Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-02-16
    Posts
    3

    Default LeoWhey Πρωτεϊνη - Γνώμες

    Καλησπερα σε ολο το φορουμ.Εχω παρει προσφατα την συγκεκριμενη πρωτεινη και βλεπω οτι υπαρχουν καποιες παρενεργειες οπως επιβαρυνση του καρδιοαναπνευστικου και αισθηση τυμπανισμου.Εννοειται εχω σταματησει την ληψη,απλα θα ηθελα και εσεις να μου πειτε αν ποτε εχει δοκιμασει κανεις την συγκεκριμενη και αν ειχε τα ιδια συμπτωματα.Να προσθεσω πως με αλλες εταιριες ποτε δεν ειχα προβλημα.ο λογος που πηρα την συγκεκριμενη ειναι η οικονομικη τιμη(45 ευρω) και το ψησιμο του πωλητη.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο site της η εταιρία δεν την έχει την LeoWhey, μόνο την Whey Protein Isolate έχει.
    Και από στοιχεία εταιρείας τίποτα ουσιαστικά, εμένα μου μυρίζει για προϊόν από εργοστάσιο φασόν (You can now find us in London, Athens and Dubai)?

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-02-16
    Posts
    3

    Default

    Tα χαρακτηριστικα της συγκεκριμενης πρωτεινης ειναι αυτα εδω :

    Χρησιμοποιώντας μονάχα τις 15 καλύτερες επιλεγμένες πρωτεΐνες ορού στην LeoWhey, την κάνει εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης για μοναδική μυϊκή ανάπτυξη και συντήρηση. Το ανώτερο μείγμα Leowhey έχει εξαιρετικό BCAA προφίλ και ... και μοναδική θετική ισορροπία νιτρογόνου, τα οποία χρειάζονται και τα δύο για να χτίσει και να συντηρήσει μυική ανάπτυξη.
    Η LeoWhey έχει υψηλότερη βιολογική αξία από άλλες πρωτεΐνες, όπως αυγά, τόνο, κοτόπουλο, μοσχάρι, κασσεΐνη ή σόγια. Η βιολογική αξία της πρωτεΐνης αναφέρεται στο πόσο καλά ή γρήγορα μπορεί το σώμα να την αφομοιώσει, κρατήσει και χρησιμοποιήσει την πρωτεΐνη που χρησιμοποιείται, τόσο περισσότερο το σώμα σας θα επωφεληθεί από αυτήν.
    Η LeoWhey είναι μοναδική:

    • Περιέχει πρωτεΐνες και πεπτίδια
    • Εξαιρετικό προφίλ αμινοξέων
    • Πολύ υψηλή περιεκτικότητα σε BCAA και γλουταμίνη/ γλουταμινικό οξύ
    • Κλειδί συστατικών με μη αντικαταβολικα και επιδράσεις αποτοξίνωσης
    • Συμπεριλαμβάνονται ταυρίνη, πεπτίδια, γλουταμίνη, Κ-ακετυλο κυστεΐνη, χρώμιο, που βοηθούν το σώμα σας να αναρρώσει και να επισκευάσει τον εαυτό του γρήγορα
    • Δεν περιέχει καθόλου αυγό, σόγια, σκόνη γάλακτος ή κασσεΐνη
    • Περιέχει ενισχυμένα ένζυμα πέψης για την βοήθεια πέψης και αφομείωσης
    • Χαμηλό σε λιπαρά
    • Καθόλου πρόσθετες ζάχαρες ή φρουκτόζη
    • Γρήγορα ανάμειξη και υπέροχη γεύση
    • Δίχως ασπαρτάμη


    Η LeoWhey γρήγορα προμηθεύει το σώμα με υψηλή πρωτεΐνη κάνοντας την ιδανική επιλογή για όποιον κάνει πρόγραμμα διατροφής , χαμηλό σε λιπαρά και υδατάνθρακες όσους κάνουν έντονη ζωή ή αθλητές με σκληρές προπονήσεις.
    Συνηστώμενη δόση:Αναμειγνύετε 30gr(2 scoops) με 300-350ml. νερό με πιρούνι ή σέικερ και πίνετε αμέσως, 3 φορές ημερησίως ? πρωί, πρίν και μετά την προπόνηση.
    Για αργή ελευθέρωση πρωτεΐνης (κατά προτίμηση την ώρα του ύπνου) ίσως θελήσετε να ανακατέψετε μια δόση με χαμηλό σε λιπαρά γάλα αντί για νερό.
    Η LeoWhey μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ανάμεσα στα γεύματα για την διατήρηση ισορροπίας θετικού νιτρογόνου και να κρατήσει χαμηλά την πείνα ? ή με γεύματα για να ενισχύσει την περιεκτικότητα πρωτεΐνης.
    Κύρια χαρακτηριστικά:
    83gr. υψηλής ποιότητας οπού πρωρεΐνης ( στεγνή μορφή)
    25,88gr. BCAA
    51.76gr. απαραίτητα αμινοξέα
    20,45gr. γλουταμινικό οξύ

    Συστατικά:
    Επιλεγμένο μείγμα πρωτεΐνης ορού που περιέχει υδρόλυσης πρωτεΐνης ορού, πεπτίδια ορού, γεύση, πεπτίδια γλουταμίνης, ταυρίνη, υδροχλώρια-betain, σκόνη παντζαριού.

    Attachment 28602




    Aυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι καρδιοαναπνευστικη επιβαρυνση πιο πολυ..δεν ξερω αν λειτουργησε σε μενα ετσι η συγκεκριμενη,για αυτο θελω να το ψαξω
    να δω αν ειχαν και αλλοι προβλημα,καλο θα ηταν να την αποσυρουν απο την αγορα!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos35 View Post
    Tα χαρακτηριστικα της συγκεκριμενης πρωτεινης ειναι αυτα εδω :

    "Χρησιμοποιώντας μονάχα τις 15 καλύτερες επιλεγμένες πρωτεΐνες ορού στην LeoWhey"

    Aυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι καρδιοαναπνευστικη επιβαρυνση πιο πολυ..δεν ξερω αν λειτουργησε σε μενα ετσι η συγκεκριμενη,για αυτο θελω να το ψαξω
    να δω αν ειχαν και αλλοι προβλημα,καλο θα ηταν να την αποσυρουν απο την αγορα!

    15 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ?????????? Σαν πολλές διαφορετικές πηγές δεν χρησιμοποιούν????

    Κάνε ένα googlάρισμα για την εταιρεία. Εγώ πάντως διεύθυνση επικοινωνίας δε βρήκα

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-02-16
    Posts
    3

    Default

    Πανω στο κουτι δεν εχει τηλ.μονο μια διευθυνση απο την αγγλια,που μετα απο googlarisma δεν βρηκα κατι.
    ουτε γνωστοποιηση απο τον εοφ κλπ.
    παντως εδω και 2 μερες που την σταματησα εφυγαν οι παρενεργειες.
    απο εδω και περα νομιζω οτι θα προτιμησω μονο τα προιοντα που γνωριζω.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos35 View Post
    Πανω στο κουτι δεν εχει τηλ.μονο μια διευθυνση απο την αγγλια,που μετα απο googlarisma δεν βρηκα κατι.
    ουτε γνωστοποιηση απο τον εοφ κλπ.
    παντως εδω και 2 μερες που την σταματησα εφυγαν οι παρενεργειες.
    απο εδω και περα νομιζω οτι θα προτιμησω μονο τα προιοντα που γνωριζω.
    Και τα συμπληρώματα διατροφής πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε το ίδιο με τα τρόφιμα (και πιο αυστηρά).
    Δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να πειραματιζόμαστε με αυτά που τρώμε ή πίνουμε.
    Έχουν βγει μπόλικες εταιρείες, να τις κάνει ο Θεός (Lemmy), τα τελευταία χρόνια που δουλεύουν με φασόν εργοστάσια στην Ινδία, στην Κίνα και σε άλλες χώρες και απλά βάζουν την ετικέτα τους σε τρόφιμα ή συμπληρώματα που εισάγουν αγοράζοντας χοντρική.
    Έχω δει σε σελίδες στο FB να ποστάρουν (σε μετάφραση στο γράφω) "πουλάμε χοντρική, αν ενδιαφέρεστε να βγάλετε το δικό σας προϊόν, επικοινωνήστε μαζί μας" και άλλα τέτοια ωραία.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. NLS Whey Πρωτεϊνη - Γνώμες;
    By Νίκος Μηλιος in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 07-01-16, 19:31
  2. Leofit - LeoWhey - 5 lbs
    By malefas1 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 3
    Last Post: 23-02-13, 02:29
  3. Πρωτεϊνη Titan v2.0 - Γνώμες
    By trospe1312 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 23
    Last Post: 25-01-13, 19:58
  4. MHP Probolic-SR πρωτείνη, γνώμες;
    By Αποστόλης in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 1
    Last Post: 06-07-11, 18:39
  5. Γνώμες για την καλύτερη πρωτεΐνη ...
    By Aeras in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 47
    Last Post: 21-07-07, 00:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •