι δικαιολογια το ειμαι φοιτητης και δν μπορω να κανω διατροφη...
    Φτιαξε πρωτα τη διατροφη σου και μετα κοιτας για συμπληρωματα...

    (Ανοιξε καινουριο τοπικ μη χαλαμε κ το τοπικ του roko)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 10 Στάδια Για Όσους Κάνουν Τα Πρώτα Τους Βήματα Στο Bodybuilding & Fitness
    By Kardoula in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 62
    Last Post: 28-09-21, 16:36
  2. 10 Αρχές Για Όσους Κάνουν Τα Πρώτα Τους Βήματα Στο Bodybuilding Και Fitness
    By Kardoula in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 60
    Last Post: 16-11-20, 17:04
  3. Πρώτα Βήματα!
    By jimclown in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 30-04-15, 10:41
  4. Πρώτα Βήματα Στο Bodybuilding
    By Thomas1998 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-14, 10:11
  5. Διατροφή Bodybuilding και Τα Πρώτα Μου Βήματα
    By emmanros in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 21
    Last Post: 14-12-12, 23:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •