Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 61 to 90 of 181
  1. #61

    Default

    Εχω να κανω μια ερωτηση!

    Σημερα ξυπνησα και εφαγα στις 8 - 8.30 πρωινο αλλα μετα λογω εργαστηριων στη σχολη και λοιπα δεν προλαβα ουτε νερο να πιω και εφαγα μολις γυρισα σπιτι (στις 3). Αυτο πειραζει ή οχι και τοσο αν απο εκει και περα συνεχισω κανονικα την διατροφη;

  2. #62
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Νομίζω απλά πύκνωσε τα υπόλοιπα γευματα λιγο, μη παραλήψεις κανένα.
    A head full of fears has no space for dreams.

  3. #63
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Με τους υδατανθρακες και τα λιπη δεν εχεις θεμα.μπορεις να τα μπαλανταρεις στα επομενα γευματα.το μονο που δεν μπορεις αν χασεις καποιο γευμα ειναι η πρωτεινη γιατι ειναι το μονο μακροστοιχειο που δεν αποθηκευει ο οργανισμος.απλα οτι εχασες απο λιπη και υδατα βαλτο στα αλλα γευματα και ισως αυξησε πολυ λιγο την πρωτεινη στην οποια και μειον να βγεις σημερα θα ναι για τον λογο που σου ειπα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #64

    Default

    Ωραια και γω αυτο εκανα, αυξησα δηλαδη λιγο τις ποσοτητες που ετρωγα και οσο μπορεσα.

    Επισης, σημερα εκανα πλατη και κουραστηκα πολυ περισσοτερο απο καθε αλλη μυικη ομαδα και με ποναγαν και λιγο οι πηχεις μου

    Κατι που ειδα χθες σε κατι αλλους που εκαναν αρσεις θανατου, ειναι οτι κατω απο την μπαρα εβαζαν κατι μικρα σκαλοπατακια ( η καλυτερη περιγραφη ξερω! ) και σκεφτηκα να το κανω και γω αλλα δεν ξερω τι αλλαζει και πως θα πρεπει να το κανω. Ειναι καλυτερο να το κανω ετσι, η ελευθερα οπως συνηθως;

  5. #65
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εννοεις το στεπ που ανεβαινουν κάποιοι οταν κανουν συγκεκριμενα αρσεις τεντωμενων ποδιων;
    A head full of fears has no space for dreams.

  6. #66

    Default

    Αυτο που εννοω ειναι οτι αυτοι πατουσαν στο πατωμα κανονικα αλλα ειχαν ακουμπησει την μπαρα πανω σε κατι μικρα πραγματα που ηταν σαν σκαλοπατακια μωρε, δεν ξερω πως λεγονται, αλλα ηταν χαμηλα δεν ηταν πολυ ψηλα.

  7. #67
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τωρα ακριβως δεν σε πιανω αλλα μηπως τα ειχανε για να αλλαζουν ευκολα τα κιλα?η μπορει για να μην την σηκωνουν απο τελειως κατω για να βαζουν παραπανω κιλα.Αλλα αν δεν το δω δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #68

    Default

    Η αληθεια ειναι πως εβαζαν σε καθε επαναληψη πανω κιλα, ( και μπολικα μαλιστα :P ) αλλα φαντασου πως την ασκηση την κανανε αναμεσα στα σκαλοπατακια σε φαση | |
    και ακουμπαγαν την μπαρα εκει πανω και αυτοι ηταν αναμεσα. Και το υψος αυτων ηταν ουσιαστικα εκει που εφταναν την μπαρα καθως κατεβαιναν προς τα κατω, δεν πηγαιναν δηλαδη παρακατω απο το υψος απο τα σκαλοπατια

    Ελπιζω να μην σας εχω πρηξει βραδυατικα. . . !

  9. #69
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Μη το ξαναπεις!Αν ηταν δεν θα απαντουσαμε!Ε αφου βαζανε σε καθε επαναληψη ηταν για να τα βαζουν πιο ευκολα και αφου δεν τα σηκωναν απο κατω μπορουσανε να βαλουν περισσοτερα κιλα.τι να σου πω εγω θα σου προτεινα να μεινεις στα βασικα.Για να ναι τοσα χρονια σταθερη αξια κατι σημαινει.Κι εγω στα βασικα μενω και προχωρω προς τα μπρος :)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #70
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Άρσεις θανάτου γιατι κάνεις;! Έτσι για να σε τρολάρω λίγο...

    Είσαι 2 μέτρα ύψος... η μηχανική της κινήσης σε βολεύει... όντως... ή υπάρχει κανα πρόστιμο στο γυμναστήριο που θα το πληρώσεις αν δεν κάνεις άρσεις θανάτου;!

    ΝΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ, αλλά αμα κάθεσαι και μπαίνεις σε διαδικασίες αντιγραφής άλλων, το 'χασες το παιχνίδι. Κοίτα την πάρτη σου, την τεχνική σου και το πώς θα πας εσύ μπροστά. Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουν οι πιτσιρικάδες είναι που κοιτάνε γύρω τους και όχι μπροστά τους.

    Κοίτα γύρω σου εκεί στο Πανεπιστήμιο τα γκομενάκια, τώρα που είσαι στα ντουζένια σου και μπορείς (α ρε και να 'μουνα πάλι 20... θεριό ανήμερο να πούμε!!!). Στο γυμναστήριο φόρα παρωπίδες και κοίτα την παρτάρα σου ;-)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #71
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Το μονο που μου ρχεται στο μυαλο ειναι οτι βαζουν τα "σκαλοπατακια" απο κατω για να μιμηθουν τα rack pulls; (Αλλά αυτο κανονικα θελει η παγκο ή χαμηλο rack....)

    Εγω παντως θα συμφωνησω με τον Σταυρο και εχε και στο μυαλο σου οτι δεν δουλευουν σε ολα τα σωματα οι αρσεις,που το συμπερανα και πανω μου

  12. #72

    Default

    Δεν μπαινω σε διαδικασιες αντιγραφης, δεν εχω αλλαξει τιποτα απο το προγραμμα και ουτε προκειται να το κανω απο μονος μου.
    Απλα συλλεγω πληροφοριες και κοιταω διαφορες τεχνικες. Καινουριος ειμαι στο αθλημα εξαλλου και εξερευνω :P

    Οσο για την συμβουλη, θα την ακολουθησω!

  13. #73

    Default

    Μια ερωτηση, οσο χαζη και αν ακουστει!

    Η κοιλιτσα να φανταστω λογο το οτι βρισκομαι στον ογκο ειναι φυσιολογικη ετσι; :Ρ Θελω να πω, και κοιλιακους κανω οπως εχω γραψει και στο προγραμμα αλλα ιιισα ιιισα αχνοφαινονται οι πανω πανω μονο το πρωι

    Επισης, μπορω να τρωω φιλετο γαλοπουλας αντι για κοτοπουλο; Οχι συνεχεια, απλα σε συνδιασμο με κοτοπουλο μεσα στην μερα

  14. #74
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Το μονο που μου ρχεται στο μυαλο ειναι οτι βαζουν τα "σκαλοπατακια" απο κατω για να μιμηθουν τα rack pulls; (Αλλά αυτο κανονικα θελει η παγκο ή χαμηλο rack....)

    Εγω παντως θα συμφωνησω με τον Σταυρο και εχε και στο μυαλο σου οτι δεν δουλευουν σε ολα τα σωματα οι αρσεις,που το συμπερανα και πανω μου
    ειναι αυτο που ειπε ο Δημητρης. Μειωνουν το ευρος της κινησης αρα σηκωνουν παραπανω κιλα. Και ετσι οπως λεει ο φιλος, στο τελος κανουν μαλλον partial DL

  15. #75
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Βεβαια μπορεις να φας γαλοπουλα.

    Για την κοιλια λιγο πολυ ολοι εχουμε οταν βαζουμε κιλα, οσο καθαρα κ να φας θα χεις υποθετω απλα προσεχεις μην ξεφυγει.
    Αν βλεπεις κοιλιακους μια χαρα εισαι θα λεγα αλλα ειναι υποκειμενικο αυτο.

  16. #76
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by ChatzoDim View Post
    Μια ερωτηση, οσο χαζη και αν ακουστει!

    Η κοιλιτσα να φανταστω λογο το οτι βρισκομαι στον ογκο ειναι φυσιολογικη ετσι; :Ρ Θελω να πω, και κοιλιακους κανω οπως εχω γραψει και στο προγραμμα αλλα ιιισα ιιισα αχνοφαινονται οι πανω πανω μονο το πρωι

    Επισης, μπορω να τρωω φιλετο γαλοπουλας αντι για κοτοπουλο; Οχι συνεχεια, απλα σε συνδιασμο με κοτοπουλο μεσα στην μερα
    Φυσικα και μπορεις!Το φιλετο γαλοπουλας εχει λιγοτερο λιπος απ το κοτοπουλο απλα να σαι προσεκτικος γιατι 1.Η πεψα/δερμα εχεις πολλες θερμιδες οποτε το φιλετο σου ναι καθαρο 2.Αν προσεχεις το θεμα χολιστερολης αν εχεις καποιο θεμα υγειας να προτιμας πιο λευκα κομματια και 3.σε συνδυασμο και με μετρο γιατι φερνει υπνυλια και χαλαροτητα και η υπερκαταναλωση μπορει αν εχει και στομαχικες διαταραχες!Γενικα ομως ειναι πολυ καλο κρεας απλα πιο ακριβο σε σχεση με το ευρεως διαθεσιμο κοτοπουλο!Η κοιλιτσα εχει να κανει με το σωματικο λιπος και προσπαθησε να αντιμετωπιζεις και να συμπεριφερεσαι στους κοιλιακους σου οπως και στις αλλες μυικες ομαδες.Ετσι οπως οι γραμμες και οι φλεβες στα χερια σου και στο στηθος οταν κανεις ογκο δεν φαινονται οπως στην γραμμωση ετσι ειναι και με τους κοιλιακους.Και τους κοιλιακους τους γυμναζεις για ενδυναμωση κορμου και οχι για να χεις 6ρια και 8ρια κουτακια στον καθρεφτη!Αυτο ειναι αποτελεσμα απωλειας λιπους και οχι ασκησης κοιλιακων!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #77
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Οταν λες φιλέτο γαλοπουλα δεν εννοεις το αλλαντικό, σωστα; just checking!

    Οσο για τους κοιλιακους, οπως ειπαν τα παιδια. Πρωτα χτίσιμο και μετα ξελιπωμα ωςτε να υπαρχει υπόβαθρο να εμφανιστει. Γιατι το θεμα δεν ειναι Στάθης Ψάλτης κοιλιακοι. Το θεμα ειναι ενα σωμα δυνατο, με οςη μαζα ο καθενας επιθυμεί, σχηματα σε αυτο και οταν επιλέξουμε, καθάρισμα/ξελιπωμα. Ε, στη περίοδο όγκου και θα θολώνουμε και θα ντουλαπεψουμε και θα σαβουριαςουμε, αναλόγως το σωμα. Προςωπικη αποψη να μη ξεφεύγουμε τρελα στο λιπος πχ οι κοιλιακοι να αχνοφαίνονται. Δυνατες προπονησεις και παμε!!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #78

    Default

    Ενταξει εγινε ευχαριστω!

    Οσο για τους κοιλιακους για να ειμαι ειλικρινης, αν και δεν ξερω κατα ποσο συχνα ακουγεται τετοια απαντηση, δεν μου αρεσουν και τοσο να φαινονται πολυ. Μου ειναι η πιο αδιαφορη εμφανισιακα μυικη ομαδα. Και οταν με το καλο φτασω σε ενα σημειο να μπορεσω να μπω στο σταδιο ''γραμμωσης'' δεν θελω να φαινονται ιδιαιτερα.

    Θελω απλα να φαινεται αρκετα λιγο το σχημα, αυτο!

  19. #79
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Κοίτα γύρω σου εκεί στο Πανεπιστήμιο τα γκομενάκια, τώρα που είσαι στα ντουζένια σου και μπορείς (α ρε και να 'μουνα πάλι 20... θεριό ανήμερο να πούμε!!!).
    Παίζει να είναι μακράν η πιο σωστή απάντηση που έχω διαβάσει σε όλο το forum

    Mazda 6 είσαι πρώτος!!!!!!!!!!

    (20 χρονών πωωωωωωωω. Η ωραιότερη εποχή)

  20. #80

    Default

    Στην τελευταία προπόνηση σήμερα δοκίμασα κάτι νέο. Σε κάθε σετ που έκανα μείωνα 2 επαναλήψεις αλλά ανέβαζα τα κιλά και στο τέλος είχα φτάσει στις 6 επαναλήψεις (έκανα 4 σετ) και έφτανα κιλά που δεν έχω ξανά φτάσει. Να το συνεχίσω ή δεν λέει;

  21. #81
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Ναι ειναι το λεγομενο σύστημα "πυραμιδα".
    Μια χαρα ειναι, αν σ αρεσει το κρατας. Μπορεις να το δουλεψεις και με 3 σετ

    Παντα θα κοιτας να κανεις την ασκηση ολοσωστα και μετα θα ανεβαζεις κιλα. Μην κλεβεις στις ασκησεις για να νεβουν κιλα
    Last edited by iLikeBB; 15-03-16 at 23:06.

  22. #82
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by ChatzoDim View Post
    Στην τελευταία προπόνηση σήμερα δοκίμασα κάτι νέο. Σε κάθε σετ που έκανα μείωνα 2 επαναλήψεις αλλά ανέβαζα τα κιλά και στο τέλος είχα φτάσει στις 6 επαναλήψεις (έκανα 4 σετ) και έφτανα κιλά που δεν έχω ξανά φτάσει. Να το συνεχίσω ή δεν λέει;
    Δες στην ενότητα των προγραμμάτων. Έχω δυο τέτοια προγράμματα προπόνησης.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #83

    Default

    Οκ Σταύρο θα το τσεκάρω! Πάντως ενθουσιστηκα γιατί στο τέλος κάθε σετ κάθε άσκησης έβαζα 15-25 κιλά παραπάνω.

    Επίσης δοκίμασα να κάνω γάμπες στο σμιθ και με αυτό τον τρόπο έφτασα σε ένα σημείο να ξεασφαλιζω την μπάρα με δυσκολία αλλά στην συνέχεια αφού την έβαζα στην πλάτη η άσκηση και η τεχνική γινόταν καλά! Έβαλα και μικρές πλάκες κάτω από τα πέλματα μου για μεγαλύτερο εύρος κίνησης και ήταν πάρα πολύ αποτέλεσματικο. Πολύ ενθουσιασμενος σημερα από τα πόδια:Ρ

  24. #84

    Default

    Χθες εν τέλει νομίζω το παράκανα με τα κιλά στις ασκήσεις με τα πόδια. Με ενοχλεί λίγο η μέση μου όταν κάνω απότομες κινήσεις.. Κακό ε;

  25. #85
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όταν εγώ φωνάζω εδώ πέρα μέσα για κάποια πράγματα, για το να κρατάμε τα πράγματα απλά και να μην αποζητάμε ταρζανιές, γίνομαι κακός και παράξενος...

    Συγχαρητήρια κυρ Μήτσο. Το πάθημα να σου γίνει μάθημα!!! Όχι ότι θα 'ναι κάτι σοβαρό, αλλά να μάθεις να κάνεις σούζες, αφού βγάλεις τα βοηθητικά ροδάκια ;-)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #86
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Μπορει και η τεχνικη καπου να χάλασε...λοιπον, ΣΚ προπονηση μαζι!! Οχι πως εγω ειμαι master τεχνικής, άκομα ψαχνομαι σε πολλες ασκησεις αλλα ισως εντοπίσω κανα λαθος απο που ξερω.
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #87

    Default

    Σήμερα δεν έχω καμία ενόχληση. Δεν ξέρω τι ήταν αλλά ήταν μόνο μετα την προπόνηση.

    Εγώ πάντως δεν θα σε χαρακτήριζα κακό, προνοητικό ναι. Απλά για κάποιον λόγο βιάζομαι μάλλον

    Όπως και να έχει δεν θα δοκιμάσω κάτι νέο. Θα μείνω εδώ που είμαι και απλά οπότε νιώθω έτοιμος θα ανεβάζω λίγο λίγο τα κιλά. Το μόνο που με προβληματιζει είναι από την άρχη της διατροφής και του γυμναστηρίου τα κιλά μου παίζουν στα ίδια επίπεδα και δεν ανεβαίνουν. Μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι ή να συνεχίσω να έτσι;

  28. #88
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Κιλα στις ασκησεις ή στη ζυγαρια;
    Ποσο καιρο κανεις την ιδια διατροφη;

  29. #89

    Default

    Τα κιλά στην ζυγαριά δεν ανεβαίνουν. Είχα φτάσει σε μια περίοδο στα 81 αλλά μετά έπεσα ξανά σε αυτά που ήμουν όταν ξεκίνησα.

    1.5 μήνα κάνω την διατροφή και το ίδιο, πλην μια βδομάδα, και το γυμναστήριο.

  30. #90
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Τότε ανεβασε φαγητό σιγα-σιγα και δες πως παει η ζυγαρια.
    20γρ υδατανθρακα πχ αυτη τη βδομαδα,μεινε γυρω στις 10-15 μερες στις καινουριες θερμιδες κι αν παλι τπτ ανεβασε λιγο ακομα.


 
Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέος Στο Χώρο Του Bodybuilding & Fitness
    By C a l l e j o n in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 12-05-16, 18:19
  2. Νέος Στο Χώρο Νέος Και Στην Παρέα!!
    By kafetzo in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 01-02-12, 19:59
  3. Νεος στο ''χωρο'',some info please!
    By Brock in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 12-04-08, 05:31
  4. 1o Συμπληρωμα - Νεος στον χωρο
    By Mj23 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 19-01-07, 19:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •