Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Απόψεις για τα Συμπληρώματά Μου

    Γεια σου Secret of Steel
    Όσο αφορά τα Συμπληρώματα από το Myprotein

    Πρωινό:
    2 Omega 3
    2 CLA

    Μεσημεριανό:
    2 Omega 3

    Πριν την Προπόνηση:
    2 Thermopure

    Μετά την Προπόνηση:
    Impact Diet Whey Εσύ εφόσον θέλεις πάρε την Synergy
    1 Daily Vitamins

    Βραδινό:
    2 Omega 3

    Καλές Προπονήσεις και καλά αποτελέσματα

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Γεια σου Secret of Steel
    Όσο αφορά τα Συμπληρώματα από το Myprotein

    Πρωινό:
    2 Omega 3
    2 CLA

    Μεσημεριανό:
    2 Omega 3

    Πριν την Προπόνηση:
    2 Thermopure

    Μετά την Προπόνηση:
    Impact Diet Whey Εσύ εφόσον θέλεις πάρε την Synergy
    1 Daily Vitamins

    Βραδινό:
    2 Omega 3

    Καλές Προπονήσεις και καλά αποτελέσματα
    Τη Synergy γι'αυτό ακριβώς το λόγο την πήρα, για μεταπροπονητική. Είναι αρκετά πλήρης σα συστατικά φόρμουλα πιστεύω.
    Τη Diet θα τη βάζω σίγουρα στο πρωινό στα δημητριακά γιατί έτσι βάζω και πρωτεΐνη στο πρωινό μου που συνήθως είναι σβέλτο πριν φύγω.
    Και για να είμαι ειλικρινής, γιατί έχει τέλεια γεύση η ρουφιάνα η Βελγική σοκολάτα χαχαχαχαχαχα

    Thermopure ήταν στο πακέτο, δεν ξέρω καν αν θα τα πάρω, έτσι κι αλλιώς πίνω πολλούς καφέδες (και βάζω μέσα και καγιέν), οπότε λογικά δεν τα χρειάζομαι και τόσο. Θα τα φυλάξω για καμιά δύσκολη μέρα που θα νοιώθω πιο κουρασμένος πριν πάω για προπόνηση.

    Τα CLA μέχρι τώρα τα έπαιρνα με το μεσημεριανό και το βραδινό και τις βιταμίνες με το πρωινό. Τουλάχιστον με τη λογική ότι το CLA θέλει και λίγο λιπαρή τροφή μαζί.

    Τα Omega 3, θέλει τόσα την ημέρα??????? Πωωωωωω θα με περάσουν για χαπάκια στο σπίτι

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Γεια σου Secret of Steel
    Όσο αφορά τα Συμπληρώματα από το Myprotein

    Πρωινό:
    2 Omega 3
    2 CLA

    Μεσημεριανό:
    2 Omega 3

    Πριν την Προπόνηση:
    2 Thermopure

    Μετά την Προπόνηση:
    Impact Diet Whey Εσύ εφόσον θέλεις πάρε την Synergy
    1 Daily Vitamins

    Βραδινό:
    2 Omega 3

    Καλές Προπονήσεις και καλά αποτελέσματα
    Γιατι τοσα πολλα Omega 3? Χρειαζονται τοσα για να καλυφτουν οι ημερησιες αναγκες ενος ενηλικα?
    If The Mind
    Can Concieve It
    You Will Achieve It

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Αυτό είναι ακριβώς το Πρόγραμμα με τα Συμπληρώματα που παίρνω

    Η Σωστή και προτεινόμενη χρήση είναι Ακριβώς αυτή που σου έγραψα

    Φυσικά και 11 χάπια την Ημέρα είναι πολλά , το καλό είναι πως είναι όλα σχετικά μικρά σε μέγεθος και δεν τα καταλαβαίνεις

    Ξεκίνησα να τα παίρνω πολύ πρόσφατα και νιώθω φοβερή ενέργια και πληρότητα

    Προσωπικά με ενδιαφέρουν πιο πολύ 2 Προιόντα:
    1) Η Πρωτείνη Impact Diet Whey το κατα πόσο αποτελεσματική είναι η οποία μειώνει την όρεξη
    2) Ο λιποδυαλίτης Thermopure

    Εγώ είμαι υπέρβαρος όμως και θέλω να χάσω πολλά κιλά, δεν ξέρω εσύ σε τι φάση βρίσκεσε και πως είναι το σώμα σου
    Το Πρωινό είναι από τα ποιό συμαντικά γεύματα της ημέραςκαι δεν θα πρέπει να το παίρνεις γρήγορα .
    Εγώ τις περισότερες φορές τρώω ομελέτα μαζί με Κουάκερ και με κρατάει πολύ καλά

    Πρόσφατα το Myprotein έβγαλε και άλους 2 καινούργιους Λιποδυαλίτες
    1) MYTHERMO
    1) MYTHERMO X-TREME
    Τους οποίους αργότερα θα ήθελα να τους δοκιμάσω (περιέχουν Guarana το οποίο δίνει φοβερή αντοχή)

    Όσο αγορά την Γεύση που λες για την Πρωτείνη εμένα δεν με ενδιαφέρει η γεύση αλλά το αποτέλεσμα
    Την πρωτείνη την παίρνω για συγγεκριμένο λόγο όχι για την γεύση

    Αναλόγος τον σωματότυπο σου θα πάρεις τα Thermopure εαν θέλεις να χάσεις λίπος θα τα πάρεις εαν όχι μην τα παίρνεις

    Εγώ Πρωτείνη παίρνω μόνο μετά την Προπόνηση , δεν βρίσκω κάποιο σοβαρό λόγο για να πάρω και το Πρωί την στιγμή που υπάρχουν άπειρες επιλογές για να την πάρω μέσο τροφής.
    Εαν θα έπαιρνα θα έπαιρνα το βράδυ μια πρωτείνη βραδίας απελευθέρωσης αλλά δεν υπάρχει λόγος για να πάρω αυτή την στιγμή (τρώω γιαούρτι + αμύγδαλα + Cottage
    Το πρωί πιστεύω πως δεν την χρειάζεσε

    Αυτή φυσικά είναι η Προσωπική μου γνώμη
    Εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο πιστεύεις για τον ευατό του και σύμφωνα με τις ανάγκες σου
    Με εκτίμηση Zyzz The King

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Γεια σου Loukakos o Power

    Αυτό είναι το Πρόγραμμα ημερήσιας πρόληψης συμπληρωμάτων από το Myprotein του συγγεκριμένου πακέτου για απώλεια βάρους.
    Τώρα εαν κάποιος πάρει 2 Omega 3 ή 4 δεν νομίζω πως θα έχει θέμα.

    Προσωπικά με τα Ψάρια δεν τα πάω καλά Σολωμός Τόνος Τίποτα άλο...

  6. #6
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    1) Η Πρωτείνη Impact Diet Whey το κατα πόσο αποτελεσματική είναι η οποία μειώνει την όρεξη
    2) Ο λιποδυαλίτης Thermopure

    Εγώ είμαι υπέρβαρος όμως και θέλω να χάσω πολλά κιλά, δεν ξέρω εσύ σε τι φάση βρίσκεσε και πως είναι το σώμα σου
    Το Πρωινό είναι από τα ποιό συμαντικά γεύματα της ημέραςκαι δεν θα πρέπει να το παίρνεις γρήγορα .
    Εγώ τις περισότερες φορές τρώω ομελέτα μαζί με Κουάκερ και με κρατάει πολύ καλά

    Εγώ Πρωτείνη παίρνω μόνο μετά την Προπόνηση , δεν βρίσκω κάποιο σοβαρό λόγο για να πάρω και το Πρωί την στιγμή που υπάρχουν άπειρες επιλογές για να την πάρω μέσο τροφής.
    Εαν θα έπαιρνα θα έπαιρνα το βράδυ μια πρωτείνη βραδίας απελευθέρωσης αλλά δεν υπάρχει λόγος για να πάρω αυτή την στιγμή (τρώω γιαούρτι + αμύγδαλα + Cottage
    Το πρωί πιστεύω πως δεν την χρειάζεσε

    Αυτή φυσικά είναι η Προσωπική μου γνώμη
    Εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο πιστεύεις για τον ευατό του και σύμφωνα με τις ανάγκες σου
    Με εκτίμηση Zyzz The King
    Για να είμαι ειλικρινής ΚΑΝΕΝΑ πρωινό δεν μου κόβει την όρεξη. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά το πρωί τρώω σαν λύκος και μετά από μία ώρα γουργουρίζει το στομάχι μου.

    Όσο για το γιαούρτι, με το ζόρι το τρώω (δε μου πολυαρέσουν τα γαλακτοκομικά) το απόγευμα συνήθως. Όταν μου τελειώσει η Diet θα πάρω κάποιο ειδικό ρόφημα ύπνου.

    Όσο για το λίπος, έχω γίνει πλέον τσίρος, έχοντας χάσει 42 κιλά και πλησιάσει το 10% σε λίπος δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα να χάσω άμεσα κι άλλο λίπος απλά να πάρω ποιοτικά κιλά.

    Δυστυχώς δεν τρώω τακτικά μοσχάρι, κυρίως κοτόπουλο και ψάρι τρώω. Πιστεύω ότι με την πρωτεΐνη κάπως αναπληρώνω τα στοιχεία που θα έπαιρνα από το μοσχαρίσιο κρέας.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλημέρα εαν θες γράψε λίγο Ηλικία Ύψος Βάρος στόχος για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα

    -42 κιλά !!! και 10 % λίπος μιλάμε για όνειρο που έγινε πραγματικότητα

  8. #8
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Zyzz the king, με ολη την καλη διαθεση, νομιζω οτι δινεις υπερβολικη σημασια στη λεπτομερεια και εχεις χασει την ουσια.Αν ειδα καλα, εισαι υπερβαρος, οποτε λιγα πραγματα χρειαζεται να κανεις.Τα λιποτροπικα/θερμογεννετικα στην περιπτωση σου ειναι πεταμενα λεφτα (προσωπικα, θεωρω οτι γενικα ειναι πεταμενα λεφτα).

    Το Πρόγραμμα ημερήσιας πρόληψης συμπληρωμάτων από το Myprotein του συγκεκριμένου πακέτου για απώλεια βάρους, προφανως και εχει στοχο να πουλησει.

    Αυτη ειναι η γνωμη μου κ σε καμια περιπτωση δεν στην επιββαλλω αλλα βλεποντας οτι εισαι νεο μελος, παρατηρω πως κανεις , οτι εκανα πριν 20 χρονια που αγοραζα οτι εβλεπα μπροστα μου κ νομιζα οτι αυτα θα δωσουν το αποτελεσμα, παραβλεποντας τους σημαντικοτερους παραγοντες.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τα ποστ μεταφέρθηκαν σε ξεχωριστό τόπικ για να μείνει καθαρό το προηγούμενο με φωτό συμπληρωμάτων.
    Μπορείτε να συνεχίσετε τη συζήτηση εδώ.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Γεια σου Kusta80
    Κάνεις ότι έκανα εγώ πριν 20 χρόνια που αγόραζα ότι έβλεπα μπροστά μου!!! Δεν το βλέπω και πολύ καλοπροέρετο αλλά είναι η άποψη σου οπότε οκ.
    Ναι είμαι νέο μέλος και είμαι υπέρβαρος
    Όποιος είναι υπέρβαρος δεν χρειάζετε να παίρνει Συπληρώματα? Δεν κάνει προπόνηση ? Δεν κουράζετε? και είναι πεταμένα λεφτά ε?
    Δηλαδή τα συπληρώματα έχουν κατασκευαστεί για τους Αθλητές οι οποίοι έχουν φοβερά Σώματα και απλά κάποιος ο οποίος έχει 10% Λίπος και θέλει να πάει στο 8%?
    Όλες οι εταιρείες θέλουν να πουλήσουν και το συγγεκριμένο πακέτο είναι πολύ καλή επιλογή για απώλεια βάρους

  11. #11
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Καλημέρα εαν θες γράψε λίγο Ηλικία Ύψος Βάρος στόχος για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα

    -42 κιλά !!! και 10 % λίπος μιλάμε για όνειρο που έγινε πραγματικότητα
    45 Χρονών
    74 κιλά (παλεύω πλέον να μην πέσω πιο κάτω, λίγο να κάνω παραπάνω αερόβια ή γερή προπόνηση στα πόδια, αν δε φάω πολύ καλά πέφτω στα 73, πλέον παρακολουθώ τα κιλά ανάποδα, προσπαθώ να μη χάσω)
    1.78 ύψος

    Έριξα όμως πάααααααρα πολύ δουλειά φίλε. Υπήρχαν βράδια που ξάπλωνα και δάκριζα από τους πόνους, δεν έβρισκα σημείο που να με βολεύει στον ύπνο, μιλάμε για απίστευτη κούραση στο γυμναστήριο και έξω.

  12. #12
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Γεια σου Kusta80
    Κάνεις ότι έκανα εγώ πριν 20 χρόνια που αγόραζα ότι έβλεπα μπροστά μου!!! Δεν το βλέπω και πολύ καλοπροέρετο αλλά είναι η άποψη σου οπότε οκ.
    Ναι είμαι νέο μέλος και είμαι υπέρβαρος
    Όποιος είναι υπέρβαρος δεν χρειάζετε να παίρνει Συπληρώματα? Δεν κάνει προπόνηση ? Δεν κουράζετε? και είναι πεταμένα λεφτά ε?
    Δηλαδή τα συπληρώματα έχουν κατασκευαστεί για τους Αθλητές οι οποίοι έχουν φοβερά Σώματα και απλά κάποιος ο οποίος έχει 10% Λίπος και θέλει να πάει στο 8%?
    Όλες οι εταιρείες θέλουν να πουλήσουν και το συγγεκριμένο πακέτο είναι πολύ καλή επιλογή για απώλεια βάρους
    Αυτο που λεει ο Kusta ειναι οτι καθε συμπληρωμα πρεπει να χρησιμοποιηθει σε καποια σωστη χρονικη περιοδο.
    Και αυτο που προτεινει ειναι να δωσεις βαση στα πιο ουσιωδη , διατροφη. αεροβιο, ασκηση και ξεκουραση.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 05-09-13, 12:10
  2. Να'μαι και'γω... ΑΠΟΨΕΙΣ ?
    By guardian4ce in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 28
    Last Post: 24-11-12, 23:04
  3. Απόψεις Για Προ-Ορμονικά
    By andreas21 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 13-01-12, 16:37
  4. συμπληρωματα αποψεις και γνωμες
    By maniakos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 28-12-07, 17:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •