Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 271 to 289 of 289
  1. #271
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Όχι μακριά απο πρέσα!! Χειρότερη απο τα καθίσματα για μας που εχουμε θεμα στα γόνατα. Ξέχασε τη


    Sent from my iPad using Tapatalk
    ΟΧΙ.....ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΕΣΑ!!!!
    ......
    Last edited by ti_na_kano; 03-02-17 at 08:46.
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  2. #272
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πρέσα μπορείς να κάνεις με συγκεκριμένη στάση ποδιών και με συγκεκριμένο εύρος.

    Πάντως με πρέσα και εκτάσεις τετρακεφάλων μπορείς να κάνεις σπουδαία δουλειά, όταν ξεφεύγεις από συνηθισμένο αριθμό set και τεχνικής των επαναλήψεων (δες στην ενότητα των προπονήσεων ένα σύστημα προπόνησης που έχω ανεβάσει, το Revolver, να πάρεις ιδέες). Προτείνω το εξής:

    Πρέσα ποδιών
    Εκτάσεις τετρακεφάλων
    Άρσεις θανάτου για πίσω πόδια
    Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων
    Προσαγωγοί & απαγωγοί

    Όσον αφορά τον διάδρομο, μπορείς να βάζεις ένταση ανεβάζοντας την ανηφόρα. Ακόμη και HIT μπορείς να κάνεις ανεβάζοντας την ανηφόρα, αντί να ανεβάζεις την ταχύτητα.

    Καλό ζέσταμα πριν τα πόδια, απαραίτητα διατάσεις όταν τελειώσεις προπόνηση και πάγο αμέσως μετά!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #273
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πρέσα μπορείς να κάνεις με συγκεκριμένη στάση ποδιών και με συγκεκριμένο εύρος.

    Πάντως με πρέσα και εκτάσεις τετρακεφάλων μπορείς να κάνεις σπουδαία δουλειά, όταν ξεφεύγεις από συνηθισμένο αριθμό set και τεχνικής των επαναλήψεων (δες στην ενότητα των προπονήσεων ένα σύστημα προπόνησης που έχω ανεβάσει, το Revolver, να πάρεις ιδέες). Προτείνω το εξής:

    Πρέσα ποδιών
    Εκτάσεις τετρακεφάλων
    Άρσεις θανάτου για πίσω πόδια
    Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων
    Προσαγωγοί & απαγωγοί

    Όσον αφορά τον διάδρομο, μπορείς να βάζεις ένταση ανεβάζοντας την ανηφόρα. Ακόμη και HIT μπορείς να κάνεις ανεβάζοντας την ανηφόρα, αντί να ανεβάζεις την ταχύτητα.

    Καλό ζέσταμα πριν τα πόδια, απαραίτητα διατάσεις όταν τελειώσεις προπόνηση και πάγο αμέσως μετά!!!
    Τωρα εφαγα ηττα... Πηγα στο γυμναστήριο να κανω ποδια και βαφουν τις αίθουσες!
    Οποτε θα κανω αυριο αφου διαβασω και για το Revolver και τροποποιησω και το πρόγραμμα μου σύμφωνα με οσα έγραψες εδω.....

    Στην πρεσα τι ευρος και ποιο ανοιγμα ποδιων θεωρείς τα πιο κατάλληλα?

    Διάδρομο δν κανω καθόλου πλεον, φοβαμαι για τους κραδασμους. Κανω ομως ελλειπτικο και κωπηλατη. Πιστεύεις πως ειναι καλύτερα να παιζω με την ενταση παρα με την ταχύτητα γενικά?
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  4. #274
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Άνοιγμα των πελμάτων στο εύρος των ισχίων και τοποθετημένα τόσο ψηλά στον βατήρα ώστε να περισσεύουν τα δάχτυλα προς τα πάνω.

    Α και μην ξεχάσω!!! Γέφυρα γλουτών να προσθέσεις στο πρόγραμμα!!!

    Μα φοβάσαι τον διάδρομο και κάνεις ελλειπτικό που είναι πάλι απαγορευμένο!!! Και ναι, ένταση δεν σημαίνει μόνο ταχύτητα, μπορεί να σημαίνει και ανηφόρα στον διάδρομο!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #275
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Οκ για την πρεσα.
    Ναι γεφυρα βαζω παντα, αγαπημενη και φιλικη στην περίπτωση μου.

    Πω πω.... Γενικα με την αεροβια θα εχω θέμα. Τα περισσότερα μηχάνηματα ειναι απαγορευμενα.... Γι αυτο οι γιατροι μου λεγανε μη κανεις αεροβιο, μονο κολύμπι..... Αλλα ελα ντε που μισω το κολύμπι και ας ειμαι απο νησι στην καταγωγη.... Ντρέπομαι που το λεω, αλλα πραγματικά δν το μπορω καθολου... Νιώθω σαν γατα στο νερο...
    Τεσπα.... Ευχαριστώ παρα πολυ για ολα.... Οι συμβουλές σας είναι υπερ πολύτιμες :-)
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  6. #276
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Εμενα οι ορθοπαιδικοί και η γυμναςτρια μου, μου χουν πει μακριά απο πρέσα , δεν έχει να κάνει με καλή ή όχι στάση.

    Σε περίοδο που τα πόδια σου πονάνε δε πρέπει να κανεις τίποτα απο αυτά. Μπορείς να τα δυναμωσεις και ΜΕΤΑ ν αρχίσεις καθίσματα σταδιακά , αρχικά bodyweight.

    Επισης η ανηφόρα στο διάδρομο δε προτείνεται , μονο ίσιωμα και θα δεις αν σε ενοχλεί. Εμενα δυστυχώς με ενοχλούσε όποτε και σταμάτησα γενικά το τρέξιμο


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #277
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Εμενα οι ορθοπαιδικοί και η γυμναςτρια μου, μου χουν πει μακριά απο πρέσα , δεν έχει να κάνει με καλή ή όχι στάση.

    Σε περίοδο που τα πόδια σου πονάνε δε πρέπει να κανεις τίποτα απο αυτά. Μπορείς να τα δυναμωσεις και ΜΕΤΑ ν αρχίσεις καθίσματα σταδιακά , αρχικά bodyweight.

    Επισης η ανηφόρα στο διάδρομο δε προτείνεται , μονο ίσιωμα και θα δεις αν σε ενοχλεί. Εμενα δυστυχώς με ενοχλούσε όποτε και σταμάτησα γενικά το τρέξιμο


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Βασικα αυτη την εποχη δεν ποναω... Σε καμια περίπτωση δεν ειμαι δυσλειτουργικη με την εννοια οτι δεν μπορώ να κανω αυτες τις ασκήσεις..
    Το εχω ξεπεράσει αυτο το σταδιο πριν 2 χρόνια με τη βοήθεια ορθοπεδικου-φυσικοθεραπευτη, ο οποιος δεν μου ειχε απαγορευσει τιποτα.,ουτε καθισματα ουτε πρεσες..
    Το μονο που μου ειχε απαγορευσει ηταν η κλασικη αεροβια που διαρκει πανω απο 20' γιατι μονο οταν εβαζα τετοια στο πρόγραμμα μου αρχιζαν τα παρατραγουδα.
    Τα βαρη απο μόνα τους ποτε δν με ενοχλησαν.Και hiit μου ειχε πει να κανω αν θελω.
    Απλα τωρα έπρεπε να βαλω αεροβιο για να ξεφορτωθω λιπος οποτε αναγκαστικά πρεπει να ελαφρυνω τις αρθρωσεις απο τις επιπλεον επιβαρυνσεις των βαρων....
    Είναι δικοπο μαχαίρι η περίπτωση μου, γιατι και θελω να χασω λιπος και αεροβιο πολυ δν αντεχω.
    Επισης δεν ειμαι και κλινικα "παχυσαρκο" ατομο, αλλα ειμαι "στα φυσιολογικα κιλα μου" , οποτε οι γιατροι δεν βλεπανε τον λογο να συνεχίσω με τετοια ενταση αεροβιο και γενικά γυμναστήριο με βαρη.... Οποτε λεγανε "ε ένταξη αν θες πηγαινε 3 φορες την εβδομάδα απλα για συντηρηση και βρες μια αλλη ενασχόληση"
    Τεσπα με τον ενα η τον αλλο τροπο και με τη βοήθεια σας απο εδω θα βρω μια μεση λυση.... Σωματαρα μαλλον δεν πρόκειται να κανω ποτε, τουλάχιστον έτσι οπως το ονειρευομουν, αλλα μια καλύτερη εικονα πιστεύω θα μπορεσω να πετυχω. Ηδη εχω καταφέρει τεραστια αλλαγη απο οταν ειχα ξεκινησει γενικά τα βαρη....
    Last edited by ti_na_kano; 03-02-17 at 13:05.
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  8. #278
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Διάβασα για τσιμπήματα στους μηνισκους ρε συ και γενικά μου δώσεις την εντύπωση οτι είσαι σε φάσης που πονάς.

    Πρέπει να συμβιβαστείς με το κολύμπι , αν ο διάδρομος σε ενοχλήσει. Ουτε εγώ το προτιμούσα αλλα ειναι εξαιρετική άσκηση και δε μας επιβαρύνει πουθενά.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #279
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Διάβασα για τσιμπήματα στους μηνισκους ρε συ και γενικά μου δώσεις την εντύπωση οτι είσαι σε φάσης που πονάς.

    Πρέπει να συμβιβαστείς με το κολύμπι , αν ο διάδρομος σε ενοχλήσει. Ουτε εγώ το προτιμούσα αλλα ειναι εξαιρετική άσκηση και δε μας επιβαρύνει πουθενά.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Το ξερω μωρε αλλα πραγματικά και το μισω και οικονομικά δεν βγαινω.....
    Ηδη δε βγαινω με ολα τα εξοδα του γυμναστήριου-διατροφης-συμπληρωματων αν βαλω και εγγραφη σε κολυμβητηριο θα μπω μεσα.... Ισως αν πανε καλύτερα τα πράγματα απο οικονμικης αποψης να κανω το μεγαλο βημα
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  10. #280
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ θα επιμείνω στις προτάσεις μου πάντως, συχνά εφαρμόζω τέτοια πράγματα στην δουλειά μου.

    Δεν σου λέω οτι μπορείς να με εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια, όμως σίγουρα δεν πετάω αερολογίες για όλα τα παραπάνω που έγραψα και πρότεινα.

    Δεν θυμάμαι αν εγραψα για το μπαλάκι του τέννις, οτι είναι ένα super εργαλείο, αρκεί να ξέρουμε να το χρησιμοποιήσουμε!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #281
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Εγώ θα επιμείνω στις προτάσεις μου πάντως, συχνά εφαρμόζω τέτοια πράγματα στην δουλειά μου.

    Δεν σου λέω οτι μπορείς να με εμπιστεύεσαι με κλειστά μάτια, όμως σίγουρα δεν πετάω αερολογίες για όλα τα παραπάνω που έγραψα και πρότεινα.

    Δεν θυμάμαι αν εγραψα για το μπαλάκι του τέννις, οτι είναι ένα super εργαλείο, αρκεί να ξέρουμε να το χρησιμοποιήσουμε!!!
    Θα ακολουθησω τις συμβουλές σου και εξηγουμαι:
    Πρωτον σε εμπιστευομαι! Ο, τι εχω διαβασει απο σενα ειναι εμπεριστατομενο, μελετημενο και λες τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη.
    Δευτερον ΚΑΝΕΝΑΣ γιατρος, απο τους πολλούς που πηγα, μεχρι στιγμη δεν μου ειχε απογορευσει ασκησεις στα βαρη εκτος απο το κλασικο "Μην πας κατω απο 90 μοιρες στα καθισματα", οποτε πιστευω δεν εχω λογο να δαιμονοποιω τοσο πολυ ολες τις ασκησεις που δεχεται πιεση το γονατο με καποιο τροπο.
    Τριτον ειμαι στα 26, τρεφομαι ΑΡΙΣΤΑ, παιρνω συμπληρωματα για τους χονδρους, θελω να πιστεύω πως ολα θα πανε καλα.
    Ξερω αυτο το τελευταίο ηταν και γαμω τα επιχειρήματα αλλα οκ :)))

    Το μπαλακι θελω να μαθω να το χρησιμοποιώ. Και εγω πιστεύω οτι μπορεί να κάνει θαύματα απο το λιγο που το εχω δουλέψει.
    Last edited by ti_na_kano; 03-02-17 at 14:21.
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  12. #282
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μα κανένας γιατρός δεν θα σου απαγορεύσει την ενδυνάμωση, αλλά μπορεί να εννοεί με λάστιχα πχ. (ωραία λυση το λάστιχο παρεπιπτοντως).

    Κάνε πόδια, δες και το Revolver κι άμα εχεις άλλες απορίες τις λυνουμε.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #283
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Μα κανένας γιατρός δεν θα σου απαγορεύσει την ενδυνάμωση, αλλά μπορεί να εννοεί με λάστιχα πχ. (ωραία λυση το λάστιχο παρεπιπτοντως).

    Κάνε πόδια, δες και το Revolver κι άμα εχεις άλλες απορίες τις λυνουμε.
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  14. #284
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Λοιπόν διαβασα το άρθρο σου Σταυρο...

    Οσον αφορά αυτό το κομμάτι:


    εταβλητές Συστήματος

    Set: 6
    1. Πρώτο set με 15 επαναλήψεις
    2. Δεύτερο set με 12 επαναλήψεις
    3. Τρίτο set με 10 επαναλήψεις
    4. Τέταρτο set "21"
    5. Πέμπτο set "Drop Set"
    6. Έκτο set "8,5"

    Διάλειμμα:

    ·
    Ανάμεσα στα set 60 δευτερόλεπτα, ανάμεσα στις ασκήσεις 2 λεπτά

    Επεξηγήσεις:

    *
    21: κάνουμε 7 μισές στο πρώτο μισό της κίνησης, έπειτα 7 μισές στο δεύτερο μισό της κίνησης και τέλος 7 ολόκληρες
    * Drop Set: εκτελούμε 8 επαναλήψεις, μειώνουμε κιλά και εκτελούμε αμέσως άλλες 8 επαναλήψεις
    * 8,5: κάνουμε μια επανάληψη κι αμέσως μισή. Αυτή η 1,5 επανάληψη λογίζεται ως 1."

    θα πρότεινες να το κρατήσω αυτούσιο για όλες τις ασκήσεις την μέρα των ποδιών, ή θα με βγάλεις εντελώς off , συνηθισμένη από το κλασσικό 3*12?
    Και το σύστημα "8,5" δεν κατάλαβα......Πόσες 1,5 επαναλήψεις κάνουμε στο 6ο σετ?
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  15. #285
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δεν εννοούσα να το κάνεις αυτουσιο, αλλά μπορείς να εντάξεις κάποια συστήματα οπως το 8,5 (κάνεις 8 επαναλήψεις και τις μισές τους, για να απαντήσω στην ερώτησή σου) στην γέφυρα γλουτών πχ.

    Από εκεί και πέρα θεωρώ απαραίτητη την εκτέλεση με κάποιο άλλο σύστημα στις εκτάσεις τετρακεφάλων και τις κάμψεις μηριαίων, στην ισομετρική φάση, για να δουλέψει βάζοντας με άλλο τρόπο δύναμη το πόδι και να δυναμώσει κι άλλο!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #286
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Δεν εννοούσα να το κάνεις αυτουσιο, αλλά μπορείς να εντάξεις κάποια συστήματα οπως το 8,5 (κάνεις 8 επαναλήψεις και τις μισές τους, για να απαντήσω στην ερώτησή σου) στην γέφυρα γλουτών πχ.

    Από εκεί και πέρα θεωρώ απαραίτητη την εκτέλεση με κάποιο άλλο σύστημα στις εκτάσεις τετρακεφάλων και τις κάμψεις μηριαίων, στην ισομετρική φάση, για να δουλέψει βάζοντας με άλλο τρόπο δύναμη το πόδι και να δυναμώσει κι άλλο!!!
    Α μάλιστα.... Τελεια.
    Οκ ευχαριστώ... Αύριο θα πειραματιστω. :-)
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  17. #287
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Το λοιπόν.... Το Σάββατο έγινε το πρόγραμμα ως εξης:

    ΠΟΔΙΑ

    *Πρεσα ( 4*15) 25 κιλά /πλευρά, 1' διάρκεια /σετ

    *Εκτάσεις 4 φαλων στο μηχάνημα, 1' διάρκεια /σετ, 6 σετ σύμφωνα με το Revolver

    *Ρουμάνικες άρσεις θανάτου, 10 κιλά /πλευρά στην ολυμπιακη μπαρα, 3*12

    *Κάμψεις μηριαίων, 6 σετ σύμφωνα με το Revolver στο μηχάνημα, 10 κιλά

    *Γέφυρα γλουτών με ολυμπιακη μπάρα, 17. 5 κιλά / πλευρά

    *Μηχάνημα απαγωγών στην τροχαλια, 2 πλάκες, 3*12

    *προσαγωγοι στο μηχάνημα 37 κιλά, 3*12, 1'διάρκεια /σετ

    *Γάμπες 10κ, 4*12

    Παρατηρήσεις: τελειο! Το ενιωσα απαιτητικό, δουλεψα με λιγότερα κιλα στα μηχανηματα αλλα η νοοτροπία Revolver σε εκανε να δακρυζεις στα τελευταία σετ, ενιωσα ενδιαφερουσα την προπόνηση μετα απο αρκετό καιρο.
    Τις επόμενες μέρες δεν ειχα ενοχλησεις στα ποδια, και ενιωθα πιασμενο τους γλουτιαιους πραγμα πολυ ευχαριστο!
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  18. #288
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Χαίρομαι που σου άρεσε!!!

    Καλά και ασφαλή αποτελέσματα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #289
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Χαίρομαι που σου άρεσε!!!

    Καλά και ασφαλή αποτελέσματα!!!
    Σε ευχαριστώ πολύ!! Καλο σου βράδυ!!
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.


 
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •