Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1

    Default Ερωτησεις για την περίοδο κοψίματος

    Καλημέρα σας! Είμαι 93 κιλα...μπήκα στην περίοδο όγκου αρχές Οκτωβρίου....εχω περίπου 22 με 23 bf
    Από αρχές του χρόνου εγώ πίστευα πως έπρεπε να αρχίσω τ κόψιμο αλλά ο γυμναστής επέμενε πως βάλε και άλλο καο θα τ χάσεις το περιττό....
    Ωστοσο έπειτα από μια σύντομη αναζήτηση στο ίντερνετ μου φάνηκε αρκετά δύσκολο έως και απίθανο να φτάσω από τα 23 στα 10 και κάτω bf μέχρι αρχές ιουλοο που ήταν και ο αρχικός μου στοχος..
    Η διατροφή και το ασκησιολογιο έχει διαμορφωθεί έτσι ώστε να βρισκόμε σε έλειψη θερμίδων και ξεκίναεί από βδομάδα...5 φορές cardiovascular και από συμπληρωματα....whey 80 ...glutaminh.... thermogenetiko kai aminoksea
    Ποια είναι η συμβουλή σας? Έχω καμία αλπιδα?

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Γεια σου Νικολα.Εισαι 93 κιλα με ποσο υψος;

    Κρατα την whey απο συμπληρωματα, και τα αλλα τρια αστα για αργοτερα μιας και τα εχεις .Τωρα δεν θα σου προσφερουν τιποτα και ειναι κριμα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #3

    Default

    Είμαι 1.84? Κάπου εκει...
    Αμινοξεα και whey έπαιρνα και στην περίοδο ογκου...Απλά τα άλλα 2 προστέθηκαν τώρα με σκοπό να προσπαθήσω να διατηρήσω τον μυικο ιστό και να χασω λίπος...
    Είχα ξεκινήσει την περίοδο όγκου με 80 κιλα? Αν δω κάνω λάθος και έτσι πως με θυμάμαι δεν θα χα καο 17 18 bf...

  4. #4
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Κακώς που άκουσες τον γυμναστή σου. Το σώμα σου έπρεπε να ακούσεις. Λιπωσες πολύ και τώρα τρέχεις να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα.
    Τέλος πάντων, μην αγχώνεσαι έχεις καιρό μπροστά σου και μην βιαστείς για να μην σε γυρίζει μπούμερανγκ και χάσεις και αυτό που έχεις.
    Και αν πας και Αύγουστο δεν χάθηκε και ο κόσμος.
    Τα λιποτροπικα άφησέ τα τον τελευταίο μήνα. Καθάρισε όσο μπορείς από το φαΐ και αν δεις ότι κόλλησες τότε παρτα.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Γιατι σε αφησε να βαλεις 13 κιλα λιπος; Γιατι μη μου πεις πως ειναι μυς...
    Φιλε μου, ασε τον γυμναστη γιατι μου φαινεται σε ετοιμαζει για αγωνες σουμο.. Κατσε μονος σου να χασεις σιγα σιγα το λιπος και αλλη φορα μην αφηνεσαι τοσο πολυ. Ειναι κριμα!

  6. #6

    Default

    13 κιλά λίπος παντος σίγουρα δεν έβαλα...μπορώ αν θέλετε να σας δειξω και φωτογραφίες από την πρόοδο...απλά όταν έκανα σήμερα λιπομετρηση μου φάνηκε λίγο πολύ συγκριτικά με αυτο που θέλω να πετύχω μέχρι αρχές ιουλι...στην παρούσα φαση είμαι όπως στην φωτογραφία διπλα
    Last edited by nikolaas; 27-02-16 at 13:51.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εσύ ξέρεις φίλε. Εγω δεν μπορώ να κρίνω από μια φωτό πλάτης. 13 κιλά σε ένα 5 μηνο παντως σίγουρα τα περισσότερα ειναι νερό και λίπος. Φυσικα ανεβασες και μυικοτητα, δεν το συζητω. Αλλα το θεμα ειναι.. επρεπε να φτασεις τοσο παραπανω; Οχι. Γιατι; Γιατι μετα θα κουραστεις να τα χασεις και θα ρισκαρεις και τους μυς που εβαλες.

    Αλλα το καλυτερο ειναι να βαλεις φωτο προοδου.

  8. #8

    Default

    Attachment 28301Attachment 28302Attachment 28303
    me thn seira apo oktobrio mexri shmera

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αχ βρε Νικόλα, έβαλες πολύ λίπος βρε αγόρι μου.. Καλά στα λεγα.
    Επειδή δεν θα φαίνονται οι φωτό στα άλλα παιδιά, κανε εναν κοπο και ξανα βαλτες αλλα πηγαινε "go advanced" και μετα πατα το κουμπι κατω που λεει manage attachments.

  10. #10

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Επειδή αναφερεις στο αρχικό σου ποστ για μειωση θερμιδων και για 5 αεροβιες τη βδομαδα..
    Τωρα ποσο ετρωγες και ποση αεροβια εκανες;

  12. #12

    Default

    Ετρωγα πάνω κάτω 3000 θερμίδες τ μερα...κάποιες φορές μπορεί με κάποιες σαβούρες παραπάνω αλλα οχι τπτ ιδιετερο...έκανα 5 split και cardio...αν θα έκανα μια φορα...αλλά έτσι ήταν τ προγραμμα...
    Εεεεε ήταν το πρώτο bulk και μαλον ξεφύγε λιγάκι
    Τώρα αλαξα και διατροφή και προπόνηση προσθέτοντας 5 cardio

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Eνταξει δεν ήρθε και η καταστροφή του κόσμου! Διορθώνεται το πράγμα. Απο τα λάθη μας μαθαίνουμε εξάλλου, σωστα;
    Μιλησε με τον γυμναστη σου, μια φορα αεροβια τη βδομαδα ειναι λιγο ακομα και για περιοδο ογκου. Και απο το τιποτα να πας στις 5 φορες, ειναι ακραιο. Αν ξεκινησεις τοσο μετα ποσο θα κανεις;
    Επίσης στη διατροφη οι μειωσεις πρεπει να γινουν σταδιακα. Αυτα ομως υποτιθεται θα πρεπε να στα πει εκεινος και οχι εμεις.

  14. #14

    Default

    Ναι θα το αλαξω το πρόγραμμα σε 1 μισή μήνα και διατροφής και ασκησιολογιο....Απλα επειδή νταξ είχα την απορία για αυτό σας ρώτησα..
    Ας ελπίζω ότι θα το διορθώσω
    Προς το παρόν βρίσκομαι σε 500 θερμίδες μείωση

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Oχι ρε φιλε 500 απο τωρα..!! Ξεκινα πιο συντηρητικα.
    Συζητησε το με τον γυμναστη σου, απο τη στιγμη που εχετε ξεκινησει μαζι, εχει το χρονοδιαγραμμα του. Εμεις προτασεις και ιδεες λεμε για το καλυτερο αποτελεσμα.
    Φυσικα και θα το διορθωσεις, δεν ειναι κατι που δεν αλλαζει, μη τρελαθουμε..

  16. #16

    Default

    Καλώς! Ευχαριστώ πολύ!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gym Την Περίοδο Του Πάσχα;
    By nina papaki in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 16
    Last Post: 20-03-12, 15:03
  2. Κατανάλωση Αλατιού Σε Περίοδο Κοψίματος;
    By youngblood in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-09, 00:16
  3. Διατροφή "κοψίματος"
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-05, 01:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •