Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default Alpha Test Pro της Muscletech

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα...
    Λοιπόν έχω μια ερώτηση..άρχισα πάλι γυμναστήριο (περίπου 2 μήνες τώρα) μετά από πολλά χρόνια και είμαι και κάποιας ηλικίας 47 ετών.
    Τα κιλά μου είναι 90 το πολύ, και ύψος 1,88cm
    Λόγο δουλειάς, παιδιά, υποχρεώσεις ,κτλ όταν έρχεται η ώρα για γυμναστήριο δεν είμαι και στα καλύτερα από ενέργεια μάλλον στα κάτω
    και αποφάσισα να παραγγείλω το ALPHA TEST PRO Μuscle Tech ,και μια πρωτεΐνη ISO GOLD καθαρή πρωτεΐνη (PVL)
    Θα ήθελα να μάθω εάν έπραξα σωστά και εάν έχει παρενέργειες το ALHPA TEST και αν μπορώ να τα πάρω και τα δυο μαζί
    η ότι άλλο γνωρίζεται ειδικά για το ALHPA TEST

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Geopets View Post
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα...
    Λοιπόν έχω μια ερώτηση..άρχισα πάλι γυμναστήριο (περίπου 2 μήνες τώρα) μετά από πολλά χρόνια και είμαι και κάποιας ηλικίας 47 ετών.
    Τα κιλά μου είναι 90 το πολύ, και ύψος 1,88cm
    Λόγο δουλειάς, παιδιά, υποχρεώσεις ,κτλ όταν έρχεται η ώρα για γυμναστήριο δεν είμαι και στα καλύτερα από ενέργεια μάλλον στα κάτω
    και αποφάσισα να παραγγείλω το ALPHA TEST PRO Μuscle Tech ,και μια πρωτεΐνη ISO GOLD καθαρή πρωτεΐνη (PVL)
    Θα ήθελα να μάθω εάν έπραξα σωστά και εάν έχει παρενέργειες το ALHPA TEST και αν μπορώ να τα πάρω και τα δυο μαζί
    η ότι άλλο γνωρίζεται ειδικά για το ALHPA TEST

    Ευχαριστώ
    Καλησπερα, την ενεργεια που δεν εχεις για την γυμναστικη δεν μπορει να στην δωσει ενα συμπληρωμα, ποσω μαλλον της muscletech:P Η διατροφη σου πως ειναι; Κοιμασαι σωστα; Και μπορεις να κοιταξεις(αν γινεται βεβαια λογω προγραμματος) να αλλαξεις την ωρα γυμναστικης σου, αν κανεις π.χ. το απογευμα να κανεις το πρωι πριν ξεκινησεις τη μερα σου μετα το πρωινο π.χ. Η πρωτεινη τωρα αφου την πηρες καταναλωσε την καλυτερα μετα την γυμναστικη στο μεταπροπονητικο αλλα εχεις λογο που την πηρες; εννοω δεν προλαβαινεις να ετοιμασεις γευμα η δεν μπορεις να φας;
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλή επάνοδο στα βάρη.
    Μια χαρά είναι η ηλικία, έλα μην ακουω τέτοια

    Η ενέργεια είναι κάτι που θα τη λάβεις κυρίως μέσω τροφής. Αν η διατροφή σου είναι φτωχή, τότε κανένα συμπλήρωμα δεν θα σε βοηθήσει.
    Πρωτίστως σιγουρέψου πως τρως όπως πρέπει και μετά μπορείς να πάρεις μια πρωτεινη ορου γάλακτος για μεταπροπονητικά. Όχι οτι θα σου δώσει ενέργεια, απλώς για να καλύψει τις ανάγκες σου.
    Οσο για το aplha test pro, μια μούφα και μισή ειναι φίλε μου.. δηλαδή μιάμιση

  4. #4
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default

    Παιδιά να πω την αλήθεια δεν περίμενα τόσο γρήγορα για απαντήσεις να είστε καλά καταρχήν.
    Τώρα για να αλλάξω ώρες για προπόνηση δεν γίνεται με τίποτα,
    Από διατροφή καλά τα πάω δεν τρώω junk καθόλου και τα υπόλοιπα είναι σπιτικό φαγητό όσο για το ALPHA TEST που πήρα κάποιος με επηρέασε αλλά φοβάμαι να το κατανάλωσω γιατί διάβασα κάτι τρελές παρενέργειες στο Internet τζάμπα τα λεφτά δηλαδή? Δεν αξίζει μάλλον...

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Καλη σου μερα.Απ τη στιγμη που ενα συμπληρωμα το αγορασες ηδη δεν υπαρχει λογος να ρωτησεις.Θα ηταν πιο συνετο να ρωτησεις αποψεις πριν και να παρεις γνωμες για να μην πανε χαμενα και τα χρηματα.

    Το 'σπιτικο φαγητο' ειναι κατι πολυ αοριστο και αναμφιβολα δεν προκειται να σε φτασει καπου σωματικα.Σπιτικα ειναι και τα μακαρονια με κιμα αλλα δε νομιζω οτι καποιος εδω τρωει κατι τετοιο και μετα λεει ας παω για προπονηση.Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ΄ριξεις΄διαβασμα ,να δεις προσεγγισεις και απο αλλες διατροφες εδω και υστερα να φτιαξεις ενα δικο σου πλανο.Απο κει και περα θα εχεις βοηθεια για προσαρμογες.Αν δε γινει κατι τετοιο δεν ξερω με ποιο τροπο και αν μπορει καποιος να σε βοηθησει.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Geopets View Post
    Παιδιά να πω την αλήθεια δεν περίμενα τόσο γρήγορα για απαντήσεις να είστε καλά καταρχήν.
    Τώρα για να αλλάξω ώρες για προπόνηση δεν γίνεται με τίποτα,
    Από διατροφή καλά τα πάω δεν τρώω junk καθόλου και τα υπόλοιπα είναι σπιτικό φαγητό όσο για το ALPHA TEST που πήρα κάποιος με επηρέασε αλλά φοβάμαι να το κατανάλωσω γιατί διάβασα κάτι τρελές παρενέργειες στο Internet τζάμπα τα λεφτά δηλαδή? Δεν αξίζει μάλλον...
    μπορει να ειναι σπιτικο φαγητο αλλα ισως δεν τρως αρκετα για να ανταπεξελθεις. Καλο θα ηταν μιας και ασχολεισαι να διαβασεις την ενοτητα της διατροφης και να βγαλεις ενα πλανο και το ανεβασεις εδω και θα δουμε για τυχον αλλαγες

  7. #7
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Καλη σου μερα.Απ τη στιγμη που ενα συμπληρωμα το αγορασες ηδη δεν υπαρχει λογος να ρωτησεις.Θα ηταν πιο συνετο να ρωτησεις αποψεις πριν και να παρεις γνωμες για να μην πανε χαμενα και τα χρηματα.

    Το 'σπιτικο φαγητο' ειναι κατι πολυ αοριστο και αναμφιβολα δεν προκειται να σε φτασει καπου σωματικα.Σπιτικα ειναι και τα μακαρονια με κιμα αλλα δε νομιζω οτι καποιος εδω τρωει κατι τετοιο και μετα λεει ας παω για προπονηση.Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ΄ριξεις΄διαβασμα ,να δεις προσεγγισεις και απο αλλες διατροφες εδω και υστερα να φτιαξεις ενα δικο σου πλανο.Απο κει και περα θα εχεις βοηθεια για προσαρμογες.Αν δε γινει κατι τετοιο δεν ξερω με ποιο τροπο και αν μπορει καποιος να σε βοηθησει.
    Καλησπέρα φίλος όταν λέω σπιτικό εννοώ οτι 2-3 φορές την εβδομάδα ρύζι με κότα ,όσπρια, άλλες δυο κινοα, φιλέτο, τα πρωινά συνήθως βρώμη η μελί τέτοια πράγματα διότι δεν είμαι νέος στο άθλημα γνωρίζω αρκετά άλλα απέχω καιρό ,τώρα την βλακεία με το adrenaline booster την έκανα να φανταστείς κρεατίνη έτρωγα την δεκαετία του ΄90 άλλα έχασα την εξέλιξη στα συμπληρώματα διατροφής...απλά πήρα αυτό το πράγμα χωρίς να γνωρίζω .... και ρωτάω να το καταναλώσω η όχι εκεί κόλλησα...

  8. #8
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    μπορει να ειναι σπιτικο φαγητο αλλα ισως δεν τρως αρκετα για να ανταπεξελθεις. Καλο θα ηταν μιας και ασχολεισαι να διαβασεις την ενοτητα της διατροφης και να βγαλεις ενα πλανο και το ανεβασεις εδω και θα δουμε για τυχον αλλαγες
    Οκ ευχαριστώ αυτό θα κάνω μάλλον..

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Ναι ενταξει αν και διατροφικα αυτο που λες παλι δεν ειναι συγκεκριμενο πλανο.

    Οσον αφορα το συμπληρωμα απο τη στιγμη που το αγορασες,μην το πεταξεις αυτο ελειπε.Κανε αυτο που λεει στις οδηγιες,παρενεργειες θεωρω λιγο απιθανο να εχει.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Ναι ενταξει αν και διατροφικα αυτο που λες παλι δεν ειναι συγκεκριμενο πλανο.

    Οσον αφορα το συμπληρωμα απο τη στιγμη που το αγορασες,μην το πεταξεις αυτο ελειπε.Κανε αυτο που λεει στις οδηγιες,παρενεργειες θεωρω λιγο απιθανο να εχει.
    Οκ θα το καταναλώσω και βλέπουμε θα έχω και άποψη από πρώτο χέρι γιατί μάλλον δεν το έχει πάρει κανένας το συγκεκριμένο άλλα θα ήθελα γνώμη για μια πρωτεΐνη μετά από την προπόνηση whey protein μάλλον ποια μάρκα δλδ κάποια πολύ καλή αν γίνεται..

  11. #11
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Geopets View Post
    Οκ θα το καταναλώσω και βλέπουμε θα έχω και άποψη από πρώτο χέρι γιατί μάλλον δεν το έχει πάρει κανένας το συγκεκριμένο άλλα θα ήθελα γνώμη για μια πρωτεΐνη μετά από την προπόνηση whey protein μάλλον ποια μάρκα δλδ κάποια πολύ καλή αν γίνεται..
    πολλα παιδια του φορουμ παιρνουν ΟΝ και myprotein (μια ακομη αλλα εχω κολλησει και δεν θυμαμαι την μαρκα)

  12. #12
    New Member
    Join Date
    15-02-16
    Location
    Kastoria
    Posts
    6

    Default

    Ωραία θα δοκιμάσω THANKS !!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alpha t-2 & oxyelite pro
    By Stelone in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 17-08-11, 22:38
  2. Alpha T2 + Erase Stack!
    By lazaross in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-08-11, 15:29
  3. Alpha Lipoic Acid
    By r1ddl3r in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-06, 06:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •