Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 61
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default Ακουστικά Για Αθλητισμό - Γυμναστήριο

    παιδια εχετε να προτεινετε κανενα τουμπανακι σετ ακουστικα να εχει μπασο και να παιζει και καθαρα;

  2. #2
    Junior Bodybuilder Lifescarcity's Avatar
    Join Date
    02-09-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    218

    Default

    Εμπιστεύομαι πλήρως Sennheiser για ακουστικά(over & in ear).Ότι δώσεις θα πάρεις.
    It's the formula for
    utopia. To calculate and control

  3. #3
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Manolaros View Post
    παιδια εχετε να προτεινετε κανενα τουμπανακι σετ ακουστικα να εχει μπασο και να παιζει και καθαρα;
    Κορυδαλλιώτης? Αν είσαι και μεταλάς να σου γράψουμε τίποτα να ακούς στη γυμναστική

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default

    χαχαχ ναι κορυδαλλο αλλα ειμαι λαικος και house απο ξενα χαχαχ θελω να ακουω παντλιδη στο τερμα :pp

  5. #5
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Δες τα Samsung Level U. Τα έχω ένα δίμηνο και είμαι αρκετά ικανοποιημένος

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default

    ποσο τα πηρε φιλε μου;και απο που;

  7. #7
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Amazon.com πρέπει να βγήκαν 52-53?

  8. #8

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Sennheiser πήρα εγώ πριν κανένα 3μηνο 120Ε

  9. #9
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Εγώ πάλι να πω οτι αν θες ακουστικά για το γυμναστήριο, πάρε τα πιο φθηνά (τρόπος του λέγειν) γιατί ΟΛΑ τσακίζουν και χαλάνε μετά από λίγο καιρό δυνατών προπονήσεων. Εκτός εάν πάρεις ασύρματα (ακριβά).
    Last edited by DIVER; 04-03-16 at 16:29.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  10. #10
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Εγω θα συμφωνησω με το Δυτη. Γιατι να παρεις ακριβα ακουστικα? Ισα ισα κατι να ακους μουσικη θες...
    3 φορες εχω παρει κ μετα απο 2 μηνες χαλασαν ολα χαχαχα.
    Ευτυχως εκαναν 10 ευρω περίπου...

  11. #11
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    ImageUploadedByTapatalk1457104481.400380.jpg

    Αυτά είναι τα samsung

  12. #12
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Εγω θα συμφωνησω με τον Δυτη και τον Θανο, για ποιο λογο να πας να δωσεις 50-70-100+ ευρω? πεταμα χρηματων και ειδικα στις μερες μας δεν χρειαζονται περιττες σπαταλες. Παρε ακουστικα απλα το πολυ 10-15 ευρω οσο κανουν τα πολυ απλα ακουστικακια και εισαι μια χαρα και μια χαρα σε καλυπτουν να ακους τη μουσικη σου. Τα αλλα ειναι πολυτελειες και κατα τη γνωμη μου επιδεικτικες πολυτελειες, δεν μπορω να περπαταω και να βλεπω τυπους με κατι ακουστικαρες να ακουνε μουσικη που πιθανον να εχουν δωσει γυρω στα 100 ευρω να τα παρουν. Απλη μουσικη θες να ακους οχι να φαινεσαι παντου με ενα πραγμα στο κεφαλι.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  13. #13
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Manolaros View Post
    χαχαχ ναι κορυδαλλο αλλα ειμαι λαικος και house απο ξενα χαχαχ θελω να ακουω παντλιδη στο τερμα :pp
    Λαΐκά μόνο με ουισκάρες ακούω χαχαχαχαχαχαχα

  14. #14
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by Manolaros View Post
    παιδια εχετε να προτεινετε κανενα τουμπανακι σετ ακουστικα να εχει μπασο και να παιζει και καθαρα;
    Το 2014 θυμαμαι, ειχα δωσει συνολικα ~60 ευρω για ακουστικα επειδη καθε 3-4 μηνες χαλουσαν.
    Ψαχνοντας στο net βρηκα πολυ καλες κριτικες για τα Energy Sistem BT Sport. Μπλε δοντι ακουστικα, με πολυ καλη ποιοτητα ηχου (ακρως σημαντικο για μενα), μεγαλη αυτονομια και καλη τιμη 50 ευρω.
    Τα τσιμπησα αμεσως, και ενα χρονο τωρα ειναι το καλυτερο φιλαρακι στο gym.
    Εχουν και 3 χρονια εγγυση.
    Το μονο κακο τους ειναι ο φορτιστης. Ουσιαστικα φορτιζουν με ενα μικρο καλωδιο USB που εφαρμοζεται στις κοινες θυρες του PC. Αλλα ειναι προβλημα μονο αν δεν εχεις adapter. Ειναι και handsfree παραλληλα. Δλδ απαντας τις κλησεις σου.

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Λαΐκά μόνο με ουισκάρες ακούω χαχαχαχαχαχαχα
    χαχαχαχαχαχα κλαιω

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default

    νταξει παιδια με καλειψατε :p ουτε και εγω ειμαι υπερ των ακριβων απλα θελω να ειναι καθαρος ηχος..

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Είχα πάρει πριν 2 χρόνια 2 ζευγάρια για τα παιδιά από το Lidl στα 7,99 ευρώ το καθένα. Παίζουν πάρα πολύ καλά και καθαρά με δυνατό μπάσο. Βγαίναν σε διάφορα χρώματα, είχα πάρει γκρί για το γιό και φούξια για την κόρη μου. Δεν είναι ψείρες (in ear) αλλά κανονικά ακουστικά που όμως τα προτιμώ από τις ψείρες επειδή δεν πέφτουν συνέχεια από τα αυτιά μου. Και απομονώνουν τέλεια από τους γύρω θορύβους. Επειδή έχω τα Sennheiser HD 600, από τα κορυφαία της εταιρίας που τα είχα πάρει κοντά στα 300 ευρώ, μπορώ με ασφάλεια να πώ ότι του Lidl απλά δεν παίζονται για τα λεφτά τους.
    Τώρα επειδή συνέχεια παίρνω μια του γιού και μια της κόρης και ακούω από το mp3 μου όταν προπονούμαι αλλά και όταν πηγαίνω για περπάτημα, θα πάω τη Πέμπτη να πάρω που τα ξαναφέρνουν. Και φαίνονται καλύτερα με μεγαλύτερη μεμβράνη από τα προηγούμενα, από τις φωτογραφίες που είδα στο φυλλάδιο και στην ιστοσελίδα:
    http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=47343
    Για 10 ευρώ ούτε συζήτηση...
    Last edited by MikeNick; 07-03-16 at 11:17.

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-13
    Location
    korydallos
    Posts
    122

    Default

    φιλε σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα θα παω να τα παρω και εγω

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Τα προηγούμενα που έλεγα είναι αυτά στις φωτογραφίες και πράγματι έχουν μεμβράνες PET 40mm ενώ αυτά που θα φέρουν τη Πέμπτη είναι με 50mm μεμβράνες. Από τις φωτογραφίες της ιστοσελίδας του Lidl φαίνονται πολύ βελτιωμένα και πιο ποιοτικά από τα προηγούμενα (κοστίζουν και ... 2 ευρώ παραπάνω...). Τώρα αν θα παίζουν το ίδιο καλά ή καλύτερα ή χειρότερα δεν το ξέρω και μη με βλαστημάς μετά. Πάντως αυτά που έχω πάρει είναι πάρα-πάρα πολύ καλά για 8 ευρώ. Τράβηξα φωτογραφίες να τα δεις και έβγαλα και τα κουτιά τους που είχα στην αποθήκη για τα χαρακτηριστικά τους.
    Attached Images Attached Images

  20. #20
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Τώρα είδα ότι από χθες Δευτέρα 7 Μαρτίου είχαν και ψείρες, δες αν σε ενδιαφέρουν μήπως προλάβεις κάποια:
    http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=47243

    Δεν ξέρω αν γνωρίζεις αλλά έχεις το δικαίωμα επιστροφής στα Lidl ενός προϊόντος μέσα σε ένα μήνα από την αγορά αν για οποιονδήποτε λόγο δεν το θέλεις, αρκεί να είναι στην αρχική συσκευασία και φυσικά όχι ...κακοποιημένο, έχοντας την απόδειξη αγοράς. Δεν ρωτάνε πως και γιατί και σου επιστρέφουν τα χρήματα. Οπότε αν δεν σου κάνουν τα ακουστικά τα επιστρέφεις.

    (Για να μη παρεξηγηθώ δεν προωθώ τα Lidl και δεν τους συμπαθώ τους Γερμανούς από τότε με τα μνημόνια. Τα Lidl τα έχω κόψει για καθημερινές αγορές εδώ και πολύ καιρό. Πολύ σπάνια τώρα πια θα τους ακουμπήσω χρήματα έστω και μικροποσά)
    Last edited by MikeNick; 08-03-16 at 10:03.

  21. #21

    Default

    Αν και παλιο το θεμα γραφω για να το δει καποιος που ενδιαφερετε, υπαρχει συσκευη bluetooth που συνδεεις τα ακουστικα σου/ηχεια σου και οτιδηποτε με 3.5mm jack και γινονται ασυρματα, επισης μπορεις να τα συνδεσεις και σε συσκευη με AUX (πx στο αμαξι) το συνδεεις με το κινητο/ταμπλετ/mp3/laptop κτλ. και εχεις ασυρματα ακουστικα, μεχρι στιγμης τα εχω χρησιμοποιησει σε ποδηλατοβολτα και σε ταξιδι. Η ποιοτητα ειναι πολυ καλη, βεβαια οταν τα συνδεσα στο pc με bluetooth bundle η ποιοτητα ηταν αθλια, με το κινητο μου δεν εχω θεμα, πολυ καλο ηχος, αναλογα και τα ακουστικα σου βεβαια. Bluetooth receiver ονομαζετε και το αγορασα απο κινεζομαγαζο καπου στα 3-3.50 ευρω.

    αυτο ειναι, το ασημενιο 3.5mm jack βγαινει για να συνδεσεις τα ακουστικα σου η αλλο καλωδιο 3,5mm

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    06-04-05
    Location
    Στο μπαλκονι του σπιτιου μου...
    Posts
    301

    Default

    http://www.plaisio.gr/fotografia-video/akoustika/akoustika-all/Turbo-X-Bluetooth-Headset-PHS-400-mauro-F1-BLACK.htm

    Πας και αγοραζεις αυτα τα ακουστικα και ξεμπερδευεις.

    Φθηνα, ασυρματα και συνδεονται πανευκολα. Χωρις καλωδια, χωρις μπερδεματα και με σχετικα καλη αυτονομια μπαταριας.

    Πραγματικα απορω με ολους αυτους τους τυπους που καθε 3 και λιγο παλευουν με το καλωδιο που κρεμεται κατα τη διαρκεια των ασκησεων ή που μπερδευουν τα χερια τους στα καλωδια στο διαδρομο ενω υπαρχουν τοσο απλες λυσεις
    PERSONAL RECORS
    BENCH PRESS 160 x 1
    FULL SQUAT 210 x 2
    DEAD LIFTS 230 x 1
    Clean and jurk 120 x 1

  23. #23

    Default

    Ισως εχεις δικιο φιλε...Αλλα να κυκλοφορεις με μια στεκα στο κεφαλι σε ολο το γυμναστηριο, μαλλον θεαμα θα γινεις...Ή τουλαχιστον προκαλεις τα βλεμματα διχως λογο, ενω πας για αλλο σκοπο προφανως.Εγω σκεφτομαι αυτα της σαμσουνγκ με τα 53 ευρω, αρκετα διακριτικα φαινονται.

  24. #24
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Γιατι να μην παρετε απλα ακουστικα με 10-15 ευρω? Ετσι κ αλλιως μετα απο λιγο καιρο θα χαλασουν οπως τα περισσοτερα υποθέτω...

  25. #25
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πρόσφατη αγορά από το e - shop με 20 ευρώ, τα πιο φθηνά μεγάλα με αφρολέξ ακουστικά bluetooth παρακαλώ.

    ΚΑΙ ΓΑΜΩ!!! Value for money όσο δεν πάει!!!

    Δείτε το!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #26
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πρόσφατη αγορά από το e - shop με 20 ευρώ, τα πιο φθηνά μεγάλα με αφρολέξ ακουστικά bluetooth παρακαλώ.

    ΚΑΙ ΓΑΜΩ!!! Value for money όσο δεν πάει!!!

    Δείτε το!!!
    Link?

  27. #27
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by BARHonda View Post
    Link?
    Εδώ είσαι!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  28. #28
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πήρα το φτυάρι και ξεθάβω το τόπικ με αφορμή την κουβέντα για το αν ακούμε μουσική εν ώρα προπόνησης.
    Είμαι σε αναζήτηση ακουστικών, over ear, μιας και θέλω όσο γίνεται ηχομόνωση και γιατί οι ψείρες μου φεύγουν συνεχώς συν ότι με πονούν τα αφτιά λόγό ω πίεσης.
    Επίσης σίγουρα θα είναι ασύρματα, γιατί με τα καλώδια μπερδεύομαι και δεν μπορώ να κουβαλάω και το κινητό συνεχώς πάνω μου.

    Για μένα κορυφαία (αλλά υπερ ακριβά) είναι τα Dr beats Dre τα studio
    Απο κει και πέρα δεύτερη και πολύ οικονομικότερη επιλογή παμε σε JBL οπου έχει αρκετά μοντέλα, συγκεκριμένα έχω κατασταλάξει στα Ε55ΒΤ οπου στο σκρουτζομάγαζο τα βρίσκω στα 130 ευρώ. Έχει και με 100 αλλά δεν αξίζουν.

    Είχα αγοράσει ενα ζευγάρι ασύρματα awei, μαύρη η ώρα, μου βγαίνουν συνεχώς από τα αφτιά αν και έχουν πολύ ωραίο μπάσσο!!!

    Εσείς τι έχετε ή τι θα θέλατε;

  29. #29
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Το ιδιο ακριβως ψαχνω και εγω μαι εβδομαδα τωρα αλλα ολα τα ασυρματα ειναι πανακριβα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  30. #30
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Τα Beats, το 90% των μοντέλων, είναι υπερκοστολογημένες λαλακίες επειδή γράφουν Dr. Dre και όχι Barba Giannis γιατί θα είχαν τουλάχιστον μισή τιμή.

    Αν το χέρι μπορούσε να μπει βαθιά στην τσέπη θα πήγαινα σε B&W (Bower&Wilkins) για πραγματικά κρυστάλλινο ήχο. Στα ακριβά μοντέλα της Sennheiser και AKG για επαγγελματικό ήχο, ίσως και Bose.
    Κακά τα ψέματα για ένα καλό ακουστικό θέλεις 200-300ευρώ στο νερό, που είναι υπερβολικά λεφτά αλλά θα δώσουν την ηχομόνωση - active noise cancelling - και τον καθαρό ήχο.

    Τα 100-100κάτι ευρώ είναι οικονομικές επιλογές, δυστυχώς, κάπου εκεί θα έλεγα είτε τα Audio Technica M40x για καλή απόδοση ήχου και συχνοτήτων είτε με λίγα παραπάνω τα Lindy BNX-60 για να αγγίξουμε λίγο την αίσθηση της ηχομόνωσης με passive και active noise cancellation, τα οποία και τα δύο μοντέλα τα βλέπω στο σκρουτζ.

    Βέβαια για μένα less is more οπότε δεν θα έδινα ούτε τα 100 ευρώ, αν μπορούσα θα μάζευα να δώσω 200-250ευρώ μία φορά (B&W P7) και καλή χωρίς να έχω παράπονα μετά, αλλιώς το καλύτερο είναι να πας με ένα 50άρι ανάμεσα στις μάρκες αυτές, άντε και Sony, να κάνεις μερικές δοκιμές με διάφορα μοντέλα και να πάρεις ότι σου κάτσει καλύτερα στο αυτί.

    Κατέχοντας ένα φθηνό μοντέλο AKG, σχεδόν 50 ευρώ, μπορώ να πω ότι είναι πραγματικά vfm για μένα.


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αερόβια Άσκηση Για Αθλητισμό
    By Chrishood in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 28
    Last Post: 02-12-14, 16:12
  2. Βοήθεια Με Ακουστικά Pc!
    By BillPeristeri3 in forum Off Topic
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-14, 12:20
  3. Replies: 9
    Last Post: 28-02-11, 14:38
  4. Replies: 5
    Last Post: 08-09-09, 06:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •