Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-11-11
    Posts
    239

    Default Φθηνό ψάρι (Για αγώνες)

    Καλημέρα σε όλη την παρέα και καλή εβδομάδα!

    Φέτος ύστερα από αρκετά χρόνια ενασχόλησης με το bodybuilding Πήρα την απόφαση να κατέβω σε αγώνες. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος γνωρίζει από πού μπορώ να προμηθευτώ φθηνό ψάρι για την προετοιμασία μου (κατά προτίμηση μπακαλιάρο) για την προετοιμασία μου. Το φθηνότερο που έχω βρει είναι πάνω κάτω στα 6,5 ευρώ/κιλό στο σκλαβενίτη το κατεψυγμένο ρολό φιλέτο. Έχω δει και λίγο φθηνότερα αλλά είναι είτε με αλάτι είτε έχει κόκκαλα πολλά οπότε είναι μία η άλλη.
    Οποιος έχει κάποια πληροφορία θα με βοηθήσει πάρα πολύ.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Μπακαλιαρο φθηνο εχει στα Μακρο αν εχεις προσβαση.Παιζει γυρω στα 4,5-5 το κιλο.Εγω βεβαια προτιμω τιλαπια απο το βασιλοπουλο αν και λιγο ακριβοτερο.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-11-11
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Μπακαλιαρο φθηνο εχει στα Μακρο αν εχεις προσβαση.Παιζει γυρω στα 4,5-5 το κιλο.Εγω βεβαια προτιμω τιλαπια απο το βασιλοπουλο αν και λιγο ακριβοτερο.
    Καλημέρα Λάμπρο. Έχω φίλους που είναι επαγγελματίες, αν εννοείς αυτό με το αν έχω πρόσβαση, όμως δεν ξέρω αν μπορώ εγώ να πάω να ψωνίσω με το ΑΦΜ τους ή πρέπει να πάει αυτός. Γιατί να τους στείλω εκεί για εμένα νιώθω άσχημα. Ναι είναι πολύ καλύτερο το τιλάπια το έχω δοκιμάσει, αλλά τα 8 ευρώ το κιλό για προετοιμασία με 5 γευματα την ημέρα μάλλον θα με κλείσουν φυλακή! :p

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Dar View Post
    Καλημέρα Λάμπρο. Έχω φίλους που είναι επαγγελματίες, αν εννοείς αυτό με το αν έχω πρόσβαση, όμως δεν ξέρω αν μπορώ εγώ να πάω να ψωνίσω με το ΑΦΜ τους ή πρέπει να πάει αυτός. Γιατί να τους στείλω εκεί για εμένα νιώθω άσχημα. Ναι είναι πολύ καλύτερο το τιλάπια το έχω δοκιμάσει, αλλά τα 8 ευρώ το κιλό για προετοιμασία με 5 γευματα την ημέρα μάλλον θα με κλείσουν φυλακή! :p
    φιλε θα τρως 5 φορες την μερα ψαρι στην προετοιμασια σου???
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Dar View Post
    Καλημέρα Λάμπρο. Έχω φίλους που είναι επαγγελματίες, αν εννοείς αυτό με το αν έχω πρόσβαση, όμως δεν ξέρω αν μπορώ εγώ να πάω να ψωνίσω με το ΑΦΜ τους ή πρέπει να πάει αυτός. Γιατί να τους στείλω εκεί για εμένα νιώθω άσχημα. Ναι είναι πολύ καλύτερο το τιλάπια το έχω δοκιμάσει, αλλά τα 8 ευρώ το κιλό για προετοιμασία με 5 γευματα την ημέρα μάλλον θα με κλείσουν φυλακή! :p
    Μπορεις κανονικα να μπεις με την καρτα τους δεν υπαρχει θεμα,δεν τσεκαρουν ονομα απλα ανοιγει η μπαρα με το που σκαναρεις την καρτα.Εγω βεβαια μπαινω με πασο που επιτρεπεται.

    Κοιτα κ εγω 3 γευματα τη μερα εχω απλα αυτο που εχω δει ειναι οτι το τιλαπια στο μαγειρεμα ''χανει'' πολυ λιγοτερο απ τα υπολοιπα ψαρια.Αρα αυτο που φαινεται να χανεις σε τιμη εκ πρωτης οψεως το κερδιζεις απο την ποσοτητα σε μεγαλο βαθμο.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Σορυ για το ακυρο στη συζητηση,αλλα τί ειναι το Μακρο και γιατι χρειαζεται καποιος καρτα?

  7. #7
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Σορυ για το ακυρο στη συζητηση,αλλα τί ειναι το Μακρο και γιατι χρειαζεται καποιος καρτα?
    Θεωρησε το σουπερ μαρκερ που προμηθευει επαγγλεματιες κυριως, φθηνα, (ταβερνες, μινι μαρκετ κ τετοια) και χρειαζεσαι καρτα για να εχεις το αφμ του μαγαζιου. Ωστοσο νομιζω και με φοιτητικο πασο μπορεις να μπεις.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Προσωπικά στην προετοιμασία μου παίρνω μόνο μπακαλιάρο του Καλιμάνη. Ναι ειναι ακριβό το ξέρω, αλλα ειναι το μονο χωρις πρόσθετα συντηρητικά.
    Κι οταν μιλάμε για αγωνιστική προετοιμασία, τότε μετράνε τα πάντα, ακόμα και το τι πρόσθετα υπάρχουν μέσα στις τροφές.
    Φίλε μου, μια προετοιμασία δυστυχώς κοστίζει και μάλιστα πάρα πολύ!! Αν δεν εισαι διατεθειμένος να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη, τότε ίσως να το ξανασκεφτείς.
    Μην περιμένεις πάντως να βρεις πάμφθηνο, όσο και να ψάξεις κάπου εκεί κυμαίνονται οι τιμές!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση για κατάστημα με συμπληρώματα(απίστευτα φθηνό)
    By Petrospap in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-12, 15:16
  2. Που Μπορώ να Βρω Φθηνό Σάκο;
    By Jimaras619 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 08-07-11, 12:21
  3. Νέο ψάρι...
    By mihalis81 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 21-05-08, 17:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •