Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default Συμβουλές για Χάσιμο Κοιλιακού Λίπους

    Καλημέρα σε όλους..Είχα γραφτεί παλιότερα αλλά δεν είχα αξιωθεί να γράψω αλλά πιστεύω πως ήρθε η στιγμή..Είμαι 28 χρονών 1.89 ύψος και 83 κιλά..Στόχος μου δεν είναι να γίνω αθλητής του bodybuilding αλλά επειδή ασχολούμαι επαγγελματικά με την σκοποβολή γυμνάζομαι ώστε να είμαι πάντα σε καλή φυσική κατάσταση αλλα και εμφάνιση.. ;) Έχω θέμα με το κοιλιακό λίπος δλδ αν παχύνω κάπου πέρνω πολύ εύκολα κιλά εκεί..Έχω προσπαθήσει πάρα πολύ αλλά δυστυχώς χωρίς τρελά αποτελέσματα..Μέχρι και ενέσεις διαδερμίας έκανα το γνωστό Aqualyx με λίγη βελτίωση μπορώ να πω..Μου φαίνεται οτι η λύση είναι μια και λέγεται λιποαναρρόφηση..Θα χαρώ πολύ να με βοηθήσετε πάνω σε αυτό το κομμάτι! Να στε όλοι καλά!

  2. #2
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Καλώς ήρθες και πάλι.

  3. #3

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Καλώς ήρθες

  4. #4
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Τι λιποαναρροφηση ρε φιλε? δεν ξερεις ποσο επικινδυνο ειναι? κ αν ξαναπαρεις λιπος εκει παλι λιποαναρροφηση? μην παραδιδεις τα οπλα ποτε!! καλως ηρθες κ απο μενα

  5. #5
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Panos94 View Post
    Τι λιποαναρροφηση ρε φιλε? δεν ξερεις ποσο επικινδυνο ειναι? κ αν ξαναπαρεις λιπος εκει παλι λιποαναρροφηση? μην παραδιδεις τα οπλα ποτε!! καλως ηρθες κ απο μενα
    Είμαι απογοητευμένος φίλε μου..Και αν δεις για το μέγεθος του λίπους θα γελάς..Αλλά δυστυχώς πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλη λύση..Τι αερόβιο τι κοιλιακούς τι σανίδες τι λιποδιαλύτες..Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας πάντως οι πιο έμπειροι..Απο πρόγραμμα αερόβιου μέχρι και ασκήσεις για τα συγκεκριμένα σημεία..Θα το εκτιμήσω!

  6. #6
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Να χασουμε λιπος απο συγκεκριμενο σημειο δε γινεται δυστυχως, το λιπος θα φυγει απο παντου, αν θες ανεβασε φωτο να δουμε αν κ πιστευω υπερβαλεις!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Shooter View Post
    Είμαι απογοητευμένος φίλε μου..Και αν δεις για το μέγεθος του λίπους θα γελάς..Αλλά δυστυχώς πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλη λύση..Τι αερόβιο τι κοιλιακούς τι σανίδες τι λιποδιαλύτες..Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας πάντως οι πιο έμπειροι..Απο πρόγραμμα αερόβιου μέχρι και ασκήσεις για τα συγκεκριμένα σημεία..Θα το εκτιμήσω!
    Η λυση βρισκεται στην ποιοτητα των πραγματων που κανεις και οχι στην ποσοτητα. Δηλαδη για λιπος στην κοιλια σκεφτεσαι ενεσεις και λιποαναρροφησεις; ουτε καν! αυτο ειναι λαθος σκεψη! ειναι σαν αυτους που πανε και βαζουν εμφυτευματα κοιλιακων και δειχνουν σαν μαλακες μετα εννοω στην σκεψη! η σαν αυτους που δεν μπορουν να κατσουν να δουλεψουν εναν μυ π.χ. χερια και πανε και βαζουν συνθολες και βλακειες! Αρχισε σωστα. Αλλαξε την διατροφη σου δες τοπικ αλλων παιδιων και λογκ, υπολογισε θερμιδες βαλε σωστες τροφες στην διατροφη σου και ποσταρε σε ενα ειτε λογκ ειτε θρεντ για διορθωσεις. Επειτα φτιαξε ενα σωστο προπονητικο πλανο επισης βλεποντας απο εδω μεσα αν δεν εχεις και ποσταρε το και αυτο. Και με αεροβια ολα θα γινουν! Και οπως καταλαβαινω απο τα κιλα σου σε σχεση με το υψος σου δεν θα ειναι και κατι φοβερο το λιπος σου το οποιο το κανει ακομα πιο τρελο να θες να πας σε λιποαναρροφησεις! εγω βλεπω τεμπελια οχι γενικα τεμπελια γιατι λες πως προσπαθησες διαφορα αλλα τεμπελια στο να μεινεις και να ακολουθησεις κατι σωστο, με βαση, με συνεπεια και πανω απολα με υπομονη! γιατι πολλες φορες μπορει να κανουμε κατι σωστα αλλα δεν κανουμε υπομονη, αρα δεν δινουμε τον αναλογο χρονο στο σωμα μας να αλλαξει και μετα κατηγορουμε το σωμα μας! Το οτι κανεις ενα προγραμμα δεν σημαινει οτι ξαφνικα θα πρεπει μεσα σε 2 βδομαδες η ενα μηνα να εχεις τελειοποιηθει, αν δεν δωσεις σημασια και χρονο στο κορμι σου δεν θα σου δωσει ουτε αυτο! Καντο τροπο ζωης σου και οι αλλαγες θα ερχονται συνεχεια. Ουτε λιποαναρροφησεις ουτε χαζομαρες οπως ενεσεις.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  8. #8
    Pumping Iron Panos94's Avatar
    Join Date
    29-11-14
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Η λυση βρισκεται στην ποιοτητα των πραγματων που κανεις και οχι στην ποσοτητα. Δηλαδη για λιπος στην κοιλια σκεφτεσαι ενεσεις και λιποαναρροφησεις; ουτε καν! αυτο ειναι λαθος σκεψη! ειναι σαν αυτους που πανε και βαζουν εμφυτευματα κοιλιακων και δειχνουν σαν μαλακες μετα εννοω στην σκεψη! η σαν αυτους που δεν μπορουν να κατσουν να δουλεψουν εναν μυ π.χ. χερια και πανε και βαζουν συνθολες και βλακειες! Αρχισε σωστα. Αλλαξε την διατροφη σου δες τοπικ αλλων παιδιων και λογκ, υπολογισε θερμιδες βαλε σωστες τροφες στην διατροφη σου και ποσταρε σε ενα ειτε λογκ ειτε θρεντ για διορθωσεις. Επειτα φτιαξε ενα σωστο προπονητικο πλανο επισης βλεποντας απο εδω μεσα αν δεν εχεις και ποσταρε το και αυτο. Και με αεροβια ολα θα γινουν! Και οπως καταλαβαινω απο τα κιλα σου σε σχεση με το υψος σου δεν θα ειναι και κατι φοβερο το λιπος σου το οποιο το κανει ακομα πιο τρελο να θες να πας σε λιποαναρροφησεις! εγω βλεπω τεμπελια οχι γενικα τεμπελια γιατι λες πως προσπαθησες διαφορα αλλα τεμπελια στο να μεινεις και να ακολουθησεις κατι σωστο, με βαση, με συνεπεια και πανω απολα με υπομονη! γιατι πολλες φορες μπορει να κανουμε κατι σωστα αλλα δεν κανουμε υπομονη, αρα δεν δινουμε τον αναλογο χρονο στο σωμα μας να αλλαξει και μετα κατηγορουμε το σωμα μας! Το οτι κανεις ενα προγραμμα δεν σημαινει οτι ξαφνικα θα πρεπει μεσα σε 2 βδομαδες η ενα μηνα να εχεις τελειοποιηθει, αν δεν δωσεις σημασια και χρονο στο κορμι σου δεν θα σου δωσει ουτε αυτο! Καντο τροπο ζωης σου και οι αλλαγες θα ερχονται συνεχεια. Ουτε λιποαναρροφησεις ουτε χαζομαρες οπως ενεσεις.
    Τα ειπες ολα

  9. #9
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Η λυση βρισκεται στην ποιοτητα των πραγματων που κανεις και οχι στην ποσοτητα. Δηλαδη για λιπος στην κοιλια σκεφτεσαι ενεσεις και λιποαναρροφησεις; ουτε καν! αυτο ειναι λαθος σκεψη! ειναι σαν αυτους που πανε και βαζουν εμφυτευματα κοιλιακων και δειχνουν σαν μαλακες μετα εννοω στην σκεψη! η σαν αυτους που δεν μπορουν να κατσουν να δουλεψουν εναν μυ π.χ. χερια και πανε και βαζουν συνθολες και βλακειες! Αρχισε σωστα. Αλλαξε την διατροφη σου δες τοπικ αλλων παιδιων και λογκ, υπολογισε θερμιδες βαλε σωστες τροφες στην διατροφη σου και ποσταρε σε ενα ειτε λογκ ειτε θρεντ για διορθωσεις. Επειτα φτιαξε ενα σωστο προπονητικο πλανο επισης βλεποντας απο εδω μεσα αν δεν εχεις και ποσταρε το και αυτο. Και με αεροβια ολα θα γινουν! Και οπως καταλαβαινω απο τα κιλα σου σε σχεση με το υψος σου δεν θα ειναι και κατι φοβερο το λιπος σου το οποιο το κανει ακομα πιο τρελο να θες να πας σε λιποαναρροφησεις! εγω βλεπω τεμπελια οχι γενικα τεμπελια γιατι λες πως προσπαθησες διαφορα αλλα τεμπελια στο να μεινεις και να ακολουθησεις κατι σωστο, με βαση, με συνεπεια και πανω απολα με υπομονη! γιατι πολλες φορες μπορει να κανουμε κατι σωστα αλλα δεν κανουμε υπομονη, αρα δεν δινουμε τον αναλογο χρονο στο σωμα μας να αλλαξει και μετα κατηγορουμε το σωμα μας! Το οτι κανεις ενα προγραμμα δεν σημαινει οτι ξαφνικα θα πρεπει μεσα σε 2 βδομαδες η ενα μηνα να εχεις τελειοποιηθει, αν δεν δωσεις σημασια και χρονο στο κορμι σου δεν θα σου δωσει ουτε αυτο! Καντο τροπο ζωης σου και οι αλλαγες θα ερχονται συνεχεια. Ουτε λιποαναρροφησεις ουτε χαζομαρες οπως ενεσεις.
    Σε ευχαριστώ

  10. #10
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Κοιλιακους βλεπω αναφερεις, αεροβια αλλα διατροφη οχι.
    Η διατροφη σου πως ειναι?
    Οτι κ να κανεις αν δε φας οπως πρεπει λιπος δε χάνεις.

    Καλως ηρθες

  11. #11
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Κοιλιακους βλεπω αναφερεις, αεροβια αλλα διατροφη οχι.
    Η διατροφη σου πως ειναι?
    Οτι κ να κανεις αν δε φας οπως πρεπει λιπος δε χάνεις.

    Καλως ηρθες
    Διατροφή εννοείτε πως προσέχω με πολλά γεύματα την ημέρα αλλά χωρίς να τα ζυγίζω αλλα γενικά δεν τρώω ούτε πολύ ούτε λίγο..Ενα διάστημα είχα κόψει και τελείως το αλάτι και την ζάχαρη..Είναι αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω οτι δεν μπορείς να χάσεις λίπος απο κει που θες δυστυχώς.. Θα κάνω μια εκνεου λιπομέτρηση και θα επανέλθω με νέα στοιχεία..

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Shooter;1279948[I
    ]Διατροφή εννοείτε πως προσέχω με πολλά γεύματα την ημέρα αλλά χωρίς να τα ζυγίζω αλλα γενικά δεν τρώω ούτε πολύ ούτε λίγο..[/I]Ενα διάστημα είχα κόψει και τελείως το αλάτι και την ζάχαρη..Είναι αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω οτι δεν μπορείς να χάσεις λίπος απο κει που θες δυστυχώς.. Θα κάνω μια εκνεου λιπομέτρηση και θα επανέλθω με νέα στοιχεία..

    Aυτό φίλε μου ΔΕΝ είναι 'έχω κάνει τα πάντα, έχω απογοητευτεί και το λίπος δεν φεύγει"!

    Κάτσε, στρώσου, ακολούθησε με ΕΥΛΑΒΕΙΑ μια διατροφή που να ναι μετρημένη στο γραμμάριο, κάνε αερόβια (να σου πεφτει το γλωσσίδι κατω ναι!!!), να πέσει και λίγο ΠΕΙΝΑ, να τραβήξει το στομαχάκι και θα δεις για ποτε φεύγει.

    Ολα αυτα καλοπροαίρετα στα λεω.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Aυτό φίλε μου ΔΕΝ είναι 'έχω κάνει τα πάντα, έχω απογοητευτεί και το λίπος δεν φεύγει"!

    Κάτσε, στρώσου, ακολούθησε με ΕΥΛΑΒΕΙΑ μια διατροφή που να ναι μετρημένη στο γραμμάριο, κάνε αερόβια (να σου πεφτει το γλωσσίδι κατω ναι!!!), να πέσει και λίγο ΠΕΙΝΑ, να τραβήξει το στομαχάκι και θα δεις για ποτε φεύγει.

    Ολα αυτα καλοπροαίρετα στα λεω.
    Μωρέ καλά κάνεις και μου τα λές..Αερόβιο προτίνεται σταθερής έντασης ή διαλειμματική? Και από πρόγραμμα διατροφής όσο αφορά τα γραμμάρια θα πρέπει να πάω σε κάποιον διατροφολόγο?

  14. #14
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Shooter View Post
    Μωρέ καλά κάνεις και μου τα λές..Αερόβιο προτίνεται σταθερής έντασης ή διαλειμματική? Και από πρόγραμμα διατροφής όσο αφορά τα γραμμάρια θα πρέπει να πάω σε κάποιον διατροφολόγο?
    Να πας σε διατροφολογο γιατι; τοσα αρθρα εδω μεσα και τοσες διατροφες μπορεις να φτιαξεις μονος σου και να το ποσταρεις για διορθωσεις.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  15. #15
    New Member
    Join Date
    10-07-15
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Να πας σε διατροφολογο γιατι; τοσα αρθρα εδω μεσα και τοσες διατροφες μπορεις να φτιαξεις μονος σου και να το ποσταρεις για διορθωσεις.
    Και πως θα ξέρω πόσα γραμμάρια φαγητού πόσα γεύματα τι ώρες κλπ κλπ Υπαρχει κάποιο thread? γιατι το forum ειναι αχανές..

  16. #16
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Διαβασε τα sticky threads στην ενοτητα της διατροφης και θα δεις οτι ειναι πανευκολο.
    Υπολογισε θεμριδες συντηρησης και χωρισε τες σε γευματα μετα με τον τροπο που λεει στο thread εδω: http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές σε έφηβο για απώλεια κοιλιακού λίπους
    By tonis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 19-04-13, 12:07
  2. Συμβουλές Για Καύση Κοιλιακού Λίπους
    By ManosP in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 07-04-13, 18:12
  3. Συμβουλές για απώλεια κοιλιακού λίπους και διατροφή
    By Runnerakiass in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 04-03-13, 20:42
  4. Συμβουλές για απώλεια κοιλιακού λίπους σε έφηβο
    By Ho0LigaN in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 10-08-12, 10:50
  5. Συμβουλές Για Χάσιμο Λίπους
    By xxxmuscle in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 18-03-11, 15:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •