Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Πρώτη Φορά Πρωτεϊνη

    καλησπερα αποφασισα σημερα να αγορασω πρωτεινη και ρωτισα τον γυμναστη ποια να παρω και μου ειπε την whey οτι ειναι η καλητερη

    το θεμα μου ειναι οτι η συγκεκριμενη ειπε οτι εχει απο 45 μεχρι 75 ευρω
    ποια απο ολλες τις whey να επιλεξω...εμαθα οτι η καθεμια ειναι για διαφορετικο σκοπο
    εγω ειμαι 70 κιλα και δεν θελω να παρω λυπος,θελω απλα να γινει το σωμα μου πιο ωραιο... τι προτεινετε?

    επισης λογο χρηματων σκευτικα να παρω μια της whey αλλα για 15 μερες δλδ την μιση ποσοτητα μεσα για να δω αν κανει τιποτα...ππιο συγκεκριμενα σκεφτομαι να παρω την πιο ακριβη whey με 75 ευρω αλλα θα μου παει ενα 40αρι αν την παρω μονο για 15 μερες
    τι λετε?

  2. #2
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    1.Με μια whey δεν θα παρεις λιπος.
    2.Με μια whey το σωμα σου δεν θα γινει καλυτερο,αν δεν εχεις στρωμενη ηδη διατροφη και προπονοση.
    3.Διαφορα δεν θα δεις ουτε σε 15 μερες ουτε σε 115 αμα δεν εχεις αυτο που σε ειπα στο 2.
    4.Αμα επιμενεις και θες να δοκιμασεις παρε μια απλη whey και υπαρχουν πιο φθηνες απο 75ευρω. με ενα κιλο πρωτεινη και ενα scoop την μερα σε παει ενα μηνα.
    Obese To Fit

  3. #3

    Default

    διατροφη κανω φιλε

    δλδ ποια μου πρωτεινεις να παρω ?

    δλδ αν περνω καθημερινα για ενα μηνα και με καλη διατροφη δεν θα δω αποτελεσματα?

  4. #4
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Η διαφορα που δεις θα ειναι η ΙΔΙΑ ακριβως με το αν τρως ενα κοτοπουλο αντι να πινεις την πρωτεινη.

    Υπαρχουν πολλες μαρκες, αυτο που θα δεις ειναι να ειναι απλη whey χωρις ζαχαρες και μειγματα.

    Γνωστες μαρκες ειναι myprotein, on , scitec , dymatize
    Obese To Fit

  5. #5
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Η πρωτεΐνη φίλε δεν είναι μαγικό ραβδάκι και να μεταμορφώσει το σώμα σου σε ένα μήνα.
    Οταν λες ότι κάνεις διατροφή ;μπορείς να την γράψεις ;Από εκεί ξεκινάνε όλα.

  6. #6
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_cisse View Post
    καλησπερα αποφασισα σημερα να αγορασω πρωτεινη και ρωτισα τον γυμναστη ποια να παρω και μου ειπε την whey οτι ειναι η καλητερη

    το θεμα μου ειναι οτι η συγκεκριμενη ειπε οτι εχει απο 45 μεχρι 75 ευρω
    ποια απο ολλες τις whey να επιλεξω...εμαθα οτι η καθεμια ειναι για διαφορετικο σκοπο
    εγω ειμαι 70 κιλα και δεν θελω να παρω λυπος,θελω απλα να γινει το σωμα μου πιο ωραιο... τι προτεινετε?

    επισης λογο χρηματων σκευτικα να παρω μια της whey αλλα για 15 μερες δλδ την μιση ποσοτητα μεσα για να δω αν κανει τιποτα...ππιο συγκεκριμενα σκεφτομαι να παρω την πιο ακριβη whey με 75 ευρω αλλα θα μου παει ενα 40αρι αν την παρω μονο για 15 μερες
    τι λετε?
    Eπειδη φαινεται πως θεωρεις την πρωτεινη ως την σκονη που θα σε αλλαξει, μην παρεις απλα. Φτιαξε ενα σωστο πλανο διατροφης και ετσι θα προχωρησεις. Ειτε παρεις πρωτεινη σε συμπληρωμα ειτε πρωτεινη απο φαγητο ειναι το ιδιο πραγμα. Whey ειναι το ειδος της πρωτεινης και οχι μαρκα. Επισης να παρεις στο κιλο που βγαινει γυρω στα 30 ευρω και μπορει να σου κρατησει γυρω στον 1 με 1μιση μηνα αν την παιρνεις μονο μετα τη γυμναστικη. Αλλα δεν εχει καμια απολυτως διαφορα, το φαι ειναι ο πρωταρχικος σου σκοπος. Οποτε αν δεν εχεις προβλημα στο να φας, αν προλαβαινεις κλπ..να μην παρεις.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  7. #7

    Default

    παιδια ξερω οτι δεν ειναι μαγικη σκονη...μια ερωτηση εκανα....σαφως και το λεω γιατι στην διατροφη μου λογο οχι και τοσο καλης οργανωσης στο θεμα του οτι δεν τρωω μερικες τροφες που πρεπει π.χ μοσχαρι απαχο λογο χρηματων οπως και το οτι δεν προλαβενω μερικες φορες να φαω σνακ ή ενα ολοκληρωμενο πρωινο και αυτο θελω να την παρω ειναι η ευκολη λυση....η διατροφη μου παρολα αυτα ειναι καλη...κοτοπουλο,αυγα,βρωμες κτλπ

    υπαρχει και ενα αλλο θεμα με υψος 1.78 ημουν 78 κιλα και σε 5 μηνες γυμναστηριο εχασα κιλα και τωρα ειμαι 70...βεβαια ακομα εχω λυπος στην κοιλια και λιγο πλαγια +οτι δεν ειμαι βαρυκοκαλος και εχω φτασει σε σημειο το πρωσοπο μου να εχει χασει πολυ λυπος οπως και τα ποδια και ο ποπος μου πραγμα που φενεται ασχημο και θελω να ''γεμισω'' απο εδω και περα μπας και ισιωσει η κοιλια μου γιατι αν συνεχισω να χανω λυπος ετσι θα καταλυξω πολυ ασχημα

    για αυτο σκεφτηκα να παρω πρωτεινη
    εχω ακουσει για μυικα κιλα πολυ καλη ειναι η ski mx οπως και η complete 8 αλλα αυτες δεν ειναι ορου γαλακτος
    τι προτεινετε εσεις παιδια

  8. #8
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Ειναι μια ευκολη λυση,αρκει να μην βασιζεσαι στη σκονη πανω απο 1-2 φορες την ημερα ως γευμα.Αυτο που εχεις ακουσει οτι αυτες δινουν μυικα κιλα,νομιζω απαντηθηκε πιο πανω απτα παιδια
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  9. #9
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Πάλι το βλέπεις λάθος. Δεν θα γεμίσεις με την πρωτεΐνη. Καλύτερα ξόδεψε τα σε φαΐ.
    Και μακριά από αυτές τις πρωτεΐνες όγκου γιατί θα σου δώσουν άχρηστες θερμίδες.
    Φαγακι και πάλι φαγακι.

  10. #10
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_cisse View Post
    .η διατροφη μου παρολα αυτα ειναι καλη...κοτοπουλο,αυγα,βρωμες κτλπ
    μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφής;;;;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα πρωτεινη στους 13 μηνες που γυμναζομαι!!
    By Pavlos10 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 13-06-13, 23:03
  2. πρωτεινη και κρεατινη για πρωτη φορα!!!!!
    By thodwrhs in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 30-08-12, 09:46
  3. Για πρωτη φορα παιρνω πρωτεινη
    By jimmyandrews in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 02-05-12, 14:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •