Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 34
  1. #1
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default Συμπληρώματα για γράμμωση.

    Καλησπέρα σε όλους.
    Όπως όλοι ξέρετε ξεκίνησα διατροφή για γράμμωση πριν κάνα δυο μήνες. Προς το παρόν πάει πολύ καλά.
    Τον τελευταίο καιρό τα κολλήματα που τρώω είναι άσχημα. Μιας και θέλω να τα χάσω όσο πιο καθαρά γίνεται δεν πάει να κατεβάσω κιαλλο τις θερμίδες, επιπλέον πήρα ένα αμινοξι και την κλασική whey για να συμπληρώνω λίγο πρωτεΐνη επειδή μου είναι δύσκολο να φτάνω 205γρ πρώτ την ημέρα.
    Τώρα σαν σκεπτόμενος μπήκα στο λούκι των λιποτροπικων ΑΛΛΑ έχω αμφιβολίες.
    Πρώτα απολλα τι γνώμη έχετε για τα μη stimulant λιποτροπικα τύπου καρνιτινη, cla κτλ;
    Δεύτερον, επειδή δεν έχω κάνει εξετάσεις για να δω πως είμαι, το σκέφτομαι για να πάρω κάτι πιο δυνατό. Yohimbine hcl, lipo6 black, lipo6,grenade. Το yohimbine μήπως είναι πολύ δυνατό; το lipo6 η παλιά η φόρμουλα τα 4/5 που έχει μέσα είναι απαγορευμένα από τον εοφ, αλλά ξέρω ότι κάνω καλή δουλειά. Τι λέτε;
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Τα λιποτροπικα/λιποδιαλυτες κλπ δουλευουν μονο σε πολυ χαμηλα επιπεδα λιπους.
    Το πολυ-πολυ αν δεις κατι να ειναι παραπανω ενεργεια για τις προπονησεις.

    Πεταμένα λεφτά κατ' εμε αν δεν εισαι κατω απο 9%

    Επίσης το οτι κολλησες,δε σημαινει οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να ξεκολλησεις...

    Αεροβιες ποσες κανεις; Πόση ωρα;
    Refeed κανεις;
    Σαβούρα τρως;

    Επίσης πες μας ποσα κιλα εισαι τωρα και τι υψος
    Last edited by iLikeBB; 23-03-16 at 16:01.

  3. #3
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Τα λιποτροπικα/λιποδιαλυτες κλπ δουλευουν μονο σε πολυ χαμηλα επιπεδα λιπους.
    Το πολυ-πολυ αν δεις κατι να ειναι παραπανω ενεργεια για τις προπονησεις.

    Πεταμένα λεφτά κατ' εμε αν δεν εισαι κατω απο 9%

    Επίσης το οτι κολλησες,δε σημαινει οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να ξεκολλησεις...

    Αεροβιες ποσες κανεις; Πόση ωρα;
    Refeed κανεις;
    Σαβούρα τρως;
    4-5 αέροβιες 20λεπτες. Refeed κάθε δύο εβδομάδες. Σαβούρα 0
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Εαν εισαι σε μεγαλο ποσοστο λιπους απο yohimbine δεν θα δεις τιποτα.Η yohimbine στοχευει τους a-2 υποδοχεις,οι οποιοι ειναι αυτοι που υπαρχουν σε μεγαλο βαθμο στα επιμονα λιποκυτταρα.Με λιγα λογια στο λιπος το οποιο θα υποχωρησει τελευταιο,καθως παει και κατα καποιο τροπο ''ξεκλειδωνει'' τους συγκεκριμενους υποδοχεις.Αρα εαν εισαι πανω απο 10-12% μην το σκεφτεσαι καν για μενα.

    Τωρα οσον αφορα τις θερμιδες δεν ειναι απαραιτητο.Υπαρχουν και αλλοι τροποι δεκαδες στη μειωση του λιπους.Μην στρεφομαστε κατ ευθειαν στο τι μπορω να ''παρω''.
    Last edited by Labros13; 23-03-16 at 16:14.

  5. #5
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Μα βλεπεις γιατι σε ρωταω; Με 20 λεπτα αεροβια λογικο να κολλησες...
    Ανεβασε την. Καντην 25 λεπτα για 3-4 βδομαδες,μετα 30 λεπτα για αλλες 3-4 κοκ μεχρι τα 40-45 λεπτα.
    Δεν νοειται κααθρισμα με 20 λεπτα αεροβια.
    Και πριν πεις οτι θα χασεις μυς,δεν χανει κανεις ετσι μυς.

    Σαβούρα βαλε 1 στις 15 μερες ή αν σου φαινεται υπερβολικο 1 στις 20 (παιζει κι αυτη το ρόλο της)

    Ασε τα συμπληρώματα,πραγματικα δεν θα κανουν κατι

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Τουλαχιστον μισαωρες αεροβιες κατα την ταπεινη μου αποψη.Εχεις αρκετο λιπος για να χασεις ακομη.

    Ψηφιζω refeed και οχι σαβουρα.Απο τις ιδιες πηγες υδατανθρακα οι αυξησεις.Δεν θα παθει τιποτα το σωμα του παιδιου αν δεν αγγιξει πιτογυρο για την "ψυχολογια" για 2 μηνες.

    Στο λουκι με τα λιποτροπικα γιατι μπηκες πασα μου;Δοκιμασε τα υπολοιπα πρωτα να δεις πως δουλευουν(ειναι απειροι οι συνδυασμοι), και βλεπουμε.Εγω αρνουμαι να προτεινω λιποτροπικο/θερμογενετικο στη φαση σου, μαθητης πραγμα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  7. #7
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Μα βλεπεις γιατι σε ρωταω; Με 20 λεπτα αεροβια λογικο να κολλησες...
    Ανεβασε την. Καντην 25 λεπτα για 3-4 βδομαδες,μετα 30 λεπτα για αλλες 3-4 κοκ μεχρι τα 40-45 λεπτα.
    Δεν νοειται κααθρισμα με 20 λεπτα αεροβια.
    Και πριν πεις οτι θα χασεις μυς,δεν χανει κανεις ετσι μυς.

    Σαβούρα βαλε 1 στις 15 μερες ή αν σου φαινεται υπερβολικο 1 στις 20 (παιζει κι αυτη το ρόλο της)

    Ασε τα συμπληρώματα,πραγματικα δεν θα κανουν κατι
    Θα ανεβασω την αεροβια σιγα σιγα,απλα ειμαι στην τσιτα με τον χρονο με τα φροντηστηρια κτλ. Μολις τελιωσουν οι πανελληνιες σιγουρα θα ανεβασω την αεροβια.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  8. #8
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Τουλαχιστον μισαωρες αεροβιες κατα την ταπεινη μου αποψη.Εχεις αρκετο λιπος για να χασεις ακομη.

    Ψηφιζω refeed και οχι σαβουρα.Απο τις ιδιες πηγες υδατανθρακα οι αυξησεις.Δεν θα παθει τιποτα το σωμα του παιδιου αν δεν αγγιξει πιτογυρο για την "ψυχολογια" για 2 μηνες.

    Στο λουκι με τα λιποτροπικα γιατι μπηκες πασα μου;Δοκιμασε τα υπολοιπα πρωτα να δεις πως δουλευουν(ειναι απειροι οι συνδυασμοι), και βλεπουμε.Εγω αρνουμαι να προτεινω λιποτροπικο/θερμογενετικο στη φαση σου, μαθητης πραγμα.
    Δεν μπηκα στο λουκι ρε συ,απλα εριχνα μια ματια γενικοτερα. Οπως ανεφερα και στο πρωτο ποστ ειπα οτι δεν εχω κανει εξετασεις οποτε ειμαι επιφυλακτικος.
    Το οτι ειμαι μαθητης που κολλαει? ;ρ
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  9. #9
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Oτι σου ειπε ο Θανος..συν του οτι το να πεις θα παρω στην περιοδο πρωτεινη whey η αμινοξεα η λιποδιαλυτη και λοιπα δεν σημαινει πως θα χασεις μονο απο λιπος..συμπληρωματα ειναι..οταν πεφτεις σε κιλα θα πεσεις σε ενα ελαχιστο ποσοστο και μυικης μαζας αν κανεις σωστη διατροφη και προπονησεις και λοιπα..Επισης γιατι περνεις 205 γραμμαρια πρωτεινης; ποιος σου ειπε οτι θα χτισεις παραπανω μυς η οτι θα καλυπτεσαι παραπανω με τοση πολλη πρωτεινη; ειναι αχρειαστη τοση πολλη..βαλε απο αλλου και βγαλε απο πρωτεινη γνωμη μου..
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  10. #10
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Εαν εισαι σε μεγαλο ποσοστο λιπους απο yohimbine δεν θα δεις τιποτα.Η yohimbine στοχευει τους a-2 υποδοχεις,οι οποιοι ειναι αυτοι που υπαρχουν σε μεγαλο βαθμο στα επιμονα λιποκυτταρα.Με λιγα λογια στο λιπος το οποιο θα υποχωρησει τελευταιο,καθως παει και κατα καποιο τροπο ''ξεκλειδωνει'' τους συγκεκριμενους υποδοχεις.Αρα εαν εισαι πανω απο 10-12% μην το σκεφτεσαι καν για μενα.

    Τωρα οσον αφορα τις θερμιδες δεν ειναι απαραιτητο.Υπαρχουν και αλλοι τροποι δεκαδες στη μειωση του λιπους.Μην στρεφομαστε κατ ευθειαν στο τι μπορω να ''παρω''.
    Ευχαριστω για την πληροφορια ;)
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  11. #11
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Oτι σου ειπε ο Θανος..συν του οτι το να πεις θα παρω στην περιοδο πρωτεινη whey η αμινοξεα η λιποδιαλυτη και λοιπα δεν σημαινει πως θα χασεις μονο απο λιπος..συμπληρωματα ειναι..οταν πεφτεις σε κιλα θα πεσεις σε ενα ελαχιστο ποσοστο και μυικης μαζας αν κανεις σωστη διατροφη και προπονησεις και λοιπα..Επισης γιατι περνεις 205 γραμμαρια πρωτεινης; ποιος σου ειπε οτι θα χτισεις παραπανω μυς η οτι θα καλυπτεσαι παραπανω με τοση πολλη πρωτεινη; ειναι αχρειαστη τοση πολλη..βαλε απο αλλου και βγαλε απο πρωτεινη γνωμη μου..
    Λες? Απλα κρατησα τα macros στα κιλα που ξεκινησα την διατροφη. Δηλαδη 101 κιλα * 2=202γρ πρωτ.
    Off days ειμαι στα 195 και On στα 205.
    Ποσο λες να κοψω την πρωτεινη? Στα 93.5-93 ειμαι τωρα.
    Edit:Δεν ειπα οτι δεν θα χασω μυικα,απλα για μικροτερη απωλεια. Ξερω πως η διαφορα ειναι ελαχιστη εως μηδαμινη αλλα εγω εχω ενα κολληματακι με τον ογκο ;ρ
    Last edited by MikeSar; 23-03-16 at 16:22.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  12. #12
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Oτι σου ειπε ο Θανος..συν του οτι το να πεις θα παρω στην περιοδο πρωτεινη whey η αμινοξεα η λιποδιαλυτη και λοιπα δεν σημαινει πως θα χασεις μονο απο λιπος..συμπληρωματα ειναι..οταν πεφτεις σε κιλα θα πεσεις σε ενα ελαχιστο ποσοστο και μυικης μαζας αν κανεις σωστη διατροφη και προπονησεις και λοιπα..Επισης γιατι περνεις 205 γραμμαρια πρωτεινης; ποιος σου ειπε οτι θα χτισεις παραπανω μυς η οτι θα καλυπτεσαι παραπανω με τοση πολλη πρωτεινη; ειναι αχρειαστη τοση πολλη..βαλε απο αλλου και βγαλε απο πρωτεινη γνωμη μου..
    Ειναι 90κατι κιλα το παληκάρι για αυτο και τα 200γρ πρωτεινης.
    Mike μα μιλαμε για μονο 10 λεπτα παραπανω την ημερα,στη χειροτερη βγαλε λιγο απο τα βαρη αν συνεχιζεις και κανεις οσες ασκησεις εκανες οταν εγραφες το λογκ σου που θυμαμαι κατι οργια σε πλατη

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ακου. Επειδή σε ειδα από κοντα.

    Να σου μεταφέρω το topic στην ενότητα της διατροφής αλλαζοντας τον τίτλο "γεΰματα για να γραμμώσω";!

    Έχεις μια καλή βάση για να δουλέψεις αλλά ως εκεί.

    Θες διατροφή. Δεν μιλάω για extreme πραγματα, αλλά αντικςιμενικά, απλά και μινο βλέποντάς σε με την αμανικη μπλούζα, θες διατροφή.

    Οπότε ξόδεψε χρήματα εκεί κι ιχι σε αχρηστα συμπληρώματα. Εγώ πχ. θα βαλω θερμογεννητικό μετά την 6η. - 7η εβδομάδα γραμμωσης και ηδη έχω κοιλιακούς...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Ειναι 90κατι κιλα το παληκάρι για αυτο και τα 200γρ πρωτεινης.
    Mike μα μιλαμε για μονο 10 λεπτα παραπανω την ημερα,στη χειροτερη βγαλε λιγο απο τα βαρη αν συνεχιζεις και κανεις οσες ασκησεις εκανες οταν εγραφες το λογκ σου που θυμαμαι κατι οργια σε πλατη
    Χαχαχα οχι ρε συ,την μειωσα λιγο. Βασικα κοιτα την πεμπτη κανω χαλαρα την προπονηση οποτε εκει πες πως εχει μπει ηδη η αεροβια. Το σαββατο το ιδιο. Τωρα την δευτερα θα προσπαθησω να την αυξησω,πιστευω θα προλαβω.
    Την τεταρτη ομως πολυ δυσκολα. Τελιωνω 9 το βραδυ απο το φροντ και παω γυμναστηριο 9-11(κλεινει) εχουμε και μια **** εκει στο γυμναστηριο και κλεινει το γυμναστηριο κανα 10λεπτο πιο νωρις.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  15. #15
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Ακου. Επειδή σε ειδα από κοντα.

    Να σου μεταφέρω το topic στην ενότητα της διατροφής αλλαζοντας τον τίτλο "γεΰματα για να γραμμώσω";!

    Έχεις μια καλή βάση για να δουλέψεις αλλά ως εκεί.

    Θες διατροφή. Δεν μιλάω για extreme πραγματα, αλλά αντικςιμενικά, απλά και μινο βλέποντάς σε με την αμανικη μπλούζα, θες διατροφή.

    Οπότε ξόδεψε χρήματα εκεί κι ιχι σε αχρηστα συμπληρώματα. Εγώ πχ. θα βαλω θερμογεννητικό μετά την 6η. - 7η εβδομάδα γραμμωσης και ηδη έχω κοιλιακούς...
    Που να με εβλεπες με αμανικη πριν κανα μηνα,αστο ;ρ Κανω διατροφη κανονικα. Απλα σταματησα να γραφω στο Log
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  16. #16
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Πας 9 και η προπονηση σου κραταει ως τις 11 την Τετάρτη;
    Τι παιζεις Τεταρτη; Πόδια(ειναι το μονο που μπορω να δικιολογησω καπως οτι παιρνει πολύ ωρα);
    Γιατι 2 ωρες προπονηση (αν σκεφτεις οτι κανεις 20 λεπτα αεροβια) οπου 1.5 ωρα και κατι παραπανω ειναι βαρη ειναι υπερβολικο,δε νομιζεις;

  17. #17
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Πας 9 και η προπονηση σου κραταει ως τις 11 την Τετάρτη;
    Τι παιζεις Τεταρτη; Πόδια(ειναι το μονο που μπορω να δικιολογησω καπως οτι παιρνει πολύ ωρα);
    Γιατι 2 ωρες προπονηση (αν σκεφτεις οτι κανεις 20 λεπτα αεροβια) οπου 1.5 ωρα και κατι παραπανω ειναι βαρη ειναι υπερβολικο,δε νομιζεις;
    Ποδια κανω ναι +προσαγωγους,επαγωγους + αεροβια.
    Edit:+Deadlift(εκει τρωω αρκετη ωρα.)
    Last edited by MikeSar; 23-03-16 at 16:29.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  18. #18
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Ειναι 90κατι κιλα το παληκάρι για αυτο και τα 200γρ πρωτεινης.
    Mike μα μιλαμε για μονο 10 λεπτα παραπανω την ημερα,στη χειροτερη βγαλε λιγο απο τα βαρη αν συνεχιζεις και κανεις οσες ασκησεις εκανες οταν εγραφες το λογκ σου που θυμαμαι κατι οργια σε πλατη
    Aα ακυρο τοτε, δεν ηξερα ποσο ειναι
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  19. #19
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Κανε ενα κοπο και γραψε τη διατροφη σου κατ' αρχην,ίσως υπαρχει κατι που μπορεις να διορθωσεις.
    Ποσες ασκησεις/σετ κανεις ποδια;

    Προσωπικα κανω 25 σετ συνολο (9 τετρακεφαλα,6 μηριαια,7 γαμπες,3 προσαγωγους) και με παιρνει γυρω στη 1 ωρα αντε 1 ωρα και κανα πενταλεπτο ακομα.(Εκανα κι εγω 1.5 ωρα ποδια βάρη αλλα δεν υπαρχει λογος πραγματικα)
    Μείωσε τον ογκο προπονησης,πρεπει να κανεις πολλα για να σε παιρνει τοση ωρα,τρως υποθερμιδικα,δεν υπαρχει λογος να κανεις τεραστιες προπονησεις..Όχι οτι και υπερθερμιδικα να τρως πρεπει να κανεις αλλά ενας λογος παραπανω οταν τρως λιγότερο...

  20. #20
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Κανε ενα κοπο και γραψε τη διατροφη σου κατ' αρχην,ίσως υπαρχει κατι που μπορεις να διορθωσεις.
    Ποσες ασκησεις/σετ κανεις ποδια;

    Προσωπικα κανω 25 σετ συνολο (9 τετρακεφαλα,6 μηριαια,7 γαμπες,3 προσαγωγους) και με παιρνει γυρω στη 1 ωρα αντε 1 ωρα και κανα πενταλεπτο ακομα.(Εκανα κι εγω 1.5 ωρα ποδια βάρη αλλα δεν υπαρχει λογος πραγματικα)
    Μείωσε τον ογκο προπονησης,πρεπει να κανεις πολλα για να σε παιρνει τοση ωρα,τρως υποθερμιδικα,δεν υπαρχει λογος να κανεις τεραστιες προπονησεις..Όχι οτι και υπερθερμιδικα να τρως πρεπει να κανεις αλλά ενας λογος παραπανω οταν τρως λιγότερο...
    Σημερα:
    Πρωινο Calories Carbs Fat Protein Sugar Sat Fat
    Quaker - Oatmeal 100% Whole Grain, 60 gram 225 41 5 8 2 1
    Milch 1.5% - Milch 1.5%, 300 ml 141 15 5 11 15 3
    Add Food Quick Tools 366 55 9 18 16 4
    Ενδιαμεσο
    Homemade - White Bread Tost, 2 slice 108 20 1 3 0 0
    Infantis - Turkey Slice (Boiled), 34 gr (slice) 32 2 0 5 0 0
    Dirollo - Low Fat Cheese Slices, 2 slice 95 0 6 11 0 0
    Add Food Quick Tools 235 22 7 20 0 0
    Μεσημεριανο
    Homemade - Oven Roasted Potatoes With Lemon, 110 gr 91 29 2 3 0 0
    Chicken - Chicken Breast Only, 130 g 213 0 4 42 0 1
    Add Food Quick Tools 304 29 5 45 0 1
    Ενδιαμεσο
    Homemade - Oven Roasted Potatoes With Lemon, 90 gr 75 24 1 3 0 0
    Chicken - Chicken Breast Only, 100 g 164 0 3 32 0 1
    Add Food Quick Tools 239 24 4 35 0 1
    Ενδιαμεσο
    Homemade - Oven Roasted Potatoes With Lemon, 100 gr 83 26 1 3 0 0
    Chicken - Chicken Breast Only, 130 g 213 0 4 42 0 1
    Add Food Quick Tools 296 26 5 45 0 1
    Βραδινο
    Kri Kri - 500gr - Strained Yogurt 2%, 200 g(λιγο πριν κοιμηθω) 140 8 4 18 8 3
    Walnut - Walnut, 15 grams(λιγο πριν κοιμηθω) 98 2 10 2 0 1
    Honey - Local Honey, 2 teaspoon(λιγο πριν κοιμηθω) 40 11 0 0 11 0
    Biotech Usa - Iso Whey Zero, 25 g(Αμεσω μετα την προπ) 91 1 0 21 1 0
    Chiqui - Banana, 126 g(Αμεσως μετα την προπ) 110 30 0 1 19 0
    Add Food Quick Tools 471 52 14 41 39 4
    Totals 1,919 208 46 205 55 11
    Your Daily Goal 2,096 210 47 210 78 23
    Remaining 185 1 1 7 22 12
    Calories Carbs Fat Protein Sugar Sat Fat
    +Σαλατες σε ολα τα γευματα(οχι τιποτα το ιδιαιτερο) +Πολυβιταμηνη το πρωι.(Ξερω οτι το τοστ μπορω να το βγαλω,αλλα μεχρι να τελιωσουν οι πανελληνιες θα παραμηνει ετσι.)

    Προπονηση:
    Ζεσταμα 10 λεπτα(ασκησεις)
    Πρεσα 3 σετ
    Squat 3 σετ
    Deadlift 4-5set
    εκτασεις 4 σετ
    Leg curl 4 set
    Γαμπα 6 σετ
    Προσαγωγους 3 σετ
    Επαγωγους 3 σετ
    Αεροβια 20 λεπτα ποδηλατο.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  21. #21
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Κοιτα τι εχω να σου προτεινω εγω:
    Κανε παντου 3 σετ εκτος απο γαμπες και τις αρσεις καντες SLDL ή Romanian deadlift ωστε να δουλευει πιο ολοκληρωμενα ο μηριαιος μαζι με τις καμψεις.
    Γαμπες μπορεις να βαλεις και καθιστος παντως με αλτηρα ενα-ενα ποδι και πατωντας σε δισκο για να χεις μεγαλυτερο ευρος κινησης ή σε μηχανημα αν εχετε.Δηλαδη 3 σετ ορθιος μηχανημα και 3 καθιστος ας πουμε

    Επισης την αεροβια θα σου προτεινα να την εκανες διαδρομο σε ανηφορα ή ελλειπτικό.Γενικα δεν ειμαι φαν του ποδηλατου αλλα αν σ αρεσει το κρατας

  22. #22
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Κοιτα τι εχω να σου προτεινω εγω:
    Κανε παντου 3 σετ εκτος απο γαμπες και τις αρσεις καντες SLDL ή Romanian deadlift ωστε να δουλευει πιο ολοκληρωμενα ο μηριαιος μαζι με τις καμψεις.
    Γαμπες μπορεις να βαλεις και καθιστος παντως με αλτηρα ενα-ενα ποδι και πατωντας σε δισκο για να χεις μεγαλυτερο ευρος κινησης ή σε μηχανημα αν εχετε.Δηλαδη 3 σετ ορθιος μηχανημα και 3 καθιστος ας πουμε

    Επισης την αεροβια θα σου προτεινα να την εκανες διαδρομο σε ανηφορα ή ελλειπτικό.Γενικα δεν ειμαι φαν του ποδηλατου αλλα αν σ αρεσει το κρατας
    Την γραμπα ετσι την κανω 3 καθηστως 3 ορθιος(εχουμε μηχανηματα). 3 σετ για προεκτασεις και leg curl δεν ειναι λιγα? Τα deadlift θα τα κανω stiff αμα ειναι.
    Θα δοκιμασω ανηφορα,το ελλειπτικο δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα.
    Edit:Εχουμε και σκαλακια(οργανο)
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  23. #23
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Τι λιγα και πολλα,σιγα...
    Μια χαρα ειναι 3 σετ. Αν γινουν σωστα και οχι μηχανικα απλα ανεβοκατεβσμα του βαρους ειναι αρκετα.
    Δεν θα κανουν 1 και 2 σετ τη διαφορά και αν παιζεις και στις αλλες ομαδες με 4+ σετ καντα παντου 3 σε ολες τις ομαδες.
    Θα εξοικονομησεις και χρονο να κανεις την αεροβια σου και θα χεις και πιο χαλαρες σε ογκο προπονησης προπονήσεις οποτε θα τα δινεις ολα σε αυτα τα 3 σετ σαν να μην υπαρχει αυριο

  24. #24
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Τι λιγα και πολλα,σιγα...
    Μια χαρα ειναι 3 σετ. Αν γινουν σωστα και οχι μηχανικα απλα ανεβοκατεβσμα του βαρους ειναι αρκετα.
    Δεν θα κανουν 1 και 2 σετ τη διαφορά και αν παιζεις και στις αλλες ομαδες με 4+ σετ καντα παντου 3 σε ολες τις ομαδες.
    Θα εξοικονομησεις και χρονο να κανεις την αεροβια σου και θα χεις και πιο χαλαρες σε ογκο προπονησης προπονήσεις οποτε θα τα δινεις ολα σε αυτα τα 3 σετ σαν να μην υπαρχει αυριο
    Κομπλε,θα το δοκιμασω σημερα και θα σου πω αμα προλαβαινω.
    Ευχαριστω
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  25. #25
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Σου εχω ξαναπει και στα αλλα ποστ οτι εισαι ακομη μικρος και βιαζεσαι.Ουτε καν θα αναφερθω στο απο τι λιπος και μετα θα τα χρησιμοποιησεις αυτα τα συμπληρωματα και για λογω ηλικιας και για αυτο που ειπε ο Σταυρος ο οποιος εχει δει τοσα και τοσα και αν λεει πως θελεις διατροφη και να αρχισεις απο κει ξερει πολυ παραπανω.Και παμε στο θεμα διατροφης για την οποια θα σου προτεινω οτι προτεινω και στα νεα μελη:μπες στο thread που εχει τον υπολογισμο των μακροστοιχειων,κανε τους υπολογισμους και μετα κανεις το πλανο.Αυτη η διατροφη που ποσταρες με τοσες θερμιδες στα 90 κιλα νομιζω πως λειπει η βαση της γνωσης και εδω εχεις πολυ διαβασμα να κανεις.Και αφου τα κανεις ΟΛΑ αυτα μετα λιγο να χουμε υποψην αυτο που λεγεται τηρουμενων των συνθηκων.εισαι 17 εχεις τις παναγιας τα ματια να παρακολουθησεις και αυτο σημαινει πως λογω συνθηκων κατι θα περιοριστει και αυτο θα ειναι το γυμναστηριο.δωσε αλου βαρυτητα και τα χρονια ειναι μπροστα.αν αλλαξεις προτεραιοτητες τα χρονια θα σε πανε πισω.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #26
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Σου εχω ξαναπει και στα αλλα ποστ οτι εισαι ακομη μικρος και βιαζεσαι.Ουτε καν θα αναφερθω στο απο τι λιπος και μετα θα τα χρησιμοποιησεις αυτα τα συμπληρωματα και για λογω ηλικιας και για αυτο που ειπε ο Σταυρος ο οποιος εχει δει τοσα και τοσα και αν λεει πως θελεις διατροφη και να αρχισεις απο κει ξερει πολυ παραπανω.Και παμε στο θεμα διατροφης για την οποια θα σου προτεινω οτι προτεινω και στα νεα μελη:μπες στο thread που εχει τον υπολογισμο των μακροστοιχειων,κανε τους υπολογισμους και μετα κανεις το πλανο.Αυτη η διατροφη που ποσταρες με τοσες θερμιδες στα 90 κιλα νομιζω πως λειπει η βαση της γνωσης και εδω εχεις πολυ διαβασμα να κανεις.Και αφου τα κανεις ΟΛΑ αυτα μετα λιγο να χουμε υποψην αυτο που λεγεται τηρουμενων των συνθηκων.εισαι 17 εχεις τις παναγιας τα ματια να παρακολουθησεις και αυτο σημαινει πως λογω συνθηκων κατι θα περιοριστει και αυτο θα ειναι το γυμναστηριο.δωσε αλου βαρυτητα και τα χρονια ειναι μπροστα.αν αλλαξεις προτεραιοτητες τα χρονια θα σε πανε πισω.
    Αμα εβλεπες το Log θα καταλαβαινες οτι μπηκα στο thread για υπολογισμο και τα υπολογισα. Τα εκανα οπως επρεπε. Κατεβασα σταδιακα θερμιδες κτλ.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  27. #27
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Το εχω δει αλλα με καλυπταν τα παιδια με τις συμβουλες τους.Ωστοσο,και χωρις να το δει κανεις,1.80-1.82 με 93 κιλα περιπου να κινειτε υποθερμιδικα στις 2.000 δεν ξερω ποσο λογικο ειναι.Δηλαδη ποσες ειναι οι συντηρησεις σου και τι ελλειμα τηρεις απ αυτα?-1.000+ ?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #28
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Το εχω δει αλλα με καλυπταν τα παιδια με τις συμβουλες τους.Ωστοσο,και χωρις να το δει κανεις,1.80-1.82 με 93 κιλα περιπου να κινειτε υποθερμιδικα στις 2.000 δεν ξερω ποσο λογικο ειναι.Δηλαδη ποσες ειναι οι συντηρησεις σου και τι ελλειμα τηρεις απ αυτα?-1.000+ ?
    Ξερω οτι ειναι σχετικα λιγες. Απλα επειδη δοκιμασα και με παραπανω θερμιδες και σε υδατανθρακα και σε λιπος,δεν ηταν για εμενα. Απ'οτι καταλαβα ειμαι ευαίσθητος με το λιπος(σαν μακροθρεπτικο) με γεμιζει με την μια. Υδατανθρακα κατεβασα σταδιακα. Μπορει στην επομενη γραμμωση που θα κανω θα κοψω σε περισσοτερες θερμιδες. Απλα ηδη χανω πολυ αργα κιλα και πιστεψε με τα χανω αρκετα καλα.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  29. #29
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Λυπαμαι αλλα χανεις αργα για το γεγονος οτι δεν τρως αρκετα και ετσι και δεν χανεις,και καταπονησε και την αναπτυξη σου την πας πισω και τοσα αλλα που δεν ξερω αν απλως τα αγνοεις η αν δεν τα χεις διαβασει.Και οχι δεν πιστευω οτι τα χανεις αρκετα καλα γιατι καποια πραματα ειναι απλα γεγονοτα και ξεπερνανε την ατομικοτητα.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #30
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Λυπαμαι αλλα χανεις αργα για το γεγονος οτι δεν τρως αρκετα και ετσι και δεν χανεις,και καταπονησε και την αναπτυξη σου την πας πισω και τοσα αλλα που δεν ξερω αν απλως τα αγνοεις η αν δεν τα χεις διαβασει.Και οχι δεν πιστευω οτι τα χανεις αρκετα καλα γιατι καποια πραματα ειναι απλα γεγονοτα και ξεπερνανε την ατομικοτητα.
    Εχω διαβασει τα παντα στο φορουμ. Μην ξεχνας επισης οτι εχω μεγαλο ποσοστο λιπους. Μερικοι μετρητές θερμιδων ειναι με καθαρη μυικη μαζα. Ισως εχεις δικιο,απλα σου λεω την αποψη μου
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα Στη Γράμμωση
    By xristos391 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 12-08-15, 10:21
  2. Συμπληρώματα για τη γράμμωση μου
    By loulakas in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 22-04-09, 14:42
  3. Συμπληρώματα Και Γράμμωση
    By Therapist in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-05, 06:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •